Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor de KANTONRECHTER MULDER Kindest: Rechtstreekse busverbinding met Streekziekenhuis Veenendaalse A.N.B. vierde op grootse wijze haar 40-jarig jubileum Rokend gemeente- en Ritmeesterpersoneel aan elkaar gewaagd Nieuws uit de omgeving mm§ 0PTIL-K assurantiekantoor alle verzekeringen hypotheken en financieringen AGENDA Voorlichtingsavond van afdeling De Klomp van de Gelderse Maatschappij van Landbouw Aanbesteding met slechts één inschrijver Aannemers hielden biljetten in de zak ELST 32e jaargang WOENSDAG 12 FEBRUARI 1958 Nr. 12 Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" ln de plaatsen van verschoning DE VALLEI Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal ADVERTENTIES Advertentieprys per mm 15 eent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzee, Tot nu toe bestond er voor de inwo ners van Veenendaal en omgeving geen behoorlijke verbinding met het Prot. Chr. Streekziekenhuis te Bennekom. Voor de luttele kilometers, die Veenen daal scheiden van dit ziekenhuis moest men een enorm lastige reis ondernemen, n.l. met de bus van de N.V. De Haas naar Ede, daar overstappen, na de no dige tijd te hebben gewacht en vervol gens met de N.B.M.-bus naar het Streekziekenhuis. Ook de directie van het Streekzie kenhuis ontging dit niet en ten gerieve van de Veenendaalse bezoekers heeft men nu in nauwe samenwerking met de N.V. De Haas alhier een rechtstreekse busverbinding ontworpen. Inmiddels heeft men hierop hogere goedkeuring ontvangen. In de avonduren gaat er een speciale bezoekersbus van de N.V. De Haas rij den, kenbaar aan een bordje „Streek ziekenhuis". De route van de bus komt overeen met de normale dienst Vee nendaalDe KlompEde. De bus ver trekt 's avonds om zes uur precies van de Bilderdijkstraat en stopt dan bij de volgende halteplaatsen: Kerkewijk te genover huize „De Tol"; Kerkewijk Panter sigarenfabriek; Kerkewijk nabij de Industrielaan; Markt; Hoogstraat; hoek Mulderslaan; Holleweg; R.K. kerk; De Klomp; Meikade en Horsterweg (Ede). Deze stopplaatsen komen overeen met de normale haltes van de N.V. De Haas. Om kwart over zeven 's avonds ver trekt de bus weer van het ziekenhuis en volgt op de terugreis dezelfde route. Een retour op deze bus gaat één gul den kosten, ongeacht waar men instapt. Een enkele reis nemen is niet mogelijk. INSTALLATIE T. M. VAN BEEK ALS RAADSLID In de hedenavond te houden open bare raadsvergadering zal het nieuw benoemde lid, de heer T. M. van Beek (SGP) door burgemeester Bakker wor den beëdigd en geïnstalleerd. Ds. VROEGINDEWEIJ SPREEKT OVER „DE VROUW IN HET AMBT" Voor alle Veenendaalse Ned. Herv. mannenverenigingen spreekt op vrij dag 14 februari a.s., om half acht in het gebouw achter de Vredeskerk Ds. A. Vroegindeweij over „De vrouw in het ambt". „Wat is het toch goed vandaag aan wezig te zijn bij het feest van onze 40- jarige afdeling Veenendaal." Aldus be gon bondssecretaris Henk Kaper zijn toespraak tijdens de feestavond van de jubilerende Veenendaalse afdeling van de Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond. Spreker was deze mening niet alleen toegedaan, omdat hij jarenlang als dis trictsbestuurder veel bemoeiingen met de afdeling heeft gehad, maar ook om dat zij in het grote verband een be langrijke plaats innam. Het is, aldus spreker, ook de afdeling Veenendaal in deze 40 jaar lang niet altijd voor de wind gegaan, maar desondanks zijn zij steeds weer blijven groeien en veelal tegen de verdrukking in. Hoe groot was de terugslag in de jaren 1920 en 1921, toen de werkgevers tot een landelijke uitsluiting besloten. Denk ook eens even aan de dertiger jaren, met haar grote crisis en alles wat daaraan vast zat. Toen het einde lijk een beetje beter ging, moest in 1941, wegens maar al te goed bekende omstandigheden, geheel gestopt worden. Nadat spreker nog even had stilge staan bij de naoorlogse tijd, die ook voor de bouwarbeiders veel verbetering gebracht heeft, besloot hij met de hul diging van twee leden die resp. 40 en 25 jaar lid van de bond waren. Het was in de eerste plaats J. van Schaik, die de gouden insigne op de borst gespeld kreeg, voor het 40-jarig lidmaatschap, terwijl vervolgens H. van Daatselaar de zilveren insigne en de oorkonde in ontvangst mocht nemen. Voorzitter Wim v. d. Craats, die de feestavond met een beknopt maar dui delijk overzicht en een hartelijk wel kom tot de aanwezigen had geopend, bood namens de afdeling de echtgeno tes der jubilarissen bloemen en de ju bilarissen zelf een surprise aan. De rest van de avond werd op kos telijke wijze gevuld door het optreden van de Veenendaalse arbeiderstoneel vereniging „Evata", die met medewer king van de „Tropical Serenaders" en nog enkele jeugdige artisten uit de om trek, op buitengewoon geslaagde wijze de revue „Lach iedere dag weer", voor het voetlicht brachten. Voor hen die in de mening hebben verkeerd, dat alleen beroepsartisten een dergelijke avond kunnen verzorgen, zal het nu wel duidelijk zijn geworden, dat ook uit de amateursector op dit gebied veel goeds kan komen. In de middaguren was er in de kleine zaal van gebouw „Eikenlaan" een bui tengewoon druk bezochte en een aan KERKEWIJK 167 -TEL. 3000 V E E N E N OA A L Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America VEENENDAAL Vanavond: Luistercursus „Rem brandt" door dhr H. P. Baard, dir. Fr. Halsmuseum voor V.U. V'daal om 8 uur in geb. ,,'t Trefpunt". Donderdag 13 febr. U.S.O.-concert o.l.v. Paul Hupperts in verenigings- geb. aan de Eikenlaan om 8 uur. Vrijdag 14 febr. „De vrouw in het ambt" lezing door Ds. Vroeginde weij in geb. achter Vredeskerk, 7.30 uur. Zaterdag 15 febr. opvoering „De zon tegemoet" door toneelge zelschap „N.A.O." in geb. „Eltheto" om 7.15 uur. ELST Zaterdag 15 febr. uitvoering accor deonvereniging „A.V.R." in café „Sportlust" te Eist. AMERONGEN Zaterdag 15 febr. Bonte avond voor „Woudlopers" in het „Clubhuis."* alle kanten geslaagde receptie georga niseerd. Er waren onder meer de beide plaat selijke wethouders, vertegenwoordigers van de werkgeversorganisaties, afge vaardigden van de Christelijke en Ka tholieke bouwarbeidersbonden, de be- stuurdersbond en de daarbij aangeslo ten afdelingen, zusterverenigingen uit de omgeving, plaatselijke socialistische culturele verenigingen en vele vrienden en oud-leden van de jubilerende afde ling, die allen op wel zeer gulle wijze felicitaties, gepaard gaande met vele waarderende woorden, bloemen en de nodige enveloppen met inhoud, op de bestuurstafel deponeerden. Al met al kan de afdeling Veenen daal van de A.N.B. op een naar alle kanten geslaagd jubileum terugzien. Woningen voor 11 personen in Industriewijk Aangezien behoefte bestaat aan een aantal woningen voor grote gezinnen, zullen in de Industriewijk 16 woning wetwoningen worden gebouwd met een huisvestingscapaciteit van 11 personen. Twaalf van deze eengezinshuizen zul len komen aan de Groeneveldselaan en vier aan de Nijverheidslaan. B. en W. stellen de gemeenteraad voor de grond aan Patrimoniums Bouwvereniging te verkopen en de no dige geldelijke voorschotten te ver lenen. De thans berekende huurprijs voor deze woningen bedraagt 12,55 per week. In aanmerking nemende, dat deze woningen geschikt zijn voor de huisvesting van elf personen, ligt deze berekende huur lager dan die van de voorgaande complexen. Dit komt, zo schrijven B. en W., omdat voor de fi nanciering rijksvoorschotten zullen worden verstrekt, althans voor zover de minister de stichtingskosten aan vaardt. Het ligt in de bedoeling de bouw van de woningen op te dragen aan de laag ste inschrijvers. Voor het metsel- en timmerwerk (hoofdwerk) was bij de j.l. vrijdag gehouden aanbesteding de fa. A. Kosters te Eist de enige inschrijver. Juryleden en prijswinnaars van de rookwedstrijd Ritmeester wint in tijdklasse; gemeente op askegels De heer M. Stuivenberg van de Rit meester heeft tijdens de rookwedstrijd tussen het Ritmeester- en gemeenteperso- neel op vrijdagavond j.l. in de kantine van de Ritmeester sigarenfabrieken zijn persoonlijke positie verstevigd. De heer Stuivenberg. kampioen-tijdroker van Vee nendaal, bracht zijn record van 2 uur 26 minuten 20 seconden op 2 uur 39 minu ten 35 seconden. Hiermee liet hij de kam pioen van het gemeentepersoneel, de heer J. Ph. Wijnberger, wiens sigaar het 2 uur 20 minuten en 21 seconden uithield, ver achter zich. Ongelooflijke resultaten werden ook bij de asrokers bereikt. De heer H. Hovestad, (Ritmeester) de winnaar van de asrokers speelde het klaar een peukje van 6 m.m. vast te houden met daarop een askegel van 9.4 cm. Ter verduidelijking diene, dat werd gerookt met 10 cm. lange sigaren. Alle deelnemers - 20 tijd- en 22 as rokers - rookten met - bijna - heilige ernst en werden voortdurend in de gaten gehouden door een tien man sterke jury met controleurs, welke om onpartijdig heid te waarborgen voor de ene helft bestond uit Ritmeestermensen en voor de andere helft uit gemeentepersoneel. Naast de persoonlijke werd er natuur lijk ook om de korpseer gestreden. De Ritmeester was verreweg de sterkste in het tijdroken. In totaal trokken de Rit meestermannen 22 uur 49 minuten en 6 seconden aan hun sigaren tegen de ge meentedienaren 19 uur 2 minuten en 2 seconden. De askegels daarentegen kwamen uit de gemeentelijke hoek, n.l. in totaal 94 cm. as, d.i. gemiddeld per deelnemer 8.54 cm. De Ritmeester produceerde 84 cm. as, gemiddeld per roker 7.63 cm. Nu de persoonlijke uitslagen. Klasse asrokers: 1. H. Hovestad (Ritm.) 9.4 cm; 2. H. D. Blok (gem.) 9.3 cm; 3. J. v. d. Walle (gem.) 9.2 cm; 4. A. C. Slieker (gem.) 9.1 cm. Klasse tydrokers: 1. M. Stuivenberg (Ritm.) 2.39.35; 2. J. v. 't Veen (Ritm.) 2.34.40 3. G. v. Binsbergen (gem.) 2.37.12; 4. T. Versteeg (Ritm.) 2.32.50 en 5. J. Ph. Wijnberger (gem.) 2.20.21. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de jury, de heer H. G. A. van Os. Voor de winnaars waren er Delfts blauwe potten en dozen uiteraard gevuld met sigaren. De winnende ploegen ontvingen per roker een Ritmeester lepeltje. De voorzitter van de personeelsvereni ging gemeente Veenendaal, de heer C. H. J. van Duuren, bood aan de beide per soonlijke winnaars het boek ,Vier eeuwen Veenendaal' aan, voorzien van een op dracht van burgemeester en wethouders. Als herinnering aan deze wedstrijd over handigde de heer Van Duuren de heer :in Os een origineel vaantje. De belangstelling was groot; beide ploegen hadden de nodige supporters, on der wie de heren W. N. A. en J. van Schuppen, leden van de Ritmeester directie. Deze avond, die j.l. vrijdag in hotel De Klomp onder leiding stond van de heer H. Hoolboom, voorzitter van de afdeling van de Gelderse Maatschappij van Landbouy te De Klomp, werd bui tengewoon goed bezocht door de leden en de genodigde leden van de C.B.T.B. en enkele leden van de „Vrije Boer". Na opening door de voorzitter kreeg Ir. Klompe, secretaris van de G.M.V.L., het woord. Spr. begon met te zeggen, dat de zeer grote belangstelling mis schien mede te danken was aan een groeiend gevoel van onbehagen, dat zich allerwege van de boerenstand meester maakt, nu onlangs enkele be kende persoonlijkheden zich hebben uitgesproken voor een nationalisatie van het grondbezit. Bij de huidige poli tieke verhoudingen behoeft er echter geen enkele vrees te bestaan, dat de grond staatsbezit zal worden. Wel zal langs vrijwillige weg, zoals ruilverka veling, steeds meer moeten worden overgegaan tot vergroting der zeer kleine bedrijven. Ook gaan uit land- bouwkringen zelf stemmen op om tot vestigingseisen te komen. De gecom pliceerdheid der tegenwoordige ver houdingen moet aanvaard worden. Landbouwschap. Nederland is een bijzonder klein land. Voor ongeveer 60 jaar kon men praktisch naar alle lan den onze produkten vrij verkopen. Hele kudden schapen gingen zo maar naar Frankrijk. Nu kan dit niet meer door toenemend nationalisme van onze buren. Dit is nu eenmaal een feit. Hier krijgen de boeren voor 1 liter melk ongeveer 28 cent. In vrijheid kon deze prijs nooit worden gemaakt. In Dene marken krijgt de boer pl.m. 181/* cent. Zonder organisatie en staatsbemoeiing zou ook onze boter aanmerkelijk goed koper naar het buitenland moeten dan nu. Door organisatie, samenwerking en economische opzet is in ons land het „wonder" van de opbloei na de oorlog geschied. Het overkoepelend orgaan van de boerenorganisaties hier te lande is het landbouwschap. Dit orgaan heeft geld nodig om te werken en daarom zijn heffingen ingesteld. Zeer onver standig is het advies dan ook om de heffingen niet te betalen. Ook vóór 1955 betaalden de boeren deze heffin gen van melkgeld enz. Maar sindsdien zijn deze heffingen duidelijker zicht baar geworden en nu komt er verzet. Monopolieheffingen. De landbouw is zeer gecompliceerd. Boomkwekers en akkerbouwers voelen niet altijd hun verwantschap. In sommige landen geeft men directe subsidies uit de schatkist. Ook in akkerbouwsteun schuilt een De firma A. Kosters te Eist was de enige inschrijver op de aanbesteding voor de bouw van 16 woningwetwoningen aan de Groeneveldselaan, welke in opdracht van Patrimoniums Bouwvereniging werd gehouden. Hoewel de beide zalen van hotel „De Korenbeurs" geheel bezet waren met aannemers kwam er voor het hoofdwerk slechts één inschrijfbiljet uit de bus. Na afloop kon de architect dan ook niet an ders mededelen, dan dat de firma Kosters als enige had ingeschreven en wel voor een bedrag van 202.500,De overige 14 aannemers - er werden n.l. 15 lief hebbers verwacht - hielden de biljetten in hun zak. Het is ons niet precies bekend om welke reden de aannemers dit besluit namen. Beweerd werd echter, dat de aannemer, die als enige inschreef, geen erkenning zou bezitten als „huizenbouwer." De aannemers, die niet inschreven, zijn verenigd in de Veenendaalse Aannemers- bond, aangesloten bij de landelijke Bond Samenwerking Bouwbedrijven. De sensatie werd nog groter, toen na afloop de tweede voorzitter van Patri moniums Bouwvereniging mededeling deed van de aannemingssommen, waarop drie niet-deelnemers van plan waren ge weest in te schrijven. „Het schfp, waarop de B.S.B. vaart blijkt toch niet geheel waterdicht te zijn. Er schijnt ergens een lek te zitten" was het laconieke commen taar van deze functionaris van Patrimo niums Bouwvereniging. Hij liet met deze pikante mededeling duidelijk blijken, dat hij het met de gang van zaken niet eens was en dat hij met het openbaar maken van deze zgn. blikcijfers de gesuggereerde eensgezindheid onder de niet-inschrijvers betwijfelde. Een der genoemde aannemingssommen bedroeg - verhoogd met één procent, zo als nader bleek - 195,505,dus rond 7000,lager dan de inschrijving van de firma Kosters Het is vrij zeker, dat het werk aan de firma Kosters zal worden gegund. De aanbesteding van de kleinere wer ken verliep zonder moeilijkheden. Het loodgieterswerk ging naar de firma J. E. van Schuppen voor 15.600,hoog ste inschrijver was de firma W. v. d. Pol met 19.940,—. De firma Lansink kreeg het schilder werk voor 13.415,de firma C. Mol was met 22.913,de hoogste inschrijver. De laagste inschrijver voor het elek triciteitswerk was de firma Suydendorp met 6000,terwijl de firma W. van Schuppen zich met 7800,als hoogste liet noteren. Toen H. L. H. S., isoleerder te Delft, met zijn personenauto in Eist in een onbewaakt ogenblik twee voor hem rijdende auto's wilde gaan inhalen ge beurde er zo het een en ander, want S. begon zijn manoeuvre juist op het mo ment, dat een stevige Duitse bus als tegenligger naderde. Een daverende botsing was het gevolg, waarbij niet alleen materiële schade ontstond, doch waarbij ook S. en zijn echtgenote, die zich eveneens in de auto bevond, danig werden gewond. Vrijdag moest S. zich voor zijn ge vaarlijke handeling voor het Wage- ningse kantongerecht verantwoorden, maar op een verdediging leek het niet erg. Hij stelde alleen maar vragen, doch antwoord kreeg hij niet. Hoe kunnen wij nu weten, hoe het allemaal gegaan is, zei rechter v. d. Brand. Wij zijn er toch niet bij ge weest. Ja, ziet u, verontschuldigde ver dachte zich, ik liep door het ongeval een schedelbasisfractuur op en ik her inner me niets meer. Dat is normaal bij dat soort verwondingen, maar ik wil zo graag weten wat er nu precies gebeurd is. Ik weet er niet het minste van. Wat wij weten van de zaak staat in het proces-verbaal en u hebt er als verdachte recht op de stukken in te zien. Dat mag wel even. Dan ziet u tenminste iets over het voorgevallene, bood rechter v. d. Brand welwillend aan. Verdachte deed het, doch het had alleen maar tot resultaat, dat hij daar na verklaarde er niets van te snappen, dat hij zo dom geweest was om links op de weg te gaan rijden toen de bus er aan kwam, zodat een botsing onvermij delijk werd. Dat snapt overigens niemand van degenen, die het ongeluk gezien hebben, troostte de officier. Het komt echter wel vaker voor dat iemand een ogen blikje afwezig is met zijn gedachten. Het gerecht hield rekening met het feit, dat verdachte ook nog de schade aan de Duits bus te betalen krijgt en daarom vonniste het met 30,of 10 dagen. S. was ook niet in het bezit geweest van een rijbewijs - nu had hij het wel - en dat kostte hem 10,of 5 dagen. ■fr Op de Grindweg in Wageningen was mevr. G. Ph. H. I.-B., zonder beroep te Bennekom, met haar bromfiets zo plot seling de Otto van Gelreweg ingeslagen dat een haar achteropkomende scoo- terist in moeilijkheden geraakt en ten val gekomen was. Toen ik afsloeg keek ik wel ter dege achterom, zei mevr. I. vrijdag voor het Wageningse kantongerecht, maar ik zag alleen maar een paar fiet sers en die waren naar ik dacht nog ver genoeg weg. Een van hen bleek echter geen fietser, maar een scooterist te zijn en voor ik het wist ging het mis. Er had nog niets hoeven te gebeuren als ik maar goed uitgeweken was. Ik heb echter jarenlang in Suriname gewoond en daar houdt het verkeer links. Daar door reageerde ik verkeerd en inplaats van naar rechts ging ik naar links. Ik kan het me indenken, zei de officier van justitie. Eis en vonnis 15,of zes dagen. Op de Dorpsstraat te Bennekom reed B. J. van Z., vertegenwoordiger te Oos terbeek, enige tijd geleden een mar cherend muziekkorps voorbij, terwijl hiervoor niet voldoende ruimte was. Tengevolge hiervan werd een der mu zikanten aangereden door de personen auto, die Van Z. bestuurde. Ik reed met de linkerwielen tus sen de tramrails en de rijbaan en links voor mij stond een wielrijder met zijn fiets aan de hand te wachten. Ik zou er juist tussendoor hebben kunnen rij den als niet op het laatste ogenblik, toen ik al vlak bij hem was, deze man zijn fiets op de weg gedraaid had om mij het doorrijden te belemmeren, ver telde verdachte toen zijn zaak voor het Wagenings kantongerecht behandeld werd. Ik moest toen stoppen of naar rechts uitwijken en omdat het maar een meter voor me gebeurde, heb ik in een reflex beide bewegingen gecombineerd. Was die man gewoon blijven staan, dan zou er niets gebeurd zijn. Overigens kan die muzikant hoogstens een klein duwtje van de bumper tegen zijn been gehad hebben, want ik reed heel langzaam. Hij is bovendien niet eens gevallen of gestruikeld. Ik wilde er met iemand over praten, maar nauwelijks had ik het portier raampje opengedraaid of die wielrijder vloog op me af en begon handtastelijk te worden. Mijn bril werd aan stukken geslagen, mijn overhemd gescheurd en de knopen er afgerukt en om verdere vechtpartijen te voorkomen deed ik toen vlug het raampje dicht en reed zo snel mogelijk weg. Later werd gezegd, dat ik dat gedaan zou hebben om een agent, die daar juist in de buurt was, te ontlopen. Dat is echter niet waar, want die heb ik niet gezien. Volgens het proces-verbaal hebt u die wielrijder beduid even opzij te gaan, wist rechter v. d.Brand. Dat duidt er toch wel op, dat er niet voldoende ruimte was. Hij gaf mij een teken om te stop pen, maar omdat ik de groep liever wilde passeren, wuifde ik als antwoord daarop met mijn hand in de geest van: „Ga zelf liever aan de kant". Dat deed ik dus niet omdat ik er anders niet langs had kunnen komen. Twee der muzikanten kwamen nu als getuigen voor het hekje en beiden hielden vol, dat verdachte had dienen te wachten. Een van hen zei eveneens geraakt te zijn, terwijl ook een 13- jarig meisje een duw van de auto ge kregen had. Verdachte kon het evenwel niet ge loven. Mijn patroon zat rechts naast me, zei hij, en als ik een paar mensen aangereden had zou hij het toch zeker gezien hebben. De onder ede afgelegde getuigenver klaringen vormden voor de officier, mr. baron Van Slingelandt, ondanks dat echter voldoende bewijs om de ten lastelegging bewezen te achten en een boete van 60,of dertig dagen hech tenis te eisen. Het vonnis van rechter Van den Brandt luidde conform. In Renkum doet zich het merkwaar dige feit voor, dat men wel beschikt over een uitgebreid gemeentelijk rio leringssysteem, maar... het mag nog niet gebruikt worden. De zuiverings installatie ontbreekt nog en gebruik van de riolering, die zo'n paar slordige miljoenen heeft gekost, zou het water in de omgeving te zeer verontreinigen. stuk bescherming van de veehouderij, daar anders deze eerste meer aan pluimveeteelt en dergelijke zou gaan doen. Gezondheidsdienst. Produkten verko pen is groter kunst dan produkten ma ken. Na de laatste oorlog hadden we grote moeite met leveringen aan de bezettingslegers in Duitsland, daar ons land niet t.b.c.-vrij was. Ook geen vee- uitvoer zonder waarborgen tegen ziek ten. Nu komt straks de abortusbe- strijding. Kleine-boerenvraagstuk. We zullen goed moeten beseffen, dat de machine steeds meer zijn intrede in de land bouw zal gaan doen. Eén man zal dan het dubbele van nu kunnen doen. En een éénmansbedrijf zal een halfmans- bedrijf worden. Men moet de jongeren waarschuwen dat de mogelijkheden (Zie verder pagina 2.) BAZAAR TEN BATE VAN 25-JARIG JUBILEUM Het comité „25-jarig jubileum van de sportvereniging „Oranje-Wit" or ganiseert op 21 en 22 februari in de zaal van café „Sportlust" te Eist een grote bazaar ten bate van de viering van het feit dat de sportvereniging „Oranje-Wit" in september a.s. 25 jaar bestaat. Het comité hoopt deze dag niet onopgemerkt voorbij te laten gaan en wil in hoofdzaak een groot feest organiseren voor de kinderen. De be zoekers van deze bazaar kunnen gratis een horloge winnen. ACCORDEONUITVOERING IN ELST Op 15 februari zal de accordeonver eniging A.V.R. uit Rhenen een uitvoe ring geven in de zaal van café „Sport lust" te Eist. Tevens krijgt Eist hier mede de primeur van het B-orkest. Dit B-orkest bestaat uit kinderen beneden de twaalf jaar. Na de uitvoering is er bal. LUNTEREN. Twee maanden gevan genisstraf tegen Lunters automobilist geëist. Twee maanden gevangenis straf en twee jaar ontzegging van het rijbewijs heeft de officier van justitie te Arnhem geëist tegen W. A. v. H. uit Lunteren, die na een fietsende dame te hebben aangereden, zonder te stoppen en met onverminderde vaart doorreed. Het slachtoffer, de 29-jarige mevrouw G., moeder van twee kleine kinderen, werd zo ernstig gewond, dat een been geamputeerd moest worden. Zij heeft ongeveer vier maanden in het zieken huis moeten doorbrengen. Het ongeval gebeurde op 23 septem ber van het vorig jaar, 's avonds laat op de Barneveldseweg te Lunteren. Het stortregende en de verdachte kon bijna niets zien omdat de ruitenwissers van zijn wagen defect waren. Niettemin reed hij met een snelheid van 70 a 80 kilometer per uur en deze snelheid hield hij aan, ook nadat hij een enorme klap voelde, waardoor zijn voorruit in gruizelementen sprong en zijn kop lamp vernield werd. Dit was een van de redenen, waarom de officier van justitie verklaarde, dat hij met groei ende ergernis het dossier had gelezen. De rechtbank zal volgende week lyt- spraak doen. EDE. Contactavond V.V.V. Het be stuur van de Vereniging voor vreem delingenverkeer te Ede belegt voor de leden van deze organisaties en hun in- troducé's een feestelijke contactavond op dinsdag 18 februari, 's avonds 8 uur, in de grote zaal van Reehorst. Het programma voor deze avond zal worden verzorgd door het N.I.Z.O.-ge- zelschap, dat het toneelstuk „Wie kust de mummie" van Lex Karsemeyer zal opvoeren. Na afloop is er een gezellig samenzijn in het restaurant van Ree horst. EDE. Eiermarkt. Maandag 10 febr. 1958. Aanvoer 200.000 stuks. Prijzen van 12,tot 13,50 per 100 stuks. Handel redelijk goed. W IJ Z E WOORDEN - SNELHEID Wat goed genoeg geschiedt, geschiedt snel genoeg. (Augustus) (Zie verder pagina 2.) Hoofdstr 51, tel. 31 84, Veenendaal

De Vallei | 1958 | | pagina 1