PAUK RDTERSEPT Dokter HOLL JAC. V. D. WETERING voor oliehaarden DE HAAR met het hoogste rendement Hebt u de nieuwe RANG al geproefd ESSO) PETROLEUM R. VAN M0URIK 2.98 cl" Pga&FWQH het gezonde gebaar Terugkeer van Morghan de Magiër Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Certificaat van Inschrijving ^X^JJ-il.(l.(l.tt-0-yiXyLÜL0-yULyL8JL0XIÜL0JL^0.8.il-(>X<ÜL0JJL8.<l.8.(IJX?J-ILfl-i>-tl-8J-ILiLLiLft-fi 8 (I O O t B 9 9 i g i fl i fl 8 10 0 a a o 0 a M a a o a s o 6 o o o g o o o a o o o a o ag ^Trnr^TTixrrmxmT»-irrrinrTrmTyrirrrmTi-inrmTmTmTmTrrr»"rrro-mxrmTrn-(i-ii^ B <nr»Trr»-g-ri)-» »HMOHN;'<H»H een luchtige combinatie van cacao- chocolade en suiker. Bereid volgens een frans recept tot een unieke ver snapering voor jong en oud. v°uCm VOETBALOVERZICHT Zal Veenendaal tegen V.D.Z. succes boeken In afdeling Utrecht volop spanning rond Rhenns-Oranje-Wit en Renswonde-Scherpeiizeel Dinsdag verkoop Kerstkaarsen Elektr. Kerstboom verlichting BELANGRIJKE VOLLEYBALWEDSTRIJD Dammen Democratisering van Engelse hof AMERONGEN WOUDENBERG BRIL OPTIEK WESTERA ■0T«"1 85 cent fr FEUILLETON Zondagsdienst doktoren SIEMENS RADIO- en TELEVISIE Ruimte-akoestiek RAIFFEISEN-BANK „VEENENDAAL" 1% van het ingelegde bedrag, zuinig geen roef meer warmtè Prima service door: Rijksstraatweg 75 - Tel. 301 - Eist (U.) PANG Öieme de Cocotv 't Schijnt op et mement een bietjie in de moode te zijn om in het Neederlandse verleeje te gaan zitte grasduine. Verscheije krante en andere blaaje heb ik dur eige teminste al druk mee zien te maake. Niet dat heele verre verleeje van de jonges van de Wit en Oldebarnevelt en Prins Maurits en zoo. Nee, nogal taame- lik dichtbij. Daar heb ik zoogezeid mit me wijze neus nog midde in gezeete. Oover de twintiger jaare. En as ie dat zooas de meeste nou in heel deftig* Hol lands wil zegge dan zeg ie et op ze Engels: de gee twenties. Daar worde de laatste weeke heele ge zellige stukkies oover geschreeve. Oover Pieswies die ze om zeep brochte, oover het ouwe Scheeveninge, oover het toen o zoo gezellige Amsterdam en zoomeer. Mit prentjies van ouwerwetse autoomoo- biele, luchtscheepe, zakjurke die ze toe ok al droege, een heele winkel vol mit pattefoons en daames in badpakke. Alle maal heel aardig en heel gemoedelik. Hoe die kranteschrijvers daar nou in eens bij komme om daar in dromme oover te gaan mijmere. Ja, dat mot je mijn ok niet vraage. Dur begint dur één en dan gaat het verdurs net als met de maazele. En veur dat je het weet doe je dur al an mee. Let mar es op. Ik las in de leste Vallei, dat we ons eige niet benauwd hoeve te maake oover de werkeloosheid in 't Veen. Dat heele bericht had ik geleeze en toen zakte ik in gedachte weg. Om jelui daar nouw een goeie veurstel- ling van te geeve moete jelui es effies hier boove kijke. Daar staat me handels merk: een stoel en een potkachel. Denk in die stoel mijn nou es, mit een pijpie an en een andere stoel dur bij mit me beene dur op. Nouw kunne jelui begrijpe dat 'k behaagelijk onderuit glee, de oogies dicht en toen mar mijmere. Werkeloosheid niet verontrustend in 't Veen1957Onwillekeurig dwaal de me gedachte terug naar de twintiger jaare, de gee twenties. En ik zag weer de karrechies mit een hoopie zand dur op. Mit twee minse dur achter. Gezonde kee- rels die trokke van de steun en douwde achter een handkar. Veur dur brood brochte ze et zand van de eene hoek van 't Veen naar de andere. En as ze klaar waare haalde ze et daar weer op en krui de ze et weer erreges anderst heen. Om an 't werk te blijve Minse, et is niet te hoope, dat ons dat nog es ooverkomt. En laate we - as dur niet an te ontkoome is - et dan in vreedes- naam anderst anpakke dan weer zoo'n nutteloozff zandkruijerij op poote ee zette, terwijl ze in een naabuurige gemeente in stee van zoo'n waardelooze koomeedie een pracht van een oopelucht-teejaater anlegge. Mar laate we om te beginne mekaar niet op stang jaage. Nuchter blijve. Wij minse bij mekaar zijn net een stel- legie harlekijne. Trek mar an et touwgie en je kunt ze in alle stande krijge. As et goed gaat en de regeering die juubelt net zoo mee, dan zijn we één groote koppel optiemiste. Gien mins kan ons dan bang maake. Mar zeit Den Haag in eens: zui- negies an - een ander woord veur bestee- dingsbeperking - dan jammere we: „Oei jonges, pas op, nou gaat et verkeerd." En stuk veur stuk zijn we pestiemist ge- worde. As dur dan één ontslaage wordt, dan brandt iedereen dur van, mar in de goeie tijd wordt er op tien nog niet gelet. Bram beveurbeeld. Ok zoo'n peniek- zaaier. As dur twee ontslaage worde, dan ontslaat ie dur zelf nog twee bij. Opjutte doen we mekaar. Nee minse, mit allebei de beene op de grond blijve staan. We hebbe ze kenne zien. De offiesjeele sijfers. 't Veen staat er nog gezond veur. En as et dan op de duur werkelijk een bietjie slapper gaat worde, dan motte we niet bij de pakke neervalle. Dan motte we het allemaal ietsies zuiniger anlegge, mar de hande uit de mouwe blijve steeke. Net zoa goed as we 6648 flesse bloed veur 't Rooje Kruis kenne geeve, kenne we ok dan de koppe boove waater houwe. „In deeze tijd van autoomaatiseering." hoor ik nog een hooge industrie-funks- jenaarus zegge: „zal de mesjien steeds meer de minse gaan vervange." „Mar dur zijn nog altijd minse noodig om die mesjienes in mekaar te prakke- zeere en te laate loope", denk ik bij me eige, al meene we dat alles vanzelf gaat. Het vorige voetbal-weekend liep in duigen door het miserige en koude win terweer. Er was een programma vastge steld waarbü aardige wedstrijden ver wacht konden worden, maar er kwam weinig van terecht. Niets dan halve wed strijden en verkleumde spelers. Achteraf blijken alle inspanningen van afgelopen zaterdag nog te vergeefs ge weest te zijn ook, want alle gestaakte wedstrijden zullen, indien het voor het competitieverloop nodig blijkt, geheel overgespeeld moeten worden. Dit zijn dus wedstrijden geweest, die naast veel inspanning ook nog veel geld gekost hebben. Wat zal het komende weekend brengen. We leven nu eenmaal in onze echte win tertijd, waarin van alles te verwachten is. Laten we echter hopen, dat de weer goden dit keer gunstiger gestemd zullen zijn. Veenendaal trekt zondag naar de hoofd stad van het Gelderse, om daar een las tige tegenstander, n.l. VDZ te ontmoeten. Of er winst voor onze jongens in zal zit ten? Wij weten echt niet wat we hiervan zeggen moeten. Het Veenendaalse elftal speelt naar onze bescheiden mening, de laatste tijd niet regelmatig genoeg om een positief oordeel te geven. Laten we ons bepalen tot de uitspraak, dat wanneer alles gegeven wordt, een gunstig resultaat zeker mogelijk is. Rhenus krijgt de buren uit Eist, Oranje- Wit op visite. Laten we hopen dat de vriendschappelijke verhoudingen in deze wedstrijd de boventoon zullen voeren en wanneer dan de punten eerlijk gedeeld worden zullen zich waarschijnlijk weinig moeilijkheden voordoen. Renswoude en Scherpenzeel zouden we een zelfde recent willen voorschrijven, want uiteindelijk staan de zaken daar precies gelijk. Zouden de gasten revance willen nemen, voor de in eigen huis ge leden nederlaag? Als dit op een sportieve manier gebeurt, hebben wij er niets op tegen. DVSA gaat op bezoek bij VVAZ. De Amerongse voetballers dienen er aan te denken, dat deze tegenstander wel eens erg lastig kan zijn. Toch geloven we dat winst voor hen niet uitgesloten is. Minder optimist zijn we voor RKVUV, dat een uitwedstrijd speelt tegen UWO. Kom jongens, wij vragen ons af wanneer jullie weer eens groot nieuws laten horen. Matjan gaat met de 8-1 nederlaag van j.l. zaterdag nog in de benen weer naar het Gooi, waar nu de strijd aangebonden moet worden tegen VVVM. Nee jongens, We zijn de minse van twintig, dertig jaar terug niet meer. Zeg nou zelluf: „Wie het er mit ze neus veuran gestaan toen die heele groote es- kaa-ef gebouwd wier?" 'k Wed, dat de meeste em pas zaage, toen die dur heele- maal al sting. En as dur vrogger een keetel van 't spoor naar de groote febriek vervoerd wier dan volgde et heele Veen em centie meeter veur centiemeeter, net zoo as alles saavus nar de trein van achte an 't Hol landse spoor ging om te kijke wie dur mee kwaame. En alles warm liep as et meziek een mars maakte. En toen waare dur toch ok werkelooze. „Wout!" 't Was Driek die me weer in 1957 terughaalde. Leit daar niet zoo wer keloos te droome. Ga liever es een kit koole scheppe. De kachel leit bijna op aapegaape. Nou is 't uit minse. Veur jelui mijmerde.. Wout Blauwkous 0-0-0-0-0-0-0-0-0 8-1 zal het nu niet worden, maar een overwinning voor jullie lijkt ons toch te veel gevraagd. Merino's verwacht hoog bezoek, althans wat de ranglijst betreft. Men zal n.l. za terdag de leider Altius aan de Wagening- selaan ontvangen. Nou jongens, dit is een goede kans om te laten zien waartoe jullie in staat zijn, maar dan zullen er doelpunten gemaakt moeten worden tegen een goed in vorm zijnde achterhoede. Deze competitie heeft n.l. geleerd dat de Hilversummers maar enkele doelpunten nodig hebben om een wedstrijd te winnen. GVVV zal het in Zeist tegen Jonathan heus niet cadeau krijgen. Toch kan er wel winst voor de Buurtlaanbewoners in zitten, maar dan zal er van het begin tot het einde goed aagepakt moeten worden. Blijf rustig spelen en laat je niet door de tegenstanders uit de tent lokken, want dan ben je verloren. Jonathan is nu een maal niet gemakkelijk. Scherpenzeel krijgt Sportclub Rhenen op bezoek en de eerste moet in staat ge acht worden te kunnen winnen. Er zal echter aangepakt moeten worden. Valleivogels zal de nederlaag van vorige week kunnen uitwissen, door Veense Boys een klinkende nederlaag toe te brengen. Laat je niet door een nederlaag van de wijs brengen jongens en zet hem zaterdag maar eens flink op. DVSA gaat naar Hees en zal alle zeilen moeten bijzetten om een zo gunstig moge lijk resultaat te bereiken. Speciale Kerstaanbieding 24 st. in pak V gekleurd Het bekende Engelspel met kaarsen Z.UU Alleen dinsdag 17 dec. Hoofdstraat 7 - Veenendaal Telefoon 3103 Zaterdagavond wordt in de gymnastiek zaal aan de J. G. Sandbrinkstraat een belangrijke heren-volleybalwedstrijd ge speeld tussen het ongeslagen Valbovol uit Woerden en het eveneens ongeslagen VVV. Gezien de vorige wedstrijden tegen Val bovol, belooft deze ontmoeting spannend te worden. In zijn huidige vorm kan VVV zeker een winstpuntje behalen. VDC I speelde maandag een thuiswed strijd tegen ,Ons Genoegen' I uit Utrecht. Na een spannende strijd werd het 14-6 voor de gasten. Met deze overwinning is ,Ons Genoegen' I kampioen geworden van de hoofdklasse. Hier volgen de persoonlijke uitslagen: VDC I ,Ons Genoegen' I J. Edink A. Kooiman 11 H. v. d. Brandhof E. K. Leijten O2 C. Heikamp E. v. Rees O2 W. v. Manen S. Dekker 1—1 A. Valkenburg A. J. Ummels11 R. Rotterdam A. Bergveld O2 E. de Kleuver A. Becker 2O B. v. Ruiswijk A. Lekkerkerk O2 A. Keijman B. Vermeulen 1—1 R. de Gooijer A. Paans O2 (Vervolg van pagina 1) Geheel alleen dwaalde de prins vijf uren lang door de expositieruimte. Hij sprak met de verkopers, liet zich inlich ten en toonde, dat er ook een boer Philip is met verstand van de boerderij. Aan de bar dronk hij tussen de bezoekers een glas goed bier en even later kon men de prins een sandwich zien eten, staande voor een model-melkinrichting. De prins heeft tegen zijn vrienden van de marine herhaaldelijk gezegd: „Indien mijn vrouw te weinig contact heeft met de bevolking ligt dat uitsluitend aan het hof. Zij is de gevangene van te waardige lieden met een groot verleden uit de pruikentijd. Zelf zou ze niets liever doen dan ongedwongen met de beide kin deren in Londen gaan winkelen en de bus nemen, zoals iedereen. En die „iedereen" vraagt zich momen teel af of het Britse vorstenpaar de moei lijke strijd tegen het hof zal kunnen vol houden en of men het nog zal meemaken, dat Prins Philip, de koningin en hun bei de kinderen door Londen kunnen wande len, zoals iedereen. De prins weet, dat hij hiertoe de mede werking van de pers nodig heeft. Daarom maakt hij de laatste tijd gemakkelijk een praatje met journalisten. Dezer dagen nog stapte hij onomwonden uit het groep je officiële persoonlijkheden op een man af tussen het volk en hij vroeg: „Dit is nu de tiende keer, dat ik u van daag zie. Mag ik weten wie u zijt?" De journalist stelde zich voor als één der redacteuren van een groot Londens blad, waarop de prins lachend antwoord de: „Wie denkt u, dat van ons beidem het beroerdste baantje heeft? Ik, die u moet dienen of u, die mij alsmaar moet vol gen?' De journalist antwoordde gevat: „Ik weet het niet. Maar we zouden eens een week kunnen ruilen?,, JAARLIJKSE RATTENBESTRIJDINGS ACTIE Ook dit jaar wordt weer een landelijke bestrijdingsactie van ratten gehouden. In afwijking van vorige jaren echter, zal dit jaar niet huis aan huis een verdel gingsmiddel bezorgd worden. Degenen die last ondervinden van rat ten kunnen dit dagelijks tot 1 januari a.s. des morgens van 9-11 uur melden bij de werkschuur van gemeentewerken, plant soen Lievendael. Er zijn dit jaar verschillende bestrij dingsmiddelen aanwezig, waaruit naar gelang van de ernst van het geval een keuze gedaan kan worden. In meer ern stige gevallen zal het bestrijdingsmiddel door personeel van de gemeente uitge legd worden, omdat het van het grootste belang is, dat dit deskundig geschiedt. VERGADERING P.v.d.A. De P.v.d.A. afdeling Woudenberg hield een jaarvergadering in hotel „De Schans" alhier. De voorzitter, de heer H. Vermeulen, opende de vergadering en gaf een over zicht over het afgelopen jaar, waarbij hij memoreerde dat hij de toekomst niet rooskleurig inzag. De penningmeester, de heer J. Harskamp, boekte in zijn jaarver slag een batig saldo van 80,41. Daar het ■jehele bestuur aftredend was, werden in het nieuwe bestuur gekozen tot voorzitter de heer L. van Ginkel; secretaresse mevr. J. Boer-Oldenburger; penningmeester de heer J. Harskamp; tot leden de heren A. G. Osnabrugge en G. de Bree. Nadat de aftredende voorzitter, de heer VOOR EEN NAAR E-g. H. v/d Brrg t/o Gemeentehuis RHENEN beschermt Uw mond en keel H. Vermeulen, het nieuwe bestuur had gelukgewenst met hun benoeming, werd de vergadering tot latere datum verdaagd. OPBRENGST COLLECTEN De gehouden collecten in de gemeente Woudenberg heeft opgebracht: ten bate van het Nederlands Oorlogsgravencomité te Amsterdam 78,53; ten bate van de samenwerkende Kinderbeschermings Or ganisaties „S.A.K.O.R." te Utrecht 43,78; ten bate van de stichting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels Bijeen" 270,10; ten bate van het Protestants Interkerke lijk Thuisfront 511,82. HOND BRENGT BROMFIETSER TEN VAL De bestuurder van een bromfiets de heer Van E. uit Scherpenzeel, reed over het rijwielpad gelegen langs de Stations weg te Woudenberg. Plotseling kwam een hond van de heer V. vanaf het erf op het rijwielpad voor de bromfiets, waardoor een botsing volgde en de heer Van E. kwam te vallen. Met een hersenschudding moest hij naar zijn woning vervoerd wor den. De bromfiets werd zwaar beschadigd INSTUIFAVOND „TOT NUT EN GENOEGEN" De plattelands jongeren gemeenschap Utrecht „Tot nut en genoegen" „De Toe komst" te Woudenberg, hield in de zaal van de coöperatie een instuifavond. De presidente mevrouw Visser, sprak een welkomstwoord en heette in het bij zonder welkom de heer en mevrouw v. d. Dunne uit Maarsbergen, die met zang en volksdansen deze eerste avond zouden inleiden. De aanwezigen hebben kunnen genieten van een gezellig samenzijn, waarbij bleek dat de leiding in goede handen was. Daar de eerste opkomst niet aan de gestelde verwachtingen voldeed, meent het bestuur toch aan te nemen dat deze avond is geslaagd en het aantal deelnemers aanzienlijk zal toenemen. 0-0-0-0-0-0-0-0-0 (9) Graaf Conrad ontvangt z.jn gast met koele hoffe lijkheid. Hij vraagt verbaasd, wat Aram er toe ge bracht heeft, hem te komen bezoeken. In korte woor den verhaalt Aram, hoe de schaapsherder hem ge waarschuwd had, het grondgebied van Tarente niet te betreden en dat hij, nieuwsgierig geworden door de vreemde verhalen over nachtelijke onweersbuien bij heldere hemel, eens even een kijkje ging nemen op het grondgebied van de graaf. Over de ontmoeting met het boerenmeisje en haar vader, die door een pijlschot gewond was, rept hij echter met geen woord. Als hij uitgesproken is, maakt graaf Conrad een wanhopig handgebaar en zegt half lachend: „Helaas, het is maar al te waar, dat al mijn pachters hun hofsteden in de steek laten. Ze menen, omdat het de laatste dagen nogal geonweerd heeft, dat er boze geesten aan het werk zijn. Ge weet zelf, neer nuuci, «iue oijgelovig die achtelijke boeren zijn." „Maar ik weet eveneens, dat hier beneden hele rijen bomen staan, waarvan de toppen finaal weggeslagen zijn", merkt Aram op. „Als dat door een bliksemstraal gebeurd is, dan is dat toch wel een zeer merkwaardige bliksemstraal, heer Con rad!" En er volgt op deze woorden een gespannen stilte(Wordt vervolgd.) (43) Ik dank u, professor, voor alle moeite die u zich ter wille van mij geeft. Amriss was diep onder de indruk van Angela Alberti. Zo'n vrouw had hij nog nooit ontmoet, zo teer en breek baar, maar toch zo rustig en zelfver zekerd in de onmiddellijke nabijheid van de dood. Mevrouw, zei hij, u bevalt mij. Hij keek Holl aan. Hem had Angela's aanwezigheid vol komen veranderd. Zijn voorhoofd was vochtig en zijn lippen trilden. Zeggen kon hij niets. Hij hing slechts met ang stige ogen aan haar, zoals zij thans voor Alberti stond en haar vader moed insprak. Amriss ging naar zijn leerling toe en schudde hem dooreen. Man, beheers je... neem een voor beeld aan deze vrouw! Dat is een dap pere kerel en... ik, ezel, heb gedacht dat ze maar zo'n Italiaans schoot hondje was. Alberti haalde een stoel voor Angela, maar zij wilde niet gaan zitten. Ik heb nog één verzoek, zei ze en keek om beurten de drie mannen aan, die wat hulpeloos voor haar stonden. Alles wat je wilt, knikte Alberti. Laat Helga komen, alstublieft... ik hou toch net zoveel van haar als van een zuster. En als zij mijn arm vast houdt, terwijl Stefan er in prikt, dan voel ik me stellig volkomen rustig. Alberti keek Holl aan, maar deze hield zijn gezicht afgewend. Maar toen zei hij: Ik zal haar halen, lieveling, na tuurlijk moet zij erbij zijn. Morgen vroeg ga ik weg en ben dezelfde nacht terug. Samen brachten Alberti en Holl de zieke naar haar kamer terug. Ik ben eigenlijk veel rustiger dan hiervoor, zei Angela. Nu weet ik pre cies waar ik aan toe ben... Vroeger vermoedde ik slechts dat ergens iets niet klopte. Geen van beide mannen vond het juiste antwoord en daarom zwegen ze. Ik heb al aan zuster Helga, par don... ik bedoel natuurlijk dokter Ro mer, getelegrafeerd en haar verzocht met de vroegtrein te komen. Het is werkelijk niet nodig, dat jij er heen rijdt. Stefan ging ermee akkoord. U hebt gelijk, het is beter dat ik hier blijf. We moeten nu erg op Angela passen... Die beste Amriss kent haar toestand niet zo goed als ik hem ken. Voor het geval deze toestand ons Roman van Hans-Otto Mcissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur Arme stakkers, zei ze, wat heb ben jullie me allemaal op de mouw ge speld, de hele lange dag hebben jullie gehuicheld. Ze lachte. Die lieve Stefan van me kan de boel goed voor de gek houden, en dan zet hij er nog zo'n ge loofwaardig, eerlijk gezicht bij... zo'n echtgenoot heb ik nu echt nodig! Besluiteloos stond het tweetal voor haar. Nu gaan we maar allemaal slapen. Zij legde haar arm om Alberti's hals en kuste hem, daarna kuste ze ook Stefan. Niet bang zijn, liefste, fluisterde zij hem toe, wanneer men elkaar zo lief heeft als jij en ik, dan helpt ook de lieve God. Alberti wachtte buiten op Holl. niet alleen medische problemen voor legt, zei Alberti. Ik bedoel, in geval... alles gelukt. Stefan beet zich op de lippen, maar antwoordde niet. Ook daarom is het beter, ging de oudere man met wat rauwe stem ver der, dat Helga alleen hier naar toe komt. Een lange, gemeenschappelijke tocht moet noodzakelijk tot een uit puttend gesprek voeren, dat... dat... beter verschoven kan worden. Ja... u hebt gelijk. Zij bleven voor Holl's kamer staan. Ook wij beiden spreken daar eerst later over, Stefan. Dat wil zeggen- eventueel. Zij namen afscheid en Holl deed de deur van zijn kamer open. Daar brand de licht en in de stoel voor de schrijf tafel leunde Amriss, die een krant las. Wat kan men zich toch een hoop ergernis besparen, zei hij, het ochtend blad heen en weer zwaaiend, wanneer men, zoals ik, principieel afstand doet van die smerige rommel. Geloof me, mijn jongen, we zouden maar half zo veel gekkenhuizen hebben, als die Gu tenberg niet die vervloekte drukkunst uitgevonden had. Holl ging tegenover zijn leraar op het bed zitten. Ik weet professor, wat u me graag zou willen vragen. Amriss knikte. Als je dat weet, hou dan je mond, jij... jij bigamist! Natuurlijk brand ik van verlangen om achter die huwelijksstreek te ko men. Maar ik ben een man met een zeldzaam gevoel voor tact. En daarom bedwing ik voorlopig mijn rechtvaar dige nieuwsgierigheid. Ik ben alleen gekomen om de ontworpen poging tot redding eens geheel onder vier ogen met je te bespreken. Holl bedankte hem. Er is namelijk nog het een en ander te bespreken, dat alleen ons aan gaat! ■fr Alberti klopte aan en betrad tege lijkertijd het laboratorium. Corvus wees naar achteren, waar Holl met Amriss tezamen over een opeenhoping van wetenschappelijke chaos gebogen zaten. Blijft u alstublieft zitten, profes sor. Ik wilde je alleen even zeggen, Stefan, dat zuster Helga aangekomen is. Ik heb haar toch maar liever zelf in Lecco van de trein gehaald. Holl stond op. Hij nam de mede deling zonder commentaar in ont vangst. Zij weet alles wat hier intussen gebeurd is en wat wij van plan zijn... En hij voegde er aan toe: Zij is nu in haar kamer, Stefan... dezelfde kamer als vroeger. Holl ging meteen naar de villa en liep de trap op. Helga had hem blijkbaar verwacht, want ze zat zo, dat ze de deur in het oog kon houden. Toen hij binnenkwam keek zij hem glimlachend aan. Helga... wat heerlijk dat je er weer bent! Hij boog zich over haar heen, maar zij ontweek hem en greep naar de doos sigaretten. Je ziet er overwerkt uit, liefste... maar het is de moeite waard geweest. Hij trok een stoel naast haar. Toe, laten we het liever over jou hebben, Helga. Ik geloof, dat ik je nog niet eens met je doctoraat gefeliciteerd heb. Vergeef me en laat me die fout inhalen. Hij reikte haar de hand en drukte deze vriendschappelijk... En nog wel summa cum laude... dat is weer echt Helga Römer! Nee, wanneer er gefeliciteerd moet worden, dan ben ik het. Amriss zegt vol bewondering, dat je nu een beroemd man zult worden. Hij keek haar onderzoekend aan, zonder een spoor van ironie op haar gelaat te vinden. Ach wat... beroemd! verzachtte hij, daarom gaat het toch niet. Zij lachte. (Wordt vervolgd.) VEENENDAAL Geboren: Hendrika Geertruida, d. v. T. v. d. Weerd en A. van Enk; Hendrika, d. v. K. de Kievid en R. Scherrenburg; Gijs- bert, z. v. C. v. d. Poel en D. van Kooten; Alberthus Christiaan, z. v. H. van Enge lenburg en J. Willemsen; Dirkje Methilda, d. v. P. v. d. Heuvel en M. Kleijer. Ondertrouwd: W. Gaasbeek en A. de Kaste; A. van Beek en K. Gaasbeek; A. van Nieuwamerongen en J. A. Rebergen; R. Essen en G. P. de Kleuver; C. J. van Donkelaar en J. J. Mook. Getrouwd: H. de Jong en B. J. Tissen; J. Kanis en J. van Hal. Overleden: Jan Bos, 64 jaar, echtgen. van I. Dikken. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Ida, d. v. A. Haalboom en H. Blankestijn; Wijnand, z. v. E. J. Sukkel en G. van Hal. Ondertrouwd: P. van Dijk en G. A. Meijer. WOUDENBERG Geboren: Gerda Petronella, d. v. H. van Ginkel en P. G. Versteegh. Ondertrouwd: J. van Barneveld en A. M. van Dijk. Getrouwd: C. van de Wetering en G. van Essen. RENSWOUDE Geboren: Hendrik, z. v. E. Inkenhaag en K. Helms; Jannetje, d. v. A. van den Brandhof en G. Verbeek. Ondertrouwd: F. Hol en E. Willigen- burg. Overleden: Albertus Davelaar, 89 jaar. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur, Dr. E. A. C. Reydon, Kerkewijk, tel. 2134. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Alleen voor dringende gevallen van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 7 uur, Dr. A. C. Kars van Amerongen, telef. K 3434-273 EDERVEEN,' DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. L. van de Scheur van Lunteren, telef. 08388-460. RENSWOUDE. Dr. Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk.) WOUDENBERG. Dr. H. G. v. d. Hoek, Stationsweg 10, tel. 220. RHENEN. Dr. Ch. H. Paris Jr., Heren straat 83, tel. 432. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds Vroegindewey, 5 uur ds J. W. de Bruijn van Harderwijk. Julianakerk 9.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Wisger- hof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Wisger- hof, 5 uur ds Vroegindewey. Veeneind 3 uur ds Van Wijngaarden, dinsdag dhr Edelman van Dordrecht. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroegindewey. „Sola Fide" 10 uur ds Joh. Gerritsen van Rotterdam, 5.30 uur ds W. Goedhardt in een zangdienst. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk art. 31 K.O. 8.15 en 3 uur ds C. J. Smelik. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Kok. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Winterwerp van Nijmegen. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 10.30 en 5 uur lees- dienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils 10 uur heili- gingsdienst, 12 uur zondagsschool, 7 uur openluchtsamenkomst, 8 uur verlossings samenkomst. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk 8 uur H. mis, 10.15 uur hoogmis, 5 uur lof. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds P. Bouw van Ede. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds J. Dijkstra, 5 uur ds N. Kooreman. Prot. Bond 10.30 uur hotel Laheij, mevr. Da. E. W. H. Laman Trip van Velp. Ger. Kerk 10 uur ds Riemersma van Bennekom, 5 uur ds Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur ds P. v. d. Bijl, woensdag 7.30 uur ds P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst, woensdag 7.30 uur ds Steenblok v. Gouda. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST. Ger. Gem. 9.30 en 7.15 uur ds Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Kooreman van Rhenen, 6 uur ds Van de Graaf van Nijkerk. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds C. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst, vrijdag 7 uur dr. Steenblok van Gouda. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. OVERBERG. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr Van Noort. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr Meijer van Veenendaal, 6.30 uur ds K. v. d. Pol van Veenendaal. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Molenaar. WOUDENBERG. Ned. Herv. Gem. 9.30 en 6.30 uur ds J. C. Stelwagen. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Ver v. Vrijz. Herv. 10.30 uur dhr E. C. Ninaber in de Schans. Ger. Kerk 3 uur ds W. P. v. d. Veen in Eben Haëzer. LIENDEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds De Lint. Hogere geluidskwaliteit door Alle modellen leverbaar in licht of donker edelhout naar keuze. UW DEALER IS: Nieuweweg 108 - Telefoon 2169 - Veenendaal RADIO-REPARATIES BINNEN 24 UUR GEREED Zeer hoge prijs voor uw oude toestel Alle antenne-installaties worden vakkundig uitgevoerd I Verdien ge!d door onderstaand certificaat in te leveren bij de Coöp. HOOGSTRAAT 13-15 Rentevergoeding thans: Spaargelden direct opvraagbaar 3°/o Spaargelden voor 1 jaar vast 33/«°/o Het kantoor is dagelijks geopend van 9.00 tot 12.30 uur en van 2.00 tot 4.00 uur. Bovendien op vrijdagavond van 7.00 tot 9.00 uur. Zitting te Achterberg iedere woensdagmorgen van 9.30 tot 12.00 uur. Telefoon 2354 - Postrekening 380265 De spaarbank van de Coöp. RAIFFEISEN-BANK „VEENENDAAL" geeft tegen dit certificaat één of meer nieuwe spaarboekjes af met een premie van met een minimum premie van 1,— en een maximum premie van 25,—, mits op deze boekjes ten minste 10,— wordt gestort. (Dit certificaat is geldig voor het gehele gezin en kan worden gebruikt t.m. 31 december 1957.)

De Vallei | 1957 | | pagina 2