Diepeveen Veenendaalse en Scherpenzeelse dame naar landelijke wedstrijd „Miss Anker" B L O E M I N K DEZE WEEK Terugkeer van Morghan de Magiër Brand in garage door lichte explosie Plaatselijke verkeerscompetitie met zware opgaven 3recies, montuur, ijl NAAM NUTSSPAARBANK TEN ONRECHTE GENOEMD AMEROXGEN REXSWOIJDE o-o-o-o-o-o-o-o-o ELST NUTSSPAARBANK SCHERPENZEEL Geslaagde uitvoering van de Scherpenzeelse Harmonie RHEXEX Ds. H. Volten 25 jaar predikant Voor de kantonrechter Marktberichten DAMES ONDERJURKEN KATOEN JUPONS nu f 5.25 Verpleegsterschorten Juist in het schaftuur van het perso neel, omstreeks 1 uur, vond maandag middag in de garage van de firma Vonk aan de Parallelweg alhier een explosie plaats, veroorzaakt door ontsnappend gas uit een z.g. LPG-tank. De gevolgen van deze „ontploffing" waren minder ernstig dan zij zich aan vankelijk lieten aanzien. Ook was de explosie niet zo hevig als in verschil lende persberichten - o.a. in de radio nieuwsberichten van het ANP - werd voorgesteld. Hierin deed men onder meer voorkomen als zou er een explo sie hebben plaatsgevonden, welke in geheel Veenendaal en zelfs tot ver in de omtrek te horen was. De eigenaar van het bedrijf, de heer R. Vonk, die thuis was en wiens woonhuis pal naast de garage staat, heeft zelf echter niets gehoord! De heer Vonk verstrekte ons verder persoonlijk de volgende lezing omtrent de vermoedelijke aanleiding tot het on geval. Maandagmorgen was men bezig een op een vrachtauto gemonteerde LPG- tank te repareren. Deze auto bleef in het schaftuur in de garage staan. Hoogstwaarschijnlijk hebben toen enkele leerling-monteurs aan de tank gezeten - hoewel ze hiermee niets te maken hadden; dit is werk voor all round monteurs - en vervolgens de kraan van de tank open laten staan. Hierdoor ontsnapte een hoeveelheid LPG (een licht-explosieve brandstof voor auto's), dat plotseling ontvlamde, vermoedelijk omdat er door „overblij vend" personeel in een aangrenzend garage-kantoor werd gerookt. De lichte ontploffing had tot gevolg, dat het stalen geraamte van het kan toortje werd ingedrukt en verbogen. Verder vatte het dak van de garage vlam, terwijl er een enorme rookont wikkeling ontstond. De gealarmeerde Veenendaalse brand weer was binnen enkele minuten met groot materiaal ter plaatse. Binnen een uur was de brandweer, o.l.v. de com mandant de heer N. Th. van der Veen, het vuur meester. Burgemeester Bakker en Inspecteur Dekker sloegen de werkzaamheden gade. De schade aan de garage viel nader hand erg mee. Van de auto's welke zich in de garage bevonden en die tijdig naar buiten konden worden gebracht, werd hoegenaamd geen schade aange troffen. Wel liepen vier leden van het perso neel bij hun pogingen om het begin van de .brand met schuimblussers te blussen, brandwonden op aan gezicht en handen. Zij konden echter allen na verbonden te zijn door Dr. Annot, naar huis worden vervoerd. Onder leiding van de inspecteur van politie, de heer W. C. H. Dekker, werd woensdagavond in hotel „La Montagne" de plaatselijke verkeerscompetitie van de K.N.M.V. gehouden. Deze plaatselijke competitie werd georganiseerd door de motor- en automobielclub Veenendaal. De voorzitter van de M.A.C. Veenen daal, de heer M. Orvan, hoopte in zijn welkomstwoord, dat speciaal de leden van de de Veenendaalse M.A.C. met goe de resultaten uit de bus zouden komen. Zij waren in ieder geval goed voorbereid op de vooraf gehouden verkeerslessen door de heer A. Boers. Inspecteur Dekker raadde aan deze lessen een volgende keer vroeger te hou den. „Met een paar lessen is deze stof niet voldoende onder de knie te krijgen" was het oordeel van de inspecteur. „Met een goede opleiding in het verkeer" zei hij verder, „is veel geld te verdienen, o.a. door het voorkomen van bekeuringen en aanrijdingen." Toen de officiële „examenformulieren" met vragen waren uitgereikt bogen zich de ongeveer 40 deelnemers - naast leden van de motorclub, o.a. een aantal Vee nendaal reservepolitiemannen - over de ruim zestig lang niet gemakkelijke op gaven. De kennis, welke nodig is om een een rijbewijs te halen, bleek bij lange na niet voldoende om de vragen te kunnen beantwoorden. Uw verslaggever heeft dit aan den lijve ondervonden. Toen hij na melijk beroepshalve de examenzaal be trad om enige kopij te verzamelen werd hem onmiddellijk een lijst met vragen onder de neus gedrukt. En enkele minu ten later zat ook hij zich af te vragen, wat nu feitelijk „een geleed motorrijtuig en een restreint" was. Dit zijn zo maar twee vragen, maar het merendeel van de rest was vast niet gemakkelijker te be antwoorden. Na afloop van het „examen" besprak inspecteur Dekker met de aan wezigen de vragen en werd naar zijn op vattingen een voorlopige uitslag vastge steld. De heren A. Boers en A. C. Slieker wa ren de besten met beide vier fouten. Een veertienjarige deelnemer maakte de mees te fouten (26), doch hij kreeg evenals de twee besten een prijsje. Blijkens deze voorlopige telling was het gemiddelde aantal gemaakte fouten niet groot. De opgaven zullen nu worden verzon den naar het bondsbureau van de K.N.M.V., waar uiteindelijk de officiële uitslag zal worden bepaald. De beste vart Veenendaal gaat vervolgens naar de provinciale competitie en de winnaar van de provinciale competitie mag deelnemen aan de landelijke competitie. BENOEMING BIJ ONDERWIJS Mej. C. Westra Hoeksema, onderwij zeres aan de Koningin Julianaschool, afdeling l.o. alhier, is benoemd tot on derwijzeres aan de Duinzichtschool te 's-Gravenhage. het juiste dat U prettig zit en dat U nergens hinderlijk voe't. Gediplomeerd Opticien t o de Markt - Veenendaal - Tel. 2764 Irma Rothuis uit Wageningen (2 jaar) was wel de jongste deelneemster op de modeshow van het Anker-naaimachine concern, welke in „Eltheto" werd ge houden. Parmantig en zonder vrees dribbelde ze, ten aanschouwe van vele aanwezige dames, over het plankier, in een door haar moeder gemaakt jurkje. Vóór de pauze werd deze attractieve show, welke voor Veenendaal en om streken werd georganiseerd door de Veenendaalse firma G. Koomen, geheel verzorgd door amateurs. Ben groot aan tal dames beoordeelde de stukken op fraaiheid van model en originaliteit, harmonie van kleur en correcte afwer king. Het betrof hier de vierde ronde van een show, welke in veertien grote plaatsen in Nederland, waaronder Vee nendaal, wordt gehouden. Als winna res van de Veenendaalse show werd uitgeroepen mevr. Hoomoet uit Scher- penzeel. Tweede werd mej. Janny van Manen uit Veenendaal. Deze beide dames zullen worden af gevaardigd naar de landelijke show, welke op 7 maart a.s. in Rotterdam wordt gehouden. Uit de 28 winnaressen van de plaatselijke shows zal daar „Miss Anker 1958" worden gekozen. Voor deze landelijke verkiezing zijn als prijzen een aantal waardevolle Anker machines beschikbaar gesteld. In totaal waren er in Veenendaal 29 deelneemsters, die allen een fraai naai en toiletgarnituur ontvingen. Na de pauze werd deze show gevuld met een optreden van drie buitenlandse mannequins, die een groot aantal op Anker-naaimachines vervaardigde toi letten lieten zien. Het merendeel van de geshowde stukken bestond uit originele en veelal kunstig bewerkte toiletjes. Èllb: bewoning gereed, terwijl ook de prak tijkruimte, die de heer Ter Velde zelf heeft gebouwd, praktisch geheel afge werkt is. De gemeente-secretaris, de heer N. van 't Wout, hoopt over enkele weken eveneens met zijn gezin de ambtswo ning te betrekken. Het bouwplan is door de aannemer met bekwame spoed behandeld, aan gezien eerst in september j.l. met de bouw werd begonnen. Voor Renswoude betekent dit pro ject een belangrijke stap in de goede richting, aangezien ter plaatse niet veel van dergelijke gerieflijke midden standswoningen bestaan. Het geheel, met een totale frontbreedte van on geveer dertig meter, vormt bovendien een alleszins verantwoorde afsluiting voor de Taets van Amerongenweg. VAN HET GROENE LAKEN In de afgelopen week heeft de Bil jartvereniging Renswoude enkele goede resultaten geboekt in de tweede helft van de competitie. Zowel het eerste als het tweede viertal bracht daartoe een bezoek aan Wageningen en beide keer den met een 6-2 overwinning huis waarts. De uitslag Eenheid I en Renswoude I was: N. Volman J. Vink 02 D. Lammers C. Vink 02 G. Versteeg C. de Fluiter02 A. Veenendaal G. ten Braak 20 Het tweede viertal behaalde de over winning op Eenheid II. Het derde team van Renswoude moest echter te Rhenen in B.V.R. II met 6-2 zijn meerdere er kennen. Dit zijn de dames die gaan meedingen naar de titel „Miss Anker 1958" In het midden mevrouw Hoomoet uit Seherpenzeel, winnares van de Veenendaalse show. Links mej. Janny van Manen uit Veenendaal, die tweede werd. DEMONSTRATIE „VIENNA"-HOOR- TOESTELLEN Onder grote belangstelling hield firma J. F. Tak een demonstratie met „Vienna" hoortoestellen in hotel „De Korenbeurs". Medewerking hieraan werd verleent door de importeur van de Beneluxlanden. Het succes dat met deze demonstratie werd behaald is voor de .fa. Tak aanlei ding opnieuw een dergelijke demonstratie te geven op 19 maart a.s. PERSONEELSAVOND VAN DE SCHEEPJESWOLFABRIEKEN Voor het personeel van de Koninklijke Scheepjeswolfabrieken zal op vrijdag 28 februari a.s. een personeelsavond worden gehouden in het verenigings gebouw aan de Eikenlaan. Het Harmonie-orkest van de Scheep jeswolfabrieken, o.l.v. de dirigent, de heer M. de Graaff, zal een aantal wer ken uitvoeren, terwijl de eigen toneel groep, onder regie van Hanns Berk, het toneelstuk „Meneer de Inspecteur" zal brengen. AFSCHEID DIRECTEUR POSTKANTOOR De directeur van het postkantoor te Veenendaal. de heer C. A. van Stemp- voort, zal op zaterdag 1 maart a.s. in het PTT-kantoor te Veenendaal, 's mid dags om half vier, officieel afscheid nemen van het personeel. Door onjuiste berichtgeving in een van de dagbladen werd de naam Nutsspaar- bank ten onrechte genoemd in verband met de gepleegde fraude te Ammerstol. Dit bericht werd inmiddels door het betreffende dagblad in een van haar vol gende nummers gecorrigeerd. RAADSVERGADERING Vrijdagavond 28 februari komt de ge meenteraad ter bespreking van de vol gende agenda bijeen: afrekening voor malige Montessorischool over 1956; twee geldleningen Bank Ned. Gemeenten; vaststelling voorschotten aan bijzondere scholen over 1958 en het voorstel van dhr Wildeman i.z. het bouwen van bejaar denwoningen op de hoek van Holleweg en Betonweg en onderhandse verhuur van 27 woningwetwoningen. DAMMEN De uitslagen van de onderlinge compe titie waren, groep A: C. v. d. Kolk E. v. Zomeren 1—1 A. v. d. Grift Ploeg 11 M. v. d. Grift Faber 02 Maris Van Ewijk 20 Veldhuizen Meijer 0—2 Groep B: De Greef Kleinveld 2—0 Van Loon A. Berkhof 2—0 G. v. d. Grift Van Wamel 2—0 v. d. Berg De Groot 20 Smits Swetselaar 0—2 Derksen Rebergen 0—2 Wildeman Plantinga 1—1 DUBBEL WOONHUIS VOLTOOID Zoals uit de elders in dit blad opge nomen advertentie blijkt, zal de in Renswoude wonende arts Th. S. ter Velde op 28 februari a.s. de woning Oude Holleweg 4 betrekken. De heer Ter Velde heeft zich namelijk vanaf september 1957 tijdelijk gevestigd aan het adres Oude Holleweg 24. Krachtens raadsbesluit van 28 juni 1957 heeft de gemeente een dubbel woonhuis ge bouwd, te weten één woning voor de plaatselijke arts en één als ambtswo ning voor de secretaris. Deze eerste woning is thans voor INENTING TEGEN KINDER VERLAMMING Voor de kinderen in Eist, die de vo rige week wegens ziekte of om een an dere reden nog niet zijn ingeënt tegen de kinderverlamming, bestaat hiervoor alsnog gelegenheid op donderdag 27 februari a.s. in het wijkgebouw te Rhe- des voormiddags van 9.30 tot 12 uur en des namiddags van 2 tot 5.30'uur. BAZAAR WERD SUCCES De bazaar die vrijdag en zaterdag in de zaal van café „Sportlust" werd gehouden, ten bate van het huldigingscomité 25-jarig bestaan „Oranje-Wit" is een succes ge worden voor het comité. Beide dagen was het aantal bezoekers buitengewoon groot. Vooral het rad van avontuur trok veel belangstelling. Ruime Reserves 0 Uiterst strenge en deskundige controle door de Nederlandse Spaarbankbond onde' supervisie van de Nederlandse Bank Verzekering tegen alle mogelijke risico's waarborgen te allen tijde, dus ook in ge val van fraude, de terugbetaling van de bij de NUTSSPAARBANK belegde spaargelden. „Polderhuis" Hoogstraat 19 (Ingezonden mededenngi GESLAAGDE AVOND VAN „VEILIG VERKEER" Woensdagavond hield de afdeling Seherpenzeel van de vereniging „Veilig Verkeer" een bijeenkomst in de socië teit. Deze avond had een tweeledig doel. Allereerst zouden de diploma's worden uitgereikt aan de cursisten die afgelo pen winter met succes de verkeerscur- sus hebben gevolgd. Verder werd er een chauffeur gehuldigd die twaalf ja ren in dienst was bij een werkgever, zonder ooit een ongeluk te hebben ge had. Als vrolijke en leerzame noot ver leenden na de pauze twee leden van de verkeersgroep uit Apeldoorn, adjudant Van den Berg en wachtmeester le klas Klein Beekman, hun medewerking. Nadat de voorzitter van veilig ver keer, de heer B. v. d. Brink, de avond met een woord van welkom had ge opend, gaf hij het woord aan de bur gemeester van Seherpenzeel, Mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg en deze reikte aan de dertig geslaagden het ver- keersdiploma uit en wel aan J. Bies- haar, D. C. Bos, T. J. Bos, F. Bergsma, N. J. Rijlaarsdam, A. E. Veldhuizen, A. K. Bakker, J. van Ginkel, C. Pater, A. van Essen, E. J. van Ginkel, E. H. Hei- lijgers, E. Rijksen, J. Wolswinkel, H. R. Bos, P. Veer, C. J. van Ekris, G. de Greef Veldhuizen, J. Blaauw, J. van Ginkel, W. van Maanen, J. Bergsma- Blaauwendraad, K. ter Maten-Meer- veld, M. van Velthuizen, J. J. Vink- Altena, A. van Ginkel, W. van Ginkel, J. A. Rijlaarsdam, G. Vink en T. v. d. Vliert-Floor. Als chauffeur van het jaar werd uit geroepen T. v. d. Fliert, chauffeur bij de firma Blankenploeg, die twaalf jaar achtereen in dienst was bij genoemde werkgever, zonder een ongeluk te heb ben gehad en ook bij voorgaande werk gevers. Uit handen van de burgemeester ont ving hij een oorkonde en een zilveren sigarettendoos met inscriptie. Hierna wisten adjudant Van den Berg en zijn medewerker op vrolijke en leer zame wijze deze avond te vullen. Vrijdag- en zaterdagavond gaf de Scherpenzeelse harmonie een schitterend geslaagde uitvoering in de sociëteit, onder leiding van de dirigent, de heer J. Weijers uit Hilversum, die met zijn eminente leiding „Caecilia" weer een op zeer hoog peil staande muzikale uitvoe ring liet geven en de ovatie die het pu bliek aan het einde van ieder nummer aan de vereniging met haar dirigent gaf, toonde wel aan dat men dit zeer popu laire programma bestaande uit zeer be kende en fraaie muziek op prijs stelde. Als grote bijzonderheid had men deze avond mej. J. Tins die op ieder nummer een kleine toelichting gaf en dit op zeer rustige en charmante wijze deed. In zijn openingswoord deelde de voor zitter, Mr. C. P. Hoytema- van Konijen- burg, mede, dat „Caecilia" dit jaar begon met de algehele restauratie en verbou wing van haar repetitielokaal. Degenen die hieraan medewerken om een avondje te helpen zijn hartelijk welkom, daar de leden het in de vrije tijd deden. Als de dirigent soms zenuwachtig was moest men het hem maar niet kwalijk nemen, daar hij 20 februari vader was geworden van een dochtertje. De Scherpenzeelse bloemist, de heer Pluijgers, bood hem in de pauze ter ere van zijn pas verworven vaderschap een prachtig bouquet anjers aan hetgeen de jonge vader zo ontroerde, dat hij geen woorden voor dank kon vin den. Het programma werd geopend met de Amicitia Solodorenismars van Walter Schild. Hierna volgde de zeer fraai uit gevoerde Bandietenstreken ouverture van Frans van Suppé. Verder speelde men nog de Walsvriener Burger. De Vliegers mars en daarna weer twee zeer fraaie nummers. Une Soiree d' Automme aux Ardennes, een herfstfantasie van A. Co- vaert. En vooral niet te vergeten de fan tasie De Lustige Witwe van Frans Lehar Melleman. Het laatste nummer was de B.B.A.-mars. Deze werd uitgevoerd te- samen met het tambourkorps, dat wegens verhindering van H. van Santen onder leiding stond van J. C. van Bruggen. Na de pauze voerde de toneelvereni ging „Excelsior" uit Barneveld het blij spel op „Ze kregen wat ze wilden" van Louis D' Alton, vertaald door A. Defresne. Regie H. Hörst Sr. Het decor was ver zorgd door de firma Kreuger. Het was een klucht met weinig inhoud die prima werd gespeeld. Woensdag 26 februari a.s. zal het vijf entwintig jaar zijn geleden, dat Ds. H. Volten van Rhenen werd bevestigd als predikant in de Gereformeerde kerken in Nederland. Ds. Volten werd op 21 november 1902 geboren en ging als kind naar het voor malig Nederlands Oost-Indië. Na zijn te rugkeer in Nederland kwam hij eerst onder invloed van de prediking van wijlen Ds. D. A. van den Bosch, hervormd predikant te Den Haag en naderhand nog sterker onder invloed van wijlen Dr. J. C. Rullmann, gereformeerd predikant te Utrecht. De heer Volten deed toen be lijdenis in de Gereformeerde Kerken en studeerde theologie aan de vrije univer siteit te Amsterdam, waar hij in 1931 zijn kandidaatsexamen deed. Nadat kandidaat Volten door de classis Utrecht beroep baar was gesteld in de Gereformeerde Kerken in Nederland werd hij op 26 febr. 1933 door wijlen Ds. R. E. van Arkel van Utrecht te Bolnes in het ambt bevestigd. Op 24 mei 1936 verwisselde de jubilaris deze kerk met die van Haren bij Gronin gen, vanwaar hij op 10 november 1945 naar die van Enschede vertrok. Op 22 mei 1950 werd Ds. Volten door Ds G. Toren vliet van Bloemendaal, toen nog studen tenpredikant te Leiden, bevestigd als studentenpredikant van de Ger. kerk van Wageningen. Omdat hij in Wageningen geen huis kon krijgen vestigde Ds. Volten zich toen in de Ger. pastorie van Rhenen, welke toen juist leeg stond. Als vergoe ding daarvoor zou hij te Rhenen hulp diensten verrichten. Omdat de Ger. kerk van Rhenen een blijvende band met Ds. Volten begeerde werd hij, toestemming van de deputaten voor de arbeid onder de studerenden en van de Ger. kerk van Wageningen, op 20 febr. 1955 door Ds. Van Enk van Veenendaal tevens bevestigd als predikant van de Ger. kerk van Rhenen. Zijn hoofdwerk is echter de missionaire arbeid onder de studenten van de land bouwhogeschool te Wageningen. Twee zondagen per maand vervult Ds. Volten preekbeurten te Rhenen, waar hij verder ambtelijk werk verricht. Tijdens zijn ambtsbediening te Haren werd Ds. Volten in 1939 als reserve-leger- predikant opgeroepen in militaire dienst. Toen de oorlog uitbrak was hij te Grave gelegerd. Met het vluchtende leger trok hij toen via Antwerpen naar Duinkerken en keerde op 1 juni 1940 weer naar Ne derland terug. In de oorlogsjaren heeft Dp. Volten zich krachtig tegen het nato naal socialisme verzet en verder was hij werkzaam in de illegaliteit. Hoewel hij enige keren ter verantwoording werd ge roepen werd hij steeds weer vrijgelaten. Na de bevrijding is de jubilaris provin ciaal leider van de n.s.b.-kampen in Gro ningen geweest. Tijdens zijn ambtsbediening te Ensche de maakte Ds. Volten deel uit van de ge nerale synode van 1946. Verder vervulde hij daar tal van deputaatschappen en werd hij bij herhaling afgevaardigd naar de particuliere synode van Overijssel. Toen Ds. Volten in november 1945 zijn intree te Enschede deed was deze kerk door de vrijmaking bijna geheel ver scheurd. Tijdens zijn ambtsbediening werd daar de Deta-kerk gebouwd. Ds. Volten zal woensdagavond 26 febr. a.s. van half zeven tot acht uur in de Ger. kerk van Rhenen recipiëren. Daarna hoopt hij in een gemeente-avond zijn zilveren ambtsjubileum feestelijk te vie ren. De volgende dag, donderdag 27 febr. a.s. zal Ds. Volten van vier tot half zes in een besloten kring in „Ons Huis" te Wageningen door de Wageningse studen tenwereld worden gehuldigd. Daarna zal hij nog tot acht uur in datzelfde gebouw recipiëren. Verder zal Ds. Volten zondagmorgen 2 maart a.s. om 10 uur te Rhenen en 's avonds om vijf uur te Wageningen een herdenkingsrede uitspreken. (Vervolg van pagina 1) het polderdistrict Over-Betuwe, die al les van zijn huis uit had zien gebeuren, verscheen nu voor het hekje. Ook hij weet het kapseizen van de grindboot aan het te snel varen van verdachte. Als u er zelf bij geweest was, edelachtbare, dan zou u het goed hebben kunnen zien, zei hij om het toch maar goed duidelijk te maken. Onze machine stond op langzaam en dat betekent dat we een vaart van 6 km hadden, interrumpeerde verdach te. Dat is toch zeker niet snel. Dat kan niet wierp de getuige te gen, want de stroomsnelheid alleen is daar al 7 km. Verdachte heeft in ieder geval niet juist gemanoeuvreerd. Ondanks 't feit, dat het water tot aan de boven kant van de kribben stond en de stuur hut zich nog een paar meter boven het water bevindt, zag hij het evenwijdig met zijn boot liggende grindscheepje niet. Zelfs als het geheel juist is, dat Van D. uit moest wijken voor een tegenlig ger, dan houdt dat nog niet in, dat hij geen schuld heeft. Evenals op de weg geldt namelijk ook hier in zo'n geval het devies: Vaart minderen. Door deze fout is anderen leed berokkend en is schade veroorzaakt, die zelfs nu nog niet geregeld is en - het ergste van al les - er zijn mensenlevens in gevaar gebracht, zo zei mr. Pfeil in zijn requi sitoir. Als ik beter deskundig was op het water en de feiten volkomen kon over zien, zou ik in dit zeer ernstige geval misschien een hogere eis instellen. Nu wil ik volstaan met 150,of 30 da gen te vragen, besloot hij. Eventuele fouten van een tegen ligger ontheffen de verdachte niet van zijn verplichting andere boten, in dit geval de Onderneming I, op te merken en vaart te minderen, zo oordeelde ook rechter v. d. Brand, die vervolgens con form de eis vonniste. VEENENDAAL. Eiermarkt, aanvoer 120.000 stuks. Prijzen van 11,- tot 12,30 per 100 stuks. Handel traag. Biggenmarkt aanvoer 70 stuks. Prijzen van 35,- tot 48,- per stuk. Handel matig. WIT KATOEN met kant onder en boven en Sch. band maat 38-48 f 2.98 PRACHTIG WIT etage rok met 20 c.m. breed broderie-kant. NORMALE PRIJS f 8.75 van prima gebloemde schorten stof MATEN 44 TOT 52f 4.20 Doe als iederéén en koop bij Hoofdstraat 23-61-65 Veenendaal 0-0-0-0-0-0-0-0-0 (29) „Gegroet, Conrad! Draag er zorg voor, dat mijn ontploffingspoeder goed droog blijft; zodra er vocht bij komt verliest het zijn magische werking! En verder veel geluk met uw onderneming, moge de kroon van Napels spoedig uw slapen omsluiten!" Het is Morghan, die, leunend op zijn kruk, deze af scheidswoorden spreekt tot de heer van Tarönte. Het laatste stuk geschut boldert op krakende wie len de helling af als graaf Conrad in het zadel klimt. „Gegroet, Morghan", grijnst de ridder, „Wees gerust, uw poeder zit goed geborgen in waterdichte vaten. Vergeet niet, onze vriend Aram van tijd tot tijd een korst brood en een bak water te geven. Het zou jammer zijn, als hij onze triomf niet meer mee zou maken, hahaha! Zodra Barranca en Rovanna gevallen zijn, zal ik u een koerier zenden!" Jonker Tobias, vanuit zijn schuilplaats, laat bij deze woorden een verachtelijk gesnuif horen. „Niet zo haastig, makker", gromt hij zachtjes, „die kroon van Napels heb je nog lang niet te pakken." (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1958 | | pagina 2