r I Liefde Voor dc Kantonrechter De Slavin der Minnetarees Engelen zonder vleugels Arrestanten worden te vlot „afgedroogd" I' Wordt Belgische politie gezuiverd Het drama-Brusseel wordt uitgeplozen Fa. F. v. d. BOSCH meeV sttmne*tl Zondagsdienst doktoren TELEPATHIE EN HELDERZIENDHEID Gevonden en verloren voorwerpen Veenendaal VRAAG EN AANBOD diversen i Geef met St. Nicolaas Inboedelveiling te Heelsum IU X O R Veenendaal Theater BRUSSEL, november. Onder aan voering van „Het Volk" eisen thans vele Belgische bladen, dat de politie wordt gezuiverd van elementen, die te pas en te- onpas hun gummiknuppel trekken en de arrestanten ongenadig afdrogen. „De politie is er om het volk te beschermen, maar wie beschermt tenslotte het volk tegen de politie?", aldus één der bladen. Dat deze be scherming overigens nodig is blykt wel degelijk uit het geval-Brusseel. Deze 44-jarige metaalvakman uit Gent toog op de middag van 23 oktober in gezelschap van zyn vrouw naar een café. Het echtpaar bestelde twee pinten bier, maar nog voor Brusseel het glas had aangeraakt voelde hij zich onwel worden. „Laten we naar huis gaan" zei hij tegen z'n vrouw. „Ik voel me niet zo best." Nauwelijks stonden ze buiten of de man viel bewusteloos. Twee agenten, die het echtpaar uit het café hadden zien komen, concludeerden op eigen houtje, zonder nader onderzoek, met een dronkaard te doen te hebben, wes halve hy naar het politiebureau werd halve hjj naar het politiebureel werd overgebracht. De protesten van zyn vrouw, dat haar man ziek was, moch ten niet baten. De vrouw, die haar man nog tegen de agenten wilde bescher men, liep ook nog rake klappen op. Vanaf het politiebureau werd Brus seel zonder nader onderzoek overge bracht naar de stadsgevangenis, die hier luistert naar de schone naam „Het Rolleke". En daar begon de zaak in derdaad te rollen. De nog altijd be wusteloze Brusseel werd er op een brits neergelegd en men vermoedt, dat helpers in de nood gepoogd hebben de man via een waterstraal uit een brand weerslang weer bij kennis te brengen. De andere dag was hij nog bewuste loos. Wat er op het bureau en in „Het Rol leke" met de man is gebeurd, is voor lopig nog een raadsel, maar men be weert, dat de bewusteloze op vreselijke wijze is afgeranseld. Sommige agenten schijnen al geruime tijd dronken men sen weer „bij" te schoppen. Maar Brus seel was niet dronken. In „Het Rolleke" begon men de kwestie pijnlijk te vin den en men bracht de man over naar het ziekenhuis, waar hij twee uren la ter overleed. Misschien zou ook deze zaak wel in J. H. C., vertegenwoordiger te Amster dam, wilde van de Arnhemseweg te Ede, rijksweg 24 opzwenken. Hij slipte echter en kwam tegen een in de bocht staande lantarenpaal tot stilstand. De lamp was gebroken en omdat er geen getuigen waren, had C. zelf de politie opgebeld. Vrijdag kwam hij zich voor het Wage- nings kantongerecht voor zijn vreemde bokkesprongen verantwoorden. Ik reed met een snelheid van onge veer 40 kilometer en vermoedelijk heb ik juist in de bocht even te snel op de rem getrapt, verklaarde verdachte, die de schade aan de lantaarnpaal reeds betaald had. De eis luidde 40,- of 20 dagen. Rechter Van den Brand waardeerde het echter, dat verdachte zich zelf gemeld had in plaats van zonder wat van zich te laten horen door te rijden en hij vonniste daarom met 25,- of tien dagen. Omdat hij zonder achterlicht en num merbordverlichting op een scooter ge reden had, verscheen C. de B., schilder te Renkum, vrijdag voor het kantongerecht te Wageningen. Ik had de scooter juist een week te voren nog helemaal na laten kijken en ik vond het dan ook nogal vreemd, dat ik aangehouden werd; vooral toen die agen ten zeiden: Uw achterlicht brandde net niet, maar nu u stopt doet het 't weer wel, vertelde verdachte. Ik heb het geval eens onderzocht en toen bleek, dat het achterlicht alleen brandde, wanneer ik groot licht voerde of het stoplicht aan had staan. Op het moment, dat de agenten mij zagen, reed ik met dimlicht en brandde het dus niet, maar toen ik afremde en het stoplicht aanging wel. Het bleek een fout in de schakelaar te zijn. Het ontbreken van het achterlicht kost te verdachte een boete van 7,50 of drie dagen hechtenis en het feit, dat er geen nummerbordverlichting aanwezig was 2,50 of één dag. Dit vonnis luidde con form de eis van de officier. Op de Heelsumseweg te Bennekom werd deze zomer de rijksambtenaar A. v. W. uit Heelsum aangehouden, wiens auto bij controle een paar ernstige gebreken bleek te vertonen. Zo was de bedrijfsrem geheel en de remvloeistofleiding bijna doorge roest, terwijl van twee banden de profiel- waarde nog slechts 50*/« bedroeg. Voor het kantongerecht te Wageningen werd verdachte vrijdag conform de eis van Ba ron Van Slingelandt veroordeeld tot een boete van 50,- of twintig dagen. Ik kan onmogelijk iedere dag onder de auto kruipen om te zien of er niets verroest is, vond verdachte. De auto was kort geleden nog gecontroleerd en je ver trouwt toch op de monteurs in de garage, die hem nazien. Dat de banden niet al te goed meer waren had hij wel gemerkt en de nieuwe die hij besteld had, stonden in de garage al op hem te wachten. Overi gens hadden, zo vertelde verdachte ver der, ook die geheel gladde banden zelfs bij regenweer nooit enige neiging tot slip pen vertoond. Het is begrijpelijk, dat op zeker ogenblik iets doorroest zonder dat men het merkt, maar men is en blijft verant woordelijk, antwoordde de officier. Dat de nieuwe banden al besteld waren vond hij geen deugdelijke verontschuldiging, want deze hadden al veel eerder omge legd dienen te zijn. de doofpot zijn gegaan als niet het eer der genoemde Gentse dagblad deze kwestie had opgevoerd. „Er is een diepgaand onderzoek aan de gang", aldus de autoriteiten. „We kunnen derhalve nog geen inlichtingen verstrekken." Het blad ondernam daar om noodgedwongen een onderzoek op eigen gelegenheid en ontdekte hierbij, dat Brusseel lijdende was aan suiker ziekte. Een vreselijke aanval van sui kerziekte kan tot een dergelijke crisis lijden en inderdaad ademt de patiënt dan een acetongeur uit, die gemakke lijk te verwarren is met alcohol. Als de man direct'naar de dokter was ge bracht zou hij gered zijn geworden. De politie heeft in dit opzicht geen ver ontschuldigingen, omdat de vrouw van Brusseel hen had gewaarschuwd. NOG VELE ANDERE GEVALLEN Deze droevige kwestie veroorzaakte om begrijpelijke redenen een golf van verontwaardiging. Uit_ vele andere steden van België komen de laatste weken berichten over ernstige mishan delingen, bedreven door de politie. Oude dossiers, die al in de doofpot zaten, worden tevoorschijn gehaald. In vele gevallen ziet het er naar uit, dat de politie nogal losbandig is en er met behulp van de gummistok lustig op los ranselt, hetzij wegens vermeende weer spannigheid bij een aanhouding, hetzij om een „bekentenis" los te krijgen. Een typisch geval gebeurde kort ge leden in Brussel. Tijdens een officiële bijeenkomst rond het beroemde „Man neke Pis" wilde een foto-journalist een plaatje maken. De commissaris ver bood hem dit „daar hij daarmee de autoriteiten h i n d e r d e." Daar de man nog even aanhield werd hij beet gegrepen, gearresteerd en overgebracht naar het bureau. Hier werd hij dus danig afgerost, dat hij drie dagen in het ziekenhuis moest verblijven. De commissaris werd met vervroegd pen sioen gestuurd, omdat de journalisten organisatie zich met het geval ging bezighouden. Ergens in de Borinage was het nog gekker: twee dronken agenten rosten op ongenadige wijze een volkomen nuchtere voorbijganger af. Algemeen is nu de eis om een groot scheepse schoonmaak. Het drama- Brusseel mag zich niet meer herhalen. Hoofdstraat 12 - Telefoon 3078 Veenendaal NHppMK1 «K.* V HERENSOKKEN: wol-nylon KINDERSOKKEN: wol-nylon SPORTKOUSEN: wol nylon Speciale BROMFIETS KOUSEN voor dames en heren Alle STEMM SOKKEN en KOUSEN zijn krimpvrij en IJzersterk Als ze krimpen krijgt U andere! Door wp onze Kousen Sokken kaart te kopen, spaart U 10 pCt. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur. Dr. J. P. Vergouwen, Kerkewijk, tel. 2469. RHENEN Dr. B. Stegeman, Herenstraat 93 Tel. 315. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Alleen voor dringende gevallen, van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 7 uur Dr. A. C. Kars, Amerongen, telefoon K 3434-273. EDERVEEN,' DE KLOMP, LUNTEREN. Alleen voor dringende gevallen, van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmor gen 7 uur. Dr. W. M. van Ringelestijn, van Ederveen, telefoon K 8387-201. RENSWOUDE. Dr. Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). SCHERPENZEEL. Dr. J. H. Ronken Ho- levoetsplein, tel. K 3497-250. (Vervolg van pagina 1) te doen met vermogens van algemeen menselijke aard. Al constateren wij, dat de mate waarin deze aanwezig zijn, niet bij alle mensen even sterk is. Er zijn mensen die in hun jeugd een uit stekend gedicht kunnen maken maar er later niets meer aan doen. Zoals er ook mensen zijn die dichter blijven, omdat zij de duidelijke gave bezitten. Zo is het ook t.a.v. de gave der hel derziendheid. De één merkt er zijn hele leven weinig of niets van. Bij een ander openbaart het zich nu en dan en bij weer een andere categorie blijkt de gave sterk ontwikkeld. Er zijn honderdduizenden gevallen bekend en onderzocht. Meestal treden de verschijnselen op als de afzender sterk geëmotioneerd is. De omstandig heden bij de ontvanger zijn meestal het gunstigst op het moment dat men in slaap valt of in de slaap zelf, als dro men. In een toestand dus waarbij het bewustzijn terugtreedt en het onder bewuste gelegenheid krijgt naar boven te komen. in ons onbewuste levende dingen ver- Er is weieens gezegd dat de hersenen dringen. Ook weten we dat de mo derne westerse samenleving niet gun stig is voor het doen optreden van de hier bedoelde verschijnselen. Wanneer wij een voorwerp in ons bezit hebben van iemand die wij ken nen, dan denken wij aan hem, zien hem, en de dingen die wij van hem weten trekken aan ons geestesoog voor bij. Een psychocopist evenwel ontvangt bij het in de hand nemen van hetzelfde voorwerp beelden van de persoon die hem totaal onbekend is. Hij ziet die persoon en ook de omgeving waarin deze leeft en werkt, met alle bijzonder heden. In het eerste geval is er sprake van herinneren, maar in het laatste van het z.g. inneren, aldus Prof. Ten- haeff. Er moet dus zoiets zijn als een collectief onbewuste van al die mil joenen bewustzijnen in de mensen. Een omvattend geheel dus, waar tijd, af stand en ruimte niet bestaan. Zaterdag heeft H.M. Koningin Elisa beth van België in tegenwoordigheid van talrijke genodigden het sanatorium „Reine Elisabeth" te Oostduinkerke geopend. Tijdens een rondgang door het sanatorium liet Koningin Elisabeth zich door de chef-kok inlichten over de samenstelling van de maaltyd. Spr. gaf nog een indruk van het uit gebreide onderzoekingswerk en van de methoden daarbij toegepast. Hij waar schuwde voor de vele bedriegers die beweren helderziende te zijn, meestal variëté-artiesten e.d. Ook is er wel sprake van paragnosie, van mensen die in de toekomst kunnen zien. Maar wie deze wil raadplegen omtrent zijn toe komst doet er goed aan rekening te houden met de mogelijkheid dat de ontvangen beelden wel goed kunnen zijn, maar de uitleg, de interpretatie, soms niet juist is. Dit laatste merkte spreker op naar aanleiding van vragen uit zijn gehoor. Gevonden: geruit kinderjasje met rits sluiting; rode knipportem., inh. foto's; r. mutsje; r. kinderwant met sch. strepen; kl. rood kinderrijwiel; zw. gev. damesgla cé; gebr. bl. kinderwant; donkergr. konijn linker rode kinderwant; kindershawl; bl. drinkbus; zilver kl. clips; br. linker he renglacé; rijzweep; bl. gevl. ballpoint; muziekboek (methode voor clarinet); zak rogge en zak lijnkoeken; grijze dames paraplu. Verloren: rood kindertasje; rechter br. herenglacé; paar bl. kinderwantjes met figuurtjes; licht gr. herenwant; sleutelr ring met sleutels; gev. br. rechter heren glacé; br. lederen portem. met inh. w.o. factuur kaashandel Van Hunnik; kop lamp van rijwiel, gekl. wollen kindermuts gr. étui, inh. loupe, potlood en houten pennetje; pakje, inh. 2 nachtjaponnen en hemd; gr. gekl. schortje; bontkonijn; ijzeren gewicht van 2 kg; paar zw. dames- glacé's; rechter wollen handschoen, kl. bl.-wit met Noors patroon; gebr. bl.-grijze dameswant met zw. boorden; gekl. wollen meisjeswant; paar beige suéde dames handschoenen. 9 95 ct. per advertentie .m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te koop gevraagd elektri sche trein, Kerkewijk 48 bis, Veenendaal. Te koop 8 zware biggen bij Gebrs. Van Dolderen, Frie- sesteeg 15, Achterberg. Te koop motorrijwiel 1951, 150 cc, of ruilen voor brom fiets. Tevens valhelm en windscherm, Cederlaan 6, Veenendaal. Te koop gevraagd ruime wo ning met flinke tuin. Met ongeveer 6 weken vrij te aanvaarden. Aanb. B. Wallet Mulderslaan 54, Veenendaal. Te koop een mooi dames- rijwiel 45,00. Nieuweweg 166, Veenendaal. Te koop kippenhokje 2x2 meter. Rijksstraatweg 248, Eist (U.). Te koop een z.g.a.n. leren damesmantel m. voorschoot en capuchon. Merk ,Gelmok' maat 42 en een damesrijwiel. Te bevragen Emmalaan 55. Veenendaal. Te koop wijnrode mantel m. 44, prijs 25,Dijkstraat 42, Veenendaal. Te koop 2 i.g.st.z. herenfiet sen. Br. onder nr. 50 aan Sig.mag. Van Barneveld, Pr. Bernhardlaan 199, Veenen daal. B.z.a. net meisje v.d.e.n. Br. onder nr. 195, Boekhandel Fa Jac. van Hardeveld, Veenen daal. Meisje gevraagd in kruide nierswinkel. Leeftijd ongev. 16 jaar. Br. onder nr. 3644 a. h. bur. v. d. blad. Gevraagd flinke jongen voor licht werk, op boerderij. Zondags vrij. Br. onder nr. 3645 aan het bur. van dit bl. Te koop eiken uitschuif- tafel, zware eiken tafel, bu reau, stoel, stalen archief kast, brandkast, sjoelbak compl. Prima Deventer lo per, 11 meter lang, 1 meter breed. Gasojar. Tevens zw. eikenhouten 2-pers. ledikant. Te bezichtigen na 6 uur en zaterdags de gehele dag. Hoofdstraat 20, Veenendaal. Woningen in Heerenveen en Sneek. In Sneek direct te aanvaarden. In Heerenveen v.a. 11000,- totaal. Vrije ves tiging. Ruime hypotheek be schikbaar. Inl. Bouwfonds Ned. Gemeenten Javastraat 3-5 te Assen. Voor direct gevraagd een flinke werkster voor het schoonhouden van onze win kel en kantoren. Werktijd nader overeen te komen. Fa. Fr. Diepeveen, Hoofdstraat 29, Veenendaal. Te koop Berini M 21 in goe de staat. Gelderland 2, Vee nendaal. Woningrnil: Aangeboden gr. woning Buurtlaan-Oost. Ge vraagd kleine woning Franse Gat. Brieven onder nr. 3647 aan het bur. van dit blad. Woningruil: Aangeboden in Den Haag een moderne vrije le etagewoning, 4 kamers. Gevraagd in Rhenen of om geving een vrije woning be vattende minstens 4 kamers. Br. nr. 200 boekhandel Stolk, Rhenen. Allen, die mejuffrouw van Schuppen a.s. maandag wen sen te feliciteren met haar 24e verjaardag worden ver zocht zich voor 3 uur 's mid dags te melden. Door be roepsbezigheden is zij ver hinderd op een later uur te ontvangen. Nette vriendin gevraagd d. net Prot. meisje 17 jaar. Br. onder nr. 3646 aan het bur. van dit blad. Te koop grote trap-kinder- auto. Molenstraat 31, Vee nendaal. Te koop groot poppenhuis, voorzien van elektr. licht. Te bevr. Dahliastraat 5, Vee nendaal. Te koop aangeboden mooie Ford Mainline 1953. 6 Cyl. m. kachel en radio Nieuwe ban den. Prijs billijk. Buurtlaan 88, Veenendaal. Te koop elektr. wasmachine P. de Jong, Pr. Bernhardlaan 152, Veènendaal. Te koop aangeboden aqua rium met pomp, verwarming en verlichting 30,- A. van de Pol. Dennenlaan 32bis, Veenendaal. Gevraagd hulp in de huis houding. Bij D. van Stemp- voort, Emmalaan 60 Veenen daal. Vlug Piet we slagen beslist bij Van de Weerd, sigaretten 50 5 60 ct per 20 stuks. Sig. mag. Van de Weerd, Konin- ginnelaan 3, Veenendaal. Ukuleles, grote voorraad in prijzen vanaf 10,50 Muziek handel A. van de Weerd, Beatrixstraat 60, telef. 2102, Veenendaal. Meer goud voor minder geld. Koopt u bij ons, dus voor een gouden ring naar J. Mid delhoven, Valleistraat 59, Veenendaal. Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde was machines. Gloednieuw met garantie 125,- en 145,- Vraagt demonstratie Postbus 24, Zwijndrecht. Luxe vogelkooien in alle maten en soorten. Hertog's vogelvoeders, Nieuweweg 69 Veenendaal. Gooi uw oude horloge niet weg, bij ons ontvangt u er bij aankoop van een nieuw horloge 15,- voor terug. Al leen le klas merkhorloges. J. Middelhoven, Valleistraat 59, Veenendaal. Een zeer ruime keuze ge schenken voor St.-Nicolaas vindt u bij J. Middelhoven, Valleistraat 59, Veenendaal. De Sint zegt bij v. d. Weerd kunt u goed terecht. Grote sortering sigaretten vanaf 50 en 60 ct. per pakje van 20 stuks. Sigarenmagazijn Van de Weerd, Koninginnelaan 3, Veenendaal. Gramofoonplaten alle soor ten w.o. ruime sortering Kerst- en kinderplaatjes. Muziekhandel A. van de Weerd, Beatrixstraat 60, tel. 2102, Veenendaal. Blokfluiten, alle soorten in prijzen vanaf 4.95. Muziek handel A. van de Weerd, Beatrixstraat 60, telef. 2102, Veenendaal. Het meest practische ge schenk voor Sint-Nicolaas blijft een kinderrijwiel. Wij hebben een grote sortering kinderrijwielen in voorraad. Als nieuw in de kleuren zwart en grijsgroen, voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Zeer voordelige prijzen. Fa. J. van Heerdt en Zn., te Ederveen. Prima thee 60 ct. per 100 gr., bij koffie 55 cent. Prima kof fie 1,10 en 1,60 per 250 gram. Alle soorten spece rijen tegen concurrerende prijzen. Dinsdags en zater dags op de markt, Veenen daal, maandags en zaterdags markt Ede. Verkoop aan huis: Julianastraat 25, Rhe nen. Weg dat hoesten, weg die benauwdheid. Ruwe natuur- honing is zacht, desinfecte rend en slijmoplossend. Maar neem de beste, zo van Bijenstand De Koershof, v.a. 1,55 per pot. Alleenver- koop: Levensmiddelenbedrijf M. P. Dees, Nieuweweg 168, tel. 2079, Veenendaal. Geachte lezers en lezeressen. De leeskring Favoriet uit Veenendaal biedt u een lees map aan met 11 mooie tijd schriften, o.a. Spiegel, Pano rama, Lach, Picolo. een kin derblad en verschillende an dere bladen Deze map wordt bezorgd in Veenendaal, Renswoude, Scherpenzeel en Rhenen en de kosten bedra gen van 1,10 tot en met 0,40 per week. Daarom: geniet van Leesportefeuille Favoriet, Pr. Bernhardlaan 135, Veenendaal. H.H. duivenvrienden. Om u kennis te laten maken met onze duivenvoeders tijdelijk voor zeer lage prijs 50 kg. D.voer 1. 17.75, 50 kg. D. voer zw. 19,Hertog's Graanhandel, Nieuweweg 69 116, Veenendaal. Motor- en bromfietskleding, leren dames- en herenjassen en vesten. Hulman kappen, handschoenen, wanten, USA legerkleding. Truien, schoe nen. dekens enz. Vos bij bo- terfabriek, Renswoude, tel. K 8387-307. een nuttig geschenk Wij hebben erg leuke en voordelige bakjes met worst e.d. voor u klaar staan. Speciaal voor Sint-Nicolaas- avond voordelige knakworst 2,20 per 500 gram (15 tot 20 stuks). Magere metworst (half paard, half var kens) 1,70 per 500 gram. Magere paardelappen 1,70 per 500 gram. Magere schapelappen 1,30 per 500 gr. WEEKRECLAME: 100 gram rauwe ham en 200 gram leverworst, samen 90 cent DINSDAG weer onze GEHAKTDAG (half paard, half varkens) 500 gram 1,25 V Rlipp'q Moderne rund-, varkens-, lams-, veulen- V RlltC o en paardenslagerij Patrimoniumlaan 34, telefoon 2488 L. v. d. Linden, erkend Veilinghouder-Beëdigd Taxateur te Ede, is v.n. dinsdag 3 dec. en woensdag 4 dec. 1957, telkens d.v.m. 10 uur, publiek contant te verkopen de kapitale inboedel, zich bevindende in het HERENHUIS „HOOGHELEI", Utrechtse straatweg 88 te Heelsum, ten verzoeke en in op dracht van de weled. Geboren heer J. FIJNAND, wegens vertrek. Zulks t.o.v. notaris J. Poulie te Wageningen en notaris D. H. C. Neervoort te Ede. W.B.: Eet- en slaapkamers, bankstellen, staande klok, antieke kasten, comode's, halkisten, lederen clubfauteuils, boekenkasten, koperen kronen en lampen, serre- en tuinmeubelen, damesbureau, theetafel, Ridder-Petit Point e/a fauteuils, staart klok, zonnewijzer op antieke zuil, Biedemeijer meu belen, serviezen, blauw en gekleurd porselein, ko per, tin, curiosa, schilderijen w.o. van bekende meesters, linnenpers, enz. Pracht Perzische, Deven ter, Aubison e.a. tapijten, w.b. Dev. 6x4, id. 3x4 m., gang- en traplopers, vaste tapijten, overgordijnen, vitrage, linnengoed, elektr. emaille wasmachine met wringer, gasfornuizen, gasgeysers, haarden, compleet keukeninventaris, schrijfmachines, etc. Goud, zilver, briljant, w.b. cassette, kandelaars, schepwerk, enz. KIJKDAG: zaterdag 30 november van 2-8 uur en maandag 2 december van 10-5 uur Catalogus 50 ct. op de kijkdagen; tevens bewijs van toegang. Telefoon K 8373-508. Eventuele kooporders worden gratis door ons uit gevoerd. Sigarenmagazijn Zuid. Biedt u voor de St.-Nicolaas de beste, de droogste en de geu- rigste waar. Ziet onze etala ges. Pijpen, zak- en tafelaan stekers, asbakken, grote do zen sigaretten en sigaren, voor elke beurs wat wils. Tevens kunnen wij, als dat eventueel nodig is, uw ca- l deaus meteen verzenden. Be leefd aanbevelend W. van Walsem, Dr. Slot. de Bruïne- plein 31, tel. 2613 Veenendaal Voor een machtige pendule, koekoeksklok en luxe klok jes slaagt u het beste bij J. Middelhoven, Valleistraat 59 Veenendaal. Een zeer geschikt cadeau is een horlogeband een zeer ruime keuze vindt u bij J. Middelhoven, tel. 2137, Val leistraat 59. Wij komen gaar ne met al onze artikelen u thuis bezoeken. Alle betaal- zegels worden aangenomen. Voor vogel- en duivenvoe ders Hertog's graanhandel, Nieuweweg 69-110 Veenen daal. Zorg voor een goede opfok van uw kuikens met „Koop- mans!" Volledig opfokvoer met pluseffect, krijgt u vi tale en sterke hennen. Her tog's graanhandel, Nieuwe weg. 110, Veenendaal. Houdt u aan de voedersche ma's en voeder van „Koop- mans!" Dan kunt u varkens mesten met ruime winsten. Hertog's graanhandel, Nieu weweg 110, Veenendaal. Nog een kleine partij rode winterwortelen 100 kg 10,50 Hertog's graanhandel, Nieu weweg 110, Veenendaal. Doe als zovele anderen en zet uw kippen aan hetKoop- mans' ochtendvoer, altijd de zelfde samenstelling, de pa- pierenzak waarborgt u voor besmetting van andere be drijven Hertog's graanhandel Nieuweweg 110, Veenendaal. Binnen- en buitendeuren en nog enkele schade-deuren heeft voor u: Vebotex, Ker kewijk 37, Veenendaal, telef. 2730. Sint en Piet op bezoek? Fred. v. d. Paltshof 24, Rhe nen. Tel. 475 Uw oude hoed kan keurig opgeknapt worden. Dinsdags brengen, zaterdags klaar. Van der Zee, Hoofdstraat 75, Veenendaal. Huisslachters, voor varkens darmen naar Jan van Rhee's slagerij, Valleistraat 23, tel. 2452, Veenendaal. Grote sortering tafel- en zakaanstekers. Sigarenmaga zijn Van Walsem. Achter kerkstraat 26. Veenendaal. Auto te huur, 6-pers. wagen ƒ0.20 per km. met benzine. Binnen- en buitenland. Ben zinestation E. van Ginkel, tel. 275, Eist (U.) Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk van Asselt, Dennenlaan 38, tel. 3018 en G. Gerritsen Julianastr. 81. tel. 2091. Alles gratis thuisbezorgd. Voor vergroten van schoe nen naar Valkenburg. 0»k voor Durablé plastic zolen en naaldhakjes, zeer sterk, naar machinale schoenma kerij R. Valkenburg Zn. Gortstraat 38, Veenendaal. Voor E. M. Jaarsma olie haarden naar Geha v. Leeu wen, Hoogstraat 7, Veenen daal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Wij maken golfsnede in uw oude tafelmessen 0,25 p. stuk. Grotere messen naar verhouding duurder. Binnen 24 uur klaar. Fr. Diepeveen, Hoofdstraat 29. Veenendaal. Voor Becht en Dyserinck oliehaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7. Vee nendaal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Voor Nobel oliehaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Veenendaal. Tel. K 8385-2414. Voor ser vice K 8385-2361. Financiëringen van: auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer. Kanaalw. 2, Veenendaal, tel. 2918. Klaverruitenstokken 0.20 per stuk. L. van den Bosch C.V., Geerseweg, Veenen daal. Zit u met verwarmingsmoei lijkheden? Vraagt u dan eerst bij ons aan. Wij zijn specialist in oliehaarden. Geha van Leeuwen, Vee nendaal, Hoogstraat 7. Tel. K 8385-2414. Rijwielen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Rijwielstalling „De Klomp", Tel. 241, De Klomp. Voor levering van olie voor oliehaarden is uw adres: J. Henken. Koninginnelaan 27, Veenendaal. Tel. K 8385-2361. Deskundig op het gebied van oliehaarden, dus voor 100 service en bediening. Gewolmaniseerde paaltjes leveren wij uit voorraad. Desgewenst ook op maat ge zaagd. L. van de Bosch. C.V., Geerseweg. Veenendaal. Te huur auto .Olympia' en een nieuwe ,Fiat' 600. Bij G. Hardeman, Mulderslaan 80, Veenendaal. Tel. 3168. Prima thee 60 ct per 100 gr. bij koffie 55 ct. Prima koffie 1,10 en 1,60 per 250 gram. Alle soorten specerijen tegen concurrerende prijzen. Dins dags en zaterdags o.d. markt Veenendaal. Maandag en za terdag markt Ede. Verkoop aan huis: Julianastraat 25, Rhenen. Te koop sportrijwielen. ant. kleur, van 200,- iets be schadigd nu 150,-. N. van Ek. Prins Bernhardlaan 1, Veenendaal. Telefoon 2533. Hoortoestellen Philips Audium, batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, tel. 3184, Veenendaal. Elke donderdag en vrijdag verkoop van nieuwe en ge bruikte meubelen bij Eris, Stationsweg 379. w.o. huis kamers, slaapkamers, tafels, stoelen, ledikanten, spiralen, bedden, dekens, vloerkleden, haarden, kachels, wasma chines, trapnaaimachines. enz. G. Kreuger, Nieuwstr. 26. Scherpenzeel. Telefoon K 3497-215. Gemakkelijke betalingscondities. Vanaf heden weer verkrijg baar bruine carbolineum, koolteer groene carbolineum mat en glans. Prima kwal. concurrerende prijzen. J. Kool, Holleweg 4. tel. 2461. Geld. Veenendaal. Van vrijdag 29 nov. Lm. maandag 2 dec. Elke avond 7.30 uur, zaterdag 7 en 9 uur, zondag 3 en 7.30 uur Maria Schell en Raff Vallone in: Vervaardigd naar de roman van Vicky Baum „Vor Reken werd gewarnt". Toegang 18 jaar. Dinsdag 3 dec. en woensdag 4 dec. Fred MacMurray, Donna Reed en Chalton Heston in: Een waar avontuur van een Indiaanse die met twee mannen de wildernis introk! Toegang 14 jaar. Donderdag 5 dec., slechts 1 voorstelling. Humhrey Bogart, Aldo Ray en Joan Bennett in: Hoe drie ontsnapte dwangarbeiders engelen van mensen werden... Toegang 14 jaar. Plaatsbespreken dagelijks van 1 tot 2 uur aan de kassa, a 10 ct, ook telefonisch: 2376 Rijwielstalling naast het theater Vendelseweg - Veenendaal - Telefoon 2376

De Vallei | 1957 | | pagina 4