DE VALLEI JAM RECLAME twee grote goudrepen voor slechts 25 cent in een Mei-nacht Laatste half uur bracht Veenendaal de zo begeerde overwinning op SDOUC (5-3) Ste: ker GVVV moest liet in Zeist afleggen tegen Jonathan Voor de Jeugd Triangelboys kreeg tegen Musketiers iets meer dan zij verdiende iiüiy 90 70 e. 59 c» Het gebeurde Prima come back van doelman Van de Pol Kulan - Sclierpeiizeel 2-2 Matjan verloor op het kantje af van Lopik TAFELTENNIS Prachtige resultaten van Veenendaalse atleten Schaken Merino's incasseerde tegen Altius 3-1 nederlaag HET VERJAARDAGSMAAL VAN EVERT J. P. VALKEMA BLOUW ROMAN UIT DE NAPOLEONTISCHE TIJD Een klinkende overwinning was het resultaat van de wedstrijd die Veenen daal, ondanks drie invallers, speelde in Ulft, tegen het veel hoger geklasseerde S.D.O.U.C. Nu moet u beslist niet gaan denken, dat deze overwinning er van het begin af al heeft ingezeten. O nee, want als men nagaat, dat de Veenendalers met de rust een 3-1 achterstand hadden, dan geeft dat wel wat te denken. Eerst in het laatste half uur was het, dat Veenendaal, na uitmuntend werk van de ingevallen doelman Van de Pol, een licht overwicht kreeg. Toen echter dit overwicht twintig minuten voor het einde in een goed doelpunt werd uit gedrukt, was het gauw bekeken. De gastheren zakten ineen en met nog drie doelpunten werd de Veenendaalse overwinning een feit. Bij Veenendaal waren Spies. Reber- gen en Gaasbeek vervangen door Van de Pol en de gebroeders Henzen, terwijl bij S.D.O.U.C. de jeugdige Gruson links half Kok verving. De gastheren pakte direct fanatiek aan. Met vloeiende combinaties trachtten zij de Veenendaalverdediging uit balans te brengen, waarbij linksbinnen Huls en midvoor Weijkamp zich al spoedig ont popten als buitengewoon gevaarlijke voetballers. Van Soest en Gerritsen wa ren echter goed bij de tijd en al gauw bleek dat Weijkamp het tegen laatstge noemde moest afleggen. Aan de andere kant drongen soms ook de Veenendalers ver door, maar de beide Heikampen sche nen daar aanvankelijk met elkaar te wedijveren in het missen van kansen. Ondanks enig overwicht van de thuis club moest het toch nog zesentwintig minuten duren voordat Huls na goed aangeven van Weijkamp, met een hard schot doelman Van de Pol het nakijken gaf (1-0). Gesteund door de straffe wind bleven de Ulftenaren steeds in de aanval. Een tweede doelpunt bleef dan ook niet uit, want toen in de achtendertigste minuut de ver teruggekomen A. Muller bij een corner de bal voor de voeten van Weij kamp kopte, maakte deze geen fout (2-0). De volgende minuut rehabiliteerde Muller zich volkomen, toen hij na knap solo-spel de bal keurig over de uitge lopen doelman Jansen in het doel wipte (2-1). Toch bleven de gastheren uiterst ge vaarlijk. Dat bleek drie minuten voor de rust toen Pluis na een een duel met Van Soest, Van de Pol uit zijn doel lokte en daarna afgaf aan de vrijstaande Over- beek, di#"op zijn beurt de bal in het ver laten doel plaatste (3-1). Ook na de thee, bleef SDOUC aanvan kelijk sterker ondanks de felle tegenwind. Het was echter in deze periode dat Van de Pol naar een ongekende hoogte groei de en van geen wijken meer wist. Mogelijk inspireerde dit zijn clubge noten om het ook iets beter aan te pak ken, want' ineens lukte het. Herhaaldelijk verschenen de Veenendalers voor het vijandelijk doel en toen doelman Jansen een voorzet van Kees Heikamp miste, was het P. Muller die de bal in het lege doel plaatste (3-2). Ondanks dat zij nog een kleine voor sprong hadden, was Ulft reeds toen een geslagen ploeg. Toen na een half uur de Heikamps gezamenlijk de partijen op ge lijke voet gebracht hadden (3-3), kwam er enig leven in het Veenendaalse elftal. Een solo-ren van Corry en goed doorzet ten van Kees Heikamp, brachten nog twee doelpunten en de zozeer begeerde overwinning op. Ondanks dat het met vier invallers spelende Kulan in Scherpenzeel mis schien iets meer verdiend had, konden zij het toch niet verder brengen dan een 2-2 gelijk spel. In de eerste helft waren de Veenen dalers steeds in de meerderheid. Zij vormde met Van Klaveren op de spil- plaats een goedsluitende achterhoede, terwijl de voorhoede reeds in de tiende minuut een goed doelpunt wist te pro duceren. Dat was toen Henzen de bal goed voorzette, welke door Taling op keurige wijze in de touwen werd gekopt (0-1). De Veenendalers hielden het beste spel, maar konden toch niet verhinderen, dat vijf minuten voor de rust doelman v. d. Bovenkamp gepasseerd werd (1-1). Een kwartier in de tweede helft kreeg Kulan een strafschop te nemen, wegens ongeoorloofde aanvallen van Taling. Henzen voltrok dit vonnis waardoor het 1-2 werd. Kort voor tijd gelukte het Scherpen zeel, dat toen met de wind in de rug het beste spel bracht, de partijen weer op gelijke voet te brengen (2-2). Met de gast heren sterk in de aanval kwam daarna het einde. GVVV dat het aanvankelijk in deze competitie zo goed deed, werd zaterdag door het Zeisterse Jonathan naar de der de plaats verwezen. Zoiets is natuurlijk heel normaal, maar als dat onverdiend gebeurt, dan stemt dat de spelers toch niet bijzonder prettig. Hoewel de Buurtlaanbewoners van het begin af vrij goede kansen kregen, kwa men er toch geen doelpunten uit. Het lukte nu eenmaal niet. Daarbij kwam nog dat de thuisclub na een kwartier spelen op nog al onbenullige wijze aan het enige doelpunt kwam. Bij een vrije trap op het Veenendaalse doel werd de bal listig doorgeschoven naar de toelopende midvoor die met een zacht rollertje de verbouwereerde doel man Van de Pavert het nakijken gaf (1-0). geinig toeschouwers zullen toen ver moed hebben dat dit het enige doelpunt zou blijven, want steeds waren de Vee nendalers weer in de aanval, maar wan neer er geschoten werd was er steeds weer een been of een hoofd dat een doel punt in de weg stond. In de laatste minu ten kreeg Schols nog een kans om gelijk In een vrij harde wedstrijd moest Mat jan de meerdere erkennen in de club uit Lopik. Reeds na een kwartier spelen konden de gasten op nog al fortuinlijke wijze aan een voorsprong komen (0-1). Daarna ontwikkelde zich een gelijk- opgaandé strijd. Hoewel de achterhoede van de Pantermensen in deze periode goed werk verrichtte en zelfs nog in staat waren om zo nu en dan de voor hoede te stuwen, bleken deze toch niet bij machte om een doelpunt op te bren gen. Ongeveer tien minuten na de rust was het eindelijk de veteraan T. v. d. Pol, die er in zijn eentje op uit trok en met een keurig doelpunt de partijen weer op ge lijke voet bracht (1-1). Ondanks dat er daarna heus nog wel winst voor de sigarenmakers in zat, waren het toch de gasten die kans zagen de Matjan-achterhoede uit elkaar te ruk ken en met een goed doelpunt de over winning op hun naam te brengen (1-2). te maken, maar hij wist niet beter te doen dan over te schieten. Niettemin kan er nog van alles gebeu ren, want nog steeds heeft GVVV het kampioenschap in eigen hand. Dus vast houden maar. In de eerste klasse A zijn deze week weer enige opmerkelijke dingen gebeurd. De grootste verrassing was wel de 7-3 nederlaag van Ritac in Arnhem tegen Tios 2. Nu moet hier direct bij vertelt worden dat Ritac momenteel met twee spelers in militaire dienst wel ernstig ge handicapt is. Al met al is door deze uit slag Ritac wel als uitgeschakeld te be schouwen voor een kampioenschap. Het andere opmerkelijke feit was dat Swift weer met een gelijk spel genoegen moest nemen, deze keer tegen Climax 2. Dit Climax-team is goed in vorm en vooral N. van Manen leverde een zeer goede prestatie door ongeslagen te blij ven. Ook J. Heikamp kwam met twee overwinningen goed uit de bus. Hij moest alleen in Rikken zijn meerdere erkennen. Bij Swift nam Kole de plaats in van Sharafeldin. Door deze uitslagen zijn de kansen voor Climax 1 weer een stuk beter geworden. Climax heeft nu twee verliespunten meer als haar naaste concurrent Swift. Ook in de onderste regionen begint te kening in de situatie te komen. Hier is de toestand van RTC wel erg ongunstig geworden. Zelf leed het een 7-3 nederlaag tegen Seelbeeck, ook een van de zwak kere broeders en RTTV behaalde een prachtig resultaat door Treffers 3 in eigen huis met dezelfde cijfers te ver slaan. In de andere klassen werden de volgen de uitslagen bereikt: Tweede klasse C: RTTV 2 VSW 3—7 VSW Panter 2—8 Kr. en Vr. Ritac 3 100 Ritac 2 RTC 2 9—1 Derde klasse E: Climax 4 Swift 3 46 Vierde klasse H: RTTV 4 VSW 3 10—0 TTCB 2 Ritac 5 4—6 Panter 3 TTCB 3 8—2 Het programma tot en met woensdag 26 februari: Donderdag 20 februari: le kl. A: RTTV RTC; 2e kl. C: RTTV 2 Kr. en Vr.; 3e kl. E: Climax 5 RTTV 3. Maandag 24 februari: le kl. A: RTC Treffers 3; 2e kl. C: RTC 2 Kr. en Vr.; 4e kl. H: Kr. en Vr. 3 RTC 3. Dinsdag 25 februari: 2e kl. C: Ritac 2 VSW; 3e kl. E: TTCB Swift 3. Woensdag 26 februari: le kl. A: Seelbeeck Climax 2; Swift RTTV; 2e kl. C: Swift 2 Climax 3; 3e kl. E: Ritac 4 Climax 5; 4e kl. H: VSW 3 TTCB 3. Maandag werd nog gespeeld Climax 1 - Seelbeeck. Hier was Climax uitgesproken de sterkste en behaalde een gemakke lijke 10-0 overwinning. In de laatste van de serie van zes wedstrijden, welke in het kader van de regionale cross wedstrijden zaterdag j.l. te Harderwijk werden gehouden, kon den wij ook nu weer uitstekende resul taten noteren van onze Veenendaalse deelnemers. Jan Edink werd op de 2500 meter tweede op slechts 0.3 sec. achter de winnaar, terwijl de andere Veenen daalse deelnemer Wim ter Haar een prachtige vierde plaats wist te ver overen. Mede door deze resultaten bezetten Edink en Ter Haar in het eindklasse ment over zes crosses respectievelijk de derde en de vierde plaats. Voor de cross over 14.000 meter voor senioren kwamen vele bekende lopers aan de start. De strijd om de eerste plaats ging tussen de Nederlandse kampioen Henk Viset en de veelbelovende Apeldoornse loper Klaas de Ruiter, een strijd, die bijzonder goede tijden opleverde en pas op de laatste 200 meter werd be slist in het voordeel van De Ruiter, die een tijd liet afdrukken van 41 min. 27.6, wat een gemiddelde kilometertijd betekent van onder de drie minuten! In dit licht gezien leverde de Vee nendaalse senior Bertus van de Boven kamp een uitstekende prestatie door in dit sterke veld van ruim veertig lopers als zestiende te finishen. De beide tientallen van de „Schaak club Ritmeester" speelden voor de bondscompetitie. Het eerste tiental won, het tweede verloor. De persoonlijke uitslagen waren: Ritmeester I Veenendaal III v. d. Bovenkamp v. d. Veen 10 G. A. Blankestijn Brouwer 10 Drs. Koomen C. ter Hogt VeV» G. Davelaar Schuurmans 01 C. Beyer Heikamp 10 G. Achterberg H. v. d. Veer V*1h J. de Fluiter Van Dam10 E. J. Kalter J. B. Griffioen i/sV* H. van Manen J. Griffioen 10 G. Koudijs E. de Kleuver 01 6>/t—3V* Ritmeester II Wageningen III Chr. v. Dijk J. M. Otten Vt—Vt Chr. Baars C. Raai 01 M. H. Hoesen M. A. Marbus 01 J. Veenhof J. Bongers01 Meulenbroek G. Koefoed.. 10 G. Beukhof W. J. Franck.. H. J. Ditewig O. v. d. Poel 01 E. Slotboom Randewijk 10 R. Sukkel W. van Zanten 01 Kl. v. Dijk v. d. Weele01 3—7 Bepaald meegezeten heeft het de Meri no's in Hilversum niet. Want ondanks dat Altius niet in haar beste vorm speelde, kregen de wolmensen toch een 3-1 neder laag te slikken. Merino's, dat met twee invallers speel de, kreeg reeds in de tweede minuut een 1-0 achterstand, toen doelman Valken burg een aanval verkeerd beoordeelde en de bal uit een verkeerde hoek uit het net moest vissen. Ondanks flink verweer van de Veenen dalers, wist Altius nog voor de rust de stand op 2-0 te brengen. Na de rust ging het met de wind in de rug iets beter, wat dan ook tot gevolg had, dat Van Dolder na een half uur spelen, met een hard schot de achter stand verkleinde tot 2-1. Toen iedereen dacht dat Merino's ge lijk zou maken, zij drongen n.l. de thuis club geheel op hun eigen speelhelft terug, was het bij een der spaarzame uitvallen der Hilversummers, dat Sukkel fouttief terugspeelde op zijn doelman, waardoor de gastheren de eindstand op 3-1 konden brengen. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal JARIGE NEVEN EN NICHTEN 20 febr. Jan van Engelenburg 20 Henny v. d. Weerd 21 Jannie van Beek 23 Jan Hootsen 24 Tini ter Maaten 26 Diny Alberts Hartelijk gefeliciteerd! OPLOSSING RAADSELS I. even, vlas, gier, Aser, Isar, kiel, Anna, Elbe, teen knol. Vlissingen. (Elbe is fout, hier moet een woord staan waarin een g voorkomt.). II. bever, wever. III. staf, time, Amor, ferm. I. pauw, waal, lauw, wesp, poes. II. peer, beer, leer, meer, teer, veer. III. melk, ezel, Levi, klip. NIEUWE RAADSELS I. Welk antwoord is goed? A. een spriet is: 1. reukorgaan op de kop van insecten; 2. een mager kind; 3. een blaadje gras; 4. rondhout waaraan het ziel bevestigd is. Een 3-2 overwinning voor Triangelboys was het resultaat van een wel uitzonder lijk slecht gespeelde wedstrijd tegen het Elsterse Musketiers. Een gelijk spel zou dan ook de verhouding beter hebben weergegeven. Toch kon Triangelboys al spoedig de leiding nemen, zij het dan door een goed benutte strafschop van Van Thien. Juist voor de rust werd het na aan beide kanten enkele goede kansen ge mist te hebben, weer gelijk. Dit kwam doordat een scherp genomen corner via de lat in het doel belandde (1-1). Ongeveer een kwartier in de tweede helft kon Musketiers zelfs de leiding ne men door een blunder in de Veenendaalse achterhoede (1-2). Na een half uur was het Schoeman, die een fout van de Elsterse doelman af strafte (2-2). Tien minuten voor tijd kon Budding zijn club toch nog aan de overwinning helpen, toen de Musketiersdefensie een in het doelgebied geplaatste bal wat al te slordig trachtte weg te werken (3-2). B. een pos is: 1. de postzegelkas; 2. het jong van een miereneter; 3. een zoet watervis; 4. meerpaal voor schepen. C. een cimbaal is: 1. hooikoorts; 2. takel- werktuig; 3. een eetbare zeeslak; 4. ko peren bekkens. D. een knorhaan is: 1. een zeevis; 2. een zijden halsdoekje; 3. een oude haan; het mannetje van de bospatrijs. II. - X - - - plaats in Drente - - X - - havengids v. schepen - X - - - vrouw uit het O.T. - - X - - - - zeevis - X - roei- of zeilvaartuig - X - - klein knaagdiertje. Op de kruisjeslijn komt de naam van een stad in één der Europese landen. III. Ik ben een plaats in Drente, veran der een letter en ik word een plaats in Noord-Brabant. Bij elke aankoop van een pot De Gruyter's Jam of Chocolade pasta geldig tot en met 25 februari 1958 EDELJAM: Aardbeien, Frambozen-bessen .1 I D ct HUISHOUD JAM Aardbeien, Bosbessen, - Kersen, Framb.-bessen 7 Oct Oranje Marmelade, Gember, Abrikozen, Ananas Appel-Aardbeien, Appel-Framb.-bessen, Appel-Kersen ct Pruimen 69 ct Appel-Pruimen Chocolade pasta 87 ct Voor jongeren. 1. Welk antwoord is goed? A. een wielewaal is: 1. een houten spaak uit een wiel; 2. een vogel; 3. een rivier- dam; 4:. een volksdans. B. haché is: 1. een hoestdrankje; 2. een soort pruimtabak; 3. een fijn soort steen kool; 4. een gerecht van vlees en uien. C. een gondel is: 1. een Venetiaanse boot; 2. een insect; 3. onderdeel van militaire kleding; 4. een zweefvliegtuig. D. een angel is: 1. een soort werphengel; 2. een luxe broodje; 3. een edelsteen; 4. steekwapen van wespen, bijen enz. II X X X X X X - haal je in de apotheek een insect een vloeistof een getal een grondsoort een jaargetijde. )80219 Op de kruisjeslijn komt de naam van een plaats in Gelderland. III. Mijn eerste deel is een bekende jon gensnaam; mijn tweede deel is één der klinkers van het alfabet; mijn derde deel fs een een voertuig wat slechts in de win ter wordt gebruikt; mijn vierde deel is weer een klinker en mijn geheel is de naam van een maand. Als Evert z'n verjaardag viert, Zegt moe: „Wat wil je eten? Spaghetti, peertjes, boerenkool, Je moet het zelf maar weten." Zoiets vindt Evert geen probleem, Hij zal zichzelf eens fuiven. „O moeder, kook maar erwtensoep Met hele dikke kluiven." 't Menu staat moeder heel goed aan Het is niet erg omslachtig, (Ze heeft het morgen toch al druk) Dus moeder vindt het prachtig. 't Is bar, zoals die Eef geniet, De soep dampt in de borden, De kluifjes zijn zo botermals, Dat zal een feestmaal worden! Eef kwam met flinke honger thuis En eet dus als een rover, De soepterrine is al leeg, Geen kluifje bleef er over. Een beetje vla met bessensap Om holletjes te vullen. Dan kan er werk'lijk niets meer bij. O jongens, dat was smullen Na schooltijd is het dan wéér feest De vrienden komen spelen. Geloof maar niet dat Jan en Wim Bij Evert zich vervelen. Maar ach, één ding is vreselijk naar, Als moeder gaat trakteren Op limonade met gebak, Kan Evert zich niet weren Geen taartje raakt de jongen aan Je kunt gerust geloven: Zijn maag is 't erwtensoepfestijn Vooreerst nog niet te boven. En 't ergste is dat iedereen Om Evert zit te gnuiven. Die vraagt op zijn verjaardag nooit weer erwtensoep met kluiven! De politie eist: 1. Dat je fietsbel op een afstand van 50 meter te horen is. 2. Dat je lamp niemand kan verblin den. 3. Dat je achterlicht niet hoger dan 60 cm. boven het wegdek is aange bracht. Zeg eens vlug: zeven hennen aten heel heet ochtendvoer. EEN BEETJE KAMERGYMNASTIEK Je moet bij kamergymnastiek altijd ge woon blijven ademen. Ook al kost de oefening inspanning, nooit je adem in houden, steeds rustig en regelmatig door ademen. Je staat rechtop met je handen in de zij. Met een klein sprongetje kom je in de spreidstand. En met een sprongetje weer terug. Dit doe je dertig keer. (7) Durac (haast eerbiedig): „Een ko ningszoon!" Patou (kwaad): „Een vondeling! Zo naakt en armoedig als het maar kan." Er was niets tegen in te brengen. Hier lag een kind... dat ondergebracht moest worden. Opgevoed door de „ge meenschap". Bij de tegenwoordige toe standen is het maar al te duidelijk, dat er van familieleden of vrienden in die heksenketel Parijs niets, hoegenaamd niets te verwachten was. Was het nu nog maar een gewóón kind. dan wist men er wel raad mee en werd het hier of daar in een arm gezin uitbesteed tegen de kleinst mogelijke vergoed'ng. Maar dit kind...! Hoe men ook weegt of wikt, er is tenslotte toch altijd een grote kans, dat men te doen heeft met een laatste afstammeling van het eertijds zo trotse geslacht der Bourbons! Een naam, die hier in het afgelegen Arpagnon nog een machtige, sugges tieve klank heeft. Zowel de burge meester als zijn raadsleden zijn in hun hart koningsgezind. Zij voelen neiging hun hoofd te ont- loten en eerbiedig te buigen voor deze zuigeling - armzalig en vervuild als hij is - en hem te aanbidden als eertijds de koningen uit het Oosten een andere, schamele zuigeling hebben aanbeden. „Parbleu", zegt burgemeester Patou, „ik weet er niets op. Misschien wil een van jullie....? Maar deze onderstelling gaat wat te ver. „Ik zou het gezicht van mijn vrouw wel eens willen zien", lacht Quartin, „als ik haar zo'n wurm in de schoot wierp. Ik had al een blauw oog vóór ik iets had gezegd." „Nee", zegt ook Durac, „dat gaat bij ons niet meer. Wij zijn te oud en de tijd van jonge kinderen ligt te ver achter ons." „Dus de aanwezigen uitgesloten... Wie dan wèl...?" Men zoekt, men denkt, men noemt namen- Opeens slaat Quartin op de tafel: „mademoiselle Sicot"! Allen worden even stil: Mademoiselle Sicot Niemand heeft daar een moment over gedacht, maar nu dc naam een maal genoemd is.... „Waarachtig!" zegt de burgemeester, „je hebt gelijk man! Mademoiselle Si cot is bemiddeld, woont moederziel alleen in een groot huishoudt dol veel van alles wat zwak en hulpbe hoevend is." „Is ze niet wat ouwelijken preutsvraagt Durac, „mij dunkt?" „Och man", zegt Quartin, „wat wéét jij nou van het gemoedsleven van zulke oude-jonge-juffrouwen af? Als je haar maar de kans geeft, hapt ze zó toe. Daar kun je van opaan „Ik geloof, dat Quartin gelijk heeft", zegt de burgemeester. „Mademoiselle „Zeker niet", zegt Coignot, zijn neus toeknijpende, „zeker niet. Het wordt tijd, dat een vrouw zich hier eens mee bemoeit!" Hoofdstuk V Mademoiselle Sicot bewoont een ouderwets huis aan het bouwvallige de Sicot doet veel goed. Ze heeft eens, lang geleden een ongelukkige liefde gehad en houdt van kinderen. Wat wil je in hemelsnaam nog meer?Bode! Haal Mademoiselle Sicot hier!" „Mademoiselle SiSicot? Dada.... dadelijk?" stottert deze verward, stijf van zijn stoel opstaand. „Jadadelijk!" zegt de maire re soluut. „Wij willen niet langer met dit vrachtje opgescheept zitten." marktplein. Waarop een te grote, laat- Gothische kerk staat en waar de kippen vrij rondlopen. Er groeit veel gras tussen de straatstenen. Géneviève Sicot is achtendertig jaar, schraal, heeft een lelijk, maar aantrek kelijk gezicht, bruine ogen, rode plek ken op de wangen, nerveuze handen, een poes, een kanarie en een hondje. Zij verzorgt zieken, haveloze kinde ren en ouden van dagen, besteedt het grootste deel van haar (nogal aanzien lijk) inkomen aan anderen. Is eens hevig verliefd geweest, maar heeft een barre en harde teleurstelling ondervonden; ontbeert liefde en kin derzegen pijnlijk en voelt daardoor een voortdurend knagend, maar onbestemd verlangen. Géneviève Sicot is aan het stof af nemen. De ramen staan open en het zand waait naar binnen. Er wordt ge klopt. Het keurige dienstmeisje komt zeggen, dat de „bode van 't stadhuis" er is. „De bode?" denkt Mademoiselle Si cot „Wat moet die?" De bode echter staat amechtig tegen de deurpost. Hij kan haast geen woord uitbrengen, maar raffelt toch af: „Oppphet stadhuis ko men juffer! Zo gauwmogelijk!" Mademoiselle Sicot kijkt verwonderd: „Moet ikop het stadhuis komen? Waarom De bode knikt. „Om 'n kind!" zegt hij kort en strompelt weg. Mademoiselle Sicot begrijpt er niets van. Ze heeft een kleur gekregen. Een kindWat betekent dit? Zij denkt dag en nacht aan kinderenAan een eigen, warm, zacht, heerlijk kind (iets dat ze overigens nooit, nooit zou bekennen), maar nudeze bood schap? Een woord tot de propere dienstbode en Mademoiselle Sicot begeeft zich haastig, smalletjes en nerveus, naar het raadhuis. Ze klimt de trap op en klopt aan. „Binnen", roept de maire, die nog steeds met de hengselmand vóór zich en diepe rimpels in het voorhoofd, het hem zo onverwacht voorgelegde pro bleem schijnt te overwegen. „Mademoiselle", zegt hij beleefd „U kent de aanwezigen". Natuurlijk kent men elkaar; in Ar pagnon kent iedereen iedereen. De burgemeester verheft zich. Statig. Afgemeten. Hij staart Mademoiselle Sicot peinzend aan. Dan zegt hij droog jes: „Mademoisellewilt u een kind hebben." Géneviève Sicot wordt rood en bleek. Zij is plotseling uiterst koel. Trilt over het gehele lichaam. „Hoehoe bedoelt u dat?" stamelt zij. Monsieur Jan Patou, die opeens be grijpt, iets dwaas gezegd te hebben, krijgt op zijn beurt een kleur en ver betert: „Mademoiselleik meen (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1958 | | pagina 4