Zuurkoolspek Kapucijners Zuiver rundvet Ontbijtspek Bak-amandelen 59 69 Albert Heijn Dokter HOLL Wie kijkt en vergelijktkomt! 67 75 59 35 Geld. rookworst Fijne snijworst Saks. leverworst Jonge Edammer Spliterwten Kapucijners Bruine bonen 500 gram Sperziebonen 99 43 49 99 31 35 43 85 55 59 19 Erwten mat wortelen literblik Spinazie literblik Vermicelli 250 gram Haring in torn. saus 3 blikken 100 Palmoliezeep 4 stukken 59 Huishoudzeep dt.r 17 AH-Lucifers 2 pakken 39 Zware dweilen zz 59 Slaolie 119 Cacao, prima 250 gram 75 Koffie „o 89 Thee 49 maakt u het leven goedkoper VRC - DOVO BU 2-2 GESTAAKT Triangelboys schoot uit z'n slof en won met 3-2 Wedstrijd Lopik-Merino's bij dubbelblanke stand gestaakt Oranje-Wit en Renswoude deelden de punten TAFELTENNIS Montfoort - G.V.V.V. bij de rust gestaakt Matjan verloor in Hilversum met 8-1 B.V.C. - Musketiers 6-1 komen er wekelijks honderden nieuwe klanten naar Albert Heijn om te profiteren van de recente Ook deze week weer een vijftal belangrijke artikelen in prijs verlaagd V.Z.C.-heren naar Amersfoort FEUILLETON Het tweede treffen tussen VRC en Dovo werd tien minuten in de tweede helft door de scheidsrechter gestaakt wegens de slechte weersgesteldheid. Waren toen de kansen van Dovo wel beter dan die van V.R.C., scheidsrech ter Daal vond het onverantwoordelijk om verder te spelen en zo kwam er een vroegtijdig einde aan deze wedstrijd. VRC won de toss en verkoos met de harde wind mee te spelen. Dit had tot gevolg dat men hard van stapel liep en reeds na vier minuten spelen de leiding kon nemen met een doelpunt van Dik Kellestein (1-0). Toen Dovo ingespeeld raakte kon het tegen de harde wind in verschillende aan vallen opbouwen en na veertien minuten wist linksbuiten Henny Muller de stand gelijk te maken (1-1). Er werd aan beide kanten hard gewerkt maar veel moois kon men niet verwachten in de regen, hagel en sneeuw die rijkelijk viel. Wel was Dovo de betere ploeg, maar toch was het VRC dat na een half uur spelen weer de leiding nam door Cornelissen (2-1). Daarna was het Dovo dat, door de bal laag te houden, probeerde om de achter stand in te lopen. Dit gelukte toen de VRC-keeper een voorzet van rechts niet goed onderschepte en midvoor Roelie Schoeman beheerst inschoot (2-2). Met welke stand de rust aanbrak. De tweede helft was enkele minuten oud toen R. van Zetten de bal met een opgelegde kans te zacht inschoot en aan de andere kant kwam B. Jansen gevaar lijk opzetten. Hij kreeg een vrije schiet kans maar de invaller keeper van Dovo Stomphorst wist het schot fraai te keren. Veel gebeurde er in die tweede helft niet meer. GIJP VAN DE SCHEUR PROTESTEERT TEGEN SCHORSING Naar wij uit zeer betrouwbare bron vernemen, is de Matjan-speler v. d. Scheur, het met de hem opgelegde schor sing van drie maanden niet eens. Hij is van mening, dat de hem toegeschreven overtredingen, zeer sterk overdreven zijn, derhalve heeft hij besloten tegen deze straf in beroep te gaan. Triangelboys zag kans om het Bar- neveldse SDVB, onder nu niet bepaald ideale weersomstandigheden, een 3-2 nederlaag toe te brengen. Er was nog maar even gespeeld, toen de Veenendaalse aanval al succes had. Het was Slotboom die zyn club met een hard schot de leiding gaf. Hoewel de VSW-mensen nog enige tijd in de aanval bleven, wisten de gasten, met een succesvolle aanval de partijen weer op gelyke voet te brengen (1-1). Dit was het sein voor Triangelboys om er nog een schepje bovenop te doen, wat ongeveer vijf minuten voor rust tot succes leidde. Het was wederom Slotboom, die de Vecncndalers de leiding gaf (2-1). Na de thee zag het er voor de Boys nu niet bepaald rooskleurig uit. De gasten Het slechte gure weer werd spel breker bij de wedstryd Lopik-Merino's. Met de rust werd de strijd gestaakt met een dubbelblanke stand. Het had trouwens voor de Veenendalers niet lang meer moeten duren, want twee van hun spelers waren toen reeds door de kou bevangen. Met de wind in de rug hadden de wol mensen tot de rust de stand onveranderd kunnen houden, hoewel het spel van de tegenstanders uitgesproken beter was. De Veenendalers hebben zelfs nog geluk ge had, want een aan de tegenpartij toege stane strafschop wegens hands, werd door Ook GVVV heeft in Montfoort maar een halve wedstrijd gespeeld. Kou, regen en sneeuw, maakten het onverantwoorde lijk, om na de rust verder te spelen. Aanvakelijk was de scheidsrechter al voor het begin voornemens om de wed strijd af te gelasten, maar aangezien de Veenendalers nog al grote uitgaven gehad hadden om in Montfoort te komen, ging het toch door. Het weer was zo slecht dat men in het kleedlokaal bleef om te tossen. Tot over maat van ramp, kregen de Veenendalers toen de wind en alles wat daarmee sa menhing tegen. Behoorlijk voetbal werd het natuurlijk niet en GVVV, dat toch al met drie in vallers speelde, kwam dan ook maar sporadisch voor het doel der gastheren. Hoewel de score lange tijd blank bleef, werd het tien minuten voor de rust toch 1-0, toen doelman v. d. Pavert, een halve mistrap het veld inzond, die door een der tegenstanders werd opgevangen, goed af gegeven en ingeschoten werd. Bij de rust toen eindelijk voor de Buurt- laanbewoners de kansen zouden gaan komen, vond de scheidsrechter het wel letjes en floot de wedstrijd af. de Lopikse midvoor naast geschoten. Hoewel door het windvoordeel Merino's nogal eens een keer voor het vijandelijke doel opereerde, kon het dank zij het prima optreden van de Lopikse doelman, toch niet tot doelpunten komen. stormden met de straffe wind In de rug aanhoudend op het doel af. Het duurde dan ook niet zo heel lang of het was weer gelijk (2-2). De Barnevelders roken winst en trachten verder door te drukken. Won der boven wonder echter konden de Boys hun doel voor verdere doorboring behoe den. Toen de Boys een kwartier voor het einde kans zagen het spel even te ver plaatsen, kwam zelfs het winnende doel punt. Het was nu linksbuiten Schoeman, die een teruggespeelde bal wist te be machtigen en meteen hard inschoot (3-2). Gelukkig konden de Veenendalers de laatste minuten zich de steeds weer toe stormende gasten van het lijf houden, waardoor een verdiende en hard nodige overwinning werd geboekt. AFVLOEIING PLATTELANDS BEVOLKING Gebleken is dat in negen jaar tijds het aantal mannen in de landbouw met 144.000 verminderde tot circa 421.000, dus met ruim 25 °/o. Het aantal boeren nam met ongeveer 13.000 af; de overige 131.000 waren arbeiders of boeren zoons, die voor een belangrijk deel ge schoold of ongeschoold, door industrie of emigratie zijn opgevangen. Dit zijn cijfers die spreken. In een forse wedstrijd hebben Oranje- Wit en Renswoude de puntjes gedeeld, wat wel de verhouding juist weergaf. Beide ploegen waren volkomen tegen elkaar opgewassen en kregen alle twee evenveel kansen. In de eerste helft was het een aardige wedstryd, maar na rust was er van mooi spel geen sprake meer. Tien minuten na de aanvang wist Oran je-Wit door te breken en Onink, die de bal toegespeeld kreeg, wachtte tot Van Burken vrij stond en speelde deze toen de bal toe, een hard schot op doel volgde maar de keeper van Renswoude wist de bal over de lat te stompen. De corner, door H. v. Mourik genomen, kwam prach tig voor, Van Burken ving de bal op en schoot hard in (1-0). In de twintigste mi nuut kreeg Renswoude een strafschop te nemen, maar het harde schot werd door N. de Vries keurig gestopt. Maar Rens woude kwam terug en de rechtsbinnen v. d. Horst wist onhoudbaar te scoren (1-1) Na de thee bouwde Renswoude een goede aanval op over rechts. Rechtsbuiten Veer wist goed voor te zetten en v. d. Horst kon voor de tweede keer scoren (1-2). Na vijfentwintig minuten spelen haakte een speler van Renswoude een speler van Oranje-Wit in het beruchte gebied en de scheidsrechter wees naar de stip. Miltenburg die deze penalty nam schoot onhoudbaar in (2-2). Acht minuten later wees de arbiter weer naar de penal tystip, nu in het voordeel van Renswoude, niemand wist echter waarvoor er was niets onrechtmatigs gebeurd. Maar deze penalty werd slecht genomen en ging naast. Ongeveer tien minuten voor het einde moest de keeper van Renswoude worden vervangen, doordat een hard schot tegen zijn hoofd kwam. Verder kwam er in de stand geen verandering meer. Matjan kreeg in de eerste wedstryd na de gedwongen rust, in Hilversum een zware nederlaag te incasseren. Met liefst 8-1 gingen de Veenendalers tegen Oranje Leeuwen ten onder. Os.danks deze nederlaag moet het toch een verdienste genoemd worden, dat er rustig en sportief gevoetbald werd. Reeds na een kwartier spelen was de stand 2-0. Daarna wist de Matjan voorhoede met een prachtig doelpunt de eer te redden. Nog voor de rust werd het 3-1, waar mee het voor de Pantermensen in feite al bekeken was. Na de thee voerden de Hilversummers geleidelijk aan de score op tot 8-1 zij het dan nog met enige medewerking van Van Sloten, die in eigen doel trapte. Hoe vreselijk koud en guur het in de tweede helft was, blijkt wel uit het feit, dat enkele spelers van beide ploegen zich wegens de koude moesten laten ver vangen. Tenslotte zij nog vermeld, dat de spe lers die betrokken zijn geweest bij zaak Posthoorn, door de bond geschorst zijn. Bolderman kreeg een jaar, terwijl v. d. Scheur zijn schoenen voor drie maanden kan opbergen. Deze laatste mag tevens niet meer als aanvoerder, van welk elftal dan ook, optreden. Onder zeer ongunstige weersomstan digheden, sneeuw en regen en een kou de wind, is de voetbalwedstrijd BV'C Musketiers in Bilthoven gespeeld. Musketiers kon het tegen deze zeer technische ploeg niet bolwerken en verloor dan ook verdiend met 6-1. In het begin van de wedstrijd had Mus ketiers de kans om deze wedstrijd te winnen, doordat het met flitsend spel de gastheren overrompelde, maar na een twintig minuten spelen verviel men weer in de fout te individueel te gaan spelen, waardoor BVC het heft in han den kon nemen en tot het einde in de meerderheid bleef. Dat Musketiers in het begin de kans kreeg, moge blijken uit het feit, dat één minuut na de aftrap reeds een doelpunt werd gemaakt, een aanval werd opge bouwd en T. Kranenburg kon onhoudbaar scoren (0-1). In vijf minuten wist men verder vier corners te forceren. In de twintigste minuut kwam er een doorbraak van BVC, maar de keeper van Musketiers wist dit harde schot te stop pen. De bal was echter zo glad, dat deze uit zijn handen glipte, een speler van BVC behoefde de bal maar een tikje te geven en de stand was (1-1). Enkele mi nuten voor rust brak BVC weer door en uit een kluwen van spelers werd het tweede BVC-doelpunt geboren. Na de rust gaf BVC volkomen de toon aan. Een enkele Musketiers-aanval werd nog wel opgebouwd, maar door te kort spel werden deze telkens onderbroken. Zodoende kon BVC gemakkelijk de score opvoeren tot 6-1. In de le klasse A heeft Ritac voor lopig de leiding genomen door ook Tios 2 met een grote nederlaag naar Arn hem terug te sturen (8-2). Swift volgt op de tweede plaats met een punt min der, doch ook een wedstrijd minder en Climax 1 is derde met drie punten minder en twee wedstryden achter op Ritac. Hedenavond gaat Ritac op be zoek by Swift. Daar Ritac waarschyn- lyk De Man niet tot z'n beschikking heeft, zal het er wel om spannen en ver van een gelyk spel zal de uitslag wel niet af wezen. RTTV heeft ook het eerste winstpuntje binnen door tegen Treffers 3 gelyk te spelen en Seelbeeck hield RTC met 6-4 net aan de ver keerde zyde van de uitslag. Maandagavond is nog gespeeld Climax 1 Tios 2. Hier was de uitslag 9—1 in het voordeel van Climax. Alleen de goed- spelende Messing wist van Van Manen te winnen. Hedenavond gaat Climax 1 naar Ooster beek om de indertijd uitgestelde wedstrijd tegen Seelbeeck te spelen. Verdere uitslagen tweede klasse C: Hollandia Panter 37 Climax 3 Swift 23—7 VSW Ritac 2 2—8 VSW Hollandia 5—5 RTTV 2 RTC 29—1 Ritac 3 Climax 3010 Derde klasse E: RTTV 3 Climax 5 6—4 VSW 2 RTTV 3 8—2 Kr. en Vr. 2 Climax 4 8—2 Swift 3 TTCB 6—4 Climax 5 Ritac 446 Kr. en Vr. 2 VSW 2 5—5 Climax 4 RTTV 3 2—8 TTCB Ritac 4 7—3 Swift 3 Climax 56—4 Vierde klasse H: VSW 3 RTC 3 4—6 Ritac 5 RTTV 4 8—2 Panter 2 Panter 3 91 TTCB 3 Panter 34—6 RTTV 4 TTCB 2 3—7 Kr. en Vr. 3 Ritac 5 2—8 RTC 4 Panter 2 0—10 Panter 3 VSW 3 9—1 Ritac 5 RTC 3 9—1 Junioren: Climax a Climax b 23 Climax e Climax d 41 Ritac a Ritac b 41 Ritac d Ritac a05 Climax a Climax c 41 NogsMs - ■mmé kant en klaar 250 gram van voor literbHk van voor 500 gram van voor 100 gram van voor 100 gram 250 gram 100 gram 150 gram 1/4 kaas 500 gram 500 gram literblik Wanneer u enig AH-artikel niet élke cent waard acht die u ervoor hebt betaald, dan geeft Albert Heijn u het volle bedrag terug. Zonder beden king, en even goede vrienden 100 gram huishoudkwaliteit Bij AH spaart u onge merkt voor een waarde volle spaarobligatie of een obligatie met raatt winstaandeel. Climax b RTC b50 De junioren bestaan steeds uit twee spelers. Het programma tot en met woensdag 18 december. Donderdag 12 december: le kl. A, RTTV-Climax 2; 3e kl. E, RTTV 3-TTCB; Climax 5-Kr. en Vr. 2; 4e kl. H, Panter 2-Ritac 5; RTTV 4-VSW 4. Zaterdag 14 december: Junioren: Climax d-Climax b; RTC b- Climax a; Ritac d-RTC a; Climax e- Ritac b. Maandag 16 december: le kl. A, RTC-Climax 1; Climax 2-Tref- fers 3; 2e kl. C, Kr. en Vr.-Swift 2; VSW- RTC 2; 3e kl. E, VSW 2-Climax 5; 4e kl. H, Kr. en Vr. 3-Panter 2; RTC 4-TTCB 2. Dinsdag 17 december: le kl. A, Tios-Swift. Woensdag 18 december: le kl. A, Seelbeeck-RTTV2e kl. C, Ritac 3-Hollandia; Panter-Ritac 2; 3e kl. E, Ri tac 4-RTTV 3; Swift 3-Kr. en Vr. 2; 4e kl. H, VSW 4-TTCB 3; Panter 3-RTTV 4; Ritac 5-VSW 3. De V.Z.C.-heren I gaan donderdag avond a.s. naar het Sportfondsenbad te Amersfoort voor een ontmoeting met Sedna I uit Amersfoort. Sedna is een regelmatige deelnemer aan het Ritmeester-waterpolotournooi en verscheidene jaren hebben de Vee nendaalse heren niet veel moeite met dit jonge Amersfoortse zevental gehad. Ook nu willen wij V.Z.C. niet kansloos achten, mits men daarbij in het oog houdt, dat V.Z.C. niet die gelegenheid heeft om aan wintertraining te doen als Sedna. In ieder geval zal dit naar de klasse gesproken - Sedna speelt ook 3e klasse K.N.Z.B. - de eerste gelijkwaardige ont moeting zijn. Hopelijk laten verschillende van de beste V.Z.C.-polospelers deze keer eens niet verstek gaan. De technische com missie van V.Z.C. heeft voldoende spe lersmateriaal, maar juist als men eens wil experimenteren met wijzigingen in het eerste zevental, dan blijken ver schillende opgestelde spelers verhin derd te zijn. (42) Wat zijn het potsierlijke diertjes nietwaar? Vooral nummer vijftien... die die dikke wortel opknabbelt. Een mon ter, een prachtig, een kerngezond dier tje... heeft toch ook dat Serum II ge had, slechts eenmaal, maar onverdund! Holl haalde diep adem, maar zei niets. Schaam jij je niet... knaap... om zo tegen je oude leermeester te liegen... om te beweren dat je geen middel te gen de ziekte van Miller zoudt hebben. Wilde jij je een gratis aap aanschaf fen voor geestelijke bijstand? Alberti had van het hele gesprek al leen begrepen, dat er dus toch een medicijn tegen de verwekker was. Maar ditmaal was hij voorzichtiger en onderdrukte zijn blijdschap. Dus, als ik uw ongewoon gesprek goed begrijp, is dat verbeterde serum van dokter Holl in staat de verwekker van de ziekte van Miller te vernietigen, zonder dat de patiënt gevaar loopt? Corvus had de witte rat nummer 15 gevoerd en nam haar op de arm. Hij kon niet begrijpen waarom de meeste mensen bang waren voor ratten, ja zelfs walging voor hen voelden. Ratten zijn toch de verstandigste dieren die er zijn... Weliswaar alleen proefratten in enigszins geordende verhoudingen met bewijzen daarbij dat zij gezellige mede werkers zijn... Hij voelde tocht en draaide zich om. Angela was binnengekomen en stond besluiteloos in het halfdonker van het laboratorium. Corvus schrok, wat binnen werd nog steeds luid gepraat, zodat men hier ieder woord kon horen. En daarbij had men het steeds over mevrouw Angela. Mevrouw... zei hij smekend tot haar, alstublieft, u mag hier niet blij ven! Ontzet deinsde ze achteruit. Cor vus hield nog steeds het proefdier num mer 15 op de arm. O, pardon, mevrouw... ik vergat die rat helemaal... Zij had haar schrik echter reeds overwonnen. Het is al voorbij, dat dier doet me toch niets. Integendeel, verzekerde Corvus haar. Het helpt... het helpt werkelijk. Maar gaat u nu alstublieft heen, me vrouw. U weet toch, de lucht hier... Zij wilde iets antwoorden, maar slik te het in. Zojuist was daarginds haar naam gevallen. Wanneer dus Holl's serum dit proefdier genezen heeft, zei Alberti, dan moet het toch ook Angela helpen. Dat hoeft niet, sprak de professor hem tegen, want uw dochter is geen rat. Alberti zweeg. Amriss verklaarde hem de moeizame lange weg die een bij dieren succesvol preparaat doorlopen moest om einde lijk gebruikt te kunnen worden voor mensen. Tevergeefs trachtte Corvus de jonge vrouw naar buiten te brengen. Angela stond er op te blijven. Zij hield zich aan het fonteintje van het laboratorium vast en luisterde ingespannen toe wat er, onder de helle lampen, over haar beeld is alarmerend. Iedere dag... ook j de volgende dag al, kan de fatale col lapse brengen. In het laboratorium hield Corvus zich gereed mevrouw Angela te on dersteunen. Maar het was niet nodig. Zij kromp nauwelijks ineen toen zij hoorde hoe na zij aan het sterven toe was. Stefan..., zei Alberti langzaam..., waarom heb je me niet gezegd, hoe Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur noodlot, besproken werd. Maar professor, ik heb toch geen tijd, riep Holl uit, ik heb geen tijd meer! Alberti en Amriss schrokken van de toon van zijn stem. Kom, zo'n ontwikkelingsgang laat zich wel bespoedigen, kalmeerde Am riss, en natuurlijk zal ik je helpen. In vier tot zes weken zouden we al kun nen... Ook die tijd hebben we niet meer, riep Stefan opnieuw. Angela's bloed- grooL.. ik bedoel hoe nabij het einde reeds is? Amriss onthief Holl van een ant woord, waarin hij uitsprak wat Stefan niet had durven zeggen. Dan zou dus het waagstuk van een onmiddellijke injectie met serum II ondernomen moeten worden... Je be hoeft niets te zeggen, Holl... ik weet wel wat je zeggen wilt. Maar... mijne heren, dat is een zeer gevaarlijke on derneming. En bovendien, voegde hij er peinzend aan toe. is het verboden met onbeproefde middelen op zieken te experimenteren Angela had nu volkomen begrepen waar het om ging. Zij bleef echter kal mer dan Corvus, die met een krijtwit gezicht achter haar stond. Maar professor, mengde Alberti zich weer in het gesprek. U weet toch hoe het er met mijn dochter voor staat! Het serum I heeft nauwelijks nog enige uitwerking... Dezelfde pijnen, dezelfde angsttoestanden zullen haar weer in hun greep krijgen. Dat is een hel... een gezond mens kan zich dat voorstellen. En tenslotte zal zij net zo smartelijk te gronde gaan als haar moeder. Be spaar haar dat, professor... bespaar het ook mij. Angela voelde, dat Corvus, die ach ter haar stond, sidderde. Waarom toch? Zij zelf sidderde niet. Stefan zou alles wel in orde maken! Ginds, onder de helle lamp, heerste enige minuten stilzwijgen. Zowel Holl als Alberti wachtten totdat de pro fessor stelling genomen had. U, als vader, zei Amriss eindelijk, u zou dus uw toestemming tot deze gevaarlijke onderneming geven? Maar u moet weten... met alle eerbied voor Holl's prestaties... de kans dat het goed gaat, is even groot als de mogelijkheid dat het fout gaat. Alberti knikte langzaam. Maar ik weet ook, dat Angela zonder deze reddingspoging in het ge heel geen kans meer heeft... Zo ii het toch, Stefan? Ja... zo is het! Weer zwegen beiden en keken Am riss aan. U geeft dus uw toestemming, me neer Alberti? Ja, professor, ik geef haar. En jij, Stefan... ben jij het er ook mee eens, dat dit twijfelachtig experi ment ondernomen moet worden? Holl ademde moeilijk. Ik... ik ben het er mee eens, riep Angela en kwam door de open deur binnen. De drie mannen waren stom van ver bazing en staarden haar aan als een geestes verschijning. Angela... hoe kan je... Stefan nam haar snel in rijn armen als moest hij haar voor alles bescher men wat zoëven hier besproken was. Maar zij was minder hulpbehoevend dan hij gedacht had. Zo... dus nu behoeven jullie niet meer te veinzen en hoeft niemand er meer omheen te draaien, zei ze vol komen kalm. Ik weet nu precies waar het om gaat. Zij duwde Holl's arm weg en ging naar haar vader. Arme lieverd... wat moet je ge leden hebben... al die tijd! Zij kuste hem en wendde zich hoffelijk tot de vreemde. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1957 | | pagina 4