PAUK RDTER5EPT 1V0R0L maakt Sneeuwwitjes tfen pQAAriTQtl >cii <JC% AS tsi v°u<m mm ©mim SCHERPEJSZEEL AMEROJSCE1S Bestedingsbeperking eist: Maak het goede niet duurder dan nodig is het gezonde gebaar: L/EVDJBV FRANSE KIPPEN LEGGEN GOUDEN EIEREN Veenendaal krijgt 4000 nieuwe woningen Terugkeer van Morghan de Magiër Burgerlijke stand KERKDIENSTEN 4- oLs^t 9aat lan9er mee Hoofdstraat 75 Veenendaal VOETBALOVERZICHT Veenendaal naar Hees om SCH te ontmoeten Dovo ontvangt Ermelo W. H. C. - V. It. C. uitgesteld Zaterdag ontmoeting Merino's en G.V.V.V. Nuttige geschenken Dinsdagkoopjes 6 kop en schotels Koektrommel Horlogerie Geluk heropende vernieuwde winkel Dammen Snelle service van de Insurance Company of North America beschermt Uw mond en keel 85 cent Renswoude In blijde Verwachting Vereniging van Suikerzieken Ingekomen en vertrokken Amerongen Rhenen 37.50 SINT weet het wel Zoo heel gauw bin 'k niet uit veld ge- slaage, mar gistere heb ik de sesaasie van me leeve meegemaakt. Dur moet heel wat gebeure om mijn ondersteboove te doen geraake. Daar heb ik teslotte teveul veur meegemaakt. De oorlog van 14-18, de leste wereldoorlog en daar tusse deur nog een hoop kleine binnelandse oorloggies van pertij teuge pertij, plaats teuge plaats en van man teuge vrouw. Ik val zoodoende niet één-twee-drie van me voetstuk. Mar gistere toch wel bijna. Ik sting namelik in eens oog in oog mit gien mins anders dan Sinterklaas. Mit de echte, ouwe, Spaanse weldoender. Veur een geheime vijf-december-ange- leegenheid mos ik in een Veense winkel zijn. Jelui begrijpe me wel. Veur Driek.. affijn, verdurs kan ik hier niet gaan. Ik sting i-i die zaak de druktes een bietjie oover me heen te laate gaan, toen dur op eens een meneer van de zaak, zeeker de hoogste baas, die veur het grijpe was, denk ik achteraf, toestapte op een andere meneer, een meneer mit een lange witte baard. „Aha", zee de verkooper vrolik, „daar hebbe we Sint Niklaas. Goeiemid- dag, eerwaarde". Ik sting komplex. Ik denk as ie me nouw ooit besijbeld Mar ik had gien tijd om op verhaal te komme, want gelijk zee de man-vande- winkel teege mijn, „Een oogeblikkie, me neer Blauwkous, ik help u temee ok per soonlik." Toen mos ik weer iets anders denke. Ik doch „Hoe kent die vent mijn?" Mar ik had ok al weer gien tijd om daar- oover te denke, want Sinterklaas begos te bestelle. En die eene keer, dat ik de Ouwe Baas kon afluistere, terwijl die het ons al jaare doet, heb ik me eige niet veurbij laate gaan. „Ik heb een moeilijk klantje", zee de Sint, „en daar kom ik eventjes zelf op af. 't Is een jongetje en hij wil een spoor trein mit schrik niet: een rode locomotief, en een blauw, een geel en een rose wa gonnetje. „Ja, ja", zee de Ouwe zuchtend, „kinderen kunnen je soms voor proble men zetten, maar omdat het een oppas send kereltje is, sta ik er op, dat 'ie het krijgt." Ik zag de verkooper al zoon biet jie veurzichtechies nee 6chudde. „Nou, als u 't niet hebt", zee de Sint, „dan houdt alles op." „Nee, nee" zee de verkooper vlug, „nee verkoopen we niet gauw. Een oogenblikkie. Even bellen." En hij holde weg. Daar sting ik. Alleenig en vlak bij Sin terklaas. Mar ik sting niet lang alleenig. want hij kwam op me af. „U is meneer Blauwkous, hoorde ik zojuist." „Juust", zee ik, „die bin ik. Aangenaam" en ik gaf em de hand. „As ik es wat mag vraage", vroeg ik. doet u al die inkoopen zelf?" „Nee, nee" lachte die, „daar ben ik, hoewel Sint Ni- colaas zijnde, nog te veel mens voor." Maar in Veenendaal doe ik et altijd zelf. Omdat et hier prettig kopen is. Je voelt je hier thuis in een winkel. Dat hebt u net wel gezien. Nou ben ik in deze winkel toch zeker in geen vijf Jaar geweest. U begrijpt ik moet iedereen iets gunnen. Daarom koop ik 't ene jaar hier en 't andere jaar daar. Dus hier had ik in vijf jaar niet gekocht, maar de baas kende me nog precies." „Mijn krek eender" zee ik, „en ik maak me eige toch liever niet ooveral bekend." „Juist", zee Sinterklaas, „daar heb je 't Blauwkous, je bent in 't Veen, maar niet zó maar een koper. Er wordt op je gelet en na een paar keer ben je vertrouwd met de zaken." Nouw, eerlik gezeid minse ik kon me eige nog indenke, dat die win kelman mijn kende, mar Sinterklaas Nee, die kom ie toch ok niet iedere dag teege. En nou denke jelui netuurlik, dat ie dat kon zien an die staf en die smijter en dio lange rooie overgordijne, die die om heb. Mis, Sinterklaas was in kiemoo- noo, as jelui me kenne volge. M'n inkopen doe ik gewoon in een grijs pak met een streepje of een geruit sport- colbertje", zee de Sint. Nou heb ze baard em misschien verraaje, mar hij was ge woon n ze daagse pakkie. Een anteresiet- grijze broek mit een geruit jassie. We hadde zoo heel effe staan praate, toen de winkelier kwam zegge: ,,'t Is veur mekaar, Sinterklaas, 'k Heb u wel even opgehouden, mar ik moest een stuk of wat grossiers bellen." „Zie je nou, Blauwkous, waarom ik m'n inkopen zo graag in Veenendaal doe?,, Op en top service en vertrouwen. Dat noem ik klaar staan voor de klanten." „Net wa'j zeit Sinterklaas" zee ik. „Tot ankoomende zaaterdag." En ik docht, dat ie wegging. Mar toen kwam die heel dicht bij me staan en hij vatte me net as een school jonge bij de kin en hij zee: „En wat je vorige week schreef, dat je niet aan Sint Nicolaas deed, daar kom je toch zeker wel op terug hè?" „Ja, Sinterklaas", zee ik beneepe. Want op zoon mement komt et kind in je naar boove. Ok in Wout Blauwkous. De voetbalprogramma's worden weer steeds kleiner en spoedig, zij het dan maar voor enkele weken, zal de compe titie worden onderbroken, tenminste voor wat de zaterdagvoetbal betreft. Veenendaal gaat zondag naar Hees, om daar een oude bekende, n.l. SCH te be kampen. Wat zal deze wedstrijd weer brengen. We weten het zo zoetjes aan niet meer. Het wordt steeds moeilijker om voor Veenendaal een prognose te geven. Wanneer men de tegenstanders bekijkt, ziet men steeds weer, dat de geel-blauwen toch heus niet de mindere zijn en steeds weer schijnen de Veenendalers de kracht te missen om door te stoten. Doe in elk geval je best jongens en laten we hopen, dat het niet regent. Wie weet zit er dan toch nog weer eens een keer winst in. Dovo krijgt zaterdag aan het Panhuis een van de zwakke broeders op bezoek, n.l. Ermelo. Vergeet echter de winst van j.l. zaterdag, van deze gasten. Natuurlijk het kan een uitschieter geweest zijn, maar even goed is het mogelijk, dat zij eerst nu de vorm gevonden hebben. In elk geval heeft iedere club er wel wat voor over, om de leiders te kloppen. VRC, dat oorspronkelijk uit tegen WHC zou spelen, kan wegens het uitstellen van deze wedstrijd, rust nemen en zich alvast voorbereiden op de strijd van volgende week tegen Dovo. Tussen haakjes, wist u dat volgende week het protest van VRC, ingediend na de wedstrijd DTS '55-VRC, behandeld zal worden? In de afdeling Utrecht zondagvoetbal, ScherpcnzecI, in tegenstelling met vroe gere berichten, niet thuis maar in Ame- rongen tegen DVSA. Hoewel er hard ge werkt zal moeten worden, houden wij het toch op een overwinning voor de Scher- penzelers. Oranje-Wit speelt thuis tegen Hoogland. Denk erom jongens, Hoogland speelt soms zeer wisselvallig, toch zijn we wel overtuigd, dat er wel winst voor de Els- tenaren in kan zitten. Aan jullie dus om dit waar te maken. De wedstrijd Merino's-GVVV, welke oorspronkelijk aan de Buurtlaan gespeeld zou worden, is op verzoek van GVVV, verplaatst naar het Merino's-terrein. Wie dat winnen zal? Ja, het blijft plaatselijk, waardoor nu eenmaal alles is te verwach ten. We menen echter de gasten de beste kansen te moeten toeschrijven. In de tweede klasse komt Kulan thuis in het geweer tegen Sova. Zouden de mensen van SKF weer het onderspit moe ten delven? Kom jongens laat nu eens zien dat er toch nog wel wat inzit. Laten we het voorlopig op een gelijk spel hou den. Triangelboys gaat bij het Doornse DEV op bezoek. Kom lui, jullie hebben vorige week de smaak te pakken gekregen, maak er eens wat van. Het zit er in elk geval wel in. Valleivogels krijgt bezoek van Vel. Boys en kan hoogstwaarschijnlijk de volle winst boeken. DVSA zal het in Bunnik wel niet ge makkelijk krijgen. Wij achten winst dan ook uitgesloten. Tenslotte moet RKVUV naar Hilversum om het tegen Hilversumse Boys op te nemen. Doe je best jongens, maar veel hoop kunnen we echt niet geven. Televisie brillen en glazen Hoortoestellen - Brilmon turen - Brilledozen - Pris makijkers - Leesglazen Loupen - Barometers-Ther mometers etc. Hoofdstraat 51 - Telefoon 3184 SCHIETUITSLAGKN De schietuitslagen waren deze week als volgt: 1. R. v. Eist, 48 p.; 2. C. Valken burg Jr. 46 p.; 3. M. Berendse 45 p.; 4. H. K. Berendse 43 p.; 5. G. J. de Joode 42 p.; 6. N. Klumpenaar 41 p.; 7. J. v. Eist 41 p.; 8. J. Koudijs 40 p.; 9. H. Methorst 40 p.; 10. J. v. Eist 39 p.; 11. H. Valken burg 39 p. met bijpassende melkkan en suikerpot I 9.98 Hierbij GRATIS een theepot idem, prima kwaliteit en mooi deeor* royaa! formaat, leuk model een aardig decor f 1.25 Alleen dinsdag 3 dec. Hoo dstraat 7 Veenendaal Telefoon 3103 De winkel van Horlogerie Geluk aan de Markt heeft een grote verandering en daarmee een niet geringe verbe tering ondergaan. Ingrijpend heeft men de zaak hier aangepakt. De winkel van voorheen kan men er niet meer her kennen. Duidelijk heeft het voor zaken van deze branche belangrijke element van een rustige omgeving, bij de ontwerper voorgezeten. Deze is daarbij meer dan overtuigend geslaagd. Het geheel ademt nu de aangename en aantrekkelijke sfeer van een volledig met het artikel van de juwelier en horloger overeen stemmende stijl. In de inrichting do mineert de prettige kleur van het ma honiehout, en de keuze van dit ma teriaal met zijn mooie kleur, is zo be langrijk, omdat er aan vitrines, toon bank, lambrizering enz. veel van ver werkt is. Ook t.a.v. de keus van het overige aankledingsmateriaal is de heer Geluk uitstekend geslaagd. Vermeldenswaard vooral is de uit voering van de vitrines, welke nu veel beter een beeld geven van de grote artikelenreeks in deze zaak aanwezig. Ook komen de uiteraard vele mooie voorwerpen er goed in tot hun recht. De verlichting, welke geheel op de voorname intimiteit van de vernieuw de winkel is afgestemd, en praktisch zeer voldoet, mag evenmin ongenoemd blijven. Wij twijfelen er niet aan of de heer Geluk zal zijn afnemers in een der gelijke omgeving veel beter en pret tiger kunnen bedienen. En stellig blijft een en ander ook niet zonder invloed op de koper, als deze hier zijn keuze kan bepalen. Gistermiddag om drie uur vond de opening plaats en de belangstelling was meteen al zeer groot. Maandag ontving VDC I het sterke UDG I uit Utrecht. Na een spannende strjjd werd het 10-10 wat zeker een mooi resultaat is, Het tweede tiental ging dins dag naar Utrecht om het tegen Vrienden kring J op te nemen en verloor met 15-5. Hier volgen de persoonlijke uitslagen: VDC I UDG I J. Edink M. L. Vos 11 H. v. d. Brandhof A. v. d. Voort.20 C. Heikamp A. de Nas 11 W. v. Manen F. Carlebur02 G. v. Dijk B. W. den Hartogh 2—0 R. Rotterdam C. H. Ruitenbeek 11 E. de Kleuver J. v. Benthem 1—1 A. Valkenburg M. J. de Lange 1—1 A. Keijman L. v. Santen Kolff 02 R. de Gooijer L. J. Smit 11 Vriendenkring I VDC II H. v .Snippenburg niet opgek. 20 R. v. 't Zand R. v. Silfhout20 SINT-NICOLAAS BEZOEKT BEJAARDEN Evenals vorige jaren zal ook dit jaar weer het Sint-Nicolaasfeest voor be jaarden in deze gemeente worden ge organiseerd door het „Comité ont spanning bejaarden" en wel op maan dag 2 december a.s., 's avonds half acht precies, in de zaal van „Buitenlust". Het comité nodigt alle bejaarden uit op deze gezellige avond, welke door verschillende medewerkers zal worden verzorgd, de Sint te begroeten. (Advertentie) Wanneer de doorsnee Nederlander in het verslag over een brand de zin leest „verzekering dekt de schade", dan beseft hij wellicht niet altijd wat dit precies inhoudt. De betekenis van het gezegde „verzeke ring dekt de schade" beseft de betrok kene ten volle, indien na de catastrofe de makelaars en assuradeuren de betaling van het schadebedrag komen regelen. Dit besef werd ook gerealiseerd door N.V. Behangeselfabrieken Gebroeders Sanders te Pijnacker, waar maandag 18 november j.l. een grote brand gewoed heeft, 's Morgens om kwart voor tien klonk daar opeens de alarmkreet brand. In dit fabriekscomplex, dat met het oog op het a.s. voorjaar tot de nok toe gevuld was met voorraden, bestaande uit het allerbrandbaarste materiaal, was een der gelijke alarmkreet fataal. De vlammen grepen zo snel om zich heen dat het gehele complex weldra als een fakkel brandde. Door tegenwoordig heid van geest wist men de walsen, één van de kostbaarste bezittingen van het bedrijf, alsmede de boekhouding te red den. De rest werd bijna geheel vernietigd en de schade bedroeg verscheidene mil joenen guldens. The Insurance Company of North America, waarbij het nieuwe fa briekscomplex verzekerd was, was bereid de N.V. Sanders op snelle wijze een voor lopige betaling van de schade te geven in afwachting van de definitieve afwikkeling Deze voorlopige betaling bedroeg één miljoen gulden en werd één dag nè de brand, terwijl de nablussing nog aan de gang was, gedaan. Gevolmachtigde Assurantiekantoor MULDER, Kerkewijk 167, Veenendaal, Tel. 3000 (Gedeeltelijke overname uit de V.V.P. (De Verenigde Verzekeringspers) nr. 47, 1957.) (Advertentie) Een goed produkt zeg bijvoorbeeld een radiotoestel moet degelijk zijn en fraai van vorm. U moet er jaren plezier van hebben en geen spijt krijgen uw geld op die manier te hebben besteed. En om even bij ons voorbeeld te blijven alleen vakmensen die de fijne kneepjes van het vak verstaan weten een radiotoestel zo te maken dat het èf is. Maar dan ook tot in het kleinste onderdeeltje. Gerard Philips is begonnen in 1891 in 1895 kwam An ton Philips er bij en in 1928 brachten zij al de eerste radiotoestellen op de markt. Natuurlijk, er zijn anderen die van zo'n ervaring trachten te profiteren maar wat Philips zelf vond, geeft een voorsprong, die niemand kan ontnemen. Dat is dan ook de reden dat wij Radio Van Schuppen Philips produkten verkopen. Want wij geloven dat het belang van onze klanten ook het uwe zo het best gebaat is. Met produkten uit een Neder landse fabriek, waarbij niet door nood zakelijke tussenstations en niet te ver mijden onkosten, het goede duurder wordt dan nodig is. RADIO W. VAN SCHUPPEN Hoofdstraat 102, Veenendaal Telefoon 2729. RAADSVERGADERING In de maandagmiddag gehouden raads vergadering werd met algemene stemmen tot hoofd der o.l. school te Ingen be noemd de heer E. H. Iemhoff, directeur- hoofd van de Quakerschool voor lager onderwijs te Vilsteren, gemeente Ommen. De geloofsbrief van het nieuw benoem- dede raadslid, de heer G. Berends te Lienden werd onderzocht en tot zijn toe lating werd besloten. De gemeentereke ning 1954 werd vastgesteld. Aan het Alge meen Brugcomité openstelling verkeers- brug Rhenen-Lienden werd 200,- toe gekend als bijdrage in de kosten. Voorts werd nog 150,- krediet verleend voor eventueel andere te betalen kosten i.v.m. deze openstelling. De begroting van de gemeente en van het woningbedrijf voor 1958 werden aangeboden en zullen in de volgende vergadering worden behandeld. NOG STEEDS OORLOGSMATERIAAL Nog altijd wordt er hier en daar oor logstuig ontdekt. Zo werd aan de burge meester Houtkoperweg onder Aalst door de bedrijfsleider A. van de fruitkweker R. v. V. uit Rhenen bij het ploegen een granaat van een halve meter lengte op- geploegd. Bij het spitten in de tuin van de heer B. aan de Voorstraat kwamen een paar landmijnen en een grote hoeveelheid mi- trailleurmunitit; te voorschijn De mijn- opruimingsdienst werd gewaarschuwd om dit gevaarlijke goedje weg te halen. Aangelopen: een bruin hondje, reu; een jong grijs poesje; een jonge fox, zwart wit, lange staart. J. Verhoef B. v. Ruiswijk 02 G. J. v. d. Akker B. Valkenburg 11 A. v. 't Land D. v. Baren11 J. Verhoef R. v. d. Dikkenberg 2—0 G. v. d. Neut H. Meerveld 2—0 J. H. Bakker J. v. Leeuwen 11 J. Wesseloo H. Diepeveen 20 E Bulthuis J H Jansen 20 Zo heet het Doktersboek met èlie raad voor Moeder en Baby. Gratis bij de Babyderm Super-Babyset, waarin poe der - zalf olie - zeep - shampoo, f 5.90. Weten is gerust zijn. (Advertentie) Kunt u zich zo'n bericht voorstellen, dat zou wel het grootste St.-Nicolaasge- schenk voor onze gemeente zijn, maar dit geschenk zal vanwege bestedingsbe perking enz. wel geen doorgang vinden. Daarom zullen wij het ook dit jaar weer met de normale St.-Nicolaascadeaus moe ten doen. Heeft u buiten alle andere ca deaus wel eens fopgeschenken met St.- Nicolaasavond gegeven, needan De afdeling Ede-Veenendaal-Wagenin- gen van de Nederlandse Vereniging van suikerzieken, secretariaat: Amsterdamse- weg 59, tel. 8151 Ede, vestigt gaarne de aandacht op het volgende: De Nederlandse vereniging werd op- gerich in 1945 en heeft ten doel: het on derzoek van de suikerziekte te bevorde ren, de ziekte te bestrijden, voorlichting te geven, het stichten van tehuizen voor suikerzieke kinderen, het bevorderen van opname van suikerzieke ouden van dagen en de strijd tegen de kwakzalverij. De vereniging heeft een zeer handig boekje uitgegeven n.l. „Wenken voor suikerzieken" en onderhoudt regelmatig contact met soortgelijke verenigingen in het buitenland. Het adres is: Burgem. Patijnlaan 65, 's-Gravenhage,, giro 401246. De afdeling Ede heeft ruim 200 leden maar velen zijn nog niet aangesloten, laat deze week door de niet aangeslotenen een goede daad verricht worden, door zich op te geven als lid. moet u eens bij Jan van Hardeveld, Zand straat 15, gaan kijken. Vader, moeder, vrouw, verloofde, oom en tante, kunt u nu eens echt bij de neus nemen. Ook voor St.-Nicolaasinpakpapier, band, schmink, baarden en alle andere Sint- Nicolaasattributen is: JAN VAN HARDEVELD Zandstraat 5 Tel. 2305 het adres voor uw gezellige avondjes. B. van Woudenberg van Ingekomen: Rhenen. Vertrokken: S. T. Steffensen naar Oegst- PARIJS, november. „Het is een slecht land, waar het niemand goed gaat", aldus de Franse kippenboeren. Ze verdienen handen vol geld, sedert hun kippen gouden eieren leggen. De devaluatie van de Franse frank ver oorzaakte, dat de invoereieren aan zienlijk duurder werden. De invoer beperkingen zorgden er bovendien voor, dat er maar mondjesmaat werd ingevoerd. Met voorbeeldige ernst heb ben de pluimveehouders van deze toe stand geprofiteerd. Het „verse eitje", dat de klanten gaarne aan de farm komen afhalen, verwisselt vlot van eigenaar tegen de vrolyke prys van 40 tot 45 francs per stuk. In de om geving van de steden gevestigde kip- penhouders slagen er in het algemeen wel in het grootste deel van hun pro- duktie op deze wijze rechtstreeks aan de verbruikers kwyt te raken. Maar ook de pluimveehouders, die aangewezen zijn op de Parijse Hallen hebben geen reden tot klagen. De prijzen zijn er gestegen tot 38 francs. Vele kleinhandelaren verkopen niet- verse eieren voor de prijs van 43 tot 45 fr., met vaak twee of meer bedorven eieren per dozijn inbegrepen. Bij het horen van deze prijzen moet het water onze vaderlandse kippen houders wel in de mond komen, want de voerprijzen zijn weinig of niet ge stegen. Men koopt hier nog altijd goe de haver voor een prijs van 24 tot 29 geest; T. van den Brink naar Putten Gld. J. H. de Vries naar Wijk bij Duurstede. Vertrokken: A. T. A. André naar Am sterdam; H. Drost (gez.) naar Veenendaal; G. Hartman (gez.) naar Jutphaas; J. Aal- derink, wed. v. N. Mehagnoul naar Am sterdam; J. van Walsem naar Amerongen; W. van Hussel (gez.) naar Scherpenzeel; K. W. van Scharrenberg g/m J. van de Pol naar Curagao. fr. per kilo en ochtendvoer voor 45 fr. Met dergelijke voerprijzen valt er een goede winst te maken. Deze winter maken de pluimveehouders te meer een gouden tijd mee, omdat ook de zomer- prijzen meevielen. Zelfs in de goed kope maanden april en mei daalde de prijs niet beneden de 16 fr. Op pluimveegebied heeft Frankrijk nog een aanzienlijke achterstand in te lopen. De eigen produktle ls niet vol doende en kan zonder enig gevaar voor een prijsverval worden verdub beld. Opmerkelijk is echter, dat er zo weinig belangstelling bestaat voor de uitbreiding van de kippenstapel. De altijd over de melk-, graan- en vlees- prijzen klagende boeren schijnen uit de pluimveesector geen bijverdienste van node te hebben. De particuliere kippenhouders werken in het alge meen met eigen broed van onbekende herkomst, hoewel de raskip en de ge richte kruising meer en meer bekend heid beginnen te krijgen. Men blijft echter vaak de kuikens te laat kopen of doen uitbroeden met als gevolg dat men geen wintereieren raapt. Deze particulieren voeren ook 's winters uitsluitend met graan, hoewel er meel- voer van uitstekende kwaliteit te koop is. Op de pluimveebedrijven bestaat er merendeels maar weinig belangstelling voor de leghorn. Wel is ook hier be kend, dat de leghorn vaak uitstekende legcijfers te zien geeft, maar de prijs van witte eieren is in het algemeen iets lager, terwijl bovendien de Franse pluimveehouder scherp blijft zien op de vlees waarde van zijn hennen. De Rhode Island, de Sussex, een kruising van beide rassen, en de Hollandse Blauwen gelden hier nog altijd als uit stekende legdieren. De Fransman vindt het legcijfer echter nogal gauw uit stekend: hij is merendeels hoog te vreden als hij een gemiddelde haalt van 180 eieren per kip en per jaar, hetgeen te begrijpen is als men weet, dat de selectie hier nog pas in een beginstadium staat. Opmerkelijk goede resultaten in de pluimveehouderij worden hier be haald door de Belgische en Neder landse immigranten. Zij blijken vaak een grotere, theoretische kennis van het vak te hebben. Aangezien men in Frankrijk voorlopig een eiertekort zal houden, bestaan er uitstekende kansen voor immigranten, die de pluimvee teelt willen beoefenen. o-o-o-o-o-o-o-o-o o-o-o-o-o-o-o-o-o (5) Aram buigt zich over ae land van de bedstede en grijpt de pols van de zieke, „koorts", constateert hij kortaf. „Hij is er slecht aan toe. Hoe is het gekomen?" En dan vertelt het meisje hoe haar vader geweigerd had zijn boerderij in de steek te laten, toen de andera pachters in paniek gevlucht waren voor de helse don- derbuien, die iedere nacht in de bossen losbarsten. Alleen en slechts gewapend met een zeis, was hij er op uitgetrokken, in de richting van de kliptoren, om de oorzaak van die vreemde verschijnselen te onderzoeken. Heel die lange, bange nacht had het meisje op zijn terugkomst gewacht, terwijl buiten de donder door het woud rateldeEerst tegen de ochtend, toen zij de deur had durven openen, had zij haar vader gevonden, languit liggend op de tegels van de stoep en met een pijl in de schouderNu hij dit verhaal gehoord heeft, staat Arams besluit vast. „Tegen vreemde donderbuien kan ik niets uitrichten", zegt hij tot het meisje, „maar een pijl, dat is een andere zaak. Ik ga onmiddellijk op weg, naar de oude kliptorenl" (Wordt vervolgd.) VEENENDAAL Geboren: Albertus Frederik, z. v. A. Lamberts en A. Achterberg; Dirkje Ste- velina, d. v. G. J. v. d. Haar en A. Rose- boom; Willemijntje Anthonia, d. v. C. R. Taling en J. Heikamp; Franciscus Joannes Maria, z. v. D. B. Gaykema en J. F. M. v. Berge Henegouwen; René, z. v. J. W. C. C. Willemse en N. Knoef; Jacoba Johanna, d. v. H. J. Vroman en G. J. v. Kooten. Antonie, z. v. G. v. d. Broek en J. G. de Koning; Johannes, z. v. J. Bleijenberg en S. v. d. Scheur. Ondertrouwd: H. de Jong en B. J. Tis- sen; J. Kanis en J. van Hal; N. M. Dave- laar en J. M. Dekker; Y. A. M. van der Möhlen en H. A. Bakker. Getrouwd: F. E. Vrugte en J. H. Ger ritsen; G. van Dijk en M. G. Hutink; C. Methorst en E. Versteeg. Overleden: Anna Dorothea Bremer, 72 jaar, wed. van W. Hak. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Aartje en Sophia, d. v. H. S. van der Weijden en J. van Doorn; Hel- mert, z. v. H. Veldhuizen en F. Simonsz. Ondertrouwd: H. Diepeveen en P. van Essen. RHENEN Geboren: Gijsbert Willem, z. v. G. W. van der Horst en M. J. van Laar; Jansje, d. v. G. G. van Gelderen en A. C. van Veenendaal; Jacqueline Harriette, d. v. W. J. M. Groven en J. van der Horst; Weinand Willem Johannes, z. v. J. van Mourik en O. Barends; Aaltje, d. v. H. St. van der Weijden en J. van Doorn; Sophia, d. v. Hendrik St. van der Weijden en J. van Doorn; Mattheus, z. v. M. Gaasbeek en C. M. J. Fraterman. Overleden: Klaart je van Drumpt, 83 j. AMERONGEN Geboren: Alida, d. v. F. D. van Dijk en A. van den Heuvel. Ondertrouwd: G. H. Dicou en A. Chr. Veenhof. Getrouwd: J. Woldiga en G. A. Ploeg. Overleden: Frederik Johannes Vos, 65 j. Arie Vervat, 70 jaar. SCHERPENZEEL Geboren: Evertje, d. v. J. C. Bakker en G. Roseboom. RENSWOUDE Geboren: Jannigje Lamberta, d. v. L. H. Pater en H. E. Besselink; Gerrit Jan, z. v. J. Jochemsen en G. C. Tijseling; Hendrik, z. v. J. Jochemsen en G. C. Tij seling. Getrouwd: J. C. van Ginkel en J. de Greef. LIENDEN Geboren: Ruth, z. v. S. van Verseveld en A. Gijsbertsen; Anthonia C. d. v. M. Broekhuizen en J. van Baaren; Geridna P., z. v. B. van Verseveld en W. van Beu gen; Willemke, d. v. A. W. Bambacht en A. Knuivers. Getrouwd: C. van Ewijk en C. W. van Verseveld; W. Honders en A. M. van der Schaft; J. D. Berends en W. M. P. Don- derwinkel; P. R. Schimmel en J. C. Roe- lofsen. Overleden: Cornelia W. van der Woerd, 87 jaar, wed. van J. Kool; Maria v. Ingen, 66 jaar, wed. van J. D. van Soest. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Roelofsen van Zeist. Julianakerk 9.30 uur ds Ver maas, 5 uur ds Vroegindeweij. Vredes- kerk 9 en 10.30 uur ds Vroegindeweij, 5 uur G. Jansen van Daarle. Veeneind 3 uur ds Van Viegen van Achterberg, dinsdag ™.0. "ur,ds Middelkoop van Schiedam. t-1Jj 2,45 uur ds Wisgerhof. „Sola f1 10 uur ds Willemsen van Hilversum 5.30 uur ds W. Goedhart. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Overduin. Ger Kerk art. 31 K.O. 8.15 en 5 uur ds C. J Smelik. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 5 uur ds Kok. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds P. Boele van Utrecht. Ger Gem. syn. geb. „Eltheto" 10.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9 en 5 uur leesdienst, donderdag ds De Woes- tijne van Barneveld. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool 7 uur openluchtsamenkomst, 8 uur ver lossingssamenkomst. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvator- kerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr C. A. de Vries van Lunteren. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Dijkstra, 5 uur ds N. Kooreman. Prot. Bond hotel Laheij 10.30 uur ds M. G. Sterringa van Zutphen. Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds H. Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur ds P. v. d. Bijl, woensdag 7.30 uur ds P. v. d. Bijl. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst, woensdag 7.30 uur ds Lichtenberg van Rotterdam. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, woensdag 7 uur ds. Ger- braad van St. Philipsland. ELST. Ger. Gem. 9.30 en 7.15 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst, donderdag 2.30 uur en 7 uur ds De Mieras van Krimpen a/d IJssel. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Knier van Doorn, 6 uur ds Vermaas van Veenendaal. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds C. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst, zaterdag 7 uur ds Du Mar- chie van Voorthuizen, woensdag 7 uur OVERBERG. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, dinsdag 7 uur ds Van de Poel van Ede. Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr J. van Noort, 6.30 uur dhr J. G. Thoomes, jeugddienst. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds K. v. d. Pol van Veenendaal, 6.30 uur ds Wisgerhof van Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Molenaar. SCHERPENZZEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds H. v. d. Linden. Vrijz. Herv. 10.30 uur dhr E. C. Ninaber in de Schans. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds W. W. v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. IJSLAXDERS ERG GEVOELIG Toen deze zomer allerlei berichten naar Europa kwamen, dat men ver moedelijk met een sterke Aziatische griep-epidemie rekening moest houden, deed men op IJsland bijzonder veel om zich tegen de overbrenging van de ziekte te weer te stellen. Toen namelijk de Spaanse griep in 1918 in Europa regeerde, sloeg IJsland alle records, wat het percentage der aangetaste inwoners betreft. Van de toentertijd 14.000 bewoners der hoofdstad Reykjavik werden liefst 12.000 het slachtoffer van deze griep. FANTASIE VESTEN zonder mouwen daarin brengen wij een heel speciale collectie stipjes en ruiten. Dassen- hangers 1.50 - 2.50 Dassenleest 0.95 1.25 Pracht SJAALS in wol wol met zijde en zuiver zijde U zult verbaast zijn over onze keuze SOKKEN in wol en nylon sterke nylon-sokken 1.45, 1.95, 2.25 No Iron (niet strijken) OVERHEMD nu ook in Suohird voor een zeer aantrekkelijke prijs 13.90 Heerlijke warme handschoenen geheel gevoerd Nappa 9.95 12.50 Pigskin 15.90 In ZELFBINDERS (een pracht cadeau) vindt U een geweldige keuze in wol, wol met zijde en rodla Overhemden met 2 losse boorden Wij hebben zojuist een nieuwe zending ontvangen Wollen Kamerjas uni met contrast No Iron shirts niet strijken uni en gedessineerd 17.90 19.75 21.50 Wij brengen een geheel aparte collectie Italiaanse DASSEN van zuiver zijde in mooie dessins en een prachtige kleurstelling. er is nog zoveel b.v. VESTEN met en zonder mouwen TRUIEN ZAKDOEKEN BROEKHANGERS Manchetknopen een mooie HOED of PET Goed van van der Zee

De Vallei | 1957 | | pagina 2