DE VALLEI JAPONSTOFFEN Diepeveen 10 tot 15 gulden voordeel M. Rosbag Opnieuw vólleybaloverwinningen voor V.V.V-teams Voor de Jeugd Sint Nicolaas verkoop 09° RENSWOUDE Griffioen (A.-R.) wenste spreekverbod voor P.v.d.A.-afgevaardigde RHENEN WOUDENBERG iSpinderó Laat uw auto Zimmerman Zn. sSckildkampó Terugkeer van Morghan de Magiër Goede opbrengst voor Klaproosdag De ondergang van de .Zeemeeuw" Nieuwe ketel voor Hollandia Coupon voor een gehele japon Uit Rhenens raadzaal Paclit veerhuis met zes jaar optie Marktberichten ^Qondom de ^uneratoren „GROOT BATELAAR" 1Hoofd van de Huis houding 2. Hoofd van de Naai kamer MOTORRIJWIELHANDEL Alle merken Motorr ij wielen Vier oude wijven Konden elkaar niet krijgen Zij liepen allemaal even hard RAI RAIWAAR IS DATI UITDEUKEN en OVERSPUITEN bij Machine- en Construktiebedrijf Autogeen en Electrische Lasinrichting NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS CURSUS opleiding Helper/Helpster Zaterdag hebben de beide VVV- teams twee prachtige overwinningen geboekt. De dames wonnen ln een aar dige wedstrijd tegen Vnitas (Doorn) met 3-0 en met dezelfde cijfers keerden de heren terug van de ontmoeting te gen S.O.S. Het volledige damesteam van VVV speelde in de zaal aan de J. G. Sand- brinkstraat tegen het Doornse „Unitas". Het favoriete team van VVV had al spoe dig in de eerste set een voorsprong van 7-1. Een Doornse time out resulteerde in drie tegenpunten, maar VVV antwoordde met enkele prima smashes van o.a. Wil Versteeg, 11-3. Mede door goed verdedi gen van Unitas bleef deze stand enige tijd gehandhaafd, maar door een goed opgezette Veenendaalse aanval scoorde Minche Dijkstra 12-3. De tweede time out van Unitas bracht Doorn vier punten, door goede aanvallen en smashes echter won VVV deze game met 15-7. In de tweede set wisselden Unitas en VW van speelsters. VVV opende met een 5-0 voorsprong, tot stand gebracht door goed verdedigend en aanvallend spel won VVV deze set met 15-2. Opnieuw wisselde VVV van speelster en Unitas bleef in dezelfde opstelling spe len en de nog steeds niet op kracht ge komen Doornse dames zagen al spoedig tegen een 6-1 achterstand op. De tweede Doornse time out bracht de stand op 15-3. Na enige servicewisselingen won VVV met enkele goede smashes deze set met 15-3. De heren speelden 's middags in Utrecht tegen het bitter tegenvallende SOS. Met een geweldig offensief opende de Utrechtenaren de eerste set en liepen uit tot 6-0. VVV speelde echter weer ijzig kalm en liep met enkele goede aanvallen in tot 6-5. Het spel kreeg nu, mede door het scherp fluiten van de scheidsrechter, geen mooi aanzien. Vooral SOS moest met fout gespeelde ballen punten aan VVV afstaan, 7-11. VVV won deze game met 11-15. Ook in de tweede spannende game na men de SOS-ers een voorsprong van 5-1. VVV begon nu met een groot offensief en liep in tot 5-5. Door goed blokkeren van SOS en met enkele gevaarlijke smashes liep SOS weer uit tot 11-5. De SOS-ers begonnen slordig te spelen en opende hiermee voor VVV de gelegenheid de 11-5 achterstand om te zetten in een 11-14 voorsprong. Aangevuurd door hun krijsende coach kwam SOS terug tot 14-14. De aanvallen golfde nu heen en weer en via 14-15; 15-15 15-16; 16-16 kwam VVV tot enkele da verende smashes en tevens tot een ver diende game-overwinning van 16-18. In derde set was het volkomen leegge- speelde SOS geen partij meer voor de Veenendalers. VVV had al spoedig een 7-0 voorsprong. De spanning keerde terug door enkele gevaarlijke ballen van de Utrechtenaren, die hiermee inliepen tot 7-6. De Veenen dalers scoorden er nu weer lustig op los tot 14-6. Nog even kwam SOS terug tot 14-11, maar met goed geplaatste bal won VVV deze game met 15-11. A.s. zaterdagavond zijn er in de zaal aan de J. G. Sandbrinkstraat twee thuis wedstrijden. De dames binden om 7 uur de strijd aan tegen Valbovol uit Woerden en de heren ontvangen de Utrechtse Poli tie Sportvereniging. Een dankbaar plaatselijk comité deelde ons verheugd mede dat de dezer dagen in Veenendaal gehouden jaar lijkse Klaprooscollecte ditmaal het mooie bedrag van 1358,80 heeft op gebracht. GOEDE OPBRENGST VOOR P.I.T Het eindresultaat van de onlangs ge houden collecte ten behoeve van het Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal WIE VIEREN 21 november: 21 november: 22 november: 23 november: 23 november: 24 november: 24 november: 24 november: 25 november: 26 november: i HUN VERJAARDAG Reiny Drost. Alie Drost. Joke de Man. Henny Hutink. feea van Zuidveld. Wim van Mastrigt. Teunis Diepeveen. Rina Heemsbergen. Nelly Ravenswaay. Eekhoorntje. OPLOSSING RAADSELS. I. Er waren 4 kinderen. H. Ruben - Oeral - Kreta - Simon - vleet - donor - Bremen. III. De letter A. I. Bijl - bij. II. Apeldoorn - Leiden, Enschede - Den Helder - Winterswijk - Oldenzaal. III. Java - Aken - veen - Anna. NIEUWE RAADSELS. Voor ouderen. I. Mijn geheel bestaat uit 14 letters en vormt een plaatsnaam. Je kunt de naam vinden door onderstaande cijfers om te zetten in letters en dan de cijfers op volgorde te plaatsen. 3, 5, 6, 8 meetkundige figuur; 11, 9, 10, 1 dichtregels; 7, 14, 12, 13, 1= twintig stuks; 2, 10, 4 aarden vaas. II. Een van de volgende woorden be hoort niet in de rij thuis, om de een of andere reden. Kunnen jullie vinden welke woorden dit zijn 1. pink, logger, poon, bom, botter; (vissersboten). 2. smient, taling, slob, zaagbek, trap; (watervogels). 3. valk, havik, arend, buizerd, gier. 4. hortensia, geranium, jasmijn, steen- breek, goudveil. 5. chloor, aluminium, kalium, chroom, mangaan. III. Ik ben een meisjes; zonder hoofd ben ik een jongen. Voor jongeren. I. Welke kool zal niemand lusten II. Neem uit elk der onderstaande plaatsnamen één letter. Van boven naar beneden moeten deze letters een nieuwe naam vormen en wel van een plaats in de provincie Utrecht. Zwolle Ede Leiden Soest Utrecht III. In de onderstaande negen vier kantjes moeten zesendertig centen zo worden gelegd, dat er in het middelste zwarte vierkantje niets komt en dat de centen, geteld van links naar rechts en van boven naar beneden steeds 16 in ge tal zijn. 9V Tom, een jongen van 12 jaar, had een oom, die stuurman was op een heel groot vrachtschip en die met dat schip over alle grote wereldzeeën zwierf. Die oom hield ook érg veel van knutselen en toen hy, na één van zijn reizen eens weer een paar weken aan de wal bleef, had hij voor zijn neefje Tom een prachtig, zelf ge maakt zeilschip meegebracht. Tom was natuurlijk in de wolken met dat mooie geschenk. Het was dan ook een pracht- schip, waar van alles aan zat. Mooie witte zeilen, een roer en nou ja alles wat er aan een schip hoort. Op de eerste vrije woensdagmiddag no digde Tom zyn vriend Frits uit om samen eens met het schip te gaan zeilen. Dat kon het beste gebeuren in de grote kolk die dicht tegen de dijk aanlag, vlak bij het huis van Tom. Er stond een lekker briesje en op de wal maakten de jongens het zeilschip ge reed. De zeilen werden gehesen en het roer werd met een spijkertje in de juiste stand gezet. Het was wel jammer, maar het was niet mogelijk het schip vrij te laten varen, want dan zou het naar de overkant van de kolk gaan en dan was het niet zo gemakkelijk het uit het riet te halen. Daarom bond Tom een lang dun touw aan het schip, zodat hij het terug kon trekken als het schip een eind de kolk opgevaren was. Met volle zeilen. „Het zal me benieuwen hoe het schip het doet," zei Tom tegen Frits. „Nou dat is wel in orde," meende Frits, „een echte zeeman heeft het gemaakt." Het was werkelijk een prima schip, want nauwe lijks was het te water gelaten of de wind deed de zeilen bollen en sierlijk gleed „de Zeemeeuw" (zo heette het schip) over de golfjes van de brede kolk. De jongens lieten het schip net zo lang varen afe het touw lang was en dan trok ken ze het voorzichtig weer naar de wal terug. De hele middag vermaakten ze zich fijn met het mooie schip. Om beurten hielden ze het touw vast en het was een lust het schip over het water te zien glijden. „Jammer," zei Tom, „dat we het schip niet los kunnen laten om het over de hele breedte van de kolk te laten varen, maar we zitten altijd met dat nare riet aan de overkant." Nauwelijks had hij dit gezegd of ineens kwam er een rukwind over de kolk. Het schip was net aan het eind van de „touwtjes-reis" en door de windvlaag schoot het ineens vooruit en werd Tom het touwtje uit de hand gerukt. „Daar gaat het schip," schreeuwde Tom. Wat waren de jongens geschrok ken. Voor ze het in de gaten hadden was het schip al midden in de kolk. „We krij gen het misschien nooit meer terug," jammerde Tom. Schipbreuk. „De Zeemeeuw" vloog over het water van de kolk, maar toen het nog maar een paar meter van de rietkraag was raakte het schip vast in een pol rottende water planten die op het water lag. De arme „Zeemeeuw" lag stil en was nog een heel eind van de kant. De beide jongens lie pen vlug om de kolk heen en Tom raapte onderweg een stok op, in de hoop dat hij daarmee het schip los zou kunnen krijgen uit de rommel. Maar dat mislukte. Hoe de jongens zich ook rekten, de stok was veel te kort om het schip te kunnen be reiken. Nu was goede raad duur. Wat moesten ze beginnen. Ze konden dat prachtige schip toch ook niet achterlaten. Wat een narigheid ineens! En toen zag Tom een dikke steen aan de kant van de kolk liggen. „Frits," zei Tom, „zie je die dikke klinker liggen, die moeten we proberen achter het schip te gooien, dan raakt het wel los en zeilt naar de wal, dat is onze enige kans." „Een goed idee," meende Frits. „Zal ik het proberen?" zei Tom. „Na tuurlijk," antwoordde Frits. Toen pakte Tom de dikke baksteen op. Hij zwaaide even met de hand heen en weer en toen vloog de steen in de richting van het schip. Och lieve mensen, de klinker kwam niet achter het schip terecht, maar pre cies op 't schip. „Een voltreffer," schreeuwde Frits, maar die arme Tom kon wel huilen. Door de schok schoot het schip los, maar de steen sloeg het zeil van de mast en het roer bengelde hele maal los achter het schip. Op de helling. Als een vleugellamme vogel dobberde het schip naar het riet. Treurig keken de jongens toe, toen het steeds nader kwam. Wat zag het mooie schip er uit, den ge scheurd zeil, een gebroken roer. „De Zee meeuw" had schipbreuk geleden. Met de stok visten de jongens het scheepje uit het riet. Toen gingen ze naar huis en voelden zichzelf bijna schipbreukelingen. Tom zette het schip in de schuur en ging het huis binnen. Oom Bas, de zee man, zat in de kamer. „Kerel," zei oom, „wat kijk je benauwd, is er wat gebeurd?" En toen vertelde Tom van het mooie spel met het schip en de droeve afloop. Maar oom lachte. „Vooruit Tom, kop op, die schuit heeft schipbreuk geleden en moet op de helling, ik ga met je mee naar de schuur en we zullen dan dat zaak je wel even opknappen." Die oom was erg handig. Na een uurtje was er niets meer te zien van het ongeluk. Het zeil zat weer fier aan de mast en het roer was hersteld. Tom blij. Zaterdag gingen ze weer zei len, maar dan zou hy het touwtje steviger vasthouden, want oom ging weer het zee gat uit en zou bij een tweede ongeluk niet weer zo fijn kunnen helpen. Protestants Interkerkelijk Thuisfront (P.I.T.) heeft te Veenendaal opgebracht het prachtige bedrag van 2532,53. Bij de Hollandia Wolfabrieken aan de Prins Bernhardlaan te Veenendaal werd vanmorgen een nieuwe ketel in het ketelhuis geplaatst, in verband met het feit dat men nu geheel op oliestook overgaat. De enorme ketel, met een middellijn van 2.40 m. en een lengte van ongeveer 9 m. zal een plaats vin den naast een reeds in gebruik zijnde ketel, welke voor oliestook was omge bouwd. De nieuwe ketel is geheel auto matisch, pompt zelf het benodigde wa ter op en weet zijn warmte juist te regelen. Drie maanden lang is men in het ketelhuis bezig geweest ruimte te ma ken voor dit gevaarte. De oude ketel moest worden verwijderd en nieuwe leidingen moesten worden aangebracht. Dinsdagmorgen arriveerde de ketel en woensdagmorgen kon hij op de goede plaats worden gebracht. Dat plaatsen in het ketelhuis ging bijzonder vlot. Er kwam maar weinig mankracht aan te pas. Met sterke ka bels kon men de ketel gemakkelijk op zijn plaats schuiven. De ketel werd vervaardigd bij de N.V. Backer en Rueb te Breda en heeft een stoomcapaciteit van 3-3'/ï ton per uur. Het rendement met oliestook is veel hoger en bovendien zal waarschijnlijk ook het roet uit de schoorsteen be langrijk minder worden. 2 1/2 METER 130 c.m. BREED Doe als iederéén en koop bij Hoofdstraat 23-61-65 Telefoon 2223 BALDADIGE JEUGD Renswoude bezit slechts één automatiek waar zowel warme als koude gerechten worden geleverd, namelijk bij het café „De Zwaan". Vanzelfsprekend trekt deze automaat de nodige belangstelling en wel speciaal van jeugdige bezoekers. Dit is op zichzelf geen bezwaar, doch wel is het betreurenswaardig, dat met verschillende niet-toelaatbare middelen wordt getracht de automaat te openen, terwijl daarbij zelfs verschillende vakjes met zand e.d. worden bevuild. Hierdoor leiden zowel de eigenaar als de andere bezoekers van deze automatiek schade en, komt hierin geen verbetering, dan zou dit een definitieve sluiting tot gevolg kunnen hebben. Hopelijk wordt dit ook door de daders ingezien en laten zij hun activiteiten voortaan achterwege, zodat anderen daar door niet meer worden benadeeld. Ogenschijnlijk stond Rhenens raad gis teravond voor een vrij simpele agenda. Echter al direct bij het eerste punt, de notulen van de vorige vergadering, kwa men de tongen los. De heer D. de Jong (arb.) maakte een aanmerking op deze notulen in verband met een daarin naar zijn mening voorkomende onduidelijkheid ten opzichte van het punt: bezoldiging lagere ambtenaren. Hij verzocht het col lege van b. en w. aandacht te besteden aan het komende onderhoud met de be stuurders Alg. Bond van Ambtenaren. Daarbij pleitte hij voor optrekking van de salarissen van deze categorie werknemers. De heer Griffioen (a.r.) vond het niet juist, dat de heer De Jong het woord werd verleend over notulen van een vergade ring, welke hij niet had bijgewoond. Spre ker beschouwde het betoog van de heer De Jong bovendien als een propaganda stunt. Wethouder J. Boelhouder (p.v.d.a.) viel de heer Griffioen scherp aan. Hij juichtte het toe, dat een raadslid, dat overigens door zeer verklaarbare redenen niet aan wezig kon zijn, achteraf gezonde critiek levert op de gang van zaken. De wethou der kon zich niet voorstellen hoe de heer Griffioen dit als een propagandastunt kon betitelen, vooral niet daar het hier toch gaat om de verbetering, die zo hoog nodig is. Hiermee was de kous af en kon de voorzitter de behandeling van de agenda voortzetten. Zonder hoofdelijke stemming werd be sloten de nieuwe pachteres van het veer huis met veer een optierecht te verlenen voor het opnieuw pachten van het veer huis, gemeenteveer en toebehoren na af loop van de geldende termijn van zes jaren voor een aansluitende termijn van nog zes jaren, onder gelijke voorwaarden en tegen pachtsom bij arbitrage te be palen. Bij het punt verpachting van grasland merkte de heer Griffioen op, dat midden tussen de landerijen de veehouder en pachter Vink zijn vee niet laat inenten tegen mond- en klauwzeer. Spreker stelde voor deze veestapel te isoleren. Ander zijds wilde Griffioen ook weer niet bevor deren, dat Vink niet meer in de gelegen heid zou worden gesteld om grasland van de gemeente te pachten. De voorzitter was dit niet bekend, doch vond het wel vreemd, dat inschaarders bij de gemeente worden verplicht tot inenting en dat pachters van de gemeente deze verplich ting niet hebben. Deze zaak zal nader worden onderzocht. De heer E. P. v. Dijk (vrije partij) kon het standpunt van Grif fioen niet delen. Deze hinkte volgens spreker op twee gedachten. Wil Vink niet inenten, aldus de heer Van Dijk, dan moet hij maar verdwijnen. BENOEMINGEN EN ONTSLAGEN Er moesten ook weer de nodige stem briefjes worden ingevuld. Op de meest LAND ZONDER MINDERHEIDSPROBLEMEN Tot en met de eerste wereldoorlog be hoorde het „Burgenland" dat van Weenen uit per auto binnen een uur kan worden bereikt, tot Hongarijë. Daarna kwam het door een volksstem ming bij de republiek Oostenrijk. Na de tweede wereldoorlog was het jarenlang door de Russen bezet. In dit kleine land treft men nog 44 Kroatische gemeenten aan. Voorts zijn er zes procent Hongaren. De ouders kunnen bepalen, of de kinderen een Kroatische, een Hongaarse of een Duitse school zul len bezoeken. De meerderheid maakt ge bruik van de Duitse scholen. In het ge hele land bestaat een volkomen vriend schappelijk contact tussen de verschei dene bevolkingsgroepen. Nooit ontstaan er vraagstukken, die de minderheden ernstige nadelen kunnen berokkenen. Men is aan elkander volkomen gewend geraakt. ONDERAARDSE GASHOUDERS De Ruhrgas AG, Essen, die over grote afstanden met haar gasleidingen gas le vert, laat twee onderaardse gashouders bouwen, een daarvan in de nabijheid van Darmstadt, de andere bij Hannover te Engelbostel. Laatstgenoemde wordt met zijn 150 miljoen kubieke meters de groot ste van Europa. Men heeft deze grote hoeveelheden gas in hoofdzaak gedurende de spitsuren nodig. EEN GEVAARLIJK BEWIJSMIDDEL Drie artsen hadden, te goeder trouw te Heme Bay, Bath en Londen verklaard dat de dood van drie vrouwen in een badkuip door een plotseling opgetreden kramp was ontstaan. De deskundige van de rechtbank, professor in de pathologie aan de Uuiversiteit van Londen, was het hiermede niet eens. Hij liet in de recht zaal een der badkuipen plaatsen, waarin de drie vrouwen de dood hadden gevon den. Daarin nam een verpleegster (io badpak) plaats. Met een flinke ruk aan de benen duwde hij de verpleegster in d* badkuip onder water. Grote consternatie bij de juryleden. Met behulp van de zaal dienaren haalde hij daarna de vrouw uit het water. Ze was bewusteloos en kwam eerst met behulp van direct toegepaste kunstmatige ademhaling weer bij. De verdachte werd naar aanleiding van deze demonstratie door de jury schuldig ver klaard. eervolle wijze werd ontslag verleend aan de heer B. Heijsman, hoofd van de open bare v.g.l.o.-school. Ook aan de heer B. N. de Boer te Wageningen werd eervol ont slag verleend uit zijn tijdelijke betrekking van leraar aan de handelsavondschool in verband met benoeming elders. Mej. G. J. van Dijk, tijdelijk werkzaam aan de o.l. school Nieuwe Veenendaalseweg, werd ingaande 1 december aangesteld in vaste dienst. In de plaats van de heer G. Anema, aftredend lid van de gemeentelijke studie adviescommissie werd gekozen de heer J. J. Altena. Teneinde het mogelijk te maken ook het hoofd van de bijzondere ulo in de commissie op te nemen besloot de raad de commissie tot zes leden uit tejbreiden. Daarna werd de heer H. Moret, hoofd der bijzondere ulo ingaande 1 januari aan de commissie toegevoegd. Voor de periode van vier jaar werd de heer J. I. Carsouw herbenoemd als lid van de commissie van toezicht op de handelsavondschool. Her benoemd werden tot leden van de com missie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken, de heren D. de Jong, L. van Viegen, G. v. d. Steeg, allen raads leden. ONBEWOONBAARVERKLARING In verband met de ongeschiktheid van bewoning van het perceel Dijk nummer 1 onder Achterberg besloot de raad deze woning onbewoonbaar te verklaren met een ontruimingstermijn van zes maanden. ONDERWIJS Overeenkomstig de verzoeken van de besturen van de kleuterscholen „Bloesem" en „Eist" besloot de raad de bij besluit van 24 mei 1949 vastgestelde regeling tot het toekennen van een vergoeding in ver plaatsingskosten voor het gemeenteperso- neel gerekend met ingang van 1 sept. 1957 van toepassing te verklaren op het per soneel van de bijzc-rfdere kleuterscholen in de gemeente. Hierbij wordt aange tekend, dat de gemeente Rhenen geen openbare kleuterscholen kent. In de prak tijk komt het er op neer, dat toepassing van een regeling als de onderhavige voor neutrale en bijzondere kleuterscholen mo gelijk en gebruikelijk is. GRONDTRANSACTIES Van de drie grondeigenaren langs de Bantuinweg. waarvan enkele percelen moeten worden aangekocht tot verbreding van deze weg en waarmee nog geen over eenstemming kon worden verkregen, heeft de heer B. Lodder zich bereid ver klaard aan de gemeente te verkopen een oppervlakte van 74 vierkante meter voor de prijs van 259,-, onder voorwaarden, dat de gemeente zorgt voor plaatsing van een solide stenen afscheiding op de nieuwe perceelsgrens. De vergadering ging hiermee akkoord. Nu in verband met de bouw van 124 gemeentewoningen binnenkort een aan vang wordt gemaakt met de verbreding van het oostelijk deel van de Bantuinweg, wordt de noodzaak van verbreding van het zeer smalle westelijk gedeelte van deze weg nog groter. In verband hiermee besloot de raad plm. 843 vierkante meter grond met de daarop staande tabaks- schuur aan de Bantuinweg te ruilen met een perceel groot 107 vierkante meter met een toegift door de gemeente van 1500,-, hetgeen neerkomt op een grond prijs van 1.50 per vierkante meter. De afbraakwaarde van de schuur was gecal culeerd op 500.-. De ruil werd aange gaan met de N.V. Van Hattum en Blanke voort te Beverwijk. Voor de wegverbete- ring werden verder aangekocht twee per celen van respectievelijk 21 en 3 vierkante meter van P. T. Landman en J. H. Baars, ter gezamenlijke waarde van 84,-. Om de nieuwe bewoners van de wijk gelegen ten noorden van de Bantuinweg een rechtstreekse verbinding te bezorgen met Rhenens winkelcentrum besloot de raad een strook grond ter breedte van 4 meter aan te kopen van de erven J. H. Telders, gelegen tussen Bantuinweg en Koningin Elisabethplantsoen voor de prijs van 504,-. Het ligt in de bedoeling over deze strook in eigen beheer een verhard pad aan te leggen dat alleen voor voet gangers toegankelijk zal zijn. Voor de be woners van de nieuwe wijk een uitkomst, daar zij nu niet meer via Oude Veenen daalseweg of Nieuwe Veenendaalseweg naar Rhenens centrum behoeven te gaan. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten overweegt opnieuw 12 woningen te bouwen aan de Bisschop Davidweg. Ten behoeve van deze bouw (zes dubbele wo ningen) verkocht de raad aan genoemd fonds 3831 vierkante meter bouwgrond voor de totale prijs van 13.000,-. Aan de heer H. Goris, Nieuwe Veenen daalseweg 209 werd een 3 vierkante meter brede strook grond ten noorden van en O-O-O-O-O-O-O-O-O grenzende aan zijn perceel, verkocht, be nodigd voor een uitrit voor de prijs van 1,75 per vierkante meter. Ten behoeve van de verbreding van het bestaand rijwielpad langs de rijksweg in de Nude werd verkocht aan het Rijk 49 vierkante meter grond voor de som van 1,-, zijnde de uitmonding van de Zijdvang op de Nude. VERPACHTINGEN MEENT In verband met de afloop van de ver pachtingstermijn van de landerijen in de Meent bereikte de raad een voorstel tot hernieuwde verpachting voor de periode van 1 januari 1958 tot en met 1963 van 28 percelen bouw- en grasland. Overeen komstig het voorstel van b. en w. besloot de raad een algemene pachtprijsverhoging in te voeren van 15 °l». Dit werd ook door gevoerd voor de in erfpacht uitgegeven grond aan de heer A. de Ridder, waarvan de waarde ter berekening van de erf pachtscanon over de jaren 1958 tot 1977 werd bepaald op 1600,-. Hierna ging de raad in geheime zitting over voor de behandeling van een uit breidingsplan-aangelegenheid. VEENENDAAL. Op de wekelijkse eier markt werden dinsdagmorgen 140.000 stuks eieren aangevoerd. Prijzen van 15,- tot 16,50 per 100 stuks, henneëieren 13,- tot 15,- per 100 stuks. De handel was redelijk. Op de biggenmarkt werden dins dagmorgen 80 biggen aangevoerd. Prijzen van 36,- tot 50,- per stuk, bij een kalme handel. EDE. Maandag 18 november. Eiermarkt. Aanvoer 215.000 stuks. Prijzen grote eieren 16,- tot 17,-; henneëieren 12,50 tot 15.50 per 100 stuks. Kalme handel. WOUDENBERG. Op de eiermarkt wer den j.l. dinsdag 185.000 eieren aangevoerd. Prijzen voor kippeëieren 16.25 tot 17,50 per 100 stuks (middelprijs 16,50). Hen neëieren 12,50 tot 16,- per 100 stuks. Handel kalm. VAN HET GROENE LAKEN De biljartvereniging Renswoude heeft tot nu toe nog niet veel succes in de nieuwe competitie. Zo konden alle vier tallen hun wedstrijden in de afgelopen week wederom niet tot winst brengen. Het eerste viertal speelde in Veenen daal tegen het sterke BW en leed een 7-1 nederlaag. De uitslag was: P. v. d. Bosch J. Vink 20 J. Vonk C. Vink 1—1 J. Kroesbergen G. v. d. Kaa 20 G. v. Asselt C. de Fluiter 20 Het tweede viertal speelde een thuis wedstrijd tegen WIK 2 en kon het niet verder brengen dan 2-6, terwijl het derde viertal met dezelfde cijfers klop kreeg van BVR 3 uit Rhenen. RHENENS DAMNIEUWS Het eerste tiental van de Rhenense damvereniging speelde tegen WSDV II uit Wageningen en verloor deze wedstrijd met 7-13. De volledige uitslag was als volgt: RDV WSDV J. Tollenaar B. Kleinrensink02 K. v. d. Pol H. Kamps 02 L. A. Lieuwen H. v. d. Brink02 J. v. Setten E. v. d. Peppel20 J. Geerlof J. de Leeuw 02 M. de Jong B. v. Laar 02 W. Baars A: Elings 20 H. de Jong J. J. Poisonnier1—1 J. Tollenaar mej. Nieuwenhuizen 11 E. Visee D. v. Aggelen 11 In de onderlinge competitie waren de uitslagen in de tweede klas als volgt: W. H. v. Kampen G. Spies20 J. H. v. Dijk A. v. Noort2—0 L. Veenendaal C. Moedt 02 J. Haalboom H. Reede 11 Dat Ikken en Kee en Hannes dat nog hebben meuge belêven, daor zijn we héél dankbaor veur. Sjonge, sjonge, vandaog hèwwe een feestkrant mit een hoop kieke d'r in van Rhenense win kels, allemaol ter gelegenheid van de opening van de nije verkeersbrug over de Rijn. De opening van ónze brug. Ikken en Kee en Hannes hèbbe d'r trouwes nooit aon getwijfeld, asdat die deur de oorrlog vernielde spoorbrug niet vervangen zou worde. Een hoop minse, veural buiten Rhenen, hebben altijd gezeid: die brug is weg en blèft weg. Nee, zo is ut nou is een kirtie niet. Die brug was kepot en nou is dan eindelijk de nije klaor. En nog wel een verkeersbrug. As de Rijn dicht zit, hoeve we nou tenminste nie meer stie- kum over de spoorlijn. Ik heb ut één kirtie meegemokt, asdat 'r krèk een trein aon kwam. Toen mos ik hals over de kop de fiets van de brug op ut ijs gooien en zellevers onderaon de brug gaon hangen. Das een donkerbruin ge val geworden heur! Affijn, das nou dus niet meer nódig. We kunnen nouw over onze spiksplin- ternije brug naor de overkant en da kan geen mins ons meer afpikke. Lang leve de brug, lang leve Rhenen en alle klokkenverkopers. De Klokkenverkoper. DIERENBESCHERMING RHENEN WENST VERORDENING OP WAAKHONDEN Tijdens de jaarvergadering van de af deling Rhenen voor Dierenbescherming, onder leiding van voorzitter A. W. H. Jochems gehouden, werd besloten een actie ,te beginnen teneinde verbetering te brengen in de positie van de waakhonden. Hoewel er nog steeds geen dierenbescher mingswet is, zag de vereniging wel dege lijk een mogelijkheid, dat de gemeente raad een verordening op de kettinghond in het leven roept. Het contact met De Hazenberg te Ame- de vrachtauto botste, rongen is in het afgelopen jaar prima ge- werden danig beschadigd. weest. Er werd veel gebruik gemaakt van dit onderkomen. De vergadering besloot voorts een be drag ter beschikking te stellen aan het comité Rijnbrugfeesten, ter ondersteuning van de feesten. Ter hoogte van de viersprong Quatre- Bras, onder de gemeente Woudenberg, raakte een vrachtauto van de firma Emelaar, wegenbouw te Zeist, in brand, waarschijnlijk tengevolge van kortslui ting. Het gelukte de bestuurder met behulp van enige arbeiders de brand met zand te doven. De brandweer van Woudenberg, die inmiddels was ge waarschuwd, behoefde bij aankomst niet meer op te treden. De vrachtauto werd door de brand zwaar beschadigd. Dinsdagmorgen j.l. stond de eierhande- laar Outshoorn uit Rotterdam, met zijn kleine vrachtauto stil op de rechterzijde van de rijweg in de Dorpsstraat alhier. Een trailler, bestuurd door de heer D., uit Rotterdam, stond eveneens stil achter de vrachtauto. Toen de bestuurder D. de vrachtauto wilde passeren moest hij af remmen voor een tegenligger, waardoor hij slipte en tegen de linkervoorzijde van Beide voertuigen De Reclasseringsgemeenschap te LUNTEREN Centrum van het Leger des Heils voor de behande ling van neurotische delinquenten, zoekt 7.0 spoedig mogelijk 1 Gevraagd worden de volgende persoonlijke kwaliteiten: gemakkelijk contact met de medemens evenwi:htige, door eigen levenservaring ge rijpte persoonlijkheid opgewekte levensinstelling Geboden wordt een zinvolle werkkring Zij die menen bovenvermelde kwaliteiten te bezitten en de leeftijd van 30 jaar bereikt hebben, worden verzocht te schrijven aan de direkteur, met uitvoerige vermelding van levensloop en opgave van referenties. in- en verkoop o.a. D.K.W. - Zündap - B M.W. - Triumph - N.S.U. - Horex - Adler CUNERALAAN - RHENEN Nieuwe Veenendaalseweg 58, Telef. 277, Rhenen GEVRAAGD chauffeur - magazijnbediende LEEFTIJD plm. 24-30 JAAR Moet flink en handig zijn' daar hij tevens in de glasslijperij te werk gesteld zal worden. Aanbiedingen aan: HANDELSVERENIGING TUINSTRAAT 1 Veenendaal Radboudweg 8 RHENEN Tel. 617 Afd. VEENENDAAL Er is gelegenheid aan deze cursus deel te nemen, in dien men zich spoedig opgeeft bij het secretariaat Mej. A. PARLEVLIET, Stationssingel 4 te Veenen daal. Een paraat Rode Kruis Korps vraagt voort durend nieuwe krachten 0-0-0-0-0-0-0-0-0 (2) „Ga niet verder, heer!" roept de schaapsherder opgewonden, terwijl hij bezwerend met zijn staf zwaait. „Waag u niet binnen de grensstenen van Tarente! Er gebeuren daar verschrikkelijke dingen!" „Wat dan wel", vraagt Aram" nieuwsgierig. „Het on weert daar bij heldere hemel! Elke nacht schieten er vurige, vlammende bliksemstralen door het bos en de donder is oorverdovend! Er zijn daar duivelse machten aan het werk! Ga niet verder, keer terug op uw pad, als uw leven u lief is!" Aram begint de van angst trillende schaapsherder te ondervragen. „Waar heb je die verschijnselen dan wel gezien?" „In de buurt bij de oude kliptoren, die aan de rivier staat." „Zijn er nog anderen, die het gezien hebben?" „O ja, alle boeren uit de omtrek hebben uit angst hun hofsteden verlaten. Er is daar geen levende ziel meer!" „Dan wordt het tijd, dat ik er eens een kijkje ga nemen' meent Aram en met een groet aan de schaapsherder geeft hij zijn paard de sporen. Achter hem klinkt nog het opgewonden geroep van de man, die hem smeekt en bezweert, zich toch niet in te laten met de ver schrikkelijke verschijnselen, die zich in de bossen van Tarente afspelen. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1957 | | pagina 2