Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Het a.s* U.S.O.-concert Voor de KANTONRECHTER Kinde^ mm ©mm Directeur postkantoor met pensioen gaat MULDER Wist V AGENDA AMERONGEN Officiële opening van de Christelijke kleuterschool in Amerongen ACHTERRERG iYieiiirs uit de omgeving assurantiekantoor ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN 32e jaargang Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" In de plaatsen van verschoning WOENSDAG 5 MNUAKI 1958 DE VALLEI Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Nr. 10 ADVERTENTIES Advertentieprys per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzee De heer C. A. van Stempvoort, di recteur van het Veenendaalse Post kantoor, gaat op 1 maart a.s. de dienst verlaten, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De scheidende directeur heeft een prachtige - ruim 47-jarige! - staat van dienst bij dit bedrijf, waarvan hij 43 jaar op het Veenendaalse kantoor heeft gewerkt. 0 Op 17-jarige leeftijd, om precies te zijn: 16 september 1910, trad de heer Van Stempvoort in dienst bij de pos terijen. Hij werd tewerkgesteld in Vee nendaal en bleef hier tot 1941. In die periode behaalde hij de nodige diplo ma's. „Geloof niet, dat ik het cadeau gekregen heb", zei de heer Van Stemp voort zelf. In 1941 werd hij bevorderd tot com mies en kreeg hij Tiel als standplaats toegewezen, omdat in die tijd de rang van commies te hoog was voor het Veenendaalse kantoor. „Doch reeds drie maanden later", al dus de heer Van Stempvoort, „vroeg ik reeds terugplaatsing naar Veenen daal, omdat Veenendaal mij trok en ik hier altijd met het meeste genoegen heb gewerkt." Echter, om verder te kunnen promo veren, ging de heer Van Stempvoort drie jaar later - in 1945 - naar Zeist. Hij kon in de volgende vijf jaar Zeist toch niet helemaal van Veenendaal scheiden en bleef heen en weer reizen. Op 1 augustus 1950 kwam - zoals hij het zelf zei - de kroon op zijn werk: de benoeming tot directeur van het postkantoor te Veenendaal. Met veel plezier heeft hij in die ze ven jaar directeurschap zijn werk ge daan. De heer Van Stempvoort - zelf GEMEENTEPERSONEEL VOERT „DE RUWE BOLSTER" OP De toneelclub van de personeelsvereni ging der gemeente Veenendaal zal op dinsdag 11 februari a.s. in ,,'t Trefpunt" een ontspanningsavond voor het Venen- daalse gemeentepersoneel met familie leden verzorgen. Onder regie van mevrouw A. T. van der Veen-de Vries zal worden opgevoerd „De ruwe bolster", een toneelstuk in vier be drijven. „DE REBEL" VOOR DE CHRISTELIJKE BOUWARBEIDERS „Zang en Vriendschap", de Chr. gem. zang- en toneelvereniging, verzorgde za terdagavond j.l. het feestelijke gedeelte van de jaarvergadering van de Chr. Bouwarbeidersbond Veenendaal, in ,,'t Trefpunt." Opgevoerd werd „De Rebel", een romantisch toneelspel in drie be drijven. De voorzitter, de heer A. van Dijk, die de avond opende drong aan op leden werving en versteviging van de band tussen de leden, o.a. door het trouw be zoeken van vergaderingen. Het was een gezellige avond. De aan wezigen werden getrakteerd op koffie, terwijl er voor de heren rokertjes en voor de dames bonbons waren. MUZIKALE SHOW EN REVUE VOOR ARBEIDERS KUNSTKRING Revue, menu voor u." Onder deze titel brengt de Arbeiders Kunstkring van het N.V.V. te Veenendaal haar „lichte" avond in het huidige winterseizoen, op zaterdag 15 februari a.s. in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Van de medewerkers aan het program ma noemen we o.a. Berry Kievits, Ge rard Walden, Harry Woodson, The Va riety Dancers en het revue-orkest, o.l.v. André van Wattingen. In totaal werken ongeveer 20 artisten aan het programma mee. dat de premiere van de Veenen daalse speelfilm „Vrienden in oorlogs tijd" zaterdagavond j.l. een overwel digende belangstelling heeft genoten? dat het zaaltje van „Ojové" te klein was om alle bezoekers te bergen? dat jarenlang het trottoir aan het begin van de Zandstraat werd onder broken door een onooglijk uitbouwtje van de Scheepjeswolfabrieken? dat deze „sta-in-de-weg", thans wordt afgebroken? dat de internationale doelverdedi- ger Frans de Munck, vorige week don derdag op verschillende plaatsen in Vee nendaal foto's met handtekeningen heeft bezorgd? dat gebleken is, dat de heer De Munck naast een bekwaam doelman, ook een handige zakenman is? VEENENDAAL Vanavond: jaarfeest C.B.T.B. in ,,'t Trefpunt" om 7 uur. Interk. jeugd- bijeenkomst in Chr. Ger. kerk Hoofdstraat. Donderdag 6 febr. ontspanningsmiddag voor bejaarde dames in geb. „Eltheto". Utrechts Byzantijns Koor in verenigingsgeb. aan de Eikenlaan, om 8 uur. Ned. Spreekclub in hotel ,,'t Raedhuis" om 8 uur. Vrydag 7 febr. rookwed- strijd in Ritmeester-kantine. Le zing met lichtbeelden in kleuren „Het leven in zee" door Volksuni versiteit Veenendaal in geb. „'t Trefpunt" om 8 uur. Zaterdag 8 febr. A.N.G.B.-jubileumfeestavond in verenigingsgeb. a/d Eikenlaan. Veenendaler in hart en nieren - mag het Veenendaalse publiek graag. Om gekeerd zal Veenendaal zijn postdirec teur na 1 maart a.s. missen. De heer Van Stempvoort was nimmer een star re ambtenaar, maar een gemoedelijk mens, die alle problemen op een een voudige manier uit de weg ruimde. Insgelijks was hij tegenover zijn per soneel (momenteel 26 bestellers en 12 man kantoorpersoneel) een goede chef en een prettig mens om onder te wer ken. Naast het drukke kantoor te Vee nendaal ressorteren onder de heer Van Stempvoort ook de hulpkantoren te Ederveen, Renswoude en Scherpen- zeel, het poststation Overberg en het postagentschap Veenendaal-zuid. Over de benoeming van een nieuwe directeur kon hij ons nog niets defini tief mededelen. „Wel", zo zei de heer Van Stempvoort, „is er iemand aan gezocht, n.l. de directeur van het post kantoor te Leerdam, de heer Stufkens. Maar het is nog niet bekend of deze een eventuele benoeming zal aanne men." Ook over een min of meer officieel afscheid kon hij ons nog niets zeggen. Als het er toch van moet komen geeft de heer Van Stempvoort de voorkeur aan een eenvoudige afscheidsreceptie, b.v. in het Vëenendaalse postkantoor. „Maar liefst zo weinig mogelijk druk te", zei hij nog. WONINGEN VALLEISTRAAT 68 EN 74 WEER BEWOONBAAR Het is de hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting te Utrecht ge bleken, zo schrijven b. en w. in hun voorstel aan de raad, dat de onbewoon baar verklaarde woningen Valleistraat 68 en 74 alsnog in bewoonbare staat zijn gebracht. Genoemde autoriteit ad viseert dan ook tot opheffing van de onbewoonbaarverklaring. B. en w. stel len de gemeenteraad hetzelfde voor. FLAT WESTERSINGEL AANBESTEED Vrijdag werd door architect G. de Geit het bouwen van een flat bestaande uit 18 woningen aan de Westersingel aan besteed. De aanbesteding geschiedde in opdracht van Patrimoniums Bouwvereni ging en vond plaats in hotel „De Koren beurs." Bouwbedrijf J. Boers alhier was de laagste inschrijvster met een bedrag van 229.440,De hoogste was de fa. Joh. Kuin te Ede met 259.777,—. GOUDEN ECHTPAAR Maandag 10 februari a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de heer en mevr. W. Jansen-Hamer met elkaar in het hu welijksbootje stapten. Bruidegom en bruid zijn thans respectievelijk 71 en 70 jaar oud, genieten nog een goede gezond heid en hebben zes kinderen, zestien kleinkinderen en twee achterkleinkinde ren. Naast onze gelukwensen zal het hen aan verdere felicitaties ook niet ont breken. Afgaande op het magere bezoek, dat de laatste concerten in Veenendaal van het Utrechts Stedelyk Orchest mochten genieten, zou men waarlyk gaan denken dat Veenendaal maar weinig liefhebbers van serieuze muziek telt. Let men daarentegen op het aantal daadwerkelijke muziekbeoefenaars in onze plaats, koorleden, orkestleden en wat dies meer zij, dan zou men juist het tegenover gestelde moeten beweren. Wat dan weerhoudt vele mensen van een avond goede muziek door een voor aanstaand Nederlands orkest? Aan de propaganda kan het niet lig gen; een actief comité staat hiervoor borg en van gemeentewege worden de concerten voldoende onder de aan dacht gebracht van Veenendaalse in gezetenen. Toch bleef het bij enkele goed be zochte concerten in de beginperiode. Daarna, was het bezoek beneden peil en enkele malen zelfs bedroevend. Eerder zullen we dit moeten zoeken in het feit, dat velen die graag een con cert zouden bezoeken, zich niet los kunnen maken uit hun dagelijkse be slommeringen en zaken en hierdoor tweemaal per seizoen een prachtige en voordelige gelegenheid voorbij la ten gaan. Het comité acht echter nog steeds - en o.i. terecht - een groter publiek mogelijk en gaat daarom door met het organiseren van U.S.O.-concerten. Het eerste concert van dit seizoen zal plaats vinden op donderdag 13 fe bruari a.s. in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Om aan verschillende verzoeken te voldoen heeft het U.S.O. niet ge schroomd naast een werk voor viool en orkest (solist: Jo Juda) ook een werk voor piano en orkest (soliste: Toos On- jllllllllllllllllllllllllHlllllllll KERKEWIJK 167 - TEL. 3000- VEENEN DAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America derdenwijngaard) in het programma op te nemen. Het comité heeft hiervoor een vleugel gehuurd. Hieronder laten wij de uit te voeren werken met een korte omschrijving volgen. Guiseppe Tartini: SINFONIE IN D Guiseppe Tartini was een van de meest beroemde vioolmeesters van het 18e eeuwse Italië. Hoewel in Pirano geboren (1692), is zijn naam verbon den aan de stad Padua. Daar stichtte hij in 1728 een opleidingsinstituut voor violisten, dat door heel Europa bekend werd. Zijn landgenoten noemden hem de „Maestro delle nazioni". Tot zijn leerlingen behoorden o.m. Nardini, Alberghi en Manfredini. Tartini was niet alleen een groot violist en vioolpedagoog, maar ook op muziek-theoretisch gebied verrichtte hij belangrijke onderzoekingen. De summatietonen (ook wel combinatie- tonen genoemd, dit zijn hogere, bij een bepaald interval medeklinkende tonen, die nauwelijks waarneembaar zijn, doch in de samenklanken toch een functie vervullen) werden door Tartini ontdekt. Deze staan in de muziekge schiedenis dan ook bekend als „de to nen van Tartini". Als componist is hij vooral beroemd geworden door zijn vele Vioolconcerten en zijn Vioolsona tes. Wereldbekend is bijvoorbeeld zijn Duivelstrillersonate. Hoewel de betekenis van de compo nist Tartini voornamelijk op het ter rein der vioolmuziek ligt, heeft hij ook zelfstandige orkestmuziek geschreven, waarvan de heden uit te voeren Sin- fonie in D voor strijkorkest een mooi voorbeeld is. Het is een kort, driedelig stuk, waarin de afkomst der simfonie van de Italiaanse opera-ouverture (Al legro-Andante-Allegro nog duidelijk te bespeuren is. De verschillende thema's (Zie verder pagina 2.) „WOUDLOPERS" De derde winterwandeltocht georgani seerd door de „Woudlopers" zal zaterdag 8 februari a.s. plaats hebben. De start is bij het Clubhuis tussen 2 en 3 uur. Hierna wordt nog eenmaal een wintertocht gehouden. Ook zij die slechts één of twee tochten meelopen, ontvangen een diploma. DAMMEN Uitslagen van de onderlinge competitie, groep A: A. v. d. Grift Veldhuizen 20 E. v. Zomeren Ploeg 02 Faber M. v. d. Grift 20 Van Ewijk Meijer 02 A. v. d. Kolk Maris 11 Groep B: Reede v. d. Berg 20 De uitnodiging die wij mochten ont vangen, om bij de opening van de nieuwe Chr. kleuterschool in de burgem. v. d. Boschstraat op vrijdag 31 januari 's mid dags om 2.30 uur aanwezig te zijn, begon met de woorden: „Het is ons een grote vreugde u te kunnen mededelen enz. enz." Het waren juist deze woorden, die de grootste indruk op ons maakten, want bij alles wat de vele sprekers naar voren brachten, stond toch wel één ding duide lijk op de voorgrond, n.l. de grote vreug de, waarvan allen zonder uitzondering blijk gaven in hun woorden, dat eindelijk na veel werk en veel overwonnen moei lijkheden, de school officieel geopend kon worden. En deze grote vreugde kunnen wij volkomen begrijpen, want deze school De Groot Plantinga 02 Kleinveld Wildeman 02 G. v. Zomeren De Greef 2—0 E. v. d. Grift R. Berkhof 1—1 Van Loon Swetselaar 20 A. Berkhof Veenendaal 20 CONTACTAVOND O.L. SCHOOL Maandagavond j.l. werd in de o.l. school te Achterberg een contactavond gehouden, waarbij de ouders het werk van hun kinderen konden bezichtigen. Tevens werd gelegenheid gegeven om de leerkrachten over de vorderingen van de kinderen te spreken. Van deze ge legenheid werd door vele ouders gebruik gemaakt. Hier opent Ds. De Jager de hoofd ingang' van de Christelyke kleuter school, met de sleutel hem door zijn beide dochtertjes op een kussen aan geboden. is een juweeltje geworden en het zal zeer zeker ook voor de kleintjes, die hier hun eerste schreden zullen zetten, onder be voegde leiding, op de moeilijke weg van leren en „groot worden" een genot zijn dit, in een zo ideale omgeving te mogen doen. Ds. De Jager ontving van twee kleine meisjes de sleutel van de school en ver richte met het openen van de schooldeur de symbolische daad, waardoor nu de ge nodigden naar binnen konden en waar door naar we hopen in de toekomst vele van de allerjongste naar binnen zullen gaan. Wij hopen dat deze deur voor een Met zijn personenauto had J. H., steen houwer te Veenendaal, op het kruispunt Stationsweg-Prinsesselaan te Ede geen voorrang verleend aan een andere per sonenauto - een radiowagen van de Edese politie - en daardoor was een lichte aan rijding ontstaan. 't Was een beetje een ingewikkelde situatie, zei verdachte vrijdag voor het Wageningse kantongerecht. Op de krui sing stonden twee auto's stil, zoals me later bleek was de ene bestuurder bezig de andere te beduiden, dat hij voorrang had en daardoor raakte ik even in de war, temeer omdat in Veenendaal de hoofdstraten voorrangswegen zijn. De Stationsweg in Ede is dat echter niet. Ik reed daarom door en toen schampte ik de ander. U had ook even kunnen wachten, dat was beter geweest, meende de offi cier van justitie. Eis en vonnis 15,of 6 dagen. ■fr Vrijspraak werd het vrijdag voor het Wageningse kantongerecht voor de 66- jarige H. M., zonder beroep te Veenen daal, die met zijn personenauto in de Hoofdstraat te Veenendaal door een stop licht gereden zou zijn. Volgens de verbalisant moet het 's morgens om 11 uur gebeurd zijn, zei M., maar sinds ik gepensioneerd ben, kom ik 's morgens nooit met de wagen op de weg. 't Is beslist uitgesloten, dat ik het geweest ben. Toch heeft de agent uw nummer genoteerd, voerde de officier van justitie aan en die zal er in een ambtsedig pro ces-verbaal toch niet om liegen. Hij zal zich vergist hebben, er rij den meer auto's op de weg als de mijne, meende M. Leent u uw wagen weieens uit, in formeerde rechter v. d. Brand. Nee, ontkende M. stellig. Daar de verbalisant om een of andere reden geen omschrijving van de auto in zijn stukken had opgenomen, maar had volstaan met de vermelding van het ken teken, zat er na M's besliste afwijzing van de beschuldiging weinig bewijs in en werd het vrijspraak. M. v. d. P., zonder beroep te Veenen daal, had zijn 13-jarige dochter in strijd met de leerplichtwet tal van malen van school thuisgehouden en dat bracht hem voor het Wageningse kantongerecht. We gens ziekte verscheen hij echter niet zelf, doch hij had zijn vrouw afgevaar digd om zijn belangen te verdedigen. Ik was bedlegerig, vertelde ze en omdat er niemand anders was om te hel pen - m'n man is invalide - hield ik het meisje een paar dagen thuis om het huis houden te doen. Een paar dagen, zei de rechter. Ze kwam vrijwel nooit op school. Mevr. v. d. P. moest het wel toegeven, maar, zo voerde ze aan, ze had ook door lopend met ziekte te kampen gehad. De huisdokter zou het kunnen bevestigen. Het gerecht gaat informeren hoe het precies zit en daarom werd de zaak tot nader datum aangehouden. Onlangs parkeerde B.W.Z., uitgever te Maarn, zijn personenauto links op Edes Parkweg toen hij een zakenbezoek moest brengen aan een winkelier in de buurt. Het leverde hem een bekeuring op en dat zinde hem blijkbaar allerminst, want tegen de agent bleef hij lang niet hoffe lijk. Wil je er zo graag een paar streep jes bij hebben? Moet je generaal worden? had hij volgens het proces-verbaal de politieman ondermeer toegevoegd en vrijdag, voor het Wageningse kantonge recht, werden die woorden weer eens in zijn herinnering teruggeroepen. Och, zei verdachte, alsof dat boek delen sprak. Het gebeurde in Ede. In andere plaatsen zijn ze veel gemoedelij ker. Bovendien werd ik wat kregelig om dat de agent de winkel van de cliënt waar ik was, binnenkwam en me daar ondervroeg. Dat vond ik hoogst onprettig. Het gaat toch heus niet aan, men sen, die hun plicht doen op een dergelijke manier te bejegenen, meende de officier van justitie en hij eiste 7,50 of drie dagen. Rechter v. d. Brand vonniste con form. Mevr. H. L. G. S.-G., binnenhuisadviseuse, te Renkum, had met haar personenauto op de weg tussen Oosterbeek en Heelsum een tegenligger verblind en daar het toe vallig een politiewagen was, bleef een proces-verbaal niet uit. Tegen de bewuste politiemensen was ze niet al te vrien delijk geweest, maar de volgende dag was ze op het politiebureau haar excuses ko men aanbieden. Het gebeurde 's nachts om 1 uur en ze kwam terug van een ver moeiende lezing en vandaar haar humeu righeid. Het werd haar vrijdag voor het Wageningse kantongerecht niet langer kwalijk genomen, doch de overtreding van het verblindende licht was er niet mee goed gepraat. Volgens verdachte had ze gemeend in het schijnsel van de ge dimde koplampen iets voor haar op de weg te zien en daarom had ze een kort ogenblik groot licht gegeven. Ik rij zo'n 55.000 kilometer per jaar, zei mevrouw S. en een betere oplossing weet ik niet. Geef ik in een dergelijk geval niet even groot licht, dan loop ik het risico een wielrijder of een voetganger dood te rij den. U kunt ook afremmen en stoppen, wanneer u een obstakel vermoedt, advi seerde rechter v. d. Brand, maar daar voelde verdachte nog minder dan niets voor. Dan kun je elk ogenblik wel stil gaan staan, oordeelde ze en bovendien wordt het in de praktijk door niemand gedaan. De eis luidde 10,of 4 dagen en hoewel rechter v. d. Brand tot de helft verminderde in zijn vonnis, verklaarde mevrouw S., dat ze het niet wenste te nemen, 't Was hoogst onrechtvaardig, zei I ze. Tegen een vonnis van 5,kan men i niet in beroep bij de rechtbank en dus j zal ze zich tot de hoge raad moeten wen den. G. H., fabrieksarbeider te Lunteren, ver- j zuimde toen hij met zijn bromfiets van de Tienminutenweg de Klomperweg te Eder- i (Zie verder pagina 2.) I ieder altijd „wijd open" mag blijven. Bij de genodigden zagen wij o.a. burgemeeser Mariens, secretaris Magendans, de wet houders De Bonte en Van Deelen, C. Graaf Van Aldenburg Bentinck, Ds. De Groot uit Vlissingen, de raadsleden Van Barneveld en Dagnelie. Ds. De Jager legde in zijn openings woord de nadruk op de tekst uit Markus 10; „Laat de kinderen tot Mij komen." Spreker hoopt dat dit woord op deze school altijd een richtsnoer mag zijn en dat vele kinderen door het bezoek aan deze school nader tot de Heere Jezus mogen komen. Ds. De Jager dankt het gemeentebestuur voor de loyale wijze van samenwerking. Zonder hen zou de bouw nooit tot stand zijn gekomen. Spre ker brengt ook dank uit aan de inspec- trice van het kleuteronderwijs mej. Cle mens, die veel kostbare tijd heeft ge offerd en altijd met raad en daad terzijde heeft gestaan. Het verheugd spreker, dat het juist een oud-Ameronger was, die het ontwerp van deze school maakte. „Wij zijn de architect, de heer C. M. Ploeg uit Zwolle, dan ook zeer veel dank ver schuldigd voor dit kunstwerk." Ook aan nemer De Geit uit Veenendaal, de onder aannemers, opzichter de heer T. H. Ploeg komt veel dank en lof toe voor hun on vermoeide ijver. Verder memoreert spre ker de „dienende liefde" van bestuur en zusters van het zendelingsdiaconessen- huis en de prachtige samenwerking met het bestuur van de Chr. school. Hij heeft de grootste bewondering voor het nim mer aflatende doorzettingsvermogen van de penningmeester van de vereniging, de heer J. van Ree, die tesamen met de secretaresse mej. S. J. Scholte, bergen werk heeft verzet. Hierop ontvangt mej. Scholte een wel zeer verdiende bloemen hulde. Spreker besluit zijn rede met een woord tot het personeel van de school, voor wie het zeker ook een echte feest dag zal zijn. Burgemeester Mariens zegt, hat het ge meentebestuur zich van harte verheugt met het bestuur van de Chr. kleuter school, dat dit prachtige gebouw tot stand is gekomen. Het is een verblijdende stap in de goede richting om tot een oplossing te komen in de bestaande onderwijspro blemen. De kinderen hebben recht op een betere huisvesting. Dit is beslist door architect Ploeg bereikt en wel zo, dat reeds verschillende leidinggevende per sonen uit de onderwijswereld deze pracht- school zijn komen bezichtigen, als voor beeld, wat een school kan ::ijn. Vervolgens spreekt mej. Clemens, in- spectrice voor het kleuteronderwijs. Spreker feliciteert het bestuur, dat juist in deze tijd van bestedingsbeperking dit werk tot stand is gekomen. Dat zij midden in dit werk staat blijkt wel uit (Zie verder pagina 2.) LUNTEREN. Gouden jubileum V.V.V. De Lunterse vereniging voor vreemdelingen verkeer, die dezer dagen haar vijftigjarig bestaan herdenkt, is niet van plan dit jubileum op uitbundige wijze te vieren. Omdat het karakter van de vereniging nu eenmaal meebrengt dat men herhaal delijk naar buiten moet optreden, wil men deze mijlpaal toch ook weer niet geheel en al onopgemerkt laten voorbij gaan. Daarom houdt het bestuur op zater dag 8 februari des middags van vier tot zes uur een receptie in hotel ,De Veluwe'. Ongetwijfeld zullen velen van deze ge legenheid gebruik maken om de jubile rende vereniging, die in de afgelopen 50 jaar zoveel nuttig werk heeft gedaan, met dit jubileum geluk te wensen. BARNEVELD. Officiële opening markt hallen. De nieuwe markthallen te Barne veld zullen donderdag 6 februari 's mor gens om negen uur, officieel worden ge opend door de commissaris der Koningin in Gelderland, Mr. H. W. Bloemers. De in gebruik te nemen pluimveehal heeft een oppervlakte van 7000 vierkante meter, terwijl de nieuwe eierhal ruim 1600 vier kante meter groot is. Verder zijn ten be hoeve van de eierhandel nog 30 paklood- sen gebouwd. De totale bouwkosten heb ben ruim een miljoen gulden bedragen. Op de Barneveldse markt worden we kelijks ruim 2 miljoen eieren en 60.000 stuks pluimvee verhandeld, welke aan tallen Éarneveld de grootste pluimvee- en eiermarkt van Nederland maken. WIJZE WOORDEN AAN SINTERKLAAS! Wij worden ryker naarmate v*y meer aan andere geven. (Lao-Tze) Hoofdstr 51, t«l. 31 84, Veenendaa

De Vallei | 1958 | | pagina 1