Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken KANTONRECHTER Voor de MULDER OPHELDERING ROND DE MELKPRIJS IN VEENENDAAL Wist U Veenendaalse bedrijfsleven treedt in contact met onderwijs m$ ©mnm Gijs van der Kuile te Rhenen werd Maandag 100 jaar RENSWOUDE ACHTERRERG 32e jaargang WOENSDAG 22 JANUARI 1958 Nr. 6 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Jeugdige bromfietsendief gepakt AGENDA Komt Hongaarse gezin reeds volgende week? Een van de oudst gepensioneerden van de Nederlandse Spoorwegen Controle Veenendaalse bevolkingsregister ELS1 ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" In de plaatsen van versohynlng DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprys per mm 15 cent Speciale contractpryzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Van de Chr. Besturenbond te Veenen daal ontvingen wij het navolgende be richt: De Chr. Besturenbond heeft zich in ver binding gesteld met het hoofdbestuur van het Chr. Nationaal Vakverbond, in ver ban 'et het feit, dat de Veenendaalse rtV'Uchandelaren de melkprijs hebben ver- gd, ondanks een - volgens persberich- - door de minister van Economische rm afgekondigde prijsstop voor melk. Inderdaad hebben de Veenendaalse melkhandelaren de melkprijs gedurende veertien dagen met één cent verhoogd, doch inmiddels is met ingang van j.l. maandag de melkprijs weer tot de vroe gere hoogte van 35 cent per liter terug gebracht. Niettemin hebben wij het toch wenselijk geacht de heer D. van Kampen, lid van de prijzencommissie van het produktschap voor zuivel, om deskundige opheldering te verzoeken in deze ietwat vneemd aan doende aangelegenheid. Deze zegsman van de Veenendaalse melkhandelaren deelde ons het volgende mede. Om te beginnen geldt de door de minis ter afgekondigde prijsstabilisatie uitslui tend voor het zgn. saneringsgebied. Dit is in grove trekken gezegd: het westen van het land. De grenzen van dit gebied zijn nauwkeurig afgebakend en Veenendaal valt hier - hoewel men soms anders denkt - buiten. In Veenendaal mag dus de melkprijs worden verhoogd, mits men hiervoor ver gunning aanvraagt via de prijzencommis sie van het produktschap voor zuivel aan de minister van Economische zaken. Door een misverstand is verzuimd voor Vee nendaal deze vergunning aan te vragen. Niet omdat hiertoe van hogerhand is in gegrepen, maar uit eigen beweging heb ben de Veenendaalse melkhandelaren de verhoogde prijs van 36 cent per liter weer op 35 cent teruggebracht. Men wilde tot elke prijs het vertrouwen van de consu menten behouden. Men dient er evenwel rekening mee te houden dat binnen afzienbare tijd die prijsverhoging van één cent per liter toch doorgaat. En hiertoe is, volgens de heer Van Kampen, in Veenendaal alle reden. In heel Nederland is de minimum-melk prijs 36 cent per liter, alleen in Veenen daal 35 cent. Er zijn zelfs plaatsen, waar men 37 cent per liter betaalt. De lage prijs in Veenendaal vindt zijn oorzaak in het feit, dat bij de landelijke verhoging in juli 1957 var. zes cent per liter, de Veenendaalse melkhandelaren hun prijs slechts met vijf cent verhoogden. Door de Veenendaalse politie werd aan gehouden een 15-jarige jongeman uit Gelders-Veenendaal, die ervan werd ver dacht in Utrecht een bromfiets te hebben ontvreemd. Nadat de jongen een volledige beken tenis had afgelegd, werd hij wederom op vrije voeten gesteld. De bromfiets kon in beslag worden genomen. De jongeman zal zich te zijner tijd hebben te verantwoor den voor de officier van justitie. dat PTT inmiddels is begonnen met aanleggen van de alarm-installatie voor de Veenendaalse Vrijwillige brandweer? dat in totaal 23 aansluitingen moe ten worden gemonteerd (22 brandweer lieden en de brandweerkazerne)? dat de brandweerlieden dag en nacht door een schel belsignaal kunnen worden opgeroepen? dat alleen overdag de sirene nog zal loeien, aangezien het merendeel van de „spuitgasten" dan niet thuis te berei ken is? dat j.l. vrijdag het personeel en de leerlingen van het Chr. Lyceum alhier zijn doorgelicht? dat deze doorlichting gebeurde in een zgn. rijdende röntgenologische in richting? dat deze inrichting was onderge bracht in een grote oplegger, getrokken door een zware truck? VEENENDAAL Vanavond om 8 uur in ,'t Trefpunt' tweede lezing „Levens- en wereld beschouwing van Albert Schweit zer" door Volksuniversiteit Vee nendaal. Om 7.30 uur in Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat Ds. C. v. d. Weele, over „Hoe doen wij met de zending in nood." Om 7.30 uur in geb. Leger des Heils, Fluiters- straat Cdt. Ahlberg (Cdt van Ne derland) leidt een openbare bijeen komst, toegang vrij. Donderdag 23 jan. om 7.30 uur in Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat, Dr. W. H. Velema spreekt over „S.O.S.-signalen van de kunstmaan." toegang vrij. Vrij dag 24 jan. om 7.30 uur in „Eltheto" bijeenkomst van Ontspanning Be jaarden Centrum. Zaterdag 25 jan. om 8 uur, concert- en toneelavond zangvereniging „Zang- en Vriend schap" in gebouw Eikenlaan. Om 7.30 uur in gebouw „Eltheto" wan delsportvereniging geeft een bonte avond onder ausp. van „Het Vee nendaalse Wandelcomité." Zaterdag 25 jan. 7.30 uur in ,,'t Trefpunt", jaarlijkse feestavond V.R.C., Kaarten bij bestuursleden Hierbij komt, vervolgde de heer Van Kampen, dat ondanks de 12 loonsver hoging, die men inmiddels heeft gehad, de melkhandelaren in Veenendaal nog precies dezelfde winst maken als in 1954. In verhouding tot andere streken en plaatsen in Nederland ligt het winstmarge voor de melkhandelaren in Veenendaal zeker te laag. Met vergroting van dit winstmarge heeft tenslotte niets te maken dat in het voorjaar ook in Veenendaal gedurende vier maanden de melk één cent duurder was. Hiervan hebben de melkhandelaren geen profijt gehad. Deze cent per liter was geheel voor de bedrijven, aldus de heer Van Kampen. BRANDJE DOOR VOORBIJGANGERS GEBLUST Vermoedelijk door smeulende as ontstond vrijdagavond j.l. tegen mid dernacht een brandje in één van de fietsenbergplaatsen van de Kon. Julia- naschool. Twee voorbijgangers, de he ren J. v. K. en A. K. uit Veenendaal, merkten het brandje op en wisten het te blussen. Zij ontvingen dezer dagen- van het bestuur van de Kon. Julianaschool een schriftelijke dankbetuiging en een kistje sigaren als blijk van waarde ring voor hun snelle en doortastende optreden. Sinds 1955 bestaat in Nederland een stichting Contactcentrurn Bedrijfsleven/ Onderwijs. Deze stichting, ingesteld op initiatief van het bedrijfsleven en het voorbereidend hoger- en middelbaar on derwijs, stelt zich ten doel het contact tussen het bedrijfsleven en het middel baar onderwijs te verwezenlijken. Hiertoe ontplooit zij verschillende activiteiten om de middelbare schooljeugd ,rijp' te maken voor de Nederlandse industrie. De Veenendaalse fabrikantenvereniging heeft nu deze aangelegenheid ook plaatse lijk aangepakt. Zij wil echter het contact tussen de Veenendaalse industrie en het onderwijs in Veenendaal op nog bredere basis schoeien, n.l. door niet alleen de middelbare school, maar alle scholen in te schakelen. Op een j.l. vrijdag in ,,'t Trefpunt" ge houden vergadering zijn reeds belangrijke stappen in deze richting genomen. Op deze vergadering waren de Veenendaalse fabrikanten en staven uit het personeel van verschillende scholen vertegenwoor digd. De heer H. G. Heij, voorzitter van de fabrikantenvereniging en directeur van Pehavee te Veenendaal en Spencer-Heij te Culemborg heette hen allen welkom, alsmede beurgemeester A. Bakker, die zelf de gemeentelijke portefeuille van on derwijs beheert, Drs. J. D. Visser van de stichting Contactcentrum Bedrijfsleven/ Onderwijs, de heren Nicolaï en Ir. Bijden- dijk, secretaris van de dep. van de Mij. van Handel en Nijverheid, resp. te Haar lem en te Amersfoort, de heer Ket van de Kamer van Koophandel te Utrecht, de heer J. Havinga, directeur Arb. bureau Veenendaal en de heer G. J. Vunderink, secretaris textielarbeidersunie C.N.V. Voor de vuist weg hield de heer Heij, die een vlotte spreker is, een inleidende causerie, welke antwoord gaf op de vraag waarom het noodzakelijk is in Nederland tot verdere industriële ontwikkeling te komen. Uitbreiding in de agrarische sector, zo zei de heer Heij, is niet mogelijk, aange- Hoofdstr 51, tel. 3184, Veenendaal zien Nederlands cultuurgrond is uitgeput. Bovendien is er door het wegvallen van Indonesië minder werkgelegenheid voor afgestudeerden en ook minder plaats voor de grote handelslichamen. Het gevolg van dit alles is: de Nederlandse industrie moet alles opvangen. Ook een reden tot noodzakelijke indu strialisering noemde de heer Heij de min der toegankelijke markten in Azië, Afrika en Zuid-Amerika. In deze landen ontwik kelt de industrie zich meer en meer. De afzet van buitenlandse produkten is daar om in deze landen na de laatste wereld oorlog sterk verminderd. Een lichtpunt is wel, dat deze volken steeds meer behoefte hebben aan produk ten als kleding, fietsen, radio's, auto's, aangezien de bewoners van deze wereld delen hun eisen ook hoger gaan stellen. Daarom is het noodzakelijk, aldus de heer Heij, dat Nederland kwaliteitsprodukten maakt, voordeliger gaat werken door gro- (Zie verder pagina 2.) Het Hongaarse gezin van Imre Vago, voor welk gezin de gemeente Veenendaal een woning beschikbaar stelde, komt hoogstwaarschijnlijk in de loop van de volgende week van Amsterdam naar Vee nendaal. De heer Vago en zijn echtgenote zullen de nieuwe iiatwoning Rembrandtlaan 23 betrekken. De V.S.W. zal de heer Vago te werk stellen. CONTACT BRANDWEER MET CANADESE FAMILIE Tegen het einde van de oorlog stortte in de omgeving van Veenendaal de Cana dese vlieger Wakeman naar beneden. Hierbij kwam deze piloot om het leven en werd op de begraafplaats te Veenen daal begraven. De Veenendaalse vrijwillige brandweer adopteerde het graf en onderhoudt dit nog steeds. Bovendien hebben de brandweerlieden nog steeds contact met de ouders van de omgekomen vlieger. Vorig jaar heeft de chef van de be graafplaats, de heer J. Roelofs, tevens lid van de brandweer, hen foto's van het graf gezonden en ieder jaar ontvangen de brandweermannen kerst- en nieuwjaars wensen van het Canadese echtpaar. Ook dit jaar weer. De brandweerlieden zonden op hun beurt gelijkluidende wensen naar Canada. BONTE AVOND Het Veenendaals wandelcomité aange sloten bij de Nederlandse Wandelsport Bond, organiseert zaterdag 25 januari a.s. een bonte avond in geboiiw „Eltheto." Medewerking wordt o.a. verleend door de toneelvereniging D.V.V. en de accordeon vereniging „De Aria's". Tevens zal er nog een film over de wandelsport vertoond worden. Gijs van der Kuile, inwonend bij de fa milie Haalboom aan de Bantuinweg te Rhenen, was maandagochtend om acht uur al uit de veren. Hij zat toen al prins heerlijk bij de kachel in zijn vertrouwde stoel, met een glunderend gezicht. En geen wonder ook, want hij was 100 jaar geworden. Er was al een fruitmand op dit vroege uur en de familieleden lieten zich natuurlijk niet onbetuigd. Omstreeks half elf stapte de burgemeester van Rhenen Jhr. Mr. L. Bosch van Rosenthal, binnen om namens het gemeentebestuur, de ge meentenaren en namens hemzelf uiter aard de meest hartelijke gelukwensen aan te bieden. Ook wethouder W. Klaassen was daarbij tegenwoordig, evenals de ge meentesecretaris en de chef van de bur gerlijke stand der gemeentesecretarie. Namens het gemeentebestuur kreeg de honderdjarige een elektrisch scheerappa- raat. Hij was er erg mee ingenomen, want hij scheerde zich altijd nog met een mes, het geen wel eens een bloedbad opleverde. De burgemeester zelf overhandigde de jarige een fraaie pijp, een zogenaamde droogroker met een luxe doos tabak. Gijs stak meteen maar een pijpje op, al moest hij nog wel eventjes zoeken naar de kop, want toen hij het pakje openmaakte haalde hij er eerst alleen het roer nog maar uit. Enfin, die kop was gauw genoeg gevonden en aan het roer gezet en echt genietend trok hij als een kenner aan de jongste aanwinst. Want een liefhebber van roken is Van der Kuile, dat moet ge zegd worden. Van de directie van de Ned. Spoorwegen was er een felicitatiebrief met een bloemetje, want Gijs is een der Ter controle van het bevolkingsregister van de gemeente Veenendaal zal één dezer dagen wederom in iedere woning in Veenendaal een kaart worden bezorgd. Op deze kaart staan vermeld: straat en huisnummer en de namen en geboorte data van de personen, die in het betref fende perceel wonen. Een kruisje (X) voor het huisnummer betekent een „bis" num mer. Iedereen wordt verzocht deze gegevens nauwkeurig te controleren, Wanneer er geen aanmerkingen op adres, naam en geboortedatum zijn, kan onmiddellijk achter iedere naam een kruisje worden gezet. Zijn de gegevens foutief, dan wordt verzocht op duidelijke wijze de nodige verbeteringen, dan wel aanvullingen, aan te brengen. Tevens moeten het beroep en het kerk genootschap van iedere bewoner op de kaart worden geplaatst. Het kerkgenoot schap in de eerste kolom vóór de naam en het beroep in de kolom onmiddellijk achter de naam. Gevraagd wordt het juiste beroep, dus niet bijv. fabrieksarbei der, maar bijv. sigarenmaker, katoen wever, wolspinner enz. Percelen, waarin meerdere gezinnen zijn gehuisvest ontvangen slechts één kaart, waarop alle bewoners staan aan gegeven. De achterzijde van de kaart doet dienst als aangifte-biljet voor de hondenbelas ting. Iedereen, al dan niet houder van een hond, moet dit aangifte-biljet invullen en ondertekenen. De bewoners van woningen, waar niet een bovenbedoelde kaart wordt bezorgd, worden verzocht dit te melden ter ge meentesecretarie, Hoofdstraat 92, afdeling bevolking. Eveneens kan men zich hier vervoegen als het controleren, of het in vullen moeilijkheden oplevert. De kaart moet binnen een week per post worden teruggezonden. Een post zegel behoeft niet te worden geplakt en evenmin een nader adres te worden ver meld. oudst gepensioneerden van dit bedrijf. Trots toont hij nog een mooi horloge, dat hij destijds kreeg van de directie bij zijn zilveren dienstjubileum. Het feest bleef niet tot binnen de muren van zijn woning beperkt. Overal in de straat werd gevlagd en de straatwerkers - want de Bantuinweg wordt momenteel aanzienlijk verbreed - hadden ook ge zorgd voor een bloemetje. „Vroeger moest ik m'n pijp aansteken met een tondeldoos", vertelt Van der Kuile en zo kan hij lange verhalen doen over toestanden, waarvan wij alleen nog maar weten uit boeken of uit verhalen van de oudjes onder ons. Van der Kuile heeft dus een complete evolutie meege maakt en zijn geestelijke vermogens zijn nog zo prima, dat hij dat allemaal nog kan navertellen. Hij had zeven jongens en één dochter. Drie zoons en zijn dochter zijn al overleden. Vier kinderen zijn nog in leven, waaronder zijn oudste zoon Willem, die inmiddels ook al 73 jaren telt. De honderdjarige heeft over belang stelling niet te klagen gehad op deze dag, die ook voor heel Rhenen een zeer bij zondere is. Het is namelijk 62 jaar geleden dat er een honderdjarige in de gemeen schap was, namelijk Martinus Wilhelmus van de Waal, die geboren op 15 juli 1796 te Rhenen en ook te Rhenen was over leden en wel op 21 november 1898. Van de Waal had dus de leeftijd bereikt van 102 jaren. Van der Kuile vroeg nieuwsgierig wie eigenlijk in leeftijd op hem volgde in de gemeente. De chef van de burgerlijke stand heeft hem beloofd het na te zullen kijken. Iedere dag, wanneer het weer dat toe laat, maakt deze krasse ouwe baas nog zijn wandelingetje. Laten we hopen, dat hij nog ouder mag worden dan zijn voor ganger Van de Waal. Hij mag zich in elk geval nog verheugen in een prima ge zondheid. De 100-jarige heer G. van der Kuile temidden van v. 1. n. r.: Burg. Bosch Ridder van Rosenthal, de heer Meyer, mevrouw Haalboom-van der Kuile, de heer Haalboom en de gemeentesecre taris, de heer Van de Willik. ORANJE-WIT GAAT OOK OP ZATERDAGMIDDAG VOETBALLEN Binnen korte tijd zal de voetbalver eniging „Oranje-Wit" te Eist, die tot nog toe alleen in de zondagcompetitie meespeelde, ook met een elftal in de zaterdagmiddagcompetitie uitkomen. Pogingen om voldoende spelers voor een zaterdagmiddagelftal te vinden zijn reeds gaande. Geruchten omtrent een en ander deden reeds enkele dagen in Eist de ronde. Niemand wist echter het juiste. Bij een telefoongesprek met de voor zitter van „Oranje-Wit", de heer Van Kooten, werd ons het bovenstaande meegedeeld. E.H.B.O.-WEDSTRIJDEN IN ELST OP 22 FEBRUARI Op 22 februari zullen in de jeugd herberg „De Eikelenkamp" te Eist, de voor-E.H.B.O.-districtswedstrijden wor den gehouden. Ploegen uit Amerongen, Eist, Veenendaal, Leersum, Langbroek, Wijk bij Duurstede en Maarn-Maars- bergen, zullen elkaar daar, onder het wakend toezicht van een deskundige jury, bekampen. INENTING TEGEN KINDER VERLAMMING Blijkens mededeling van de Genees kundige hoofdinspectie van de Volks gezondheid zal dit jaar de inenting tegen kinderverlamming worden ter Het Zwarte Laantje te Ede is voor alle verkeer verboden, maar toch was A. A. v. d. B., ambtenaar te Ede, er met zijn motor gesignaleerd en daarvoor had hij een proces-verbaal gekregen. Vrijdag wees verdachte er voor het Wa- geningse kantongerecht evenwel op, dat op de kruising Zwarte Laantje Laan 1948 de borden, die aangeven, dat het laantje voor motoren en andere voertui gen taboe is, ontbreken en juist van Laan 1948 af was hij het wegje ingezwenkt. Het gerecht wilde nader onderzoeken of de borden er inderdaad niet staan, in welk geval verdachte vrijuit zou gaan. De zaak werd daarom aangehouden. hekweg, maar op de Proosdij weg! Het was toch wél op een openbare weg en u had geen rijbewijs, is het niet, vroeg rechter v. d. Brand. Verdachte gaf het argeloos toe en dat was voldoende voor het wettig en over tuigend bewijs. Het bleef bij 20,of 8 dagen omdat hij vertelde de motor in middels verkocht te hebben en niet van plan was weer een andere te kopen. -5J- Tot tweemaal toe in een kort tijdsbe stek was L. G., grondwerker te Renkum, in zijn woonplaats in verre van nuchtere toestand door de politie op de openbare weg aangetroffen. Hoe komt dat nu, vroeg rechter v. d. Brand vrijdag, toen G. zich voor de Wageningse balie bevond. Vroeger hebt u dat nooit bij de hand gehad en nu op eens twee keer raak, op 1 en op 12 okto ber, dus vlak achter elkaar. Vroeger was het anders dan nu, meende verdachte. Tegenwoordig is het zo gauw openbare dronkenschap. Als je één misstap doet wordt het je al aange rekend. Verdachte bedoelde het letterlijk met die misstap, zo op de manier van één keer struikelen en de politie staat je al zwaar beneveld te verklaren, maar dat was de rechter niet met hem eens. Zo erg was het beslist niet. Nou, hield G. vol, in Arnhem had ik verantwoorden: Het wés niet op de Klap- een paar glaasjes bier gedronken, maar Op de Molenallee te Doorwerth was H. G. A. W„ chauffeur te Amerongen, met zijn vrachtauto zo plotseling naar rechts afgeslagen, de Utrechtseweg op, dat hij een bromfietser, die op het evenwijdig met de Molenallee lopende rijwielpad reed, had gekraakt, hetgeen schade aan beide voertuigen ten gevolge had. Ik heb tijdig richting aangegeven, maar de bromfietser moet zo hard ge reden hebben, dat hij bij me was voor ik hem had gezien, zo verontschuldigde ver dachte zich vrijdag voor het Wageningse kantongerecht. Het werd conform de eis van de officier van justitie een boete van 50.of 20 dagen. A. v. d. H., slijper te Ede, had op een motor gereden zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Het zou volgens de ten lastelegging geweest zijn op de Klaphek- weg te Ede, maar, zo zei v. d. H. vrijdag min of meer triomfantelijk, toen hij zich voor het Wageningse kantongerecht moest als je er maar naar ruikt is het al mis. Was u dan niét dronken, wilde rech ter v. d. Brand nu zonder omwegen we ten. Ja, dat wel, gaf verdachte verras send vlot toe, zodat de zaak aan alle kan ten rond was. De officier van justitie, mr. baron Van Slingelandt, waarschuwde G. daarop ern stig zich voortaan een beetje te beperken, want te vaak eindigt drankmisbruik in een rijkswerkinrichting met alle ellende daaraan verbonden. Hij geloofde niet, dat G. al aan alcoholica verslaafd was en voor dit keer wilde hij het daarom nog laten bij een boete van tweemaal 15, of 6 dagen. Rechter v. d. Brand kon er mee akkoord gaan. -fr H. Z., aannemer te Oosterbeek, kreeg een proces-verbaal omdat hij een be schermde oversteekplaats voor voetgan gers niet met matige snelheid genaderd zou zijn, terwijl bovendien volgens de verbalisant de stoplichten niet gewerkt hadden. Verdachte ontkende vrijdag voor het kantongerecht te Wageningen beide fei ten. Ik ben wel terdege met matige snel heid genaderd, zo zei hij, want twintig meter tevoren was ik uit een zijweg ge komen en ik heb de wagen, nadat ik de bocht door was, uit laten lopen tot voor de oversteekplaats, waar ik stopte. Op de linker weghel ft stond een agent met een paar voetgangers en omdat zij stil bleven staan begreep ik, dat het de bedoeling was, dat ik door zou rijden. Ik trok dus op, maar op het moment, dat ik dat deed, stapte de agent over de hartlijn van de weg. Onmiddellijk remde ik weer af en stopte. Als opbouwende kritiek zei ik tegen de agent, dat ik zijn handelwijze nogal vreemd en verwarrend vond. Had ik dat niet gedaan, dan was er waar schijnlijk niets gebeurd. Nu werd de wa gen aan een uitgebreide controle onder worpen. Tijdens die controle constateerde de verbalisant, terwijl ik in de wagen zat, dat mijn stoplichten niet werkten. Mijn motor stond op dat ogenblik niet aan. Zelf heb ik het niet kunnen zien uiteraard. Onmiddellijk na het onderhoud met de agent reed ik naar de garage, waar mijn wagen altijd gerepareerd wordt. De auto werd daar dadelijk door drie mensen na gekeken en samen zagen we toen, dat de stoplichten het wél deden. Ook verder werd geen enkel defect geconstateerd. Een tweede feit, dat mij sterkt in mijn overtuiging, dat de stoplichten brandden, was, dat de achter mij rijdende automobi list bij de oversteekplaats onmiddellijk reageerde, toen ik voor de tweede maal stopte. Hij moet daarbij op mijn stop lichten afgegaan zijn. De garagehouder W. K. uit Oosterbeek, waar verdachte zijn auto na had laten kijken, legde een met die van Z. over eenstemmende verklaring af, terwijl de beide andere monteurs, die de auto ge controleerd hadden, schriftelijk een ex- plicatie gaven van de prima staat, waar in verdachtes auto op de bewuste dag verkeerd had. Om ook de verbalisant te kunnen ho ren, werd de zaak aangehouden tot vrij dag 14 februari. hand genomen van de kinderen, die geboren zijn in de jaren 1952, 1953, 1954, 1956 en 1957. In de provincie Utrecht moeten de vaccinaties worden aangevangen op 17 februari a.s., ter wijl het voorts de bedoeling is dat alle eerste injecties vóór 1 maart as. zijn gegeven. De tweede injectie wordt dan weer een maand later gegeven en de derde injectie weer een half jaar daarna. De inenting vindt waarschijnlijk plaats in het gebouw van „Het Groene Kruis" aan de Dorpsstraat; de juiste datum zal echter nog nader worden vastgesteld. Evenals vorig jaar wordt ook nu weer de ouders of verzorgers verzocht voor elke injectie een bijdrage te be talen van 1, Op medische gronden is voorts vast gesteld, dat kinderen, die voor de polio vaccinatie in aanmerking komen na 15 januari 1958 niet meer voor pokken mogen worden ingeënt, terwijl deze pokkenvaccinatie eerst weer na 15 april a.s. mag plaats vinden. VOORLICHTINGSAVOND COMMISSIE HUISHOUDELIJJKE VOORLICHTING Z.O.-UTRECHT Door de verbreding van de Cunera- weg zijn de mooie Amerikaanse eike bomen gerooid en vele wallen opge ruimd. Hierdoor heeft deze weg veel van zijn natuurschoon verloren. Ook werden de meeste bloementuinen ver nield. Als deze weg binnenkort geheel gereed zal zijn gekomen, zullen ook de bloementuinen weer in orde worden gemaakt. Het is ongetwijfeld voor ve len niet gemakkelijk om een mooie en niet al te dure bloementuin aan te leggen. Daarom acht de commissie voor huishoudelijke voorlichting het goed om hierover een voorlichtingsavond te organiseren. Deze avond zal worden gehouden op donderdag 23 januari a.s. des namiddags 7.30 uur in hotel „La Montagne" aan de Cuneraweg. De heer Vijfwinkel van de tuinbouwvoorlich- tingsdienst zal spreken over het aan leggen en het onderhoud van de bloe mentuin. Een en ander zal met licht beelden worden verduidelijkt. De com missie nodigt hierbij de bewoners van de Cuneraweg en allen die hiervoor interesse hebben uit, deze leerzame avond bij te wonen. WIJZE WOORDEN OOK EEN MANIER Tracht slechts de mensen in de war te brengen; ze te bevredigen is moeilijk. (Goethe) KERKEWIJK 167 -TEL.3000 VEENENDAAL Gevolmacbtigde van de Insurance Company of North America

De Vallei | 1958 | | pagina 1