Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken D e Werel van WEEK-tol-WEEK Tantes droomwens ging in vervulling AMERONGEN ACRTERRERG O VER It ERG EUERVtEN r 1850 Veenendaalse kinderen komen voor inenting tegen kinderverlamming in aanmerking WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, O verberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Inenting begint a.s. maandag AGENDA Socialisatie en sociale politiek Hij is 5.00 waard en Marian werd overrompeld door de goede fee N.A.O. bracht een vliegersdrama S. BOS ELST KEYS'II Ol l)E 32e jaargang VRIJDAG 21 FEBRUARI 1958 Nr 15 Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 5S3427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfl de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Ad verten tieprys per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Vorig jaar werden, op basis van vrijwilligheid, de kinderen, geboren in 1955, ingeënt tegen kinderverlamming. Deze inenting is dermate succes vol verlopen, dat de regering heeft besloten om dit jaar niet minder dan vyf jaargangen, n.l. de kinderen, geboren in 1952, 1953, 1954, 1956 en 1957, te laten inenten. Dit houdt in, dat in Veenendaal ongeveer 1850 kinderen voor deze inenting in aanmerking komen. De inentingen in Veenendaal begin nen op maandagmiddag 24 februari a.s. en vervolgens op de middagen van dinsdag 25 februari, donderdag 27 fe bruari en maandag 3 maart t.m. don derdag 6 maart a.s. en vinden plaats in het oude gedeelte van het Groene Kruisgebouw, Kerkewijk 28. De plaat selijke artsen zullen om beurten de in entingen verrichten, hierin bijgestaan door de wijkverpleegsters van het Groene Kruis. De administratie is in handen van de afdeling inenting van de gemeentesecretarie. De oproepkaar ten - welke met behulp van het pons kaartensysteem van de gemeente Vee nendaal machinaal werden vervaar digd - worden ongeveer een week van tevoren verzonden. Per kwartier zijn 21 kinderen opge roepen. Het is dus zaak, dat iedereen op de aangegeven tijd verschijnt om opstoppingen te voorkomen. Men wordt er verder op attent ge maakt de rose of de blauwe inentings- kaart mee te brengen. Heeft men niet een dergelijke kaart, dan kan men deze alsnog verkrijgen op de gemeente secretarie. De inenting wordt uitslui tend op deze kaarten aangetekend en als men dus niet in het bezit van zo'n kaart is, dan heeft men geen enkel be wijsstuk. Per inenting zal wederom een vrij willige bijdrage van één gulden wor den gevraagd. De provinciale kinderarts, dokter C. J. W. Frijlink, die de leiding van de inentingen in de provincie Utrecht heeft, maakte hierbij nog de volgende aantekeningen. IS HET INENTEN WEL ZO NODIG? Er zullen ouders zijn, die zeggen: „Al dat prikken bij onze kinderen! We ho ren nu in het geheel niets over nieuwe gevallen van kinderverlamming. Is het nu werkelijk zo nodig?" Kinderverlamming is echter een vreemde ziekte. Plotseling komt er weer een epidemie, zonder dat we pre cies weten waarom. En dan is het te laat om de kinderen in te enten. Tus sen de eerste en derde injectie ligt niet minder dan zeven maanden. Het zou dan ook niet meer mogelijk zijn om voldoende entstof te krijgen en het zou heel bezwaarlijk zijn, om op dat ogen blik ineens de hele organisatie die voor de inenting nodig is, uit de grond te stampen. Daarom gebeurt het nu. Juist nu er geen onmiddellijk gevaar dreigt. De kinderen zijn dan beschermd, wan neer dat gevaar weer komt. Het kan Provinciaal kampioen in kapperswedstrijd Op de op dinsdag 18 februari j.l. ge houden kappers wedstrijden voor het landskampioenschap, behaalde onze plaatsgenoot de heer Van Hardeveld de eerste prijs. Deze wedstrijden worden verdeeld in fasen: provinciaal, regionaal en dan het landskampioenschap. De heer Van Hardeveld heeft de eer ste fase zeer succesvol afgesloten door alvast provinciaal kampioen te worden. SIGARENROOKWEDSTRIJD RitmeesterNed. Spoorwegen De Ritmeester-rookploegen gaan op vrijdag 28 februari a.s. in de kantine van de Ritmeester sigarenfabrieken de strijd aanbinden met twee teams, sa mengesteld uit personeel van de Ned. Spoorwegen, dat uit het hele land hiervoor is aangeworven. Er wordt weer gerookt op tijd en op de askegel. De wedstrijd begint om 7 uur 's avonds. „BEGIN ER MEE IN JE JEUGD" Ds. C. Verhagen van Hilversum hoopt op donderdag 27 februari a.s. voor de Chr. Ger. Jongelingsvereniging te spre ken over het onderwerp „Begin er mee in je jeugd" in de Chr. Ger. kerk Beatrix- straat. Vijftig jaar huwelijkstrouw Het echtpaar G. van Wakeren-Wep- pelman, Zandstraat 82, herdenkt vrij dag 21 februari (vandaag) de dag, dat zij vijftig jaar geleden in de echt wer den verbonden. Uit het huwelijk van bruid en brui degom, die beiden nog een goede ge zondheid genieten, zijn geboren twee kinderen, acht kleinkinderen en één achterkleinkind. VEENENDAAL Vanavond: Ledenvergadering Chr. Handelsreizigers in hotel „De Ko renbeurs" om 7.45 uur. Luxor thea ter vrijdag t.e.m. zondag „De ge vangene van de woestijn." maan dag t.e.m. woensdag „Mijn man de testpiloot." donderdag .Casablanca' Zaterdag 22 febr. Film „Vrienden in oorlogstijd" in geb. „Ojové", v. jongeren om 6 uur en voor ouderen om 8 uur. Woensdag 26 febr. Le zing met lichtbeelden „Rembrandt" door de heer H. P. Baard, dir. Fr. Halsmuseum, voor Volksuniversi teit Veenendaal Donderdag 27 febr. „Begin ermee in je jeugd" door Ds. C. Verhagen van Hilversum voor Chr. Ger. kerk. ELST Vanavond: Jubileum-feestavond en bazaar van sportver. „Oranje-Wit" in café „Sportlust." Woensdag 26 febr. Lezing van de Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuidoost Utrecht" in hotel Stuyvenberg om 7.45 uur. Donder dag 27 febr. Demonstratie voor de huisvrouw in café „Sportlust." AMERONGEN Vanavond: Bonte avond t.g.v. 12'/2 jarig bestaan DVSA in 't Clubhuis. RENSWOUDE Vanavond: Vrouwenwereldgebeds dag. niet vaak genoeg herhaald worden: deze inentingen zijn volkomen onge vaarlijk. Ook voor zuigelingen. NU OOK DE KINDEREN GEBOREN IN 1957? Ja, want op jonge leeftijd verdraagt men de inspuitingen het beste. WAAROM DRIE INSPUITINGEN? De gehele inenting bestaat uit drie injecties. De komende weken de eerste, een maand later de tweede en de derde nog een half jaar later. Voor een af doende bescherming tegen kinderver lamming zijn alle drie de injecties noodzakelijk. De kinderen, geboren in 1955, die vorig jaar twee injecties ontvingen, zullen begin mei 1958 voor de derde en laatste maal worden ingespoten. Voorlopig geen inentingen tegen pokken In verband met de grootscheepse in entingen tegen kinderverlamming welke deze en de volgende maand hun beslag zullen krijgen, acht men het van me dische zijde gewenst voorlopig geen in entingen tegen pokken te doen plaats vinden. De volgende kosteloze vaccinatie tegen pokken zal daarom pas in de maand april plaatsvinden. Vóór die tijd zal de juiste datum nog worden bekendgemaakt. De heer J. van Eijbergen: Over dit onderwerp sprak de heer J. van Eijbergen te Utrecht, voorzitter van de Ned. Chr. Bond van Werknemers in de hout- en bouwnijverheid, dinsdag avond in hotel „De Korenbeurs" voor de A.R.-kiesvereniging. Er is volgens de heer Van Eijbergen een groot verschil tussen sociale politiek en socialisatie. Socialisatie, aldus spreker, is moeilijk te omschrijven. Het is het uitspreken van een geestesstroming. Men verstaat er b.v. onder de nationalisatie, het aantrekken van verschillende objecten aan de staat, b.v. gas- en waterlevering. Hiertegen had spreker niet veel bezwaren. Maar, vroeg spreker zich af, hoe zien de socialisten dit nu? Anders dan vroeger? Vroeger waren zij van mening, dat alles aan de staat behoorde en nu richten zij zich o.m. op de sleutelposities in het bedrijfsleven. De burger doet het niet goed, de staat zal het beter kunnen. Spreker noemde in dit verband ver schillende voorbeelden, o.a. het staats pensioen, volkshuisvesting, overheidswo- ningen, vervoer (in handen van de ge meenschap), landbouw (socialisatie van de gronden). Men denkt, dat het particulier initiatief op deze terreinen tekort zal schieten en dat de staat het beter zal doen. Maar toch, aldus de heer Van Eijbergen moeten we waardering hebben voor wat particulieren hebben gepresteerd, o.a. op het gebied van de woningbouw. Sociale politiek, vervolgde de heer Van Eijbergen, heeft niets gemeen met socia lisatie. Hier ligt een positief Christelijke gedachte in. Als eerste is verantwoorde lijk het individu en pas in laatste instan tie de staat. Met de verdeling van het nationale in komen naar de wens van het N.V.V. was spreker het ook geheel niet eens. Waar om moet de staat het nationale inkomen zodanig herverdelen, dat ook de kleine zelfstandigen hun intellect kunnen ont wikkelen? vroeg hij. Ligt dit op het ter rein van de staat? Wel heeft de staat tot plicht om de moeilijkheden voor deze groep weg te nemen. Op grond van de Schrift hebben wij de taak en roeping onze vrijheid te leren verstaan in gebondenheid. Dan zijn we werkelijk sociaal en kunnen we een juis te sociale politiek voeren, besloot de heer Van Eijbergen. VEENENDAALS WANDELCOMITé ORGANISEERT WANDELTOCHT Het Veenendaals Wandelcomité orga niseert op zaterdag 8 maart a.s. onder auspiciën van de Ned. Wandelsport bond de openingstocht van het wan delseizoen 1958. De afstanden voor deze eerste tocht zijn 10 km voor 10-12 jaar, 10-15 km van 13-15 jaar en 15 km. voor 16 jaar en ouder. Inschrijfgeld bedraagt voor de leeftijd van 16 jaar en ouder 1, Deze inschrijfgelden betreffen de in schrijvingen vóór 2 maart a.s. Wie na deze datum inschrijft moet een kwartje meer betalen. De start vindt plaats bij de Ritmees ter sigarenfabrieken. Voor de afstand van 15 km start men om half drie 's middags, voor de 10 km om 3 uur. Voor deze eerste wandeltocht, waar voor men weer een massale deelname verwacht, kan men zich op de volgende adressen laten inschrijven: A. C. H. van Dam, Rijksstraatweg U.A. 9, Eist; R. Breek veldt, A. de Gel derstraat 62, J. van Santen, Mr. Heems kerkstraat 46, M. L. de Bas, Beatrix- straat 8 en B. Inkenhaag, Munniken- weg 117. Kent U reeds de: „VIENNA"-HOORBRIL -8- 4 verschillende uitvoeringen! ■S- Geen batterijkosten! Onzichtbaar! Geen kleding-geruis! Demonstratie dagelijks aan de zaak of zelfs bij U thuis! Wegens enorm succes nogmaals Demonstratie-dag in „Hotel de Haas" markt 16, Veenendaal op: woensdag 1 9 maart van 's mor gens 11 uur tot 's avonds 9 uur. Fa. J. F. TAK Hoofdstraat 106 - Veenendaal Telefoon 2576 Opening nieuwe Groene Kruisgebouw Morgenmiddag om drie uur zal door burgemeester A. Bakker het nieuwe ge bouw voor gezondheidszorg aan de Eikenlaan officieel worden geopend. Belangstellenden hebben a.s. zater dagavond van 7 tot 9 uur gelegenheid dit fraaie en moderne gebouw te be zichtigen. PROPAGANDA-AVOND VOOR DE GELDERSCHE BLINDENVERENIGING De Geldersche Blindenvereniging houdt op dinsdag 4 maart een propaganda- avond in gebouw „Eltheto". De toneelvereniging „De Vrienden kring" uit Tiel verleent o.m. haar mede werking met opvoering van het toneel stuk „Morgenstond." In de pauze wordt een demonstratie gegeven van blindenarbeid en worden door blinden gemaakte werkstukken ver kocht. De vereniging stelt bezoek op deze avond zeer op prijs, mede omdat hierdoor een bijdrage wordt verleend aan het werk van deze vereniging. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de advertentie die elders in dit nummer voorkomt. De vorige Vallei-riks werd uitgegeven by Joh. Drost, handel in Ijzerwaren en gereedschappen t/o Veerweg in Eist en werd gevonden op zaterdag 15 februari j.l. door de heer N. Drost, Rijksstraatweg 45 te Eist. De heer Drost die de riks byna weer had uit gegeven merkte pas dat het dè riks moest zyn toen hy hem reeds een dag in bezit had. De nieuwe riks is nu weer 5, -waard geworden en draagt het nummer 0 AQ 870799 Indien de riks voor a.s. donderdag 12 uur op ons bureau wordt afgegeven, kan de vindersprsmie in ontvangst genomen worden. Feitelijk had mevrouw Merlyn zich er helemaal niets van voorgesteld, maar hoe gaat dat in vele gevallen: Je zegt bij jezelf „Vooruit, laat ik et ook es proberen. Je kunt immers nooit weten Onder die woorden worden er dagelijks duizenden prijsvragen en puzzles met een nonchalant gebaar in de brievenbus gegooid en wordt door bijna evenveel inzenders met spanning op resultaten gewacht en tenslotte nooit iets vernomen. Maar bij mevrouw Merlijn pakte het toch allemaal anders uit. huishoudentje poolshoogte gaan nemen, maar ze moest niets merken. Dus mevr. Merlijn werd in het complot betrokken. „Ik kom van Sociale Zaken", zei de heer tegen Marian, „en ik kwam vra gen of u soms een werkster nodig had." „Welnee", zei Marian, „dat kan ik alleen wel af." „Welnu", zei de pseudo-ambtenaar van sociale zaken, „dan ga ik maar weer. Ik kom nog wel eens terug." En een week later was hij er alweer. Nu met een aan het blad verbonden dame, die het huis nog eens terdege op nam. De heer maakte zijn verontschul digingen voor zijn leugentje om best wil van de vorige week en hij zei, dat de droomwens van Marians tante in vervulling was gegaan. Of ze op staande voet maar wilde zeggen, wat ze graag wilde hebben. ,,En ik wiet nief*ït"f vertelde Marian ons. Toen deden de dame en de heer voor stellen en Marian Quint had maar goed te keuren. Daarna gebeurde er in het huis aan de Eenvoudlaan 51 - we kun nen nu wel zeggen, waar ze woont - iets wonderlijks. Die week werd voor de achttienjarige Marian Quint werke lijk een droom. De wasserij kwam de was ophalen. Er kwamen werksters van een schoon maakbedrijf uit Arnhem het hele huis - van onderen tot boven - schoon maken. In de keuken en in de voor kamer werd nieuwe vloerbedekking gelegd; de keuken kreeg nieuwe gor dijntjes; er kwam een nieuwe trap- en gangloper, tafelkleedje, enfin, wat maar enigszins aan vernieuwing toe was, werd vernieuwd. Marian zelf werd niet vergeten. Ze ging met een van de dames een hele dag winkelen in Den Haag. Met de no dige nieuwe kleren kwam ze thuis. En toen kwam de klap op de vuur pijl: het hele gezin Quint en de familie Merlijn werden uitgenodigd voor een diner in hotel „De Korenbeurs" met mensen van de redactie. „Dat diner was fantastisch", zei Ma rian Quint, „trouwens alles was fan tastisch". Haar vader was het met haar eens en hij was maar wat trots op zijn doch ter, die het zeker verdiend heeft. Mevrouw T. Merlijn-Quint, die er oor zaak van werd, dat haar nichtje Marian Quint (rechts) een droomweek beleefde. Op die bewuste avond zat ze na haar dagtaak in haar huis aan de Holleweg, evenals vele andere Nederlandse huis vrouwen, in één van Nederlands be kende damesbladen te lezen. Misschien wel als een welverdiende rustpauze on der haar breiwerk. En misschien zat haar echtgenoot wel met spanning te wachten op het moment, dat hij aan de beurt zou komen om zich in het lijf blad van zijn vrouw te gaan verdiepen. Maar hij kwam niet aan de beurt, want het oog van zijn vrouw was gevallen op de rubriek „Droomwensen" en reso luut pakte ze papier, pen en inkt en begon de „geachte redactie" te schrij ven, dat ze een nichtje van achttien lentes had. En verder, dat dit nichtje de hele huishouding - negen koppen sterk - verzorgde van haar broer, wiens vrouw was overleden. Dat nichtje deed het dan wel zo perfect, dat zij - als ge routineerde huismoeder - hiervan on der de indruk was. Keurig werd het huis onderhouden en stipt op tijd kre gen haar vader en haar zeven jongere broertjes en zusjes, waarvan de jongste vijf jaar oud, te eten. Of haar droomwens nu eens in ver vulling kon gaan en dat er voor Marian iets bijzonders werd gedaan. Zo schreef mevrouw Merlijn en ze dacht, dat er wel niets van zou komen. Maar enige tijd later vervoegde zich bij haar een heer, die zich aankondigde als te zijn van het bekende damesweek blad. Of mevrouw Merlijn maar even mee wilde gaan naar het huis van haar broer, want haar droomwens was van de duizenden inzendingen onder de meest-originelen gerangschikt. En deze heer wilde persoonlijk eens in Marians Het actieve Veenendaalse toneelge zelschap N.A.O., waarvan de leden na de gedane arbeid ontspanning zoeken in het instuderen van toneelstukken, liet zaterdagavond j.l. een goed gevulde zaal van „Eltheto" in die ontspanning delen met de opvoering van „De zon tegemoet", een toneelspel in drie be drijven, met een enigszins dramatische inslag. N.A.O. liet de avond vóór de pauze verantwoord muzikaal opluisteren door „Accordeonette" de Overbergse accor deonvereniging. Het frisse muziekclubje - zes accordeons, vier guitaren en slag werk - speelde populaire liedjes, mar sen en walsen. „De zon tegemoet" (de titel leek ons een beetje uit de lucht gegrepen) han delt over een jonge straaljagerpiloot, Frank genaamd (C. Slok), die met zijn collega Kees de Bie (Joh. Ditewig) naar beneden stort en deze uit de vlammen redt. Kees de Bie komt er goed af, maar Frank loopt zulke verwondingen op, dat hij zijn verdere leven blind zal blijven. x Franks aanvankelijke opstandigheid geeft zijn moeder (mevrouw Van de Heuvel) te wiens huize het stuk zich af speelt, de nodige zorgen. Zij probeert echter steeds haar zoon op te beuren, daarin bijgestaan door haar dochter Berry (mej. W. Scholten), de chef van Frank, majoor-vlieger Merendaal (R. Kalter) en juffrouw Roos, de werkster (Mej. W. van Manen), die met haar ge vatte, rake en levenswijze opmerkingen de komische noot er in bracht. Franks broer Jan (Joh. v. d. Weert- hof) blijft echter sarcastisch en gaat er tenslotte met Franks niet meer mee levende verloofde, Suzie van Bruns- wijk (mej. C. Methorst) tussenuit. Op de duur kan Frank er niet meer tegenop en wil zich van het leven be roven. Men voorkomt dit gelukkig. In middels was reeds Hannie Langstra (mevr. H. Drost) ten tonele verschenen, die Frank na zijn vliegongeluk heeft verpleegd. Zij komt nu bij de fam. Roodselaar inwonen en leert Frank typen en braille. Later komt alles in orde als Hannie en. Frank elkaar hun liefde verklaren en Frank bovendien een administratieve baan krijgt op het kantoor van zijn commandant. Als Kees de Bie, die hij uit het brandende vlieg tuig haalde, zich dan ook nog verlooft met zijn zuster Berry, wordt het een dubbel gelukkig slot. Alle rollen, bijna zonder uitzondering „grote", werden goed vertolkt. Toch mogen we zonder schroom twee acteurs apart noemen: C. Slok als Frank en mevr. v. d. Heuvel als mevr. Roodse laar, die er zo „in" was, dat bij een huilscene onvervalste tianen over haar wangen rolden. Een na afloop gehouden verloting bracht een niet te versmaden somme tje in de kas van de N.A.O.-tonelisten. Nieuwe zaak: VAN BEEK'S TEXTIELHANDEL EN WONINGINRICHTING Veenendaal als winkelcentrum voor de wijde omtrek wint steeds meer aan be langrijkheid. Regelmatig komen er nieu we zaken bij. Gisterenmiddag werd in het pand Zandstraat 101 Van Beek's textielhandel en woninginrichting geopend. De naam van de zaak noemt reeds enkele artikelen, welke in de winkel verkrijgbaar zijn. Inderdaad zal de heer Van Beek tex tiel in de ruimste zin van het woord ver kopen. Wij noemen u echter nog enkele specialiteiten: bedden, dekens en kinder ledikanten. Deze artikelen zijn in een aparte afdeling ondergebracht en de koper kan hier een rustige keus doen. Daarnaast vermelden wij nog werk kleding en dameskousen. De gehele winkel is er op ingericht om de klanten zo prettig mogelijk te kunnen ontvangen en zo goed mogelijk te kunnen bedienen. Alle beschikbare ruimte is benut voor het zo overzichtelijk mogelijk uitstallen van de aanwezige voorraden. Evenals de winkel geeft de etalage een lichte en fleurige indruk. Horlogerie V. f, ffllllll;. HET NIEUWE GEBOUW VAN HET JULIANAZIEKENHUIS NADERT HAAR VOLTOOIING Donderdag heerste er - tussen de vele bloemen - reeds een gezellige drukte en de heer en mevrouw Van Beek maakten met iedere bezoeker een ongedwongen, gezellig, praatje. Onze indruk is, dat het dit jonge - en thousiaste - echtpaar na de openingsdag ook niet aan kopers zal ontbreken. MEVROUW ROSA SPIER GAF SCHOOLCONCERT Op maandag 17 februari j.l. werd door mevrouw Rosa Spier een schoolconcert gehouden voor de leerlingen der Chr. huishoudschool alhier. BELANGRIJKE LEZING VAN DE CULT. NAT. IIIST. VERENIGING „ZUIDOOST UTRECHT" Zoevend zuigen de grote pompen het water uit de nieuwe polder van de voormalige Zuiderzee. Het gaat per mi nuut met vierduizend kubieke meter tegelijk.... Door ontsluiting van de grond ont staat dus de kans op vondsten van al lerlei aard: beenderen van in het wild levende dieren, die eertijds het land schap bewoonden, of resten van men sen die hier in de loop der eeuwen verblijf hielden. En de wrak vondsten zijn uniek op deze wereld. Over dit interessante onderwerp houdt het hoofd van het archeologisch onder zoek in de N.O.P., de heer G. D. v. d. Heide, een lezing met lichtbeelden, op woensdag 26 februari, in hotel „Stuij- venberg", waarbij belangstellenden van harte welkom zijn. VOETBALVELD STAAT BLANK De voetbalvereniging „Musketiers" zit momenteel zonder voetbalveld. Voor nood heeft Musketiers n.l. op het uiter waard een weiland toegewezen gekre gen, daar het eigenlijke veld voor de woningbouw moest wijken. Maar nu is de Rijn buiten haar oevers getreden en staat het uiterwaard onder water, zo dat er de eerste weken wel niet ge voetbald kan worden. DEMONSTRATIE TOT GEMAK VAN DE HUISVROUW Donderdag 27 februari zal in de zaal van „Sportlust" te Eist een demonstra tie worden gegeven van het gebruik van huishoudelijke artikelen. De bezoekers zullen daar kunnen proeven wat al zo met deze apparaten zal worden gebrouwen, o.a. cake, soep, enz. Het initiatief voor deze demon stratie is uitgegaan van de firma Joh. Drost. Tevens start met deze demon stratie een muntactie. Munten zullen gratis worden uitgereikt. HERKEURING VAN MATEN, GEWICH TEN EN MEETWERKTUIGEN Burgemeester en wethouders van Ame rongen brengen ter algemene kennis: a. dat dit jaar voor de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen zitting zal worden gehouden: op 26 februari 1958 in het zaaltje van ge bouw Lievendael van 9-12 uur en van 13-16 uur; Men houde zich, in eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen. CONSUMENTENAVOND Door het levensmiddelenbedrijf B. Worst werd in samenwerking met ver- schilende fabrikanten in 't Buurtschaps huis een consumentenavond georgani seerd. Zeer veel huismoeders hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt om hun kennis op 't gebied van de moderne kook kunst te verrijken. Mej. Van de Kommen, die de kookkunst goed machtig was, vertelde hoe men op eenvoudige en goedkope wijze van de verschillende produkten smaakvolle ge rechten kan bereiden. De verschillende door haar bereide gerechten waren uit stekend verzorgd en vonden dan ook gretig aftrek bij de dames. Het was voor de zeer vele aanwezigen een prettige en leerzame avond. UITVOERING „ACCORDEONETTE" Accordeonvereniging „Accordeonette" gaat op 1 maart a.s. haar jaarlijkse uit voering geven in het clubhuis te Ame rongen. Door gebrek aan zaalruimte is „Ac cordeonette" genoodzaakt deze uitvoe ring in Amerongen te geven, doch hoopt desondanks Overbergse plaatsgenoten met name haar donateurs, onder haar belangstellenden te mogen rekenen. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de advertentie elders in dit nummer. ZUINIG AAN. Van het be zoek van de Engelse koningin aan ons land moet men zich niet teveel voorstellen. De Engelsen zijn aan het bezuini gen op dergelijke uitstapjes, sinds prinses Margaret op haar vijfweekse reis door Afrika er 230.000 gulden door joeg. Van deze bezuiniging is de Engelse koningin-moeder, die de dominions bezoekt, het eerste slachtoffer. EDITH. Edith Piaf viert haar 25-jarig jubileum als chansonnière te Parijs na twee jaar afwezig te zijn ge weest (toernees door Noord en Zuid-Amerika). Op haar jubileum voorstelling waren alle grote Parijse artisten aanwezig. Zij constateerden dat zij nog niets van haar charme had ingeboet. Edith begon in 1932 haar carrière als straatzangeres. Zij werd ontdekt door de direc teur van een cabaret, waarna Maurice Chevalier haar een duw naar de roem gaf. SHERLOCK. Betrapt ter- wyl hy in een winkel een regenjas stal, heeft een En gelse zwerver nogal moeite gehad de politie ervan te over tuigen dat hij werkelyk Sher lock Holmes heette. LAMA. Uit de Griekse my thologie weten we dat de cyclo pen maar één oog hadden. Dat zat midden op hun voorhoofd. Ze misten dus eigenlijk twee ogen, n.l. het linker en het rechter dat mens en dier ge meen hebben. Men meent ech ter te weten dat het cyclopen- oog ook tot de menselijke uit rusting behoort. Het is echter nooit goed tot ontwikkeling ge komen, het is alleen maar rudi mentair aanwezig ergens in de hersens. Dat zou dan het derde oog zijn waaraan helderzienden het tweede gezicht te danken hebben. De kans bestaat na tuurlijk dat de medici eens zo ver komen dat ze dat derde oog tot ontwikkeling brengen bij elk mensenkind, wat dan tot gevolg zou hebben dat we el kaar niets meer zouden kunnen voorpraten, want we zouden precies bij elkaar „zien" wat de ander denkt. Wij zouden er ar mer op worden zeggen pessi misten, want wat kan een mens in deze wereld beginnen zonder liegen? Hoe dit ook zy, de Ier Cyril Hoskins is beroemd geworden door een boek waarin hy be schrijft hoe hij tydens zy» ver- blyf in een klooster in Tibet in de gunst raakte van de Dalai Lama, die hem het voorrecht verleende om door een hersen operatie in het bezit te komen van zyn derde oog. Na die ope ratie keerde Hoskins naar Ier land terug en beschreef de bo- venmenselyke dingen, die hy nu in staat was te zien, met het bovengenoemde succes. Een de zer dagen is hy echter ontmas kerd door een particuliere de tective, die by zyn vrouw op bezoek ging en van haar te ho ren kreeg, dat alles wat in het boek te lezen staat door haar man verzonnen werd om haar meer huishoudgeld te bezorgen. De grootste teleurstelling voor zijn bewonderaars was echter, dat Hoskins een zoon bleek te zijn van een doodgewone Ierse loodgieter. Maar wat doet dat er toe? Waarom zou een lood- gieterszoon geen lama kunnen worden? SIëSTA. Wanneer een chi rurg vermoeid is dan heeft hij het recht en de plicht om uit te rusten, zo zegt de Ameri kaanse dokter Neil Sullenber ger, die een eis tot schadever goeding van 900.000 gulden wegens onrechtmatig ontslag heeft ingediend tegen de di rectie van een ziekenhuis te New York. Deze had hem ont slagen omdat hij een operatie halfweg had stopgezet om een dutje te doen. Bouwvolume voor Renswoude: 14 WONINGEN Zoals reeds in de laatste vergadering van de gemeenteraad door de voorzit ter werd medegedeeld, heeft het Col lege van Gedeputeerde Staten der pro vincie Utrecht bij brief van 3 februari j.l. medegedeeld, dat aan de gemeente Renswoude een bouwvolume van 14 woningen is toegewezen. Deze toewijzing, waarbij rekening is gehouden met de statistische gege vens van de woningtelling 1956, krot opruiming en de bevolkingsgroei, heeft alleen betrekking op de bouw van wo ningwetwoningen door de gemeente. De bouw van premiewoningen door parti culieren is voorshands aan geen enkele beperking gebonden. Rekening houdende met het totale woningcontingent voor de provincie Utrecht, dat 2500 bedraagt, kan deze toewijzing aan Renswoude aanmerke lijk hoog worden genoemd, speciaal in vergelijking met andere gemeenten. De oorzaak hiervan moet worden gezocht in het naar verhouding zeer grote aan tal woningzoekenden, dat staat inge schreven. GEANIMEERDE VERGADERING VROUWENBOND De afdeling Renswoude van de N.C.V.B. kwam donderdagavond j.l. in vergadering bijeen onder voorzitterschap van de pre sidente mevr. W. A. Hosang-Karsenaar. De spreker voor deze avond was de Weleerw. heer Ds. L. van de Peut, Ned. Herv. predikant te Renswoude, over het onderwerp „Kerk en jeugd." Ds. Van de Peut besprak daarbij onder meer de taak van de ouders ten opzichte van de kin deren, speciaal met het oog op een regel matig kerkbezoek en een opvoeding over eenkomstig de Christelijke beginselen. Deze lezing genoot de volle interesse van de aanwezigen, hetgeen tevens bleek uit de vele vragen, die over dit onder werp werden gesteld. Tijdens deze vergadering moest tevens worden voorzien in de vacature, ontstaan door het aftreden van mevrouw T. Mole naar-Klooster als bestuurslid. In deze plaats werd gekozen mevrouw H. M. J. Esser-van der Woerd. Tenslotte werd nog besloten de jaar vergadering te houden op donderdag 20 maart a.s. in het gebouw „Rehoboth". Nadere bijzonderheden hierover zullen nog worden bekendgemaakt. Deze vereniging blijkt zich in een steeds toenemende belangstelling te kun nen verheugen. Regelmatig melden zich nieuwe leden aan en in totaal bedraagt het ledental momenteel 72. WERELDVROUWENGEBEDSDAG Reeds in ons vorig nummer maakten wij melding van de wereldvrouwenge bedsdag, die op vrijdag 21 februari a.s. zal worden gehouden, georganiseerd door de afdeling Renswoude van de N.C.V.B. Als aanvulling daarop berichten wij thans dat het de bedoeling is, dat alle belangstellenden daarbij aanwezig zijn en derhalve niet alleen de leden van de N.C.V.B. VAN HET GROENE LAKEN Het eerste viertal van de biljartver eniging Renswoude speelde in de afge lopen week de competitiewedstrijd tegen het Groene Laken I te Bennekom. Beide teams gaven elkaar niet veel toe en de punten werden dan ook broederlijk ge deeld bij een eindstand van 4-4. De uit slag was: A. v. d. Meulen J. Vink 02 J. Boom C. Vink 02 W. v. d. Heuvel C. de Fluiter20 W. de Vries G. v. d. Kaa 2—0 Ook de beide andere teams bereikten tegen hun respectievelijke tegenstanders een gelijkspel. Het tweede viertal ontving daartoe het Groene Laken II terwijl het derde team op bezoek ging bij de Poedels 5 te Rhenen. INGEBRUIKNEMING NIEUWE ORGEL NED. HERV. KERK Feike Asma zal het nieuwe orgel van de Ned. Herv. kerk bespelen. Het nieu we orgel van de Ned. Herv. kerk zal dinsdagavond 4 maart a.s. tijdens een Dijzonaere dienst in gebruik worden genomen. Het nieuwe orgel, dat een ge schenk is van de Ederveense jeugd, zal deze avond door de jeugd de kerxeraad worden aangeboden. Hierna zal de be kende Nederlandse organist Feike Asma een expositie van het orgel geven, waarna door hem enkele verzoeknum mers ten gehore worden gebracht. JAARVERGADERING HERV. J.V. EN M.V. De meisjes verenigingen „Dorcas" en „Kleine Kracht" en de jongelingsver eniging „Boaz" houden op dinsdag 25 februari a.s. de jaarvergadering in het verenigingsgebouw van de Ned. Herv. kerk. ledereen is hartelijk welkom. LEDENVERGADERING NED. HERV. SCHOOL De Ned. Herv. school houdt woens dagavond 26 februari a.s. haar leden vergadering in het verenigingsgebouw van de Ned. Herv. kerk. VERKEERSCONTROLE Bij de maandag in Ederveen gehou den verkeerscontrole werd tegen ver schillende personen proces-verbaal op gemaakt. W IJ Z E WOORDEN SPRAAKVERWARRING? De taal van 't hart heeft menig dialekt. (Beets) Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918

De Vallei | 1958 | | pagina 1