DE VALLEI goedkopez kuUhtud&i chocoladerepen ||l SIMON DE WIT Dokter HOLL Leidsekaas j0ng 500 gram »an-wvoor 95 Gehakt 400 gramsblik vanTHL voor 89 1 pot rode Pruimenjam 2heerlijke dikke Tutti-frutti Californisch z ZUIVER RUNDVET Veenendaal verzette de bakens en won in Arnhem van Eendracht G.V.V.V. moest in Bussum met gelijk spel genoegen nemen Voor de Jeugd Hoofdstraat 93 Veenendaal Sneeuwstorm bleek geen beletsel te zijn Dovo werd de eerste nederlaag opgedrongen door het Wageningse S.K.V. X X X X X X X X X X X X X X X X Ijs, scliaasten, maar.. Matjan verloor van C.S.W. uit Wilnis 1-4 Kulan leed nederlaag tegen S.D.Y.B. uit Barneveld Nieuwe voordelen in de actie voor NIEUWE melk of puur voor bij aankoop van een 100 gramspak SdW thee 200ud-Hollandse wafelkoeken Blikgroentenweek: half blik Sperciebonen 46 424- 500 gramsbeker FEUILLETON Eindelijk Is er dan weer eens verheu gend nieuws van „Veenendaal", want om in de wel erg slechte weersomstandig heden van zondag een uitwedstrijd te winnen, kan toch wel een prestatie op zichzelf genoemd worden. Door deze overwinning hebben de Vee- nendalers hun lot weer geheel in eigen handen. Wordt in de nog resterende wed strijden een beetje gevoetbald dan kunnen nog een behoorlijk aantal punten ver zameld worden, waardoor het degradatie gevaar afgewend zal kunnen worden. Of deze overwinning nu bepaald aan het gewijzigde systeem te danken is kunnen we moeilijk beweren. Nee, het systeem met een dubbele spil, of een teruggetrokken midvoor, had niet het gewenste resultaat. Zeker, de achter hoede werd er flink door versterkt maar er bleef voortdurend een hinderlijk gat waar de tegenpartij betrekkelijk vrij spel kreeg. In de tweede helft, toen Kees Heikamp, meer in de voorhoede opereerde Reber- gen, de verbindingsrol toebedeeld kreeg, ging het wel iets beter, maar ideaal was het allerminst. In een nog behoorlijke sneeuwstorm ving de strijd aan. Veenendaal had de wind in de rug. maar kon daar door de gladheid van het terrein niet al te best van profiteren. Al direct in het begin was het zelfs heel erg gevaarlijk voor de Veenendalers toen de achterhoede maar geen vat op de bal kon krijgen, maar uiteindelijk net nog corner kon werken. Daarna kwamen de geel-blauwen er be ter in en wisten een serie goede aanvallen te lanceren, welke echter door het nogal stevige Arnhemse backstel en de in goede vorm zijnde doelman De Knegt, werden afgeslagen. Na een kwartier spelen kreeg de deze middag wel buitengewoon actieve Gaas beek een prachtkans om Veenendaal de leiding te geven, maar weer was het De Knegt die zich met mannemoed op de bal wierp. Even later werd een vrije trap door Rebergen keihard over de deklat geschoten. Het zat er werkelijk wel in, maar door de straffe wind bleek zuiver schieten erg moeilijk. Toch maakten de Veenendalers na ongeveer een half uur spelen twee doelpunten, maar de eerste werd afge keurd omdat P. Muller de bal even met de hand bewerkt had, terwijl het tweede doelpunt hetzelfde lot onderging, omdat twee Veenendaal-spelers doelman De Knegt wat hardhandig aanvielen. Eindelijk tien minuten voor de rust kreeg Veenendaal dan toch de verdiende voorsprong. P. Muller gaf een afgemeten voorzet, waarna de bal door zijn naamge noot Anton keurig in het doel werd ge kopt (0-1). Na de thee pakte de Arnhemmers direct goed aan. hetgeen door missen in de Veense achterhoede, door Kaaijk de ge lijkmaker opleverde. Toen was het Veenendaal dat het spel weer in handen nam. Hoewel zij over wegend in de aanval bleven duurde het toch tot negen minuten voor tijd voor Veenendaal na goed individueel spel van Anton Muller, door Kees Heikamp of door een der Arnhemse achterspelers, dat weten we niet precies, de leiding kon nemen en ondanks grote activiteit van de tegenpartij behouden. Dat de Buurtlaanbewoners met een ge lijk spel genoegen moesten nemen is voor een groot deel te wijten aan de slechte vorm van de achterhoede. Alleen Diepe- veen kon zo nu en dan tot behoorlijk spel komen. komen. Mogelijk is natuurlijk ook dat de weinige wedstrijden van de laatste tijd medé oorzaak zijn van de cnproduk- tiviteit. Na tien minuten spelen was het al 1-0 voor de gastheren, toen na missen in de achterhoede, Van Manen foutief terug speelde op doelman Van de Pavert. Direct daarna zag Van de Bovenkamp echter kans om de partijen weer op gelijke voet te brengen (1-1). Door een tweede misverstand in de achterhoede werd het na een half uur spelen 2-1. Dit was voor de Veenendalers het sein om het nog eens goed te proberen wat dan ook lukte, want met twee goede doelpunten wist de goed in vorm zijnde Van de Bovenkamp zijn club een 3-2 voor sprong te geven. In de tweede helft was het echter al spoedig weer gelijk, toen de midvoor van Bussum een afgemeten voorzet benutte (3-3). GVW bleef daarna steeds in de meerderheid wat een kwartier voor tijd in een goed individueel doelpunt van Van de Bovenkamp (het vierde) werd uitge drukt. Tcch zou het geen overwinning worden want juist voor tijd wisten de gastheren uit een vrije trap voor de zoveelste maal gelijk te maken. Dovo dat zaterdag met twee invallers naar Wageningen trok. om SKV te be kampen, heeft daar nu niet bepaald ge luk gehad. In een van beide kanten slecht gespeel de wedstrijd moesten de Veenendalers, zij het dan onverdiend, hun eerste neder laag in dit seizoen incasseren. Naar ons oordeel, zou een gelijk spel de verhouding zeker beter weergegeven hebben. Het spel was hard maar niet unfair in de deze wedstrijd niet zo veel doelpunten zouden vallen, daar de Veenendaalse voorhoede, hoewel sterker zijnde, teveel individueel speelde om succes te boeken. Aan de andere kant hadden de gast heren niet gemakkelijk tegen de nogal hechte Dovo-defensie. Toch kon Dovo in de achtendertigste minuut de leiding nemen, toen Slotboom vanaf de vleugel ineens inschoot (0-1). De tweede helft bracht niet veel ver andering in het spelbeeld. Hoewel Dovo de technisch betere ploeg was, was door gedeeltelijk falen van de middenlinie, SKV meer in de aanval. Toen in de vijfentwintigste minuut ook de achterhoede nog blunderde, was het Ytsma die de partijen weer op gelijke voet bracht (1-1). De Veenendalers zochten het daarna meer in de aanval maar ook nu bleven door te egoïstisch spel van de voorwaart- sen, doelpunten uit. Toen een ieder zich al enigszins met een puntenverdeling verzoend had, was het enkele minuten voor tijd doelman Harde- veld, die wat nonchalant uittrapte. De handig hiervan profiterende Van Amers foort wist na een paar Veenendalers om speeld te hebben, de bal in de touwen te drukken en daarmede zijn club de over winning te bezorgen (2-1). Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal OPLOSSING RAADSELS I. apotheker, stukadoor. II. klinkers. III. zijde, rups. Zijderups. I. mos, som. II. regenjas, jasbeschermer, theepot, pot lood, korenbloem, bloempot, zeiljacht, sneeuwbal, balspel, klokhuis, huis deur. III. ster, spar, kaas, hark, peer, knop, boer, ruif, verf, zaag. Spakenburg. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen. I. 1 2 3 4 2 3 4 Vul in, van links naar rechts en van boven naar beneden: le rij romp van een gestrand schip; 2e rij ander woord voor zuiver, onbesmet; 3e rij titel van een bekende opera; 4e rij kort afgebroken geluid. II. le rij plaats in Zuid-Holland 2e plaatsje de Betuwe 3e plaats Limburg 4e Zeeland 5e Gelderland 6e Overijsel 7e Noord-Holland 8e Groningen 9e Noord-Brabant 10e Drente 11e Utrecht Op de kruisjeslijn komt de naam van een Schotse zendeling en ontdekkings reiziger. III. Met twee o's zie je me overal in dorp en stad. Met één o leef ik in de zee. Voor jongeren. I. Ik weet hoe ik heet maar meer ook niet. Ik roep mijn naam en zing nooit een lied. Toch maakt mijn roep veel mensen blij Men komt in het bos en luistert naar mij. II. 1 2 3 4 2 3 4 Op de kruisjeslijn komt de naam van een plaats in Overijsel. JARIGE NEVEN EN NICHTEN 24 jan. Dikje Veer 24 Corrie Roks 25 Jannie v. d. Haar 25 Ada van Kooten 26 Gerrie Leppers 26 Corrie de Kruif 27 Basje Ravenswaay 28 Arie Diepeveen 28 Diny Berends 29 Teunie Heikamp 29 Tonny v. d. Heuvel 29 Aartje v. d. Kraats Wel gefeliciteerd! Vul in, van links naar rechts en van boven naar beneden: le rij een boom; 2e rij de broer van Jacob; 3e rij een mooie bloem; 4e rij strand, oever. III. le rij een cijfer 2e een roofdier 3e een nijver insect 4e uitbouw aan sommige huizen 5e kan uit een vulkaan vloeien 6e een automerk. (Slot.) Antje werd ineens één en al bedrijvig heid. „Zet hem in die leunstoel daar bij de kachel, schipper. Zo, een andere stoel onder dat zere been. Wacht, eerst een kussen erop. Nou, zo zit je lekker hè? Schipper, probeer jij nou de dokter te pakken te krijgen. Hij zal nog wel thuis zijn." Antje redderde maar door, ook toen de schipper was verdwenen. Ze schonk Bert een kop hete thee in en smeerde een paar beschuiten. Ondertussen informeer de ze hoe hij heette. „Ach, Bert Boots man zeg je? Ja, nou zie ik het ook wel, je lijkt sprekend op je moeder, daar heb ik vroeger heel wat steekjes voor ge naaid. En zakt de pijn nou al wat? Jongen wat doe je ook voor dag en dauw op dat ijs. 't Is bekant nog donker." Antje bab belde maar en ondertussen knabbelde Bert van zijn beschuit met suiker. De pijn was werkelijk aardig gezakt, maar o, o, er zou zeker van schaatsenrijden de eerste dagen niets komen en als hij daar aan dacht kon hij wel huilen. Wat had hij verlangd naar ijs. Nu was er ijs en nu zat hij hier met z'n zere been. „Rust houden, minstens een week", hoorde hij de dokter al zeggen. En ja, zo heel ver mis was Bert daarmee niet. „Je bent daar nogal te pas geweest baasje", zei dokter Ter Haar met z'n zware brom stem. Je knie is nogal gekneusd. Dat wordt een weekje rust hè, jammer voor je, net nou het zo heerlijk vriest. Kom, ik zet je wel even in m'n wagen en breng je thuis. Je bent toch het zoontje van Bootsman, de drogist, niet? Dacht ik al. Pak me maar om m'n nek." Antje dribbelde mee naar de voordeur. Bert bedankte haar voor haar hulp. De schipper was er niet meer, die kon hij niet bedanken. Maar toen hij in de auto zat, zijn zere been gemakkelijk gestrekt, tikte daar ineens iemand tegen het ach terraampje. 't Was de schipper, die een tijdschrift in de hand had. „Is dat van jou, baasje? 'k Zag het net bij die boom daar liggen." Ja, z'n boodschap, daar had Bert niet meer aan gedacht. „Ik breng het wel even naar mijnheer Schot hoor, 'k moet toch die kant uit, straks", beloofde de schipper. Bert be dankte ook hem voor zijn hulp en toen schoot de auto het smalle straatje uit. Vader en moeder keken niet weinig verbaasd, toen ze hun Bert zo weer thuis kregen. Ze hadden echt medelijden met hem. want nu zou er van schaatsenrijden vooreerst niets komen. „Een weekje rust", zei de dokter ook hier. Bert moest door een zure appel heen bijten, want 's middags waren de scholen inderdaad gesloten en alles wat rijden kon zwierde op de ijsbaan buiten het dorp. Het ijs was prachtig en spiegelglad. Cobi en Rietje zijn zusjes, kwamen pas thuis toen het donker begon te worden. Hun ogen schitterden en hun wangen gloeiden nog van het heerlijke rijden. Toch vertelden ze niet veel van de ver rukkelijke middag en Bert begreep dat dat om hem was. Ze vonden het natuurlijk ook erg sneu voor hem, maar hij zag wel aan hun gezichten hoe ze genoten hadden. „Misschien houdt de vorst nu wel een poosje aan", troostte moeder, „wie weet doe je volgende week ook mee." Na een paar dagen kwam dokter nog eens kijken en hij vond dat het goed voor uit ging. Nóg vier dagen later en Bert liep weer door de kamer al was het voet je voor voetje. Maar toen kwam de twee de grote teleurstelling voor Bert. De vol gende dag begon het te dooien en toen hij weer geheel hersteld was stonden er grote plassen water op het ijs en het haantje van de toren tuurde weer hard nekkig naar het zuidwesten. Een fijne motregen miezerde neer. Stil ging Bert die dag weer naar school. De schaatsen had hij weggeborgen, boven in z'n kast. Vader en moeder hadden innig met hem te doen, maar ze konden het ook niet helpen. De maand februari was ongewoon zacht en de eerste sneeuwklokjes kwamen al boven de grond. Bert had alle verwach ting van ijspret verloren. Er zou dit jaar wel niets van komen. Maar dit had hij mis, want begin maart zwaaide het haantje van de toren toch nog weer om. Bert durfde zijn ogen bijna niet geloven. Maar het was waar, het vroor behoorlijk. Nog twee dagen en hij kon z'n schaatsen dan toch werkelijk on derbinden. Het hele gezin leefde mee met Berts blijdschap. Moeder had 's avonds als hij in bed lag, heel hard zitten breien aan een prachtige ijstrui, zwart met geel. „Die heb je wel verdiend na al die. narigheid", lachte ze. Bert was er reuze blij mee. Ha, wat zwierde hij heerlijk op z'n nieuwe hardlopers. Hij trok zijn zus jes, was de eerste als hij met z'n vrienden om het hardst reed en stapte altijd als een der laatsten van het ijs. Veertien dagen lang genoot de jeugd volop. Toen regende het op een morgen pijpestelen. Maar Bert zette met een vol daan gezicht zijn schaatsen in het vet. „Tot volgend winter", zei hij, toen hij ze achter de kastdeur sloot. Matjan kon het natuurlijk ook thuis tegen CSW uit Wilnis niet bolwerken. Dat zij echter met tien man spelende maar met 4-1 ten onder gingen pleit voor hun spel. Hoewel de Pantermensen door afschrij vingen en zieke spelers niet volledig in het veld kon komen, heeft zij toch alles gegeven om een zo goed mogelijk resul taat te bereiken. Dat zij hierin voor een groot deel geslaagd is, blijkt wel uit de geringe achterstand van 2-1 bij de rust. Eerst na een half uur spelen werd het 1-0 toen bij een schot op het Matjandoel de bal door een der eigen spelers van rich ting veranderd werd. Het moest echter eerst nog 2-0 worden voor Van de Brink even voor de rust de stand op 1-2 kon brengen. In de tweede helft kon Matjan ondanks goed vasthouden toch niet voorkomen dat de gasten in de tiende minuut de zege veilig stelde (1-3). Ongeveer tien minuten voor het einde werd het nog 1-4. Het heeft Kulan ondanks hard werken in Barneveld niet bepaald meegezeten. Na lange tijd gelijk gestaan te hebben, draaide het aan het einde van de wed strijd nog op een nederlaag uit. Reeds in de zevende minuut namen de Barnevelders de leiding (1-0). Twee mi nuten later werd het echter weer gelijk fouttief terugspelen van een SDVB-ach- terspeler (1-1). Na een half uur nam Kulan zelfs de leiding met een hard on verwacht schot van Sluis (1-2). Toch wisten de gastheren nog voor de rust met twee doelpunten weer een 3-2 voorsprong te bereiken. Ondanks tegenwind in de tweede helft maakte de Veenendalers weer gelijk (3-3). Lange tijd werd deze stand door het iets sterker wordende Kulan gehandhaafd, maar bij een sterk slotoffensief konden de Barnevelders nog twee doelpunten op brengen waardoor Kulan met 5-3 ten on der ging. m. f/m woensdag 29 jan. van-§4* voor per zak varv§4* voor van-êO" Californisch zongedroogd fruit voor half blik Doperwten middel II39 haif blik Spinazie39 samen van voor en zoals altijd GRATIS MELKKOETJES van4HL voor 80104 In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen: Telefoon 2015 (52) Ja... maar die kan ik haar toch niet geven, vader, nu niet meer. Alberti knikte. Ja, zo is het. En luister nu eens... Ik heb ook rechten, namelijk op de firma Negrini en wel op anderhalve ton koper... Negrini is echter failliet gegaan en heeft geen anderhalve ton koper meer, hij heeft zelfs geen gram koper meer. Negrini erkent zijn schuld en hij is volkomen bereid zijn verplich tingen na te komen... zojuist was hij hier, hij voelt zich diep bij mij in de schuld en is doodongelukkig dat hij mijn gerechtvaardigde verwachtingen niet kan vervullen. Maar wat is daar aan te doen? Wat hij mij schuldig is, is er niet meer! Daar helpt nu eenmaal niets aan... ik moet mijn verlies dus afboeken. Of... weet jij een beter voor stel? Maar vader, die vergelijking houdt niet stand, liefde is toch geen koop waar? Zeker niet, zij is een geestelijk waarde-object. Maar wanneer een waarde-object er niet meer is, dat de een krijgen en de ander geven moet, dan is het resultaat hetzelfde, of het om een geldsom, om koopwaar of om een gevoel gaat. Holl wierp het hoofd achterover. Nee... nee, zo kan ik het niet zien! Hoe moet Helga dit te boven komen? Werk is de beste therapie! Dat zegt ze toch zelf altijd... of heeft Am- riss het gezegd, ik weet het niet meer. Zulk werk heb ik voor haar... Dokter Helga Römer wordt hoofdarts van het nieuwe ziekenhuis, dat ik aan het Como-meer ga bouwen... Ik heb je daar weliswaar nog niets van verteld, maar het wordt iets reusachtigs. Een speciale kliniek voor de slachtoffers van de ziekte van Miller. Honderd bedden, de modernste inrichting en de allerbeste verzorging... volgens de me thode van Dr. Holl. Stefan Holl was buitengewoon ver rast. Dat is eenvoudig geweldig, vader, en een prachtige opdracht voor Helga. Maar of het de wonden helen kan, die ik haar sla...? Stellig niet onmiddellijk, knikte Alberti, maar verantwoordelijk werk en de macht van de tijd tezamen kun nen zeer veel. Overigens zal ik mij... zal ik er voor zorgen Helga naar kracht bij te staan. Stefan Holl zweeg en Alberti liet hem nadenken. Maar Angela, zei hij eindelijk, zij moet toch de volle waarheid weten... Zo kunnen wij niet samenleven. Zij moet alles weten, precies weten hoe alles gegaan is en zij moet het be grijpen. Alberti knikte. Ja... daarin geef ik je volkomen gelijk. Het kan best zijn, dat ze me daar na de bons geeft, vermoedde Holl. Dat zou ik haar niet kwalijk kunnen ne men. Waarom zou ze ook bij me blij ven? Een man, die Helga zo trouweloos verraden heeft, die zijn woord brak en wiens gevoelens zo veranderlijk zijn. En wie zal haar die hele verschrik kelijke geschiedenis uitleggen? Ik vader.... ik kan het niet. Alstublieft, zei Alberti's secreta resse en hield de deur voor Angela open. Zij snelde naar haar vader toe, zag Stefan en bleef staan. O, Stefan... Ja, wie moet ik nu het eerst om de hals gaan hangen? Alberti vond, dat onder welopge voede mensen nog altijd de ouderdom voorging. Ouderdom...! Wat een onzin! riep ze en kuste hem vol liefde. Daarna ging ze naar Holl, keek hem lang aan en legde vervolgens teder haar hoofdje aan zijn hart. Hij trok haar langzaam naast zich op de sofa. Luister eens, lieveling. Het is goed, dat je gekomen bent. Ik... ik be doel je vader en ik... we moeten je na melijk iets zeer ernstigs vertellen... Ja, O ja, knikte ze, de wind had de schaal omgegooid. Maar jij hebt hem weer voorzichtig geplant. Hij heeft zich prachtig ontwikkeld en als je nu thuis komt, zul je hem op je schrijftafel vinden... Hij heeft dat ongeluk prima doorstaan. O, daar ben ik blij om... daar ben ik echt blij om. Stefan keek naar zijn schoonvader, maar deze bladerde in een tijdschrift, dat op de tafel lag. Angela vleide zich tegen haar man aan. Je wilde me iets belangrijks zeg gen, Stefan, zeg het dan! Ja... dat wilden we. Nu dan, om Roman van Hans-Otto Meissner Nederlandse bewerking H. Magnin Verschuur Angela en daarbij hebben we heel veel begrip van jouw kant nodig. Zij glimlachte hem uitnodigend toe en knikte ook even naar haar vader. En... wat hebben jullie beiden me dan wel te zeggen? Alberti ging aan haar andere kant zitten en greep haar hand. Het is niet zo gemakkelijk, kindje. Het kost ons enige moeite... Alberti schraapte zijn keel en zweeg. Nu begon Stefan weer: Weet je, Angela, weet je nog toen met die lelie... de waarheid te zeggen, toen ik... toen ik vannacht wilde weggaan, ik bedoel, toen we elkaar plotseling tegenkwa men... toen heeft Eckert met de kleine wagen op me gewacht, heimelijk en met gedimde lichten, bij de poort., aan de straatweg. Nee, liefste, viel zij hem in de rede, Eckert heeft niet op je gewacht- en de kleine wagen ook niet. Jawel, lieveling, je begrijpt niet wat ik bedoel. Ik begrijp het heel goed, Stefan en daarom weet ik, dat Eckert niet op je gewacht heeft. Daarvoor mag hij ons allebei veel te graag lijden. Hij komt namelijk uit Berlijn en is zeer ver standig. Daarom heeft hij mij meteen aan de huistelefoon geroepen en me op de hoogte gesteld. Daarna is hij gaan slapen... Vader zal hem een motorfiets geven. Waarom niet, bevestigde Alberti en schoof het tijdschrift van zich af, wanneer je wilt, koop ik voor Eckert een motorfiets. Maar, waarom eigen lijk? Maar vader, hij heeft tenslotte mijn man verhinderd van mij weg te lopen! Alberti knikte nadenkend, maar be sloot toen energiek klare wijn te gaan schenken. Luister nu eens, Angela... je moet weten, dat Helga en Stefan destijds... ...met elkaar verloofd waren, vul de Angela aan, en zij wilden in de herfst gaan trouwen. Omdat ik zo dol verliefd op Stefan werd, is hij toen mgar met mij getrouwd... voor de schijn natuurlijk, omdat ik toch gauw dood zou gaan... Alberti en Holl waren in elkaar ge krompen en keken haar verschrikt aan. ...en omdat ik zo indiscreet was om niet dood te gaan ontstond er een zeer pijnlijke situatie. En hier wisten de beide aanwezige heren niet meer uit te komen... Ja, hoe...? ...Aangezien deze twee verstandige mannen in dit doolhof van eigenge maakte plannetjes geen uitweg meer wisten, hebben wij, zielige vrouwen, de regie in handen genomen en de zaak volmaakt in orde gebracht. Dus... dok ter Stefan Holl zal zich er bij moeten neerleggen, dat uit de schijn thans bittere ernst wordt. Hij blijft nu voor altijd mijn wettige echtgenoot, zoals hij me al voor het altaar beloofd heeft, en Helga... Ja... wat is er met Helga? wilde Stefan weten, hoe heeft zich alles toe gedragen, Angela? Ik heb geen rustige minuut meer, wanneer ik niet... wan neer ik niet... Ach Angela... ik weet werkelijk niet of ik haar ooit weer onder de ogen kan komen... Ondanks dat moeten we dadelijk naar haar toe. Vader, vindt u ook niet, dat- Hij wendde zich tot Alberti, maar de plaats waar hij zoëven nog gezeten had, was leeg. De deur naar de andere kamer was open blijven staan en de gangdeur ook. Alberti's secretaresse kwam juist aan lopen om hem te sluiten. Wat is er met hem, Angela? vroeg Stefan verbluft. Waarom loopt hij nu weg, nu wij nog met hem over Helga moeten spreken? Zij verdient toch wat meer consideratie... In plaats van te antwoorden legde zij haar arm om zijn hals en kuste hem met tedere innigheid. Stefan hield haar lang vast. Ach Angela... wat zou alles mooi kunnen zijn, wanneer ik maar niet die zorgen om Helga had- Zij keek hem erenstig in de ogen. Is er wat, Angela? Ja, liefste, lachte ze teder. Ja, mijn Stefan, juist nu valt het me op welke slechte ogen jij hebben moet. Ik... hoe kom je daar zo bij? Met betere ogen zou je toch al lang gezien hebben, bij wie op zekere dag Helga's toekomst ligt. EINDE

De Vallei | 1958 | | pagina 4