UouCdL PAUK Dokter H0LL RQTER5EPT Reeds nu.... 1.98 85 ct Salonlampen Schemerlampen Wandverlichting verlichtings^ R. VAN EDEN VEENENDAAL Interessante tentoonstelling in het marktgebouw E EX3I RENSWOUDE Terugkeer van Morghan de Magiër Burgerlijke stand KERKDIENSTEN het gezonde gebaar: 5 Ingekomen en vertrokken EDE Een goede antenne is de halve ontvangst Verkoudheid A DINSDAG VERKOOP Fluitketel all. Bad- of afdruipmat FEUILLETON Zondagsdienst doktoren BRIL OPTIEK WESTERA beschermt Uw mond en keel 85 cent Heb u ook altijd zoo'n haast? Ik veur mijn geloof, dat de helft van de minsheid niet meer buite haast ken. Onderlest zee nog een partikkelier teuge mijn, dat ie in ze gedachte beveurbeeld de drukke donderdag oversloeg, omdat ie mit ze harses al weer bij de nog veul drukkere vrijdag zat. Zukke dinge zijn heel erg, minse. Goed beschouwd verblijve we stuk veur stuk niet zoo heel erg lang op dit kleine ple- neetje, dat aarde heet. En daarom moe-je volges mijn, daar ok ieder uur dat je op de aarde zit, goed an denke. We leeve allemaal veuls te ver in 't veure. De tikstielgrossiers zitte nouw al weer mit et zoomergoed in d'r lui kop en ik denk, dat degeene die in sukkelaaj en sukkergoed doen nouw al weer paashaaze komplekse en mandjies mit eiere en een kiep dur op manies hebbe. Zoo zitte we allemaal mar ver in 't verschiet te prak- kezeere. 's Winters zorge we veur 's zoo- mers en 's zoomers veur 's winters. Mit paase en pinkstere hebbe we al weer mit zaake, angaande de Kersemus en Nieuw jaar te kampe en mit Kersemus en Nieuw jaar reegele we de zaake veur paase en pinkstere. En gaa zoo mar deur. Mit dat al vergeete. we te leeve in de tijd, waar we op 't mooment in zitte. Moe-j es oplette hoeveul minse de tijd hebbe om de krant te leeze. Der zijn teu- geswoordig nogal wat spullegies veur de raadiejoo, waarbij de deelneemers ver schei je nieuwtjes uit de krant motte weete. Om de haaverklap hoor ie dan zegge: 't spijt me, mar ik heb de laatste weeke gien geleegenheid gehad om de krant in te zien. Een meedewerker an de krant, een ke- leégaa zoogezeid, zonder op te scheppe, netuurlik, die vertelde mijn „Ik lees nooit wat ik in de krant schrijf. Daar ontbreekt me de tijd veur." Wel schrijve veur de krant, mar gien tijd om te leeze. 't Is erg. Ik en Driek zijn rustige minse op jaare. Dat neeme jelui toch an. En we hebbe niet zoo veul om hande. Mar Driek loopt al weeke, nee, al maande, mit de uitver koop in d'r kop. In oktober wou ik me eige al een nieuw pak an laate meete. „Nee", zee Driek, „wachte op de opruiming." Veur de fees- daage wou ik een nieuw ooverhemd an- schafte. „Wachte op de uitverkoop", kom- medeerde Driek. En nouw, eerlijk, 't is schaandd da'k et zeg en Driek zal dur wel vinnig om zijn, ik loop mit een burst- rok an me lijf, daar had Driek al lang de vloer mee an moete dweile, mar 't is wachte op de uitverkoop. En as de uitverkoop dur dan eenmaal is, d^n zijn alle vrouwspersoone in eene Sek. En de manspersoone een klein bietj ie van de vrouwe. Dan volgt er een mesaale anval op de witikeliers. En Driek heb et dan in eens veuls te druk om mit mijn op pad te gaan om me in de kleere te steeke. Zoodoende koop ik dan naa de opruiming een kestuum en een oover hemd en een burstrok veur de normaale prijs. Zoo leeve we mar verder in het haas- je-rep-je-tijdperk. En van de week hebbe we alweer een bolwerk-van-een zeekere-rust uit de saa- meleeving gejaagd, de ouwe stoomlooke- metief. Weg mit die ouwe vieze smeer- pijpe. En we hebbe alleenig nog mar de herinnering an die gezellige puffers, die mijn en Driek en Bram en Mijntjie naar Amersfoort trokke. Dat waare veur mijn gien dooje dinge. Net peerde. Je kon te- minste nog zien waar ze op liepe. Je kon ze et voer - de koole - zien vreete, net as de peerde de haaver. De roometiek is ter nouw af mit de eelektrieke lillekers, die langs een draadjie rij je. Alleenig nog mar herinnering an zoo'n vriendelijke kooleknol. Wat mag ik ok nog graag nar ons stesionnegie kijke. Een mooie herinnering an het lijntjie van Amersfoort naar Kestere, oover 't Veen en Rheene. Van de week hebbe ze de leste stoom- sjouwer nog een eindjie laate sukkele. Erreges achter Geldermalse. Mit een hoop hooge spoormanne dur op, zooas Insje- neur den Hollander. Zonder pette netuur lik. Netjes mit de hoed op. Gek, dat de hoogere minse altijd hoeje op hebbe en de laagere pette. Behalve in 't leeger dan, mar daar is alles anders. Doe gien moeite om die leste ouwe lookemetief te gaan zoeke bij Van Dijk, de slooper an 't Veense stesjon. Daar sloope ze wel bekant al die ouwe gevalle, mar die leste niet. Die is nar 't meseejum. In Utrecht. Ik en Bram gaan dur van de zoomer een keertjie kijke. As dur nog meer zijn die meewille dan perbeere we zoo'n ouwe stoomtrein te huure. Je ken je eige alvast opgeeve bijWout Blauwkous. DE VEENSE MARKT GAAT MET HET JAAR VOORUIT Veenendaal bezit een bloeiende wa renmarkt. De immer opgeruimde en actieve marktmeester, de heer Chr. var Rijswijk, kan u daar desnoods de be wijzen van leveren. Trouwens, dit zul len we geen enkele inwoner van Vee nendaal behoeven te vertellen. Een ieder kan zich daar op dinsdag van overtuigen. Dan heerst er in Veenen- daals centrum, in het hart van Veenen daal, een drukte van jewelste en vele kooplieden slaan er dan hun - door gaans - goede slagen, als het ware on der het oog van de oude Hervormde kerk, die dit drukke en bonte gewemel rustig en beheerst schijnt aan te zien. Marktmeester Van Rijswijk hoefde ook ons niet van de steeds stijgende vooruitgang van het Veenendaalse marktwezen te overtuigen. Toch heb ben wij met plezier de cijfers, die het moeten uitwijzen, van hem in ontvangst genomen, welke cijfers we hieronder publiceren. Tegenover ruim ƒ5000,— in 1956 be droegen de marktgelden over het af gelopen jaar ƒ6288,75, terwijl in 1957 door de marktmeester 5100 bonnetjes voor een standplaats werden uitgege ven. RHENEN Ingekomen: G. Oskam van Rotterdam; H. J. Dijkhorst g.m. G. Kosters van Ede; F. Almekinders (gez.) van Leiden. Vertrokken: G. Laheij naar Roermond; II. van Kruistum (gez.) naar Veenendaal; W. W. J. Schoolderman naar Apeldoorn; G. J. G. Rauw naar Groningen; P. A. Bui- tenhoff ten Cate naar Amsterdam; C. J. Paris g.m. W. K. W. van der Willik naar Woerden; M. van 't Leven naar Wagenin- gen; D. T. Westerhof naar Wageningen. WINTERCOMPETITIE VAN DE VEENENDAALSE ZWEMCLUB Na een maand rust komen volgende week de beide zeventallen van de Vee nendaalse Zwemclub, die deelnemen aan de wintercompetitie, in het water. En we kunnen gerust zeggen, dat de beide teams een uiterst zware strijd te wachten staat. V.Z.C. II speelt a.s. maandagavond tegen het eerste zevental van Vahalis uit Tiel. Vahalis is in V.Z.C.-kringen een goede bekende en heeft in het eerste team een geduchte tegenstander. De heren van het eerste V.Z.C.-zeven- tal zullen het moeten opnemen tegen Neptunus II uit Amersfoort. De kan sen zullen voor V.Z.C. gering zijn. De Neptunianen vormen het reserve zevental van een ploeg, die afgelopen zomer promotiewedstrijden voor de hoofdklasse speelde en menig hoofd klasser deed sneuvelen. Deze wedstrijd vindt a.s. woensdagavond plaats. Beide wedstrijden vinden plaats in het Sport- fondsenbad te Amersfoort. INLEG EN TERUGBETALING RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor te Veenendaal en de daaronder ressorterende postinrichtin- gen werd gedurende de maand december 1957 ontvangen 145.891,20 en uitbetaald 184.678,49. E.H.B.O.-WEDSTRIJD Maandag is in de S.K.F.-kantine een selectiewedstrijd gespeeld tussen E.H.B.O. groepen van de Ritmeester, Leidse wol- fabriek, V.S.W., S.K.F. en D.S. Scheepjes- wolfabriek, waarvan de winnende ploeg a.s. zaterdag te Nijmegen in de E.H.B.O.- wedstrijd van de bedrijfs-E.H.B.O. uit midden-Nederland, uit moet komen. Aan deze wedstrijd nemen 12 ploegen deel van diverse bedrijven. De uitslag was als volgt: le prijs: groep V.S.W. met 196 punten. Leider 95 punten. 2e Prijs: groep Ritmeester met 190 punten. Leider 84 pun ten. 3e Prijs: groep L.W.S. met 181 punten Leider 62 punten. 4e Prijs: groep S.K.F. met 172 punten. Leider 75 punten. 5e Prijs: groep D.S. met 136 punten. Leider 59 pun ten. Het resultaat is dus dat de groep van de V.S.W. a.s. zaterdag de E.H.B.O. van Vee nendaal moet verdedigen in Nijmegen. De jury bestond jit: Dr. Buining uit Leersum en Dr. Leeltink uit Utrecht. STILLE GETUIGE. Maandag 6 ja nuari begon in het historische raadhuis van Lubeck in Duitsland de behande ling van de ondergang van het zeilschip „Pamir" door de raad voor de scheep vaart onder leiding van de heer Eckart Luhman, die wordt bijgestaan door vier raadsleden, allen oude ervaren kapi teins en zeelieden. Op de foto ziet men een van de stille getuigen: een zwaar beschadigde reddingsboot van het vergane opleidingsschip. Door de gezamenlijke landbouworgani saties uit Ede en Ederveen wordt deze week in samenwerking met de landbouw- voorlichtingsdienst een interessante ten toonstelling gehouden in het marktge- bouw. Dinsdagmiddag heeft burgemeester H. M. Oldenhof deze tentoonstelling ge opend tijdens een bijeenkomst in café „Marktzicht", waarbij de besturen van deze landbouworganisaties en enkele an dere genodigden tegenwoordig waren. Nadat de aanwezigen door de heer Bouwman, assistent van de landbouw- voorlichtingsdienst waren verwelkomd, wees de burgemeester er op, dat de land bouw in de gemeente Ede, ondanks de indusrtialisatie van de lataste jaren, nog steeds een belangrijke plaats inneemt. In 1947 was bijna 47 °/o van de beroepsbevol king in de gemeente Ede, werkzaam in de landbouw, tegen 36 °/o in de industrie. Het gemeentebestuur juicht daarom elke po ging, die wordt ondernomen om de wel vaart van de landbouw te verhogen, van harte toe. Ook voor ons geldt het Franse spreekwoord: Arme boeren, arm land. De boer is bij de uitoefening van zijn beroep afhankelijk van verschillende fac toren, waarop hij zelf geen invloed kan uitoefenen, maar daarnaast zijn er ook andere factoren, die hij wel degelijk in de hand heeft. Zijn inzicht en zijn kunnen zijn mede bepalend voor de uitkomsten van zijn bedrijf. De rijkslandbouwconsulent voor de Ve- luwe, Ir. J. Achterstraat, ging daarna uit voerig in op de structuurverandering, welke zich in de landbouw voltrokken heeft. Waren het voor de oorlog vooral grond en kapitaal, die een overwegende invloed op de bedrijfsuitkomsten hadden, thans is het vooral de factor hrbeid, die van betekenis is. De pachten gingen sinds de jaren 1938/'39 slechts met ongeveer 80 °/o omhoog, maar de arbeidslonen in de landbouw die voor de oorlog uitzonder lijk laag waren stegen met niet minder dan 400 Voor de oorlog was het streven er op gericht de opbrengst per ha zo hoog mo gelijk op te voeren en daarin is men vol komen geslaagd. Thans ligt evenwel het zwaartepunt meer op verhoging van de arbeidsproduktiviteit. Dat betekent niet, dat de boer harder moet gaan werken of nog langer dagen maken dan hij reeds doet, maar het wil zeggen, dat het werk doelmatiger moet worden gedaan, zodat men met minder rqoeite en in korter tijd tot hogere prestaties komt. Dit kan be reikt worden door mechanisatie, maar op de kleine Veluwse bedrijven is dit maar tot op zekere hoogte mogelijk. Men kan echter ook reeds tot een belangrijke ar beidsbesparing komen door het aanschaf fen van doelmatiger kleine gereedschap pen en verbetering van de arbeidsmetho- den. Het instituut voor landbouwtechniek en rationalisatie te Wageningen, dat eerst na de oorlog werd opgericht, heeft op dit gebied reeds heel wat nuttig werk gedaan en iets daarvan is op deze tentoonstelling te zien. De genodigden begaven zich daarna naar het marktgebouw om de tentoon- (Advertentie) Wat is er nodig denkt u om een goed radio- of televisietoestel ook goed te laten werken? Een antenne die eruit haalt wat erin zit, want een goede antenne is het halve werk. Als uw antenne niet tip-top in orde is kunt u - letterlijk en figuurlijk - wel op het dak gaan zitten. Wij knappen dit lastige karweitje in een ommezientje voor u op, omdat wij over mensen beschikken die getraind zijn in dit technische acro- batenwerk. Vooral bij televisie mislukken of slagen vaak gezellige avonden al naar gelang het werk in hoger sferen door leek of vakman werd verricht. Toch zijn er soms problemen, die de beste technicus niet alleen kan oplossen. Dan helpt Philips ons met raad en daad. In het voordeel van de koper die Philips en ons zijn vertrouwen schenkt. Ja, Philips biedt méér dan beloften alleen. Déérom dat wij zo graag Philips ver kopen en demonstreren. RADIO W. VAN SCHUPPEN Hoofdstraat 102 Veenendaal Telefoon 2729 van neus, keel of borst, snuift en wrijft U weg met 2 liter, met deksel schuim plastic - diverse kleuren 60x40 Alleen dinsdag 14 jan. Hoofdstraat 7 - Veenendaal Telefoon 3103 stelling te bezichtigen. Men vindt er onder andere een stand van de P.G.E.M. waar allerlei elektrische apparaten ge toond worden, er was een stand voor huishoudelijke apparaten en in een an dere stand werden de resultaten van grondonderzoek en van een doelmatige melkwinning gedemonstreerd. Veel be langstelling trokken ook de modellen voor een modern kippenhok, een Deense varkensstal en een'koestal. De organisatoreij hebben met succes getracht ook de j«- voor deze tentoon stelling te interesseren. Leerlingen van de landbouwschool, d,e landbouwhuishoud- school en de chr. kweekschool bezochten de tentoonstelling in groepsverband. Dinsdagavond werd er een interessante film gedraaid over de rationalisatie in de landbouw en zo heeft deze tentoonstelling er in belangrijke mate toe bijgedragen, belangstelling te wekken voor de nieu were inzichten betreffende een doel matige bedrijfsvoering. RENTESPA ARBRIEFLENING Zoals in het gehele land, bestaat ook in Renswoude gelegenheid tot het verkrijgen van zogenaamde rentespaarbrieven ter waarde van 100,-; 25,- en 500,-. De opbrengst van deze lening is spe ciaal bestemd voor de financiering van woningwetbouw, een aangelegenheid, die voor alle gemeenten van bijzonder groot belang is. In het bijzonder voor de kleinere spaar ders, die de woningbouw in hun gemeente willen bevorderen, bestaat de mogelijk heid om zogenaamde bouwzegels te kopen ter waarde van 5,-. Elke 5 bouwzegels kunnen dan worden ingewisseld tegen een rentespaarbrief van 25,-. De rente die wordt vergoed is afhankelijk van de ter mijn van belegging en bedraagt 4 tot 6 #/o. Na dertien jaar, derhalve op 2 jan. 1971, zal de lening in ieder geval worden afge lost, terwijl bovendien de mogelijkheid tot tussentijdse aflossing bestaat. Een bijzonderheid is voorts, dat ieder, die aan deze lening deelneemt, de voor waarde kan stellen, dat 60 van zijn in schrijving ter beschikking wordt gesteld van de gemeente, die hij daarvoor aan wijst. Voor verdere inlichtingen kan men zich wenden tot de gemeentesecretarie, terwijl tevens op het postkantoor bouwzegels worden verkocht. VAN HET GROENE LAKEN In de afgelopen week heeft alleen het derde viertal van de biljartvereniging Renswoude een competitiewedstrijd ge speeld. Het eerste viertal van „De Rijn stroom" uit Wageningen kwam daartoe in Renswoude op bezoek en heeft kans gezien de volle winst mee naar huis te nemen. Renswoude kon het namelijk niet ver der brengen dan een 2-6 nederlaag. Dit derde team heeft thans nog een wedstrijd voor de eerste competitiehelft voor de boeg, terwijl het eerste viertal nog twee wedstrijden moet spelen. Het tweede team heeft alle tegenstanders reeds een keer ontmoet en wacht nu op het begin van de tweede helft. NOGMAALS UITVOERING „ONS GENOEGEN" Zoals wij reeds eerder meldden geeft de plaatselijke muziekvereniging „Ons Genoegen" op 11 en 18 januari a.s. haar jaarlijkse winteruitvoering. Verzuimd was echter daarbij te vermelden, dat ook de Boerenkapel onder leiding van de heer J. Boom, medewerking verleend, terwijl de donateurs op vertoon van hun dona- teurskaart, vrij toegang hebben. O-O-O-O-O-O-O-O-O O-O-O-O-O-O-O-O-O (16) „Gij zijt-dus gereedgcKumen met uw werk", zegt graaf Conrad verheugd. „Dat is dan ons geluk, want onze plannen dreigen ontdekt te worden. De heer van Barranca heeft ons vanmiddag een bezoek gebracht om te informeren, wat die vreemde bliksemslagen bij heldere hemel te betekenen hebben. Ik heb hem na tuurlijk niets wijzer gemaakt. Toen hij weer vertrok heb ik hem laten schaduwen. Het blijkt nu, dat de boer, die ons de vorige nacht bespionneerde, niet be zweken is aan de pijlwond, die Barco hem toebracht. De kerel heeft alles, wat hij van onze proefnemingen gezien heeft, aan de ridder verteld en nu komt deze vannacht terug naar de kliptoren!" De andere man is uit zijn zetel opgestaan. Zijn rech terbeen sleept als half verlamd, zodat hij zich moei zaam beweegt, met behulp van een kruk. „Mijn deel van ons plan heb ik volbracht", zegt hij op de vaten met buskruit wijzend. „Nu is het uw beurt. Laat die ridder door uw knechten in de kerker werpen en vertrek nog deze nacht naar zijn kasteel. Barranca zal dan het eerste slot zijn, dat ons in handen valt!" En even later, aan de voet van de kliptoren, geeft graaf Conrad aan zijn knechten het bevel, zich in hin derlaag te leggen om Aram van Barranca, zodra deze de toren nadert, gevangen te nemen. (Wordt vervolgd.) Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur (49) Je kan je niet voorstellen, vader, hoe trots hij op zijn ontdekking was! Natuurlijk beweerde hij, dat ze nog uit een antieke tempel stamden. Maar de ornamenten waren duidelijk vroeg renaissance... Dat kon ik hem door de vorm van de akanthusbladeren bewij zen. En je kunt het geloven of niet, vader, maar mijn Stefan is een man, die zich laat overtuigen... Hij heeft toe gegeven, dat ik van kunstgeschiedenis nog meer afweet dan hij! En hij heeft ook nog gezegd, wanneer hij het niet tot professor zou brengen, ik tenminste op een goede dag professor word... na melijk professor honoris causa. Alberti lachte mee om de kleine pla gerij en verheugde zich over het vuur waarmee zij hun uitstapje beschreef. Nu was ze werkelijk beginnen te leven. Holl was natuurlijk meteen weer naar het laboratorium gegaan. Het was hem onaangenaam geweest, dat Corvus werkte, terwijl hij plezier maakte. Angela zat dicht naast haar vader op de landingssteiger en liet haar voe ten naar beneden bengelen. Weet je, vader, ik zou het liefst mijn kousen en schoenen uittrekken en met mijn benen in het water plassen. Waarom doe je het dan niet? Ik ben toch geen kind meer, ant woordde ze lachend, maar getrouwd. Dan moet ik toch een zekere vrouwe lijke waardigheid ophouden. Ze sprong op, sloeg haar armen om Alberti heen en drukte haar wang te gen de zijne. O vader... als je eens wist hoe ge lukkig ik ben! Hoofdstuk 24 In de villa Alberti was het laatste licht uit. Stefan Holl trad voorzichtig het huis uit, stak het grindpad erachter over en liep de garage voorbij om aan het raam van Eckert te kloppen. Nadat hij dit een poosje hardnekkig gedaan had, hoorde hij binnen enige beweging. Er naderden sloffende stap pen en eindelijk stak Eckert zijn on gekamde kop uit het venster. Holl verontschuldigde zich over de nachtelijke storing. O nee, o nee, dokter, weerde de chauffeur af, ik ben blij dat u me wak ker gemaakt hebt. Ik droomde, dat ik midden in de hel zat bij Charkow en de Iwans waren overal om me heen. Wij hadden geen eten en drinken meer en dat u mij wakker maakte, dokter, dat was mijn enige redding. Anders had den de jongens me nog koud gemaakt! Nu, des te beter, Eckert. Maar hoor eens even, ik moet je iets vra gen... nu meteen, op deze ongewone tijd. Zonder op zijn nachthemd te letten, sprong de chauffeur in de houding. Eckert staat tot uw dienst, ook wanneer hij maft! Wat is er aan de hand dokter? Holl verzocht hem de kleine wagen gereed te maken en daarmee bij de poort op hem te wachten. Maar alles moest onopgemerkt geschieden... met gedempte lichten most hij de weg op rijden en daar wachten. Holl moest de nachttrein in Lecco halen... Het was zeer dringend en volkomen volgens de wens van de heer Alberti. Eckert herhaalde de opdracht en ver zekerde niets anders dan het welzijn van dokter Holl voor ogen te hebben. Toen hij al bijna weggegaan was, keerde Holl zich nog eens om. Ik dank je, Eckert... dat je me geen vragen gesteld hebt. Maar dokter, we hebben toch nog zoiets als tact, verzekerde de chauf feur, en bovendien... weet ik het zo toch ook wel. Holl schrok even. Wist Eckert van zijn verhouding tot Helga af, kon een buitenstaander ook maar vermoeden, dat zijn huwelijk met Angela slechts een schijnhuwelijk was? Hij ging snel naar huis terug, tastte in het donker de trap op en vond zijn kamer. Daar stonden zijn koffers en acten- tas gereed. Jas, hoed en handschoenen lagen voor het grijpen. Door de open vensters scheen de maan helder de kamer binnen. Stefan had geen licht nodig om zijn zaakjes bij elkaar te pakken en weg te gaan. In het hele huis was het stil, ook achter Angela's deur. Sedert de be slissende injektie sliep ze steeds rustig en regelmatig. Daarbij moest het uit stapje van vandaag haar zeer vermoeid hebben. Hoe levendig en fris was za geweest, wat een plannen hadden ze gemaakt! Heerlijk rood waren haar wangen in de laatste dagen geworden. Het zou niet lang meer duren of zij kreeg bruine benen als een vissers jongen... Het was- nu w-erkelijk geen grapje meer, wanneer ze het er over had dat ze in de herfst een paar dagen naar Alberti's jachthut zou gaan, heel hoog boven, waar de gletschers begon nen. Ja... en dan moesten ze hun hu welijksreis nog inhalen en... de witte broodsweken! Arme, arme Angela, als je eens wist! Holl wierp zijn jas over de schouder en greep haastig naar zijn bagage. De zware actentas ontglipte hem en hij vond hem niet dadelijk terug, omdat deze achter een stoel gevallen was. Eindelijk had hij hem toch weer en hij tastte naar de deur. Maar voor die deur stond Angela en keek hem aan. Hij bleef stokstijf staan. Stefan... wil je weggaan? Zij strekte haar handen naar hem uit. Je wilt stilletjes van me weggaan, waarom? Hij was nog niet in staat zich te ver roeren, nog minder een woord te zeg gen. Maar waarom wil je dan van me weg, Stefan? In het maanlicht zag hij slechts haar slanke lichaam, haar grote ogen en haar vochtige lippen. Stefan... toe, Stefan! Zij droeg een dunne, witte peignoir met grote donkere bloemen, Ik heb je zo lief, Stefan! Haar haar was zacht als zijde eij hing los om haar heen. De geur van haar haar had hij altijd heerlijk gevonden. Stefan... hou je dan helemaal niet meer van me? Alles wat hij in zijn handen had liet hij vallen. Ze uitte een kreet, zo heftig trok hij haar naar zich toe en zijn kus sen deden haar lippen pijn. Het was dus niet nodig geweest, dat zij zijn deur van buiten afgesloten en de sleutel in het Comomeer gegooid had. Op zichzelf was de middagtrein de beste verbinding met München en daarom was Holl dan ook eerst tegen elf uur weggereden. Angela had hem nog naar het station in Lecco gebracht. Wanneer Helga meende, dat Angela terneergeslagen en kort aangebonden terug zou komen, dan had zij zich ver gist. Nauwelijks was de grote wagen voorgereden, of zij sprong er al uit, holde vrolijk de hall door en viel Hel ga lachend om de hals. O, cara mia, als je eens wist hoe gelukkig ik ben... zo onnoemelijk ge lukkig... Ja... maar waarom nu juist? vroeg Helga koel. Stefan Holl is toch zojuist afgereisd? Ja, je hebt gelijk! Wat dom van me om zo iets te zeggen. Natuurlijk ben ik doodongelukkig omdat hij de eerstvolgende dagen weg is... Daarom kan ik wel aan één stuk door huilen! Hm, knikte Helga, ik zie je tranen stromen! Maar dat zijn vreugdetranen om dat ik zo vreselijk gelukkig ben... Helga deed een pas achteruit en keek haar onderzoekend aan. En wat is, als ik vragen mag, de bijzondere aanleiding tot deze on zichtbare vloed van tranen van vreug de en verdriet? Angela maakte rechtsomkeert en snelde de trap op. Nou, dat is toch heel eenvoudig, riep ze halverwege. Stefan heeft me gisteravond gezegd, dat ik nu kern gezond ben! Zij wuifde Helga toe: Addio, tot straks! en nam het laatste stuk trap met twee treden tegelijk. Ja, werkelijk, zei Corvus, die juist door de hall kwam en zag hoe Helga haar vroegere patiënte verbaasd na staarde. (Wordt vervolgd.) VEENENDAAL Geboren: Gijsberta, d. v. C. Aalbers en A. Hardeman; Gerrit Jan, z. v. I. Hiensch en J. van den Brink; Cornelia Johanna, d. v. G. O. Reininga en M. van Soest; Marianne, d. v. J. de Jong en G. Kroes; Cornelis, z. v. C. Visser en J. C. Piekaar; Paulina, d. v. H. Schreuders en F. Reber- gen; Johannes Hendrikus, z. v. J. J. Kus- ter en A. M. v. d. Steen; Johannes, z. v. J. Rosendaal en H. Hartog; Gerrit, z. v. S. Schoeman en A. Dros; Cornelis, z. v. G. Meerveld en G. van Eden; Adrianus, z. v. P. Muilwijk en L. H. Verhoeff; Gerd Pie- ter Hendrik, z. v. A. M. J. H. Ruijters en G. M. Stark. Ondertrouwd: A. J. Weigraven en H. W. Hendriksen; W. van de Lustgraaf en J. G. Valkenburg. Getrouwd: A. Vink en I. H. E. Olowson. Overleden: Gerbrigje Fennema, 63 jaar, echtg. van P. H. Stark; Margaretha Wol- dinga, 68 jaar, wed. van P. A. Konings. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Geertruida, d. v. N. van de Bovenkamp en G. Bouman; Gerhard, z. v. W. Mulder en H. Bosch; Andries, z. v. J. Kulik en J. C. van Beek; Ida, d. v. A. Haalboom en H. Blankestijn; Marijke Wil- helmina, d. v. J. van Geerenstijn en H. C. van Ruiswijk; Dirkje C., d. v. G. W. van Roekei en R. Top. Getrouwd: H. Siepel en N. Vink; P. van Dijk en G. A. Meijer. Overleden: Albertha Boon, 16 jaar; Hendrikus van de Weerdhof, 79 jaar; Wil lem S. van de Weerdhof, 52 jaar; Willem Wisselo, 54 jaar. RHENEN Geboren: Hendrik Christiaan, z. v. G. Jansen en E. Onderstal; Johannes Cor nelis, z. v. G. L. Schmitz en A. Robben; Hendrik Johannes Gerardus, z. v. G. G. van Oort en B. Ansink; Laurentia Wilhel- mina Maria, d. v. E. van Osenbruggen en L. W. M. Hendriks. Ondertrouwd: D. Bussink en A. J. A. Kuijer. Getrouwd: W. K. E. van der Willik en C. J. Paris; W. Kruidenier en M. M. Ackermann; S. M. de Jong en IJ. Platte. Overleden: Johannes Hendrikus Zaaijer 74 jaar, geh. met E. van Schaik; Dirk van Baaren, 93 jaar, wed. van N. van den Bergh. AMERONGEN Geboren: Maria Francine, d. v. G. van Vuure en G. Blaauwendraat; Jacoba Maria Theodora Jozefina, d. v. G. J. van Brandwijk en E. J. van Haare; Cornelia Willemina, d. v. G. Henzen en W. H. van Soest. Ondertrouwd: A. van Veenendaal en D. J. van Homoed. Overleden: Jan van Os, 77 jaar, echtgen. van C. Kersbergen; Willem Soetendaal, 13 jaar; Cornelis Wildeman, 76 jaar; Cor nelis van Toorn, 77 jaar. SCHERPENZEEL Geboren: Theodora, d. v. G. Vlastuin en H. van Dijk. Overleden: W. Steinmann, 73 jaar, e.v. van A. Venema; J. Hendriks, 80 jaar, e.v. P. J. v. d. Brink. EDE Geboren: José A., d. v. J. G. G. Cozijn- sen en H. C. J. Wens; Jacob, z. v. G. Scholtus en J. van Loosdrecht; Leny M., d. v. M. R. de Haay en H. de Vrede; Eli sabeth, d. v. H. Schut en M. M. Blanke- spoor; Johanna C., d. v. C. van den Top en J. C. Stout; Anja, d. v. A. v. d. Kraats en D. W. Baggerman; Ada, d. v. S. Stolk en N. Brink; Tine T., d. v. G. Hasselaar en G. Beukhof; Johannes C. M., z. v. J. W. Markus en W. M. de Bouter; Willem IJ., z. v. M. G. van Ruiswijk en G. Dekker; Gerrit, z. v. T. Liefting en G. Broekhuizen Willem, z. v. W. Engelen en G. van de Bovenkamp; René, z. v. G. van Bruggen en D. J. Stroo; Albert, z. v. E. Veenendaal en J. Landman; Hubertus J. A. M., z. v. A. C. van der Zanden en C. H. Jansen; Alberta, d. v. B. Methorst en G. Weijman; Johanna W., d. v. C. Blankestijn en W. Kampert; Aalbertha J., d. v. H. E. van Roekei en R. J. van Ommeren; Cornelis, z. v. R. Janssen en H. van de Voort; Jo hanna C. M., d. v. J. G. M. Mensink en J. M. Barree; Elisabeth M. L., d. v. N. A. Frankenmolen en A. P. van der Horst; Evert J., z. v. W. van Santen en E. A. El- bertsen; Jan H., z. v. G. C. de Groot en C. Codée; Egbertina A., d. v. E. A. Geerts en M. W. Pluim; Marinus, z. v. M. van Dijk en J. Evertse; Catharina F., d. v. H. J. Timmer en F. Beute; Gerrie d. v. B. Ploeg en J. van Wijde; Irma B. A., d. v. T. Heij- ting en J. E. Onderstal; Jacob E., z. v. E. J. Bos en H. Berkhof; Wilhelmina, d. v. L. J. Pesch en G. Ariesen; Hermina, d. v. P. J. Burgwal en J. W. Schut; Martinus F. z. v. F. G. Brouwer en A. M. Simonis. Ondertrouwd: J. J. Besseling en M. Dokter; P. Davelaar en C. B. G. Hartjes; G. Landman en A. de Zeeuw; S. Folke- ringa en A. Groeneveld. Getrouwd: F. van Schaik en D. van Rootselaar; H. E. Nakken en J. Baggel; D. Lemmens en E. B. Boomsma. Overleden: Antony Stam, 86 jaar; Wil- lemijntje de Kruijf, 79 jaar, w/v Koudijs; Gerrit Antoon Frederiks, 76 jaar; Hen drikus van den Ham, 58 jaar; Hendrika Scherrenburg, 59 jaar, e/v A. G. Peters; Annigje Ram, 82 jaar, e/v J. de Haan; Willem Gerardus Neurenberg, 81 jaar; Jan van den Brink, 33 jaar; Geurt van den Berg, 60 jaar; Johan Pieneman, 72 jaar; Johanna Huiberdina Braam. 84 jaar, w/v G. G. Heuff. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds Vermaas, 5 uur ds Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur kand. Baas v. Gouda, 5 uur ds Vermaas. Vredeskerk 9, 10.30 en 5 uur ds Van de Pol. Veeneind 3 uur ds Wisgerhof, woensdag 7.30 uur ds Van Dijk van Garderen. Dijkstraat 2.45 uur ds Van Viegen van Achterberg. „Sola Fide" 10 uur ds W. Goedhart voorber. H.A., 5.30 uur ds P. W. Spruijt van Amsterdam. Ger. Kerk 9, 10.30 en 5 uur ds Van Enk, bed. H.A. Ger. Kerk art. 31 K.O. 8.15 en 3 uur ds C. J. Smelik. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 4 uur ds Kok. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Ned. Prot. Bond geen dienst we gens gemeensch. dienst met afd. Rhenen, intrede ds De Pree, te houden in „Het Wapen van Rhenen" Herenstraat 99, 10.30 uur. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 10.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluiters straat 9 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils 10 uur heiligingsdienst, 12 uur zon dagsschool, 7 uur openluchtsamenkomst, 8 uur verlossingssamenkomst. Apost. Gen. 9.30 en 4 uur. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur ds Luteyn v. De Bilt. Ned. Herv Kerk ds N. Kooreman, 5 uur ds J. Dijk stra. Ned. Prot. Bond hotel „Het Wapen van Rhenen" 10.30 uur bev. van de em. predikant ds De Pree. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds H. Volten, bed. H.A. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur ds P. v. d. Bijl, woens dag 7.30 uur ds P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, donder dag 7 uur ds Van de Poel van Ede. ELST. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst, dinsdag ds Ketterij van Alblasser- aam. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Kievit van Putten, 6 uur ds Vos van Bennekom. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds C. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst, vrijdag 7 uur ds Woestijne van Barneveld. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. OVERBERG. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. Kok van Utrecht. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds L. van de Peut, bev. ambtsdragers, 6.30 uur ds Hiens van Arnhem. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Molenaar. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds H. v. d. Linden. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen, bed. H.A. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds Ockhuizen in de Schans. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. LIENDEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dg Dfr Lint. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur. Dr. H. E. G. Pilon, Kerkewijk, tel. 2481. RHENEN. Dr. B. Stegeman, Herenstr. 93, telefoon 315. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Alleen voor dringende gevallen van zaterdag middag 2 uur tot maandagmorgen 7 uur Dr. Van Ommeren, Eist, tel. K 8377-217 EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. L. van de Scheur van Lunteren, tel. K 8388-460. RENSWOUDE. Dr. Th. S. ter Velde, telef. 450 (eigen praktijk.) VOOR EEN NAAR Etg. H. v/d Berg t/o Gemeentehuis RHENEN NIEUWE TELEFOON AANSLUITINGEN Veenendaal. 2394 J. Achterberg, Stationssingel 20. 2445 B. J. Kalman, Acacialaan 5. 2371 Mevrouw J. H. van Willigenburg- Meerdink, KL Katerstraat 49. Ede. 9934 Th. Eckhardt, Irenelaan 32. 9168 K. B. Krol, Ganzenweide 9. 9122 R. v. Laar, Irenelaan 42. 8984 W. Lam, Telefoonweg 65. 9766 D. v. d. Meulen, v. Pabstlaan 4. 9522 W. Nijburg, Blokkenweg 75. 9022 Mej. W. L. Thueré, Stations weg 94. 9923 W. G. v. d. Fliert, Lunterseweg 19a. 8939 E. Tol, Dahliastraat 17. 8838 A. Verwey, Dahliastraat 19. Ederveen. 457 A. Ringelberg, Hoofdweg 38. Lunteren. 618 A. Groenewegen, v. d. Hamlaan 4. 603 R. C. Schuurbeque Boeye, Molm- parkweg Oost 14. 696 E. J. Snitselaar, Veldhuizerweg 17. 606 T. Wolfswinkel, Honskamperweg 15. kunnen wij U van dienst zijn met speciale aanbiedingen in terwijl U vanaf 10 januari ook 4^0# kunt profiteren van de I Q AwllITly die wij op zeer vele artikelen gedurende januari geven. HOOFDSTRAAT 58 ZIE DE ETALAGE VEENENDAAL ZIE DE ETALAGE

De Vallei | 1958 | | pagina 2