VEEL HALEN WEINIG BETALEN PL IROl L 3.98 g »BEVA« Goed V.S.W.-toneel voor personeel Terugkeer van Morghan de Magiër Veenendaalse bedrijfsleven treedt in kontakt met onderlijs Marktberichten AMERONGEN ACHTERBERG RENSWOUDE WOUDENBERG Huidgenezin Restant charmeuse onderjurken trainingsbroeken 2.98 IN WOL 5.98 damast manchester jongens PIus-Fours 7.95 8.95 9.95 Prachtige dubbele GORDIJN velours nu r: 98 Doe als iedereen en koop bij SCHERPENZEEL EDER VEEN EDE Sportnieuws (Vervolg van pagina 1) tere vakbekwaamheid en een betere pres tatie per hoofd gaat leveren. Hiervoor is nodig de beste arbeidsprestatie en goed georganiseerde ondernemingen. Zowel aan hoger- als aan lager personeel (ar beiders) worden daarom steeds hogere eisen gesteld. Een goed gerichte opleiding, afgestemd op de industrie, is een eerste vereiste. Op het daadwerkelijke contact tussen het bedrijfsleven en het onderwijs - en hoe dit te verwezenlijken - ging Mr. W. A. van Es, secretaris van de Veenendaalse fabrikantenvereniging, nader in. Het bedrijfsleven, aldus de heer Van Es, moet het onderwijs in kennis stellen van de verlangens en eisen, welke zij stellen aan de jonge werkers, die het in de be drijven wil opnemen. Alvorens te komen tot bespreking van de mogelijk te leggen contacten hield de heer Van Es een wetenschappelijk, knap, betoog over de onderneming in al haar geledingen en de verschillende aspecten van structuur en leiding. Uitgebreid gaf spreker het tot nu toe verrichte werk van de landelijke stichting weer. Aangaande de te verwachten activiteit op dit gebied in Veenendaal zei de heer Van Es: Ik geloof, dat het goed is in de plaatselijke actie het gehele onderwijs te betrekken, niet alleen omdat daaraan plaatselijk behoefte bestaat, maar ook in het kader van lokale scholengemeenschap, waarin uitwisseling van gedachten kan plaats vinden, b.v. tussen de schoolhoof den. Laten de schoolhoofden zich in een soort belangengemeenschap hierover eens bezinnen. Van deze zijde van de Veenen daalse fabrikantenvereniging zal dit gaar ne georganiseerd worden. De bereidheid tot samenwerking is er in Veenendaal. Met behulp van grafieken gaf dokter A. C. Harting, van de bedrijfsgeneeskun dige dienst, als laatste spreker een zeer interessante en begrijpelijke voorstelling van - populair gezegd - het menselijk kunnen. Wat mogen we, zo zei dokter Harting, verwachten van de mens, zonder roofbouw te plegen op zijn gezondheid en tevens op zijn prestatievermogen, op lan gere duur. Niettegenstaande de automati sering is het centrale punt waar alles om draait de mens, die in het produktieproces de belangrijkste en meest waardevolle factor is. Terwijl machines - bij goed onderhoud - in een gestaag tempo dagen en weken achtereen kunnen doordraaien is de mens aan vermoeidheid onderhevig en evenmin in staat op ieder uur van de dag hetzelfde te presteren. Met tot betrekking tot het overwerk zei dokter Harting: Dit is op langere termijn een zeer economische geschiedenis. De uren moeten extra betaald worden, ter wijl de prestatie in die periode na een normale werkdag beduidend lager ligt Spreker noemde voorbeelden uit de eerste wereldoorlog toen het, ondanks de door iedereen gevoelde noodzaak overwerk te leveren, niet mogelijk bleek de produktie te verhogen. Burgemeester Bakker sprak tijdens deze vergadering, die druk bezocht en - ken nelijk - ieders belangstelling trok, een kort slotwoord. Tot slot geven wij een opsomming van de verschillende ingestelde contactcom missies en de namen der leden, die hier van deel uit maken. Voorbereidend hoger- en middelbaar onderwijs: Mr. De Vries (Scheepjeswol), Drs. G. J. Koomen (Ritmeester), H. van Schuppen (mantelfabriek speciaal), L. Bonnike (V.S.W.), namens het bedrijfs leven: Dr. J. Bax, Drs. J. Carsouw, Ir. P. Boon en Drs. J. Jol, namens het onder wijs Mulo-scholen en Techn. school: H. Stoffels (Panter), mej. M. van Buuren (Pehavee), H. Recter, G. de Ruiter (Frisia) namens het bedrijfsleven en: Dr. J. G. Thoomes, G. H. J. de Vries, H. Thijs en C. Th. Kroes, namens het onderwijs. Lagere scholen en Huishoudschool: de heren Timmerman, Huttenga, Knoop en Schram, namens het bedrijfsleven en: A. C. Schilperoort, G. Wijnmaalen, mej. F. M. Wagter en D. Dillingh, namens het onderwijs. Ontspanningsavond voor de Veenendaalse bejaarden Zoals reeds bekend gemaakt werd, or ganiseert de stichting „O.C.B." op vrijdag 24 januari a.s. weer een ontspannings avond t.b.v. de Veenendaalse bejaarden. Deze bijeenkomst vangt aan om 19.30 uur in de grote zaal van „Eltheto." De toneelvereniging „N.A.O. 'verleent medewerking. Voor hen die niet op eigen gelegenheid de zaal kunnen bereiken, rijdt de bus volgens onderstaande „dienst regeling" 6.45 u. Parallelweg hoek Kerkewijk 6.47 Parallelweg/overweg 6.50 School Bosplein 6.54 Bergweg hoek Kerkewijk 6.57 Postkantoor Slot. de Bruïneplein 7.00 Patr.laan hoek Sav. Lohmanstraat 7.05 „Sola Fide" - Eikenlaan 7.10 „Eltheto" 7.12 Achterkerkstr. hoek Kostverloren 7.14 Zandstraat hoek Gortstraat 7.16 Munnikenweg bij Luxor 7.18 Nieuweweg hoek Holleweg 7.20 Pr. Bernhardlaan hoek Buurtlaan 7.22 Pr. Bernhardlaan hoek Mulderslaan 7.24 Pr. Bernhardl. bij Gebr. v. Leeuwen 7.28 „Eltheto" PROPAGANDA-FEESTAVOND „V.R.C." De voetbalvereniging V.R.C. houdt haar jaarlijkse feestavond op zaterdag 25 januari 1958, aanvang half acht, in gebouw ,,'t Trefpunt". De toneelclub N.A.O. zal opvoeren de klucht „Vrije vogels", terwijl mede werking verleend wordt door het ac cordeongezelschap „Fortissimo" be staande uit veertien personen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bestuursleden. VEENENDAAL. Op de eiermarkt wer den 100.000 stuks eieren aangevoerd. Prij zen van 13,- tot 14,50 per 100 stuks. Handel redelijk. Biggen, aanvoer 70 stuks. Prijzen van 35,- tot 48,- per stuk. Han del traag. WOUDENBERG. Op de eiermarkt wer den j.l. dinsdag 145.000 eieren aangevoerd Prijzen voor kippeëieren 13,- tot 15,50 per 100 stuks (middelprijs 13,50 per 100 stuks). Handel kalm. Onder regie van Hanns Berk heeft het toneelgezelschap van de V.S.W. haar collega's en hun familieleden enkele vrolijke uren bezorgd. Op vrij dag- en zaterdagavond j.l. speelde het V.S.W.-toneel het vrolijke spel in drie bedrijven ,,'t Wespennest". Een toneelstuk, dat zich afspeelt in Lunteren in de zomerse vakantiemaan den. Fred Verduyn, een fabrikant, komt in allerlei zotte verwikkelingen terecht, alleen omdat hij tegen zijn vrouw heeft gezegd, dat hij om finan ciële redenen niet met vakantie kan gaan, terwijl hij in werkelijkheid te druk is. Zijn vrouw wil daarom zelf het geld voor de vakantie verdienen en gaat pension houden. De pensiongasten, die de familie Ver duyn met hun bezoek vereren, geven natuurlijk aanleiding tot de meest vreemde situaties. Alle situaties in de komische sfeer en de bezoekers hebben WONINGWETBOUW IN 1958 Vorige week werd namens de mi nister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid bekendgemaakt, dat in 1958 in Nederland 40.000 woningwetwonin gen zullen worden gebouwd. Bij de verdeling van deze nog te bouwen woningen bleek, dat de pro vincie Utrecht een aantal van 2500 krijgt toe te wijzen. Het is nog niet bekend hoeveel van deze woningen in Veenendaal zullen verrijzen, maar zeer zeker' zal dit aan tal lager- liggen dan de 250 woningen, die in 1957 werden gebouwd. Wel heeft het gemeentebestuur van Veenendaal zich, onmiddellijk na het bekend worden van deze cijfers, ge wend tot de bevoegde instanties om een zo groot mogelijke toewijzing te verkrijgen. Dit mede in verband met het feit, dat het kamp Dijkstraat nog dit jaar zal verdwijnen en de bewoners van dit kamp moeten worden gehuisvest. Tot nu heeft men echter nog niets van bevoegde zijde vernomen. Ingebroken door voordeur Bijzonder brutaal zijn zaterdagavond j.l. inbrekers te werk gegaan bij de fam. J., aan de Groen van Prinstererstraat alhier. Tijdens de afwezigheid van de fam. J. braken de inbrekers een ruitje in de voor deur en verschaften zich op die manier toegang tot de woning. De buit was echter voor hen niet groot. Een damestas en een geldkistje met als inhoud een aandenken, werden ontvreemd. Hiervoor werden de slaapkamers over hoop gehaald. De Veenendaalse politie, o.l.v. inspec teur W. C. H. Dekker, heeft de zaak in onderzoek, maar tot nu toe ontbreekt van de daders elk spoor. Zwijntjesjagers in actie Dezer dagen werden in Veenendaal twee rijwielen ontvreemd. Tot op heden heeft de Veenendaalse politie geen aan wijzingen in de richting van de daders ontvangen, maar men brengt deze diefstal in verband met de ontvluchting van twee gedetineerden uit het Opvoedingsgesticht „Valkenheide." BADMINTON-OVERWINNING VOOR FLASH (VEENENDAAL) De Veenendaalse Badmintonvereni ging Flash I heeft te Eindhoven een 5-2 overwinning behaald op D.A.F. 2, kampioen van de afdeling aldaar. Volksonderwijs bijna 200 leden De afdeling Veenendaal van de ver eniging voor Volksonderwijs heeft thans bijna 200 leden. Dit bleek uit het jaarver slag van de secretaresse, mevr. Van der Wal-Kuitze, tijdens de gehouden leden vergadering in hotel ,,'t Raedthuijs". In alle opzichten gaat het deze ver eniging goed. Ook financieel. Hetgeen de heer Van der Walle, penningmeester, aan toonde met een batig saldo. Voorts werd tijdens deze vergadering besloten de contributie te verhogen tot ƒ3,50 per jaar (in twee keer per jaar te innen). De heer Van der Walle, die in verband met zijn benoeming tot hoofd der o.l. school te Zeist, moest bedanken als pen ningmeester, werd aan het einde der ver gadering toegesproken door de heer H. J. Scholten, hoofd der o.l. school aan De Klomp. De heer Scholten prees zijn vele kwaliteiten en bood hem als afscheids cadeau een haardbankje aan. In de vacature werd benoemd als be stuurslid, de heer A. van Dolder. DAMMEN Voor de onderlinge competitie wer den de volgende wedstrijden gespeeld. Groep A: Ploeg Faber 11 A. v. d. Kolk Meijer 11 Maris M. v. d. Grift 20 A. v. d. Grift E. v. Zomeren 20 Veldhuizen A. v. Ewijk20 Groep B. De Groot Van Loon 02 Wildeman Rebergen 02 Reede De Greef 11 E. v. d. Grift Visser02 Smits E. v. d. Grift02 A. Berkhof Kleinveld20 R. Berkhof Smits 20 G. v. d. Grift Veenendaal 20 Van Wamel v. d. Berg 02 Swetselaar R. Berkhof 02 hiermee een lachwekkend vermaak gehad. Laten we zeggen, dat Chris Muller, als Fred Verduyn, de hoofdrol vertolk te. Feitelijk kunnen we niet van één specifieke hoofdrol spreken. Er waren meer belangrijke vertolkingen, die de regisseur, Hanns Berk, stuk voor stuk goed in de hand hield. Hierbij gevoegd de rolvastheid van alle spelers, dan hebben de personeelsleden van een goede en vrolijke toneelavond kunnen genieten. De heer L. M. Bonnike, directeur van de V.S.W., dankte dan ook de tonelisten met een geestig speech je en hij liet deze dank vergezeld gaan van bloemen en sigaretten. OPENING NIEUWE GARAGE Woensdagmiddag j.l. vond de ope ning plaats van het nieuwe garagebe drijf van M. H. van Veldhuisen en Zn. Ongeveer dertig jaar geleden vestigde de heer Veldhuisen zich in Achterberg, met een kleine houten rijwielherstel- plaats, waar later een woning met ga rage werd gebouwd. Doch deze garage bleek ook nu weer te klein en voldeed ook niet meer aan de eisen des tijds. In enkele maanden van hard werken verrees op dezelfde plaats een grote moderne garage, hetgeen ongetwijfeld een belangrijke verbetering betekent voor deze streek. Voor deze officiële opening bestond een enorme belang stelling. Ook de heer Souwerbren, ge meentearchitect, gaf van zijn belang stelling blijk. Vele zakenrelaties, vrien den en kennissen kwamen hun geluk wensen aanbieden. Door een groep cliënten werd een prachtige elektrische klok aangeboden, terwijl dit nieuwe pand door de vele geschonken bloem stukken in een bloementuin was om getoverd. Door de firma Kirpestein uit Wageningen was een prachtige auto show ingericht, waar men de nieuwste snufjes op het gebied van automobie len kon bewonderen. Bij de vele ge lukwensen die de heer Veldhuisen en Zn. mochten ontvangen, voegen wij ook gaarne de onze. LEZING MET PRIJSUITREIKING JONGVEEKEURING In hotel „La Montagne" had de prijsuitreiking plaats van de door de gecombineerde fok- en controlevereni ging „Vios" Rhenen-Veenendaal ge houden jongveekeuring. De prijsuitrei king geschiedde door de burgemeester van Rhenen, terwijl ook de burgemees ter van Veenendaal aanwezig was. De Rijksveeteeltconsulent Ir. Van Ooijen, hield een zeer leerzame lezing over veeteelt en voeding. De wisselbeker, beschikbaar gesteld door de burge meester van Rhenen, werd toegekend aan de heer C. Scheer, die in de rubriek melkvaarzen met Gerrie 21, geboren 21-3-'55, een eerste prijs behaalde. De door de Coöperatie Landbouwbelang beschikbaar gestelde beker werd defi nitief gewonnen door R. Versteeg, in de rubriek kalveren met witje 7, geboren 17-3-'57. De door de firma L. v. Baaren beschikbaar gestelde beker werd ge wonnen door de heer G. Vlastuin, met Marie 7, geboren 4-3-'56. De overige aan de prijswinnaars in de verschillen de rubrieken toegekende prijzen be stonden uit lauwertakken, standpen ningen, medailles en geldprijzen. De voorzitter bracht dank aan de aan wezigen, in het bijzonder aan Ir. Van Ooijen en de burgemeesters van Rhe nen en Veenendaal, voor de betoonde belangstelling voor de veefokkerij in deze streek en sprak waarderende woorden tot de schenkers van de di verse prijzen. VAN HET GROENE LAKEN Het eerste viertal van de biljartvereni ging Renswoude speelde in de afgelopen week de laatste wedstrijd van de eerste competitiehelft. Dit team blijkt thans de smaak goed te pakken te hebben, want nu werd met liefst 7-1 gewonnen van Worms- hoef uit Lunteren. Speciaal de heer G. v. d. Kaa speelde een prima partij en blijkt zeker in de hoofdklasse thuis te horen. De uitslag was: J. Vink C. Riezenbos 11 C. Vink J. Klomp 20 G. v. d. Kaa A. v. Voorthuizen20 C. de Fluiter J. Barth 20 Het wachten is nu op de aanvang van de tweede helft van de competitie, terwijl binnenkort tevens de competitiestand zal worden opgemaakt. DAMNIEUWS In het pasbegonnen jaar 1958 werden door de plaatselijke damvereniging in een onderlinge competitie de volgende wed strijden gespeeld: J. Vermeulen H. v. d.Broek 02 J. v. d. Vliert Jr. A. v. d. Vliert 20 H. v. d. Broek G. Valkenburg02 De stand van deze competitie is nu als volgt: J. v. d. Vliert Jr. 11 8 2 1 18 G. Valkenburg 10 6 2 2 14 J. de Vries 8 3 2 3 8 W .Brunt 8 2 4 2 8 H. v. d. Broek 10 3 2 5 8 A. v. d. Vliert 10 2 4 4 8 J .Vermeulen 8 13 4 5 J. v. d. Vliert Sr. 9 13 5 5 LEZING N.U.T. De maatschappij tot Nut van 't Alge meen, departement Woudenberg zal op donderdag 23 januari a.s. een lezing or ganiseren in de zaal van hotel ,De Nieuwe Poort' alhier. Mevr. Wilzen-Bruins zal een lezing houden over het onderwerp: „Goed gebruik van het gezinsinkomen." „DE BLAUWKRAS" Zaterdagavond j.l. hield de postduiven vereniging „De Blauwkras" te Wouden berg haar feestelijke jaarvergaderingen het café „Bellevue" alhier. De voorzitter, de heer W. Beek, sprak een welkomstwoord voor een geheel ge vulde zaal met heren leden en hun res pectievelijke dames. In de feestelijk ver sierde zaal werden enkele nieuwe leden geïntroduceerd. De secretaris-penning meester, de heer B. H. ter Dengen, gaf een beknopt jaarverslag, waaruit bleek dat de vereniging in ledenaantal was vooruit gegaan en financieel gezond genoemd mag worden. Ook de onderlinge verstand houding en sportiviteit van de leden kon niet beter gewenst worden. Vervolgens vond de prijsuitreiking plaats van behaalde prijzen en kampioen schappen over 1957, waarbij bleek dat in de vereniging de eerste drie plaatsen waren bezet, hoofdzakelijk behaald in de laatste vlucht. De voorzitter sprak hierbij de wens uit dat 1958 nog betere resul taten mag afwerpen dan 1957, met dezelf de sportiviteit. Het feestelijk samenzijn werd afgewisseld met zang, muziek en voordrachten. Het bestuur kan terugzien op een goed geslaagde feestelijke jaar vergadering. VOOR DE JEUGD Het bestuur van de wandelsportvereni ging „Woudenberg", heeft j.l.zaterdag middag door een aardige geste, de jeugd van Woudenberg een prettige middag be zorgd, door gratis toegang te geven in de zaal van hotel „De Schans" tijdens het optreden van het variété gezelschap „Het Masker" te Amersfoort. Voor een geheel gevulde zaal met jeug dige bezoekers verscheen op het podium een sneltekenaar, die de jeugd enige tijd Huidzuiverheid - Huidgezondh eid Houdt de winter uit henden en voeten. vermaakte met schetsen van verschillen de modellen uit de jeugd zelf. De ver toonde poppenkast was wel het hoogte punt van de middag, onder grote spanning werden verrichtingen van Jan Klaassen en zijn vrouw Catrijn door de kleintjes gevolgd. Tot slot verscheen de goochelaar die staaltjes van goochelen vertoonde die de kinderen met de grootste verwonde ring volgden. De voorzitter, de heer J. Berkhof, bracht na afloop een woord van dank aan het gezelschap voor de prettige middag aan de kinderen bezorgd. Het be stuur kan terugzien op een zeer goed ge slaagde middag voor de Woudenbergse jeugd. Gemoltonneerde alleen maat 38 grote kindermaten 2 stuks voor f 1.- Zware GORDIJN 120 cm breed Kleuren beige - groen en terra Absoluut ondoorzichtig van 5.98 de ijzersterke schoolbroek voor uw jongens NU 7.50 TOT 10.- VOORDEEL maten 3-4-5 maten 6-7-8-9 maten 10 tot 17 120 cm breed Kleuren groen - bruin en beige van 9.95 fper meter DIEPEVEEN Hoofdstraat 236165 Veenendaal INSTUIFAVOND De vereniging P.J.G.U. „De Toekomst" te Woudenberg, hield j.l. zaterdagavond in de zaal van de coöperatie alhier, een instuifavond. Onder leiding van de heer en mevrouw Dunne uit Maarsbergen werden volks dansen ingestudeerd door een groot aan tal dames- en herenleden. Het ligt in de bedoeling van de leiding, dat naast volks dansen tevens zangnummers zullen wor den gegeven, aangezien thans is gebleken dat grote behoefte bestaat aan dergelijke ontspanningsavonden. IMKERS BIJEENKOMST De imkersvereniging „Woudenberg en Omstreken" zal op donderdag 23 januari e.k. een ledenvergadering houden in café „Bellevue" alhier. Op de agenda staat o.m. vermeld, bestuursverkiezing en ver slag algemene vergadering te Utrecht. VERGADERING „DE VOORUITGANG" De wonigbouwvereniging „De Vooruit gang" te Woudenberg zal op vrijdag 24 januari e.k. in de serre van hotel „De Schans" een jaarvergadering houden. Op de agenda is o.m. geplaatst benoe ming commissaris en bestuursverkiezing en bouw van enige woningen. GRATIS CURSUS E.H.B.O. VOOR DIEREN Naar men ons medeelde wordt op 22 januari a.s. 's avonds om 7.30 uur in hotel „De Hertogh van Gelre" te Scherpenzeel begonnen met de eerste van een reeks lessen „E.H.B.O. voor Dieren", door de bekende Amersfoortse dierenarts Dr. H. Voute. Aanmelding kan geschieden tel. 0 3497- 314 of 's avonds aan de zaal. In het bij zonder de dierenvrienden zijn hier harte lijk welkom. BEROEPEN De kerkeraad van de Ned. Herv. ge meente alhier heeft een beroep uitge bracht op Ds. Van Estrik uit Nieuw- land. Donderdag 30 januari a.s., om 7.30 uur, hoopt de beroepen predikant in de dienst des Woords voor te gaan. WET AUTOVERVOER PERSONEN Burgemeesters en wethouders der gemeente Ede maken bekend dat de aan J. C. v. d. Pol, Hoofdweg 114 te Ederveen verleende vergunning d.d. 18 juli 1946 tot het vervoeren van perso nen met een huurauto, bij hun besluit d.d. 20 januari 1958, nr. H 539, ambts halve is ingetrokken. Tegen het besluit tot intrekking der vergunning staat binnen 30 dagen na dagtekening dezer bekendmaking be roep open op Gedeputeerde Staten der provincie Gelderland te Arnhem (ar tikel 55, le lid, der Wet Autovervoer Personen). VEENENDAAL UITSLAG VERLOTING G.V.V.V. Dezer dagen heeft de trekking plaats gehad van een door de voetbalvereniging GVVV georganiseerde verloting ten bate van de jeugd. De uitslag luidt als volgt: le prijs op lot nummer 564 2e844 3e 1315 4e 861 5e1043 6e 45 7e 727 8e 1496 9e 226 10e11 Prijzen kunnen worden afgehaald op Mulderslaan 36. N.S.C. Valleivogels 5—0 Valleivogels trok met vier invallers naar Nijkerk om NSC partij te geven. In de eerste helft was het een gelijkopgaande strijd met aan beide kanten kansen om te doelpunten maar de voorwaartsen van beide ploegen lieten deze onbenut. De Vogels welke een geheel gewijzigde op stelling had door het ontbreken van vier spelers, speelde een behoorlijke partij. Het spel was hard maar niat unfair in de eerste helft. De eerste tegenslag voor Val leivogels kwam toen de uitstekend kepende Budding even voor de rust aan de pols gewond werd door een onbesuisde trap van een tegenspeler. Ruststand 0-0. Tien minuten in de tweede helft maakte NSC door een misverstand in de verdedi ging 1-0. Keeper Budding's plaats werd toen ingenomen door Van Ede, daar Bud ding's hand onbruikbaar was geworden door de verwonde pols. Hij ging toen linksbuiten spelen. NSC rook de over winning en ging feller spelen wat door de zeer zwak leidende scheidsrechter Bar- ten niet afgeremd werd. Valleivogels was hier niet tegen opgewassen en geleidelijk voerde NSC de stand op tot 5-0 zonder dat Valleivogels zelfs de eer kon redden. Jammer voor NSC dat enkele van haar spelers ondanks een fikse voorsprong overgingen tot onsportief voetbal. ^VWt^A.mXAVV^XAAWitMV^l'Ui'lllVlllVr!1 o-o-o-o-o-o-o-o-o o-o-o-o-o-o-o-o-o (19) Bliksemsnel is Aram naar binnen gesprongen. Zijn reismantel valt de poortwachter voor de voeten, maar voordat het drietal buiten zich hersteld heeft, werpt de ridder met een slag de deur dicht! Onmiddel lijk voelt hij de deur weer wijken onder de druk der woedende mannen buiten. Maar terwijl hij met al zijn krachten de deur tegenhoudt, slaagt Aram erin, de zware grendel dicht te schuiven! Hij hoort de schouders en vuisten van graaf Conrads knechten vergeefs tegen het hout dreunen en kan niet nalaten even triomfantelijk te grinneken. Maar dan klinkt buiten plotseling het zware geloei van de hoorn, de poortwachter blaast alarm! Nu wordt het tijd, dat ik hier wegkom! denkt Aram, en op goed geluk snelt hij een nauwe donkere trap op. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1958 | | pagina 2