Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor de KANTONRECHTER MULDER Qinitü Directeur C. A. van Stempvoort nam afscheid van PTT-personeel Aan de Meikade schieten de paddestoelen uit de grond Raadslid stelt B. en W. van Ede vragen over uitlatingen van wethouder 32e jaargang WOENSDAG 5 MAART 1958 Nr 17 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De üaar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeei „Trouwe postale vader" bemind bij ondergeschikten Wordt „Sola Fide" opgenomen in verband der Ned. Herv. kerken? In de kwekerij van Van Manen werden de champignons gepinkt AGENDA assurantiekantoor ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Paardemest en maagde lijke maasgrond Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" ln de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Dc heer Van Stempvoort in stevige handdruk met de heer C. Kuimer, directeur pcstdistrict Utrecht, terwijl deze de scheidende directeur een afscheidspenning en een kalender van de PTT overhandigt. De manier waarop de heer C. A. van Stempvoort, directeur van het post kantoor te Veenendaal, de dienst bij PTT vaarwel zei, typeerde zijn gehele persoonlijkheid. Zonder veel vlagvertoon, in een rustige en gemoedelijke bijeenkomst, nam directeur Van Stempvoort afscheid van zijn personeel, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Zo zijn afscheid, zo zijn loopbaan. Dit bleek de vele loftuitingen, welke de scheidende directeur werden toegezwaaid, heer Van Stempvoort bleef, ook als directeur van het Veenendaalse PTT-kanfoor een eenvoudig mens, die in alle gemoedelijkheid problemen wist op te lossen, zowel voor het publiek als van zijn ondergeschikten, daarbij wars was van alle overbodige publiciteit en die zichzelf niet in de openbaarheid plaatste. Zijn aanwezigheid op het postkantoor was niet opvallend en toch was hij overal bij waar de belangen van PTT en publiek op het spel stonden. Nagenoeg het voltallige personeel, ondergeschikt aan de heer Van Stempvoort, was zaterdag bijeen in het met bloemen en palmen versierde postkantoor te Veenendaal, toen de scheidende directeur met zijn echtgenote, dochter, schoon zoon en kleinzoon werden binnengeleid. De Ned. Herv. Evangelisatievereniging „Sola Fide" alhier heeft de Prov. Kerk vergadering van Utrecht verzocht om toepassing van de zgn. Overgangsbepaling 238, met toepassing waarvan deze vereni ging kan worden opgenomen in het ver band der Ned. Herv. Kerken. De Prov. Kerkvergadering heeft het verzoek met 11 tegen 10 stemmen aan vaard. De Generale Synode der Ned. Herv. Kerken zal in deze aangelegenheid de eindbeslissing nemen. PROPAGANDA-AVOND VOLKSONDERWIJS Vrijdagavond a.s. houdt de afdeling Veenendaal e.o .van de vereniging voor volksonderwijs in ,,'t Trefpunt" een pro- paganda-avond. Medewerking aan deze avond verleent de Edese Onderwijzers Toneelvereniging met het toneelstuk in drie bedrijven van Cees Lau „Moord in villa Barbarossa." WIJZIGING DATUM LUISTER CURSUS V.U. In verband met de bidstonden voor het gewas zal de luistercursus „Suri name" voor de Veenendaalse Volks universiteit te houden door de heer J. A. Mulder, niet worden gehouden op sdag 12, 19 en 26 maart a.s., doch woensdag 19, 26 maart en 2 april. BIJEENKOMST OVER REVALIDATIE Op vrijdag 21 maart a.s. zal in ,,'t Trefpunt" een streekvergadering wor den gehouden van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Utrecht. Dokter A. Jonk, provinciaal revali- datie-arts, in dienst van de Provinciale Utrechtse Revalidatiestichting, zal een inleiding houden over „U en de revali datie van lichamelijk gehandicapten". Voorts zullen enkele korte films wor den vertoond, welke gratis beschikbaar gesteld zijn door de United States In formation Service. De bijeenkomst be gint om kwart voor acht. MOTOREN- EN SCOOTERSHOW GARAGE JAN JANSEN EN ZOON Garage Jan Jansen en Zn. zal op 6, 7 en 8 maart a.s., 's middags en 's avonds een attractieve motoren- en scooter show geven in het gebouw „Eltheto". Verschillende merken zullen worden tentoongesteld. VROUW IN AMBT DOOR CLASSIS DOORN DER N.H. KERKEN AFGEWEZEN De classis Doorn der Ned. Herv. Ker ken, waartoe ook de Ned. Herv. Gemeen te van Veenendaal behoort, heeft met al gemene stemmen de voorstellen van de Generale Synode, betreffende de toe lating van de vrouw tot de ambten iixNle Ned. Herv. kerk afgewezen. „Effe by Van Manen kieken", zegt menige boer aan de Meikade en omgeving. En dan voegen zy de daad bij het woord en komen eens even neuzen in de champignonkwekery van de Gebrs. Van Manen aan de Meikade in Ederveen. Of feitelijk is het al Ede, zoals de heer H. van Manen, één der champignon- kwekers, ons vertelde. We kunnen ons voorstellen dat de agrarische buurtbewoners graag eens een kijkje gaan nemen in die vreemde bedoening van de familie Van Manen. Als je vertrouwd bent geraakt met een koe en een varken en bij wyze van spreken alles weet van de bietenbouw en de roggeteelt, dan is het een eigenaardige ge waarwording, dat er ineens iemand in de omgeving „paddestoelen" gaat ver bouwen. En er nog aan verdient ook. Daarbij komt dan nog de geheimzinnige sfeer, waarin dit hele bedrijf zich afspeelt, n.l. in een volstrekt donkere ruimte, waarin lucht en warmte wordt geblazen. De directeur van het Postdistrict Utrecht, de heer C. Kruimer, begon zich, als eerste spreker, tot mevrouw Van Stempvoort te richten voor al haar goede zorgen, waardoor haar man in staat was geweest zijn dienst naar behoren te ver richten. Tot de heer Van Stempvoort zei de Teer "Kruimel: Ik weet dat deze dag u zwaar valt. U hebt zich altijd volledig aan de dienst gegeven, zonder er iets anders op na te houden. Zelfs na de of ficiële diensttijden werkte u voor PTT. U hebt zich werkelijk voor honderd pro cent gegeven. De heer Kruimer ging vervolgens de prachtige staat van dienst van de heer Van Stempvoort na, waarbij het hem op gevallen was, dat deze, geheel in over eenstemming met zijn ideaal, practisch doorlopend in Veenendaal werkzaam is geweest. Spreker noemde het een zeld zaamheid, dat iemand ruim 47 jaar dienst bij PTT bijna in dezelfde plaats vervult en dan bovendien nog directeur wordt in zijn woonplaats. Korte tijd vertoefde de heer Van Stempvoort buiten Veenendaal, zei de heer Kruimer, maar het werd hem spoedig te benauwd en ten koste van alles - en het kostte hem inderdaad iets - ging hij terug naar Veenendaal. Namens het Staatsbedrijf der PTT over handigde de heer Kruimer de scheidende directeur de afscheidspenning en een ka lender van PTT. Bovendien las hij een begeleidend schrijven van de Directeur- Generaal der PTT voor. Uit naam van het gehele personeel uit Veenendaal, Renswoude, Ederveen, Scherpenzeei en Overberg bood de waar nemend personeelschef, de heer J. G. v. d. Kraats, een scheerapparaat en een complete hengeluitrusting aan. Op grond van zijn bijzondere relaties met de pos terijen te Veenendaal viel aan de tien jarige Johan Oskam de eer te beurt mevrouw Van Stempvoort een bloemen hulde te brengen. De heer Van de Kraats noemde zijn di recteur een „trouwe postale vader", van wie het afscheid, nadat hij bijna 48 jaar met het PTT-bijltje heeft gehakt, het personeel enerzijds zwaar viel, doch aan de andere kant tot dankbaarheid stemde, omdat dit personeel in de heer Van Stempvoort een buitengewoon goede chef heeft gehad. Besteller-voorman J. J. van Tuil was de tolk van de bestellers en sprak als zodanig de heer Van Stempvoort toe. Hoewel aan het afscheid geen publici teit was gegeven, waren er toch nog enkele vertegenwoordigers van het be drijfsleven. De heer K. Bok sprak na mens de Amsterdamse Bank en de heer VEENENDAAL Donderdag 6 maart lezing Vincent van Gogh door Ds. W. A. Poort, voor Volksuniversiteit in gebouw ,,'t Trefpunt" om 8 uur. Donder dag 6, vrijdag 7 en zaterdag 8 maart motorenshow van Garage Jan Jansen, in gebouw Eltheto van 2 tot 10 uur. Vrijdag 7 maart pro- paganda-avond van Volksonderwijs m.m.v. Edese Onderwijzezrstoneel- vereniging, in gebouw ,,'t Tref punt". Zaterdag 8 maart propa- ganda-avond CJMV afd. Veenen daal. Spreker o.a. de heer A. P. de Kleuver over het onderwerp „Mid deleeuwse vroomheid en een legen darische hervorming in het Be- tuwse tweestromenland" RHENEN Donderdag 6 maart tentoonstelling in VGLO-school met door leerlin gen gemaakte werkstukken. Verschuren bood namens de Kon. Scheep- jeswolfabrieken een rokertje aan. Beiden roemden de service, welke de heer Van Stempvoort ook het bedrijfsleven immer verleende. Dat PTT ook op technisch gebied voor niets staat werd bewezen door het af scheidswoord van de personeelchef, de heer Th. Schrama, die in het buitenland vertoefde, met behulp van de techniek in deze bijeenkomst te laten klinken. U wist, zei de heer Schrama via de luidspreker, de belangen van de dienst en van de ambtenaar samen te laten gaan. Tactvol bewandelde u altijd de midden weg. O.m. hierdoor kon volgens de heer Schrama zijn chef op een succesvolle loopbaan terugzien. De heer F. P. Stal, die als voorzitter van het afscheidscomité de feestelijke bijeenkomst leidde, had zijn woorden van afscheid op rijm gezet. Met dit afscheid, zei de scheidende di recteur, gaat een stuk van mijn leven heen. Ik ben dankbaar, dat ik heb kun nen bereiken wat ik mij in 1910 "^bor ogen stelde, n.l. directeur van een po^V kantoor. En dat nog wel in Veenendaal^ voegde de heer Van Stempvoort er aan toe. Spreker dankte voor de medewerking, welke hij altijd van hoog tot laag had on dervonden. Ik ben bewust, aldus de heer Van Stempvoort, dat ook ik mijn fouten heb gehad, maar het stemt toch tot dankbaar heid om te horen, dat het werk goed is geweest. Mijn devies was: PTT altijd bereid. En waar ik kon helpen, deed ik dat, zo be sloot de heer Van Stempvoort. De aanwezigen bleven hierna nog ge ruime tijd in een gezellige sfeer, onder het genot van enkele verfrissingen, bijeen. De heer W. Weigraven, lid van de gemeenteraad van Ede voor de A.-R. Party, heeft burgemeester en wethouders van Ede de volgende schriftelijke vragen gesteld: Hebben B. en W. kennis genomen van het bericht in het nieuwsblad „De Val lei" van woensdag 26 februari 1958, vol gens hetwelk de wethouder van onder was en volksgezondheid, Ds. J. Fokke- ma, by de opening van het nieuwe Groene-Kruisgebouw te Veenendaal op zaterdag 22 februari j.l. onder meer zou hebben gezegd: „Het is geen opdringerigheid, dat ik als vertegenwoordiger van het ge meentebestuur van Ede deze by een komst bijwoon. Dit vindt zun oorzaak in het feit, dat Veenendaal (met z'n Stichts en z'n Gelders) een dubbel le ven leidt. Ook wij hopen dat dit de langste tijd geduurd heeft. Voor u (Veenendaal) zal dit voldoening geven en voor ons (Ede) is het een gemak." Indien dit bericht, vraagt de heer Weigraven verder, een juiste weergave is van hetgeen door de wethouder is gezegd, zijn B. en W. dan niet van oor deel, dat deze uitspraak in lynrechte strijd is met het standpunt, dat de Edese gemeenteraad in zijn vergade ring van 28 november 1956 ten aanzien van de grenswijziging met Veenendaal heeft ingenomen, waarbij de overgang van Gelders Veenendaal naar de ge meente Veenendaal onvoorwaardelijk werd afgewewzen, terwijl de voorzitter van uw college ditzelfde standpunt la- KERKEWIJK 167 -TEL.3000 -VEENENDAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America ter bij de openbare behandeling van dit vraagstuk in Utrecht bovendien op zo welsprekende wijze heeft verdedigd? Zijn B. en W. bovendien niet van mening, dat op deze wijze het stand punt van het Edese gemeentebestuur, nog voor de behandeling van deze kwestie in de Tweede Kamer, op on geoorloofde wijze wordt ondergraven en zijn zij daarom bereid, zich nadruk kelijk en openlijk van de boven aan gehaalde uitspraak van wethouder Fokkema te distanciëren? Indien het desbetreffende bericht in ,De Vallei" geen juiste weergave mocht I"zijn van wat de wethouder in Veenen daal heeft gezegd, achten B. en W. het dan niet gewenst daarvan in het open baar zo spoedig mogelijk mededeling te doen? NASCHRIFT REDACTIE: De woor den van Ds. Fokkema zijn door ons zo juist mogelyk weergegeven. Voorts heeft Ds. Fokkema, naar onze mening, niet meer gezegd, dan hetgeen in belanghebbende Edese kringen leeft, n.l. - nu er toch niet meer aan grens- wyziging te ontkomen is - zo spoedig mogelyk een eind aan deze slepende aangelegenheid, opdat een ieder - èn Ede èn Veenendaal èn bovenal: het stiefkind Gelders Veenendaal - wete waar zy aan toe is. Voor het overige kunnen we slechts benieuwd zyn naar de antwoorden van het gemeentebestuur van Ede op de vragen van de heer Weigraven. Wellicht worden deze antwoorden gegeven in de raadsvergadering op donderdag 13 maart a.s. Aanvankelijk vonden ook wij het een enigszins lugubere bezigheid, maar toen de heer Van Manen - naast champig nonkweker een geanimeerd prater - ons alles uit de doeken had gedaan kwam het -ons toch veel alledaagser voor. Tussen twee haakjes: Het kweken als zodanig zit de heer Van Manen in het bloed gegoten. Zijn vader is de bekende - we zeggen het maar zo duidelijk mo gelijk - „Van Manen met de baard van de druivenkassen aan De Klomp" en hijzelf is ook zijn hele leven reeds kweker geweest. Champignons nu, groeien niet bij dag licht en daarom is het in de kwekerij, Ts^houdens het licht van enkele loop lampen, waarbij wordt gewerkt, aarde donker. Bovendien is een champignon lucht" wordt toegevoerd. Als u dit allemaal weet moet u niet denken, dat u nu in een donker hoekje van uw schuurtje bij een elektrisch ka cheltje champignons kunt gaan kweken. Daar gaat het nodige aan vooraf. De heer Van Manen heeft er een speciale studie van gemaakt en was o.a. geruime tijd in Limburg, waar veel champignons worden geteelt, om het allemaal af te kijken. Toen hij dat wist, bouwde hij een schuur en maakte daarin een volkomen geïsoleerde cel met een verwarmings- en luchtverversingsinstallatie. In deze z.g. cel werden zo'n 350 kisten van een kleine meter in 't vierkant in verschil lende rijen trapsgewijze - dus met een tussenruimte van één kist - op elkaar DE HEER S. DE MAN 25 JAAR SCHOOLHOOFD Zaterdag 1 maart j.l. was de heer S. de Man, hoofd der Prinses Beatrixschool, 25 jaar schoolhoofd. Bovendien herden ken de heer en mevrouw De Man het feit, dat zij 25 jaar geleden in het huwelijks bootje stapten. In totaal is de heer De Man reeds 36 jaar bij het onderwijs werkzaam. De „plukkers", die met een handom draai de champignons ontwortelen, in actie gewas van de allerlaagste orde, het geen wil zeggen, dat ze met zuigelingen te vergelijken zijn. „Je moet hun - by wijze van spreken - alles voorkauwen" zei onze gastheer. Verder zijn ze uiterst vatbaar voor alles en nog wat. Zij voe len zich het prettigst bij een tempera tuur van ongeveer 15 graden Celcius. Vandaar de verwarming. Voorts pro duceren ze koolzuur. En als u nu nog van de schoolbanken weet dat daar tegenover - om in leven te blijven - de nodige zuurstof moet staan, dan be grijpt u waarom er gewone „buiten- Op de rijksweg tussen Eist en Utrecht was onlangs H. van B., chauffeur te Wijk bij Duurstede, met zijn vracht auto zo dicht langs een langs de rijks weg stilstaande bestelauto van bloe mist Van L. uit Eist gereden, dat lichte schade aan de bestelauto het gevolg was. Van B. ontkende vrijdag voor het Wageningse kantongerecht echter, dat hij voldoende uitgehaald zou hebben bij het passeren. Hij had van een bot sing niet het minste bemerkt, geen schok, geen glasgerinkel, helemaal niets. Bloemist Van L., als getuige gehoord, vertelde vervolgens hoe het gegaan was. De vrachtauto van verdachte had de uitkijkspiegel geraakt, die door de schok omboog en de voorruit vernielde. Van B. was doorgereden, maar hij had hem weten te achterhalen. Hij wilde zijn naam evenwel niet opgeven, waar na getuige Van L. het kenteken had ge noteerd en de politie van een en ander op de hoogte bracht. De schade bedroeg 124,—, maar daar men voor het kantongerecht geen hogere vergoedingseis kan stellen dan 100,boven dat bedrag dient men de civielrechtelijke weg te volgen - wilde Van L. het wel bij de 100, laten. De officier van justitie achtte bewe zen dat verdachte veel te dicht langs de stilstaande bestelwagen was gereden en eiste 30,of 10 dagen. Rechter v. d. Brand verlaagde tot 20,of 8 dagen met het oog op de te betalen schadevergoeding. A Vier Oosterbeekse winkeliers stonden vrijdag voor het Wageningse kanton gerecht voor dezelfde overtreding te recht. Voor hun winkels bevindt zich n.l. een stuk hun toebehorend terrein, dat zij echter hadden laten betegelen, waardoor het - althans voor het oog - een geheel was geworden met het trot toir langs de weg. Op trottoirs mag men geen auto's parkeren en dat hadden de winkeliers nu juist wel gedaan. Zij betoogden, dat het betegelde terrein voor hun zaken hun eigendom was, dat zij er des zo mers ook allerlei artikelen op uitstal den en dat de betegeling op hun kosten was aangelegd en werd onderhouden. De mannen van de gemeentelijke reini gingsdienst veegden bijvoorbeeld alleen het „officiële" trottoir; het uitsprin gende betegelde stuk voor de winkels lieten ze liggen zoals het lag. Ondanks dat alles mag u er toch geen auto parkeren, meende de officier van justitie, want voor de wet wordt het bij het trottoir gerekend, omdat er geen duidelijke afscheiding is, hetgeen het voor het openbare voetgangersver keer openstelt. Als u een hek zet tussen het ge meentelijke trottoir en het door u be tegelde pleintje, wordt de situatie an ders. Dan mag u uw wagen er wel par keren, zei rechter v. d. Brand. Men wilde zich over deze zaak ech ter nog even nader oriënteren en daar om volgde aanhouding tot een volgende zitting. Op rijksweg 24 te Ede botste A. de G. uit. Bennekom met zijn auto tegen de achterzijde van een voor de geslo ten spoorwegovergang staande perso nenauto. Er hing die dag zo'n dichte mist, dat ik die auto onmogelijk op tijd kon zien, hoewel ik heel langzaam reed, verdedigde verdachte zich vrydag voor het kantongerecht te Wageningen. Ik wist, dat ik bijna bij de spoorlijn was en daarom zat ik extra gespannen voor me te turen om te kijken of de knipperlichten ook brandden. De mist was echter zo zwaar, dat ik ze zelfs nog niet zien kon toen ik al tegen die an dere auto opgebotst was. Het gerecht wilde het wel geloven, doch vond het hoogst merkwaardig, dat verdachte, wanneer hij tenminste wer kelijk zo langzaam gereden had als hij beweerde, niet op het laatste moment had kunnen stoppen toen hij de an dere auto voor zich uit de mist had zien opdoemen. Zelfs dat was niet mogelijk geweest, want, zo onthulde De G., hij had de auto pas kunnen zien toen de botsing al had plaats gevonden. Het is jammer, dat niet ook een eindje voor de spoorlijn waarschu- wingslichten staan, vond hij. Dan was het beslist niet gebeurd. Verdachte .wist goed, dat het met zulk mistig weer gevaarlijk rijden was en hij had dus nog voorzichtiger moe ten doen, oordeelde Mr. Baron Van Slingelandt, die vervolgens 40,of twintig dagen eiste. Mr. v. d. Brand maakte er 30,of 12 dagen van. tf- Op de Nieuweweg te Gelders Vee nendaal botste M. G., landbouwer te Ede, met zijn wagen tegen de achter zijde van een andere auto, die voor hem reed en plotseling remde. In zo'n geval dient men een zodanige afstand te be waren, dat men te allen tijde achter de ander kan stoppen. Verdachte hield vol dit ook gedaan te hebben. Toen ik op de rem trapte weiger de die plotseling, zo zei hij. Vermoede- lijk heeft er een vuiltje tussen gezeten dan gebeurt zo iets wel eens. Bij naderhand genomen remproe ven heeft de politie niets van een man kement aan de remmen kunnen ont dekken, twijfelde de officier, toen G.'s zaak vrijdag voor het Wagenings kan tongerecht behandeld werd. Toch is het zo, handhaafde ver dachte zijn mening, tevoren deden ze het goed en later ook, maar op het ogenblik, dat ik ze nodig had werkten ze niet. Zelfs al was het zo, dan pleit het u nog niet vrij, want men dient altijd met deugdelijk materiaal op de weg te komen, dat niet plotseling de dienst weigert. Naast zijn eigen schade zal verdachte ook nog 50,eigen verzekerings risico moeten betalen van de schade van de aangeredene en daarom stelde Mr. Baron Van Slingelandt zijn eis op 40,of 16 dagen. Rechter v. d. Brand vonniste conform. A Tijdens de reconstructie van de Hoofd straat te Veenendaal, was G. L., bestel ler bij de PTT te Veenendaal, met zijn personenauto tegen de achterkant van een voor hem rydende bestelauto ge botst, waardoor enige schade ontstond. (Zie verder pagina 2.) gestapeld. En toen begon het eigenlijke cham pignons kweken pas. Eén teelt duurt vier maanden en vangt aan meteen hoop paardemest die men in alle standen laat broeien. Dit proces - het z.g. vóórfermenteren van de mest - duurt 2 3 weken. Daarna wordt de mest nog eens binnen tweemaal 24 uur op een temperatuur van 60 graden gebracht en dan zijn, hoe vreemd het ook moge klinken, alle ongerechtigheden er uit De „zuivere" mest wordt in de kis ten gedaan en de sporen worden in de mest geënt, populair gezegd: de stekjes van de champignons, die op een labo- (Zie verder pagina 4.) WIJZE WOORDEN SPAREN De spaarzame verliest niets, de gierigaard behoudt alles. (Comtesse Diane) VRAAGT NAAR Hoofdstr 51, tel. 31 84, Veenendaal ZIEKENFONDS LEVERANCIER EEN HALF UUR AANDACHT VOOR EEN BIDDENDE KERK In de plaats van Ds. C. Verhage, die door ziekte verhinderd was, sprak voor de jongelingsvereniging in de Chr. Ger. Kerk aan de Beatrixstraat Ds. J. Slag boom van 's-Gravenzande. Ds. Slagboom begon zijn onderwerp „Een half uur aandacht voor een bid dende kerk" met te wyzen op enkele tekenen van deze tijd, n.l. devaluatie van de waarheid van Gods Woord en de aanpassing van het Evangelie aan de geest van de moderne mens. Deze dingen maken het Openbarin- (Zie verder pagina 2.)

De Vallei | 1958 | | pagina 1