Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken D e Wereld« van WEEK-tot-WEEK V eenendaalse Kolenman N. V. toont wat samenwerking vermag WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Geslaagde Hondenshow J EDE KESTEREN r 32e jaargang VRIJDAG 3 JANUARI 1958 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Nr. 1 Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Daar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Resultaat: Betere voorlichting bij verwarmingsproblemen Oliebehoefte door kolen gedekt AGENDA Hongaars gezin komt naar Veenendaal ELST Hij is 7,50 waard 5 EV 090369 EDER VEEN Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, WOUDENBERG LÏENDEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" In de plaatsen van verschynlng DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprys per mm 15 cent Speciale contractpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Zoals bekend, vindt de olieverwarming op alle gebied steeds meer toepassing. Een verschijnsel dat vooral ook van grote invloed is op de gang van zaken in het bedrijf van de kolenhandelaren. Wie een oliekachel aanschaft heeft immers geen kolen meer nodig. Uiteraard zagen de kolenhandelaren een vijand in de olie. En als iemand hun vroeg om de voor- en nadelen van oliestook. dan zat daar onwillekeurig de gedachte bij van: hoe kan een kolenman vóór oliestook zyn, ook al kan hy tevens huisbrandolie leveren. De Veenendaalse kolenhandelaren echter hebben een en ander duidelijk be grepen en gezocht naar een mogelijkheid om boven deze verkeerde situatie uit te komen. In verschillende gevallen hebben èn olie èn kolen voordelen, en het gaat niet aan dat de klanten het gevoel krijgen door hun brandstoffenleverancier niet juist te worden voorgelicht. Wij gaan ook olie verkopen, zo besloot men, en dat dan op een geheel verantwoorde wijze en met deskundigen die onze af nemers objectief van advies dienen by hun verwarmingsproblemen. Zo ontstond de Veenendaalse „De Kolenman N.V.", waarin zich alle plaat- selyke kolenhandelaren hebben verenigd. Men zag hierbij heel goed in dat, wil de kolenhandelaar iets bereiken, eens gezindheid en zeer nauwe samenwer king een eerste eis is. En dat men er in slaagde alle elf plaatselijke kolen handelaren in een hechte samenwer king te verenigen, was reeds een zeer groot winstpunt voor deze branche. Daarna was het mogelijk de Kolenman N.V. op te richten. De Kolenman N.V., welke vandaag zijn activiteit begon met een speciale zindelijke en snelle huisbrandoliedienst, zal binnenkort in het centrum der ge meente een centraal servicestation in gebruik nemen. De olielevering geschiedt in nauwe samenwerking met de Caltex. Naast huisbrandolie houdt men zich uiteraard ook bezig met de levering van olie voor bedrijven en centrale verwarming. Hierbij blijft het nog niet, want de Kolenman N.V. gaat ook de levering van het Calpam-gas voor huishoudelijk en ander gebruik ter hand nemen. Ook gaat men de z.g. Pamolie leveren, en dat alles voor Veenendaal, Rhenen, Achterberg, Eist, Amerongen, Leersum Overberg en Renswoude, voor welke plaatsen men de alleenverkoop heeft verkregen. De maatschappijen welke deze pro- dukten leveren zijn ook weer verbon den met de grote Nederlandse kolen- importeur Eshavee. Dit laatste is voor al van groot belang ingeval, zoals b.v. tijdens en na de Suez-crisis, de olie levering stagneert, en de bezitters van meer kolen wordt gedekt. Bij het vernemen van al deze feiten is het wel duidelijk welk een belang rijke mogelijkheden de Veenendaalse kolenmannen met hun voorbeeldige en zeldzame vorm van samenwerking hebben bereikt, terwijl ook de brand stofgebruikers hiermee in meerdere opzichten gebaat zijn, zoals hierboven reeds bleek. Dezer dagen zullen wij de Kolenman N.V. voor het eerst in het openbaar in actie zien in de vorm van een speciale huisbrandoliewagen, bediend door „HEDENDAAGSE VRAAGSTUKKEN" Donderdag 9 januari a.s. wordt in het gebouw ,,'t Trefpunt" een openbare vergadering gehouden van de A.-R. kiesvereniging, waar zal spreken Prof. Dr. L. W. G. Scholten te Utrecht over „Hedendaagse vraagstukken". Deze vergadering begint om acht uur. Van zeven tot acht uur, dus een uur vóór de vergadering, is er in de bestuurskamer van het gebouw gelegen heid Prof. Scholten te spreken over za ken de volksvertegenwoordiging be treffende. DEKENAAT WAGENINGEN De dekenale inrichting van het aarts bisdom Utrecht werd met ingang van 1 jauari voor een groot deel gewijzigd. Dit heeft o.m. tot gevolg gehad dat een nieuw dekenaat Wageningen is ge vormd, dat zal omvatten de parochies Oosterbeek, Doorwerth, Renkum, Ben- nekom, Ede, Wageningen en Renswou de-Veenendaal, welke voorheen onder het dekenaat Arnhem ressorteerden. Tot deken van dit nieuwe dekenaat werd benoemd pastoor Th. A. M. Otten te Wageningen. SPAARRESULTAAT In 1957 werd bij de Coöp. Raiffeisen- bank (Boerenleenbank) aan spaargelden ingelegd 1.805.585,82 en terugbetaald 1.308.554,92. Een toename van spaar gelden derhalve met 497.030,90. VEENENDAAL Woensdag 8 jan. in geb. ,,'t Tref punt" 8 uur, lezing over „Ruimte vaart" voor Volksuniversiteit Vee nendaal. Woensdag 15 jan. in geb. ,,'t Trefpunt" 8 uur, eerste lezing luistercursus over Levens- en we reldbeschouwing Albert Schweitzer voor Volksuniversiteit Veenendaal. Luxor theater van heden vrijdag t/m zondag de film .Botsende jeugd' van maandag t/m woensdag „Heu vels in vlammen" en donderdag „Liefde als koopwaar." mannen in apart uniform. Naar ver luidt zal het hierbij echter niet blijven en leven er nog meer plannen bij de kolenhandelaren, welke door het be reiken van hun samenwerking uitvoer baar zijn geworden. Waarschijnlijk zullen zij dus binnenkort nog meer van zich doen horen. Zoals bekend werd door het gemeen tebestuur enkele weken geleden een woning toegewezen aan een Hongaars vluchtelingengezin. Het betreft hier een flat ongeveer achteraan de Rembrandt- laan. Het zal nog ongeveer veertien da gen duren eer de Hongaarse familie, waar in maart een baby wordt geboren, naar Veenendaal komt. Intussen is reeds ongeveer 3250 gul den bijeengebracht voor het inrichten van de woning, en het ziet er naar uit dat dit bedrag nog groter zal worden. „WAT VOOR MENS IS DAT?" De N.C.V.B., afdeling Eist, hoopt haar maandelijkse vergadering te houden op dinsdag 7 januari in gebouw Pniël. Spreker: Ds. Mr. B. ter Linden uit Zetten, met als onderwerp: „Wat voor mens is dat?" De Vallei-riks van de vorige week werd uitgegeven in de N.B.M.-bus tussen Veenendaal en Eist, op weg naar Rhenen, maar niet gevonden. Hierdoor is de nieuwe Vallei-riks 7,50 waard geworden. Het nummer van deze nieuwe riks is Kijkt u goed uit naar deze rijks daalder. Indien u deze vóór a.s. donderdagmiddag 12 uur aan het bureau van „De Vallei" kunt tonen ontvangt u direct de vinderspremie. Brouwerstraat 3, Ede, op dinsdag 14 januari 1958, van 15 tot 16 uur. De ge schiktste tijd om kinderen in te enten ligt in de leeftijd van drie maanden tot twee jaar. Het is gewenst tevoren de huisarts te raadplegen. De ouders dienen het trouwboekje mee te brengen. ALGEMENE VERGADERING VAN „ADVENDO" De voetbalvereniging „Advendo" or ganiseert woensdag 8 januari a.s. een algemene vergadering in het „Dorps huis". Op deze vergadering zullen nog enkele vraagstukken nader worden be sproken. Belangstellenden zijn van harte welkom. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 KOSTELOZE INENTING Burgemeester en wethouders van Ede brengen ter algemene kennis dat gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting en herinenting tegen de pokken in het gebouw van de gemeentelijke geneeskundige dienst, De Christelijke Gemengde Zangver eniging „Woudenberg" hield in de zaal van Hotel „De Schans" een kerstavond onder leiding van Ds. J. C. Stelwagen. Nadat gezamenlijk het eerste vers van de Lofzang van Zacharias was ge zongen, opende dominee Stelwagen met gebed deze avond, voor een groot aantal aanwezigen. Het koor zong daarna twee nummers getiteld „Alzo lief heeft God de wereld gehad" en Advents-Kerstmotet", on der leiding van de heer C. de Gooyer. Dominee Stelwagen wees in zijn Kerstwoord op het vieren van het kerstfeest, waarbij hij naar vore'i bracht, dat de mensen het feest vieren met geschenken. Doch dit is het ware kerstfeest niet, God schonk ons zijn enige Zoon als geschenk. Het koor zong daarna: „Naar Jesaja en Gloria in Excelsis Deo", waarbij bleek dat de leiding in goede handen was. De heer J. Kooiman uit Waddinxveen declameerde twee gedichten, n.l. „Beth lehem" en „O, klokken", die door de aanwezigen met de grootste aandacht werden beluisterd. De kerstcantate werd gezongen door het kinderkoor, met solozang en piano begeleiding van mevr. Van Maanen uit Driebergen en twee dames van het grote koor. Deze cantate bezorgde de aanwezigen een grote verrassing. Het kerstverhaal, getiteld „Want al zo lief heeft God de wereld gehad", werd verteld door de heer Kooiman. Dit mooie verhaal werd door de aan wezigen met de grootste stilte aange hoord. Het grote koor bracht ten gehore een kerstcantate met solozang van enige dames en een heer, terwyl de heer Kooiman hierbij declameerde. UITGEZONDEN NAAR NOORWEGEN Dorpsgenoot Dick van Zanten is door de Nederlandse Vereniging tot Bevor dering van de Hardrijderij op de Schaats voor een maand naar Hamar in Noorwegen uitgezonden om aldaar aan de diverse trainingswedstrijden deel te nemen. Deze jeugdige schaatsenrijder heeft reeds vele goede prestaties op het ge bied van het hardrijden geleverd en ongetwijfeld zal hij al zijn krachten inspannen om in de kernploeg opge nomen te worden, die in aanmerking komt om aan internationale wedstrij den deel te nemen. Wij wensen hem veel succes toe. VERKIEZING NOTABELEN Bij de dinsdag gehouden stemming ter verkiezing van twee notabelen en een lid van de commissie van toezicht der Ned. Herv. Kerk te Lienden werden als notabel gekozen de heren Alb. van Ingen en B. J. van Rhee en als lid der commissie van toezicht de heer J. D. Berends. De federatie Kesteren van de Alg. Ned. Agrarische Bedrijfsbond A.N.A.B. geeft op maandag 6 januari a.s. in het vereni gingsgebouw te Ingen voor haar leden en belangstellenden een ontspanningsavond, waarvan zij grote verwachtingen heeft. Het toneelspreidingsgezelschap „Jonge Maskers" uit Zwolle zal die avond „Het Chinese landhuis", een thriller in drie bedrijven door M. Osman en J. Corbet voor het voetlicht brengen. Het stuk speelt ten huize van Yuan Sing, ergens in de omgeving van Singapore. Oost is oost en west is west. Deze uitspraak zal nimmer sterker tot uiting komen dan in de begrippen over het huwelijk. In „Het Chinese landhuis" komen de Chinese op vattingen over het huwelijk van Mr. Yuan Sing met de Engelse Sadie Merrivale zeer sterk tegenover elkaar te staan. De rijke Chinees, geworteld in zijn eeuwenoude cultuur en Sadie, z'n vrouw, naar dit hu welijk gelokt door zucht naar rijkdom. Hij met zijn strenge tradities, waardoor zij zich beklemd voelt. Het grote conflict wordt geboren als zij liefde zoekt bij een Engelse planter. De oplossing van Sing is verbijsterend, maar in het licht van de oosterse mentaliteit aanvaardbaar en be grijpelijk. Na de pauze wordt de muzikale comedie „Je kunt het nooit weten" gebracht. Een luchtige toespijs met muziek, een praatje en een liedje. Ongetwijfeld een avond, die velen naar Ingen zal lokken. Het geheel stond onder leiding van de heer C. de Gooyer en mevr. Van Maanen-van Gemerden, terwijl de heer Helms de begeleiding verzorgde. Bij deze uitvoering is wel gebleken, dat in de vereniging goede krachten schuilen en de zang op hoger peil was gebracht. Dominee Stelwagen sloot deze goed geslaagde avond met dankgebed. POSTDUIVENTENTOONSTELLING Op de gehouden postduivententoon- stelling te Wijk bij Duurstede, behaalde onze plaatsgenoot G. M. Boshuizen met zijn inzendingen een aardig succes, te weten: Duif H 56225803 91 p., Ie pr.; Doffer H 57121839, 911/» p. Ie pr.; Dof fer H 57121775, 911/* p., 3e pr.; Doffer B 553056168, 91»/i p., Z.E.V.; Duif H 55267952, 90 p., E.V. De Kynologenclub „Neder Veluwe" heeft op nieuwjaarsdag in Veenendaal een zeer geslaagde clubmatch georgani seerd in de Eierhal. Er waren 69 honden ingeschreven, waarvan 16 honden in de kampioensklasse. De publieke belangstel ling voor deze hondenshow was eveneens zèer goed, waarbij de hondenliefhebbers talrijke gegevens over honden in het al gemeen en de ter keuring voorgeleide VERKEERSONGEVALLEN IN NOVEMBER 1957 Volgens voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het aantal verkeersongevallen op de openbare weg in de maand no vember - waarin de wederinvoering van de maximumsnelheid voor motor voertuigen in de bebouwde kom der gemeenten plaats vond - 9.642. Dit cij fer ligt 15.2 procent lager dan dat van de maand november van het vorige jaar, welke één zondag met een rij verbod kende. Vergelijkt men de maan den oktober van dit jaar en van vorig jaar, dan blijkt er sprake te zijn van een daling met 5.6 procent. Stelt men de maanden oktober en november van dit jaar naast elkaar dan valt een da ling te constateren van 15.7 procent. Vorig jaar was deze daling 6.2 procent. In de gemeenten met 100.000 en meer inwoners liep het aantal ongevallen van november 1956 tot november 1957 terug met 15.1 procent, in de gemeen ten van 20.000 tot 100.000 met 13.9 pro cent en in die met minder dan 20.000 inwoners met 16.7 procent STAART. De bewoners van Groenland dragen het haar opgemaakt in een paar- destaart. Dit is de oorzaak dat ze vroeg kaal worden. Dit zelfde verschijnsel constateert men nu ook bij de meisjes in Kopenhagen, hoewel minder overtuigend omdat de paarde- staart daar nog niet zo lang in de mode is. RECORD. Het record-doel- gemiddelde van dit seizoen wordt tot nu toe gehouden door de dames-hockeyploeg van de Sabena te Brussel. Zy maakten 108 doelpunten ter wyl hun eigen doelverdedig- ster nog geen enkele keer werd gepasseerd. Saaie boel. HAAR. Elvis Presley, de dansende gek, de koning van de rock 'n roll, de beul van alle jonge Amerikaanse en andere harten, moet zich mel den met afgeknipte haren, tot op 2 centimeter, voor een ver blijf van achttien maanden in de kazerne van fort Chaffee in Arkansas. Dit nieuws is als een bom ingeslagen. Niet zo zeer by Elvis (die zegt er trots op te zyn zyn plicht als bur ger te mogen vervullen; had zijn papa hem niet steeds voorgehouden dat men geen man is zolang men geen goed soldaat is?), maar wel bij de filmmaatschappijen in Holly wood, die voor 1958 fantasti sche contracten met het idool hadden afgesloten en voor Tom Parker, de manager. Tom is direct aan het cyfe- ren geslagen: aan te annule ren contracten kost Presley deze diensttyd twee miljoen gulden en in plaats van de honderd duizend gulden die Elvis gemakkelyk per avond kan verdienen krygt hy nu driehonderd gulden aan gage per maand (nog niet zo slecht voor een recruut, zou men zo denken). Paramount, die op 13 januari aan een nieuwe film met Elvis zou beginnen, wil acht weken uitstel voor hem vragen. Motief: anders derft de Amerikaanse schat kist twee miljoen gulden aan inkomstenbelasting! Een zondagsblad te New York ziet van dat uitstel echter wei nig komen en publiceerde al vast een foto van de held met kortgeknipte haren en het tragische onderschrift: „Sol daat Presley". GRETA. Wat niemand meer verwachtte staat voor de deur: Greta Garbo, de grootste ster van het witte doek in de der tiger jaren, gaat weer spelen. We zullen haar na zoveel ja ren terugzien in de rol van een kinderjuffrouw. PIERRE. Pierre Brasseur (66 jaar), die de rol van Don Juan zal spelen in een toneel stuk van de Montherlant, zegt „Beter een beetje vroeg de rol van een oude man ge speeld dan te lang een jeune premier gebleven." SIMPEL. De Engelse mi nister Boyd-Carpenter zegt dat het heel gemakkelijk is om geen belastingen te beta len: men behoeft alleen maar niet te roken, zich niet te was sen, zich niet te scheren, vrij- gezel te zijn en in de gevan genis te zitten. HOED. De Franse schrij ver Albert Camus heeft by gelegenheid van het in ont vangst nemen van de Nobel- prijs voor literatuur te Stock holm voor het eerst van zijn leven een hoge hoed gedragen. EEN PRAATJE. De Franse dompteur Gilbert Houcke houdt telkens een praatje van twee uur met zijn tygers voor dat hij met hen in het circus optreedt. AUTO. Volgens de laat ste statistieken behoort 35°/o van de auto's die er in de Duitse Bondsrepubliek op de weg zijn aan arbeiders. Deze bezitsontwikkeling vindt reeds zijn weerslag in de rivaliteit der werkgevers. Eén van hen gaat zo ver dat hy alleen nog maar mensen in dienst neemt die over een eigen auto be schikken niet alleen, maar bovendien over een eigen chauffeur die hen by de fa briek afzet en ophaalt. (Dat bespaart hem de aanleg van een parkeerplaats, is zijn mo tief.) BEEN. In de vragenru- briek van het Franse dames blad „Elle": „Ik ben 17 jaar, heb betoverende blauwe ogen en enorm veel charme volgens mijn omgeving (in alle be scheidenheid). Maar mijn ma gere benen bezorgen mij com plexen. Raad me nu niet aan veel te wandelen of te fietsen, dat heb ik allemaal al gepro beerd, echter zonder resultaat. Wat moet ik doen?" (Antwoord: Wees charmant, dan zien de jongens alleen je mooie blauwe ogen en verge ten naar je benen te kijken!) SCHOEN. Een heer te Ro me heeft zich by de commis saris van politie beklaagd dat hem in het gedrang tydens 't stappen op een trambalcon de rechter schoen is uitge trokken. Toen hy zich had kunnen omkeren was de dief verdwenen. ZWAAN. Een zwaan is neergestreken op een Londen- se hoofdverkeersweg en heeft daar urenlang opstoppingen veroorzaakt omdat de auto mobilisten, in de wetenschap dat een geprikkelde zwaan gevaarlijk kan worden, niet verder durfden rijden. Ten slotte was er een heel leger tje politieagenten nodig om het dier te verwijderen. GANS. Cocotte, doyenne van de Franse ganzen, is over leden. Ze werd 31 jaar en legde in haar laatste levens jaar nog 23 eieren. DASSPELD. Een Ameri kaans fabrikant van instru menten voor de luchtvaart heeft het in de handel bren gen van 200.000 dasspelden moeten staken omdat ze de vorm hadden van een projec tiel dat tot de militaire ge heimen behoort. RONDVLUCHT. Het sterke verhaal van ontbyten in Cairo dejeuneren in Tokio en dine ren in Washington behoort al weer tot het verleden. Een Russische testpiloot verklaart in een vliegtuig te hebben ge vlogen waarmee men zonder tussenlanding en zonder ravi taillering de aarde kan rond vliegen. TOER. In de Tour de France 1958 (23 etappes) zal voor de renners geen enkele rustdag worden ingelast. Om hen echter niet van te voren alle lust tot deelnemen te ont nemen is bepaald dat ze drie maal een etappestukje in een auto zullen ryden. DE LAATSTE. By het pas seren van een dorp aan de Belgische grens werd een automobilist door een agent tot stoppen gemaand. „Ik moet u bekeuren, u rydt minstens honderd kilometer per uur. „Dat is onmogelyk, ik ben nog geen uur onderweg." „Gunst", zei de agent, „wat nu? In dit geval hebben de reglementen niet voorzien." De beste hond van de kampioenklasse op de hondenshow, gehouden op 1 ja nuari j.L, was boven afgebeelde hond Fieldstone's „Up to date", vastgehou den door het dochtertje van de eigenaar de heer E. H. van Schuppen uit Veenendaal. honden in het bijzonder vernamen. De jury bestond uit mevr. L. van Her waarden en de heren S. Franzen, T. van Dijk, E. H. van Schuppen, G. J. Verwey en T. Kramer. De beste hond van de clubmatch werd de foxterrier „Roundway June Rose" van mevr. H. Visser uit Den Haag. Op één na de beste was een Ierse Setter van de heer G. J. Verwey uit Bennekom en nummer drie was de Cocker Spaniel van mevr. H. v. d. Meulen-Luyck te Loosdrecht. De beste hond van de kampioensklasse was de bekende rode cocker spaniel teef kamp. Fieldstone's „Up to Date" van de heer E. H. van Schuppen uit Veenendaal. Burgemeester Bakker opende om 2 uur deze clubmatch met een zeer vlotte speech, waarna de keurmeesters aan het werk konden gaan. Gedetailleerd kwam men tot de volgende uitslag: St. Bern- hard: „Willy", eig. A. G. Labee, Veenen daal. Boxers: „Rona van Richtersblick", eig. mej. Ria Rispens, Arnhem. Duitse herder: „Myza", eig. de heer Den Uil, Eist (U.) Schotse herders: „Bessy", eig. K. de Wit, Ede. Bernersennen: „Diliy's Ur sula v. d. Brantsberg" eig. mevr. A. J. Brinkhorst-v. d. Berg Ellecom. Rotweiler: „Kora v. d. Brantsberg" eig. mevr. Brink- horst-v. d. Berg. Duitse staande (lang haar): „Olaf v. d. Grebbezicht" eig. J. J. Lans, Renswoude. Poedel: „Condor" eig. J. van Kesteren, Veenendaal. Engelse Setter: „Audry" eig. J. G. v. d. Lustgraaf, Veenendaal. Ierse Setter: „Thurdle Ford's Margaret" eig. G. J. Verwey, Bennekom. Golden Retriever: „Peter van Luna Al- lare" eig. H. Jansen, Ede. Pronkrug. „Chi- tambo's Brito" eig. D. Sandbrink, Rhenen. Cocker Spaniel: „Peter v. d. Plasgaard" H. v. d. Meulen-Luycks, Oud-Loosdrecht. Dashonden: „Flop Dar es Sleg" eig. W. M. C. van Aken-Klaassen, Bennekom. Dobbermann-Pincher: „Hertogin Beatrice v. d. Duivelshuis" eig. L. Harmsen, Velp. Keeshonden: „Waltha" eig. A. v. Walsum, Veenendaal. Airedale Terriers: „Selman" mej. A. van Schuppen, Veenendaal. Fox- terriers: „Roundway June Rose" mevr. H. Visser, Den Haag. Schotse terriers: „Dum barton Dea" eig. Fr. Magendans-Beekber gen. Dwergpinchers: „Sinta v. d. Schut- terberg" G. C. Visser, Arnhem. Pekin- gezen: „Chu Yck of Flandria" H. Sikking- Meyenhoff, Arnhem. Mopshonden: „Polly Oliver" H. Sikking-Meyenhoff, Arnhem. WIJZE WOORDEN ALS G' IN NOOD GEZETEN.... Al wordt gü zwaar beproefd, geef de hoop niet op, de nacht gaat zwanger van de dag. (Saadi)

De Vallei | 1958 | | pagina 1