fa. J. F. TAK Diepeveen Demonstratie „VIENNA DE LAATSTE RESTANTEN BLOEMINK Arbeiderskunstkring smulde van Gerard Walden's Revuemenu Terugkeer van Morghan de Magiër Voetganger door motor gegrepen ELST Hoorapparaten AM EROS GEN OVERBERG Vrijdag en zaterdag verkoop van de Voor de kantonrechter El) I R VEEN Precies, montuur, Marktberichten Si HERPENZEEL o-o-o-o-o-o-o-o-o o-o-o-o-o-o-o-o-o Uit de raadszaal van Renswoude In 1958 worden veertien woningen gebouwd f 139.015,- voor de woningbouw BEKENDMAKING ADVERTEREN Het was o.i. een goede keus van de Arbeiderskunstkring Veenendaal om, tot besluit van het seizoen 1957-'58 de z.g. lichte avond te laten verzorgen door Berry Kievits en Gerard Walden met hun 18 koppen sterke show-groep. Bijna drie uur lang werden de vele leden van de Kunstkring en de geno digden zaterdagavond j.l. in het ver enigingsgebouw- aan de Eikenlaan ver gast op een licht verteerbaar, muzikaal menu, onder het motto: „Revuemenu... voor u". Een fleurig programma en bo venal: beschaafd. Op een vlotte proloog volgde het eer ste sketchje, getiteld Inspectie. Meteen met dit eerste sketchje, ge speeld door Gerard Walden, Berry Kie vits, Harry Boda en Nol Kievits, had men de zaal op de hand en dit is bij alle korte schetsen - naar onze smaak te weinig - zo gebleven» Gerard Walden - hij heeft weel weg van het droogkomiekerige van de grote Willy Walden - heeft aan Harry Boda een onovertrefbare en even droge se condant. Komt dan Gerard Waldens vrouw, Berry Kievits, het trio com pleteren, dan is de lach niet van de lucht. Met haar aanstekelijke lach ziet zij - Berry Kievits - kans een over volle zaal voor onbepaalde tijd te laten gieren. De andere schetsen: De Gil, Oh die Papa en Liefdadigheid, deden niet onder voor de eerste. Tegenover het pittige muziekje, voort gebracht door André van Wattingens zes man sterke, hoofdzakelijk uit bla zers bestaande, revue-orkestje en de levendige schetsen, vonden wij enkele programma-onderdelen een beetje zoet sappig. Wij noemen o.a. „Winterse vreugde", en „Showboat", alle grotere dans- en muziekshows met frisse de cors en prachtige costumering. Niet 'dat de medespelenden niet goed waren. Co- Door een snelle manoeuvre kon de bestuurder van een personenauto, de heer S. uit Wekerom, de heer H. uit Rhenen, die zaterdagavond plotseling de Hoofdstraat overstak, nog net ont wijken. Een daar achter rijdende motorrijder de heer M., eveneens uit Wekerom, zag hiertoe geen kans meer en hij greep de heer H., die met een ernstige hoofd wond per ziekenauto naar het zieken huis te Wageningen moest worden ver voerd. De motorrijder kwam er goed af, behoudens enige lichte schade aan zijn motorrijwiel. DRONKEN MAN OPGEBRACHT Doordat hij in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde en slaags raakte met een politie-agent, werd za terdagmiddag de Veenendaler K. per politie-auto naar het politiebureau overgebracht en ter ontnuchtering op gesloten. EERSTE PRIJS OP HONDENTENTOON STELLING Op de hondententoonstelling te Amers foort behaalde de heer B. Diepeveen te Gelders-Veenendaal met zijn ingezonden „Rottweiler" uit de kennel De Klomp, een eerste prijs met lof van de jury. by Beek (sopraan), John van Heumen (tenor), het danspaar Frances en Capy, en de overige dansers Betty Bell, Mitzy Tieland, Harry Woodson en Nol Kie vits, zorgden met het orkest voor een feilloze uitvoering, maar het geheel stak tegen de vaart waarin het pro gramma werd uitgevoerd en de leven digheid van de rest een weinig te be zadigd af. Harry Woodson b.v. is een danseur van formaat, speciaal in het komische genre. In deze shows liet hij maar weinig of niets van zijn grappige werk zien. Bijzonder goed waren de zangduetten van John van Heumen en Coby Beek, die af en toe het coloratuurniveau be reikte. Kortom: een waardig besluit van het Kunstkringseizoen. De heer J. Willemsen, voorzitter van. de Arbeiderskunstkring, opende de avond. In verband met het onlangs door het bestuur van „Sola Fide" genomen en voor de ruim zeshonderd leden van de Kunstkring vérstrekkende besluit, zei hü: Er zijn bepaalde veranderingen aan staande in de voorschriften, betreffen de de verhuur van dit gebouw. In het kort kan ik u zeggen, dat dit de volle aandacht van het bestuur heeft. Wij zeggen u toe, wanneer wij definitief weten wat er gaat gebeuren, wij dit onmiddellijk aan de leden zullen be kendmaken. Tot zover verzoeken wij u alles zo te laten, zoals het tot nu toe geweest is. KRIJGT ELST SCHIETVERENIGING? Binnen niet al te lange tijd zal Eist een nieuwe vereniging rijk zijn en wel een schietvereniging. Een vereniging die in Eist nog niet eerder heeft bestaan. Verschillenden die de schietsport als hun hobby beoefenen, hebben zich al bij het voorlopige bestuur opgegeven. Reeds nu kan men over een geweer en een buks beschikken, als de oprichting een feit is geworden. Zij die in vereni gingsverband willen gaan schieten kunnen zich opgeven bij M. W. Struy- cken, Franseweg 56 I. CABARET VOOR SUPPORTERSVER. „CAECELIA" Het cabaretgezelschap „De Schaaps kooi" verzorgd a.s. zaterdagavond een winteruitvoering voor de supportersver eniging van de muziekvereniging „Cae- cilia", welke avond in het verenigings gebouw aan de Eikenlaan wordt gegeven. De algehele leiding van deze avond berust bij Cor Smit. Verder werken aan deze avond mee Rudy Carrell, conferen cier, Tiny en Henk Booy, accordeonduo, Mr. Ritschy.Doea Melatti, zang, de twee Bertwini's, rijwielacrobaten, het Kalmar trio en de twee Laree's. Tijdens de pauze is er een verloting ten bate van het uniformfonds. >9 zonder snoer practisch onzichtbaar zonder batterijkosten in een der zaaltjes van „Hotel de Haas" Markt 16. Veenendaal op woensdag '19 (ebruari van 's morgens 11 uur tot s avonds 10 uur. Of doorlopend aan de zaak. Dé specialist voor beter horen! Hoofdstraat 106 - Veenendaal MUSKETIERS HIELD CONTACT AVOND De zaterdagmiddagvoetbalvereniging „Musketiers" hield zaterdagavond, in gebouw „Pniël" weer haar jaarlijkse contactavond, welke bijzonder is ge slaagd. De zaal zat dan ook meer dan vol. Het welkomstwoord werd gespro ken door de heer Eimers in zijn functie als voorzitter. Hierna volgde het op treden van de Chr. toneelvereniging „Eben Haëzer" uit Rhenen, die het to neelspel in vier bedrijven ,.Pa wikt, ma beschikt" voor het voetlicht brachten. Dit humoristische stuk werd op een goede manier vertolkt, ondanks dat men met ruimtegebrek kampte. Jammer was dat het slot wat uit de toon viel. Zon der de andere spelers tekort te willen doen, want er werd zeer goed gespeeld, willen wij toch twee namen noemen Subliem was het spel van Gerrit Lely- veld (Rob Kraan). Ook mevr. Van El- derik (Elisabeth Kraan) vertolkte haar hoofdrol op een uitmuntende wijze. Aan het einde van de avond dankte de heer Eimers voor het gebodene en zijn woor den werden onderstreept door een ge weldig applaus. WINTERWANDELTOCHT De vierde en laatste winterwandel- tocht van de „Woudlopers" wordt zater dag 22 februari gehouden. Start om on geveer half drie bij het Clubhuis. EERSTE BOUWKASWONING IN GEBRUIK GENOMEN Vorige week werd te Amerongen de eerste woning die met medewerking van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten tot stand is gekomen offi cieel in gebruik genomen. In zijn toe spraakje sprak de burgemeester, de heer W. Martens, er zijn voldoening over uit, dat de resultaten van de aan sluiting bij het Bouwfonds zo spoedig gekomen waren. De architect, de heer T. J. Ploeg, kreeg waarderende woor den voor de eenvoudige maar fraaie stijl van het huis. De burgemeester wenste de bewoners, het jonge echt paar Drost-van Prattenburg, hartelijk geluk met deze woning. Namens het Bouwfonds werd het woord gevoerd door de heer Van den Bosch. Het stem de spreker tot vreugde, dat naast de ongeveer 10.000 woningen die door het Bouwfonds gebouwd zijn, nu ook te Amerongen de eerste woning gereed is gekomen. Ook van deze zijde werd alle lof toegezwaaid aan de architect en de aannemer, de fa. A. van Spanje en Zn. te Amerongen. Wethouder K. de Bonte, voorzitter van de afd. Amerongen van het Bouw fonds hoopte dat er spoedig meerdere woningen zullen volgen. Namens de af deling bood hij de fam. Drost geluk wensen aan. Na een rondleiding door het nieuwe huis werd in de tuin door de burge meester een boompje geplant, aange boden door het Bouwfonds, hierbij ge assisteerd door de wethouders. De bur gemeester sprak de wens uit, dat het leven, dat door deze boom gesymboli seerd wordt, voor de nieuwe bewoners in dit eigen huis veel goeds moge bren gen. JAARVERGADERING „OVERBERGS BELANG" In een hartelijk welkomstwoord opende de heer H. Regeling, voorzitter van „Overbergs Belang" de jaarvergadering op maandagavond j.l. De heer A. Has selaar, secretaris, las hierna de notulen voor, die onveranderd werden goed gekeurd en gaf het jaarverslag over 1957. Op dit moment telt de vereniging 82 leden, hetgeen een record betekent. De vereniging kan terugzien op een jaar dat veel vruchten heeft afgewor pen, ofidanks dat bepaalde wensen nog niet vervuld zijn. De heer Van Garderen deed verslag als penningmeester en er bleek een kasoverschot te zijn van 149,83. Als kascommissie werden benoemd de heer K. Henken en W. van de Glind, die de bescheiden in orde bevonden. Een be schouwing over de avond die onlangs werd gehouden en waarin Ir. Perk uit Utrecht en de heer Koekoek uit Ben- nekom een lezing hielden over ruil verkaveling en landbouwschap, vroeg aller aandacht. Bij de hierop volgende bestuursver kiezing, waarbij de heer Ulrich aftre dend was, werd deze met meerderheid herkozen. Bij de rondvraag stelde de heer Van Voorst voor een lichtpunt te plaatsen en de grote boom bij de heer Doornen bal te snoeien. Ook deed spreker een voorstel tot verbetering van de ge vaarlijke bocht bij de heer Schoorl- Rademaker, een lichtpunt te plaatsen bij de nieuwe overweg en aan de Bo venhaar, en snoeiing van de bomen bij de heer H. Henken. Met klem werd be toogd de huizenbouw in Overberg uit te breiden. Een der aanwezigen vroeg hoe het staat met de plaatselijke brandweer en naar de noodtoestand aan de Dijk ten zuiden van spoorlijn 2. Voorzitter en secretaris beantwoord den deze vragen met de nodige toe lichting. Half wol directoires Jansen Tilanus maat 40 98 ct. Zijden dameskousen 50 ct. Rock en Roll mousse nylon sportkousen 1.98 kousen 1.98 Klossen machinegaren 500 yards 19 ct. Standaard nylonkousen eerste keus 11.- Zwarte kinderdirectoires maat 0 39 ct. 5 ct. stijging per maat. Jongens singlets en broeken PRIMA INTERLOCK alle maten 69 ct. Doe als iederéén en koop bij Hoofdstraat 23-61-65 Veenendaal (Vervcdg van pagina 1) De verzekering heeft zeker de cen ten nog niet opgestuurd aan die ander, hoewel ze dat beloofde, annonceerde F. voor het Wageningse kantongerecht. An ders stond ik nu niet hier. Nee, riep het gerecht, dat door er varing geleerd elke gedachte meteen thuis weet te brengen: U doelt op de schadekwestie. Als u die hebt geregeld wordt u daarvoor niet verder aangespro ken, maar dat is een civiele kwestie. Hier betreft het een strafzaak, u hebt een verkeersfout begaan en dat heeft met wel of niet vergoede schade niets te maken. 't Bleek een tegenvaller te zijn voor F., maar 't scheen z'n logica te hebben ge scherpt, want, zo vertelde hij nadien: Er zou helemal niets gebeurd zijn, als die andere auto niet net precies tegelijk met mij op de kruising zou zijn gekomen... Men kon er niets tegenin brengen, maar desondanks poogde men F. het ge vaarlijke van zijn handeling te laten in zien. Het gaat toch niet aan, zei rechter v. d. Brand om zo maar de drukke Bo- venweg op te rijden. Dat is een wel bij zonder riskant gedoe. Och, waarom, meende F. Als ik van de andere kant gekomen was had ik voorrang gehad. Ja, en als u in China had gezeten had u helemaal geen aanrijding in Ben- nekom kunnen veroorzaken, vulde de rechter aan. Enfin, F. kwam er af voor het schap pelijke bedrag van 40,— of 16 dagen, omdat het gerecht rekening wenste te houden met de 340,— schade, die hij nog aan zijn vader moet betalen. Aan hem behoorde namelijk de wagen waar mee F. aan het rijden was geweest. Namens de fam. Drost dankte de heer Van Prattenburg voor de betoonde belangstelling en de ontvangen bloe men. Hoewel dit eerst zeer ernstig was overwogen, was men blij toch tot het Bouwfonds te zijn toegetreden, waar door het idee van een eigen woning reeds zo spoedig verwezenlijkt kon worden. BEROEPEN De kerkeraad van de Ned. Herv. ge meente alhier heeft een beroep uitge bracht op Ds. J. Smit van Groot-Ammers. De beroepen predikant hoopt woensdag 5 maart a.s. een dienst te leiden in de Ned. Herv. kerk. het juiste dat U prettig zit en dat U nergens hinderlijk voelt. Gediplomeerd Opticien Uo de Markt - Veenendaal - Tel. 2764 VEENENDAAL. Eiermarkt. Aanvoer 118.000 stuks. Prijzen v. 10,50 tot 11,50 per 100 stuks. Handel matig. Biggenmarkt Aanvoer 80 stuks. Prijzen van 40,- tot 50,- per stuk. Handel redelijk. JAARVERGADERING ALGEMENE AGRARISCHE BEDRIJFSBOND Woensdagavond j.l. hield de afdeling Scherpenzeel van de Algem. Agrarische Bedrijfsbond haar jaarvergadering in café „Marktzicht" welke goed bezocht werd. Als vertegenwoordiger van het hoofdbestuur was aanwezig de districts bestuurder, de heer H. van Dijk uit Arn hem. Nadat de voorzitter, de heer L. van Maanen, de vergadering had geopend, las de secretaris, de heer M. Groeneriveld, zijn notulen en jaarverslag, waaruit bleek dat de ledenstand hetzelfde was gebleven en de afdeling actief was geweest in de propaganda. Ook hadden er verschillende leden een uitkering ontvangen van het N.V.V.-gezondheidszorgfonds. De penningmeester, de heer H. v. Mid dendorp, kon dit jaar maar een klein batig saldo melden, maar daar er nog een spaarbankboekje was van ruim 300,- was de financiële toestand zeer goed te noemen. De bestuursverkiezing verliep vlot. Er waren vier bestuursleden aftredend. Het bestuur stelde voor, daar de heren E. van Bruggen en A. Pater niet herkiesbaar waren, het bestuur in te krimpen van zeven tot vijf leden. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: L. v. Maanen, voorzitter; M. Groe- neveld, secretaris; H. v. Middendorp pen ningmeester en leden A. Willemse en W. Vermeulen. Namens de kascommissie bracht J. Meerveld verslag uit. In de nieuwe com missie werden benoemd J. Meerveld; A. Velthuizen en N. v. d. Craats. Hierna werden door de districtsbe stuurder nog verschillende vragen be antwoord welke door de leden waren gesteld. (27) „Barranca! Het eerste kasteel, dat mij in handen zal vallen! En daarna Rovanna en alle andere burch ten!" Met een tevreden lachje buigt graaf Conrad zich over de kaart van het koninkrijk Napels, die op de tafel uitgerold ligt en trekt een der vele vlaggetjes waarop de wapens van de ridders van Napels staan afgebeeld, uit het papier. Triomfantelijk draait hij het vlaggetje, met de roos van Barranca erop, in zijn vingers om en om. (Vervolg van pagina 1) Het voornaamste agendapunt betrof ongetwijfeld het voorstel van burgemees ter en wethouders inzake de onteigening van enige percelen grond ten zuiden van de Taets van Amerongenweg ten behoeve van de bouw van woningwetwoningen. Omtrent aankoop van dit terrein is na langdurig onderhandelen geen overeen stemming verkregen en de thans voor gestelde onteigening is dan ook de enige mogelijkheid om de woningbouw in Renswoude doorgang te doen vinden, al dus burgemeester en wethouders in hun nota van toelichting. Als uiterste poging om een onteigening te voorkomen is van gemeentewege de Centrale Commissie in zake de Onteigeningsvergoedingen te Rot terdam ingeschakeld voor de taxatie van de schadeloosstellingen. Ook met de al dus verkregen prijs konden de eigena ressen zich echter niet verenigen, zodat uiteindelijk geen andere uitwbg over bleef. Aanvankelijk zijn de onderhandelingen gevoerd over een terrein groot ongeveer 6 ha. Aangezien voor de eerste twee ja ren slechts behoefte bestaat aan een op pervlakte van 1.58.30 ha, geschikt voor de bouw van 48 woningen, zal thans al leen dit terrein worden onteigend. Dit terrein wordt nu grotendeels gebruikt als bouwland, weiland en moestuin. De op deze onteigening betrekking hebbende stukken hebben gedurende drie weken ter inzage gelegen en daarop hebben de eigenaressen mevr. D. P. Baronesse Six- Taets van Amerongen van Renswoude en mevr. C. H. Douairière van den Bosch- Taets van Amerongen van Renswoude bezwaren ingediend. Dit bezwaarschrift dat werd ingediend nadat de termijn was verstreken, is niet gericht tegen de ont eigening als zodanig, doch slechts tegen een tweetal strookjes grond, die in de voorgestelde onteigening waren begre pen. Deze strookjes met een oppervlakte van 428 ca worden nu van de onteigening uitgezonderd, aangezien voor de uitvoe ring van de bouwplannen hieraan geen behoefte bestaat. In dit verband deelde de burgemeester mede dat juist dezer dagen bericht was ontvangen, dat aan de gemeente Rens woude voor 1958 een bouwvolume van 14 woningwetwoningen was toegewezen, welke bouw gerealiseerd moet worden op de te onteigenen grond. De heer Hardeman vroeg of de eigena ressen thans akkoord gaan met de op pervlakte en hoeveel tijd de onteigening nog zou vorderen. De voorzitter verklaarde dat de be zwaren van de eigenaressen niet gericht zijn tegen de oppervlakte, doch in het bijzonder tegen de prijs, die de gemeente heeft geboden. Inderdaad zal deze ont eigening nog wel enige maanden vorde ren, doch na de goedkeuring van het be sluit bestaat de mogelijkheid tot ver vroegde inbezitneming. Bovendien achtte hij de mogelijkheid van een minnelijke schikking nog niet uitgesloten. De heer Zweers achtte deze onteige ning bijzonder noodzazkelijk, speciaal nu aan de gemeente 14 woningen waren toe gewezen. Hij vroeg daarbij nog in het bijzonder de belangstelling van burge meester en wethouders voor de bouw van woningen voor bejaarden. De voorzitter antwoordde dat deze aan gelegenheid nog niet in een vergadering van het college was besproken, doch wel was hij de mening toegedaan, dat dit niet zo eenvoudig is. Laagbouw tussen hoog bouw is esthetisch niet verantwoord, ter wijl ook duplexwoningen niet ideaal zijn. Bovendien zal in vele gevallen de huur prijs te hoog komen te liggen. Er zal ech ter naar een oplossing worden gestreefd. De heer Vermeulen (wethouder) achtte het noodzakelijk, dat de behoefte aan dergelijke woningen wordt beoordeeld aan de hand van de lijst van woning zoekenden. De burgemeester stemde daarmede in, doch verwachtte niettemin, dat een goe de oplossing moeilijk te vinden zal zijn, mede omdat de ouden van dagen vaak bijzonder zijn gehecht aan het huis dat zij bewonen. De heer Zweeres zag echter gaarne dat hieraan zo enigszins mogelijk werd door gewerkt. Tevens informeerde hij naar de prijs, die thans voor de te onteigenen grond moet worden betaald. De voor zitter kon hierop geen definitief ant woord geven, daar de schadeloosstelling door de rechter moet worden vastgesteld. Door de gemeente was echter 1,30 per ca geboden en in deze buurt zal ook de uiteindelijke prijs wel komen te liggen. De heer Zweers vroeg daarop wat de reden is van het verschil in prijs, daar de gemeente de grond aan de Oude Hol- leweg heeft aangekocht voor 2,50 per ca. Deze laatste grond was echter volledig bouwrijp, terwijl op het onderhavige ter rein nog wegen en riolering moeten wor den aangelegd, aldus de burgemeester. Vervolgens besloot de raad zonder hoofdelijke stemming tot onteigening over te gaan. Een eveneens zeer belangrijk onder werp vormde het voorstel tot het aangaan van een drietal geldleningen tot een to taalbedrag van 139.015,—. De N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten heeft de gemeente daartoe de volgende aanbiedingen gedaan: a. een lening van 63000,uit de op brengst van de eerste nationale won- ningbouwlening 1957 met een looptijd van 25 jaar, speciaal voor consolidatie van de vlottende schuld, die is aan gegaan voor de woningbouw; b. een lening van 70.000,— eveneens uit de woningbouwlening 1957 met ook een looptijd van 25 jaar, speciaal t.b.v. de aankoop en het bouwrijp maken van gronden voor nieuwe woning bouw; c. een lening ad 6.015,— uit de op brengst van de tweede nationale wo ningbouwlening 1957 (rentespaarbrief- lening) met een looptijd van bijna 13 jaar. Deze lening heeft de gemeente te danken aan diverse kopers van rentespaarbrieven, die hun voorkeur voor Renswoude hebben uitgesproken. De mogelijkheid bestaat, dat het be drag van de lening nog wordt ver hoogd. Voor alle drie de leningen geldt een koers van 100 en een rentepercentage van 6 °/o. Krachtens een circulaire van de minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid d.d. 11 februari 1958 zal echter in de exploitatie-opzet van alle woning wetwoningen, waarvoor na 1 januari 1957 machtiging tot vergunning werd afgege ven, een rente van 4 worden aange houden. Het verschil in deze rentepercen tages komt voor rekening van het rijk en wordt verdisconteerd in de jaarlijkse rijksbijdragen. De heer Hardeman vond het renteper centage van 6 bijzonder hoog en wel in het bijzonder met het oog op de toe komst. De voorzitter stemde hiermede in, doch verklaarde, dat hiervoor geen andere op lossing te vinden is. Het tekort aan finan cieringsmiddelen is de oorzaak van deze hoge rente. Doordat het rijk echter 2 voor zijn rekening neemt, worden de huurprijzen van de woningen hierdoor niet beïnvloed. Zonder hoofdelijke stemming werd ver volgens besloten de geldleningen te ac cepteren. Tijdens de rondvraag bracht de heer Zweers naar voren, dat het voor de ge meente een schadepost betekende, dat het laatste blok van vier woningen aan de Oude Holleweg zo langzaam vorderde, aangezien hierdoor de gemeente geen huur ontvangt. De voorzitter was van mening dat in derdaad geen huur wordt ontvangen, doch dat de aanneemsom nu ook niet wordt uitbetaald. De schadepost zal daar door niet bijzonder groot zijn en alleen bestaan uit wat renteverlies. Dit is echter een samenloop van omstandigheden, waaraan niet alleen de aannemer schul dig is. Tevens had de heer Zweers vernomen, dat het rijwielpad tussen de spoorlijn en de l^ieuweweg nabij De Klomp aan het einde van het z.g. Dijkje zal verdwijnen. De rijkswaterstaat is namelijk eigenaar van dit pad en wil dit thans opheffen. Hij vroeg of het gemeentebestuur pogin gen in het werk wilde stellen om dit te voorkomen, aangezien van dit pad zeer veel gebruik wordt gemaakt. De burgemeester verklaarde hiervan nog niets te hebben gehoord, doch achtte het zeker nodig dat hiertoe stappen wor den ondernomen. De heer Hardeman vroeg speciale aan dacht voor een landbouwer aan de Holle- weg. Deze heeft namelijk grond afgestaan voor de verbetering van deze weg en nu heeft de gemeente in de berm bomen ge plant, die schadelijk zijn voor de boom gaard van deze landbouwer, die juist langs deze weg ligt, speciaal door het opvangen van de zonneschijn. De burgemeester zegde toe de toestand ter plaatse te zullen opnemen en deze kwestie dan nader te bezien. Tenslotte informeerde de heer Harde man of er nog iets naders bekend was over de grenswijziging, waarop de voor zitter ontkennend moest antwoorden. Niets meer aan de orde zijnde en geen der leden het woord verlangende sloot de voorzitter daarop de vergadering. LANDBOUWER GEWOND De landbouwer M., die op de hooizol der aan het werk was, kwam door om standigheden te vallen en stortte daarbij omlaag op de betonnen vloer van de z.g. deel. Hij liep daarbij verschillende kneu singen op, en moet voorlopig rust hou den. De heer T., een speciale vriend van de heer M., heeft nu tijdelijk zijn hulp aangeboden, zodat de noodzakelijke werkzaamheden voorlopig doorgang kun nen vinden. VERANDERING SCHOOLJAAR Het bestuur van de vereniging tot stich ting en instandhouding van een school met de bijbel te Renswoude heeft in de vorige week gehouden vergadering be sloten het schooljaar van de school aan de Oude Holleweg te wijzigen. De aan vangsdatum was tot nu toe 1 april, het geen met ingang van 1958 wordt veran derd in 1 september. Nieuwe leerlingen zullen derhalve eerst op 1 september 1958 worden toegelaten. Tot deze wijziging is besloten om zo doende een betere aansluiting te krijgen bij voortgezette studie aan nijverheids scholen, huishoudschool, ulo, hbs enz. „Laat ons voor de laatste maal de magische wapens inspecteren, heer graaf", klinkt achter zijn rug de dongere stem van Morghan, „en daarna kunt ge be ginnen met uw grote veroveringstocht." De beide samenzweerders begeven zich naar de binnenplaats van de kliptoren. Langs de hoge muur staat een lange rij vuurmonden. Elk der stukken ge schut ligt op een houten affuit op grote, lompe wielen. „Ge zijt een ware tovenaar, Morghan", zegt de graaf tevreden „.niemand anders zou het klaarspelen, in enkele maanden zoveel van die reusachtige bronzen monsters te gieten! En al konden ze het wel ze zouden er niets mee kunen uitrichten zonder uw magische ontploffingspoeders! Hiermee zullen we de troon van Napels omverwerpen of het een kinderstoel was!" (Wordt vervolgd.) Bij de overweg gelegen in de Maanderweg in de üemeente Lde, in de spoorweg Barneveld-Voorthuizen-Ede Wageningen, zijn op maandag 17 februari 1.1. rode knipper lichten in bedrijf gesteld. Hiermede wordt enige tijd vóór de sluiting van de bomen een rood knipperlicht getoond, dat ingevolge art. 8 van het Wegenverkeers reglement voor het wegverkeer een absoluut stopgebod betekent. In verband met de verkeerssituatie ter plaatse zijn in de Spoorstraat, Beukenlaan en Kolk- akkerweg, rechts van de weg, voorwaarschu- wingssemen geplaatst, die gelijktijdig met de inschakeling van de rode knipperlichten een geel knipperend licht tonen, hetgeen be tekent: Voorzichtigheid geboden: Over wegbomen zy'n of worden gesloten. MAG GEEN GOKJE ZIJN! Volg de zekere weg. Via De Vallei bereikt U een kopend publiek, dat zijn krant leest met de inten se belangstelling waar mee streekbladen gele zen worden.

De Vallei | 1958 | | pagina 2