Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken De Wer van WEEK-tot-WEEK OPENING NIEUWE GEBOUW VOOR GEZONDHEIDSZORG Wist U.... DE VALLEI-RIKS? rhenen VUURBOL Bejaardencentrum komt bij postkantoor J Slechthorend? 32e jaargang VRIJDAG 31 JANUARI 1958 Nr. 9 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, O verberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scberpenzeel Zaterdag 22 februari a.s.: Inning verhoogde contributie „Groene Kruis" in twee termijnen Frans de Munck kwam zelf foto brengen .J AGENDA WAAR IC Hij is 5,- waard 2 AL 647162 Hongaars gezin betrok haar nieuwe woning Nagyon Szepen Köszönyük Veenendaal Reeds ruim 100.000, woningbouwlening voor Veenendaal Onze Kroonprinses, H.K.H. prinses Beatrix, viert vandaag haar 20e verjaardag (geen „Spoetnik") ook boven Rhenen waargenomen RENSWOUDE El)Eli i''EEN Assurantié-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Plannen ontspanningsgebouw thans gereed WOUDENBERG De raad van Woudenberg vergaderde „Vienna" haorapparaten Fa. J. F. TAK Fa. G.W. K. HAAGSMAN S. BOS Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 5S3427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b(J de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3.60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Tijdens de in het voorjaar van 1957 gehouden ledenvergadering van de Vereniging „Het Groene Kruis" deelde de voorzitter, dokter J. P. Vergouwen, mede, dat architect en aannemer de verzekering hadden gegeven, dat het nieuwe gebouw voor Gezondheidszorg omstreeks oktober/november 1957 ge reed zou zijn. Dit tijdstip is inmiddels lang verstre ken, maar thans is het nieuwe gebouw toch zo goed als klaar. De officiële ingebruikstelling is thans vastgesteld op zaterdag 22 februari a.s. Burgemeester A. Bakker zal op die dag, 's middags om drie uur de opening verrichten. Het zou niet te verwonderen zijn, dat het merendeel van de Veenendaalse in- wel zeggen: glaswanden - laten veel licht toe. Er zijn verschillende aparte wacht-, spreek- en behandelkamers. Het zal voor het personeel aanmerke lijk prettiger werken zijn in deze om geving, dan in de sombere en bekrom pen villa, die feitelijk nimmer aan haar bestemming - n.l. van Groene- Kruisgebouw - heeft beantwoord. Met het gereedkomen van het nieu we gebouw zal het ook mogelijk zijn meer consultatiebureaus te stichten. We noemen in dit verband twee be langrijke afdelingen van gezondheids zorg, n.l. rheuma- en kankerbestrij ding. Rond het gebouw zal een ruim parkeerterrein komen voor auto's, rij wielen en kinderwagens. Het geheel is ontworpen door archi tect J. Dullaart. De heer Dullaart, een specialist op het gebied van dergelijke gebouwen, is op 7 juli 1957 overleden. Zijn werk is toen voortgezet door zijn eerste assistent, de heer J. de Vos te De laatste hand wordt gelegd aan ons nieuwe Grocne-Kruisgebouw gezetenen nog niets van het nieuwe ge bouw gezien zou hebben. Het ligt n.l. geheel verscholen achter de huizen van de Kerkewijk en het is opgetrokken achter het oude Groene-Kruisgebouw. Het ligt hierdoor een beetje „achteraf". Enerzijds is dit jammer te noemen, omdat door de verscholen ligging het werkelijk aardige exterieur niet ge heel tot zijn recht komt. Anderzijds heeft dit ook zijn voor delen. We noemen o.a. de ingang aan do Eikenlaan. Vele bezoekers kunnen op die manier de drukke Kerkewijk - en het oversteken daarvan - mijden. En voorts zullen de artsen, verpleeg sters enz. er prijs op stellen in een rus tige omgeving te kunnen werken. Het nieuwe gebouw is geheel gelijk vloers opgetrokken. Het is ruim en lang. De grote ramen - we kunnen Henny Schoeman, een veertien jarige Veenendaalse jongen en bovendien zoals meer knapen van die leeftijd een verzamelaar van alles wat maar enigszins met voet ballen heeft te maken, schreef dezer dagen Frans de Munck, doel- verdediger van ons nationale voet balelftal en van de Utrechtse ere divisieclub D.O.S., om een foto met handtekening. Wie schets de verbazing van Henny Schoeman, toen gisterenmiddag de „Zwarte Panter" zelf aan het huis van zijn ouders aan de Meindert Hobbema- straat 13 aanbelde en in hoogst- eigenpersoon de foto, compleet met handtekening kwam overhandigen. De fam. Schoeman, vader incluis, schijnt trouwens helemaal te be staan uit voetbalenthousiasten. Toen men namelijk aan het vijf jarige broertje vroeg „Wie is die meneer daar?", zei de dreumes zonder blikken of blozen „Frans de Munck." Frans de Munck scheen, naar Hen ny Schoeman ons vertelde nog meer foto's in Veenendaal te gaan bezorgen. „Persoonlijke reclame is nog altijd de beste" zal de heer De Munck wel gedacht hebben. >1 dat gisteren omstreeks één uur des middags op het Veenendaalse stations emplacement, bij het rangeren, een wagon uit de rails liep? dat dit niet de eerste keer is, dat dit in Veenendaal gebeurt? dat men geruime tijd bezig was om de wagon weer in de rails te lichten? dat een Veenendaalse brandstoffen- handelaar intussen ongeduldig op de la ding steenkolen liep te wachten, welke in de wagon zat? dat het aantal stembureaus met het oog op de a.s. verkiezingen met één is uitgebreid? dat Veenendaal dan twaalf stembu reaus zal hebben? dat het twaalfde stembureau zal zijn gevestigd in de R.K. Salvatorschool? VEENENDAAL Luxor theater vrijdag t/m dinsdag M 7 uur „Giant", woensdag en don- derdag ,Ik stierf in duizend doden' Zaterdag 1 febr. film „Vrienden in M oorlogstijd" in geb. „Ojove" om 8 §j§ uur. Woensdag 5 febr. jaarfeest C.B.T.B. in geb. ,,'t Trefpunt" om 7 uur. Interkerkelijke jeugdbijeen- komst in Chr. Ger. Kerk Hoofd- straat. Donderdag 6 febr. ontspan- ningsmiddag voor bejaarde dames g in geb. „Eltheto". Utrechts Byzan- m tijns Koor in verenigingsgebouw g| aan de Eikenlaan, om 8 uur. Ned. gg Spreekclub in hotel „Raedhuis" om 8 uur. Vrjjdag 7 febr. Rookwed- strijd gemeente- en Ritmeesterper- g soneel in Ritmeesterkantine. Za- m terdag 8 febr. A.N.G.B.-jubileum- m feestavond ln verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Hilversum. Op de dag van de opening is er voor iedereen gelegenheid het nieuwe ge bouw te bezichtigen, 's avonds van 7 tot 10 uur. Tenslotte deelde het bestuur van de vereniging „Het Groene Kruis" ons nog mede, dat de verhoogde contribu tie - tijdens de laatstgehouden alge mene ledenvergadering werd tot deze verhoging besloten - zal worden ge- ind in twee termijnen van 3,75, te innen in februari en in augustus. Tijdens de laatste ledenvergadering bleek, dat naast de algemene stijging van salarissen en onkosten ook de ex ploitatie van het nieuwe gebouw deze verhoging noodzakelijk maakt. Het Veenendaalse Groene Kruis ligt na de ze verhoging nog beneden het contri- butiepeil in sommige gelijkwaardige plaatsen als Veenendaal. SPREKEN IN HET OPENBAAR Met het doel mensen te bevrijden van hun belemmerende angst tot spre ken in het openbaar, begint de Ned. Spreekclub uit Zeist a.s. donderdag met een cursus „Spreken in het open baar", o.l.v. een bekwame spraakpsy- choloog. De eerste cursus wordt gehouden in hotel ,,'t Raadhuis" v.h. hotel „Gerth", Kerkewijk 58, op donderdag 6 februari, om 8 uur. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de advertentie elders in dit nummer. „O.B.K." BRACHT ZANG- EN TONEELAVOND De Veenendaalse arbeiders-zangver eniging „Oefening Baart Kunst" bracht tijdens haar jaarlijkse uitvoering, op donderdag 30 januari, in „De Samen werking", een vrij luchtig en zonnig programma. Het programma werd geopend met enkele strijdliederen van O. de Nobel, die, hoewel behoorlijk gezongen, door teveel oppervlakkigheid het juiste ef fect voor een deel miste. „De twee jagers" van Blattmacher en het „Russisch vesperkoor" van Bort- nianki werden goed en met veel gevoel vertolkt. Ook „Het meisje en de schipper" van O. de Nobel, was, op een enkele oneffenheid na, goed. Het is wel een bijzondere verdienste voor dit betrekkelijk kleine koor, dat bovendien nog enkele goede krachten wegens ziekte missen moest, dat zij het CONCERT MANNENZANGVER. „HET RITMEESTERKOOR" IN GROTE KERK TE ZWOLLE Vrijdag 24 februari j.l. heeft de man- nenzangvereniging „Het Ritmeesterkoor" een concert gegeven in de grote kerk te Zwolle. Hiertoe was het koor Uitgenodigd door het bestuur van het Zwolse Chr. harmo nieorkest „De Bazuin." Tevens werkte aan het programma mede de Chr. mu ziekvereniging „Hattem" uit Hattem. De verwachtingen waren hoog gespan nen, daar de grote kerk in Zwolle een bekendheid heeft onder concert-liefheb bers, wat betreft haar accoustiek. Het was voor het eerst, dat het Rit meesterkoor in een dergelijke kerk zong en we mogen gerust zeggen: het is een succes geworden. Aandachtig werd door een groot aantal bezoekers naar de zang en de muziek geluisterd. Verschillende nummers, die we van het Ritmeesterkoor reeds in Veenendaal mochten horen, werden ook in Zwolle uitgevoerd. Hoe voortreffelijk klonk in deze kerk de mannenzang, onder de emi nente leiding van de heer Wim Hart- suyker. Het opmerkelijke van dit concert was, dat men niet werd afgeleid, maar louter kon luisteren. Het koor en het orkest stonden namelijk opgesteld binnen het prachtige koorhek der kerk. Zo waren de musicerenden aan het oog onttrokken en De vorige Vallei-riks werd ge vonden door Dicky van de Loos- drecht, Dahliastraat 16, Veenen daal. Dicky ging j.l. zaterdagmor gen voor haar moeder boodschap pen doen by Fa. J. C. van Hunnik, zuivel- en kruideniersbedrijf in de Zandstraat 84a, en hield de riks in 't oog. Bij het opslaan van „De Vallei" van j.l. 24 januari kon zy het bewijs leveren dat zij de ge lukkige vindster was. De nieuwe Vallei-riks is nu weer 5,- waard geworden. Indien de riks vóór a.s. donderdag 12 uur voormiddags op het bureau van „De Vallei" wordt bezorgd, ontvangt de vinder(ster) direct de vinderspremie. Het nummer van de nieuwe riks is kon het publiek zich geheel instellen op het gehoor. Op het majestueuze orgel werd nog een orgelsolo gegeven van J. S. Bach door de dirigent van het orkest, de heer Henk Pijlman uit Meppel. Het echtpaar Vagö kwam woensdag morgen om 10.15 uur uit Amsterdam op het station De Klomp aan. In hun nieuwe woning, Rembrandt- laan 28, werden de heer en mevrouw Vagö welkom geheten door burgemees ter A. Bakker. De burgemeester zei o.a. blij te zijn, dat het echtpaar na alle terreur, welke het had meegemaakt in Hongarije, nu een eigen woning in Vee nendaal kon betrekken. Voorts dankte burgemeester Bakker de wethouder van sociale zaken, de heer C. N. van Kuijk, voor het genomen initiatief deze woning toe te wijzen en in te richten en de afdeling Veenendaal van de Ned. Chr. Vrouwenbond voor de medewer king bij het inrichten van de woning. Hij wenste het gezin Vagö tenslotte veel succes en een goede toekomst in Veenendaal toe. De woorden van burgemeester Bak ker werden door een tolk in het Hon gaars vertaald. Evenals de woorden van de heer Vagö, die dank bracht voor alles wat Veenendaal voor hem en zijn echtgenote heeft gedaan, in het Nederlands werden vertaald. Het gezin Vagö komt oorspronkelijk it de naaste omgeving van Djör, één van de verzetshaarden tijdens de Hon gaarse opstand. Sinds hun vlucht uit Hongarije woonden zij in Amsterdam, aanvankelijk op een zolderkamertje, doch de laatste maanden in een pen sion. In Hongarije werkte de heer Vagö ondergronds als mijnwerker. Nu gaat hij op de V.S.W. werken. Ook in Am sterdam was de heer Vagö reeds werk zaam. Woensdag 29 janua) i j.l. heeft het Hongaarse gezin Vagö haar nieuwe woning in onze gemeente betrokken. Hoewel, over eenkomstig de wens van het echtpaar, hier aan zo weinig mogelijk pu bliciteit is ge geven, kan ik u mededelen, dat zij buiten gewoon dank baar waren over de ont vangst in Vee nendaal en de prachtige in richting, die hen door de Veenendaalse bevolking is geschonken. Aan hun verzoek, de milde gevers en geefsters hiervoor hartelijk te danken, voldoe ik dan ook ^aine met hun eigen woorden: „Nagyon Szepen Kös zönyük Veenendaal", d.w.z. „Hartelijk dank, Veenendaal". C. N. van Kuijk, wethouder. De heer en mevrouw Vagö voor hun nieuwe woning in tegenwoordigheid van burgemeester en wethouders, mevrouw Van Leeuwen--Konings, voorz. N.C.V.B. afdeling Veenendaal, mevrouw Van Schagen, maatschappelijk werkster, en een vrouwelijke tolk. aangedurfd hebben, het grote koor werk van Joh. Strauss „Rozen uit het zuiden", ten gehore te brengen. Hoewel de te geringe bezetting van het koor bij dit grote werk zo nu en dan wel tot uiting kwam, werden be paalde gedeelten toch voortreffelijk goed gezongen. Na de pauze voerde de Scherpenzeel- se toneelvereniging „A.T.S.", op zeer verdienstelijke wijze, het karaktervolle toneelwerk „Moeke Francine" van Hans Nesma op. Dit goed verzorgde toneelspel vond veel waardering bij de aanwezigen. Van de inschrijvers op de Natio nale woningbouwlening hebben er tot nu toe verschillenden hun voorkeur voor Veenendaal uit gesproken. Voor woningbouw in Veenendaal is op dit moment reeds ingetekend voor een be drag van 107.115,ingetekend. NOG 60.000,— VOOR VEENENDAAL VAN WONINGBOUWLENING De Coöp. Raiffeissenbank Veenen daal heeft voor 100.000,ingetekend op de nationale woningbouwlening. Zij sprak voor het gehele bedrag haar voorkeur uit voor Veenendaal. Van dit bedrag is 60% 60.000,—) voor de Veenendaalse woningbouw. Een bijzonder heldere vuurbol is woensdagochtend, even voor half acht, ook boven Rhenen gezien. Ofschoon de hemel reeds licht was, viel de vuurbol, die een vurige staart naliet, die hal verwege in tweeën scheen te breken, goed waar te nemen. De heer Joh. Klaassen stelde onze Rhenense verslaggever van het gebeur de in kennis, die onmiddellijk het ANP in Den Haag ervan op de hoogte bracht. Hier had men reeds een mel ding doorgekregen vanuit Katwijk, doch er werd weinig aandacht aan ge schonken. Toen echter onze Rhenense verslaggever eenzelfde bericht lanceer de, stelde men zich in verbinding met diverse observatieposten, waaruit toen bleek, dat op vele plaatsen in West- Europa op dezelfde tijd hetzelfde ver schijnsel was waargenomen. De vuur bol was in noordoostelijke richting te zien. Sommigen hebben de vuurbol aan gezien voor de tweede Russische kunstmaan. Ook de heer Klaassen was aanvankelijk die mening toegedaan. Hij vertelde, dat het blauw-groene licht zo fel was, dat de huizen tot ver in de omtrek helder verlicht waren. Het geleek op een explosie, want de „vonken" vlogen in het rond. De val- richting was van oost naar west. Het is echter volgens de Utrechtse sterrenwacht bepaald niet de Spoetnik 2 geweest. Ook boven Engeland is on geveer op dezelfde tijd een zich in noordwestelijke richting bewegende vuurbol waargenomen. In Denemarken, in Jutland en op Funen was het licht zo fel, dat vracht autochauffeurs hun wagens tot stil stand brachten. EDERVEEN—RENSWOUDE Nadat eerst een tweetal wedstrijden in het schutjasconcours in Renswoude wa ren gespeeld, is in de afgelopen week een team in Ederveen op bezoek geweest. Rer.swoude bleek daa;bij beter op dieef te zijn, dan in de thuiswedstrijden, daar de meeste partijen werden gewonnen. De uitslag was: le prijs: T. den Hartog- C. Vink (Renswoude); 2e prijs: E. van Ginkel-E. Luttikhuizen (Ederveen); 3e prijs: J. Meter-H. v. d. Kaa (Renswoude). V.V. „RENSWOUDE" A.s. zondag om 2 uur moet voetbal vereniging „Renswoude" haar krach ten meten in een vriendschappelijke wedstrijd met de Veense Boys uit Nij- kerkerveen. DOELMATIGE ARBEIDSBESTEDING IN DE LANDBOUW De afdeling Ederveen/De Klomp van de Chr. Boeren- en Tuindersbond houdt woensdag 5 februari, 's avonds om half acht, in hotel Hupkes te De Klomp een openbare vergadering, waarin Ir. J. Moems uit Wageningen een lezing zal houden over: „Doelma tige arbeidsbesteding in de landbouw". Er zullen ook enkele films worden ver toond. De vraag, hoe de arbeidskracht op het boerenbedrijf het doelmatigst kan worden besteed, vormt een probleem, waarmee iedere boer in aanraking komt. Het instituut voor landbouw techniek en rationalisatie te Wagenin gen, waaraan Ir. Moens verbonden is, heeft op dit gebied reeds belangrijke onderzoekingen verricht, waarvan de uitkomsten bijzonder leerzaam zijn. Het belooft daarom een uiterst belang rijke vergadering te worden. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 CONTRACT. Een Duitse rechtbank moet uitspraak doen in het geschil tussen de auteur van een boek over de slag bij Stalingrad en zijn arts, die 20 procent van de auteursrechten opeist volgens een contract dat de schrijver met hem sloot maar door deze niet erkend wordt. Heinrich Gerlach schreef zijn boek in Russische gevangen schap, maar slaagde er niet in het manuscript naar Duitsland te smokkelen. Toen hij in zijn land terug keerde probeerde hij het ver haal te reconstrueren, maar zijn geheugen liet hem in de steek. Hij kwam toen met een dokter te Munchen overeen door een hypnotische behandeling samen te proberen het verhaal weer aan de oppervlakte van het be wustzijn te brengen. Hierin slaagden ze wonderwel, Gerlach werd drie uur per dag in een hypnotische slaap gebracht en een secretaresse typte zijn ver haal. Zij had daar alle moeite mee, zo explosief kwamen de herinneringen aan de vreselijke tijd rondom Stalingrad uit het onderbewuste naar boven. Ger lach slaagde er echter niet spoe dig in om een uitgever te vin den. Pas na vijf jaar lukte hem dit en zijn boek werd een groot succes. Op dat moment kwam de arts met zijn eis voor de dag en toen Gerlach verklaarde niets van een contract te weten, legde hij hem een fotocopie over, waarin stond dat 20 pet. van de auteursrechten voor de dokter waren. Gerlach zegt nu wel de handtekening als de zijne te erkennen, maar van het plaatsen ervan niets af te weten en hij verdenkt de arts ervan hem in zijn slaaptoestand te hebben laten tekenen. De rechter moet nu uitmaken wie er gelijk heeft. SNUFJES. De Italiaanse modehuizen, die met hun voor jaarscollecties zyn uitgekomen, willen dat jonge mannen een blauwe smoking dragen en oudere een paarlgryze. De Russen brengen als enig modenieuwtje een dubbel kra lensnoer, dat niet van voren maar van achteren tussen de schouderbladen wordt gedragen. -v BEER. De Franse lucht vaartmaatschappij gaat de route Partfs-Tokio met twee duizend kilometer bekorten door via de Noordpool te vliegen. De pas sagiers zullen aan boord leren hoe een verwarmde tent op te zetten en hoe met een geweer om te gaan om zich tegen ijs beren te verdedigen in het geval van een noodlanding poolgebied. in het BESTAAN. Psychiaters, ver bonden aan de gevangenis te Tuare County in de Ver. Staten hebben hun hoop gevestigd op een nieuwe methode om de ge vangenen een morele heropvoe ding te geven: in de kussens van de bedden van de gevange nen worden kleine microfoons aangebracht en wanneer de ge detineerden slapen fluistert een stem in hun oren: „Luister goed mijn geweten, het uur is aange broken om berouw te hebben, en om mijn levensgewoonten te veranderen en een geheel nieuw bestaan te beginnen." PO. Door een Amerikaanse firma wordt een grote reclame campagne gevoerd voor een nieuw soort po, speciaal gecon strueerd voor kleuters om erop naar de televisie te kjjken. TWEELING. In Amerika is een wet afgekondigd waarbij het aan kinderen beneden de twee jaar verboden wordt lan ger dan twee minuten voor film- of televisiecamera op te treden. Eén cineast heeft hier alweer wat op gevonden: hij engageert alleen nog maar tweelingen. TROMPET. Het spelen op een trompet op de fiets moet niet worden aangemoedigd vindt de rechter te Oxford. Hy ver oordeelde een lid van het Leger des Heils, die met „losse han den" op zyn fiets door de stad had gereden terwyl hij op zjjn trompet speelde „Hoort, de ba zuinen zingen", waarbjj hy in botsing kwam met een wiel rijder. OPSTEL. Een 15-jarige jongen te Minneapolis leverde bij zijn onderwijzeres een opstel in, waarin hij precies beschreef hoe hij zijn ouders zou vermoor den. Stomverbaasd hoorde de onderwijzeres de volgende mor gen dat hij precies had gehan deld zoals hij het had beschre ven. Gelukkig echter, had hij zijn vader en moeder niet goed met zijn geweerschoten geraakt, zodat beide er met de schrik afkwamen. ENERGIE. „Hoe word ik energiek?" luidt de titel van de nieuwste bestseller op de Ame rikaanse boekenmarkt. Elke ko per krygt by zyn boek een be- wys dat hy verzekerd is tegen eventueel te veroorzaken schade ten gevolge van uitbarstingen van energie tydens het lezen. PRELUDE. Sinds het einde van de laatste oorlog is nog in geen enkele concertzaal in Duitsland een prélude van Liszt gespeeld. Oorzaak: Goebbels ge bruikte ze voor het aankondigen van zijn overwinningen. TAILLE. De gemiddelde taille van de Italianen is 1 m 67 tegen 1 m 62 in 1874. ROOK. De grootste rokers van de wereld zijn de blanken van Zuid-Afrika. De matigste rokers zijn Fransen, Italianen, Zweden en Noren. TENSLOTTE. Tenslotte heeft Salvatore Giuffrida 78 jaar zyn vrouw vermoord omdat zy hem veertig jaar geleden had bedrogen. Zijn commentaar was: Ik heb mijn jalouzie zolang mo gelijk in bedwang gehouden. ^tVriVtïi -.i foto M. C. Meyboom Het bestuur van de Veenendaalse stichting „Ontspanningscentrum Bejaarden" heeft over gebrek aan belangstelling niet te klagen. Iedere middag zijn de beide kleine zaaltjes van „Eltheto' bezet met „zich ontspannende" bejaarden, maar toch laat de behuizing veel te wensen over. Men moet deze onderbrenging in „Eltl.^to" Jas» ook zien als een tijdelijke oplossing. Intussen li 'eft het bestuur van „O.C.B." niet stilgezeten. Dezer dagen ontvouwde namclyk de bouwcom missie de plannen voor een nieuw, eigen gebouw. Deze plannen werden ontworpen door de architect H. Brouwer en de door hem vervaardigde tekening is in middels ingezonden ter verkrijging van een bouwvergunning. Het bestuur gaat inmiddels ook voort met de verwezenlijking van de plan nen. Dit in nauwe samenwerking met de afdeling Veenendaal van het Ned. Rode Kruis, welke naast het gebouw een materiaal-opbergruimte wil op trekken en dan van het „bejaarden gebouw" gebruik kan maken voor de oefenavonden. Ook zullen binnenkort besprekingen plaats vinden over de verkrijging van de grond en de nodige geldmiddelen. Wat het gebouw zelf betreft, kunnen wij mededelen, dat dit zal bestaan uit een grote „speelzaal", een kleinere conversatiezaal en een keuken. Als de plannen doorgaan zal het centrum verrijzen aan de Sandbrink- straat, in de omgeving van het post kantoor. Bovendien zal het gebouw kunnen voorzien in het ontstellende tekort aan zaalruimte in Veenendaal. In de avond uren kan het worden verhuurd voor vergaderingen e.d., aangezien de be jaarden uiteraard voornamelijk 's mid dags de zalen in gebruik hebben. Het stichtingsbestuur deelde ons ten slotte mede, dat de bouw voor een groot deel afhankelijk zal zijn van de inwoners van Veenendaal. Het is na tuurlijk onmogelijk, dat de stichting dit geheel uit eigen middelen finan- De raad van de gemeente Wouden berg kwam j.l. dinsdagmiddag in open bare vergadering bijeen. Een voorstel tot verlenging van een kasgeldlening van ƒ300.000, werd goedgekeurd tot 1 mei 1958, tegen een rentevergoeding van 5'/i%; tevens werd door de raad goedgekeurd de verkoop van een weggedeelte (deel van de Trekerweg). Het voorstel tot het verlenen van een aanvullend subsidie aan de gemeente Scherpenzeel in verband met de re constructie van de Glashorsterdijk, werd door de raad goedgekeurd tot een bedrag van ƒ43.413,—. Ook de wijzi ging op het uitbreidingsplan werd zon der meer door de raad aangenomen. Goedgekeurd werd eveneens een te gemoetkoming te verlenen ingevolge artikel 13 van de Lageronderwijswet- 1920. Bij de rondvraag brachten enkele raadsleden nog enkele plaatselijke toe standen naar voren, die door de bur gemeester werden beantwoord of on derzoek werd toegezegd. ciert. Daarom zal er binnenkort van de Veenendaalse bevolking een klein offer worden gevraagd. Burgemeester Bakker heeft hierop in een artikel in ons blad van j.l. woens dag reeds de aandacht gevestigd. Wij geloven, dat de Veenendaalse bevolking in deze het bestuur van „O.C.B." niet in de steek zal laten en dat er ruim zal worden geofferd om de Veenendaalse bejaarden zo spoedig mogelijk een betere behuizing te be zorgen. W IJ Z E WOORDEN EIGEN LIEFDE Te grote liefde voor zichzelf doodt de liefde voor anderen. (Lamennais) Geen nood! Zojuist 4 nieuwe modellen ontvangen. GEEN batterijen GEEN snoeren GEEN kledinggcruis- Zendt ons nog vandaag deze bon toe. M.H., Gaarne ontving ik geheel vrijblijvend, demonstratie van de „Vienna" boorapparaten. Op:- dag omu. Naam: Adres: Opzenden aan: Alleen-vertegenwoordiger ..VIENNA" hoorapparaten Hoofdstraat 106 - Veenendaal Tel. - 2576 OF Herenstraat 5 - Rhenen - '1 eh 587 Horlogerie V

De Vallei | 1958 | | pagina 1