Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor de KANTONRECHTER Uitslag van de tweede ronde slagzinwedstrijd MULDER HONGARIJE EISENHOWER, WANKELE SPIL? EDER VEEN ELST SCHERPENZEEL r Qnqkkdinl umwnm 31e jaargang WOENSDAG 4 DECEMBER 1957 No. 95 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhencn, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeei WINNAAR VAN TWEEDE HOOFDPRIJS MELDDE ZICH Kerstconcert van mannenkoor „De Veenzangers" Nieuw orgel voor Ger. gemeente Feestavond Volksonderwijs AGENDA Ijsbaan Benedeneind is klaar Uitreiking Landsteiner plaquettes en penningen ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HyPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veencndaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie; W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" ln de plaatsen van versohyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentioprys per mm 11 cent Speciale contractpryzcn op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 110 woorden 95 cent. elk woord meer 7 cent Familieberichten 15 cent per mm Abonnementsprüs 1,55 p. kwartaal Losse nummers 10 cent De uitslag van de 2e ronde van de Slag- zinnenwedstryd van de Veenendaalse Winkeliersvereniging „Handel en Ny- verheid" te Veenendaal is als volgt: Hoofdprijs van 500,172443. Prijs van 250,—: 113302 Prijzen van f 100,09969 26638 163626 193294 204104 Prijzen van 50,084557 094178 117707 328852 371506 Prijzen van 25,16055 156252 159101 162462 179401 183556 240440 280101 370896 397249 05073 08200 46188 084758 096477 098424 194385 220851 243871 249102 Prijzen van 10, 11519 12872 16604 084884 085007 086941 104853 141161 177690 225209 229592 242119 270416 331464 360745 Om in het bezit te komen van de prijzen dient men op het bureau der V.W.V., Hoofdstraat 98 te Veenendaal. Er komen nog twee ronden, elk van ƒ2000,—. Voor de derde ron^p moeten De winnaar van de tweede hoofd- prys van 500 gulden van de slagzin- nenwedstrijd, georganiseerd door de Veenendaalse Winkeliersvereniging, heeft zich intussen reeds gemeld. Het is deze keer de heer D. de Man, Keu- cheniusstraat 13 te Veenendaal. Vermeld dient ook nog dat tan de eerste serie geldprijzen vier nog niet zyn afgehaald. BRANDWEER MOEST UITRUKKEN Gisterochtend ontstond brand in een op de Industrielaan staande woonwa gen van het aannemersbedrijf Bruil. De brandweer rukte onmiddellijk uit, maar intussen werd in de wagen toch nog grote schade aangericht, terwijl er verder een gat in het dak brandde. Het mannenkoor „De Veenzangers" onder leiding van Gijsbert van Zanten, hoopt op zaterdag 21 december a.s. een Kerstconcert te geven in het gebouw aan de Eikenlaan. Medewerking zal worden verleend door het Veenendaals dameskoor en mevrouw Van Zanten-van Manen, pia no. Naast werken van oude componis ten, zullen o.a. Nederlandse, Duitse en Engelse kerstliederen worden gezongen. Een vertaling van een en ander zal aan de zaal kosteloos worden verstrekt. Door de Gereformeerde Gemeente aan de Fluiterstraat alhier werd dezer dagen van de orgelbouwer M. K. Kop- pejan te Ederveen een kerkorgel be steld. Het gaat hier om een tweeklaviers orgel met vrij pedaal, en met een me chanisch systeem. De dispositie van dit instrument is: 1. Bourdon 16', 2. Pres- tant 8', 3. Bourdon 8', 4. Octaaf 4', 5. Fluit 4', 6. Quint 2 2/3, 7. Octaaf 2', 8. Mixtuur 5 st., 9. Trompet 8', Manuaal II, 10. Roerfluit 8', 11. Prestant 4', 12. Fluit 4', 13. Woudfluit 2', 14. Sexquial- ter 2 st., 15. Tremolo-pedaal, 16. Sub bas 16', Koppelingen, 17. Pedaal aan 1, 18. Manuaal II-I. Zaterdagavond werd in gebouw „De Samenwerking" de feestelijke jaarlijk se bijeenkomst gehouden van de plaat selijke afdeling der vereniging Volks onderwijs. Na de voorzitter van de afdeling, de heer C. J. van Sterkenburg, sprak het hoofd der school, de heer H. J. Schol ten. Deze deed een beroep op de aan wezigen de strijd voor één openbare school te ondersteunen in het belang van gezonder verhoudingen in het Ne derlandse volk. De avond werd verder verzorgd door de toneelvereniging „NAO" met de op voering van het toneelstuk „Vrije vo gels". Het geheel van deze avond werd zeer prettig. Zaterdag 14 december, in geb. Eikenlaan, 7.30 uur, Zuidelijk Toneel brengt „Ouders en kin deren" onder ausp. van de Ar beiders Kunstkring. Zaterdag 21 december, in gebouw Eikenlaan, Kerstconcert van mannenkoor „De Veenzangers" o.l.v. Gijsbert van Zanten, m.m.v. Veenendaals dameskoor. Luxor Theater. He den, woensdag de film „Slavin der Minnetarees" en morgen, donderdag „Engelen zonder vleugels". de bonnen uiterlijk woensdag 4 decem ber, des avonds 9 uur, in de rode V.W.V.-bussen gedeponeerd worden of per post aan het bureau zijn inge zonden. De Veenendaalse Sint-Nico- laasactie duurt tot en met zaterdag 7 december a.s. Sinds gisterochtend is men op de ijs baan aan het Benedeneind gereed ge komen met de voorbereidingen, in af wachting van wat koning Winter nu met het inmiddels op het terrein ge pompte water zal gaan doen. Het zal echter nog wel wat moeten doorvriezen wil de ijslaag voldoende sterk zijn om de baan voor de schaats liefhebbers te openen. Wanneer onder het opschrift „Hon garije" een ogenblik uw aandacht wordt gevraagd, is dit niet met de bedoeling u opnieuw te herinneren aan het dra ma, dat zich nu ruim een jaar geleden in dat land heeft afgespeeld. Wij allen weten nog maar al te goed hoe het dappere Hongaarse volk na 10 jaar Russische overheersing zich in een spontane actie tegen de bezetter keerde en ondanks een verwoede strijd de zozeer begeerde vrijheid niet ver kreeg. Van de tienduizenden, die door een overhaaste vlucht de vrijheid in den vreemde verkozen boven de tirannie in eigen land, belandden er ongeveer 4000 in Nederland. Ons volk, immer tot hulp bereid, toonde zich ook toen weer van haar beste zijde, en hoewel de ergste nood spoedig kon worden gelenigd, bleek weldra, dat met name de huisvesting grote moeilijkheden opleverde. Op dit moment, dus ruim een jaar na deze „Hongaarse tragedie" wachten nog steeds vele gezinnen op een be hoorlijke huisvesting. Eén van deze gezinnen, een jong echtpaar, zal binnenkort een woning in onze gemeente worden toegewezen. Zoals u zult begrijpen, ontbreekt het dit gezin praktisch aan alles, wat in een normale huishouding thuishoort, terwijl het ook financieel niet in staat is zich van deze zaken te voorzien. Het bestuur van de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond, afdeling Veenendaal, heeft echter op zich ge nomen hier de helpende hand te bie den, een initiatief, dat ik, als wethouder van sociale zaken, van harte toejuich. In afwachting van nadere mededelin gen, moge ik nu reeds allen, op wie in de komende weken in welke vorm ook een beroep wordt gedaan, van harte opwekken hieraan medewerking te verlenen. C. N. van Kuyk, wethouder. Traditiegetrouw werd Sinl-Nicolaas zaterdagmiddag voor het gemeentehuis weer officieel door de burgemeester ontvangen. Door een enorme mensen menigte werd zijne goedheid hartelyk toegezongen. Na diens toespraak kreeg Veenendaals eerste burger ook weer als eerste een cadeau van Sint, terwyl burgemeesters kleinzoon, op de foto te zien op de arm van mevrouw Bakker, niet werd vergeten. Op 9 december a.s., maandagavond, om 8 uur, zal in hotel „De Korenbeurs" de uitreiking plaats vinden van pla quettes of penningen aan hen, die vijftienmaal, resp. vijfmaal bloed heb ben gegeven ten behoeve van hen, die zulks voor herstel van gezondheid no dig hebben. Belanghebbenden krijgen een per soonlijke oproep, doch zij die aan de organisatie hebben medegewerkt zijn eveneens hartelijk welkom. BUITENGEWONE OUDERAVOND NED. HERV. SCHOOL. Het bestuur van de Ned. Herv. School organiseerde vrijdag j.l. een buitenge wone ouderavond in het Verenigingsge bouw van de Ned. Herv. Kerk. Dit was geen gewone ouderavond, maar een spe ciale avond, waarop de aanwezigen^'? kennis werden gebracht met het onder wijs gegeven door het Chr. Instituut „Effatha" te Voorburg. De voorzitter van het schoolbestuur, ds. C. Treure, opende door te laten zingen Ps. 25 3 en het le zen van een gedeelte van Marcus 7, waarna hij voorging in gebed. Vervol gens werd het woord gegeven aan de heer Bokhorst, onderwijzer van het Chr. Instituut „Effatha". Deze liet door mid del van kleurenprojectie en geluidsband zien en horen, hoe het leven op „Effatha" eigenlijk is. Hierna dankte ds. Treure de heer Bokhorst voor zijn toelichting en sloot deze leerzame avond met gebed. GAAT VOETBAL IN EDERVEEN WEER ROLLEN? Voetballiefhebbers zijn van plan in Ederveen weer een voetbalclub op te richten. Vooral bij de jeugd blijkt hier voor veel interesse te zijn. Op een verga dering, welke vrijdagavond 6 december a.s. om acht uur in het „Dorpshuis" wordt gehouden, zal dit alles uitvoerig worden besproken. „CRESCENDO" GAF GOEDE UITVOERING. De Elsterse muziekver. „Crescendo" heeft vrijdag en zaterdag in de zaal van „Sportlust" weer de jaarlijkse uitvoering gegeven, welke bijzonder is geslaagd. In het begin van de avond werd het woord gevoerd door de heer P. Slok, voorzitter van het instrumentenfonds en de heer Hulzebos, voorzitter van „Crescendo". Hierna werden door de muziekvereniging enkele nummers gespeeld, onder leiding van de heer Van Dijk. Ook het tamboer korps liet van zijn kunnen horen en zien. De jeugdige accordeonisten Tinie v. Dijk en Gerry v. d. Bovenkamp speelden hier na populaire wijsjes welke zeer in de smaak vielen. Zij kregen dan ook een dankbaar applaus. De toneelgroep van „Crescendo" bracht vervolgens- de klucht in drie bedrijven „Brie neemt vacantie" van Joh. Blaaser voor het voetlicht. Dit humoristische stuk werd door de leden van de toneel groep goed vertolkt. De spelers waren rolvast. Ook in de zaal werd het spel goed gewaardeerd, wat men wel kon merken aan de lachsalvo's en aan het applaus. Aan het einde van de avond werd de spelers, door de heer Hulzebos dank gebracht, tevens kregen zij, als waardering van hun spel, een surprise aangeboden. Na de uitvoering was er nog bal na, met de bekende „Cliffs Band". HOGE HUIS VERDWENEN Van het Hoge Huis te Eist zijn verleden week de laatste resten gesloopt. Van dit 16e eeuwse trapgevelhuis is nu niets meer over dan de herinnering. Van al de fan tastische verhalen over tunnels, onder aardse gangen onder de Rijn en geheime kelders, is zoals te verwachten viel, niets te voorschijn gekomen. Een deskundige van Monumentenzorg, die de sloop bezocht, vertelde dat die verhalen niets bijzonders zijn. Volgens spreker is bij elke sloop of restauratie van een oud gebouw, sprake van geheime gangen en bij kerken hebben de meesten het altijd over een gemetseld Maria- beeldje. Zoals men ziet kan men de volks verhalen niet altijd geloven. Maar on danks dit al is er weer iets van oud Eist verdwenen. BILJART-NIEUWS. Deze week stond op het programma Sport III tegen Sportlust III, welke in een 44 gelijk spel eindigde. Sportlust II moest het thuis opnemen tegen Kroon III, deze ontmoeting eindig de in een 26 nederlaag voor Sport lust II. OMZET EN DIVIDEND „ONS BELANG" Uit het financieel overzicht van de coöp. verbruiksvereniging „Ons Belang" alhier blijkt, dat de omzet gedurende 1956/'57 274.000 (vorig jaar 254.000) be droeg. Aan dividend zal ongeveer 12.300 worden uitbetaald, 5 voor de leden en 3 °/o voor de niet-leden (vorig jaar 4°/o voor de leden en 3 °/o voor de niet-leden). De uitbetaling van dividend heeft he denavond plaats in de bakkerij van de coöperatie van 7-8.30 uur. DE VLUCHTELINGENKAMPEN IN DUITSLAND Voor de afdeling Scherpenzeei van de Nederlandse Chr. Vrouwenbond sprak in het verenigingsgebouw achter de Ned. Herv. kerk de heer J. Schipper uit Hil versum, over „In en om de vluchtelingen kampen in Duitsland." Nadat de presiden te mevrouw Van. de Linden op de ge bruikelijke wijze had geopend en de huis houdelijke aangelegenheden van deze maandvergadering waren afgedaan, werd het woord gegeven aan de heer Schipper. Spreker vergeleek de vluchtelingenstroom vóór het Russische leger uit naar het westen met waterstromen die zich ver enigen tot beken en vervolgens tot rivie ren. Vluchten is ontmoeting krijgen met het wantrouwen van mens tot mens. De Russen zagen deze stroom van vluchte lingen naar het westen met welgevallen en dachten aan chaos en ontwrichting van de economie dat zou werken als dynamiet om in het westen te ontploffen, doch ach teraf bleek dat zij bouwstenen van de vrijheid waren en zeer goede propagan disten tegen het communisme. Uitvoerig ging spreker in op de toestanden en In Amerika is de president de man waar alles om draait. Dat kan men het beste merken aan reacties op berich ten omtrent de gezondheid van presi dent Eisenhower. Ondanks alle geruststellende mede delingen van het Witte Huis vraagt men zich in Amerika, maar ook daar buiten, ernstig af, of Eisenhower nog wel een betrouwbare spil is. Toen Eisenhower twee jaar geleden herkozen werd, was zijn gezondheids toestand al niet honderd procent. Hij had een hartaanval gehad. Maar van de zijde der republikeinen werd van de daken getrompetterd dat de presi dent weer helemaal fit was en héél goed nog vier zware jaren meekon. Daar hadden de republikeinen alle be lang bij, want hun zaak stond er niet zo best voor. Er was maar heèl wei nig nodig, of de democraten zouden het regeerkasteel heroveren. De republikeinen zagen alleen kans aan de slippen van Eisenhowers jas terug te komen. Het is hun amper ge lukt; momenteel regeert een republi keins ministerie bij de gratie van de democratische meerderheid. In ons land zou zo iets niet kunnen. Dan zou er tenminste een coalitie-regering wor den gevormd. Maar in Amerika is het zo, dat de man, die tot president gekozen wordt, zijn eigen ministerie benoemt, zelfs al heeft zijn partij geen meerderheid in de volksvertegenwoordiging. Dank zij het feit, dat Eisenhower opnieuw voor vier jaar de doornenkroon van het presidentschap op zijn grijze slapen zette, bezetten de republikeinen op nieuw de regeringsposten en deelden ze onder elkaar de duizenden vette en minder vette baantjes. GELUKKIGE FAMILIE Nu was dit allemaal niet zo erg ge weest, wanneer Eisenhower een baan had gehad als b.v. de president van Frankrijk, die blijft zitten, ook al wis selen de kabinetten aan de lopende band, die eerste stenen legt en ten toonstellingen opent en hoogstens een keer ingrijpt wanneer het met een der vele kabinetsformaties eens hopeloos dreigt spaak te lopen. Zo'n president is een decoratieve figuur, heel nuttig, maar zeer zeker niet de spil waar alles om draait. Dat is de president van de Verenigde Staten wél, want hij is tevens de hoog ste chef der strijdkrachten èn hoofd van de regering, minister-president dus. Hij is de voorzitter van de minister raad en, omdat hij zelf zijn ministers uitkiest, in hoge mate persoonlijk ver antwoordelijk voor het regeringsbeleid. Ongelukkigerwijs beseft men dat in Amerika niet zo erg. Steeds meer wordt de presidentsverkiezing een persoon lijkheidscultus. Men kiest meer de man dan de vakman, en tegenwoordig wordt het zelfs heel belangrijk geacht of men een aardige vrouw heeft! De kranten vooral besteden onevenredig veel aan dacht aan het persoonlijk leven van de staatsman. Terwijl in Nederland vrij wel niemand mevrouw Drees zou her kennen, kan Mamie Eisenhower geen nieuwe hoed kopen of ze staat ermee in de krant. De president zelf helpt aan III KERKEWIJK 167 -TE1.3000 V E E N E N DA A L Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America levenswijze in de kampen. De verhoudin gen tussen man en vrouw. De in de kam pen verblijvenden zijn haast allen af- gekeurden en komen zodoende niet in aanmerking voor immigratie. Bij een be zoek aan de kampen door spreker was het hem opgevallen, dat ondanks alle ellende, door de kampbewoners toch het geloof was behouden. Gedurende de pauze kon den de aanwezigen foto's bekijken die door spreker in en om de kampen waren genomen. In de afgelopen maanden was Van G. te Ederveen al diverse malen be keurd, omdat hij steeds maar weer zonder in het bezit van een rijbewijs te zijn, rijdend in een auto werd aan getroffen. Vrijdag moest hij zich weer voor twee van dergelijke gevallen voor het Wageningse kantongerecht verant woorden en de laatste keer - op 3 sep tember j.l. - had de politie zelfs zijn wagen geconfisceerd omdat de voetrem niet deugde en de banden te zeer ver sleten waren om nog betrouwbaar te zijn. Verdachte kon vrijdag echter een vreugdekreet laten horen, want op 20 november had hij zijn rijbewijs gekre gen en vol trots zwaaide hij met het voor hem zo kostbare document. 't Is een duur papiertje geworden door al die boetes, zei de Officier van Justitie, maar ik ben toch blij dat u het eindelijk,hebt. Ik had al een hech- tenisstraf in gedachten, want u trok u van de wet niet veel aan. U bleef maar autorijden, of het mocht of niet. Enfin, u bent dan nu voor het examen ge slaagd en daarom zal ik volstaan met nogmaals een geldboete te eisen en wel voor elk feit 30,of 12 dagen. Dat zou dan in totaal drie keer dat bedrag worden, want het vierde feit, de on deugdelijke voetrem, werd een vrij spraak. In het proces-verbaal stond n.l. wél juist, dat het die rem was, die niet deugde, maar in de tenlastelegging had men er per abuis de handrem van ge maakt. Rechter v. d. Brand oordeelde echter, dat deze verdachte, die de wet zo vaak aan zijn laars gelapt had, een hogere straf verdiende en hij vonniste voor het ontbrekende rijbewijs met tweemaal 75,of 30 dagen. De glad de banden liet hij op 30,of 12 dagen. Verdachte nam er vlot genoegen mee en hij wilde meteen - en naar hij hoop te voor het laatst - de 180,op de griffie gaan betalen, dan kon hij z'n in beslag genomen auto tenminste te rugkrijgen. Hij had hem hard nodig, zo zei hij, maar voor hij ermee ging rij den, zou hij gegarandeerd de manke menten eraan laten herstellen. Dr. V. te Rhenen en J. A. te Utrecht verschenen vrijdag samen als verdach ten voor het Wageningse kantongerecht de eerste omdat hij met zijn personen auto een uitrit aan de Grebbeweg te Rhenen uitrijdende, het verkeer op de weg gehinderd zou hebben, de tweede omdat hij met zijn personenauto op dusdanige manier gereden zou hebben, dat de vrijheid en veiligheid van het verkeer erdoor in gevaar gebracht had kunnen worden. Verdachte V. beweerde, dat hij heel kalm de uitrit uitgereden was en daar na zo ongeveer op de rechter weghelft even stilgestaan had om een hem ach terop komende auto te laten passeren, maar de bestuurder daarvan, verdachte A., beweerde, dat deze zeker niet rechts maar helemaal links op de weg ge stopt had en, wat erger was, weer aan het rijden gegaan was op het moment dat hij hem voorbij wilde. Voor A was er daarna niets anders overgebleven dan sterk naar rechts uithalen, de berm in, waar een hele serie boompjes sneuvelde. A. zou n.l. tamelijk hard gereden hebben, zo'n 70 80 kilometer. Een getuige, de heer P. J. J. L. uit Leersum, die weer met zijn auto ach ter de wagen van A. gereden had, be vestigde, dat verdachte V. helemaal links op de weg stilstond en plotseling weer was opgetrokken toen de auto van A. al dichtbij was. Zowel verdachte A. als getuige L. verklaarden echter, dat de auto van V. al links op de weg stond toen zij aankwamen. Geen van beiden had de wagen de uitrit uit zien komen. Het werd derhalve een onver wachte vrijspraak voor verdachte V. want de tenlastelegging vermeldde, dat hij tijdens het uitrijden van de uitrit het verkeer gehinderd zou hebben, maar de hinder bleek eerst later ont staan te zijn. Voor verdachte A. werd het 50, of 20 dagen, daar het gerecht oordeel de, dat hij te onvoorzichtig had gere den. Toen hij de auto van V. links op de weg had zien staan, had hij kunnen en moeten vermoeden, dat de wagen weer aan het verkeer zou gaan deel nemen en door vaart te minderen of anderszins had hij daar rekening mee moeten houden. Toen H. C. M., musicus te Hilversum, deze zomer met zijn auto deelnam aan een oriëntatierit, was hij in We-' kerom in botsing gekomen met een motor, bestuurd door de heer C. uit (Zie verder pagina 2.) deze reclame mee door zich te pas en te onpas in de familiekring te laten fotograferen. Dit poseren als „de ge lukkige familie" is blijkbaar van grote invloed op de kiezers. Het was b.v. voor de democratische candidaat Ste venson een ernstige handicap dat zijn vrouw van hem weggelopen was.... HALVE KRACHT? Nu is het natuurlijk wel heel naar, dat een aardige man als Mr. Eisen hower alweer ziek geworden is, maar het erge is, dat hiermee een man die zulk een hoogst belangrijke positie in neemt, die de spil behoort te zijn waar om alles draait, nu alweer is uitge rangeerd. Het kwam nog op een on gelukkig moment ook: de N.A.T.O.- conferentie in Parijs riep om de aan wezigheid van de Amerikaanse pre sident. Trouwens, al vóór Eisenhower weer Prinses Margaret a!s voorzitster. Prinses Margaret (presidente van de Keele Hall universiteit) presideerde de raad van cu ratoren van de universiteit te Keele. Prinses Margaret verlaat de hal na de vergadering in haar goudbestikte jurk. ziek werd, moest hij zeer veel tijd besteden aan pogingen om fit te blij ven, hetgeen hij vooral trachtte te be reiken door zich intensief te wijden aan het golfspel, terwijl hij zich ook graag ophield op zijn modelboerderij te Gettysburg. De hoogst ernstige ge beurtenissen van de laatste tijd: de rassenoorlog in Little Rock en het ver schijnen van de Spoetnik in het heel al, werden de president medegedeeld terwijl hij op de golflinks was. Dat maakt natuurlijk niet zo'n erg prettige indruk op hen, die van deze bijzonder heden niet op de hoogte zijn. Maar inmiddels doet men alle moeite om toch vooral aan ieder duidelijk te maken, dat het ook dit keer zo'n vaart niet liep, dat het een onbetekenend aanvalletje was, dat men niet mag spreken van een beroerte (al leek het daar erg veel op). Want wie moet in Eisenhowers plaats komen, wanneer er iets ergs ge beurt? De vice-president (Richard Nixon) kan dat alleen doen wanneer de president „onbekwaam" is, en dat moet hij notabene zelf uitmaken. Het is trou wens nog de vraag of alle republikei nen wel zo gelukkig zijn met Nixon, een nogal omstreden figuur, terwijl hij daarenboven onder zeer ongunstige omstandigheden aan een halve ambts periode moet beginnen. De zwakke steeën in Eisenhowers ge zondheid tonen tevens de zwakke steeën in het Amerikaanse politieke systeem, die te duidelijker aan de dag treden nu Amerika zich niet langer een isolement kan veroorloven, maar lei ding moet geven aan de wereldpolitiek tegenover een hecht oostelijk blok! (Nadruk verboden) Lk. WIJZE WOORDEN IDEAAL EN REëEL Goed idealisme zal reëel zyn en goed realisme ideaal. (Van Deyssel) VOOR U

De Vallei | 1957 | | pagina 1