PAUK Heroprichting AVO-afdeling Veenendaal e.o. v°urm Burgerlijke stand het gezohde -gebaar ELST AMERONGEN KERKDIENSTEN Terugkeer van Morghan de Magiër BRIL OPTIEK WESTERA Gevonden en verloren voorwerpen DINSDAG KOOPJES Broodplank 98 cl Broodmes 1.78 Uitspraak in varkenskwestie? Ingekomen en vertrokken Zondagsdienst doktoren o-o-o-o-o-o-o-o-o Feitelik docht ik, dat et Veen al zoo'n halfwas weereldstad begon te worde. De lichtreklaames die schittere je teege in de aavonduure. We hebbe dur zelfs al een hoop, die van dur eiges an-en uit- floepe. As ie van de Berg naar 't daarp fietst dan staan de schitterbuize in kleure je van alles an te prijze. Van Ritmeester en Pantersegaare tot Scheepjes- en Nee- veedaawol. Heelegaar tot op de Kerke- wijk maakt de Es-kaa-ef ze eige bekend met groote neejonletters. En dan noem ik nog gien eens die tientalle winkeliers en andere zaake mit naame op. Daar kan ik trouwes ok niet an beginne, al ha'k dur de ruimte veur. Allemaal opnoeme kan ik ze toch niet, want dan zeeje ze al gauw „Wout voelt ze eige meer geparmenteerd an die of an die dan an mijn, want mijn zaak noemt ie niet op." Zoo gaat et nouw eenmaal as ie mit naame van Veense winkeliers begint te werpe. Daarom waag ik me eige daar niet an. Dat effe terzijde. Mar ik had et oover 't Veen as ankommende weereldstad. Van wege al die lichtreklaames en het heele optreede nar buite. „We zijn an 't mee- telle in de lande" zee ik bij me eige in boovestaande preekstoelwoorde. We zijn niet langer meer et Veen van de aard- rijkskunde-boekies, waarin staat dat we hier een paar meer kiepies an houwe, dan om 's zaterdags en 's zondags een eitjie op de booterham te legge. En waar in ze de schoolkindere wijs maake, dat ze in Veenendaal nog zoo'n leuk iets hebbe as een bijemart. Waar dan een keer per jaar van die historische boerties komme om ter wille van die aardrijkskunde-boe- kies in een honderd korfies te kijke en peultjies mit worteltjies te muize. „Welnee" zee ik verder „de laan uit mit die roomantiese kwats. Hier is wel wat anderst te koop!" Eerlik, ik sting me eige inwendig zoo op te draaie, da'k een soort weereldstad veur me zag. Mar toen kwam ik Teus den Brom te spreeke. Teus den Brom (ze fermielje- naam zal ik hier verzwijge) had vroeger een klein gedoetje, erreges in 't Veen. Zoo'n klein vessieszak-boerderijgie, waar bij wijze van spreeke de paar beeste van taafel mee koste konsemeere. En jaar of zeuve geleeje wier et Teus te machtig in Holland. „Ik zal daar gek weeze" riep die op zeekere dag. „Van me twee koeie mot de. melk nog nar de melk- fëbriek. Oover een jaar motte de honderd kiepe, die ik dur heb rondscharrele, een dieploomaa hebbe om eiere te legge en motte me keujes vergunning hebbe om te knurre. Ik houw dur hier mee op. En Teus dobberde de plas oover. En ze vrouw, Knelia de Roets (van Rijk de Roets) ging mee. Van de week zag ik Teus weer. Een heele aandere Teus. Hij was nouw meer mister Teunis. Mit ze lichte flaphoed, ze schaak- en damborde-ooverhemd en ze mokkapuddng-mit-slagroom schoene, in stee van ze uitgetelde pet, ze boezeroen en ze witgeschuurde klompies van vrogger. Oover ze lappe grond sprak ie net as wij oover de grond onder onze naagels. En tien koeie koope is veur hum etzelfde as veur mijn een schoone zakdoek uit de kast haale, heb ik wel begreepe. „Man, Wout", zee die, „Wat sjel jelui hier nog tobbe." „In Canada hebbe we de ruimte." „En wij de ruimtelijke ordening" dacht ik bij me eige. „Jelui benoeme een ke- missie as tur een vierkante meeter ge bruikt mot worde. Bij ons stopt Knelia tien roeie in een blompot bij wijze van spreeke en dur praat gien mins oover. Stukke land legge dur braak te kijke, waar jij en Driek tien jaar op kenne ronddwaale zonder een keer op etzellefde plekkie te komme." „Mar dan is 't er bij jelui netuurlik al- leenig mar platteland" zee ik teege Teus. „Gien steede en zoo." „Steede", brulde Teus, „nee, dat doch ie. Zoo groot dat ze dur de heele pervin- sie Utrecht en omstreeke in kenne weg- stoppe. In de eene stad ken je de licht reklaames zien van de andere stad, die honderde mijle verders leit." Weg. Me heele idee Veenendaal-wee- reldstad van de baan. Sjonge, wat woone we hier dan toch mar op een boeredorpie. „En huize bouwe", ging Teus verder. „Je koopt een stuk grond en slingert een bungeloo in mekaar. Niks gien soesa mit vergunninge. Niks gien wooningnood." „Ho" zee ik op dat mement in gedachte, „huize." Ik hoop, dat Bee en Wee en de Raad ok vernoome hebbe - en dat zelle ze allicht - dat er deur de pervinsie Utrecht 2500 huize te versnoepe zijn van de 40.000 in 't heele land. En ik heb bij me eige al uitgereekend, dat wij zoo om en nabij op de vierde of vijfde plaats ligge bij die verdeeling. Utrecht en Amersfoort haale netuurlik de room dur af. Dan Zeist. En dan Baarn misschien, mar dan is 't Veen toch zeeker an de beurt, 't Is mar zoo'n reekenaarij- tjie, mar 't komt toch wel ongeveer uit. Daarom autoorieteite: dur op af. Hoe eerder dur bij hoe beeter. We leeve nog niet in Kannaadaa. Al magge jelui je eige nog niet allemaal Wout noeme, je bint toch stuk veur stuk nogBlauwkous. Met de bedoeling wederom te komen tot oprichting van een afdeling in de zuidoosthoek van de provincie Utrecht werd in ,,'t Trefpunt" een vergadering gehouden voor een groep belangstel lenden. Onder deze belangstellenden bevon den zich verschillende gemeentebe stuurders, raadsleden, sociale ambtena ren uit verschillende plaatsen in deze omgeving, personeelchefs van bedrij ven, doktoren, vakbondsbestuurders, wijkverpleegsters en een predikant. De burgemeester van Rhenen, Jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal heette hen als wnd. voor zitter van het voorlopig comité wel kom. Rust roest, arbeid adelt en ledigheid is des duivels oorkussen. Op deze drie punten bouwde de heer J. Reitsma, propagandist van de A.V.O., zijn betoog op. Pas in 1790 vroeg men zich volgens de heer Reitsma af, of men voor de lichamelijk gehandicapten iets meer moest doen dan ze alleen maar te laten leven. Voordien - in de middeleeuwen - weerde men de minder-validen zelfs uit de maatschappij. Het is toen - in 1790 - begonnen met de doofstommen. Daarnaast kwamen in de loop der jaren blinden-instituten, nu nog altijd de best georganiseerden. Maar tot 1925, aldus de heer Reitsma, bleef de zorg voor deze bevolkings groep beperkt tot verzorging. Daarna is er gezegd dat men er daar niet mee is. Alleen laten bestaan is nog niet laten leven. In 1927 werd de A.V.O. opgericht. Toen nog onder de oude naam „Arbeid voor onvolwaardigen". Deze naam past niet meer in onze huidige sociale op vattingen. Daarom draagt de A.V.O. thans een latijnse naam „Actio Vincit Omnia", vrij vertaald: Arbeid over wint alles. Naast een waardig leven is men er thans op uit deze mensen arbeids vreugde en een inkomen te verschaffen. De heer Reitsma schetste de werk wijze van de Vereniging A.V.O. Er is in elke provincie een A.V.O.-ambte naar, die zoveel mogelijk samenwer king zoekt en contacten legt met plaat selijke geneeskundige en sociale in stanties. De omvang van het probleem wordt volgens de plaatselijk best han teerbare methode onderzocht. Er wordt een team samengesteld uit per sonen uit alle lagen van de bevolking. Op die manier worden de minder- validen opgespoord. Dit - de opsporing - is lang niet gemakkelijk, al lijkt het dat wel. Men is - ook in kleinere - dorpen, lang niet op de hoogte van het werkelijke aan tal mensen dat voor bemiddeling door de A.V.O. in aanmerking komt. Heeft de A.V.O. contact met de men sen dan gaat het er om hen aan werk te helpen. Dit kan op vijf manieren gebeuren, n.l. a. plaatsing in het vrije bedrijf, b. de verzorging van een zelf standige vestiging (winkel enz.), c. op richting werkplaatsen, d. plaatsing in 'overheidsdienst en e. het bezorgen van huisarbeid. Speciaal de oprichting van werk plaatsen trok de aandacht van de aan wezigen. De Rhenense wethouder Boelhouwer drong op vestiging van een werkplaats in de nieuwe afdeling kan. Uitvoerig besprak de heer Reitsma het „werkplaatsen-probleem". Speciaal noemde hij de moeilijkheden van de afvloeiing van mensen van de werk plaatsen naar het vrije bedrijf. Ook de verkoop van artikelen af komstig van de werkplaatsen is nog een groot probleem, zo zei de heer Reitsma. Vele mensen willen wel ko pen, maar dan van één centrale ver koper van alle werkplaatsen. Men wil niet twintig of dertig verkopers van iedere werkplaats op de deur. Spreker lichtte ook met voorbeelden VOOR EEN MA AR Eig. H. v/d Berg t/o Gemeentehuis RHENEN de beunhazerij toe, welke op dit ge bied bestaat. In Limburg bijvoorbeeld is een kleine werkplaats, waar men boenwas schept in busjes en doosjes en deze als gefabriceerd door een minder-validen werkplaats verkoopt tot zelfs in West-Friesland toe. Hier is niets aan te. doen. Na een levendige gedachtenwisseling en vragenstellerij over de causerie van de heer Reitsma, werden enkele filmp jes over het A.V.O.-werk vertoond. Het merendeel van de aanwezigen gaf zich op als lid van de A.V.O. Het bestuur werd - vreemd genoeg - niet gekozen, maar benoemd. Het dagelijks bestuur bestaat uit de heren C. N. van Kuijk, wethouder van sociale zaken te Veenendaal, voorzit ter; L. Wolters, directeur van Sociale Zaken te Rhenen, secretaris, en K. Bok, directeur van de Amsterdamse Bank te Veenendaal, penningmeester. „S.O.S.-SIGNALEN VAN DE KUNSTMAAN" Donderdagavond 23 januari zal om 7.30 uur n.m. in de Chr. Ger. kerk aan de Hoofdstraat alhier Dr. W. H. Velema uit Eindhoven spreken over: „S.O.S.- signalen van de kunstmaan". Deze jonge, actuele redenaar ver wierf onlangs grote bekendheid door zijn proefschrift getiteld: „Het werk van de Heilige Geest bij Dr. Abraham Kuyper", waarop hij cum laude pro moveerde aan de V.U. te Amsterdam. Promotor was Prof. Dr. G. C. Ber- kouwer. De plaatsen zijn vrij. UITSLAG E.H.B.O.-WEDSTRIJD Op de zaterdag j.l. gehouden bedrijfs E.H.B.O.-wedstrijd te Nijmegen be haalde de groep V.S.W. de derde prijs, terwijl de groepsleider de heer B. van Ginkel beslag wist te leggen op de eerste leidersprijs. De uitslag was als volgt: le prijs: Dikkers, Hengelo, 345 pun ten; 2e prijs: Stork, Hengelo, 309 pun ten; 3e prijs: V.S.W., Veenendaal, 308 punten. VEENENDAAL Gevonden: rode kinderportem. met rits sluiting en inh.; rode plast, portem.; bl. damesglacé; br.-beige kinderbontlaarsje; p. br. herenglacé's waarin nr.; br. heren- portem. met ritssl. en inh.; grijs wollen handschoen; br. linker jongensschoen; 1. bl. damesglacé; rood plast, kindertasje, inh. zakd, en wantje; bril; p. br. suéde dameshandsch.; br. rechter herenglacé; br damesglacé; wit-zw-geel en rood gestr. bl. kinderwanten; br. rechter herenglacé; stuursl. van bromf.; br.-beige dameshand schoen; br. wollen rechter handschoen; wit rijw. pompje; koperen sleutel met draaibare baard; witte en gekl. shawl; 1. witte glacé; p. br. glacé's; 2 muntbiljet ten; herenarmb. horloge; br. herenportem. m. hondje op overslag; gewicht van 2 kg.; bankbiljet; portem. m. gr. bedrag aan geld; rood-br. herenportem.; rubbermat; p. br. herenglacé's; groene linnen bood schappentas; geel-groen-br. shawl; p. he renglacé's leverkl.; p. zw. dameshandsch.; p. lichtbr. damesglacé's; grijs wollen handschoen; grijze herenhoed gem. A. v. d. F.; damesarmb. horloge; rood-bl. want je; huissleutel (lips no. 19); oranje plast, bal; vulpen en vulpotlood; p. steunzolen; rood lederen damesportem. met inh., w.o. foto's; hoedespeld; bl. want; p. zw. dames glacé's; bl. jongenspet m. grijs bont; 17 steens damesarmb. horloge; wit kralen ketting; zw.-rood gevl. vulpen; p. rode wollen kinderwantjes; bl. wollen muts; grote knipportem. m. inh.; br. damespor tem. (portefeuille model) met inh.; rode vulpen; autoped m. groen-rood achter wiel; bl. babywantje; huissleutel; zw. da- mesknipportem. (1 zijde bewerkt) m. inh., w.o. abonnement NBM; jonge br. hond (Buldog). Verloren: bankbiljet; groene want; rode damesportem. m. flink bedrag aan geld; rechter rode damesglacé; bril; wollen want m. Noors patr.; rode damesglacé; schoolrapport t.n.v. Simon van Dijk; ge- br. rood-witte rechter dameswant; groen- br. wollen want met Noors motief; licht br. rechter herenglacé; gebloemde schort; br. kinderportem. m. inh. w.o. naamkaart je; br. rechter herenglacé; sleutelbos met ongev. 9 sleutels, w.o. de no. 14, 200 en 6041; p. lichtbr. damesglacé's; damespor tem. m. inh. w.o. foto's en oorbellen; bl. gebord. beige kinderwant; broche (Dom Milaan); lipssleutel no. 11915; gevl. vulpen merk .Waterman'; rode knipportem. met inh.; damesarmb. horloge m. suéde bandje merk .Stabilo'; zw. damesglacé; zw. hond; rood lederen damesportem. m. ritssl. en inh.; rood Marokkaans lederen portem. inh. ongev. 70,-;'p. bl. wollen handsch. loonzakje inh. 45,-; zakbijbeltje; zw. 1. damesportem. m. inh.; gebr. br. linker kinderwant; geel-br. dubbele linnentas; groene autoped m. luchtb.; zw. linnen rij wieltas inh. stukje zeep; bankbiljet; licht br. linker herenglacé; grijs gest. krielkip; rode knipportem. m. inh., w.o. foto's; le verkl. ceintuur m. koperen gesp; wit ba bywantje; p. br. herenglacé's; blokfluit en étui m. vulpotlood en ballpoint; kinder portem. m. inh. br. portem. m. inh.; rode autoped; gebr. donkerrode jongenswant; rode damesportem. m. inh.; p. br. hand schoenen; sierspeld (gele bal); zakje met 30,- schoolgeld; 2 muntbiljetten; plast, zakje met ger. lapjes; bl. overall, merk Schiêr; jonge hond gen. .Bobbie'p. trom melstokken. rondmodel, mooi glad hout Zweeds roestvrij staal met golfsnede Alleen dinsdag 21 jan. Hoofdstraat 7 - Veenendaal Telefoon 3103 nog niet gebouwd worden. De mogelijk heid tot aankoop bestaat tot 1 maart 1958, er is dus nog gelegenheid te over. Men dient er rekening mee te houden, dat van 16 januari a.s. af een klein bedrag aan rente dient te worden berekend, n.l. voor rentespaarbrieven van 100.-: 38 ct. en voor die van 25,-: 10 ct. LECTUURDEPÖT RODE KRUIS Uit het jaaroverzicht 1957, dat met bekwame spoed is verschenen, blijkt dat het afgelopen jaar opnieuw grote vooruitgang in onze afdeling valt te constateren. Tegen 1120 kg tijdschriften in 1955 bracht 1956 een opbrengst van 1.936 kg en het laatste jaar niet minder dan 3497 kg. Ook het aantal boeken steeg aanzienlijk, daar hier de cijfers luiden: 164 en 149 ex. in 1955 en 1956 tegen 810 boeken in 1957. Uit een en ander blijkt, dat men in Veenendaal zeer te waarderen medewerking heeft ver leend aan deze Rode-Kruistaak, welke naar wij hopen in het lopende jaar zal worden voortgezet. De Rode-Kruisleden, die dank en waardering verdienen voor hun arbeid, zullen deze taak met graagte ook in 1958 verrichten. HULDIGING BRANDWEERLIEDEN In een besloten vergadering van de vrijwillige brandweer te Amerongen had - slechts met medeweten van enkele leden, doch geheel onverwacht voor de betrokkenen - de huldiging plaats van drie leden van dit korps. In bijzijn van de gemeentesecretaris, alsmede afgevaardigden van de Kon. Ned. Brandweervereniging en in inspectie werd door burgemeester Martens het zilveren kruis voor 30-jarige dienst met bijbehorend diploma uitgereikt aan de heren Eyffius, Bos en Van den Boogert, respectievelijk commandant, onder-com mandant en hoofdbrandwacht. In zijn toespraak waarbij de burge meester dank bracht aan genoemde per sonen voor het vele dat zij in deze 30 jaren voor de brandweer, doch in de eerste plaats voor de bestrijding van branden hebben gedaan, bracht hij tevens naar voren het vrijwillige karakter dat bij de brandweer nog steeds bestaat, welke vrijwilligheid een uiting is van echte burgerzin. Ook de beide afgevaardigde t.w. Baron Hemert van Dingshof, namens de Prov. Brandweerbond en de heer J. Wijnands namens de Districtsinspectie, onderstreep ten dit bij hun gelukwensen en wezen op de grote waarde van de kameraadschap pelijke geest, welke bij de vrijwillige brandweerkorpsen nog heerst. LOOP DER BEVOLKING VAN DE GEMEENTE AMERONGEN OVER 1957 A.antal inwoners per 1 januari M Totaal 3962 1952 Toename wegens: M a. geboorten 48 b. vestiging 242 1957: V 2010 V 44 255 Totale vermeerdering 290 299 2242 2309 VEENENDAAL Geboren: Adrianus, z. v. P. Muilwijk en L. H. Verhoeff; Gerd Pieter Hendrik, z. v. A. M. J. H. Ruijters en G. M. Stark; Dirk, z. v. A. Diepeveen en H. Bouman; Antho- nia, d. v. J. F. v. d. Poel en K. Klcijer; Melia, d. v. T. v. Ginkel en J. Versteeg; Dina Klazina, d. v. A. Steffers en M. Tanis; Hendrik, z. v. W. Hootsen en N. van Klaveren. Ondertrouwd: C. van Leeuwen en H. Veldhuizen; J. P. Ederveen en G. v. d. Pavert; L. van Beek en G. Bos. Getrouwd: B. van Veenendaal en J. W. Kampert. Overleden: Marinus Bos, 38 jaar, echtg. van J. van Dijk. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Evert J., z. v. H. J. Harmsen en D. Baars; Jacob, z. v. J. Nab en B. van Geresteijn; Paul W., z. v. F. Manuputty en R. W. Harmusial. Geboren: Derck, z. v. E. Latul en C. Manuputty; Geertruida, d. v. G. Middel man en G. Methorst. Ondertrouwd: J. van Dijk en J. van de Steeg. Overleden: Aaltje van Kreel, 84 jaar, echtgen. van D. Rozenboom. RHENEN Geboren: Jan Cornells, z. v. J. C. van Doorn en H. E. van Ingen; Christiaan, z. v. G. van Dijk en Cl. Esmeijer; Teunisje, d. v. A. M. van Hasselaar en W. v. d. Bo- venkamp; Reijertje, d. v. J. H. Roks en H. Blankestijn; Edward, z. v. M. P. Dees en H. Pijl. Ondertrouwd: A. Wallet en J. W. G. Mater. Overleden: Everdina Vonk, 73 jaar, geh. met J. den Otter; Cornelia Baars, 91 jaar, wed. van R. van Kooten. AMERONGEN Geboren: Yvonne Johanna, d. v. M. C. van Barneveld en C. Mol. Ondertrouwd: Willem Drost en Neeltje van Prattenburg. Getrouwd: Albertus van Veenendaal en Diederika Jannigje van Homoed. WOUDENBERG Geboren: Marianne, d. v. G- v. d. Kraats en J. H. van de Vlierd. Ondertrouwd: W. van Vlastuin en H. van Ginkel. Getrouwd: C. F. van Ginkel en N. Dui- veman; R. Buitenhuis en P. C. van de V/etering; J. W. van Barneveld en J. van Essen. Overleden: Antonius Theodorus Maria van Wijk, 19 jaar. SCHERPENZEEL Geboren: Alex Hendrik, z. v. G. Hoef- akker en A. H. Wagensveld; Martinus, z. v. W. Vlaanderen en J. van Efferen; Adriaan, z. v. A. K. Bakker en H. V/. Grootland; Willempje, d. v. J. van Rootse- laar en C. ter Burg. f STAAT U IN HET KIEZERS- REGISTER? In verband met de a.s. verkiezing voor de Provinciale Staten bestaat thans de gelegenheid om kosteloos in zage te nemen van het kiezersregister van Veenendaal, of men daarin - en goed - is opgenomen. C.N.V. BRENGT „GOUDEN EDELWEISS" De filmdienst van het Christelijk Nationaal Vakverbond brengt op don derdagavond 23 januari in hotel „Stuy- venberg" te Eist de film „Gouden Edelweiss". Spreker op deze avond is de heer B. Doolaard, bestuurder van de N.C.L.B. 's Middags is er om 4.30 uur een kindervoorstelling „Danny Boy". De varkenskwestie tussen de heer Kosters en de heer Van Baren te Eist, zal heden weer voor het kantongerecht in Wageningen dienen. Al eerder zijn over deze kwestie rechtzittingen in Wageningen en een openlucht recht zitting in Eist voorafgegaan. Waar schijnlijk zal vandaag in deze wel langdurige zaak de uitspraak vallen. RENTESPAARBRIEVEN Tot heden werden ten gemeentehuize rentespaarbrieven verkocht tot een be drag van 2175,-. Van dit bedrag komt 60°/o ten bate der gemeente Amerongen derhalve ca. 1300,-. Veel kan hiervan 0-0-0-0-0-0-0-0-0 Daling wegens: M V a. overlijden 19 14 b. vertrek 165 210 184 224 Totaal per l-l-'58 2058 2085 Totaal aantal inwoners 4143 Totaal aantal gevestigde personen in 1957: a. uit gem. in provincie. b. uit gem. buiten prov. e. uit het buitenland M 127 83 32 V 80 113 62 242 255 Totaal aantal vertrokken personen in 1957: a. naar gem. in provincie b. naar gem. buiten prov. c. naar het buitenland M 92 67 6 V 125 79 6 RHENEN Vertrokken: J. Klomp naar Wageningen B H. de Vries (gez.) naar Veenendaal; J. M. van Rietschoten naar Ermelo; A. van Laar naar Ede; Tj. Molenaar naar Leer dam; J. W. Goudriaan naar Noordwijk; J. J. C. Zank naar Zeist; B. van Veenen daal naar Veenendaal; M. A. G. van Daa- len naar Arnhem. AMERONGEN Ingekomen: A. Schoeman van Veenen daal; H. van Dijk van Wageningen; H. -van de Zandschulp van Veenendaal. Vertrokken: C. van de Vooren-van de Broek naar Veenendaal ;0. van Geffen naar Wageningen; M. Drost naar Ede (G.) S. Bouman naar Australië. VEENENDAAL. Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Vermaas. Julianakerk 9.30 uur ds Vermaas, 5 uur ds Vroegindeweij. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Vroegindeweij, 5 uur ds Wisgerhof. Veeneind 3 uur ds Vroegindeweij, woens dag 7.30 uur ds Dieren van Ede. Dijk- straat 2.45 uur ds Wisgerhof. Ned. Herv. Evang. „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart, bed. H.A., 5.30 uur ds Goedhart, II.A. en dankzegging. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk art. 31 K.O. 8.15 en 3 uur ds Smeiik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 4 uur ds Kok. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst, donderdag 7.30 uur ds Woestijne. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds De Pree. Leger des Heils zaterdag 8 uur heiligingsdienst, zondag 12 uur zon dagsschool, 7 uur openluchtsamenkomst, 8 uur verlossingssamenkomst. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk 8 uur H. -Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof in de kerk aan de Nieuweweg. 7 uur Lof in de Sal vatorkerk. RHENEN. Ned. Herv.' (Ger.) Evang. 10 en 5 uur kand. W. C. Hovius van Haarlem. Herv. Gem. 10 uur ds J. Dijkstra, bevest. ambtsdragers en voorb. H.A., 5 uur ds N. Kooreman, bed. H. Doop. Prot Bond hotel Lahey 10.30 uur ds P. Cannegieter van Driebergen. Ger. Kerk 10 uur ds Overduin, 5 uur ds Van Enk, beiden van Veenendaal. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur ds P. v. d. Bijl, woensdag 7.30 uur ds P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst, dinsdag dr Steenblok van Gouda. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Ned. Herv. Kerk 10. uur ds De Jager van Amerongen, bevest. kerkeraadsleden, 6 uur ds Van de Pol van Veenendaal. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds B. N. B. Bouthoorn van Bennekom. 3 uur ds C. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst, vrijdag 7 uur ds Van de Ketterij van Alblasserdam. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. OVERBERG. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, vrijdag 7 uur ds Mieras van Krimpen aan de IJsel. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr Van Noort. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds L. v. d. Peut, 6.30 uur ds A. Meijers van Utrecht. Ger. Kerk 10 en 3 uur ds D. J. Couvée van Bennekom, voorb. H.A. WOUDENBERG. Ned. Herv. Gem. 9.30 en 6.30 uur ds J. C. Stelwagen. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Ver. v. Vrijz. Herv. 9.45 uur dhr E. A. Ninaber in Scherpenzeel. Ger. Kerk 3 uur ds W. P. v. d. Veen in Eben Haezer. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds H. v. d. Linden. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. v. d. Veen. Vrijz. Herv. 9.45 uur dhr E. C. Ninaber in lokaal „Bethel". Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur leesdienst. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur. Dr. E. A. C. Regdon, Kerkewijk, tel. 2134. RHENEN. Dr. G. E. Wgchers, Achterberg- sestraatweg 191, tel. 328. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Dr. Bakker té Leersum, tel. K 3434-495. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. S. T. Hey, De Klomp. tel. K 8387-200. RENSWOUDE. Dr. Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). WOUDENBERG. Dr. H. G. van de Hoek, Stationsweg 10, tel. K 3498-220. SCHERPENZEEL. Dr. H. G. J. Wensink, Dorpsstraat, tel. K 3497-220. 165 210 Aantal voltrokken huwelijken 30 Ingeschreven echtscheidingen 1 Ingeschreven in het buitenland vol trokken huwelijken 1 r Nasser verwelkomde Soekarno in Cairo. De Indonesische president Soe karno is per vliegtuig aangekomen in Cairo. Op het vliegveld van de Egyp tische hoofdstad werd hy verwelkomd door de Egyptische president Nasser. Deze telefoto laat zien hoe de twee presidenten bij de begroeting elkaar in de armen vielen. (18) Reeds denkt Aram, dat het hem gelukt is, on gezien de torenmuur te bereiken, als plotseling drie mannen, twee met getrokken zwaard en één met een lans, uit het struikgewas opspringen en hem dreigend omsingelen. De grootste, in wie Aram de poortwachter herkent, maakt met zijn duim een bevelend gebaar in de richting van de poort. „Naar binnen, messire", zegt hij bars, „en geen grapjes! Onze zwaarden zijn scherp, zeer scherp zelfs!" Aram beseft, dat hij er niet in zal slagen, snel genoeg zijn zwaard, dat onder zijn mantel verborgen is, te trekken. Gelaten stapt hij naar de kleine deur in de poort, die reeds geopend is. Maar dan maken de drie knechten een fout. In plaats dat een hunner eerst door de smalle deuropening binnen gaat, laten zij Aram vóórgaan. Dit is mijn kans, flitst het door Arams hoofd. En, reeds half binnen staand, werpt hij plotse ling zijn mantel wijduit tegen de poortwachter aan, zodat deze verrast achteruit deinst! (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1958 | | pagina 2