PAUK 3,6 °/0 VEENENDAAL TAFELTENNIS EI)Elt VEEN RHENEN Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Kijk, daarom! Terugkeer van Morghan de Magiër *k>r£ <r U)oucm DINSDAG VERKOOP Plastic Emmer Plastic Huishoudscons 0.22 het gezonde gebaar: rc\o° 85 cent Ingekomen en vertrokken BRIL OPTIEK WESTERA Zondagsdienst doktoren WOUDENBERG 10 °/0 korting DE JONG Rentevergoeding v.a. 1 januari 1958 over alle bedragen NUTSSPAARBANK o-o-o-o-o-o-o-o-o „Heb jij", zee ik mit Nieuwjaar teuge Bram, „wel es de Gijsbrecht van Amstel gezien? Of dur misschien in ieder geval wel es van gehoord?" „Is dat niet die snuiter, die et bier heb uitgevonde? Degeene van 't bier is weer best?" appelflapte Bram dur uit. En hij perbeerde een heele geleerde snuut te trekke, mar die appelflap achter ze kieze wou daar niet erg an meewerke. Ik heb em maar laate zitte en em nog een brandewijntjie ingeschonke. Teuge zooveul onwijsheid kun je alleenig mar mit Schiedam opbokse. Beste minse jelui weete netuurlik alles van de Gijsbrecht van Vondel. Daar gaan een hoop minse een heele avund in janu ari niks van zitte te begrijpe. Tot an Klooris en Roosie, die alle beste wense an mekaar rijme. Nou had ik persoonlik ok zoo'n rijm op pampier gezet. En zoo zijn we gistere- aavond veur Bram en Mijntjie opgetrooie. Ik as klooris en Driek as Roossie. Let op. 't Doek gaat op. Bij ons thuis gooide we de schuifdeure oope. Ikke en Driek stinge in de veurkaamer, nou daar gaat ie. Driek (op ouwe jaarsmiddag): Zeg Wout, nou mot jij eerst die kaartjies gaan poste. Of, nee zeg, weet je wat we doen moste? We motte van Hofstra be- perke, en dus gooi jij ze zelf bij de fe- mielje in de bus. Wout (mit teegezin): Nou veuruit, goed, 'k zal 't doen, mar as je mar weet dat ik hiermee de postwet mit platvoete treedt. Bram (die dur feitelik heelemaal niet in thuishoort, mar ze wijze neus dur tus- se gooide): Mins nog an toe, wat een gierige stinkerd Veur vier cent et zelf doen, jij bin me een linkerd. Driek (op 2 januari): De postbooi heb een heele bos kaartjies gebrocht mar hij heb me gelijk om zes duppies verzocht. Dur waare een stuk of wat acht'r'op beschreeve „en dan", zee de post, „wordt er strafport geheeve. Wout: Weg is me winst, et is zaalig ont- vange van kaartjies mit juubel- en bittere zange. Driek: „Jouw Wout", schreef een huis vrouw uit één van de flette, „mot jouw dur niet altijd zoo vreeslijk neerzette. Hij doet in ze stukkies of jij nooit es snapt, Persies, wat mijn man em ok altijd lapt." Wout: Heer Blauwkous, sting dur op een kaartjie van ketoorschrijver X. Neem lesse in Hollands, want je taal lijkt op niks. Ik bin mar een Veens mins, X, mar ik wil u verklappe. Da'k niet alleen me Hollands, mar zelfs me Engels op gaai knappe. Driek: Ja minse, moe'j hoore: as tie ze Engels goed kent. Dan meent ie, dat De Vallei em naar 't buiteland zendt. Wout: Zoo kreege we kaartjies, ok 'mit kompelemente. Mar we gaan niet mit de prievee-post an 't vente. Wat beurd is, is oud, dus het oog gericht. Op het jaar 58, dat veur ons ligt. Driek: Een scherp woordjie hier, daar een pluim op de hoed. En schrijf Wout mar gerust, as tie te vinnig doet. Hier zweeg de reesiteerclub stil, waarde leezer, want Driek die kon niet meer. Ze wier in eene zoo zeenigachtig. Mar ik wil jelui de rest toch niet heele- gaar deur jelui (vanweeges de Nieuwjaar) jeneverneuze boore. In 't kort gezeid: Bee en wee en degee ne die dur verdurs an gewerkt hebbe, hadde we - om te beginne of om te lijme - een machtige pluim op de eedel- achtbaare hoede gedocht veur de leste afgeleeverde huize an de Rembrandtlaan en Westersingel. „Jeweeltjies", zee Mijn tjie zoo mooi. Van binne en van buite. De huur is ter ok naar, mar gaa zoo door Veense bouwers en gij zult als veurbeeld gesteld worde. Ruime, mooie bouw, zooas ie mar weinig in de eenheids-woningwet- bouw teegekomt. Staate- en raadsleeje zitte van 't jaar weer te wachte tot we ze weer rood maa- ke. Volges mijn zouw dur in de raad wel es kans zijn op een klein verschuivinkie. En dan de derde wethouwer; W. nr. 3 naast de B. Da's ook een kwetsie zonder end. Ik hoop, dat de plissie de nieuwe stoom- fiets mit zijspan zulle krijge. De fiets is teugeswoordig een vervoermiddel uit de middel-eeuwen. En hoopelijk worde dur niet zooveul schoolkindere afgetuigt door de meesters en ok gien meesters deur de leerlinge. Ok al zooiets middeleeuws. Ten leste hoop ik, dat et Sparta ok zon der Jan Stip (mag ik wel zegge) goed mag gaan. We kunne niet zegge, dat ie de haamer dur veur ze tijd heb neergeleege. Dur die drukte mit dat nieuwjaars- ooraatoorium van ons zouwe we heele- gaar vergeeteen jelui een gelukkig nieuw jaar te wensen. O ja, dat hadde we an 't eind van de opvoering. (Driek en Wout samen): Wij wensen u tenslotte allemaal Een heel goed jaar in Veenendaal. JAARVERGADERING „SPARTA" „Omdat „Sparta" zoveel jaren op u heeft mogen steunen, overhandigen wij u dit geschenk en wij hopen daarbij, dat u, mijnheer Stip, hiermee - zij het dan symbolisch - nog vele jaren op „Sparta" mag steunen." Deze - en nog andere - bijzonder sympathieke woorden sprak de tweede voorzitter van de gymnastiekvereni ging „Sparta" tot de scheidende voor zitter en ere-voorzitter, de heer J. Stip. Hij bood de zichtbaar ontroerde heer Stip namens heel „Sparta" een moge lijk nog sympathieker geschenk aan: een wandelstok met een zilveren knop. Mevrouw Stip, voor deze bijzondere ge legenheid eveneens in de j.l. vrijdag avond gehouden jaarlijkse ledenverga dering in ,,'t Trefpunt" aanwezig, ont ving een boeket bloemen. Met deze eenvoudige en toch tref fende „plechtigheid" is er dus een eind gekomen aan het werk van de heer Stip als leidende functionaris van .Sparta". Zonder voorbarig te zijn mo gen wij hier zeggen, dat alle leden van .Sparta" - en we kunnen gerust zeg gen: heel Veenendaal - de heer Stip :n de Sparta-gelederen zullen missen. Want wie in Veenendaal kende niet ieze grijze, maar krasse heer, die - on danks zijn 74 jaren - nog bij alle eve nementen van zijn gymnastiekvereni ging tegenwoordig was en - recht van lijf en leden - nog vele marsen in de voorste gelederen meewandelde? Een bijzondere functie bekleedde de heer Stip bij „Sparta", of liever ge zegd: bijzondere functies. Sinds de op richting in 1927 was hij al ere-voor- zitter en in 1945 nam hij en passant ook het daadwerkelijke voorzitterschap maar weer voor zijn rekening. En waar schijnlijk heeft hij toen - na de be vrijding - ook niet voorzien dat hij deze functie pas eind 1945 zou neer leggen. Er werden trouwens nog meer on derscheidingen uitgedeeld in deze vergadering. „Sparta" heeft nu een maal een bestuurskern van vele oude getrouwen, die al jaren hun beste krachten voor de vereniging geven. De heren E. van Asselt - zeker een niet minder bekende „Sparta"-figuur dan de heer Stip - en D. van der Meijden ontvingen uit handen van de heer Van Barneveld een gouden dasspeld. De eerste diende de vereniging 25 jaar als leider en de tweede als bestuurslid, waaronder vele jaren als penningmees ter. De heer W. de Bruin - 20 jaar be stuurslid en maar liefst 25 jaar voor- turner! - werd door de vergadering benoemd tot lid van verdienste. Een minder aantrekkelijk punt van de agenda, maar niet minder noodza kelijk: per 1 januari zullen de ruim 700 leden meer contributie moeten betalen. Voor de kleuters tot en met 9 jaar wordt het van 65 cent nu 80 cent per maand; adspirant van 12 tot 16 jaar van 0,90 op 1,10 per maand; dames en heren van 1,25 op 1,50 per maand en senioren van 1,10 op 1,40 per maand. De aftredende bestuursleden, de he ren W. van Barneveld, P. Achterberg en J. Roelofsen werden herkozen. Hierna was men nog verschillende uren in feeststemming bij elkaar. 5 liter 1 39 stevige kwaliteit Alleen dinsdag 7 jan. Hoofdstraat 7 - Veenendaal Telefoon 3103 len wie uiteindelijk op de laatste plaatsen terecht zullen komen. De stand is hier: Panter 2 6 12 Panter 3 6 9 Ritac 5 5 8 TTCB 2 6 8 RTC 3 5 4 VSW 3 5 4 RTC 4 4 3 TTCB 3 3 2 RTTV 4 2 0 VSW 4 3 0 Kr. en Vr. 35 0 VVV I 7 12 6 10 EDO I 7 10 Olympia I -ft 7 9 Rhylos I 7 8 Athlon II 5 6 Polonia I 6 6 Valbovol I 7 6 Unitas I -H- 6 5 Salvo I -tl- 6 4 Cito I 7 2 SOS II 7 2 De met een sterretje gemerkte ploegen hebben reeds tegen VVV gespeeld. Tegen Salvo werd reglementair verloren. De heren staan er redelijk goed voor, maar de titel zal ongetwijfeld naar Val- bovol gaan. VVV verloor van Valbovol en reglementair tegen Athlon. De stand in de tweede klasse A heren is als volgt: Valbovol I 5 10 VCM II 4 6 VVV I 5 6 Nijenrode II 5 6 PSVZ I 5 6 UPS II -8- 5 4 't Zandt II 5 4 SVV III 4 4 Polonia III 5 3 Athlon III 6 3 SOS III -H- 6 3 De met een sterretje gemerkte ploegen hebben reeds tegen VVV gespeeld. BENOEMING In de vergadering van het college van burgemeester en wethouders van maan dag j.l. werd met ingang van 1 februari a.s. benoemd tot ambtenaar bij de buiten dienst van de afdeling maatschappelijke zorg de heer D. J. Wester te Veendam, thans werkzaam op het arbeidsbureau aldaar. PTT-NIEUW9 Zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: s.s. „Arcadia" (9 jan.); Ca nada: s.s. „Kloosterdijk" (8 jan.) m.s. „American Archer" (11 jan.); Chili: via New York (8 jan.); Ned. Antillen: m.s. „Themis" (9 jan.); Nieuw Zeeland: via Engeland (11 jan.); Suriname: m.s. „Mentor" (8 jan.); Unie van Zuid-Afri ka: m.s. „Oranjefontein" (8 jan.); m.s. „Stirling Castle" (11 jan.); Brits-Oost- Afrika: s.s. „Ferd. de Lesseps" (11 jan.). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. HET PAARD RITMEESTER lVi—81/» Vorige week speelde het eerste tien tal van de Schaakclub .Ritmeester' een competitiewedstrijd tegen „Het Paard" in Heveadorp. „Ritmeester" won deze wedstrijd met groot verschil, namelijk l*/28»/*. De persoonlijke uitslagen waren: Ir. BarentsM. v. d. Bovenkamp V*Vi M. J. Mos G. A. Blankestijn V»J/s J. v. d. Wegen Drs. Koomen 01 Ir. Sasenus G. Davelaar 01 A. v. d. Pluim C. Beyer 01 J. v. d. Kraats G. Achterberg 01 J. H. Bragonje J. de Fluiter 01 B. Droog G. O. Reininga Vtx/t C. Zwier E. J. Kalter 01 M. Kobus H. van Manen01 VOLLEYBALOVERZICHT De WV-ploegen staan na de wedstrij den gespeeld in 1957 ,zeer goed. Vooral de dames laten dit seizoen duidelijk zien, dat ze tot de kandidaten behoren, die volgend seizoen hun geluk in de hoofd klasse gaan zoeken. De stand in de eerste klasse dames is als volgt: toof Nu de competitie tijdens de jaarwisse ling grotendeels stil ligt kunnen we de verschillende standen even onder de loupe nemen. In de eerste klasse A z(jn Climax 1 en Swift nog ongeslagen met alleen het verliespunt van het gelijke spel tegen elkaar. Ritac is iets achterop ge raakt door een nederlaag tegen beide koplopers. Climax 2 en Treffers 3 behoren tot de middelmaat maar de andere vier teams zullen hard moeten vechten om aan degradatie te ontsnappen met vooral RTC en RTTV als zwakkere broeders. De stand in IA: Climax 1 6 11 Swift 5 9 Ritac C 8 Climax 2 6 6 Treffers 3 5 5 Tios 2 5 4 Seelbeeck 7 4 RTC 6 3 RTTV 6 2 In de tweede klasse C zien we op de bovenste drie plaatsen dezelfde namen als in IA, alleen is de volgorde hier an ders. Hier is Ritac 2 nog zonder verlies- punten. Climax 3 heeft ook 12 punten maar heeft een wedstrijd meer gespeeld. Swift 2 heeft ook slechts 2 verliespunten. In de onderste helft is hier een groot ge drang, zelfs Panter moet nog op zijn tel len passen, al dient vermeld dat dit team bijna elke wedstrijd op het nippertje met 6-4 verliest. Ritac 2 6 12 Climax 3 7 12 Swift 2 5 8 VSW 7 8 Kr. en Vr5 7 Panter 6 4 Hollandia 6 3 RTTV 2 6 3 Ritac 3 6 2 RTC 2 6 1 In de derde klasse E heerst weinig krachtsverschil uitgezonderd de beide Climax-teams die broederlijk de onderste plaatsen delen. Kr. en Vr. heeft hier de lei ding doch zoals uit de stand blijkt wordt het door vijf teams ernstig bedreigd. Op merkelijk zijn hier de prestaties van TTCB uit Barneveld, dat voor het eerst aan de competitie deelneemt. De stand is hier: Kr. en Vr7 10 Swift 3 7 9 TTCB 1 7 9 Ritac 4 6 8 VSW 2 7 8 RTTV 3 6 6 Climax 4 7 3 Climax 5 7 0 Tenslotte nog de vierde klasse H. Hier worden de bovenste twee plaatsen in elk geval voorlopig nog ingenomen door twee Panterteams. Panter 2 is nog zonder ver lies en zal wel hoge ogen gooien. In de onderste helft is hier ook groot gedrang daar nog drie teams zonder een enkel winstpunt zijn. Daar hier door sommige teams nog maar weinig wedstrijden zijn gespeeld is het nog moeilijk te voorspel- O-O-O-O-O-O-O-O-O G.V.V.V.—MUSKETIERS 1—4 Op uitnodiging van de v.v. GWV speelde Musketiers zaterdagmiddag een oefenwedstrijd tegen die club en wist zowaar het huzarenstukje uit te halen GWV, dat tot nog toe fraai en on geslagen aan kop gaat van de eerste klasse, met 4-1 te kloppen. Direct na het begin kwam GWV sterk opzetten en werd Musketiers in de verdediging gedrukt. De thuisclub liet goed samenspel zien, maar voerde dit te ver door om het de hechte Mus ketiers-defensie moeilijk te maken. Musketiers beperkte zich tot enkele schaarse uitvallen die echter alle ge vaarlijk waren en uit een van deze uitvallen wist A. v. Kranenburg fraai te scoren. De vreugde van Musketiers was echter maar kort want GWV had hier spoedig haar antwoord op en wist door middel van haar linksbuiten de partijen op gelijke voet te brengen. Toch zou Musketiers nog met een 2-1 voorsprong de rust in gaan doordat A. van Kranenburg fraai doorbrak en scoorde. Na rust kwam Musketiers geleidelijk aan opzetten en wist na pl.m. 20 minu ten spelen de score te vergroten tot 3-1. Wederom door A. van Kranen burg. Een kwartier voor tijd wist G. Henzen er met een prachtig schot zelfs 4-1 van te maken en daarmee ontnam hij GWV alle verdere illusies. BEROEPEN De kerkeraad van de Ned. Herv. ge meente alhier heeft een beroep uitge bracht op Ds. Noltes uit Ems^. WAT BETEKENT DE RENTESPA ARBRIEFLENING 1957 VOOR RHENEN? In ons nummer van heden komt een officiële bekendmaking voor van de burgemeester van Rhenen over de rentespaarbrieflening 1957, die is uit geschreven tot verdere leniging van de woningnood. Deze lening heeft een bijzonder ka rakter gekregen, doordat aan de ver werving van rentespaarbrieven de fa ciliteit is verbonden, dat de koper voor 60 °/o van het nominale bedrag voor keur kan uitsprerken voor de gemeente aan welke het door hem gestorte be drag zal worden uitgeleend. Het hemd is nader dan de rok, zodat het voor de hand ligt, dat wij als Rhe- nenaren, indien wij rentespaarbrieven aankopen, daarbij zeer zeker voorkeur zullen uitspreken voor onze eigen ge meente. Want er staan nog honderden stadgenoten als woningzoekenden to boek, ondanks het feit, dat Rhenen met de woningbouw een goed figuur slaat in verhouding tot andere gemeenten. De laatste tien jaar bijvoorbeeld kwam er in de Grebbestad gemiddeld ander half huis per week gereed! Wij zijn er heilig van overtuigd, dat onze gemeentebestuurders veel meer woningen hadden willen bouwen, doch contingentbeperkingen opgelegd van hogerhand en vooral schaarste op de geldmarkt hebben dit verhinderd. Met de rentespaarbrieflening 1957 wordt thans een mogelijkheid gescha pen om de gemeentebesturen in het algemeen, maar onze eigen gemeente in het bijzonder, uit de financiële moei lijkheden te helpen. En we herhalen: wanneer wij op deze lening inschrijven, kunnen wy als voorwaarde stellen, dat 60 van ons geld zal worden aangewend voor wo ningbouw in onze eigen gemeente. De rentespaarbrieflening is niet al leen van zo'n groot belang door de in vloed welke wij ten gunste van onze eigen gemeente kunnen aanwenden, maar bovendien zit er een tweede aan trekkelijkheid in, namelijk dat men reeds voor 25,bij de plaatselijke banken een rentespaarbrief in bezit kan krijgen en na 13 jaren men zijn bezit verdubbeld ziet! Voor hen voor wie een uitgave van 25,ineens een te zware belasting vormt, bestaat dan nog de mogelijkheid aan het postkantoor bouwzegels van 5,te kopen. Vijf van deze zegels, geplakt op een speciale spaarkaart, ge ven recht op één rentespaarbrief van 25,—. Mocht iemand zijn belegde gelden nodig hebben voor andere doeleinden, dan kunnen de rentespaarbrieven te allen tijde bij de plaatselijke banken worden verzilverd. Door deze maatregel is de Bank voor Nederlandse Gemeenten erin geslaagd bijna iedereen in de gelegenheid te stellen deze waardevolle stukken te verwerven en aldus zijn steentje tot de leniging van de woningnood bij te dragen. Laten we hopen, dat de oproep van onze burgemeester tot de burgerij niet onbeantwoord zal blijven. VEENENDAAL Geboren: Geurt, z. v. J. van de Pol en A. G. Diepeveen; Aart, z. v. M. Slok en S. G. Rebergen; Johanna, d. v. J. P. C. Laros en W. van de Pest; Willem, z. v. G. Koudijs en N. Valkenburg; Hendrikus, z. v. P. J. ter Burg en J. Dillen. Overleden: Willem Samuel v. d. Weerd- hof, 52 jaar, echtgen. van B. Hendriksen. RHENEN Geboren: Willem Wouter, z. v. J. W. Baars en I. S. U. Benita; Clasina, d. v. B. Vervat en M. N. van de Scheur; Grietje, d. v. H. Ophof en S. Rense; Hermina Al berta Jacoba, d. v. J. Jansen en J. J. Eg- genhuizen; Hendrik, z. v. P. H. van Dijk en K. W. Ruisch; Jacob, z. v. M. van Laar en M. E. Haisch; Louis Cornelis, z. v. J. C. Brundel en A. C. Pol. Ondertrouwd: W. Kruidenier en M. M. Ackermann; W. E. van Swetselaar en Z. H. Klop; S. de Jong en IJ. Platte. Getrouwd: I. Hiensch en J. van Zanten. Overleden: Gerrit v. d. Brink, 41 jaar, geh. met H. M. van Voorst; Hendrik Al- sema, 79 jaar, wedn. van B. Fluks; Wijntje de Kruijf, 67 jaar, wed. van A. M. Wilgen burg. SCHERPENZEEL Geboren: Margaretha, d. v. A. Vonk en W. de Wit; Gozina, d. v. J. du Pree en G. Geijtenbeek; Gerda, d. v. J. van Bruggen en S. Roest; Egbert Jan Andel, z. v. J. H. v. d. Wetering en J. F. Wagensveld. Getrouwd: J. Veldhuizen en E. ten Broek. RENSWOUDE Geboren: Yvonne, d. v. H. van Dijk en C. van den Berg; Albertus Hendrik, z. v. D. van den Brandhof en A. Jagtenberg; Jacob Teunis, z. v. A. Veldhuizen en E. Valkenburg; Yvonne Jacoba Johanna, d. v. A. Quint en J. C. Kroonen; Jacob Anne, z. v. J. W. Breedijk en A. J. van Ginkel. RHENEN Ingekomen: J. W. Eisenberg van Am sterdam; P. A. M. v. d. Meulen van Leeu warden; E. M. van Opstal g/m J. A. Kui pers (gez.) van Eindhoven; G. Eijkelboom van Amersfoort; A. E. Koopmans van Hoogeveen; W. F. Meijer van Goes; KI. van der Ent (gez.)) van Rhoon; KI. van Maren (gez.) van Rijswijk Z.H.; A. Valk (gez.) van Zwijndrecht; H. C. R. P. Cra mers van 's-Hertogenbosch; A. Berkhof (gez.) van Amerongen; C. P. M. Labberté van Haren; A. F. van Laar (gez.) van Lienden; J. W. Seinen van Gouda; C. A. Snoeijers (gez.) van Amersfoort; J. J. van Heusden van Ede; E. G. ten Braak (gez.) van Ede; A. Willemstein (gez.) van Rot terdam; W. van der Waaij v. Amsterdam. B. Oskam (gez.) van Veenendaal; Cl. A. J. A. Gerth, wed. van R. Bijkerk van Vee nendaal; J. C. C. Verkerk g/m G. G. Kra mer van Tiel; W. C. Graveland (gez.) van Capelle aan den IJsel; L. R. A. T. de Raad g/m W. Budding van Woudenberg. Vertrokken: J. Weijman naar Utrecht; A. J. Geerlof naar Kamerik; C. A. van Eeuwen g/m W. D. Margadant naar Be- dum; A. van Beek naar Veenendaal; W. H. M. Naberman (gez.) naar Utrecht; J. P. H. Bekker naar Doorn; P. J. Bels (gez.) naar Horst; G. H. van de Vooren naar Veenendaal. J. van Zanten g/m I. Hiensch naar Ede; J. Tollenaar naar Rotterdam; D. van Esseveld g/m P. J. Haagsman naar Lienden. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds Vroegindewey, 5 uur ds Van de Pol. Julianakerk 9.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds De Ruiter van Leiden. Vre- deskerk 9 en 10.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Vroegindewey. Veeneind 3 uur ds Van Wijngaarden, woensdag 8 jan. ds W. Vroegindewey van Barneveld. Dijkstraat 2.45 uur dhr Meijer. „Sola Fide" 10 en 5.30 uur ds M. A. Krop van Groningen. Ger. Kerk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk art. 31 D.K.O. 8.15 en 3 uur ds J. C. Smelik. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds De Jong van Katwijk aan Zee. Chr. Ger. Kerk Beatrix- straat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds De Hoest van Haas trecht. Ger. Gem. syn. „Eltheto" 10.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstr. 9 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zondagsschool 7 uur openluchtsamenkomst, 8 uur ver lossingssamenkomst. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvator- kerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof in de kerk aan de Nieuweweg en 7 uur Lof in de Salvatorkerk. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds C. J. de Graaf van Nijkerk, 5 uur ds. W. Vroegindewey van Barneveld. Ger. Gem. Syn. 10 en 5.30 uur ds. P. van de Bijl. Woensdag 7.30 uur ds. Van de Bijl. VOOR EEN NAAR E*g. H. v/d Berg t/o Gemeentehuis RHENEN ELST. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds De Zeeuw van Doorn, 6 uur ds Wisgerhof van Veenendaal. Ger. Gem. woensdag ds Lichtenberg van Rotterdam. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds C. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. OVERBERG. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr Van Noort. LIENDEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds De Lint. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur. Dr. C. P. Engel, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 2529. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Alleen voor dringende gevallen van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 7 uur Dr. Bakker te Leersum, tel. 03434-495. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. W. M. van Ringelestyn, Ederveen, telefoon 08387-201. KERSTWIJDINGSDIENST De Maatschappij tot Nut van het Al gemeen, jeugdgroep, dep. Woudenberg, hield vorige week in de zaal van ho tel „De Schans" alhier een kerstwij- dingsavond. Het geheel stond onder leiding van mevr. Van Oyen, die een welkomstwoord sprak voor een geheel gevulde zaal. Zij verzocht de aanwe zigen bij zang en spel de nodige stilte in acht te willen nemen. De zaal was in sobere kerststemming versierd. Begonnen werd met samenzang „Hoe zal ik u ontvangen", afgewisseld met kerstgedichten. Een fluitkwartet, be staande uit drie dames en een heer werd door de aanwezigen onder de (Advertentie) Een goed produkt - zeg bijvoorbeeld een grammofooncombinatie - moet vóór alles wetenschappelijk verantwoord zijn. Anders krijgt u na verloop van tijd toch klachten. Wat wetenschap betreft hebben ze bij Philips hun sporen verdiend want het Philips laboratorium voor natuurkun dig onderzoek dateert al vanaf 1914! Daar experimenteren en zoeken meer dan 1200 wetenschapsmensen dagelijks naar nieuwe en betere vindingen. In 1930 werd hier al begonnen met het onderzoek naar televisie. Philips produkten worden niet zo-maar gemaakt en verkocht. Het is juist aan de stage, wetenschappelijke arbeid te danken dat Philips er vaak in slaagde nieuwe produkten als eerste op de markt te brengen. Kijk, daarom dat wij Philips produkten van harte aanbevelen en gaarne demon streren. RADIO W. VAN SCHUPPEN Hoofdstraat 102 Veenendaal Telefoon 2729 WIJZIGING TELEFONISCHE MELDINGEN Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 1 januari 1958 wijziging is ge komen in de telefoonnummers voor cen trale brandmelding, politie en ongevallen. De nieuwe regeling luidt als volgt: Brandweer zowel overdag als 's nachts 222 Politie en ongevallen (van 8-23 uur) 263 (overige tijden) 373. Rhenen, 28 december 1957 Burgemeester en wethouders voornoemd, L. BOSCH VAN ROSENTHAL TH. v. d. WILLIK, secretaris In de maand januari geven wij op CHEMISCH REINIGEN Chemische wasserij Nw. Veenend. weg 43 Tel. 208 RHENEN grootste stilte beluisterd. De kerstcantate „Een kindeke gena derijk" werd door de verschillende medewerkenden zeer goed gespeeld. Aan de leidster, mevr. Van Oyen, is een woord van lof zeer zeker op haar plaats. Het kerstverhaal getiteld „Het ver langen om mens te worden" door een bergbewoner, de kleine Trol, werd door mevrouw Van der Zee op rustige wijze voorgedragen en met aandacht beluisterd. De samenzang werd op het orgel begeleid door mevr. Van Oyen en mej. Allers. Het tweede deel van de avond werd gevuld met zang en decla matie. Het was een zeer gezellige avond en allen die medewerking verleenden tot het slagen kunnen met voldoening terugzien, waarbij dan in de eerste plaats genoemd mag worden de leid ster, mevr. Van Oyen, die moeite noch zorgen gespaard heeft deze avond tot een goed einde te brengen. „Polderhuis" - Hoogstraat 19 In verband met de jaarwerk zaamheden tot 11 Januari a.s. des middags gesloten (14) Diep over de nek van zijn ros gebogen snelt een eenzame ruiter door de wouden van Tarente. De scha duwen lengen reeds als hij voor de poort van de oude kliptoren uit het zadel springt. De man blaast drie korte tonen op de hoorn, die naast de poort hangt en even later draait de zware deur krakend open. „Wel, heb je iets ontdekt?" Het is Conrad, de graaf van Tarente die in gespannen verwachting deze vraag stelt. „Ik heb hem gevolgd tot hij een boerenhoeve binnenging. Het was het huis van de man die ons van nacht bespiedde en die ik een pijl in de schouder schoot. Maar die kerel leeft nog en heeft Aram alles verteld wat hij hier gezien heeft!" „Verduiveld", gromt de graaf driftig, „dan moeten we dadelijk trachten Aram te achterhalen!" „Dat is niet nodig, messire", grijnst de spion, „want ik hoorde hem zeggen, dat hij deze nacht terugkomt om hier zelf de zaak verder te onderzoeken. We hoeven hem dus slechts met enkele mannen op te wachten en hij loopt als een rat in de val!" (Wordt vervolgd).

De Vallei | 1958 | | pagina 2