DE VALLEI LU KOR - TKL-ATÊÊ;: CEHA De nieuwe C3 DIESEL WIELTREKKERS r HOUWELING F. HARDEMAN WATERSCHAPSLASTEN 50% VERHOOGD „La Campagne" DANSEN krentenbrood H. J. Niessen Bommen op de Roerdam THE KENTUCKIAN Abbott en Costello en de v rock 'n roll AUTORIJLES Voor de Jeugd het gezonde gebaar: Nieuuij aarsadvertenties Certificaat van Inschrijving Albins kerstfeest g. van den berg W. Wouters J. Engelen bedankt als hoofdingeland VRAAG EN AANBOD diversen Bio Eigen Gebouw, Rhenen Sissi, de jonge keizerin In de penarie Morgen zal ik huilen De zoon van Lassie Garage firma J. Hogendoorn Zn J. KOK REPARATIES KUNSTGEBITTEN Voor de kerstdagen ons kerstgebak Van Koot en's bakkerijen Elektrische, Benzine en Diesel MOTORPOMPEN voor alle bedrijven Sproeimachines - Compressoren Briggs en Stratton benzinemotoren e Petter-dieselmotoren E.M.F. Elektromotoren - Zuig- en Persslangen Grote voorraad Pomp- en Motoronderdelen VRAAGT ZE UW HANDELAAR OF VJ M Motor (geruisvrij) - Zeer gunstige prijzen Type 2K 1,20 pk. f 6950.- Type 2 L 1,26 pk. f7750. RAIFFEISEN-BANK „VEENENDAAL" HOOGSTRAAT 13-15 1% van het ingelegde bedrag. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal ONZE JARIGEN 19 dec. Wobke ter Hoeven 20 ft Gijsbertus Blankestijn, Eist 20 ff Cobi v. d. Klift 20 ff Peter de Ruiter 20 ff Jan van Benthem 21 ff Chris Septer 21 ff Selia v. d. Brink 24 Gerard Nijhoff 24 ff Riekje van Ingen, Eist 24 ff Wimmie van Barneveld 25 ft Adriaan Veer, Eist ZILVERPAPIERACTIE Onze hartelijke dank voor gespaard zil verpapier aan: Gerda en Letty Bos Jacques Molmans Jan Quint Evert Vermeer Bertie en Ina van Viegen Gerrie en Jan van Dijk Chris en Ineke Septer Henny en Corry van Holland Ada Voorsluys de heer J. J. Hardeman Openb. lagere school J. G. Sandbrinkstr. 5 Alle nieuwe neven en nichten ook weer hartelijk welkom in onze kring! OPLOSSING RAADSELS I. snaar, snars, snaak, snater, snavel, snaphaan. II. Geert, rui, den, berg Geertruidenberg III. lift, oost, drie, Eems, Waal, IJlst, krab. Lodewijk. I. grijs. II. Abel, Noor, eend, mond, oven, Otto, neef. Anemoon. III. kever, kelder, keel, keizer, kerk, kemel. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen. I. Uit deze Nederlandse plaatsnamen zijn alle klinkers weggelaten. Kunnen jullie ze er weer tussen zetten? ZWMMRDM LTGNSPLT KKDN VLLNHV LN P ZND KRMMN II. Als je dat wat er uit een kraan komt, zet voor iemand die veel in het veld ver toeft, heb je een bepaald soort vliegtuig. III. Wat heeft men aan zijn voeten als men over een nieuwe brug loopt? Voor jongeren. I. Ik behoor tot de edelste der delfstoffen. Splits je mijn naam in tweeën, dan is mijn eerste gedeelte de punt van een berg en mij tweede gedeelte wordt gebruikt bij het vissen. II. Wie kan van onderstaande woorden weer goede Nederlandse plaatsnamen maken, door er de juiste klinkers tussen te zetten? MDMBLK NRDWK RRMND WNSCHTN ^BRNVLD VRBRG III. Er is een weg waarop geen bordje „Verboden toegang" staat. Toch zal nie mand er op rijden. Welke weg is dat? Op een der kleine eilandjes voor de kust van Zweden, woonde Albin met zijn vader, moeder, broers en zusje. Hun huis staat een paar honderd meter van de vuurtoren af en is begroeid met wingerd. Albin is goede maatjes met de vuurtorenwachter, de oude Gran, die de lampen in de toren moet verzorgen en schoonhouden. Gelukkig dat die vuurtoren daar staat, want de kust van Zweden is rotsachtig en dus gevaarlijk voor de schepen die op zee varen. Gran woont in een klein houten huis naast de vuurtoren. Albin klimt vaak achter oude Gran aan mee naar boven. Je hebt een prachtig uitzicht over de zee door een van de vele vensters. Soms mag Albin de verrekijker van Gran even hebben. Dan zie je alles nog veel dichterbij. Het is of de meeuwen vlak voor de lens heen schieten. Ze zitten dan gezellig een beetje sa men te praten, de oude Gran en Albin, die elf jaar oud is. „Later word ik ook vuurtorenwachter", zegt Albin, „dat is prachtig werk". Gran glimlacht. Albin kan heel goed leren, hij zal vast wel iets anders worden dan vuurtoren wachter! Over enkele dagen zal het Kerstfeest zijn. „Het zal gezellig worden in huis", denkt Albin. Moeder zal een Kersttaart bakken en Uda en hij zullen de noten voor de kerstboom verzilveren. De dag voor Kerstfeest zegt moeder: „Albin, ga jij even naar Gran en vraag of hij mogenavond een poos bij ons komt, net als verleden jaar. Hij is anders zo alleen op kerstavond en hij zal het zeker gezellig vinden." Dat wil Albin graag doen. Hij slaat een wollen das om zijn hals en gaat op weg naar de vuurtoren. Gran neemt de uitnodiging graag aan. Als hij het licht verzorgd heeft, kan hij best een poosje weg. Blij gaat Albin weer naar huis; wat zullen er fijne dagen komen! Maarer komt niets van Grans bezoek, de avond van eerste Kerstdag. Er steekt een storm op, zo hevig, dat Gran onmogelijk weg kan lopen van de vuurtoren. De wind giert als bezeten door de bomen en de golven slaan met woest geweld op de rotsen. In het huis waar Albin woont branden grote hout blokken in de open haard, waar de hele familie zich om verzameld heeft. Ze zingen samen kerstliederen. Erik, de grote broer van Albin, speelt er piano bij en Albin zelf begeleidt het gezang op de fluit. Als vader de kerstgeschie denis heeft verteld, zegt Uda ineens: „Hè, wat jammer toch dat Gran hier nu niet is, wat. zal hij het eenzaam hebben op de toren." Ja, daar zijn ze het allemaal mee eens. In Albins hart komt een plan op. Zal hij Gran een poos gezelschap gaan houden? Maar het is hier zo gezellig en het stormt zo verschrikkelijk buiten. Toch... Gran zal zo alleen zijn, ja, hij zal het toch maar doen. Vader en moeder vinden het goed. Maar dan moet Erik hem even naar de toren brengen, het waait zo hard. Moeder neemt een mandje en legt daar een groot stuk kerstgebak en een stuk krentenbrood in. Voor Gran. Albin pakt z'n fluit en dan stappen ze samen de deur uit, Erik en Albin. Verschrikkelijk, wat een weer. De De adem wordt je bijna afgesneden. Gelukkig is het niet ver naar de vuur toren, maar ze hijgen allebei als ze er zijn. Albin begint de rondwentelende trap te beklimmen. „Houdt je goed vast", roept Erik. Hij blijft wachten tot zijn broertje boven is. Gran kan zijn ogen niet geloven als hij op deze avond zijn kleine vriend ziet binnenkomen. Albin mag op een klos dik touw zitten, dat bij een der ramen ligt. De ruiten rinkelen bij elke windvlaag, je zou hier haast bang wor den. 't Lijkt wel of de hele vuurtoren heen en weer zwiept. Gran ziet wel dat Albin niet zo erg op zijn gemak is. Hij pakt de jongen bij de hand en laat hem zien hoe helder en rustig het licht van de toren over het woeste water zwaait. „Zie je, Albin, de schepen kunnen zich veilig op dit licht verlaten, al is de zee nog zo wild. En zo is het ook in het leven", zegt Gran er bedachtzaam achteraan. Het Licht dat God heeft ontstoken in de Kerstnacht schijnt even helder en klaar in deze donkere wereld. Het roept bange en vermoeide mensen om te komen, te komen naar Bethlehem waar vrede en blijdschap wordt ge vonden. Jezus wil ons licht zijn, ook in de donkerste nacht. Begrijp je dat? Albin knikt stil. Zijn angst verdwijnt. Gran is zo rustig, hij kent geen vrees. Het Licht schijnt in zijn hart. Laat het maar stormen. Het Licht brandt! Hij pakt zijn fluit en opeens klinkt daar, hoog in de lichte vuurtoren, het oude kerstlied, bekend in de hele we reld: „Stille nacht, heilige nacht" Grans wat bevende, oude-mannen- stem zingt mee en zijn ogen beginnen zacht te glanzen. Als het vers uit is maakt Gran twee koppen dampende chocolademelk klaar. Ze eten er een stuk goudgele taart bij. Felle regen striemt ineens de ruiten, maar Albin heeft het gevoel of hij nog nooit zo fijn Kerstfeest heeft gevierd. Ze zingen nog meer verzen samen. Ze doen zo hun best, dat het boven het loeien van de storm uitklinkt. Veel te vroeg naar Albins zin is vader er, om hem te halen. voor Ook ditmaal verschijnt DE VALLEI weer met een speciaal nummer ter gelegenheid van de JAARWISSELING. In dit nummer zal de jaarlijkse rubriek van NIEUWJAARSWENSEN worden opgenomen. Zij die dan weer door middel van een advertentie in DE VALLEI kennissen, zakenrelaties en vrienden Nieuwjaarsgroeten willen overbrengen, worden aangeraden de advertentie vroegtijdig op te geven en wel uiterlijk op maandag 23 december! De advertenties kunnen worden opgegeven aan het bureau van ons blad, Parallelweg 10, Veenendaal of telefonisch onder nummer K 8385-2023 en bij de Agentschappen Hulppostkantoor Slotemaker de Bruïneplein, Sigarenmagazijn „De Vallei", Prins Bernhardlaan en Sigarenmagazijn Budding, Nieuweweg. In RHENEN kunnen deze voor de RHENENSE EDITIE van DE VALLEI worden opgegeven bij Boekhandel C. Waiboer, telefoon 478, Reclame bureau J. Baars, telefoon 377 en bij de heer W. van Noort, Roghairweg 10 te Rhenen. Voor ELST bij het Reclamebureau „De Globe", Joh. van Kooten, Rijks straatweg 233, telefoon 204, M. W. Struycken, Franseweg 561, telefoon 291 en M. van Viegen, Rijksstraatweg 37. Voor ACHTERBERG bij onze agent dhr. R. Rijkse, Dijk 8, Achterberg. Voor RENSWOUDE bij agentschap J. Meijer, T. v. Amerongenweg 40. Voor EDERVEEN bij J. Donkelaar, Hoofdweg 106, telefoon 301, Ederveen. M. H. Hazeleger, Leesonweg 2, Ederveen. Voor AMERONGEN bij Boekhandel Visser. Voor wat betreft de prijzen van deze advertenties drukken wij hierbij twee maten van advertenties af met daaronder de prijs. Vanzelfsprekend kunnen Nieuwjaarsadvertenties in elke grootte worden opgenomen. CONFECTIE EN KLEDING Hoofdstraat 201 - Veenendaal wenst alle afnemers en vrienden een voorspoedig Fred. v. d. Paltshof 625 Kolenhandel Rhenen 1958 PRIJS ƒ1,85 PRIJS 3,70 WINDMOLENS OP WATER Een molentype dat geheel om een spil kan draaien, heeft de vreemde naam paltrokmolen. Vooral werd be doeld type als zaagmolen gebruikt. Toen er eeuwen geleden bewoners uit de Duitse Palts als vluchtelingen naar Nederland kwamen, hadden de vrou wen kleding, die enigszin qua vorm aan deze molen deed denken. Oorspronkelijk stonden die molens op een vlot, dat op het water dreef. HIJ KIJKT NU LIEVER De beroepsvoetballer Hasse Jeppson (Zweed) kreeg als beroepsvoetballer ge durende zijn verblijf te Napels ruzie met zijn vereniging. Na allerlei rondzwervin gen, o.a. naar Turijn, trad hij in het hu welijk met de miljoenairsdochter Emma di Martino. Hij hoeft nu niet meer aktief aan het voetbalspel deel te nemen, want intussen is hij deelgenoot van de onder neming van zijn schoonvader geworden. Hij heeft echter beloofd, een trouw be zoeker te worden van alle grote voetbal gebeurtenissen in Italië - echter op de tribune zittend - om zo getuige te zijn, hoe zijn ex-collega's zich moeten „afjak keren." Met 13 tegen 6 stemmen heeft het ge combineerd college van het waterschap Lunterse Beek tijdens een dinsdagmorgen in café „De Hof" te Renswoude gehouden vergadering het bestuursvoorstel om de waterschapslasten met 50 te verhogen aangenomen. Dit besluit houdt in, dat de lasten voor de gronden van de eerste klasse worden verhoogd tot 24,-, van de tweede klasse tot 18,-, van de derde klasse tot 12,- en voor de vierde klasse tot 6,- per ha. Tegen deze verhoging stemden de heemraden A. Kattenbroek en J. D. van de Voort en de hoofdingelanden H. van de Berg, Joh. van de Brink, J. Engelen en J. van Galen, allen uit Lunteren. Alle ver tegenwoordigers van de districten Eder veen en Scherpenzeel stemden voor het bestuursvoorstel. Aan deze beslissing ging een behande ling van de verschillende uitgavenposten van de begroting voor 1958 vooraf. Tijdens deze behandeling diende de heer J. Enge len een door de heer J. D. van de Voort ondersteund voorstel in om de vergoeding van de heemraden van 600,- tot 300,- te verlagen. Dit voorstel werd met 10 tegen 8 stemmen verworpen. Een voorstel om de post voor onder houdskosten van 23.000,- tot 19.000,- te verlagen werd met 12 tegen 7 stemmen van de hand gewezen en een eveneens door de heer Engelen ingediend voorstel om de post voor onvoorziene uitgaven ten bedrage van 9.000,- te schrappen werd met 13 tegen 6 stemmen van de hand gewezen. Voordat tot stemming over het be stuursvoorstel tot verhoging van de las ten met 50 werd overgegaan herinnerde de heer Engelen er aan, dat van de zijde van Gedeputeerde Staten destijds de be lofte was gedaan, dat deze lasten de 15 gulden per ha. niet zouden overschrijden. Het voorstel van de meerderheid van het bestuur is daarom voor de ingelanden onaanvaardbaar. De heer Engelen wees er verder op, dat het batig saldo van vorige jaren thans voor het eerst naar de kapitaalsdiensl wordt overgebracht. Indien dit bedrag ook nu op de gewone dienst zou worden gehandhaafd, zou de thans voorgestelde verhoging niet nodig zijn, temeer niet omdat de verenigde vergadering reeds eerder heeft besloten de lasten voor ge bouwde eigendommen te verhogen. Spre ker stelde tenslotte voor de behandeling van de begroting te verdagen en een commissie te benoemen om met Gedepu teerde Staten te gaan overleggen. Dit voorstel werd door de heer Van der Voort krachtig ondersteund. Hij deelde mede, dat in het bestuur reeds eerder een dergelijk besluit is genomen op voorstel van de heer Meerveld. De watergraaf, de heer Houterman, heeft toen echter ge dreigd, dat, indien dit zou gebeuren, de kans bestaat, dat het waterschap in tweeën wordt geknipt en het gedeelte ten westen van de Slaperdijk alleen voor de kosten moet opdraaien. Dit is een on juiste voorstelling van zaken en daarvoor is de heer Meerveld gezwicht. Wij hebben, aldus de heer Van der Voort, de ingelanden altijd voorgehouden, dat Ged. Staten hebben beloofd, dat de lasten niet verder zouden stijgen. Daar door zijn we er in geslaagd een zekere goodwill bij de ingelanden te kweken. Het zou verraad aan de ingelanden be tekenen indien wij thans voor dit voorstel zouden stemmen. De heer Houterman verklaarde op deze persoonlijke aantijgingen niet te zullen ingaan. De heer Meerveld bestreed de op vatting van de heer Van der Voort. Hij was aanvankelijk ook tegen dit voorstel, maar heeft tenslotte ingezien, dat er niet aan te ontkomen is. Na dit korte, doch bewogen debat werd tot stemming overgegaan met het hier boven reeds vermelde resultaat. Bij de rondvraag deelde de heer Enge len mede, dat hij om gezondheidsredenen besloten had te bedanken als hoofdinge land. Moeilijkheden als zich thans hebben voorgedaan, trek ik me teveel aan, aldus de heer Engelen en daarom wil ik bij deze graag afscheid nemen onder dank zegging voor de plezierige sfeer, waarin we altijd hebben gewerkt. De heer Houterman verklaarde dit be sluit te moeten eerbiedigen, al spijt het hem, dat hij de strijdbare figuur van de heer Engelen in de toekomst zal moeten missen. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Huis te ruilen te Gouda. Boomgaardstraat 10, voor huisje omstr. Veenendaal. Br. onder nr. 3675 aan het bur. van dit blad. Te koop prima slachthaan- tjes ook per stuk. Buurtsteeg 165, Veenendaal. Depots gezocht door voor aanstaande chem. wasserij en ververij in alle plaatsen. Op zeer gunstige voorwaar den. Brieven onder nr. 3676 aan het bur. van dit blad. Te koop 8 zware biggen. Bij C. Middelhoven, Parallelweg 17, Veenendaal. Te koop prima onderhouden kookkachel, wegens plaats gebrek. Te bevr. Franseweg 61, Eist (U.) Te koop 6 beste biggen. G. van Dijk, Panhuis 99, Vee nendaal. Te koop beste biggen. Be nedeneind 22, Veenendaal. Te koop 150 roeden bouw grond. Te bevr. Rijksstraat weg 221, Eist (U.) Te koop schaatsen met hoge schoenen, maat 41. Patrimo niumlaan 34, Veenendaal. Gevraagd bekwame auto monteur, transportbedrijf G. J. van Schoonhoven, Panhuis 16, tel. 2216, Veenendaal. Mevr. Hoytema, Stationsweg 387, Scherpenzeel, vraagt een meisje voor dag en nacht. Te koop prima kinderwagen wit, hoog model met bedje en dek. Moet weg 50,- Val leistraat 130, Veenendaal. Te koop aangeboden half Engelse kinderwagen in goe de staat. Beatrixstraat 20, Veenendaal. Te koop aangeboden kolen- kist en een herenrijwiel. Heemskerkstraat 19, Veenen daal. Te koop prima kerstbomen in alle maten. Kwekerij A. Loef, Einde Sandbrinkstraat tel. 2627, Veenendaal. Te koop lederen jassen, ves ten en mantels. Altijd naar Bosman t.o. de kerk te Eist (UJ Aangeboden: herencostuum maat 52 als nieuw. Overjas, wollen japon maat 42. Van Rijnstraat 33, Veenendaal. De heer Van Manen heeft gelijk! Toen hij zijn eerste Rijnbrug opstak was zijn reactie: Daar heb ik steeds naar gezocht. 10 Prima siga ren en daarvoor één gulden neergeteld inderdaad iets goeds voor weinig geld! Te koop beste biggen. Val leistraat 108, Veenendaal. Te koop 30 zware rode slachthanen. Gebr. van Dol- deren, Friesesteeg 15, Ach terberg. Te koop gevraagd droge, pronkbonen, oogst 1957. Bij G. van Ravenswaaij, levens- middelenbedrijf, Valleistraat 2, Veenendaal. Aangeboden: Marklin rails a 60 ct; elektr. wissels a 16,75 alles met middenrail. Van den Bosch, Hoogstraat 9, tel. 2292. Kerstbomen te koop H. van de Meent, Mr. Heemskerkstr. 22, Veenendaal. Weggelopen: 1 zwarte ponny met twee witte achterpoten. Berends, Middellaan 55, tel. 3061, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. damesmantel maat 42, .Koopje' Dijkstraat 42, Veenendaal. Gevraagd net meisje goed zelfstandig kunnende wer ken en koken. Leeftijd boven 21 jaar. In gezin met 4 kin deren. Wonende te Hengelo (O.) Moeder b.b.h.h. Brieven onder nr. 3677 aan het bur. van dit blad. Voor een mooie sjaal, hoed en tas is het adres: Hoofd straat 108, Veenendaal. Voor uw kersttafel natuur lijk een fruitschaal, fruitdoos of fruitschelp, van Maat- kamD's G.R. groente- en fruithandel Patrimoniuml. 52, tel. 2796, zie etalage. Huisslachters voor varkens darmen naar Jan van Rhee's slagerij. Valleistraat 23, Vee nendaal. Voor de a.s. feestdagen. Diepvries op uw tafel, b.v. doDerwtjes met sla enz. MaatkamD's groente- en fruithandel, Patrimoniuml. 52. tel. 2796. Werkschoenen te koop 6.50 en 8.50. Verder alle leger- goederen. Bosman t.o. de kerk, Eist (U.) 2e Octerno verrassing! Vanaf heden tijdelijk 10 °/o korting on alle maateorsetten en B H.'s. Mevr. Van der Meij- den. Hoofdstraat 46, tel. 2639, Veenendaal. Wie het drankkwaad wil be strijden. Moet ook huisge bruik yermijden! Gezellige kerstdagen met een kerstverlichting van C Drost Boslaan 17 Veenendaal Reeds vanaf 6,35 met 16 lampjes. Voor levering van olie voor oliehaarden is uw adres: J. Henken, Koninginnelaan 27, Veenendaal. Tel. K 8385-2361. Deskundig op het gebied van oliehaarden, dus voor 100 service en bediening. Zit u met verwarmingsmoei lijkheden? Vraagt u dan eerst bij ons aan. Wij zijn specialist in oliehaarden. Geha van Leeuwen, Vee nendaal, Hoogstraat 7. Tel. K 8385-2414. Voor Becht en Dyserinck oliehaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Vee nendaal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Voor Nobel oliehaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Veenendaal. Tel. K 8385-2414. Voor ser vice K 8385-2361. Voor E. M. Jaarsma olie haarden naar Geha v. Leeu wen, Hoogstraat 7, Veenen daal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Te huur 2 nieuwe Fiats 600, bij G. Hardeman, Mulders laan 80, Geld. Veenendaal Tel. 3168. Hoortoestellen Philips Audium, batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, tel. 3184, Veenendaal. Prima koffie per 250 gram 1,10, 1,60, 1,75. Thee vanaf 60 ct per 100 gram, bij koffie 55 cent. Alle soorten specerijen, concurrerende prijzen, markt Veenendaal, Ede. Verkoop aan huis: Ju- lianastraat 25, Rhenen. Rijwielen te huur, per uur, per dag, per week en per maand. Rijwielstalling „De Klomp", Tel. 241, De Klomp. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk van Asselt, Dennenlaan 38, tel. 3015 en G. Gerritsen Julianastr 81. tel 2091. Alles gratis thuisbezorgd. Klaverruitenstokken a 0.20 per stuk. L. van den Bosch C.V., Geerseweg, Veenen daal. H.H. duivenvrienden, om u kennis te laten maken met onze duivenvoeders, tijdelijk voor zeer lage prijs: 50 kg. D-voer 1. 17,75, 50 kg D-~ voer zw. 19,Hertog's Graanhandel, Nieuweweg 69- 110, Veenendaal. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool, Holleweg D 120. Tel. 2463. Alles prima materiaal en gratis thuis- Financiëringen van: auto's, motoren, bromfietsen machi nes enz. verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer. Kanaalw. 9 "«pnendaal. tel. 2918. Wij maken golfsnede in uw oude tafelmessen 0.25 p. stuk. Grotere messen naar verhouding duurder. Binnen 24 uur klaar. Fr. Diepeveen. Hoofdstraat 29. Veenendaal. Voor vergroten van schoe nen naar Valkenburg. 0»k voor Durablé plastic zolen en naaldhakjes, zeer sterk, naar machinale schoenma kerij R. Valkenburg Zn. Gortstraat 38. Veenendaal. Auto te huur, 6-pers. wagen ƒ0.20 per km. met benzine. Binnen- en buitenland. Ben zinestation E. van Ginkel, tel. 275, Eist (U.) Geachte lezers en lezeressen. De leeskring Favoriet uit Veenendaal biedt u een lees map aan met 11 mooie tijd schriften, waaronder Spiegel, Panorama, Lach, Picolo. een kinderblad en verschillende andere bladen. Deze map wordt bezorgd in Veenen daal, Renswoude, Scherpen zeel en Rhenen, en de kosten bedragen van 1,10 tot en met 0.40 per week. Daar om: geniet van Leesporte feuille „Favoriet". Pr. Bern hardlaan 135, Veenendaal. Voor reparatie en of aanleg van uw licht- of krachtin stallatie naar C. Drost, Bos laan 17, Veenendaal. Uw oude hoed kan keurig opgeknapt worden. Dinsdags brengen, zaterdags klaar. Van der Zee, Hoofdstraat 75, Veenendaal. Voor vogel- en duivenvoe ders: Hertog's Graanhandel, Nieuweweg 69-110, Veenen daal. Zorg voor een goede opfok van uw kuikens met „Koop- mans"! Volledig opfokvoer met plus-effect. Krijgt u vi tale en sterke hennen. Her tog's Graanhandel, Nieuwe weg 110, Veenendaal. Houdt u aan de voedersche ma's en voeder van „Koop- mans", dan kunt u varkens mesten met prima winsten. Hertog's Graanhandel, Nieu weweg 110, Veenendaal. Doe als zovele anderen en zet uw kippen aan het „Koopmans" ochtendvoer, altijd dezelfde samenstelling. De papieren zak waarborgt u voor besmetting van an dere bedrijven. Hertog's Graanhandel, Nieuweweg 110, Veenendaal. Gewolmaniseerde paaltjes leveren wij uit voorraad. Desgewenst ook op maat ge zaagd. L. van de Bosch, C.V., Geerseweg, Veenendaal. Voor een piip naar Van Wal- sem, sigarenmag. Achter kerkstraat 26, Veenendaal. Hallo, hallo. Gratis konijnen slachten voor het vel. Vroeg tijdig bestellen. W. v. Manen Pelikaanstraat 21, Veenen daal. Haast u! Nog slechts enkele dagen kunt u profiteren van de gratis P.U.E.M.-aanbie ding. Vraagt inlichtingen bij C. Drost, Boslaan 17 Veenen daal. Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde was machines, gloednieuw met garantie 125,- en 145,- Vraagt demonstratie, Post bus 24, Zwijndrecht. Te koop sportrijwielen, ant. kleur, van 200,- iets be schadigd nu 150,-. N. van Ek, Prins Bernhardlaan 1, Veenendaal. Telefoon 2533. Zaterdag 21 december en zondag 22 dec. 7.30 uur Vertoning van het tweede deel van Sissi: Met Romy Schneider In kleuren - Toegang alle leeftijden Zondag 22 december, 3 uur Stan Laurel en Oliver Hardy Toegang alle leeftijden Woensdag 25 december (eerste kerstdag) en donderdag 26 dec. (tweede kerstdag) 7.30 uur Vertoning van de prachtige speelfilm: Met Susan Hayward en Richard Conté Toegang 18 jaar Eerste en tweede kerstdag, 3 uur Vertoning van de prachtige kleurenfilm Met Peter Landford en Lassie Toegang alle leeftijden Hotel - Café-Restaurant TWEEDE KERSTDAG GELEGENHEID TOT Aanvang 19.30 uur De vreugde in 't gezin wordt groot door ons verrukkelijk Heerlijk krentenbrood 1, Met spijs 1,50 Weihnachtsstollen 1,50 Met spijs 2,50 Banketkransen per 500 gram 2, Banketstaven per 250 gram 1, Boterkransen met zuivere amandelspijs per 500 gram 3,50 WIJ ZIJN RUIM GESORTEERD IN VELE SOORTEN GEVULDE KOEKJES EN BOTERKOEKJES Voordelige prijzen Bestelt u vroegtijdig Hoofdstraat 16 - Veenendaal - Telefoon 2957 VEENENDAAL Vrijdag 20 december 7.30 uur Zaterdag 21 dec. 7 en 9 uur Zondag 22 december 3 en 7.30 uur Richard Todd en Michaël Redgrave, in het adembenemende verhaal van één van Engelands meest heroïsche wapenfeiten Toegang 14 jaar Maandag 23 dec. Dinsdag 24 december 7.30 uur Woensdag 25 dec. 3, 7 en 9 uur Burt Lancaster, als Een kerel, hard als graniet, in een film, strie mend als een zweepslag. Toegang 14 jaar Donderdag 26 dec. 2.30 en 4.30 uur 7 en 9 uur De nieuwste film van Amerika's beroemdste komiekenpaar. 0\ Anderhalf uur van onstuimige vrolijkheid. Toegang 14 jaar JH p^ Plaatsbespreken dagelijks van 1 tot 2 uur p^ jP aan de kassa, a 10 ct, ook telefonisch: 2376 JT Rijwielstalling naast het theater Vendelseweg - Veenendaal - Telefoon 2376 Voor naar Telefoon 2454 Nieuweweg 151-155 Veenendaal Belasting consulent Lid Ned. Coll. van Bel. Cons. Administraties Belastingzaken Hogesteeg 12-Tel K3438-2390 DRIEBERGEN Sneller, beter en goedkoper! ACHTERBERG Pr. Bernhardlaan 317, V'daal Boterkransen a 3,75 per pond Weihnachtsstollen 1,25 2,50, 3,75 Kerstgebak Cake Vruchtencake Amandelkransjes 0.80 p. 250 gr. Kransjes0.70 p. 250 gr. Suikerkransjes 0.60 p. 250 gr. Boterrondjes 0.90 p. 250 gr. Boterbiesjes 0.85 p. 250 gr. Ook nu nog verse dikke speculaas Koopt kwaliteit Koopt iets fyns Koopt Van Kootens produkten Hoofdstraat 88, Veenendaal Telefoon 2052 Speciale Installaties met Centrifugaal- of plungerpomp voor huiswatervoorziening - stallen - kippenhokken Pompenfabriek - ENGWEG 39 - LUNTEREN - Telefoon 383 K 8388 M.A.N.-tractor-dealer CLAEYS-maaidorser EBERHARDT-landbouwwerktuigen Haarweg 75 - Overberg - Gemeente Amerongen - Tel. 03431-390 Verdien ge'd door onderstaand certificaat in te leveren bij de Coöp. Rentevergoeding thans: Spaargelden direct opvraagbaar 3°/o Spaargelden voor 1 jaar vast 33/4 °/o Het kantoor is dagelijks geopend van 9.00 tot 12.30 uur en van 2.00 tot 4.00 uur. Bovendien op vrijdagavond van 7.00 tot 9.00 uur. Zitting te Achterberg iedere woensdagmorgen van 9.30 tot 12.00 uur. Telefoon 2354 - Postrekening 380265 De spaarbank van de Coöp RAIFFEISEN-BANK „VEENENDAAL" geeft tegen dit certificaat één of meer ni.uwe spaarboekjes af met een premie van met een minimum premie van 1en een maximum premie van 25,mits op deze boekjes ten minste 10,wordt gestort. (Dit certificaat is geldig voor het gehele gezin en kan worden gebruikt t.m. 31 december 1957.)

De Vallei | 1957 | | pagina 4