Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor de KANTONRECHTER MULDER Wist t/.... Goed nieuws voor hen die nog beneden 65 jaar zijn Grote belangstelling voor het ILS.O.-coneert in Rhenen Veenendaalse waterleiding controleert telefonisch waterstand in toren te Woudenberg 32e jaargang WOENSDAG 29 JANUARI 1958 Nr. 8 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Radio-programma voor Panter personeelsavond Rookwedstrijd Ritmeester - gemeentepersoneel ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN AGENDA Speciale middag voor bejaarde dames „Zang en Vriendschap" op de planken met zang en toneel Maandag reeds tweederde zaal volgeboekt RENSWOUDE ELST AMERONGEN mm$ omina Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van versoh^ning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Voor hen, die nog geen 65 jaar oud zijn, heb ik goed nieuws. Er is voor u een mooie kans. U weet dat er te Veenendaal bestaat een O.C.B. (Ontspannings Centrum voor Bejaarden). Die bejaarden zijn de medeburgers van onze gemeente, die 65 jaar of ouder zijn. In dat O.C.B. vinden velen van onze oudjes gezelligheid, conversatie en ontspanning. Het geslacht dat nu in het arbeids proces is ingeschakeld heeft aan de ouderen zovéél te danken. Wat hebben ouders niet voor hun kinderen over gehad en hoeveel offers heeft het dik wijls gekost om de kinderen tot hun De Panter sigarenfabrieken gaan a.s. vrijdagavond in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan een groots opgezet - en zo te zien - verantwoordde personeels avond geven. Wij -geloven, dat de Panter er in geslaagd is «een voor ieder bij te wonen avond te organiseren. De medewerkenden aan het programma zijn uitsluitend radio-artiesten en ensem bles, n.l. het meisjeskoor „Sweet Sixteen" pianist Gerard van Krevelen, Jo Bos en zijn kwartet, Eva Jansen, Willem van Ca- pellen en Kommer Kleijn, bekend van radio hoorspelen in enkele schetsen en hersengymnastiek, o.l.v. Jan Boots en Mieke. De reeds lang in het vooruitzicht ge stelde sigarenrookwedstrijd in ploegver- band tussen het gemeente- en het Rit- meesterpersoneel zal worden gehouden op vrijdag 7 februari a.s. in de Ritmeester kantine. Beide ploegen zullen twee teams in de strijd brengen, n.l. 10 „tijdrokers" en 10 „asrokers". Het zal een zeer serieuse krachtmeting worden, waarvoor reeds een lijvig en „waterdicht" wedstrijdreglement is vastgesteld. KERKEWIJK 167 -TEL.3000 VEENENDAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America dat Imre Vago en zijn echtgenote, het „Hongaarse gezin" heden in Veenen daal zijn aangekomen? dat zij de hun beschikbaar gestelde woning Rembrandtlaan 28 hebben betrok ken? dat er in de twee zgn. zandgaten in de omgeving van onze plaats, onder aan de Berg en op Wielingsheuvel zaterdag middag druk werd gesleed? dat er zelfs mensen op ski's zijn waargenomen? dat een wandeling in de besneeuwde sprookjesbossen ook alleszins de moeite waard was? dat echter - jammer genoeg - dui zenden jonge boompjes onder de zware sneeuwlast zijn bezweken? dat ook de bomen in het Bergbad hiervan veel hebben geleden? VEENENDAAL Vanavond om 8 uur 3e lezing „Le vens- en wereldbeschouwing van Albert Schweitzer" in gebouw ,,'t Trefpunt" door Volksuniversiteit Veenendaal. Donderdag 30 jan. om 7.30 uur in „De Samenwerking" jaarlijkse zang- en toneeluitvoering „O.B.K." Vrijdag 31 jan. in geb. Eikenlaan, radioprogramma voor Panter personeelsavond. Zaterdag 1 febr. om 8 uur in geb. „Ojeve" film „Vrienden in oorlogstijd." In ,,'t Trefpunt" Chr. gem. zangver. „Zang en Vriendschap" brengt ten tonele „De Rebel" voor Chr. Bouw- arbeidersbond. maatschappelijke bestemming te bren gen. En nu krijgt ieder de gelegenheid een behoorlijke gave te oferen voor het O.C.B., ten bate van de ouderen. Wie zou daaraan niet gaarne en gul meedoen? Hoe licht wordt er dikwijls geld besteed aan onnutte wissewasjes en voor genot en genoegen. Dezer dagen komt men collecteren voor O.C.B. Er is nu extra geld nodig. Want het bestuur heeft bouwplan nen. „Eltheto", dat nu in gebruik is (de kleine zaaltjes) is te klein en niet bijzonder geschikt. Men wil nu een eenvoudig en doelmatig gebouwtje stichten. Ik heb de plannen gezien. Ze zijn goed en er is geen geldsmijterij bij. Laten we allen helpen aan het wel slagen van de collecte; een prachtkans om dankbaarheid te tonen aan de ouderen. Wie dacht een rijksdaalder te geven, geeft er nu twee: één voor het werk van het O.C.B. en één voor de nieuw bouw. Wie het plan had een tientje te be steden, besteedt er nu twee. En zo ieder - meer of minder, naar de mate van zijn draagkracht - een extraatje. En dat doen we allemaal! De jongeren voor de ouderen! Afgesproken? Dank u zeer hartelijk! A. BAKKER, Burgemeester van Veenendaal. Tijdens de j.l. vrijdagavond gehou den ontspanningsavond voor bejaarden deelde de heer G. G. de Ruijter, voor zitter van het O.C.B., namens het be stuur mede, dat door de bestuursleden mevr. M. A. de Ruiter-Schoemaker en mevr. Meijer-Koops een speciale mid dag voor de bejaarde dames zal wor den georganiseerd. Naast de specifieke „herenbijeenkomsten", waarop 'n kaar tje wordt gelegd, gebiljart enz., zullen ook de dames nu 's middags bijeen komen en wel op donderdag 6 februari a.s. in „Eltheto". Mevr. M. Overduin-Colijn zal dan, met toelichting van lantaarnplaatjes, spreken over de reis van Ds. en Mevr. Overduin naar Zuid-Airika. De j.l. vrijdagavond gegeven avond werd verzorgd door de toneelgroep N.A.O. met het toneelstuk „Vrije Vo gels". Het bekende stuk werd uitste kend gebracht en de Veenendaalse be jaarden hadden weer' een goede avond. J. GREVE IN ELFTALCOMMISSIE V.V. „VEENENDAAL" De heer J. Greve te Veenendaal werd tijdens de vrijdagavond j.l. ge houden halfjaarlijkse ledenvergadering van de voetbalvereniging Veenendaal gekozen tot lid van de elftalcommissie. Tijdens deze vergadering, die onder leiding stond van de voorzitter van „Veenendaal", de heer J. Boers, werd verder een commissie benoemd tot voorbereiding van de wijziging van de - verouderde - statuten en het huis houdelijk reglement. In deze commis sie kregen zitting de heren J. G. Pot- giesser, J. Greve, H. D. Blok, H. A. Hoe- vens en A. C. Slieker. Tenslotte werd het bestuur gemach tigd in een vakature in de elftalcom missie zelf te voorzien, zodat niet steeds een ledenvergadering behoeft te worden gehouden. De vergadering vond plaats in ,,'t Tref punt" en werd góed bezocht. Het is een goede combinatie, die de Chr. Gemengde Zangvereniging „Zang en Vriendschap" enkele keren per jaar brengt, n.l. zang en toneel. Zaterdag avond was er weer een dergelijke uit voering in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan met een talrijk en waar derend publiek. Voor de pauze het zangkoor, o.l.v. mej. Elizabeth Hendriks. Op het pro gramma stonden werken van Mozart, Verdi, Mendelssohn e.a. De sopraan mej. Meta de Rijk zong een goede so praansolo in Laudate Dominum en Ko ningin der Nacht, beide van Mozart. De Veenendaler, de heer C. Visser ver leende zijn medewerking als tenor aan twee populaire liederen, n.l. het Itali aanse Funiculi Funiculi en het over bekende Spaanse Granada. Loes Coïni begeleidde vaardig op de piano koor en solisten. Na de pauze speelde de toneelgroep van „Zang en Vriendschap" een ro mantisch toneelspel in drie bedrijven „De Rebel". Werkelijk goed toneelspel van deze amateurgroep ontlokte een luid applaus aan de aanwezigen. De heer A. van Beek voerde de regie. In de pauze waren er presentjes - nu eens geen bloemen - voor de dirigente, de pianiste en de solisten, terwijl ook de nog immer actieve ere-voorzitter, de heer G. Gerritsen, waarderend werd toegesproken. De heer Van Dijk, voor zitter van „Zang en Vriendschap" opende de avond en heette speciaal de beschermheer, wethouder Ant. de Rui ter, welkom. Deze dankte op zijn beurt aan het slot van de avond voor de ge boden ontspanning. De enige domper voor een aantal be zoekers van deze avond: de geluids installatie was speciaal tijdens het to neelspel niet perfect te noemen. Voor sommigen ging hierdoor veel van het - overigens goede - spel ver- loreri. V.R.C. VIERDE JAARFEEST Na vrijdagavond voor de Veenen daalse bejaarden te hebben gespeeld, stonden de tonelisten van de Veenen daalse toneelgroep „N.A.O." zaterdag avond wederom op de planken. Weer speelden zij „Vrije vogels" en weer voor een dankbaar publiek, dat dit maal bestond uit leden van de Vee nendaalse zaterdagmiddagvoetbalclub „V.R.C. Het toneelspel werd afgewisseld door het optreden van de accordeonvereni ging „Fortissimo" uit Scherpenzeel, welk gezelschap ook een goede indruk bij de V.R.C.-mensen achterliet. Een in de pauze gehouden verloting bracht een belangrijk bedrag in de verenigingskas. Het geheel vond plaats in ,,'t Tref punt" en vormde de jaarlijkse feest avond van „V.R.C." Morgenavond concerteert het Utrechts Stedelijk Orkest in gebouw „Irene" Maandagochtend was er al zo'n grote belangstelling, dat reeds toen tweederde deel van de zaal werd besproken. Er bestaat dus gerede verwachting, dat het grote orkest voor een uitverkocht huis zal spelen. We prijzen ons gelukkig een voorbeschouwing op de drie te spelen werken te kunnen geven, hetgeen voor de bezoekers van het concert interessant zal zijn. G. F. Handel: CONCERTO GROSSO De afwisseling tussen twee groepen is in de muziek een zeer oud principe. Men komt het bijvoorbeeld reeds tegen in de Joodse tempelmuziek met haar respon- soriale zang (solozang, afgewisseld met koor) en antifonale zang (twee elkander afwisselende, soms ook samenzingende koren). Een treffend voorbeeld van later Als u op het ogenblik het telefoonnum mer van de Woudenbergse watertoren draait, dan krijgt u onmiddellijk gehoor, hoewel er niet één levend wezen in de toren aanwezig is. Toch wordt de hoorn van de haak genomen en dan hoort men enige geheimzinnige signalen, een soort Spoetnik-geluiden. Dit alles heeft evenwel niets met de ruimtevaart te maken. En, voordat ieder een dit nummer in de gids gaat zoeken: het staat er niet in, want het is een ge heim nummer en alleen van belang voor de Veenendaalse waterleiding maatschap pij. Deze maatschappij voorziet n.l. niet alleen Veenendaal van water, maar ook een aantal omliggende gemeenten. Het water wordt echter uitsluitend in Veenen daal opgepompt en voor Veenendaal „op geslagen" in de Veenendaalse watertoren en voor Renswoude, Scherpenzeel, Wou denberg, Maarsbergen en Maarn in de toren te Woudenberg. In de watertoren te Woudenberg is geen personeel aanwezig. Toch is het zaak, dat men vanuit het „hoofdkwartier" te Vee nendaal ieder moment kan nagaan hoe veel water er in deze toren is. Vooral in de zomermaanden. Tot nu toe wist men dat alleen over een gehele week. Dan kwam er een diagram over de afgelopen week binnen, waarop de waterhoogte stond afgetekend. Nu echter kan de chef-machinist, de heer J. F. van Voorthuijsen, ieder moment van de dag het telefoonnummer van de Woudenbergse toren draaien en hij krijgt de stand door. Eén bromtoon voor iedere halve meter water. Wij mochten ook even luisteren: negen tonen kwamen er door. Er stond dus op dat moment 4'/« meter water in de toren. Het is een ingenieus apparaat, hoewel het erg eenvoudig werkt. Als men het nummer gedraaid heeft wordt automa tisch de hoorn opgenomen en- via een elektronenband, die in het water hangt, worden de signalen uitgezonden. De Veenendaalse waterleiding maat schappij heeft hiermee beslag gelegd op het eerste apparaat van deze soort, dat in Nederland is geïnstalleerd. Het streven van deze waterleiding maatschappij is er trouwens steeds op gericht om zoveel mogelijk „bij" te zijn met haar installaties JAARVERGADERING C.B.P.B. EN C.J.B.T.B. Heden, woensdagavond 29 januari om zeven uur houdt de afdeling Scherpenzeel van de C.B.P.B. en de C.J.B.T.B. een ge- zamijlijke jaarvergadering in het gebouw „Rehoboth" te Renswoude. Als spreker zal optreden Ds. J. J. van de Krift van Ermelo, over het onderwerp „De boer in deze tijd." Verder is er een samenspraak in drie bedrijven, getiteld „De strijd van Dr. Benders." VEILIG VERKEERSAVOND Reeds eerder meldden wij, dat in Rens woude op vrijdag 31 januari a.s. een veilig verkeersavond wordt gehouden, waarbij tevens de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix zal worden herdacht. Dezelfde dag wordt ,s middags om vier uur bovendien een kindervoorstelling gegeven, eveneens in het gebouw „Reho both" waarbij verschillende films zullen Twee chauffeurs uit Veenendaal. M. de W. en Th. van D., verschenen ge zamenlijk voor het hekje. Bij de krui sing van de Kerkewijk met de Ka- naalweg in Veenendaal waren zij na melijk met elkaar in botsing gekomen en deze aanrijding tussen de twee auto's was te wijten aan een verkeers- fout van beide bestuurders. De W. werd ten laste gelegd geen voorrang te hebben verleend aan de op de Kerkewijk - een voorrangsweg - rijdende Van D., terwijl deze tweede verdachte een andere wagen was gaan passeren bij een kruispunt en daarbij op het linker weggedeelte gekomen was. Voor mij reed een personenauto, vertelde verdachte Van D., en ik dacht die nog gemakkelijk voor het kruis punt te kunnen passeren, maar het lukte juist niet meer. U had er natuurlijk ook even achter kunnen blijven tot u de krui sing achter u had, opperde rechter v. d. Brand. Dat is nu eenmaal een ei van Co lumbus, waaraan niemand denkt, vul de de officier aan. Een voorrangsweg dient men altijd met de grootste voorzichtigheid op te rijden en steeds moet men bedacht zijn op andere weggebruikers, die, zoals hier Van D., ondanks het verbod op de linkerweghelft komen. De W. deed dit niet. Hij dacht „Er rijdt vast niemand" en kwam daardoor met te grote snel heid door de bocht. Jammer is het in het Nederlandse verkeer, dat de men sen 't steeds maar gokken. Dat kan vierhonderd keer goed gaan, maar uit- eindeijk mislukt het toch een keer en dan is het vaak te laat, vervolgde mr. Pfeil. Voor beide verdachten werd het, conform de eis 20,of acht dagen. ■fr G. S., bedrijfsleider van een proef- boerderij te Leersum, raakte in Wa- geningen op de Veerweg met zijn auto van de weg en maakte daardoor enige rare bokkesprongen. Het regende en waaide nogal hard die dag en toen ik door de bocht ging, kwam ik plotseling dwars op de harde zuidwesterwind te liggen met mijn auto. Als reactie remde ik en dat is waarschijnlijk juist de fout geweest Ik had op dat ogenblik natuurlijk niet mogen remmen, want daardoor slipte de auto, die ik voor die dag gehuurd had en vloog ik uit de bocht, vertelde verdachte. Het spijt me erg, dat het gebeurd is. De overtreding, die u beging, is een van de ergste, die hier vandaag berecht worden, maar uw verweer geeft tenminste te kennen, dat u uw fout ingezien hebt en dat is al iets heel belangrijks. Overigens was uw ma nier van rijden bijzonder roekeloos. Wanneer je de bocht uitvliegt kun- je de grootste brokken maken, zo zei de officier, mr. Pfeil, vrijdag in zijn re quisitoir voor het Wagenings kanton gerecht. De eis luidde hierop 100, of 30 dagen. Rechter Van den Brandt vonniste mét 50,of twintig dagen en een voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs voor de tijd van drie maan den met een proeftijd van twee jaar. Op de Cuneraweg in Rhenen botste G. M., vertegenwoordiger te Veenen daal, met zijn personenauto tegen een voor hem rijdende wagen toen deze plotseling moest stoppen. Het was glad, verdedigde ver dachte zich, en toen ik eveneens rem de, gleed de auto door. Ik reed er op dat moment ongeveer negen meter achter. Voor die situatie blijkbaar een te kleine afstand, concludeerde de offi cier van justitie. Men moet steeds zor gen te allen tijde tijdig te kunnen stoppen. Eis en vonnis 30,of twaalf dagen. W. H., koopman te Gelders Veenen daal. reed met paard en wagen in de Hoofdstraat in zijn woonplaats door een rood stoplicht en moest zich voor deze overtreding vrijdag voor het kan tongerecht te Wageningen verantwoor den. Ik ben niet door het stoplicht ge reden, verklaarde verdachte veront waardigd. Dat is beslist niet waar. Het paard liep alleen maar een klein eind je over de witte streep. Ik hield hem eerst iets te vroeg stil, zette hem daarna weer wat aan en toen ging het mis. 't Is nogal een vurig dier en hij wilde niet precies voor de stréep stil gaan staan. Het proces-verbaal geeft wel een iets ander verhaal, wist rechter v. d. Brand. Daarin zegt de verbalisant na melijk, dat u het paard pas begon in te tomen toen het al met de voorbenen op de streep was. Daarna reed de wa gen nog een tien tot twaalf meter door tot de hoek van de straat. Tja, vond verdachte wijsgerig, het ene paard is nu eenmaal het an dere niet. We mogen toch wel aannemen, dat u uw eigen dier kent en weet hoe u het behandelen moet, meende de rechter. Een beetje flauw is het wel om nu het paard de schuld te geven. U moet op hém letten en niet hij op u, luidde het requisitoir van de officier, mr. Pfeil. Eis 12,of zes dagen. Wel veel, vond verdachte; ik ver diende die middag met dat gespan maar acht harde guldens. Voor deze keer dan 10,of vier dagen, klonk des rechters vonnis. A. H., breier te Veenendaal, verleen de enige tijd geleden, toen hij met zijn bromfiets over de Veenderweg te Ede reed, geen voorrang aan een over de Proosdijerveldweg naderende perso nenauto. Hij werd aangereden en kreeg een flinke vleeswond aan zijn been. Vrijdag verscheen H. voor de balie te Wageningen om zich voor deze over treding te verantwoorden. Ik reed met een snelheid van zo'n 35 of 40 km toen ik de auto zag aan komen, vertelde hij. De weg was nat en daardoor slipte ik bij het remmen. Met m'n been en mijn trapper raakte ik daardoor de auto iets. Door het slechte weer had ik ook al niet zo'n goed uitzicht en bovendien was ik daar niet bekend. Alles bij elkaar was het nogal dom, vond mr. Pfeil. In september hebt u ook al iets dergelijks gedaan en het lijkt me verstandiger maar geen abonnement op het kantongerecht te nemen, want in tegenstelling tot an dere abonnementen wordt het hier iedere keer duurder. Eis ƒ30,of 12 dagen. Verdachte kwam er ditmaal echter nog met 25,of 10 dagen af. H. A. M., koopman te Apeldoorn, begaf zich met een motor op de open bare weg zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs, iets wat de wet ten strengste verbiedt. Ik was al geslaagd voor het exa men, vertelde vrijdag de verdachte voor het kantongerecht te Wageningen, maar ik had mijn rijbewijs nog steeds niet. Dat kreeg ik pas een paar dagen later, terwijl me beloofd was, dat ik het die dag in mijn bezit zou hebben. Al met al heeft het wel veertien dagen langer geduurd dan nodig was. U bent dus wat te haastig ge weest en blijkbaar veel te vlug voor de ambtelijke wereld, concludeerde mr. Pfeil. Waarom was er eigenlijk zo'n haast met dat ritje, informeerde rech ter v. d. Brand. Had u die paar dagen niet kunnen wachten? Eens in de drie maanden moet ik oud ijzer ophalen bij de schietbanen in Amersfoort. Daar moest ik toen juist weer nodig heen. Anders had ik voor dat werk steeds een chauffeur in dienst, maar die was kort tevoren plot seling overleden, zodat ik het wel zelf doen móest. (Zie verder pagina 4.) tijd (zestiende eeuw) is de dubbelkorig- heid, welke door Adriaan Willaert werd toegepast in de San Marco te Venetië. In de instrumentale muziek in Italië werd dit principe overgenomen en daaraan danken wij het „Concerto grosso." Het eerste gave voorbeeld van deze vorm treft men in 1677 aan bij Gionanni Maria Bonocini. In 1682 schreef Arcangelo Co- relli zijn eerste concerti grossi (deze wer den eerst in 1712 gepubliceerd) en voorts treft men dergelijke stukken aan in het oeuvre van Italiaanse meesters als Vival di en Geminiani. In het „concerto grosso" onderscheidt men twee groepen; de solo-groep, die ge woonlijk uit drie instrumenten bestaat (meestal twee violen en een violoncel) en het „volle" strijkorkest. Dit laatste is het eigenlijke „concerto grosso", terwijl de solo-instrumenten tezamen het „concer tino" vormen. Dit concertino wordt bege leid of afgewisseld door het concerto grosso (het grote orkest), terwijl het ge heel gesteund wordt door de „basso con tinuo", welke op het clavecimbel wordt gespeeld. Van deze partij stond alleen da bas aangegeven, terwijl het de bedoeling was, dat de daarbij behorende akkoorden door de speler werden ingevuld. Deze akkoorden werden met cijfertjes aange geven. Vandaar de naam „becijferde bas." Joseph Haydn: SYMPHONIE No. 95 in C-klein De symphonie no. 95 (in C-klein) van Joseph Haydn behoort tot zijn twaalf z.g. „Londense" symphonieën. Op latere leef tijd maakte Haydn twee langdurige con certreizen naar Engeland en daarvoor componeerde hij een nieuwe reeks sym phonieën, waarmede hij grote successen behaalde. Terwijl Haydns eerste werken op symphonisch gebied nog betrekkelijk eenvoudig waren en dienden om de gas ten van graaf Esterhazy, aan wiens hof Haydn kapelmeester was, aangenaam te onderhouden, zijn Haydns Londense sym phonieën typische concertstukken, ge schreven voor een groot publiek. Haydn heeft als componist van symphonieën een gestadige ontwikkeling doorgemaakt. De stukken werden steeds fijner bewerkt, steeds indrukwekkender van vorm en dieper van inhoud. Merkwaardig is dat Mozart (die 24 jaar jonger was dan Haydn) niet alleen van Haydns muziek veel ge leerd heeft, maar dat Haydn op zijn beurt sterk de invloed onderging van de zoveel jongere Mozart. De symphonie in C-klein werd geschre ven in Mozarts sterfjaar 1791 en het werk sluit merkbaar aan op Mozarts sympho- nische kunst terwijl er ook reeds momen- (Zie verder pagina 2.) worden vertoond. De toegangsprijs bedraagt voor de mid dagvoorstelling 0,25, terwijl 's avonds 0,75 entree moet worden betaald. SPORTVERENIGING „ORANJE-WIT" BESTAAT IN SEPTEMBER 25 JAAR De sportvereniging „Oranje-Wit" be staat in september 25 jaar en het bestuur wil dit niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Reeds is men met de voorbereiden de werkzaamheden begonnen. Een comité voor dit 25-jarig bestaan is in het leven geroepen, om de feestelijkheden voor te bereiden en te organiseren. DOOR GLADHEID TEGEN BOOM GEREDEN Zondagmiddag even na het middaguur is een luxe auto op de Veenendaalsestraat nabij de Defensieweg, door de gladheid tegen een boom gebotst en totaal vernield. De luxe auto, een Renault 1958, die in de richting Eist, slipte en botste links van de weg tegen een boom. De klap was zo hevig dat de bestuurder, de heer E. H. uit Leersum, uit de wagen werd geslingerd. De auto schoof door en kwam rechts van de rijweg tegen een tweede boom tot stilstand. De bestuurder werd wonder boven wonder slechts licht gewond. NIEUWE KLEUTERSCHOOL Vrijdagmiddag om half drie zal de nieuwe Chr. kleuterschool aan de Burg. v. d. Boschstraat officieel worden ge opend. Zaterdag 1 februari kunnen be langstellenden de prachtige school be zichtigen. Hoofdstr 51, tel. 31 84, Veenendaal

De Vallei | 1958 | | pagina 1