JIqGQ DE VALLEI RADIO-BALLEGOYEN uw speciaalzaak voor RADIO 011 TELEVISIE Molenstraat 16 - RHENEN Dokter HOLL VEENENDAAL BRACHT PUNTJE UIT DE BIEZEN MEE Schrale winst voor Triangelboys DOVO BLEEF ONGESLAGEN IN ERMELO G.V.V.V. won plaatselijke ontmoeting tegen Merino's Oranje-Wit won verdiend van Hoogland Tafeltennis kerstloper 6 servetten Gratis een zakje shampoo Voor de Jeugd D.y.S.A. I Scherpenzeel 1 1-2 Competitiestaiideii Rrrrrrt... rrrrrrrt...! FEUILLETON Veenendaal heeft een puntje op SCH weten te veroveren. Het resultaat van een byzonder goed spelende Veenen- daalse voorhoede was dit nu bepaald niet. Het was eerder een stryd tussen twee krampachtig spelende en mach teloze voorhoeden en twee stevige en goed aaneengesloten achterhoeden. By Veenendaal was ook nu weer spil Gerritsen de grote man, terwyl het aan de andere kant eveneens de spil was, die in het spel overheerste. Veenendaal kwam, zoals de laatste tyd gebruikelijk schijnt te zijn, weer met een gewijzigde opstelling. R. Hey speelde weer half, terwijl Gaasbeek, de linksbuitenplaats bezette. A. Muller stond rechtsbuiten en G. Henzen had de plaats van Gazenbeek weer over genomen. In het doel was Van de Pol vervangen door Spies. De Veenendalers kregen in het begin al spoedig behoorlijke kansen, maar deze benutten was er niet bij. Voor open doel werd naast of over geschoten. Hierbij moet toegegeven worden, dat de gasthe ren de kunst verstonden, het doel hecht af te schermen. Aan de andere kant was het de vete raan Van Loon, die, op de rechtervleugel opererende, soms danig verwarring bracht. Doelpunten maken kon hij echter alleen ook niet. Zo werd doorgesukkeld tot enkele mi- i Na de thee leek het al direct of Vee nendaal weer de leiding zou gaan nemen. Jammer genoeg ging een keurige trek- bal van Kees Heikarpp juist naast. Bij SCH ging Van Loon midvoor spelen, maar hoewel hij 'in het begin wel even gevaarlijk werd, had Gerritsen hem al spoedig door en kon ook deze oude rot niets meer uitrichten. Veenendaal kwam steeds weer terug in de aanval, maar de voorhoede bleek toch te langzaam om hiervan profijt te trekken terwijl wanneer men toch voor het doel kwam, de goede richting schijnbaar niet te vinden was. Tegen het einde kwamen de gastheren nog even sterk opzetten, maar de Vee- nendaalse achterhoede wist tot het einde toe het gelijke spel met succes te ver dedigen. heeft winst Terwijl ieder zich reeds bij een gelijk spel had neergelegd, kon Dovo tegen Ermelo in de laatste minuten toch nog het winnende doelpunt maken. Ermelo staat in de competitie onder aan, terwijl Dovo de ongeslagen kop loper is. Toch was er zaterdagmiddag weinig krachtsverschil te zien. Dovo was wel wat meer in de aanval, maar nuten voor de rust. Veenendaal was toen men kon het niet opbrengen te doel- wat meer in de aanval gekomen, maar de punten. speler van zyn capaciteit enigszins te genviel. Dit is o.i. voornamelyk een ge brek aan zelfvertrouwen. R.T.C. boekte z'n eerste overwinning en wel ten koste van R.T.T.V., dat hier mede de derde nederlaag in successie incasseerde en wel erg op z'n tellen zal moeten gaan passen. De wedstrijd Seelbeeck-Climax 1 tenslotte werd op verzoek van Seel- beeck uitgesteld. Uit de 4e kl. H. zijn de teams R.T.T.V. 5 en V.S.W. 4 teruggetrokken. Maandagavond werd nog de wed strijd Climax 2-Swift gespeeld. Deze is er een geworden met zeer goed spel en een maximum aan spanning. Climax 2 nam verrassend de leiding, doordat Niek de Man startte met een overwin ning op Rikkken en Weijers en daarna Moers versloeg. Swift maakte gelijk doordat Sharfeldin van Heykamp won en Rikke van Weyers en kwam met 3-2 voor door een overwinning van Sharfeldin op Van Manen en Climax kwam terug. Het werd 3-3 doordat Heykamp zich de meerdere van Moers toonde. Weer nam Swift de leiding door Sharfeldin. |Nu was Weijers het slachtoffer en Rik- schot na het andere werd op de Erme- ken verzekerde minstens een gelijk spel lo-veste afgevuurd. Toch lukte het dan yoor Swift door in een spannende strijd nog slechts even voor het eindsignaal Heykamp de baas te blijven. Hierna het beslissende doelpunt te maken toen bracht Van Manen de gtand 5_4 dOQr opnieuw Schoeman een voorzet van Zoals wij reeds verwachtten, Triangelboys in Doorn de volle kunnen boeken. Dat het nu voor de over winnaars een goede wedstrijd is gewor den, kunnen we echter niet zeggen. Wel waren de Veenendalers voor de rust overwegend sterker, maar voor het Doornse doel konden zij maar weinig uitrichten. Al moet gezegd worden, dat het enkele malen alleen maar paal en lat waren, die in de weg stonden. In de tweede helft was het al niet an ders. Eerst een kwartier voor het einde konden de Veenendalers toch nog de leiding nemen, wat tevens de overwin ning betekende. Het was Slotboom, die uit een voorzet van Bos, dit doelpunt voor zijn rekening kon nemen. Zo konden de Boys toch voldaan naar Veenendaal terug keren. Muller kon benutten. bewakingstactiek van Schippers slaag de wel zo volkomen, dat Kees Heikamp, maar weinig kans kreeg, wat uit te rich ten. Eindelijk kon hij zich even van zijn bewaker ontdoen en dat betekende het eerste en enige Veenendaalse doelpunt (0-1). Binnen één minuut was het echter gelijk, toen doelman Spies, bij een snelle aanval der gastheren de bal wel wegsloeg, maar juist voor de voeten van linksbinnen Wonink, die de stand op 1-1 bracht. Alweer in de laatste minuten voor rust kwam dan toch een doelpunt toen een scherpe voorzet van Van Hal door Schoeman kon worden ingekopt. Na de rust leek het er helemaal op dat Dovo het welletjes vond. Ermelo waagde toen verschillende goed opge zette aanvallen en op een moment dat eigenlijk niemand het verwachtte, lag de bal in de hoek van het Dovo-doel (1-1). Dit bleek de pil die de Dovo- mannen nodig hadden, want nu kwa men deze even flink opzetten. Het ene Zoals al te verwachten was is in de plaatselyke ontmoeting G.V.V.V. tegen Merino's eerstgenoemde met de eer gaan stryken. Het werd 3-1, maar als de aanval van de Buurtlaanbewoners beter bij de tyd was geweest, zou de score mis schien nog hoger geweest zijn. Toch was het in de eerste minuten al heel erg gevaarlijk voor de bezoekers, toen na enig twyfelen van de achterhoede, de snel toegelopen Van Kruistum juist aan de verkeerde kant langs de paal schoot. Na ongeveer een kwartier spelen, toen GVVV al reeds enige tijd in de aanval was, wist Budding zijn club de leiding te geven (0-1). Een half uur was de strijd oud toen het wederom Budding was, die uit een goede corner van Scholts, de stand op 0-2 bracht. Wel kreeg GVVV nog enke le redelijke kansen, maar Van Hardeveld hield het spel te veel op om succes te hebben. Na de .thee kwam Merino's aanvankelijk POFFEN WAS SCHERING EN INSLAG De regering van de West-Duitse Bonds republiek houdt haar statistisch departe ment met allerlei nuttige(?) vergelijkin gen aan het werk. Zo heeft men vastge steld adt in genoemde republiek slechts vijf procent van de omzetten in de detail handel via de pof aan de man of moeder de vrouw werd gebracht. In de Saarzone was dit percentage vóór de ekonomische vereniging met West- Duitsland ruim een vierde gedeelte hoger. Zoals bekend, is de koper meer gesteld op het vragen van krediet, wanneer hij op een achteruitgang van de koopkracht van zijn geld moet rekenen. Deze toenemende duurte is vermoede lijk in de sektor van de Franse franken sterker naar voren gekomen dan in de gebieden van de „extra-harde" Duitse mark. JEUGDMISDADIGHEID IN DE V.S. Het is voor ons niet zonder meer mo gelijk, een vergelijking te maken tus sen de jeugdmisdadigheid in Nederland en de miljoenenstad New York. De veroordeling tot een gevangenisstraf van de jeugdigen toch kan naar ver schillende maatstaven geschieden. Volgens de Amerikaanse auteur Dale Kramer, die een roman schreef „Vio lent streets" („De straat" in de Ne derlandse vertaling) heeft de jeugd misdadigheid in de V.S. ongehoorde af metingen aangenomen. Niet minder dan twaalfduizend minderjarigen kwamen in 1955 in strafgevangenissen terecht. gevaarlijk opzetten, wat dan ook in de tiende minuut een doelpunt van Van Kruistum opleverde (2-i). Er zat toen weer 'van alles in, maar de wolmensen wisten niet van de geboden kansen te profiteren. Aan de andere kant ging het echter wel en in de vijfentwintigste minuut wist Van Hardeveld eindelijk het doel te vin den. Met een harde schuiver werd het 1-3. Wat de thuisclub daarna ook nog pro beerde, het lukte niet meer en zo won GVVV verdient met 3-1. een zege op Moers, maar door het dub belspel te winnen kwam Swift aan een benauwde 6-4 overwinning. Het programma t.m. woensdag 11 december. (Dit is in verband met de Sint-Nicolaasweek niet erg groot.) De voor Scherpenzeel altijd moei- lykc uitwedstryd tegen DVSA is nu toch een (zy het magere) overwinning geworden. Van goed spel kon geen sprake zijn, daarvoor was het terrein van DVSA te slecht. Wel werd er, vooral na de rust, in een vrij snel tempo gespeeld. Dit bracht Scherpen zeel de overwinning, die het ook net verdiende. Voor de rust was het wederzijds ver kennen met af en toe doelrijpe kansen maar gezien de toestand van het ter rein, was zuiver schieten praktisch on mogelijk. Na een kwartier spelen was het toch raak door Cozijnse die in eer ste instantie de bal maar half raakte, maar toen ineens inknalde (0-1). Het spel golfde op en neer, éénmaal moest doelman Veldhuizen tijdig zijn doel uitkomen om een doelpunt te voor komen. Dit ging goed, maar even later werd hij toch gepasseerd toen een on gevaarlijke kopbal door hem verkeerd j werd beoordeeld (1-1). Met deze stand werd ook gewisseld. Scherpenzeel werd na de rust iets sterker en niet zonder gevaar. Cozijnse schoot over Rootse- j VDZ laar net naast en zo bleef het geruime tijd 1-1. Tot 14 minuten voor tijd Co zijnse de bal scherp doorgaf naar Rootselaar. De keeper dacht de bal te onderscheppen, liet deze vallen en toen tikte Rootselaar de bal beheerst in 1-2. Maandag 9 december: le kl. A: Treffers 3 Seelbeeck; Climax 1 Tios 2. 2e kl. C: Kr. en Vr. V.S.W.; Cli max 3 Panter; Hollandia R.T.T.V. 2; R.T.C. 2 Ritac 3. 3e kl. E: V.S.W. 2 Swift 3. 4e kl. H: R.T.C. 3 Kr. en Vr. 3. Dinsdag 10 december: 4e kl. H: T.T.C.B. 2 Panter 3. Woensdag 11 december: le kl. A: Swift Ritac. 8e kl. C: Swift 2 Ritac 2. 3e kl. E: Ritac 4 Climax 4. 4e kl. H: V.S.W. 3 R.T.C. 4. De stand is nu in de 2e klasse Oost van de K.N.V.B.: Leones ES CA In een forse maar sportieve wedstryd spelen kwam Oranje-Wit weer in de heeft Oranje-Wit op eigen veld met 30 meerderheid en verschillende prachtige van Hoogland weten te winnen. Oranje- aanvallen werden opgebouwd, maar het Wit kwam deze week met een gewyzigd zat niet mee. Eindelijk na 30 min. volg- elftal in het veld, wat een goede verbete- de succes. Miltenburg speelde de bal ring bleek. Direct na de aftrap nam middendoor naar Van Burken, die de bal Oranje-Wit het spel in handen en door j voor hem uit speelde en doordat de kee- dit opdringen werd Hoogland totaal per van Hoogland te ver uitliep en de bal overspeeld. Want reeds in de 2de min. miste, kwam hij voor open doel en zijn werd de score geopend. Peters, die een goede wedstrijd speelde, kopte de bal over naar voren en de uit stekend vrij opgestelde midvoor Onink wist een prachtig doelpunt te maken (10). Even later probeerde Onink het weer maar zijn schot werd door de kee per van Hoogland gekeerd. Oranje-Wit bleef de hele eerste helft in de meerder heid en aanval na aanval golfde op het doel van Hoogland. Een doelpunt zat in de lucht, maar steeds hadden de Oranje- Witters pech. Na de thee was het eerst een steeds wisselende strijd, met aan beide zijden kansen. Maar na ongeveer een kwartier GELD IS NIET ALLES Het Ritz-hotel te Madrid in Spanje staat bekend om de hoge prijzen die men er voor logies e.d. moet betalen én om de deftige sfeer. Men zou dus denken dat mensen, die niet op een paar honderd dollars behoeven te kij ken en bovendien wereldvermaardheid genieten de meest welkome gasten zijn. Dit is echter geenszins het geval, zoals de filmster Ava Gardner aan den lijve moest ondervinden. schot was dan ook raak (20). Even later kreeg Hoogland een vrije trap te nemen, even buiten het strafschopge bied, maar de bal stuitte af op het muur tje en het gevaar was geweken. Maar Hoogland kwam terug en een voorzet volgde, maar men had geen succes, de bal werd overgekopt. Direct hierna ging Oranje-Wit weer in de aanval. Een voor zet van Miltenburg belandde bij Onink die zich omdraaide en met een prachtig schot de keeper het nakijken gaf (30). Eén min. voor het einde moest een spe ler van Hoogland nog het veld verlaten wegens blessure. Even later floot de scheidsrechter voor het laatst en Oranje-Wit had verdiend gewonnen. In de le kl. A heeft Ritac geen fout gemaakt door Treffers 3 een grote 9-1 nederlaag toe te brengen. Deze wed strijd had een eenzijdig karakter, daar Ritac z'n tegenstander volkomen over klaste. Alleen Teunissen kon voor Treffers een punt scoren door v. d. Ava kreeg geen toegang en evenmin Brink, die De Man verving, een verlies- andere grootheden van de film. De directrice, senora Guerendian, zei: „Het gedoe van de foto-reporters met de filmsterren stoort onze hier rustzoe- kende gasten en is niet in overeen stemming met de waardigheid van ons huis." Overigens is de directrice nog nooit in een bioscoop geweest en zij kent geen enkele filmster persoonlijk. partij te bezorgen. Climax 2 zorgde voor een goede prestatie door het nog ongeslagen Tios 2 in eigen huis de puntjes af te snoepen. Dit bevestigt tevens onze theorie dat Tios geen ern- tige kampioenskandidaat is. Joop Hey kamp bleef hier ongeslagen en J. Weyers won tweemaal. Niek van Manen won slechts één party, wat voor een SDUOC Jonge Kracht Theole Arnh. Boys Veenendaal SCH WAVV Eendracht Silvolde 10 7 2 1 16 18—8 10 6 3 1 15 20—18 10 5 3 2 13 21—16 9 4 3 2 11 19—20 10 3 4 3 10 23—22 10 3 3 4 9 24—25 7 4 0 3 8 22—22 10 3 2 5 8 22—24 9 2 3 4 7 14—17 8 2 2 4 6 14—13 8 1 2 5 4 9—13 9 1 1 7 3 15—26 Een fleurig gedecoreerde met voor slechts 19 ct. bij aankoop van 250 gram chocoladehagel voor 69 ct. bij 2 stukken VéGé-toiletzeep a 32 ct. met 6 geldzegels per stuk €cropt- opo/ Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal Overzicht 3e klasse A oost KNVB ZM Het leidende Dovo heeft door een krappe en benauwde zege op het on deraan staande Ermelo ongeslagen aan de kop kunnen blijven. Zijn naaste concurrent Nunspeet handhaafde zich eveneens, al was het ook al met een krappe zege op het Edese DTS '35. Go Ahead schoot uit zijn slof en bezorgde Apeldoorn een nederlaag, waardoor de Kampenaren drie plaatsen op de rang lijst stegen. Dovo Nunspeet Apeldoorn Go Ahead SKV DTS '35 WHC VRC Ermelo Stand le kl. afd. Utrecht KNVB ZM 9 8 1 0 17 30—16 10 6 2 2 14 24—18 9 5 1 3 11 24—19 8 4 2 2 10 25—18 9 4 2 3 10 20—17 10 3 3 4 9 21—22 8 2 1 5 5 18—21 9 1 2 6 4 14—23 10 1 0 9 2 16—36 GVVV 8 7 1 0 15 35—8 Altius 8 6 2 0 14 21—6 Jonathan 8 5 1 2 11 33—16 CSW 8 4 2 2 10 18—12 VVVM 7 2 3 2 7 12—13 Posthoorn 7 3 1 3 7 23—25 Montfoort 6 2 2 2 6 10-15 Lopik 8 1 4 3 6 8—12 Merino's 8 3 0 5 6 25—30 Hoogerheide 7 1 1 5 3 9—21 Oranje Leeuwen 7 1 1 5 3 9—21 Matjan 4 1 0 3 2 9—15 Posta 6 1 0 .5 2 15—31 Stand 2e kl. A afd. Utrecht KNVB ZM BVC 7 6 0 1 12 31—12 VVOP 8 5 2 1 12 25—11 SDVB 8 5 1 2 11 22—15 TOV 7 5 0 2 10 15—11 Musketiers 9 4 2 3 10 23—11 Scherpenzeel 8 4 1 3 9 19—10 Tr.Boys 9 4 1 4 9 17—16 Spel. Rhenen 8 3 1 4 7 12—18 Kulan 9 2 1 6 5 15—21 Sova 8 1 1 6 3 16—29 DEV 9 1 0 8 2 8—34 Correspondentie. BESTE NEVEN EN NICHTEN, Ook dit jaar is er weer een Sinterklaas prijsvraag. Jullie kunnen er allemaal aan meedoen, want moeilijk is het niet! Er zijn twee keer twee prijzen beschikbaar. Twee voor jongens en meisjes tot 11 jaar en twee voor jongens en meisjes tot 16 jaar. Neem een velletje papier, schrijf daarop de oplossing van de prijsvraag en zet daaronder je naam, adres en leeftijd. Het papier in een enveloppe doen en sturen of brengen aan het bureau van ,De Vallei', Parallelweg 10. Jullie oplossingen moeten uiterlijk 15 december binnen zijn. De uitslag wordt zo gauw mogelijk in onze rubriek bekend gemaakt. Veel succes! Tante Jos. ONZE JARIGEN 6 dec. Berend Huibers Wim Sipman Marian van Dorland Cobi Ariessen Gerrit Voorsluijs Tonnie Blankestein Robbie v. d. Veen Bertus Hament Henny Schuilenburg Ik ken een man die 't heerlijk vindt Dat Sinterklaas verjaart Hij wrijft zijn handen van plezier En lacht eens in zijn baard Hij kan in de decembermaand Weer fijn zijn spaarpot spekken Als groot en klein maar danig snoept Komt hij wel aan zijn „trekken" „Ga daar maar zitten", klinkt z'n stem Je mond maar heel ver open Daar zit een gat en dóór en dóór De wolf is weer aan 't slopen Je hebt het snoepen deze week Niet helemaal vermeden, Maar kom, ik vul die gaten weer Dan is het leed geleden Die tandarts heeft weer echt z'n draai Gaat lustig aan het boren Maar 'n Sinterklaasfeest zonder snoep Wie zou dat erg bekoren? RAADSELS I. Jan zit al een hele poos op een school bord te turen, waarop zijn zusje een reeks getallen heeft geschreven. Ze zei tegen Jan: „Er staan veel getallen op het bord, maar er zijn er drie bij, die samen precies honderd zijn. Zoek ze er maar uit." Wie helpt Jan even? 34 68 47 23 17 22 58 29 69 3 13 30 II. Waarom draagt Sinterklaas een witte baard? III. - X - - ziet men vaak in parken - X - - steenwerptuig uit de M.eeuwen X meubelstuk - X - - familielid X voertuig X grondstof v. matten X tegenovergestelde van groot X gereedschap - X - - mechanische mens X meisjesnaam X ander woord voor koning Op de kruisjeslijn komt van boven naar beneden een datum waarnaar alle kin deren verlangen. OPLOSSING RAADSELS I. Breskens, Luik, Ambon, Flores Flues- sen, Emmerik, Nice, Dnjepr, Emmen, Hoboken, Orléans, Napels, Doesburg, Ede, Nijl, Biak, IJsland, Taag, Eise nach, Nieuwpoort, Norg, Irak, Elba, Texas. Blaffende honden bijten niet. I. legkaart, vuursteen, pianokruk, deur knop, sigarettenpeuk, tafelpoot, ha mer, potlood, boomkruin, torenspits. II. de zon. III. rijk, uur, som, til, rok, oom, een, sap, tol. Rust roest. (40) En toen vertelde hij in de microfoon wat er gebeurd was. Alberti begreep er slechts brokstukken van, want Holl gebruikte vaktermen en chemische formules. Natuurlijk moet u komen, voegde hij er bezwerend aan toe. Dat is juist het doel van mijn opbellen. En wij smeken u, kom onmiddellijk, professor, met het eerstvolgende vliegtuig... ja wel, er gaat er een om twee uur vijf tien... Ja, het generaal-consulaat in München wordt op de hoogte gebracht. Uw visum ligt er klaar... de tickets voor het vliegtuig ook. U wordt hier met de auto van het vliegtuig gehaald- Nee, nee, natuurlijk neem ik u niets kwalijk... U mij ook niet... Nu, dus dan tot drie uur veertig hier in Milaan. Hij hing op. Waarom was hij toch zo kwaad? wilde Alberti weten. Hij begrijpt mijn huwelijk met Angela niet... zonder meer is dat ook niet te begrijpen. We zullen het hem moeten uit leggen, vond Alberti wiens gedachten zich met andere dingen bezighielden. Hij riep zijn secretaresse binnen en gaf haar opdracht het consulaat in München op de hoogte te stellen. Am- riss moest dadelijk zijn visum hebben en ook een vliegtuigticket moest men voor hem in orde maken. Ik haal hem zelf van het vlieg veld af... wil je meegaan, Stefan? Holl schudde het hoofd. Ik zou liever naar Angela gaan... we moeten nu goed op haar passen. Alberti trok de wenkbrauwen op. Hoe bedoel je dat... ik dacht toch, dat we konden hopen...? Ja, er bestaat nu Hoop... onbe paalde, onzekere hoop. Maar zij moet het nog een poosje volhouden. Is er dan iets veranderd... aan haar toestand? Holl aarzelde. En dat was reeds een antwoord. Wat een toestand, Stefan! riep Alberti smartelijk uit. Zij geeft ons reden tot bezorgdheid en wij hopen maar. Holl knikte. Ja, we strijden niet alleen tegen deze ziekte, maar ook tegen de tijd. Wanneer ik nog maanden voor me had, zou ik meer vertrouwen hebben- Zoals het er nu voor staat zou het waanzin zijn al op een overwinning te rekenen. Alberti wilde weten, of hij zo weinig op zijn eigen oordeel vertrouwde. Ja... ik durf er geen definitieve beslissing in te nemen. Ik heb nog ge brek aan ervaring, alleen Amriss kan het werkelijk beoordelen... Wanneer men zich zo in zijn werk ingeleefd heeft als ik, verliest men de nodige afstand er toe... Vanavond zien we het duide lijker, Amriss met zijn juiste kijk op de zaak, zal weten of het de verwekker is of... ot, een heel ander virus. Alberti schoof zijn schoonzoon een kistje sigaren toe, maar deze lette er niet op. En als het de verwekker is, zei Alberti, is dan... is Angela dan te red den? Stefan Holl ontweek deze vraag en stond op. Eerst Amriss en zijn oordeel van avond... Nu moet ik naar Angela. Het was niet alleen blijdschap, die Angela zo onstuimig in zijn armen dreef. Men kon het haar aanzien, zij was weer bang geweest, dezelfde af schuwelijke, martelende angst van vroeger. Hij vroeg haar er niet naar en sprak ook verder niet over wat ge beurd was. Hij poogde vrolijk te lijken en was teder. Hij gaf haar de groeten van haar vader, vertelde van zijn in kopen in Milaan en loog haar voor, dat Alberti nog veel te doen had en pas morgen vroeg terug zou komen. Weet je of Corvus nog slaapt... ik heb hem namelijk ten strengste bevolen uit te slapen. Die is net zo'n dikkop als jij bent! lachte ze. Roberto wilde hem het mid dageten op zijn kamer brengen, maar wie niet in bed lag... jouw meneer Corvus... in het laboratorium vonden ze hem. Zijn lange neus hing boven een dode rat en hij was net van plan het dier z'n buik open te snijden... Wat een afschuwelijke bezigheid! Geen van de vrouwen waagt zich nog in jullie Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur y heksenkeuken. Alleen Tonio onder neemt zo'n waagstuk nog. Zij streelde hem over het haar en trok hem dichter tegen zich aan. Zij hield zich aan hem vast en legde haar hoofd op zijn schouder. Als men ziet hoe bezeten jullie werken, zou men geloven dat jullie beiden de wereld moesten redden! Graag had Stefan haar nu gezegd, dat zij zelf die wereld was die hij red den wilde. Hij merkte slechts op: Wij zijn al tevreden, kindje, wan neer wij een heel klein stapje vooruit komen om een heel klein deel der we reld een heel klein beetje te helpen. Maar eerst moet ik jou helpen... even een spuitje. Hij gaf haar niet alleen de injectie, maar luisterde ook naar haar hart, voelde zelfs nauwkeurig haar pols en nam een bloedproef. Angela wilde weten, waarom hij juist vandaag alles zo grondig deed. Och, ik moet toch af en toe eens controleren hoe het gaat. En gaat het goed, Stefan? Hij knikte en zei haar een onwaar heid. Ik voel me ook heel best, ver zekerde zij hem. Alleen ben ik zo moe... altijd zo verschrikkelijk moe. Dat is juist goed, lieveling, loog Holl nogmaals, die vermoeidheid moet er zijn, opdat je veel zult slapen en de slaap is voor jou de brug naar gezond heid, naar een volkomen gezondheid. Daarna ging hij haastig naar het laboratorium, begroette Corvus slechts vluchtig en onderzocht het druppeltje bloed uit Angela's vinger. Het resultaat was wat hij gevreesd had. Haar lichaam was aan het serum gewend en de injecties werkten nog maar zwak. De ziekte van Miller won weer veld, het verval schreed sneller voort... en het zou van nu af aan steeds sneller bergafwaarts gaan. Corvus! zei hij toonloos, wanneer dit zo doorgaat komen we toch nog te laat! Hoofdstuk 21 Hoewel er die avond meer mensen in het laboratorium waren dan anders, heerste er doodse stilte. Geen van hen sprak. De sterke lampen, die alle brandden, straalden een gloeiende hitte uit, des te meer daar men alle ramen gesloten en de donkere gordijnen dicht getrokken had. Amriss was de enige die zat. Holl stond onmiddellijk achter hem, Alberti en Corvus enige passen verder. Het rook er onaangenaam zoet naar ratten en Guinese biggetjes, die zich aan hun tralies omhoogrekten. Hun voedertijd was al lang voorbij. Men had hen blijkbaar vergeten. Voor de professor lagen, zorgvuldig uitgespreid, Holl's tabellen en notities, zijn röntgenfoto's en alle bijgehouden aantekeningen. Amriss had geen moeite deze orde binnen de kortst mogelijke tijd tot wanorde te herschapen. Maar wanneer hij iets zocht, vond hij het onmiddellijk terug. Stefan Holl boog zich voorover en gaf nu en dan een verklaring. Amriss scheen er echter nauwelijks acht op te slaan, alleen Corvus op de achtergrond knikte bevestigend. Alberti begreep niet veel van die vaktermen en wist dus ook niet hoe ver Amriss met zijn controle was. (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1957 | | pagina 4