CEHA Dokter HOLL Zuurkool SIMON DE WIT V oetbalo verzicht ZENUWRUST Wageningen - R.C.H. HOUWELING Goudse kaas volvet belegen,100 gram van -32"voor 28 Gelderse ham 150 gram nu slechts 65 Haring of Makreel 3 blikken6,"!jïr^or 95 500 gram Gelderse rookworst per stuk Spinazie 2 grote blikken van -ITS' Sperciebonen per groot blik van JHf" Pepermunt !2 cjrotc rollen van-3tu Schoencreme 2 dOOSjeS van -58~ Openbare Aanbesteding AUTORIJLES v_. J Ct Hoofdstraat 93 Veenendaal flinke werkster TWEEDE BLAD DE VALLEI VRIJDAG 17 JANUARI 1958 Nr. 5 V.V.V.-dames alleen aan de kop in de le klasse der NeVoBo TAFELTENNIS COMPETITIEWEDSTRIJD Garage firma J. Hogendoorn Zn Elektrische, Benzine en Diesel MOTORPOMPEN voor alle bedrijven Sproeimachines - Compressoren Briggs en Stratton benzinemotoren Petter-dieselmotoren E.M.F. Elektromotoren - Zuig- en Persslangen Grote voorraad Pomp- en Motoronderdelen VRAAGT ZE UW HANDELAAR OF FEUILLETON 1e soort Pindakaas per grote pot vanJW voor 75 Bij aankoop van iedere In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen: Telefoon 2015 v. Meegdenburg Er begint enige tekening in de voetbal competitie te komen. De verschillende kandidaten, zowel voor promotie, als voor degradatie, beginnen steeds duidelijker naar voren te komen. Wanneer dat voor Veenendaal even be keken wordt, dan komen we tot de vol gende conclusie. „Veenendaal" zal het erg moeilijk krijgen om zich in de tweede klas te handhaven. Zij staan nu met nog enkele clubs met een gelijk aantal punten onder aan de ranglijst. Dovo zit wat men noemt op fluweel, Doordat VVV won van het Utrechtse „Phylos" en haar naaste rivale Athlon met een gelijk spel genoegen moest nemen tegen SOS 2, zijn de Veenendaalse dames alleen aan de kop van de ranglijst ge komen. Hoe groot het verschil in spelpeil is tus sen de kopploegen en de zwakkere zus ters, in de eerste klasse der Nevebo is zaterdagavond weer overduidelijk geble ken. VVV behaalde gemakkelijk een 3-0 overwinning op de Utrechtse dames, die er gedurende de gehele wedstrijd niet aan te pas kwamen. De eerste set liep VVV direct uit tot een veilige voorsprong van 7-0. Na time out aanvrage kwam Phylos echter terug tot 7-6. Maar de illusie van Phylos werd spoedig de grond ingeslagen door enkele goede smashes van de uitstekend op dreef zijnde Wil Versteeg. Regelmatig liep VVV daarna uit tot 14-9. Nog even kwam Phy los terug tot 14-11, maar eindelijk konden de Veenendaalse dames de laatste punt scoren, door een fout in de Phylos-defen- sie. De tweede game begon gelijkopgaand, maar bij 6-6 was Phylos uitgespeeld en bood geen tegenstand meer, wat voor de toeschouwers jammer was. De time out bij 13-6 van Phylos baatte niet meer en VVV maakte de set uit met 15-6. Nog onder de indruk van hun grote nederlaag zag Phylos spoedig tegen een 9-2 achterstand op. De time out verbeter de het spel van Phylos, maar het sterke spel van VVV was echter teveel voor de Utrechtse dames, die de laatste game ver loren met 15-4. De heren van VVV deden het in Utrecht veel slechter. Mede door de weinige rou tine van enkele spelers kon het Utrechtse SVV een verdiende 3-0 overwinning be halen op de Veenendalers. Aanvankelijk leek het erop, dat VVV een overwinning behalen zou, want al spoedig stond VVV voor met 3-8. De time out van de SVV-ploeg bracht echter het ritme uit de Veenendaalse aanvallen. Aangevuurd door hun supporters liepen de Utrechtenaren in tot 8-8. Ze bleven doorgaan en lieten zich niet van de wijs brengen door de VVV time out. Bij de stand 13-8 voelde VVV zich echter in de boot genomen en begon verwoed op de SVV-defensie neer te beuken, wat resul teerde in zes punten. Deze achterstand werd door SVV vakkundig weggewerkt tot een 15-14 voorsprong, afwisselend scoorden de ploegen een punt, maar SVV scoorde echter twee punten meer en won dus met 19-17. Over de tweede game valt weinig te ver tellen, want deze was in spelverloop en uitslag gelijk aan de eerste. De derde set was het echter een ver anderd VW wat tussen de lijnen ver scheen. Met enthousiast en goed spel werd SVV in de hoek gedrongen. Hadden de Veenendalers echter wat meer door zettingsvermogen, dan was deze game voor hen geweest, maar bij de stand 11-14 was VVV nergens meer, om zich geeste lijk voor te bereiden op de vierde set, die ze nog dachten te spelen. Ze vergaten zich echter op de beslissende punt voor te bereiden en zodoende kon SVV de overwinning behalen. met een ruime voorsprong op nummer twee en zal het met een beetje goede wil dit jaar misschien weer eens kunnen red den. VRC staaf er onder aan de ranglijst vrij wat minder gunstig voor, maar heeft het zelf nog volkomen in de hand om zich uit de benarde positie te redden. Ook GVVV bevindt zich aan de kop in een goede positie, maar zal erg voorzich tig moeten zijn, in de vele zware uitwed strijden die nog op het programma staan. Van de Merino's valt niet veel meer te zeggen, dan dat zij op de goede weg zijn, om de competitie op een volwaardige plaats te eindigen. Dat Matjan zich zal kunnen handhaven kan moeilijk aangenomen worden. Maar je kunt nooit weten, als ze na de gedwon gen rust weer een beetje ingespeeld raken is er van alles nog mogelijk. Dat Triangelboys en Kulan het ver zul len brengen staat nog te bezien, maar een onderste plaats behoeft het nu bepaald niet te worden. Voor RKVUV ziet het er wel erg donker uit, hoewel er nog zo weinig door deze mensen is gespeeld, is er nog geèn peil op te trekken. Veenendaal gaat zondag naar Arnhem om Eendracht te ontmoeten. Dit wordt weer een moeilijke opgave, temeer daar de Arnhemmers wel hun uiterste best zullen doen om de Veenendalers naar de onderste plaats te drukken. Opstelling Veenendaal: doel: P. Spies; achter: A. Gazenbeek en B. v. Soest; mid den: C. Kroes, C. Gerritsen en A. Gaas beek; voor: A. Muller, A. Rebergen, C. Heykamp I, C. Heykamp II en P. Muller. VRC zal thuis moeten proberen om zich aan het Kampense Go-Ahead wat op te trekken. Dit is onbetwist een zeer moei lijke opgave, maar aangenomen dat de Veenendalers de situatie goed bekeken hebben kan er een klein kansje inzitten. Scherpenzeel dat het thuis tegen Rhe- nus moet opnemen, heeft j.l. zondag tegen Renswoude gedemonstreerd hoe het niet moet. Zullen zij het a.s. zondag anders doen? Het is natuurlijk mogelijk, maar meer dan een gelijk spel zal er wel niet te behalen zijn. DVSA krijgt Hoogland op bezoek. Ge zien het resultaat van de laatste wedstrijd zullen de Amerongse voetballers het volle pond wel opeisen. RKVUV gaat in Utrecht de zoveelste nederlaag tegemoet tegen Utrechtse Boys. Bij het afdelingsvoetbal zal Matjan thuis tegen CSW uit Wilnis wel weer met een klinkende nederlaag genoegen moe ten nemen. GVVV dat vorige week de vruchten plukte van het gelijke spel van Merino's tegen Altius, gaat haar kampioenskansen verdedigen tegen VWM in Bussum. Een overwinning zit er absoluut in, maar de Bussummers kunnen wel eens een keer goed op schot zijn. Kijk maar naar de 7-1 nederlaag van Matjan. In de tweede klasse A zien we Sport club Rhenen verliezen van BVC. Musketiers zal het er tegen VVOP waarschijnlijk wel iets beter afbrengen. Een overwinning is dan ook niet uitge sloten. Triangelboys krijgt het in Baarn tegen TOV ook niet gemakkelijk, maar een ge lijk spel kan er wel uitkomen, terwijl Scherpenzeel van Sova moet kunnen win nen. Dit ook voor Kulan te voorspellen zou voorbarig zijn, want om de leiders te kloppen dat wil heel wat zeggen. Valleivogels schijnt weer behoorlijk van slag af te zijn. Het gunstigste resultaat zal dan ook wel een gelijk spel zijn. De wedstrijden van de eerste helft der tafeltenniscompetitie zitten er weer op, uitgezonderd enige uitgestelde ontmoetin gen. In de le klasse A heeft Climax 1 de eerste helft ongeslagen beëindigd. Ook Swift is nog steeds ongeslagen maar moet nog enige inhaalwedstrijden spelen. Ritac behaalde in de afgelopen week twee over winningen n.l. op Seelbeeck en Climax 2. Tegen Seelbeeck werd het 8-2. De Man verloor tweemaal. Tegen Climax 2 kwam De Man helemaal niet tot winst en daar N. van Manen, Van Dam versloeg, moest het dubbel de beslissing brengen. Doordat Van Dam en Van de Weert hier de meer dere bleven over Van Manen en Heykamp behaalde Ritac tenslotte nog de volle twee Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. punten. Swift won met 8-2 van RTC en RTTV verrastte door Tios 2 met dezelfde cijfers een nederlaag te bezorgen. Climax 1 tenslotte, won met 9-1 van RTTV. Hier zorgde Van de Broek voor het enige winstpunt door P. van Manen een neder laag te bezorgen. In de 2e klasse C eindigde de grote strijd tussen de koplopers Ritac 2 en Cli max 3 onbeslist. Hier bleef W. Vos voor Climax 3 ongeslagen-. Overigens was dit resultaat het gunstigst voor Ritac 2 dat z'n twee punten voorsprong behield. Programma tot en met woensdag 22 jan. Donderdag 16 jan. vierde klasse H: Panter 2—TTCB 2; Maandag 20 jan. eerste klasse A: Climax 2-Treffers 3, (inhaalwedstrijd); Dinsdag 21 jan. vierde klasse H: TTCB 2 -VSW 3; TTCB 3-RTC 3; Woensdag 22 jan. tweede klasse C: Panter-Swift 2; vierde klasse H: Panter 3-Ritac 5. SCHAKEN Het derde tiental van de Veenen daalse Schaakvereniging speelde j. 1. woensdagavond in ,,'t Trefpunt" de wedstrijd tegen de Hevea schaakver eniging „Het Paard". Deze voor de bezetting van de onderste plaats zo belangrijke competitiewedstrijd werd door de Veenendalers met ruim ver schil gewonnen. Het derde tiental maakt nu wel een goede kans zich in de 2e klasse van de Oostelijke Schaak bond te handhaven. De uitslagen waren: Maas Barentz 10 Ter Hogt Mos 01 Schuurmans v. d. Pluim 01 Heikamp v. d. Wegen10 v. d. Veer Huisjes 10 Van Dam J. BorgonjeV*1lt Griffioen v. d. Kraats10 Vaartjes H. Borgonje01 De Kleuver Droog 10 Wijnberger Sassenus 10 6V2—3V< DAMMEN Vandaag, 17 januari, beginnen de wedstrijden om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland. Onze plaatsgenoot de heer J. Edink, speelt dan vrijdag tegen de heer De Kluyver, kampioen van Zuid-Holland en zater dag tegen de heer O. Drenth die kam pioen van Drente is en tevens kam pioen van de drie noordelijke provin cies. Wij wensen onze plaatsgenoot veel succes toe in de komende strijd. ZONDAG a.s., aanvang 2.30 uur Terrein Wageningse Berg Voor naar Telefoon 2454 Nieuweweg 151-155 Veenendaal Speciale Installaties met Centrifugaal- of plungerpomp voor huiswatervoorziening - stallen - kippenhokken Pompenfabriek - ENGWEG 39 - LUNTEREN - Telefoon 383 K 8388 Nee, mijn kind, ik ben niet waan zinnig. Men heeft mij alleen maar ver radenbedrogen en verkocht heeft hij mij. Ja, mijn kind, ik ben „De ver kochte bruid", die jullie allebei zo graag hoort. O jijjij, met je hulpe loosheidmet je naïeve, romantische liefde, jij, met je tedere ogen heb je hem weggetoverd... Nu is onze saam horigheid natuurlijk niets meer waard. Alle dromen, alle plannen... alles is voorbij! En van jou komt hij ook niet meer los... sedert vandaag weet ik dat. Ja, tegenover jou is hij de beschermer, de sterke, zelfverzekerde man. Een jaar geleden kon hij er zonder mij niet ko men. Maar dat is nu allemaal weg... Dat geldt niet meer, en ik tel niet meer mee...! Angela begreep uit dit alles slechts een ding, namelijk, dat Stefan onver biddelijk aan haar toebehoorde. Wat er ook ooit met Helga geweest was, Helga had hem verloren. Daarom was zij natuurlijk zo buiten zichzelf... om dat Stefan niet meer van haar hield. Dat gaf ze eerlijk toe. Hij hield alleen van Angela. Eigenlijk hoefde Helga haar dat niet te zeggen, zij wist het zelf 1 wel, met iedere zenuw van haar lichaam en met ieder zintuig van haar wezen. En daarom was al het andere haar onverschillig. Alles wat Helga uit schreeuwde liet haar volkomen koud. Stefan had haar lief, hij en zij hoorden bij elkaar, voor eeuwig en altijd! Wat daarvoor misschien gebeurd was, hoor de in een andere, in een lang voorbije wereld thuis. Angela was dus zeer rustig, zeer be heerst en zelfs koel. Ach Helga, zou het niet beter zijn wanneer je me alles, wat je me nu in het gezicht schreeuwt, kalm in volg orde vertelt? Zo heeft het toch geen doel... zo begrijp ik er geen woord van. Tegenover deze rust van haar rivale brak Helga's ongeremde woede. Zij wierp zich in een stoel en sloeg de han den voor het gezicht. Angela wilde naast haar gaan zitten en zusterlijk haar arm om Helga heen slaan, maar Helga duwde haar weg. Nee... kind, het medelijden van anderen wil ik niet. Ik ben geen vrouw, die men medelijden schenkt. En dat wil ik ook niet...! Zij hief haar hoofd op en nam de handen van haar gezicht weg. Angela zag, dat ze niet gehuild had. Overigens was het mijn eigen schuld... ik was te dom, te zelfverzekerd en... te goedmoedig! Laten we toch niet van schuld spreken, stelde Angela voor en trok een stoel naast Helga, maar laten we nu de hele geschiedenis in alle rust be spreken. Tot nu toe weet ik eigenlijk nog niet wat er aan de hand is. Toe, Helga, wil je het mij niet zeggen? Dat zal nu wel moeten, gaf Helga toe, die haar zelfbeheersing langzamer hand weer terug kreeg. Helga vermeed Angela aan te zien. Zij keek onafgebroken het raam uit, hoewel ze slechts de boomtoppen tegen de achtergrond van de bergen zag. Zonder omhaal begon ze bij de tijd toen Stefan en zij elkander hadden leren kennen. Zij beschreef hun ge meenschappelijke strijd om het bestaan, hoe zij in München geleefd hadden en waar Stefan en zij vandaan gekomen waren. Zij vertelde duidelijk en zake lijk, alsof het ging over het lot van wildvreemde mensen of over de in houd van een film. Zij schilderde hun beider toekomstplannen, de dagelijkse arbeid en dan de reddingbrengende op roep van de Kliniek van Godenbergh. Zij vertelde hoe hopeloos Angela er toen had voorgestaan, hoe men van dokter Holl slechts een verzachting van daan had, geen enkel recht. Zij had Stefan er toe gedwongen met Angela naar het altaar te gaan... natuurlijk alleen voor de schijn. Overigens had Holl Alberti onder vier ogen verzekerd dat het stellig een schijnhuwelijk zou blijven. Met Angela's gezondheid kon dat ook niet anders. Maar toen dat wonder geschiedde en Angela gezond werd, toen was goede Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur de krampen en de pijnen verwacht en gehoopt had en met welk een absolute zekerheid men haar dood verwachtte. Misschien had men toen vooruit moe ten zien, dat Angela op de jonge arts verliefd had kunnen worden, die haar van zoveel ellende bevrijdde. Maar nie mand had daaraan gedacht. En toen het gebeurd was en het voorval met de lelie zich had voorgedaan, wist men geen raad meer. Zo was Alberti op het idee van een schijnhuwelijk met Holl gekomen. Maar Stefan had hem heel eerlijk uitgelegd, hoe het tussen hem en Helga stond. Hij wilde dit schijn huwelijk niet en ook Alberti liet toen de gedachte vallen. Toen had zij... zij zelf... Stefan overgehaald desondanks er op in te gaan. Ja, ze had geen recht zich zo op te winden als ze zojuist ge- raad duur... Maar tenslotte waren ze overeengekomen eerst haar volledig herstel af te wachten. Dan zou Stefan afreizen, zo, alsof het voor enige dagen zou zijn. Alberti zou het op zich nemen zijn dochter de hele waarheid te zeg gen. Tenslotte zou dan het huwelijk on geldig verklaard en Stefan weer vrij worden. Helga en hij waren van plan geweest in de herfst te trouwen. Nu heb ik je alles gezegd, Angela. Maar jij, jij behoeft me niets meer te zeggen, helemaal niets! Ik weet wat er intussen gebeurd is... Nu bestaat er geen terugweg meer, noch voor hem, noch voor jou... en ook niet voor mij! Ik moet proberen Stefan te begrijpen. Hij kon niet anders... hij houdt van je! Ja... wanneer een man zich door het leven geslagen heeft is een levens- t/m woensdag 22 jan. 1|| en zoals altijd GRATIS MELKKOETJES voor voor 10803 Namens zijn opdrachtgeefster „Patrimoniums Bouwver eniging" te Veenendaal, zal ondergetekende in het open baar aanbesteden onder erkende aannemers, overeen komstig het aanbestedingsreglement W.B. Het bouwen van een flatgebouw van 18 woningen in drie woonlagen waarin zes garages, op een terrein gelegen aan de Westersingel hoek Jan Steenlaan. Bestek en tekening no. 476 blad 1 en 2, zijn vanaf heden a. ter lezing op het kantoor van de architect G. de Geit, Kerkewijk 41 te Veenendaal; b. verkrijgbaar bij ondergetekende tegen betaling van 10,per stel. De aanbesteding vindt plaats voor de massa van het ge hele werk. Restitutie op de dag van aanbesteding 5,- per stel. Inschrijvers moeten bestekhouders zijn. De aanbesteding vindt plaats op vrijdag 31 januari 1958 des namiddags vier uur in hotel „De Korenbeurs" te Veenendaal. De architect B.N.A. G. DE GEIT. Gevraagd Meer hulp aanwezig Mevr. Van de Meene De Klomp 1 Telefoon K 8387-236 Hebt U saus of witwerk Vakkundig timmer werk dan naar Ook gespeciiliseerd in boerenwerk Prijs Billijk Schnttersteeg 19 Tel. 9505 EDE krachtige vrouw hem niet zoveel meer waard als daarvoor. Hij wil niet meer aan de hand van de vrouw gaan... maar mocht haar liever dragen. Ik ben er zeker van overtuigd, dat Stefan jou op de handen zal dragen, of je dat wil of niet! Angela had haar met geen woord en geen gebaar in de rede gevallen. Alleen geluisterd had ze en geen lettergreep gemist van wat Helga haar vertelde. Uiterlijk was ze daarbij volkomen kalm gebleven. Helga... zoëven heb je niet gewild, dat ik mijn arm om je hals sloeg... Mag ik het nu doen? Zonder antwoord af te wachten stond ze op en omarmde de ander. Ik ga nu naar mijn vader in de stad, zei ze, ik moet hem gerust stellen. Ga niet weg, Helga... Een van ons zal spoedig weer terug zijn! Hoofdstuk 25 Alberti was tamelijk verbaasd, toen men hem Dr. Holl aandiende. Toch on derbrak hij meteen zijn dictaat en ging Stefan tegemoet. De trein gemist, mijn beste? Nee... ik ben in Verona uitgestapt en teruggegaan. De ander keek hem vragend aan. Ja vader... er staat een man voor u, die zijn woord wil breken... dat wil zeggen, ik heb het al gebroken. Alberti keek naar de grond om zijn ontroering te verbergen. Zei je zojuist vader tegen me? Ja... pardon, het ontschoot me. Ik weet eigenlijk helemaal niet precies wat ik allemaal zeg. Alberti knikte. Ik ben er blij om, mijn zoon. Ove rigens begrijp ik je. Hij bracht hem naar de hoek met de leren stoelen en verzocht hem op de sofa plaats te nemen, waarna hij ook zelf ging zitten. U begrijpt me? vroeg Holl onge lovig. Betekent dat, dat u ook mijn hou ding billijkt... mijn verraad aan Helga, mijn woordbreuk? Nee, zei Alberti, achteroverleu nend, billijken kan ik je houding na tuurlijk niet... maar ik kan het men selijk begrijpen. Ja... en mij persoonlijk er over verheugen kan ik ook. Stefan Holl boog zich voorover en bekeek de neuzen van zijn schoenen. U verlangt geen verklaringen van mij... geen rechtvaardiging? Waarom? De verklaring is wel, dat je Angela zeer liefhebt... dat je haar eenvoudig niet verlaten kunt. De jonge man knikte. Ik kan het inderdaad niet... nu niet meer! En wat die rechtvaardiging be treft, ging zijn schoonvader voort, daarvoor bestaat er geen... Hoogstens dat men een woordbreuk door het ho gere geweld van het gevoel zou kunnen rechtvaardigen. Holl richtte zich op. Alberti zag aan zijn gezicht hoe zijn geweten hem kwelde. En Helga...? vroeg hij vertwijfeld. Zij heeft toch rechten op mij! Alberti sloeg zijn armen over elkaar en keek Stefan Holl recht in het gelaat. Jij hebt je onjuist uitgedrukt, mijn jongen. Helga heeft geen rechten op je, maar zij heeft een recht op jou. Je bent haar namelijk je liefde verschuldigd. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1958 | | pagina 3