PAUK Heeft u uw vrouw al eens verrast met de nieuwe RANG rol tömc de Caouv ^rrrmxrmxmxmxmxmxmxmxmrmxnxrirmxmnHTrii mxrmrrrmxmxrrirrn>'ncrrxrmxmr^n'yn'm,rrrrrift I Genezend©-enuw. Burgerlijke stand KERKDIENSTEN RDTERSEPT Terugkeer van Morghan de Magiër S^UJUUUÖJJULUJJJUL^ kMJJJÜtJAJLiJUJJJUJÜLMXM-iJJJJJJJLMJ.» <LLM& een luchtige combinatie van cacao- chocolade en suiker. Bereid volgens een frans recept tot een unieke ver snapering voor jong en oud. BRIL OPTIEK WESTERA VOETBALOVERZICHT Zal Veenendaal - W.A.V.V. nu eindelijk doorgang kunnen vinden RENSWOUDE DINSDAG KOOPJES Kleerhanger 3 voor 39 et Plastic emmer Emaille pannen Mijnhardi's Zenuwtabletten REEDS MEER DAN 1 00 JAAR NUTSSPAARBANK WOUDENBERG het gezonde gebaar: beschermt Uw mond en keel SCHERPENZEEL Zondagse! i en s t doktoren ELST Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren voorwerpen Deze keer wou ik et es uitgebreid hebbe over het Kultereele Leeve en anpaalende zaake in 't Veen. Volges mijn is dat niet om oover naar de menister van onderwijs, kunste en weeteschappe te schrijve. Wat het K.L. (Kultereele Leeve) angaat zijn wij al lemaal een stel onbereekenbaare snaa- ke. Ik kan dur gien hoogte van krijge. Inderted - ik meen, dat ik et al es eerder gezeid heb - brulde dur iemand van een kultereel hoogstaand bedrijf in 't Veen deur middel van de Vallei- blaaje om meer K.L. in Veenendaal. Die ingezonde schrijver was dat in de stad, waar die vandaan kwam effies anders gewend. „Dur is hier op dit terrein niks te beleeve", riep ie wan- hoopig. In die daage had ie gedeeltelijk ge lijk. Inderdaad liepen we toenterted niet oover van kultereel gedoe. Mar an de andere kant moes meneer dur toen al terdeege reekening mee houwe, dat meneer et gewoel van de groote stad ontvloode was om een rustige booter- ham-mit-wat-er-op in et meer lande- like Veenendaal te bemachtige. En in zoo'n veur een kwart aagraarische en veur driekwart induustriejeele neder zetting gaat et er een ietsie eenvou diger an toe, dan in meneer ze vroe gere groote stad, waar je bij wijze van spreeke in de looppas van et ene kul tereele naar et andere kultereele kunt draave om dan mit de opgedaane ken nis op vesietes, feessies en anverwante vermoeienisse de intellekteweel te kenne uithange. 't Is messchien een bietjie hard uit- gevalle, wa'k hier teuge me geimpur- teerde broeder zeg, mar laat em voor- loopig nog niet naar de plisie holle, want me eige geboore Veense broeders VOOR EEN NAAR E>g. H. v/d Berg t/o Gemeentehuis RHENEN krijge ok nog een veeg uit me pen. Een veeg, die misschien nog een tikkel tje straffer an komt. Rustig blijve dus. 't Mot mar es een keer gezeid worde. Verder gaande zeg ik dan, dat er nouw heelegaar geen reede tot klaage meer is. Niet voor de minse, die 't bee- ter gewend waare, en niet voor de- geene, die nooit beeter geweete hebbe. We hebben nou, ik noem ze op: de Volleksuunieversetijd mit minstes een avond in de week; de Arrebijerskunst- kring mit een antal aavunde in 't se- zoen; teneel, bellet enzevoorts; twee USO-keserte in 't jaar, de Ooretoorie- jumvereeneging mit enkele ooretoorie- jums, ik weet niet hoeveul zangkoore mit ik weet niet hoeveul uitvoeringe en ammeteurtoneelkluppe. Ik gloof, dat ik zoo et veurnaamste heb, mar ik kan nog wel hier en daar zoo'n keltuur- fabriek vergeete zijn. Nou vraag ik jelui allemaal: Komme wij tekurt aan ons K.L.? Ik gloof toch van niet. Mar ik op mijn beurt gloof dat het Veense K.L. belangstellende tekurt komt. Vleejaar gooide de gemeente enkele honderde guldes teuge het heele be roemde Kamerkoor an. Het Needer- lands Kamerkoor van Feliks de Noo- bel. Hoeveul minse zaate dur in de zaal? Tweeënveertig op de kop af. Een kind kon ze telle. Hoeveul minse komme dur de leste tijd naar het U.S.O. luistere? Bar wei nig- Op elke twee bezoekers bekant één viejelist. Weg duur subsiedie van de gemeente. Het aantal bezoekers van de leezinge van de Volksuunieversetijd is in dalen de lijn, zoas we dat deftig noeme. Mit andere woorde: die geleerde, die veur de V.U. komme, staan veur anderhalve man en een peerdekop te praate. Ik schaam me eige veur de minse, die hier motte optreede. Ze komme hier mit de gedachte „Jonges, nou gaan we in een veuruitstreevende plaats op- treeje en wat zien ze? Alle veuruit streevende minse zitte mit een dittek- tiefie achter de kachel. En dan praate we nog graag ooveral oover mee. En mar de ontwikkelde mins uithange. Ooveral weete we een pietsie van, mit het gevolg, dat we nerreges iets van weete. „We waare nog in Aarum (Arnhem veur de buitenlanders) en daar hebbe we toch zoo'n goed kesert gehoord" en „in Utrecht hebbe we De Gijsbrecht nog gezien" hoor ie ze dan zegge. Mar as tur in dur bloedeige Veen iets te doen is, zijn ze te druk mit zaake en andere geldmaakerijtjies. De groote net zoo goed as de kleintjies. En nou nog wat anderst. De veurege week heb et USO in Rheene gespeuld. De zaal was afge- laaje vol. Minse,' dit vin ik wel hele- gaar een blammaazie veur 't Veen. .Tn ik hoor die slagvaardege uitge kookte Veense jonges al weer zegge: „Ja, hoor es, Wout. da's ok een stad" of .,as de nieuwe nootaaris te zien is loopt et heele gehucht uit". Allemaal kwats, minse. Den Haag is ok gien stad, maar jelui wouwe toch niet beweere, dat er in Den HaagTe gek om oover te praate. Nee, op dit terrein maake we hier oen hoop leeve, mar nog gien K.L. Aflijn, dur is nog een hoop goed te maake. Venaavund nog kenne jelui in dromme nar 't Trefpunt optrekke voor de Volksunieversetijd. En vollegende week een donderdagaavund brenge we het U.S.O. de eer die et toekomt: een afgelaaje zaal. De gemeente heb - naar ik hoorde - nog een extra vleugel an laate rukke. Die kenne we ok niet veur schut laate staan. En veur 't vervolg: minse maak je eige es een bietjie wijzer. De geleege- heid is dur. Daarom meer K.L. in 't Veen, dat hoopt Wout Blauwkous. Dovo en V.R.C. spelen beide uit - Aan de Bergweg plaatselijke ontmoeting tussen Matjan en G.V.V.V. Terwijl Ajax gelijk speelde tegen Vasas en het gehele voetbalminnend Nederland de mond vol heeft over de nieuw aan gekondigde beroepsvoetbalbond, zitten wij te ploeteren aan ons voetbaloverzicht voor dit weekend. Wij vragen ons daarbij steeds weer af, zullen nu eindelijk weer eens alle aan gekondigde wedstrijden gespeeld worden, of zal het weer regen of sneeuw zijn die het af te werken programma in de weg staan. Wij weten het niet, maar laten we niet al te pessimistisch zijn en rustig het overzicht afmaken. Voor de derde maal is thans de wed strijd Veenendaal-WAVV uit Wageningen vastgesteld. Driemaal is scheepsrecht, dus zal het nu wel doorgaan. Wie er winnen zal? Och waarom zouden we het niet op de Veenendalers houden. We weten dat ze het kunnen en ze behoeven toch niet altijd pech te hebben. Dovo gaat naar Kampen om Go-Ahead te ontmoeten. Hoewel de Kampenaren thuis soms kwaaie rakkers zijn, zou het ons toch wel erg tegenvallen als de rood- witten zaterdag weer geen stapje dichter bij het kampioenschap kwamen. Voor VRC ziet het er wel iets donker der uit. Want om WHC in eigen huis te kloppen dat wil wat zeggen. Het spijt ons, maar in een overwinning kunnen wij voorhands niet geloven. In de afdeling Utrecht zal Scherpenzeel de leider Wijk bij Duurstede wel op de voet kunnen blijven volgen. Zij zullen dan natuurlijk van VVZA moeten winnen. Oranje-Wit gaat naar Hoogland en zal aan de volle winst wel een te zware dobber hebben. Laten we het voorlopig op een gelijk spel houden. Renswoude krijgt Rhenus op bezoek. Rekenende naar vorige week, toen de Grebbebewoners zo maar de leider Wijk bij Duurstede in eigen huis klopte, zien we het voor Renswoude heel donker in. RKVUV gaat in de uitwedstrijd tegen UVVO de zoveelste nederlaag tegemoet. DERBY Bij het zaterdagvoetbal staat de derby Matjan-GVVV op het programma. Dit zal wel winst opleveren voor de Buurtlaan- bewoners, hoewel in plaatselijke wed strijden natuurlijk van alles mogelijk is. Merino's gaat naar Posthoorn en hoe wel we de wolmensen hier de beste kan sen geven, zijn de Amersfoorters, mits zij volledig zijn, zeer gevaarlijk. In de tweede klasse wint Musketiers van Sportclub Rhenen; Triangelboys van Scherpenzeel en Kulan als zij uitkijkt van het Doornse DEV. Gezelligheid en spanning in veilig-verkeersavond Vrijdagavond j.l. organiseerde de rijks politie van de post Renswoude, in samen werking met het gemeentebestuur, een veilig-verkeersavond die boven verwach ting is geslaagd. Het afwisselend pro gramma, dat in een vlot tempo werd uit gevoerd, bracht zowel gezelligheid als spanning in de praktisch geheel bezette zaal, speciaal bij de hersengymnastiek. De burgemeester van Renswoude, de Edelachtbare heer J. A. Hosang, opende de bijeenkomst op de bekende humoris tische wijze en stelde voor staande een driewerf hoera uit te brengen in verband met de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix. Daarna betuigde hij 'tevens zijn dank aan de plaatselijke postcommandant der rijkspolitie, de heer A. van de Ham, U gaat BETER gekleed, wanneer Uw kleding chemisch gereinigd werd bij: n,i f An rr'c chemische wasserij JOIlg b Tel 208 RHENEN Depot Eist: Fa. G. J. v. d. Brink. Franseweg 80 als organisator van deze avond, die, naar hij hoopte een ieder veel genoegen zou brengen. Vervolgens werd een film vertoond van het Verbond voor Veilig Verkeer, ge naamd ..Klaar...... over." Deze film, die een overzicht gaf van de opleiding van rokhanger met kraagrol zeer zware werkemmer Q OK 12 liter 16 cm18 cm 70 cm 22 cm 24 cm 1.98 2.68 3.48 4.58 5.68 Alleen dinsdag 11 februari Hoofdstraat 7, Veenendaal, Tel. 3103 Vóór deze finale vond de vertoning plaats van de laatste amusante film „Huwelijk met hindernissen", die meer dere lachsalvo's ontketende. Na de prijsuitreiking overhandigde de heer Van de Ham aan de burgemeester een aandenken, zulks mede omdat deze juist de dag tevoren' zijn verjaardag had gevierd. De bijeenkomst werd tenslotte door de burgemeester gesloten en daarmede was Textielhandel Turkesteen in nieuwe winkel Door het verschijnen van de nieuwe winkel van Textielhandel Turkesteen aan de Hoogstraat nr. 26, is de entree van Veenendaal, speciaal vanaf De Klomp, weer aanmerkelijk verfraaid. In plaats van een oud, vervallen huis, staat nu aan het begin van de Hoog straat een winkelpand, dat geheel in deze winkelstraat past. Van buiten een in vlotte stijl opge trokken perceel in steen en hout, waar op in een aparte soort opvallende let ters de firmanaam. Van binnen een grote winkel. Veel ruimer dan Turkesteens vorige pand aan de Zandstraat, doch even knus en gezellig. Op overzichtelijke wijze is de grote sortering textielgoederen uitge stald. Speciaal noemen we de exclu sieve glazen kousenstand en de achter de winkel gelegen bedden- en dekens afdeling. Een ruime en fleurige etalage vormt één geheel met de winkel. Gistermiddag is de zaak geopend. De fam. Turkesteen werd door talrijke be zoekers gelukgewenst en een enorm aantal bloemstukken sierde de winkel. en meester blijven over Uw zenuwen ELEKTRISCHE SCHRIKDRADEN Het hoofd van de plaatselijke politie te Veenendaal herinnert er aan, dat hoof den of bestuurders van ondernemingen van landbouw, tuinbouw, bosbouw of veehouderij, waarin gebruik wordt ge maakt van schrikdraden, in het bezit moeten zijn van een door een bevoegd deskundige opgemaakt en geldig bewijs, waaruit blijkt, dat ten tijde dat het be wijs werd afgegeven, aan de bepalingen van het veiligheidsbesluit elektrische schrikdraden was voldaan. Zij zijn ver plicht een duplicaat van het bewijs uiter lijk de derde dag nadat het is opgemaakt, te zenden aan het districtshoofd van de arbeidsinspectie. De bewijzen verliezen hun geldigheid op 1 april van het jaar volgende op dat van afgifte. Zij, aan wie in het afgelopen kalender jaar een bewijs is afgegeven, dienen zich staan de NUTSSPAARBANKEN in Nederland bekend als VEILIGE en HOGE RENTE gevende spaar- instellingen. RENTEVERGOEDING THANS 3.60 bovendien verricht de spaarbank vele diensten geheel kosteloos voor haar spaarders, (betaling van be lastingen, pensioeoinning, giroover boekingen enz). „Polderhuis" Hoogstraat 19 MANGUIN'S LENTE- EN ZOMERSTIJL De Parijse mode-ontwerper Manguin heeft z(jn nieuwe lente- en zomerlyn be kend gemaakt: De „diapason" lijn, waar van we hierbij drie voorbeelden laten zien. Links: „koraal-gezang" een middag jurk van ivoorkleurige crêpe. Midden: „fuga" een prettig zittende mantel van wollen stof, die blauwe ruiten op een wit fond vertoont en rechts een cocktailjurk met de vreemde naam „eendags", ver vaardigd van witte en cognackleurige mousseline. DAMMEN Deze week werden de volgende partijen voor de onderlinge competitie gespeeld: H. v. d. Brandhof B. v. Ruiswijk 20 D. Bouman R. Rotterdam 02 E. de Kleuver J. Roks 2—0 B. Valkenburg H. Diepeveen 20 A. Keijman G. v. Dijk 02 W. v. Manen W. v. d. Hor 20 De heer J. Edink heeft vorige week vrijdag 31 januari tegen Ir. G. E. van Dijk en zaterdag 1 februari tegen W. v. d. Sluis remise gespeeld. Een mooi resultaat. Vrij dag 7 februari speelt J. Edink tegen W. Roozenburg en zaterdag 8 februari tegen J. Bom. Dat zijn beiden weer sterke tegenstanders, wij wensen de heer Edink succes toe. WIJZIGING STEMDISTRICT De grens tussen de stemdistricten 1 en 2 is onlangs zodanig gewijzigd, dat voor taan de kiezers wonende aan het Konin gin Julianaplein, de Koningin Emma- straat, de Prinses Irenestraat en de Prin ses Beatrixstraat niet in het gebouwtje naast Bellevue zullen moeten stemmen, doch in het gemeentehuis (stemdistrict 1). jeugdbrigadiertjes en van de voorvallen, waarmede de politie zoal in aanraking komt, viel bij het publiek bijzonder in de smaak. Onder de titel „Weet u het nog" ver schenen daarna twee ploegen op het podium voor een wedstrijd over verkeer^- vragen. De jury, die de gegeven antwoor den moest beoordelen, bestond hierbij uit de burgemeester als voorzitter, de heer G. E. van Ooijen, groepscommandant der rijkspolitie te Leusden en de wachtmees ter le klasse D. de Fluiter. De vragen werden gesteld door de heren A. van de Ham en J. Colegem, tevens wachtmeester le kl. te Leusden. Het gemeentepersoneel, voor deze ge legenheid versterkt met de heer H. Stoer, moest in deze wedstrijd met 78 punten zijn meerdere erkennen in het personeel van de Coöp. Lanbouwvereniging met 84 punten. Het vierde programmapunt vermeldde een einde gekomen aan een zeer leerzame en prettige avond. In de middaguren werd voorts nog een kindervoorstelling gegeven, waarbij on der meer ook enige veilig-verkeersfilms werden vertoond. Hiervoor bestond even eens grote belangstelling. CURSUS VOOR VEILIG VERKEER In aansluiting op vorenstaand verslag kan nog worden medegedeeld, dat het wederom de bedoeling is in Renswoude één of meer veilig-verkeerscursussen te geven. Belangstellenden kunnen zich daartoe opgeven bij de heer A. van de Ham, Taets van Amerongenweg 16. Een cursus bestaat uit vijf lessen, waar van ed elke week één wordt gegeven in de avonduren. Aangezien met de cursus zo spoedig mogelijk moet worden begon nen, dient de aanmelding vóór 15 februari a.s. te geschieden. VEENENDAAL Geboren: Leonard Johan, z. v. H. B. Lint en G. Chr. van de Bovenkamp; Wouterina Francina, d. v. A. Schoeman en F. Vink; Anneke Jannetta, d. v. E. J. v. d. Beek en G. v. d. Vliert; Hanna Do rothea, d. v. P. Karsten en M. F. A. Breu kelaar; Jacobus, z. v. R. Veenendaal en R. van Kesteren; Johanna Cornelia, d. v. C. Bolderman (overleden) en H. Drost; Gijsbertje, d. v. W. van de Scheur en C. Roelofsen; Gijsbertus. z. v. J. Henken en J. Bouman. Ondertrouwd: P. van de Bovenkamp en J. L. Kroes; J. Barelds en E. G. Ver woerd. Getrouwd: L. van Beek en G. Bos; A. Devilee en J. S. van Kesteren; B. van den Heuvel en A. van Dorland; P. J. Vink en G. Versteeg; H. Schoonderbeek en J. C. Teunissen. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Jan, z. v. L. Hol en H. van Amerongen; Gerritje C. J., d. v. J. Wes- sels en R. van Doorn. Overleden: Jan M. van de Kraats., 56 j. RHENEN Geboren: Wijntje, d. v. C. H. de Wit en W. A. van de Scheur; Jan Dirk, z. v. G. van Daalen en E. Meeuwisz; Willem, z. v. A. A. Achterberg en J. Koenders; Evert Giel, z. v. E. G. Jansen en E. W. van Schaik; Krijntje, d. v. F. Jansen Oskam en G. Baars; Dirk, z. v. D. van Dijk en A. G. Verwoert. Ondertrouwd: G. C. Ploeg en St. Mater. Overleden: Gerrit van Wijk, wedn. van C. van de Loosdrecht, Veenendaal. RENSWOUDE Geboren: Martinus Teunis, z. v. C. Die peveen en G. Demoed; Wilhelmina Maria, d. v. C. van Straten en M. van Garderen; Jan Brand, z. v. L. Stutvoet en J. Vink. Ondertrouwd: H. E. Verhaar en J. van Schuppen. WOUDENBERG Geboren: Paulina Everdina, d. v. W. Olthuis en J. Rensen; Geurtje Evertje Janna, d. v. D. Bos en M. Dorrestijn; Anke, d. v. B. Bouwmeester en G. J. Har deman. Ondertrouwd: J. Huijsman en J. van dc Wiel. Getrouwd: W- van Vlastuin en H. van Ginkel. Overleden: Tijmen van Kolfschoten, 60 jaar, echtgen. van D. Langelaar. AMERONGEN Geboren: Catharina Henrica Wilhel mina Maria, d. v. W. J. Wijnands en M. F. W. Zinken; Adriaan, z. v. H. van de Zandschulp en J. Henken; Gijsbertus Jo hannes, z. v. J. van Manen en M. M. Kanaar. Overleden: Jan Marinus Pluijgers, 56 jaar, echtgen. van J. P. Doff. SCHERPENZEEL Ondertrouwd: S. van de Beek en H. Vonk; J. P. van de Bovenkamp en J. van Westerneng. Overleden: M. D. Bos. 87 jaar. wed. van M. van den Band. Terminus 2 7 21 1,88 35—21 Poedels 4 6 14 1,77 28—20 Poedels 5 7 13 1,40 25—31 Rijnstroom 1 6 17 1,92 23—25 Sportlust 2 7 15 1,45 27—29 BVR 3 7 17 1,67 26—30 Renswoude 3 5 11 1,30 6—34 Blijkens deze ranglijsten nemen de viertallen uit Renswoude een zeer be scheiden plaats in. Het eerste team staat daarbij nog het best geklasseerd en zal gedurende het verdere verloop waar schijnlijk nog vwel enige plaatsen kunnen stijgen. dus in het bezit van een nieuw, door een bevoegd deskundige op te maken bewijs te stellen vóór 1 april 1958. Formulieren voor deze bewijzen, inge richt volgens het door de minister van Sociale zaken vastgestelde model, zijn tegen kostende prijs verkrijgbaar bij het districtshoofd van de Arbeidsinspectie te Utrecht, Maliebaan 97. 12Vi JAAR TROUWE DIENST Op 2 februari j.l. was het 12jaar ge leden dat de heer C. W. Bruggink, wo nende Beatrixstraat 30 te Woudenberg, als monteur voor het autopark in dienst kwam van de Gebr. van Kolfschoten, hotel „De Pyramide" alhier. De heer A. van Kolfschoten één der firmanten reikte onder een hartelijke toespraak een diploma van de Horecaf- bedrijven uit voor „getrouwe en eerlijke plichtsbetrachting" met de daaraan ver bonden medaille aan de jubilaris. Tevens werd door spreker de heer Bruggink een enveloppe met inhoud ter hand gesteld, terwijl het personeel en enkele genodig den hun felicitaties gepaard lieten gaan met praktische geschenken. Het is prettig te kunnen melden, wanneer een perso neelslid lange jaren zijn patroon met grote toewijding dient. P"ï 85 cent een drietal films, te weten: Gebeurtenis sen in ons vorstenhuis, een documentaire; „De vrije natuur", een kleurenfilm van natuuropnamen en de tekenfilm „Wie niet werkt zal ook niet eten." Tussentijds werd nog het woord ge voerd door de groepscommandant, de heer Van Ooijen, die speciaal voor veilig verkeer, de volgende 3 punten besprak: 1. kennis der verkeersvoorschriften; 2. voertuigen zonder gebreken; 3. het gedrag als heer in het verkeer. Na de pauze werd de tweede wedstrijd „Weet u het nog" gehouden tussen de leden van de vrijwillige brandweer en de muziekvereniging „Ons Genoegen." De brandweer kwam daarbij als overwinnaar uit de bus met de stand 91-80. De finale ging derhalve tussen het personeel van de Coöp. Landbouwvereniging en de leden van de brandweer. Aanvankelijk gingen beide ploegen gelijk op, doch aan het einde van de wedstrijd bleek de Land- bouwvereniging iets meer in haar mars te hebben. Deze won dan ook verdiend de eerste prijs met de uitslag 93-82. VAN HET GROENE LAKEN Nu praktisch alle verenigingen de eerste helft van de biljartcompetitie ge speeld hebben, zijn de volgende standen opgemaakt. Hoofdklasse: Nationaal 6 61 3,89 30—18 BW 6 85 6,91 29—19 BVR 5 39 4,09 25—15 Groene Laken 5 25 3,27 2515 De Eenheid 6 31. 3,28 24—24 Nieuw Ede 5 25 3,44 18—22 WIK 4 22 2,62 13—19 Wormshoef 5 37 3,45 16—24 Renswoude 5 26 2,75 1624 De Kroon 5 24 3,01 12—28 Tweede klasse A: Terminus 1 5 19 2,49 328 Groene Laken 2 6 18 2,17 3216 De Kroon 2 6 19 2,12 30—18 WIK 2 5 25 2,21 22—18 Nationaal 2 4 14 1,95 14—18 Renswoude 2 5 18 1,66 11—29 De Eenheid 2 5 14 1,63 3—37 Vierde klasse A: De Kroon 3 7 15 1,68 38—18 NED. CHR. VROUWENBOND VERGADERDE Op uitnodiging van de Ned. Chr. Vrou wenbond. die in het lokaal achter de Ned. Herv. Kerk haar maandelijkse ver gadering hield, trad als spreker op de heer Boelaars uit Rotterdam, met als onderwerp: „Bef, boef en bajes". De ver gadering werd gepresideerd door mevr. Van der Linden. Nadat het overleden ere lid, mevr. wed. Bos, was herdacht en de huishoudelijke aangelegenheden waren afgedaan, werd na enig wachten - in verband met de dichte mist verscheen de spreker wat laat - het woord gege ven aan de heer Boelaars. Spreker, die zelf dertien jaar werkzaam is bij de re classering, begon met een uitvoerige uit eenzetting te geven van het doel van deze instantie, die reeds 134 jaren be staat en vroeger de minder toepasselijke benaming had van „Ned. Genootschap tot verbetering van de gevangenen". Vroe ger bestonden de werkzaamheden van dit genootschap uit het bezoeken der ge vangenen. De gevangenen waren toen nog allen ondergebracht in gemeen schappelijke zalen en zodoende werd het dan ook wel eens genoemd de „Hoge school der misdaad", daar de gevange nen van elkander de misdaad leerden. Tegenwoordig worden gestraften meer geselecteerd. In ons land zijn momenteel vier grote reclasseringsbureaux en de daaraan verbonden ambtenaren hebben de taak om de rechter door middel van rapporten in te lichten wie de betrokken man of vrouw is die voor hem verschijnt. Verder ging spreker uitvoerig in op de nazorg en het contact met ontslagen ver oordeelden. Aan het einde van zijn in leiding gaf spreker de aanwezigen in overweging om thuis nog eens na te den ken over het gesprokene van die avond, want veelal is de maatschappij ook wel de schuldige. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds De Bruin van Ermelo, 5 uur ds Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Vermaas. Vredes- kerk 9 en 10.30 uur ds Vermaas, 5 uur ds Vroegindeweij van Barneveld. Veen- eind 3 uur ds Wisgerhof, woensdag 7.30 uur ds Dorsman van Staphorst. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroegindeweij van Barneveld. Ned. Herv. Evang. „Sola Fide" 10 uur ds Goedhart, 5.30 uur ds Van de Ree van Amersfoort. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk art. 31 K.O. 8.15 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Kok. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Daalder van Haarlem. Leger des Heils zaterdag 8 uur heiligingsdienst, zon dag 12 uur zondagsschool, 7 uur open luchtsamenkomst, 8 uur verlossingssa menkomst. R.K. Kerk Nieuweweg en Sal- vatorkerk 8 uur H. Mis, 10,15 uur Hoog mis, 5 uur Lof in de kerk Nieuweweg en 7 uur Lof in de Salvatorkerk. RHENEN. Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr Van Selm van Vinkeveen. Ned. Herv. Gem. 10 uur ds N. Kooreman, 5 uur ds J. Dijkstra. Prot. Bond hotel „Het Wapen van Hardenbroek" 10.30 uur ds J. de Pree (jeugddienst). Ger. Kerk 10 en 3.30 uur ds H. Volten. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur ds P. v. d. Bijl, woensdag 7.30 uur ds P. v. d. Bijl. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. Ger. Gem. (Plant soen) 10 en 5.30 uur leesdienst. ELST. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lees dienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6 uUr lees dienst. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Van Viegen van Achterberg, 6 uur ds Van de Pol van Veenendaal. EDERVEEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 3 uur ds C. Treure. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst, donderdag 7 uur ds Lig- tenberg van Rotterdam. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. OVERBERG. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr J. de Jager. ACHTERBERG. Ned. Herv. Kerk 10 en 6 uur ds Van Viegen. RENSWOUDE. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds L. v. d. Peut, voorber. H.A., 6.30 uur ds H. v. d. Linden. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Molenaar. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds H. v. d. Linden. Vrijz. Herv 10.30 u. ds Cannegieter in de Schans. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds P. W. v. d. Veen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. WOUDENBERG. Ned. Herv. Gcm. 9.30 en 6.30 uur ds J. C. Stelwagen. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Ver. v. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds P. Cannegieter in de Schans. Ger. Kerk 3 uur ds W. P. van de Veen in Eben Haezer. LIENDEN. Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds De Lint. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur Dr. J. P. Vergouwen, Kerkewijk, tel. 2469. RHENEN Dr. G. E. YVijchers, Achterberg- sestraatweg 191, tel. 328. ELST, AMERONGEN, LEERSUM Dr. Van Ommeren te Eist, tel. K 8377-217. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. W. M. van Ringelestyn te Ederveen, tel. K 8387-201. WOUDENBERG. Dr. H. G. van de Hoek. Stationsweg 10, tel. K 3498-220. RENSWOUDE. Dr. Th. S. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). o-o-o-o-o-o-o-o-o o-o-o-o-o-o-o-o-o (24) Verbijsterd kijkt Aram op naar de rijzige ge stalte van Morghan, die met een sardonisch lachje op zijn gevangene neerblikt. „Ge had mij dood gewaand, nietwaar", gnuift de magiër spottend, „hoeveel jaren is het al niet ge leden, dat gij mij in Genua van de toren wierp?!" „Dat heb ik niet gedaan", bijt Aram terug, „het was een eerlijk duel, waarbij gij het evenwicht ver loor en uit het venster stortte." „Ik heb daar mijn eigen mening over. Ge hebt het wel ver gebracht, vriend Aram. Toenmaals waart ge nog een berooide avonturier en thans heer van Bar ranca, leenman van Koning Balthazar! Maar nu is het uit met uw macht. Ge zult, als mijn gevangene, er ge tuige van zijn, hoe ik, tezamen met graaf Conrad, het ganse rijk van Napels zal veroveren met mijn magi sche wapens! En dan, als alle edelen verslagen zijn, en hun burchten in puin liggen, dan zal mijn wraak over uw hoofd komen! De val van de toren in Genua heeft mij het rechterbeen gekost, maar, bij deze ver vloekte kruk, zij- kost u het hoofd!" En met deze dreigende woorden strompelt de magiër de kerker uit. Met een luide slag valt de deur achter hem dicht, en Aram blijft alleen achter in zijn duis tere gevangenis... (Wordt vervolgd.) Ds. C. VLASBLOM 55 JAAR PREDIKANT Zaterdag 8 februari a.s. zal het vijfen vijftig jaar zijn geleden, dat Ds. C. Vlas blom van Eist bij Amerongen werd be vestigd als predikant in de Ned. Herv. kerk. Ds. Vlasblom werd op 8 augustus 1877 te Oud-Beyerland geboren, bezocht het stedelijk gymnasium te Doetinchem en studeerde vervolgens eerst aan de ge meentelijke universiteit te Amsterdam en daarna aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Nadat kand. Vlasblom in nov. 1902 door het provinciaal kerkbestuur van Overijsel was toegelaten tot de evange liebediening in de Ned. Herv. kerk, werd hij op 8 febr. van het daaropvolgend jaar (1903) door wijlen Ds. L. Jansen Schoon hoven van Schalkwijk te Cothen in de classis Doorn in het ambt bevestigd. Daarna stond de jubilaris verder nog te Urk 1907-1910; Woudsend in de classis Sneek 1910-1914; St. Pancras in de classis Alkmaar 1914-1916; Zuid-Beyerland 1916- 1921; Oud-Beyerland 1921-1924; Driesum in de classis Dokkum 1924-1928; Langer en Korteraar in de classis Leiden 1928- 1929; Oude Tonge 1929-1931; Wapenveld in de classis Harderwijk 1931-1939 en ten slotte nog bijna vier jaar te Kamperveen in de classis Kampen, waar hem met in gang van 1 november 1943 na ruim veer tig volbrachte dienstjaren op zesenzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde Ds. Vlasblom zich eerst metterwoon te Overlangbroek, waar hij van januari 1944 tot november 1947 nog bijna vier jaar hulpprediker is geweest. In november 1947 verhuisde hij van Overlangbroek naar Eist bij Ame rongen en is daar tot 15 oktober 1950 nog bijna drie jaar hulpprediker geweest. RHENEN Ingekomen: Z. H. Klop g/m W. E. van Swetselaar van Veenendaal; J. Vermeer van Renkum; F. van der Rhee van Ame rongen; A. M. Soetije wed. v. G. J. ten Dam van Amerongen; J. van Leeuwen van Wageningen; A. Gijsberts van Wage ningen; R. L. Wildenberg van Haarlem- merliede; W. T. van den Brink g/m E. J. van Schaik van Amersfoort; J. D. van Uden (gez.) van Tiel. Vertrokken: A. R. de Jong naar Keste ren; W. Meijer (gez.) naar Kesteren; M. S. Schuyt naar Veenendaal; J. v. Laar naar Echteld; H. Blom naar Hattem; J. D. van Ingen (gez.) naar Veenendaal; H. van Beijnhem naar Rijssen; IJ. de Zwart naar Oostkapelle; H. Nagel naar Arnhem. AMERONGEN Ingekomen: J. A. B. J. P. Winckel- van Heest van Rheden; B. van der Mast van Fijnaart; P. P. Verbeek van Harderwijk; S Nachtsheim-Runkel van Apeldoorn. Vertrokken: J. van de Weerthof-Kei- man naar Veenendaal; P. van Holland naar Katwijk; S. Visser naar Rotterdam; F. van der Rhee naar Rhenen; A. M. S. ten Dam naar Rhenen. VEENENDAAL Gevonden: witte shawl; ballpoint; dub bele rijwieltas; vulpen; paar glacé hand schoenen; contact- en portiersleutel; vul pen; linker herenglacé; rode hoofddoek; muntbiljet 1,-; vier kisten met autokrik met zeil; rode portem.; paar wit gestr. wanten; zw. shawl; gele shawl; bl. gevl. vulpen; grijze blouse; lips huissleutel; da meshandschoen; kinderdasje; bril; huis sleutel; paar grijze damesglacé handsch.; passer; paar witte kinderwanten; geel shawltje; blauwe want; portem. m. inh.; herenglacé handsch.; koffersleuteltje; gr. kinderwantje; snoer parels; br. etui met 2-kleurig potlood; wollen want; paar bei ge damesglacé's; zw. lederen muts; br. lederen kapje en br. lederen kapwanten. Verloren: br. herenportem. met inh.; doos inhoudende 10 pakjes sigaretten en 10 pakjes shagtabak; br. lederen kinder schoentje; paar jongenswanten; bril met donker montuur; sneeuwketting; doublé polshorloge; linker want; br. lederen tas. inh. gym.broek en brood; bankbiljet van 10,-; gouden zegelring; stalen duimstok; br. motorhandsch.; rode kinderportem. inh. 2 maandkaarten Elst-Veenendaal; p. zw. motorhandschoenen; huissleutel lips; paar wanten Noors patroon; br. actetas; rode autostep met luchtb.; paraplu; gr. vulpen; br. etui met grijs gevl. vulpen; zw. want met wit motief; br. herenglacé; br. actetas; br. actetas met twee zijvak ken; zilveren gulden; br. portem. m. rits sluiting; gr. jongenswant; witte ballet schoen; paar kinderwantjes; balletsch. en vulpen merk Excelsior'; hoge br. jon gensschoen; rode autostep; rood lederen etui met nagelgarnituur en paar beige damesglacé handschoenen. Aangelopen: drie honden. RENSWOUDE Gevonden: portem. met inh. 3 zilveren guldens en 1 dubbeltje. WOUDENBERG Gevonden: ringetje met steentje; ge ruite wollen das; twee fietspompen; ge reedschapskist; badhanddoek met was handje. Verloren: zw. lederen damestas met inhoud; linker kinderwantje; paar inva- lidestokken; twee damesportem. met inh.

De Vallei | 1958 | | pagina 2