Oude kaas 8 knakworsten Drops:: 150 rijst Hele Custard Bruine bonen Vruchtenwijn Toiletpapier SlMON DE WIT RECLAME DE VALLEI 1 blik koffiemelk GRATIS Het gebeurde in een Mei-nacht een zakje chocolade pastilles voor 40 cent Dovo wees lastige concurrent terug, door 3-2 overwinning op Nunspeet Voor de Jeugd %v-üenPrace^. VVV- dames verliezen twee kostbare punten Heren versloegen P.S.V.Z. VRC kreeg in Ermelo 3-0 nederlaag te incasseren BIJ SIMON DE WIT Matjan maakte vergeefse reis naar Hilversum Bij elke aankoop van 250 gram koffie of 50 gram Oploskoffie Goudmerk Roodmerk Oploskoffie Veenendaal Hoofdstraat 93 C^-gétèfevW SIEM SNUGGER Balanceer-Estafette J. P. VALKEMA BLOUW ROMAN UIT DE NAPOLEONTISCHE TIJD Dovo stuurde zaterdag haar naaste concurrent Nunspeet met een 3-2 ne derlaag naar huis terug. Hoewel de over alle linies beter spe lende Veenendalers hun overwicht In deze wedstrijd aanvankelijk in een 3-0 voorsprong uitdrukten, werd het de laatste tien minuten van de strijd toch nog even kritiek, toen de gasten, onder aanvoering van hun spil, een stevig offensief inzetten en daaruit twee doel punten produceerden. Ook een derde doelpunt zat trouwens in de lucht, maar het geluk was met de rood- witten toen de bal van de onderkant van de lat weer het veld instuitte. Een daverende wedstrijd is het ech ter niet geworden. Er werd maar ma tig voetbal vertoond, waarbij alleen enkele doelpunten van uitzonderlijke kwaliteit waren. Zoals gezegd, was het al meteen de thuisclub die ten aanval trok. Hoewel er toen zeker al doelpunten hadden kunnen komen, werden deze door onproduktivi- teit van de voorhoede verhinderd. Toen de wedstrijd nog maar enkele mi nuten oud was moest Kroesbergen zich wegens een blessure al laten vervangen door Nieboer, hetgeen nu niet bepaald een verbetering betekende. Tegen de verhouding in kregen de gas ten na een half uur spelen een juweel van een kans om te scoren. De bal ging echter Juist naast. In de achtendertigste minuut kon Dovo dan eindelijk de leiding nemen, toen de hardwerkende Van Hal na goed solospel de bal bekeken in het net punterde (1-0). Na de thee was het onmiddellijk weer Dovo dat ten aanval trok en met succes, want toen Muller de bal listig van de doellijn af naar achteren schoof was het de toestormende v. d. Heuvel die de stand op 2-0 bracht. De gasten gingen nu wat forser spelen, soms zelfs op het harde af, maar de te slappe voorhoede zag geen kans om tot een tegenpuntje te komen. Na ongeveer vijfendertig minuten spe len werd het 3-0 toen Schoeman uit een voorzet van v. d. Pol de bal in het vijan delijke doel werkte. Wie toen dacht dat Dovo op fluweel zat bleek misgerekend te hebben, want tien minuten voor tijd was het de Nunspeetse spil die naar voren trok en doelman Van Hardeveld verschalkte (3-1). Daarna kreeg Van Zetten nog een kans om de score voor Dovo te verhogen, maar onder hilariteit van het publiek wipte hij V - de bal precies in de handen van de ver slagen op de grond liggende doelman. Weer trokken de gasten naar voren en na de Dovo-achterhoede uit elkaar gerukt te hebben wisten zij zowaar de stand op 3-2 te brengen. Nadat Muller zich had laten vervangen door Slotboom werd het nog even heel critlek voor de thuisclub. De gasten on dernamen een snelle aanval maar geluk kig voor Dovo stuitte de bal vanaf de onderkant van de lat weer het veld in. In elk geval kon Dovo na deze wed strijd het kampioenschap praktisch niet meer ontgaan. Dan zal de moeite van enkele jaren hard werken toch nog weer eens beloond worden. De reis naar Utrecht van de dames van de Veenendaalse volleybalvereniging zal hen waarschijnlijk nog lang bij blijven. Niet alleen de twee punten die ze op Edo verloren en nu gelijk staat aan de kop van de eerste klasse der Nevobo met deze Utrechtse ploeg, maar vooral hun slecht gespeelde wedstrijd zal hier aan leiding toe geven. VVV vond in de eerste game een stug verdedigend Edo en daar het sterkste wapen van WV, de aanval, niet op toe ren kon komen, kon men al spoedig zien, dat Edo de beste papieren had. rijp en betekende voor PSVZ de neder laag. Via time out bij 5-12 werd het 11-12. De time out van PSVZ had geen resul taat, waardoor VVV deze set won met 15-12. Over de rest van de wedstrijd valt niets bijzonders te vertellen. Het spel was en bleef slecht. De tweede game werd door de Zeister politie gewonnen met 14-16. De derde en vierde waren weer voor VW met respectievelijk 15-5 en 16-14. VVV staat nu alleen op de tweede plaats achter het nog steeds ongeslagen Valbovol. Athlon, dat vorige week bij VVV een protest indiende, heeft inmiddels dit pro test weer ingetrokken, waardoor VVV (dames) de twee punten blijft behouden. Voor zaterdag a.s. staat voor de dames de lastige thuiswedstrijd te wachten tegen het Utrechtse SOS. Laten we ho pen, dat het nu eens echt eerste klas spel zal worden. VRC bracht het er minder goed af deze week en verloor in Ermelo met 3-0 van haar medegegadigde voor de laatste plaats. Toch hebben de Veenendalers niet be paald slecht gevoetbald. De Ermeloërs hadden echter hun elftal aanzienlijk ver- j j i j sterkt met enkele aldaar gelegerde mili- Geen wonder dat VVV de eerste game i 6 ia o tairen, terwijl de Veenendalers ondanks prijzenslag t/m 12 Februari 1953 (echte Boerenkaas) 100 gram bij iedere 250 gram SdW koffie droogkokend 500 gram 200 gramspak on zoal» altijd GRATIS MELKKOETJES spoedig achterstond met 10-3. Desondanks kon VVV haar achterstand tot 10-9 terugbrengen. Maar de time out van Edo bracht plotseling het ritme uit het VVV-spel, wat Edo opnieuw een flin ke voorsprong gaf 14-9. Na de time out leek VVV nog terug te komen, maar ver der dan 14-13 kwam het niet, want met een goede smash van een der Utrechtse dames was het pleit beslecht 15-13. Ook in de volgende set bleef Edo de best verdedigende ploeg, maar moest toch aan de Veenendaalse dames een 3-9 voorsprong toestaan. Edo stond echter één game-overwin- ning toe, n.l. de tweede, want na het in lopen van de 3-9 achterstand tot 7-9 was alle kracht uit de Utrechtse ploeg ver dwenen en kon VVV dus gemakkelijk ze- genvieren met 9-15. Alle Veenendaalse dames behalve Jan- ny de Ruiter, konden niet tot hun gewone spel komen. De door de Edo-ploeg be haalde overwinningen in de beide laatste games 15-11 en 17-15 waren volkomen verdiend. Door deze nederlaag is Edo samen met VVV aan de leiding gekomen. De wedstrijd VVV-PSVZ (heren) was niet veel beter. Het technisch zeer zwak ke PSVZ beïnvloedde het spel van de Veenendalers dermate, dat ook deze ploeg terugkeerde in het stadium van primitief doorzichtig volleybal. Eén spe ler stak echter boven alles uit, want Dick v. d. Meijden demonstreerde enkele mooie staaltjes van volleybaltechniek. In de eerste set nam de Zeister politie een voorsprong van 5-12. De oorzaak lag hierin, dat VW zich eerst aan dit on samenhangende spel van PSVZ moest aanpassen. Bij5-12 was de aanpassing goede pogingen van Cornelissen en Jan sen, steeds weer in een goed functioneren de buitenspelval liepen. De midvoor was bij de gastheren wel de belangrijkste man. Dit bewees hij dan ook wel met drie doelpunten, die alle van zijn voet kwamen. Het eerste kwartier ging het nog wel maar toen was het Ermelo dat door haar midvoor een 1-0 voorsprong wist te ver krijgen en ondanks alle pogingen van VRC om de stand weer gelijk te krijgen, werd het toch nog voor de rust 2-0. Een kwartier hielden de geel-blauwen nog vol. Toen het daarna echter 3-0 werd was de fut er helemaal uit. Het laatste half uur werd nog wel voortgeploeterd op het zo goed als on bespeelbaar terrein, maar de moed om door te stoten bleek toch radicaal ver vlogen te zijn. Al met al wordt de kans op een houd baar resultaat in de derde klasse steeds moeilijker voor de Veenendalers. Matjan trok zaterdag vol goede moed naar Hilversum om Hoogerheide te gaan bekampen. Groot was dan ook de teleur stelling toen de scheidsrechter wegens de te onduidelijke afbakening van het ter rein de wedstrijd meende te moeten af- lasten. Zijn wij goed ingelicht, dan zal dit ge val de Hilversummers geld gaan kosten, aangezien zij ook op zullen moeten draaien voor de door Matjan gemaakte reiskosten. KOFFIE (van 69 cent) geldig tot en met 11 februari 1958 250 gr 248 ct 250 gr 208 ct Blauwmerk 250 gr 1 92 ct Oranjemerk 250 gr 168 ct busje 50 gr 240 ct Coff. vr. oploskoffie busje 50 gr 285 ct •0217 In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen: Telefoon 2015 Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal WIE VIEREN HUN VERJAARDAG? 6 febr. Reina Rebergen. 6 99 Huibert v. d. Berg. 6 99 Willie Bos. 7 99 Nellie Bos. 7 99 Sneeuwwitje. 7 99 Crocus. 8 99 Ina Kruininger. 10 99 Hennie van Engelenburg. 10 99 Gert van Ravenswaay. 11 99 Erna Breeschoten. 12 99 Nellie Verwoerd, Achterberg. OPLOSSING RAADSELS I. luipaard, potvis, mol, karper, kreeft, wulp, kameel, meikever, leeuw, das, pimpelmees. II. trom - pet. Trompet. III. Hoogeveen, Dinxperlo, Hellendoorn, Vianen, Roodeschool, Ellecom. I. A, oma, vrede, Ameland, slang, Ina, d, Ameland. II. Roodkapje en de wolf. Bulletje en Bonestaak, Hans en Grietje, Alladin en de wonderlamp. De wolf en de zeven geitjes, Alibaba en da zeven rovers. III. lever, traan. Levertraan. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen I. Zet de cijfers 1 tot en met 26 op een rij. Hieronder moet een bekend spreek woord komen. 7-1-24-10-19-26 een plaats in Friesland 26-2-18-25-21 een natuurverschijnsel 20-4-16-8 zoon van Izaak 13-11-8-9 een vogel 22-9-6-26-14 een kleur 17-23-15-17 metalen bekken, waarop men slaat 4-5-12-12-21 een grote vogel. II. Als ik vier tegels heb die in een vier kant gelegd zijn, hoeveel tegels moet ik er dan tenminste bijkopen om een nieuw, groter vierkant te krijgen? (Antwoord in 15 seconden). III. Balverknug ligt in Limburg. Sterbes- goer ligt in Utrecht en Dismei in Drente. Natuurlijk moeten eerst de letters in goede volgorde gezet worden, dan zul je zien dat het klopt. Voor jongeren I. Zet de cijfers 1 tot en met 21 op een rij. Hieronder moet een bekend spreek woord komen. 3-13-9-17 mooie bloem 21-4-5-16-1 een cijfer 18-6-14-7 een muntstukje 8-13-15-20-1 een knaagdier 19-2-10 koop je bij de slager 12-9-16-11 het tegenovergestelde v. bitter. II. Hoe kan men water in een zeef dragen? 580205 III. Haalmer ligt in Noord-Holland, Ner- hen ligt in Utrecht en Deemvan in Gro ningen. Als je de letters in andere (dus goede) volgorde zet, zul je zien dat het waar is. Eerst zou Siem Snugger slager worden, Maar ieder zei: „dat zal niet gaan, Van spek en zwoerd draait hij rollade En biefstuk noemt hij karbonade Dat stond zijn baas beslist niet aan!" Toen zou Siem Snugger bakker worden, Maar ieder zie: „dat gaat niet door Hij tovert scheve luxe broodjes En bakt Janhagel zonder nootjes Zijn baas kon hem wel missen hoor!" Nu zou Siem Snugger veeboer worden, Maar ieder zei: „dat wordt hij nooit In 't vóórhuis gaat hij bieten lossen, Hij voert de koeien takkebossen Zijn baas heeft hem er uitgegooid!" Toen zou Siem Snugger kruier worden, En ieder zei: „dat kan die vent Hij sjouwt zijn koffers, krijgt zijn fooien, O ja, nu zal die Siem 't wel rooien Zijn baas is met hem héél content!" De spelers van elke ploeg staan achter elkander en de ploegen naast elkaar. De nummers 1 hebben op hun hoofd een stapeltje van drie boeken liggen (liefst niet zulke erge mooie) en houden de han den in de zijde. Halverwege de baan is een kleine verhoging, waar de lopers op en weer af moeten stappen. Op het be- ginsignaal lopen de nummers 1 naar het einde van de baan, zonder dat ze de boe ken met de handen mogen aanraken. Glij den de boeken weg en moet de speler ze vastpakken, dan moet hij weer terug naar het beginpunt. Aan het einde van de baan mag hij de boeken in de hand nemen en zo snel mogelijk teruglopen om de boeken aan nummer twee van zijn ploeg te overhandigen. Deze handelt op dezelfde wijze. De ploeg die het eerst klaar is, wint het spel. Wisten jullie dat dit spel prima is om je een goede houding te leren bij het lopen? Bij een goede manier van lopen blijft het bovenlijf met het hoofd vrij stil, doordat de bewegingen van het lichaam in de heupen worden „verwerkt." Daar om kunnen Oosterlingen hoge voorwer pen op hun hoofd balanceren, terwijl ze zich voortbewegen. (3) Ernest ziet haar aan en merkt op: „D'r wordt tegenwoordig zoveel ge plunderd en gestolen. De goederen van de adel zijn verbeurd verklaard... Er zwerven hier hele troepen gespuis rond. Tot nu toe zijn we vrijgebleven, maar 't zal - naar 'tzich laat aan zien - niet zo lang meer duren. „Onzin", zegt mevrouw, „ze zullen je in onze tegenwoordigheid niets durven doen. Ga naar de keuken. Zet water op! We willen eten." „Hm", zegt Ernest, „wat dat aangaat, vuur wil ik nog wel aanleggen en het water opzetten. Maar dan ga ik ook weg..." „Wat?" roept zijn meester, zich half oprichtend, „durf jij zó tegen mevrouw spreken? En dienstweigeren? „Ik zeg mijn dienst op" mompelt Ernest. Ik wil vrij zijn. En wat die ge hoorzaamheid betreft... die is uit de mode, dat weet u evengoed als ik". De Travillot smijt uit nijd zijn wan delstok in de richting van de onwillige. Deze verdwijnt snel. ,,'k Zal vuur aanmaken", zegt hij nogmaals, „en 't water opzetten. Maar ik waarschuw u uitdrukkelijk, hier vannacht niet te blijven. Er is mij ver teld..." „Scheer je weg", schreeuwt De Tra villot buiten zichzelf van woede. Ernest haalt zijn schouders op en verdwijnt. „Wat nu?" vraagt Irène. „Zoek wat eten!" snauwt hij, „ik heb honger".... „Daar heb ik geen verstand van", zegt ze vlak, „en ik weet niets te vin den ook. Onze voorraad is met die kof fer weggeraakt..." „Roep Ernest." „Die zag ik zoeven het hek uitgaan." „Wat dan?" bromt de man, „ik kan toch niet gaan... bedelen." „Nee", zegt Irène, „je kunt niet gaan bedelen. Maar misschien weet Guil- laume er wat op." „Juist", zucht haar echtgenoot, „Guil- laume, die was ik vergeten..." Guillaume komt. Hij ziet er ont stemd uit. „Er heerst een vijandige stemming in de omtrek", zegt hij, „me neer en mevrouw, we doen goed, zo gauw mogelijk door te reizen." ,,'t Is te donker", zegt De Travillot, „en ik ben moe." „Toch was 't beter", houdt Guillau me aan. „Er zijn hier een heleboel vijandige elementen in de buurt We zijn nog onder de rook van Parijs..." „Onzin", zegt zijn patroon, „tot hier is die verdoemde revolutie nog niet doorgedrongen. Zoek wat eten, Guil laume..." „Er is niets te krijgen", antwoordt Guillaume, „iedereen weigert iets af te geven." „Geef hun dan geld, de schooiers..." Ook dan weigeren ze. Ze zijn bang voor hun kornuiten. Reist u door...! Dat is wat ik u aanraad." „En ik zeg je, dat ik doodmoe ben", schxeeuwt de graaf geprikkeld, „dood moe, hoor je! En mevrouw..." „Let niet op mij..." zegt Irène on verschillig. „Is er dus niets te eten, Guillaume?" „Eén brood.... anders niet." „Snij dat brood, Guillaume. Dek de en dient op een gedreven zilveren schotel enige plakken brood op. De Travillot neemt met een somber ge baar het droge voedsel en kauwt het langzaam. Irène eet begerig en met smaak. „Héérlijk brood", zegt zij prij zend. Uit de kelder is een bestoven fles opgediept. Deze wijn is krachtig en geurig en doet de oude heer merkbaar tafel en dien het in drie gangen!" „Goed, mevrouw." De tafel wordt gedekt. Met oud kris tal, zilver en zelfs wat bloemen uit de tuin. Madame wil het zo. Op een stoel staat de mand met de baby. Guillaume staat achter de tafel. Zijn gezicht is effen. Op een bijgeschoven zijtafel: het brood. In onberispelijke plakken gesneden. „Guillaume! Breng de eerste gang!" zegt Madame onverstoorbaar. De knecht maakt een diepe buiging opleven. „Ik wist niet, dat hier zulke flessen lagen", bromt hij, „ik zal ze naar Pa rijs laten brengen." Niemand maakt hem erop attent, dat Parijs thans even ver buiten zijn bereik ligt, als China... De tweede gang wordt opgediend, even onberispelijk ernstig en correct. De Travillot kauwt krampachtig en spoelt een brok met wijn weg. „Brr", zegt hij, bróód." Maar mevrouw eet ook deze boter ham sierlijk en met smaak. „Heerlijk!" zegt ze weer. De derde gang ondervindt tegenstand bij De Travillot. „Ik kan dat voer niet naar binnen krijgen", zegt hij kribbig. „Foei toch" bestraft hem zijn echtge note, „geef mij de schotel nog eens aan, Guillaume!" Guillaume buigt eerbiedig en de zil veren schotel wordt haar met zwier overhandigd. „Dank je, Guillaume - je hebt je uitstekend gehouden! En wij hebben heerlijk gedineerd. De rest mag je in de keuken opeten." „Zou ik niet wat bewaren voor het ontbijt... en voor het kindje?" „Ja", bedenkt Madame, „week wat brood in lauw water. Dat zal hier het diner van de jongeheer zijn..." Het noodlot voltrok zich in de vroege morgen. Een troep haveloze zwervers - sans-culotten of hoe die misdadigers mogen heten - sloeg een raam in en drong de woning binnen. Buiten stond het buurtvolk, dat van de aanwezig heid van de eigenaars op de hoogte was.... Madame, half ontkleed te bed lig gend - naast haar man die luid snur kend met open mond en nog beneveld door de rijkelijk gebruikte wijn - schrok op. „Wat... wat is dat??" Het antwoord kwam uit de mond van een gemene kerel, die de slaap kamer binnenkwam en het echtpaar de dekens afrukte. „Wel ja", zei hij nors, „dat ligt maar in bed, terwijl anderen werken! Er uit... Opstaan!" Op dat ogenblik werd De Travillot wakker. Hij scheen stom verbaasd en de vreemdeling glazig aanziende, sta melde hij: „Man... maak dat je weg komt...!" Het antwoord was een stomp in zijn gelaat zodat het bloed hem uit de mond kwam... In de deuropening verschenen ande re ruwe gezichten, ongeschoren, vuil en gemeen. „Hè, hè", grijnsde een van hen, zijn loenzende ogen over 't négligé van Ma dame latende gaan, „dat treffen we jongens. Opstaan jullie: het ontbijt is klaar...!" In de grote huiskamer hoorde men een krakend geluid, er vielen scher ven. Het antieke porselein moest het ontgelden. Een gedaante schoof, schor fluiste rend, langs :„D'r is drank beneden. Kom mee...!" (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1958 | | pagina 4