Enorme aanbieding Diepeveen BLOEMINK Verenigingsgebouw Eikenlaan niet langer beschikbaar voor alle uitvoeringen I 1.98 Tcrugk eer van Morghan de Magiër De betekenis van het atoom voor de landbouw en de veeteelt Werktijd in sigarenindustrie tijdelijk verkort „De ruwe bolster" werd goed vertolkt door gemeentepersoneel Wie wordt Miss Anker 1958 Marktberichten Dames Ondergoed Gebleekt Heren Sportbroeken en Singlets I 1.98 ELST Woudweg in desolate toestand AMERO\GEI\ RENSWOUDE Engelse prins-gemaal bezoekt voorjaarsbeurs Vergezeld van prins Bernhard o-o-o-o-o-o-o-o-o Rhenus niet opgewassen tegen Renswoude Voor de kantonrechter Precies, montuur, Het bestuur van de Ned. Herv. Evan gelisatievereniging „Sola Fide" heeft in de laatste bestuursvergadering nieuwe normen vastgesteld voor de verhuur van het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. De voorwaarden zijn thans zo, dat iedere vereniging gebruik kan maken van de grote of kleine zaal, mits de uitvoeringen overeenkomen met de stijl, die passend is voor een wijkge- bouw van de Ned. Herv. gemeente. Daarom zullen door het bestuur van „Sola Fide" worden geweerd: a. cabaretuitvoeringen; b. avonden waarop dans en dansmuziek worden uitgevoerd; c. die toneelstukken en films, die in strijd moeten worden geacht met de goede zeden; met name die vloeken en ontoelaatbare toespelingen op sexe en dood bevatten en die toneel stukken en films, die een politieke strekking hebben; d. openbare politieke vergaderingen. GOEDE KAARTVERKOOP U.S.O.-CONCERT Hedenmorgen waren in totaal voor het U.S.O.-concert, dat morgenavond wordt gegeven, rond 400 kaarten ver kocht Voorts zijn nog kaarten verkrijgbaar hedenavond tijdens het plaatsbesprë- ken in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan, en morgenavond, een half uur voor het begin van het concert, aan de zaal. VERGADERING WINKELIERS VERENIGING „HANDEL EN NIJVERHEID" Onder voorzitterschap van de heer Ant. de Ruiter heeft de Veenendaalse winkeliersvereniging „Handel en Nij verheid" maandagavond in hotel „De Korenbeurs" onder zeer grote belang stelling van de leden de jaarvergade ring gehouden. De directeur van de Ned. Midden- standsbank te Utrecht, de heer Van Schaik, hield aan het begin van deze vergadering een causerie over de mid denstands-kredietverlening. De heer v. Schaik ontpopte zich als een vlot spre ker, die deze materie op populaire wij ze naar voren bracht en er op duide lijke wijze in slaagde het verschil tus sen de klassieke bankkredieten en de garantie-kredieten uiteen te zetten. Hij wees daarbij de aanwezige winkeliers bovendien op het zeer grote belang van een goede administratie. Na zijn cau serie beantwoordde de heer Van Schaik nog een aantal vragen. Na een korte pauze gaf de voorzitter een beeld van de economische toestand, zowel landelijk als plaatselijk. Veenen- daal heeft een goede winkelstand, maar zij zal op haar qui vive moeten blijven, waarbij vooral de eensgezindheid zeer belangrijk zal zijn. Het jaarverslag van de secretaris, de heer A. W. Bos, gaf een duidelijk over zicht van de activiteit van de winke liersvereniging in 1957, terwijl de pen ningmeester, de heer J. Tak, kon mede delen dat ook het afgelopen jaar voor de verenigingskas een goed jaar ge weest was. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren D. J. Anbeek, E. van Ginkel jr. en J. van Schuppen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende bestuursleden, de heren A. W. Bos, P. van de Bovenkamp en D. van Leeuwen met grote meerderheid van stemmen herkozen. Aan het einde van deze zeer pretti ge vergadering werden een vijftal leden gehuldigd, die de in 1957 gehouden vijf ledenvergaderingen alle hadden be zocht. Het waren de heren D. J. Anbeek, J. R. Dijkstra, J. Hardeman, A. C. de Meer en A. Gerritsen, die allen een ge schenk in ontvangst mochten nemen en tot voorbeeld gesteld werden aan de andere leden. Tijdens de vergadering werden ver schillende belangrijke voorstellen ge daan waarover bestuur en leden zich tot een binnenkort te beleggen verga dering kunnen beraden. Donderdag j.l. hadden de C.J.B.T.B. en de C.B.P.B. een gecombineerde ver gadering belegd. De voorzitter vond het een verheu gend feit dat het onderwerp „De land bouw, veeteelt en het atoom" als een der eerste in den lande voor de Vee nendaalse afdeling werd behandeld. Aan de hand van een tweetal film strips kwam de enorme betekenis van radio-isotopen voor de agrarische sec tor in een duidelijk licht te staan. Kernsplitsing en kernfusie zijn van groot nut, o.a. voor het vruchtbaar ma ken van Woestijnen, betere voeding voor het vee, het kweken van betere en nieuwe gewassen en het juiste gebruik van kunstmest. In een prettige sfeer werden, onder het genot van koffie, nog enkele vra gen gesteld. Al met al was het een ge noeglijke en leerzame avond. Bovendien zal het gebouw niet wor den verhuurd op de zaterdag, vooraf gaande aan de zondag waarop het Hei lig Avondmaal wordt gevierd. Ook zal er niet worden verhuurd op die avon den, waarop kerkelijke activiteiten plaats vinden. De nieuwe voorwaarden gaan in op 1 augustus a.s. De werkgevers- en de werknemers organisaties in de sigarenindustrie heb ben heden in Den Haag de situatie be sproken, waarin de sigarenindustrie komt te verkeren als gevolg van de ontwikkelingen in Indonesië ten aan zien van de uitvoer van ruwe tabak naar Nederland. Deze organisaties kwa men eensgezind tot het besluit, dat het zeer gewenst is de produktie van siga ren voorlopig af te remmen en zij heb ben daarom, in overleg met de Direc teur-Generaal van de Arbeids-Inspec tie, besloten met ingang van begin maart a.s. de werktijd tijdelijk in te korten. De voorbereidende maatregelen om tot uitvoering van dit besluit te komen zullen dezer dagen worden genomen. De personeelsvereniging van de ge meente Veenendaal heeft een goede kern van toneelspelers. Dit is gister avond weer eens temeer bewezen met de opvoering van het toneelspel „De ruwe bolster" in ,,'t Trefpunt". Het pu bliek bestond uit talrijke collega's met verwanten. Het opgevoerde stuk was - in tegen stelling tot de toneelspelen, welke de gemeentelijke toneelclub tot nu toe bracht - verre van lichtzinnig of kluch tig; eerder een stuk met een maat schappelijk trekje. Dit wil geenszins zeggen, dat de vrolijke noot ontbrak; er werd meer dan eens hartelijk ge lachen, maar naarmate de bedrijven vorderden - er waren er vier - maak te de luim plaats voor de ernst. Eva, een aan de ouderlijke macht onttrokken en onbeschaafd meisje (mej. J. van Manen) wordt door dominee Van Riet geplaatst ten huize van Gijs van Es, directeur van een zuivelfabriek (G. van Binsbergen). Diens vrouw, Her- mien (mevr. A. de Rooi-Reiber) vat ge lijk sympathie op voor Eva, maar Van Es zelf en diens zoon Theo (C. A. Vis ser) - twee stijfkoppen, die het hart hoog dragen - dulden haar niet in huis en zitten haar dwars. Bovenal wint Eva de sympathie van grootvader Van Es (J. H. v. Doorn) die ten huize van zijn zoon verblijft en die zij tot aan zijn dood verpleegt en door wie zij rijkelijk wordt bedeeld bij diens testament. Na opa's dood komen er allerlei ver wikkelingen over dit erfdeel. Zelfs wordt getracht om het geld in de fa milie te houden, Theo aan Eva te plak ken, als het ompraten van notaris Rienks (W. van Bruggen) niet gelukt. Enfin, het eindigt met het weglopen van Eva. Dus eens geen traditionele „happy ending". Alle medespelenden waren tegen hun taak opgewassen; jammer was het dat er voor Martha, de verloofde van Theo (mevr. M. Imbos-v. d. Assem) en mevr. Ds. Van Riet (mevr. A. A. van Bruggen- Schrijvershof), beiden geroutineerde speelsters, niet wat grotere rollen wa ren. Mevr. A. T. van der Veen-de Vries voerde, zoals altijd, een goede regie. De ontspanningsavond werd geopend en gesloten door de voorzitters der per soneelsvereniging, de heer C. H. J. v. Duuren. Het Anker-naaimachine-concern heeft een originele wedstrijd uitgeschreven. Ook dames uit Veenendaal en omgeving kunnen hieraan deelnemen. Op donderdag 20 februari a.s. zal n.l. een modeshow worden gehouden van met Anker-naaimachines vervaardigde kle dingstukken. Tijdens deze show zullen na de pauze buitenlandse mannequins een grote collectie toiletten tonen. Vóór de pauze zullen echter een groot aantal dames uit Veenendaal en omstre ken persoonlijk de door hen vervaardig de toiletten showen. Ook kinderen zullen - uiteraard met FELLE BRAND EIST 2 DODEN. In Veenwouden is woensdagavond in twee uur tüds het „Palmahuis" - een rust- en verpleeghuis voor bejaarden - afgebrand. Twee oude dames vonden in de laaiende vlammen de dood. Op de foto zien we brandweerlieden in de puinhopen van het totaal verwoeste rusthuis bezig met de nablussing. VEERTIG JAAR TROUWE DIENST Op zaterdag 15 maart a.s. zal mej. W. van de Kraats het feit herdenken, dat zij veertig jaar geleden in dienst trad bij de fa. Davelaar, boekhandel alhier. Naast onze gelukwensen zal deze trouwe gedienstige zeker nog meer fe licitaties in ontvangst kunnen nemen. 1 BEJAARDE DAMES HADDEN GEZELLIGE MIDDAG Rond 25 bejaarde Veenendaalse dames hadden gistermiddag in „Eltheto" een goede bijeenkomst, welke door het O.B.C. is georganiseerd. Mevrouw Ds. Overduin-Colijn sprak over haar en Ds. J. Overduins reis naar Zuid-Afrika, na de thee vertoonde mevr. Overduin lantaarnplaatjes. Het gebodene viel bij de dames zeer goed in de smaak. Bij wijze van proef acht het bestuur van het O.C.B. deze bijeenkomst zeker geslaagd. Dit seizoen zal er evenwel niet meer een dergelijke „damesmiddag" wor den gehouden. Er bestaan ook nog geen plannen deze bijeenkomsten in het nieu we seizoen te vervolgen. Een en ander zal afhangen van het feit of het nieuwe gebouw dan klaar is, maar zeer zeker zullen dan niet meer dan drie middagen worden georganiseerd om de dames niet te „uithuizig" te maken. VEENENDAAL. Eiermarkt. Aanvoer 120.000. Prijzen van 12,- tot 13,- per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt, aan voer 75 stuks. Prijzen van 38,- tot 50,- per stuk. Handel redelijk. met kact - JANSEN en TILANUS JANSEN en TILANUS Verkoop begint vrijdag a s. en is 8 dagen geldig. - Doe als iederéén en koop bij Hoofdstraat 23-61-65 Veenendaal kinderkleding - aan de show deelnemen. De animo voor deelneming aan deze show was reeds zó groot, dat men ver plicht was een keuze uit de aanmeldingen te doen. Een deskundige jury zal de getoonde stukken beoordelen op fraaiheid van mo del en originalitiet, harmonie van kleuren en correcte afwerking. In veertien grote plaatsen van Neder land zullen deze Anker-modeshows wor den gehouden, waaronder Veenendaal. In iedere plaats wordt een als eerste en als tweede geklasseerde deelneemster aange wezen. Deze winnaressen worden uitge nodigd op kosten van "Anker" op vrijdag 7 maart a.s. naar Rotterdam te komen voor de verkiezing van „Mis Anker 1958". Wie weet wordt dit een Veenendaalse dame. De prijzen bestaan uit kostbare Anker-naaimachines. De voorverkoop van kaarten voor deze attractieve show is bij de Veenendaalse Anker-dealer, de fa J. Koomen, Zandstr. 72 en Dr. De Visserstraat 2. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in ons blad van vrijdag 14 februari a.s. C. v. GENDEREN OP KANDIDATEN LIJST PROV. STATEN De heer C. van Genderen te Veenen daal komt onder 9 voor op de kandida tenlijst voor de komende verkiezingen voor de Provinciale Staten van Utrecht. De heer Van Genderen is kandidaat voor de C.H.U. De C.H.U. heeft momenteel vijf ze tels in de Provinciale Staten. DE ROLLS-ROYCE VOOR ZUINIGE KANTOORBEDIENDEN New York is een club met een kleine 600 leden rijk, wier hobby is, het zoe ken, kopen en opkalefateren van oer oude Rolls-Royce wagens. Bij deze leden vallen de modellen 1928 en 1934 nog zeer in de smaak. Met die museum nummers bereiken ze op tijd hun kan toor en ze komen ook zonder panne van hun weekend-trips terug. Zij be weren, dat de modernste luxe wagens nóg meer benzine verslinden... DE BIJ OVERWONNEN Gebleken is, dat bijen zeer gevoelig zijn voor klanken van 600 trillingen per secon de. Zij verkeren in een soort van verstar ring zo lang ze aan deze klanken worden blootgesteld. Met een goedkope vibrator - in de na bijheid van de bijenkorf geplaatst - kan de imker gerust zijn werkzaamheden ver richten. zonder een bijensteek te vrezen. Zodoende is de tabakspijp van de ouder wetse imker overbodig geworden. De Woudweg in Eist is al maanden lang practisch een onbegaanbare weg terwijl toch velen van deze weg ge bruik moeten maken, o.a. de 32 gezin nen die op de Beatrixstraat wonen. Binnen niet al te lange tijd komen er weer nieuwe woningen gereed en ook deze bewoners zullen deze weg moeten „bewandelen". Enkele weken geleden is van ge meentewege een laag bruin zand op deze beruchte weg gebracht, waardoor de situatie nog slechter is geworden. Op het ogenblik is het zo, dat er naast de weg, op het bouwland, een heel paadje is gelopen en gereden, omdat dit nog altijd beter is dan de eigenlijke weg. 's Avonds is het helemaal niet te doen om de Beatrixstraat zonder natte voeten te bereiken, want ook de ver lichting is wel heel povertjes. Van ver schillende zijden zijn reeds klachten in gediend. Verder vernamen wij dat, wanneer binnen niet al te lange tijd nog geen verandering is gekomen, men tot een protestactie zal overgaan. DAMMEN Uitslagen van de onderlinge competitie. Groep A: M. v. d. Grift Ploeg 02 E. v. Zomeren Meijer 02 A. v. d. Grift Maris 20 Faber C. v. d. Kolk20 Van Ewijk A. v. d. Kolk 02 Veldhuizen C. v. d. Kolk 1—1 Groep B: G. v. d. Grift A. Berkhof11 Kleinveld Van Loon 02 E. v. d. Grift Swetselaar 02 Derksen De Greef 02 Veenendaal Swetselaar 0—2 R. Berkhof Wildeman 2—0 Meerwijk De Groot 02 BONTE AVOND Zaterdag 15 februari organiseert de wandelvereniging „De Woudlopers" een bonte avond in het Clubhuis. Deze avond wordt geheel verzorgd door de in ons dorp wonende mariniers. Toegang vrij. KAMPEREN Evenals vorig jaar bestaat er ook a.s. pinksterweekeinde gelegenheid om onder toezicht van de Hervormde jeugdcommis sie in Putten te kamperen. Zij die mee willen kunnen zich 's zaterdagsavonds in de Instuif melden. VERGADERING GEMEENTERAAD Op vrijdagavond 14 februari a.s. komt de raad der gemeente Renswoude onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Hosang in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis. De agenda vermeldt onder meer de vol gende onderwerpen: a. de verlening van de verschillende voorschotten aan de bijzondere lagere scholen en de Chr. kleuterschool voor het jaar 1958; b. de definitieve vaststelling van de vergoeding ten behoeve van de Chr. kleu terschool over het jaar 1957; c. de toekenning van een compensatie in verband met de huurverhoging aan het gemeentepersoneel over het le half jaar 1958; d. de vaststelling van een verordening tot wijziging van de verordening betref fende de organisatie en het beheer van de gemeentelijke brandweer; e. de vaststelling van een besluit inzake de onteigening van enige percelen grond ten zuiden van de Taets van Amerongen- weg ten behoeve van de bouw van wo ningwetwoningen f. het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten te 's-Gravenhage tot een bedrag van 63.000,zijnde het aandeel van de ge meente Renswoude in de eerste Nationale woningbouwlening 1957. VAN HET GROENE LAKEN De tweede helft van de competitie is voor de biljartvereniging Renswoude niet bijzonder fortuinlijk begonnen. Alle vier tallen hebben namelijk in de afgelopen week een wedstrijd gespeeld, doch geen daarvan kon tot winst worden gebracht. Het eerste viertal speelde in Rhenen tegen B.V.R. I en verloor deze ontmoe ting met 6-2. De uitslag was: B. A. Wegh J. Vink2—0 J. Donselaar C. Vink 02 H. v. d. Molen J. de Fluiter 20 H. Aalbers G. v. d. Kaa 2—0 De beide andere teams hebben een be- Tydens het statiebezoek van het Engelse koningspaar aan Nederland zal prins Philip, vergezeld van prins Bern hard, op woensdag 26 maart een be- 0-0-0-0-0-0-0-0-0 (25) In de vroege ochtend, terwijl de zon nog pas aarzelend haar zwak schijnsel door de morgen nevels werpt, rijdt een zonderling heerschap door de bossen van Tarente. Bij een kleine boerenhoeve aangekomen, laat de ruiter zich van zijn schamel, schonkig ros glijden en neemt het gebouw aan dachtig op. Zijn lange, rode puntneus steekt hij speurend in de wind, als een jachthond, die het wild tracht op te sporen. „Hmm", snuift de vreemdeling dan ontevreden, „het lijkt warempel wel of ook hier geen levende ziel te vinden is. Alle boeren schijnen hier de kuierlatten te nemen! Kom, laat ik eens op onder zoek gaan." Met grote passen beent de man het stille erf op, waar alleen een paar eenzame kippen haastig weg- fladderen bij zijn nadering. Maar als hij de voor deur bijna bereikt heeft, gaat deze plotseling open en een jonge boerendochter staart de vreemde be zoeker vol verbazing aan. „Uw dag begint wel bijzonder fortuinlijk, m'n braaf kind", zegt de vreemdeling op hoogdravende toon. „Het moet wel een ongekende eer voor u zijn, kennis te mogen maken met de beroemde, ja ik mag wel zeggen befaamde jonker Tobias Bluff van Plaudersteinü" (Wordt vervolgd.) zoek brengen aan de Internationale Voorjaarsbeurs te Utrecht. De komst van beide prinsen op de Utrechtse Jaarbeurs zal een bijzonder hoogtepunt zijn van de 70ste algemene manifestatie van industrie en handel die de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs organiseert. De a.s. voorjaarsbeurs, waarop de Ned. industrie op haar best is vertegenwoor digd, vormt een unieke gelegenheid om de Engelse prins-gemaal een overzicht te geven van het Nederlandse bedrijfsleven. De Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs stelt zich dan ook voor een interessant programma te bieden, dat prins Philip in staat zal stellen zich een indruk te vor men van de prestaties van de Nederland se nijverheid. Hij zal daarnaast kennis kunnen nemen van de produkten van buitenlands fabrikaat die op de Utrechtse Jaarbeurs, in tegenstelling tot de beurzen die in Engeland worden gehouden, altijd in ruime mate aanwezig zijn. Aan de voorjaarsbeurs, die een opper vlakte van 63.000 vierkante meter beslaat, zullen 23 landen deelnemen, waaronder Groot-Brittannië, dat vanaf de 5e beurs onafgebroken aan de Utrechtse Jaarbeurs heeft deelgenomen, met 295 inzendingen. Onder de 30 verschillende bedrijfstak ken die op de komende Jaarbeurs van 18 tot en met 27 maart vertegenwoordigd zullen zijn nemen de Nederlandse textiel nijverheid, de sector bouwmachines en -materialen en de scheepsbouw een be langrijke plaats in. zoek gebracht aan Wageningen. Het 2e team moest in W.I.K. II met 8-0 zijn meerdere erkennen, terwijl het 3e viertal met 6-2 verloor van Terminus II. INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING De inenting tegen de kinderverlamming in Renswoude van dc kinderen, die ge boren zijn in de jaren 1952, 1953, 1954, 1956 en 1957, zal plaatsvinden op maandag en dinsdag, 17 en 18 februari a.s. in het gebouw van het Groene Kruis aan de Dorpsstraat nr. 45, des namiddags van 2-5 uur. De injecties zullen worden ge geven door de artsen mevrouw Heij en de heer Th. S. ter Velde. De ouders, die inmiddels de oproepin gen hebben ontvangen, worden verzocht de rose of blauwe inentingskaarten mee te brengen en een bijdrage van 1,- per kind per injectie te betalen. Tevens moet de oproepingskaart worden ovei'gelegd, die zoveel mogelijk tevoren dient te wor den ingevuld. In een halve wedstrijd is hét Rens woude zondag j.l. gelukt Rhenus met een 5-1 nederlaag naar huis te sturen. Na een kwartier spelen was het mid denvoor Hardeman die met een prach tige kopbal boven in de uiterste hoek van het doel, Renswoude de leiding gaf. Nog geen twee minuten later was de stand reeds 2-0, want de linksbinnen van Renswoude wist een terugsprin gende bal van de keeper op de juiste wijze te benutten. Kort hierop maakte linksbuiten Schoonderbeek er met een hard schot 3-0 van. Hoewel Rhenus voor de rust zeker wel een doelpunt verdiend had, kwam er geen verande ring in de stand. Na de rust weer hetzelfde spelbeeld, met Renswoude overwegend sterker dan Rhenen. In de 18e minuut na de rust was het weer de linksbinnen van Renswoude, die met een kopbal de Rhenus doelman passeerde. Ook het Renswoude doel kreeg het nog even zwaar te verduren, doch steeds was doelman Rebergen op de juiste plaats. Middenvoor Hardeman maakte vijf mi nuten voor het einde van de wedstrijd met een hard schot de vijf vol. Toch wisten de Rhenenaren de eer nog te redden voor hun club, want in de aller laatste minuut was het hun rechtsbui ten, die uit een vrije trap doelman Re- bergen passeerde. (Vervolg van pagina 1) Het was wel de bedoeling een zuive ringsinstallatie te bouwen, maar de bestedingsbeperking veroorzaakte ook hier stagnatie. B. J. M., directeur van de stichting centraal woningbureau te Renkum, een semi-gemeentelijke instelling, had ech ter toch een aantal woningen op de riolering laten aansluiten en dat bracht hem voor het Wageningse kanton gerecht. Het waren gemeentelijke wonin gen, die bij de stichting in beheer zijn, ze verdachte en ik deed het omdat de zinkputten bij de huizen verzadigd wa ren. .Het- maken van nieuwe zou een paar duizend gulden gekost hebben en het had de tuintjes van de mensen ge ruïneerd. Enig eigenbelang had ik er niet bij. Het was de beste oplossing, die last en geld bespaarde, want de kosten van de zinkputten zijn uiteraard voor de gemeente. U wist toch, dat het niet mocht, informeerde rechter v. d. Brand. Ver dachte gaf.het toe, maar, zo verduide lijkte hij, destijds dachten we, dat het niet langer dan een paar maanden zou duren voor ook de zuiveringsinstallatie gebouwd zou worden. Op de beste dingsbeperking rekenden we helemaal niet. De w.c.'s hadden we niet op de riolering aangesloten en het beetje spoelwater, dat van de paar huizen af kwam, zal de boel niet zo erg veront reinigd hebben. Al het regenwater wordt ook via de riolering afgevoerd. Als iedereen er zo over denkt, zou de zaak wel degelijk vervuilen, meende de rechter. De officier van justitie, mr. baron Van Slingelandt, zag wel iets in de redenering van verdachte, die, zij het op een niet juiste manier, gepoogd had het algemeen belang te dienen en hij wilde het laten bij 10,of 5 dagen. Rechter v. d. Brand kon het er even wel in het geheel niet mee eens zijn. Het was geen voorbeeld, dat deze semi-gemeentelijke functionaris zijn plaatsgenoten gegeven had in dit kwa lijke geval. Het vonnis luidde 150,of 30 da gen. In Groesbeek werd onlangs M. S., grossier te Lunteren, door de politie staande gehouden en geverbaliseerd- omdat hij als bestuurder van een be stelauto niet in het bezit bleek te zijn van een werkboekje. Voor het Wage ningse kantongerecht betoogde ver dachte niet geweten te hebben, dat hij als zelfstandige ondernemer ook al een dergelijk document moest kunnen to nen. Diverse malen had de politie hem naar zijn papieren gevraagd, maar nog nooit naar een werkboekje. De kwestie kwam niet helemaal uit de doeken en daarom werd de zaak aangehouden om nader te onderzoeken of S. als eigen baas in het bezit van een werkboekje moët zijn. het juiste dat U prettig zit en dat U nergens hinderlijk voelt. Gediplomeerd Opticien t/o de Markt - Veenendaal - Tel. 2764

De Vallei | 1958 | | pagina 2