Nylon Kousen I 1.98 per paar Diepeveen DEZE WEEK BLOEMINK Wordt door concurrentiestrijd de goede geest in de Veenendaalse wandelsport vertroebeld? N.W.B. openingswandelmars in Veenendaal start zaterdag Terugkeer van Morghan de Magiër Muziek en toneel voor personeel Koninklijke Sclieepjeswolfabrieken Marktberichten Men verwacht ruim 1000 deelnemers ELST Opper Kruithof kreeg serenade RENSWOUDE Schaken o-o-o-o-o-o-o-o-o AMERONGEN Gemeenteraad vergaderde o-o-o-o-o-o-o-o-o Voor de kantonrechter Precies, montuur, Dat een orkest als dat van de D.S. een fie met koek aangeboden kregen, werd goed orkest is, is wederom gebleken op de twee avonden welke de D.S. zijn per soneel aanbood op vrijdag en zaterdag j.l. Het orkest, onder leiding van de heer De Graaf, is in staat muziek van kwaliteit te produceren en al kunnen enkele zwakke plaatsen aangewezen worden, de algemene indruk is toch een zeer gun stige. Na enige kleine openingsnummers wer den door het orkest enige grote orkest werken en selecties ten gehore gebracht. De ouverture tot de opera Nabucco (G. Verdi) met een hobosolo van de heer J. Domselaar, een selectie uit De Parel vissers (G. Bizet) en de „Jerome Kern Melodies" gaven een goed beeld van het kunnen der muzikanten. Het is goede muziek, welke ze maken, al werden sommige passages wat te strak in de maat gespeeld, zodat van de span ning en dramatiek ervan veel verloren ging. „Jesu, joy of man's desiring" van J. S. Bach werd niet geheel smetteloos uitgevoerd, doch dit moeilijke werk liet duidelijk blijken hoezeer de klarinetten wederom vooruitgegaan zijn. De nu lang zamerhand overbekende „Postkoets" van Jos Cleber bleek een stuk te zijn dat voor het orkest geschreven had kunnen wezen. Het ritme ervan ligt de muzikan ten kennelijk bijzonder goed en voosal de koperpassages waren prachtig. Slaat het orkest met deze werken een zeer behoorlijk figuur, op het gebied van marsen zijn ze ronduit uitstekend. Het strakke ritme, dat in de Parelvissers te beknellend werkt, is bij de marsen juist noodzakelijk en deze geven dan ook het beste beeld van het orkestrale kunnen. Voor wat geluid meer of minder (vooral meer) schrikt men niet terug en vooral wanneer het orkest met drumband ver sterkt optreedt, ontwikkelt het een vo lume, dat gigantische proporties aan neemt. Het is dan muziek voor reuzen, of ietwat dove mensen, voor normale toe hoorders is het net iets te massaal, het geheel maakt echter een imposante in druk. Na de pauze, waarin de bezoekers kof een éénacter uitgevoerd „Mijnheer de Inspecteur", draaiende om een persoons verwikkeling, dat allerlei misverstanden en een onvermijdelijke ontknoping, een toneelwerkje, dat op zichzelf weinig om het lijf had, doch dat door spel en aan kleding dusdanig uitviel, dat de zaal er veel plezier aan beleefde. De rol van Ma dame Chapuzet werd vertolkt door mej. D. Bouman, welke voor het eerst bij de D.S. toneelclub meewerkte. We zijn er van overtuigt dat dit niet de enige maal zijn zal, daar het spel van deze debutante een grote belofte voor de toekomst in houdt. De andere damesrollen (gespeeld door mej. R. v. Dijk en mej. A. v. Beek) waren goed bezet, terwijl aan de heren-spelers veel lof toekomt. In het bijzonder aan de heer H. v. d. Bovenkamp, die als hoofd rolspeler een prachtige Franse ambtenaar te zien gaf. De heer W. v. Manen was uit stekend als de Huzaar Piché, terwijl de heer H. Veldhuizen een alleszins aan vaardbare officier was. Het was een kleurig geheel door de verschilende costuums en de aardige de cors. De regie had onze plaatselijke regis seur, de heer Hanni Berk. MOTORCLUB VEENENDAAL IN TWEEDE RONDE VERKEERS- COMPETITIE De ploeg van de motor- en automo bielclub „Veenendaal" behoort tot de twaalf best-geklasseerde verenigingen van de onlangs gehouden landelijke verkeerscompetitie, georganiseerd door de K.N.M.V. In Veenendaal vond dit „examen" plaats in „La Montagne" op 19 febr. j.l. en de zes besten van dit examen vor men tezamen de Veenendaalse ploeg. In totaal maakte dit team 59 fouten en plaatste zich daarmee nog boven de ploegen van Zeeland en Zuid-Holland en was nummer drie van de provincie Utrecht. Het gevolg hiervan is, dat ook de Veenendaalse ploeg in de tweede ronde zal mogen uitkomen. Deze wordt in Veenendaal gehouden op 26 maart a.s. in „La Montagne". De drie hoogstgeklasseerde ploegen van de tweede ronde gaan naar de lan delijke finale. VEENENDAAL. Eiermarkt. Aanvoer 125.000 stuks. Prijzen van 11,tot 12,25 per 100. Handel traag. BiggenmarkL Aanvoer 80 st. Prijzen van 40,tot 50,per stuk. Han del matig. PROPAGANDA-AVOND C.J.M.V. Om meer bekendheid te geven aan haar zal het Christelijk Jonge Mannen Ver bond (C.J.M.V.) afdeling Veenendaal op zaterdagavond 8 maart a.s. in het gebouw „Ojové" aan het Kostverloren een pro- paganda-avond beleggen. Voor deze gelegenheid heeft het be stuur beslag weten te leggen op de be kende Veenendaalse veldbioloog Adriaan P. de Kleuver, die zal spreken over het onderwerp: „Over middeleeuwse vroom heid en een legendarische hervorming in het Betuwse tweestromenland." Door zijn studie over de geschiedenis van de Neder-Betuwe komt de heer De Kleuver veel in aanraking met de oude kerkelijke archieven en bezichtigd spe ciaal prachtige kerken. Over deze kerken en toestanden voor en na de hervorming in een gebied, dat zo dichtbij ligt en tóch zo onbekend is, zullen wij op deze avond een. schat van wetenswaardigheden te horen krijgen. Jongens en meisjes boven 16 jaar zijn van harte welkom. RITMEESTER- EN SPOORWEGPERSO NEEL BEKAMPTEN ELKAAR OP DE SIGAAR Weer zijn er tijdens de vrijdagavond gehouden rookwedstrijd tussen een team van de Ritmeester sigarenfabrieken en een team van de Ned. Spoorwegen re cords gesneuveld. En wat schier onmogelijk leek gebeur de. Het record asroken, dat met een as kegel van 9.4 cm op naam stond van de heer H. Hovestad (Ritmeester) werd door de heer H. Streuer van N.S. met 9.6 cm as naar de historische annalen der Ritmees ter gejaagd. Ook de ploegprijs voor het asroken was voor N.S. met 34.9 cm tegen de Ritmees ter met 33.5 cm. De recordhouder in het tijdklassement, de heer M. Stuivenberg van de Ritmees ter moest zijn te grote voorzichtigheid met een onttroning bekopen. Zijn sigaar begaf het na 8 minuten en 50 seconden en hij moest de eer laten aan zijn ploegge noot, de heer G. Roelofs, die 2 uur 42 min. en 45 sec. rookte en hiermee ook het re cord van de heer Stuivenberg (2 uur 39 min. 35 sec.) brak. De Ritmeesterploeg werd eerste in de klasse tijdroken met een totaal tijd van 11 uur 56 min. en 51 sec. De N.S.-mannen rookten tezamen 10 uur 5 min. en 27 sec. Tot slot de persoonlijke uitslagen: Asrokers: 1. H. Streuer (N.S.) 9.6 cm.; 2. G. Schoonbeek (N.S.) 9.1 cm.; 3. H. Hove stad (Ritm.) 8.7 cm. Tijdrokers: 1. G. Roelofs (Ritm.) 2.42.45 2. J. van 't Veen (Ritm.) 2.37.50 en 3. Jac. Budding (Ritm.) 2.33.33. Een half uur aandacht voor een biddende kerk (Vervolg van pagina 1.) genboek actueel in de tekening van de worsteling van de kerk en het is de troostbrief voor die strijdende kerk, want de hemel heeft aandacht. „Een half uur stilte in de hemel", met a. de oorzaak; b. de betekenis en c. de duur. Naar aanleiding hiervan zei Ds. Slagboom: Het laatste - het zevende zegel - is geopend. Verwacht wordt, dat nu de toorn Gods zal losbarsten. Maar neen, er is een half uur stilte. De hemel zwijgt, is in spanning en schikt zich voor het laatste bedrijf in de wereld geschiedenis. Maar, zei Ds. Slagboom, de hemel is niet gesloten. Er is bijzondere aandacht voor de strijdende kerk. De zeven engelen met de zeven bazuinen staan klaar tot aankondiging van het oor deel. Maar eerst komt er een andere engel met een gouden wierookvat bij het altaar en hem wordt veel reukwerk gegeven. Zo worden de geboden der strijdende kerk geheiligd en straks ook verhoord. De kerk blijft daarvan niet onkundig. Dan komt het oordeel. De kerk bidt om de komst van het Koninkrijk Gods. Dat Koninkrijk komt; dwars door het oordeel heen. „Waar zult gij dan zijn?" besloot Ds. Slagboom zijn met aandacht gevolgde uiteenzetting. (Van onze sportmedewerker) De wandeltochten zijn in Veenendaal de laatste jaren grootse evenementen geworden. Wie daar indertijd de stoot toe gegeven hebben wordt hier buiten beschouwing gelaten, maar dat hechte samenwerking hiervoor de grondslag is geweest, zal wel niemand kunnen ontkennen. Laten we nu eens even kijken naar de avondvierdaagse van tien jaar ge leden. Toen werd gestart met enkele honderden deelnemers, terwijl het er vorig jaar meer dan dertienhonderd waren. De wandelaars werden als het ware uit de grond gestampt. Ook de jeugd liet zich niet onbetuigd, want onder aansporing en leiding van het onderwijzend personeel, kwamen zij zich in grote getalen aanmelden. Dat ook de inwoners van Veenen daal met deze tak van sport zijn inge nomen, blijkt wel uit de duizenden en thousiaste toeschouwers, die langs de straten de wandelaars, voorafgegaan door welwillende plaatselijke muziek korpsen, opwachten en toejuichten. Een en ander heeft tot gevolg gehad dat in Veenendaal een behoorlijk aantal wandelverenigingen gevormd werden, waarbij (even als bij het organiseren van bepaalde tochten) de zeer gewaar deerde medewerking van .het Veenen daalse bedrijfsleven en industrie zeker niet verwaarloosd mag worden. Waar deze opsomming nu eigenlijk voor nodig; is vraagt u? Wel van het een groeit het ander. Vanzelfsprekend gaat een dergelijke groei ook niet aan de aandacht van de wandeltochten voorbij. Er werd propaganda gemaakt, waar na de wandelverenigingen zich bij de diverse bonden aansloten. Daar is na tuurlijk niets tegen, een ieder heeft ten alle tijden het recht, om zich aan te sluiten bij een bond, waar hij zijn prin cipe gewaarborgd acht. Logisch gevolg was, dat de bonden hun tochten met eigen mensen gingen organiseren, iets wat natuurlijk een ieder billijken kan. De N.W.B. organiseerde echter verder en kwam in Veenendaal tot de stich ting van een wandelcomité dat blijvend de belangen van de N.W.B. zou gaan behartigen. De naam van het comité luidt: „Het Veenendaalse Wandelcomi té". Dit is een naam die wij voor een groepering nu niet bepaald bewonde ren kunnen, maar goed hij is er nu eenmaal. Hoewel dit tot gevolg had moeten hebben, dat ook de leden van de N.C.W.B. een dergelijk comité in het leven zouden gaan roepen, om daarna gezamelijk een overkoepeling van beide bonden te vormen, is dat niet gebeurd. Een en ander scheen nu niet erg lekker te zitten, waardoor een terug slag in de Veenendaalse wandelsport heus niet denkbeeldig was. Wij zijn naar aanleiding hiervan eens een praatje gaan maken met ver tegenwoordigers van beide groeperin gen, waarbij we tot de conclusie kwa men, dat beiden niets liever willen dan volledige samenwerking. Het Veenendaals wandelcomité deel de ons hieromtrent nog mee, dat nog deze week vertegenwoordigers van alle plaatselijke wandelclubs bij elkaar ge roepen zullen worden, om de zaak te bespreken en zodoende te komen tot een overkoepelend orgaan om in volle dige samenwerking gezamenlijk de ko mende avondvierdaagse plaatselijk te gaan organiseren. Wij hebben met het V.W.C. nog even doorgepraat over enkele problemen van de avondvierdaagse en wel met name de inschrijvingsgelden voor de jeugd. Zij voelen niets meer voor een collecte bij bedrijven en industrieën, om de in schrijfgelden voor de jeugd te reduce ren, maar zullen er met klem bij de N.W.B. op aandringen om de bijdrage van de deelnemers van de lagere school te bepalen op 0,50 en voor de school jeugd die bij de senioren thuishoort, op ten hoogste 1,Per slot van re kening is het de jeugd, die de zo nood zakelijke propaganda voor de bonden en de wandelsport maakt. Enige tege* moetkoming zou daarom ook zeker op zijn plaats zijn. NUTSSPAARBANK OVERZICHT FEBRUARI 1958 Ingelegd in 4842 posten 341.087,84 Terugbetaald in 652 posten 235.878,29 Meer ingelegd 105.209,55 Zaterdag wordt het wandelseizoen weer geopend met een aantal wandel marsen georganiseerd onder auspiciën van de N.W.B. In verscheidene plaatsen in Neder land trekken de tippelaars er dan weer op uit, om hun rustige sport in de vrije natuur te demonstreren. Ook Veenen daal blijft met haar vele wandelenthou siasten natuurlijk niet achter. Ongeveer duizend wandelaars hebben dan ook, hetzij in groepsverband of individueel, voor deze tocht ingeschreven. Naar wij vernemen hebben naast de plaatselijke wandelverenigingenook weer vele schoolgroepen voor deze tocht ingeschreven, terwijl daarnaast groepen uit Scherpenzeel, Rhenen, Eist Amerongen, Ede en waarschijnlijk nog uit enkele andere plaatsen, meedoen. De organisatie is in handen van het Veenendaals Wandelcomité, dat bij de ze tocht meteen kan bewijzen wat zij waard is. De tocht gaat door de bosrijke om geving van Veenendaal en Rhenen, om daarna langs het landelijke Achterberg naar Veenendaal terug te keren. Start en finish vinden plaats op het terrein van de Ritmeester sigaren fabrieken. Voor de senioren is het parcours 15 km, voor de junioren 10 km. De route voor beide afstanden is als volgt: 15 km: Start kantine Ritmeester si garenfabriek, l.a. Kerkewijk, le weg l.a. Dennenlaan, 3e weg r.a. Boslaan, einde Boslaan l.a. Middellaan, einde Middel laan r.a. Brinkersteeg, einde Brinker- steeg l.a. Cuneraweg, Cuneraweg 500 meter volgen, 2e zandweg r.a., le weg l.a. grindweg. Bij bord „Boswach ter v. d. Klift" r.a. Daar het parcours u hier door de bossen voert wordt u verzocht de pijlen te volgen. Roodland, korte rust. le weg l.a. Veenendaalse- straat, 2e weg l.a. Cuneraweg, le weg r.a. Zuidelijke Meentsteeg, 2e weg l.a. bij SKF-fabriek r.a. Groeneveldselaan, le weg l.a. Valleistraat, Prins Bern- hardlaan. Hier opstellen voor gezamen lijke intocht: Hoogstraat, Hoofdstraat, Kerkewijk, Finish kantine Ritmeester fabrieken. Het is verboden in de bossen te roken! 10 km: Start kantine Ritmeester si garenfabriek, l.a. Kerkewijk, le weg l.a. Dennenlaan, 3e weg r.a. Boslaan, einde Boslaan l.a. Middellaan, einde Middellaan r.a. Brinkersteeg, einde van Brinkersteeg l.a. Cuneraweg, Cunera weg 500 meter volgen, 2e zandweg r.a., le weg l.a. grindweg. Grindweg volgen tot Veenendaalsestraat, rechts af richting Rhenen, le weg r.a. Róód- land. Korte rust. le weg l.a. Veenen daalsestraat, 2e weg l.a. Cuneraweg, le weg r.a. Zuidelijke Meentsteeg, 2e weg l.a. bij SKF-fabriek r.a. Groeneveldse laan, le weg l.a. Valleistraat, Prins Bernhardlaan. Hier opstellen voor ge zamenlijke intocht: Hoogstraat, Hoofd straat, Kerkewijk, Finish kantine Rit meester sigarenfabriek. Inschrijving voor deze tocht is nog mogelijk voor Veenendaal bij R. Breek- veld, A. de Gelderstraat 62 en bij J. v. Santen, Heemskerkstraat 46. Voor Eist, Rhenen en Amerongen bij A. van Dam, Rijksstraatweg 9 te Eist. De Elsterse muziekvereniging „Cres cendo" heeft de opperwachtmeester der rijkspolitie, de heer H. Kruijthoff een spontane serenade gebracht, omdat hij na veertig jaren de politiedienst ging verlaten. Velen waren samengestroomd om deze huldiging van de opper bij te wonen. De heer Hulzebos, voorzitter van .Crescendo' sprak waarderende woorden en liet zijn dank vergezeld gaan van een grote bloe menmand. Een spontaan applaus uit het publiek deed zijn woorden nog eens extra onderstrepen. Over zijn kwaliteiten als politieman be hoeven we hier niet uit te wijden, dat ligt niet geheel in onze beoordeling, maar enige discussie wordt besloten, dat b. en w. nader op dit voorstel zullen terug komen. RONDVRAAG De heer Van Mourik vraagt om enkele verbeteringen in de o.l. school. De heer Hasselaar wil door het slaan van palen langs het fietspad bij de onverharde Sla perdijk in Overberg een einde maken aan verdere vernieling door auto's van dit pad. Wijst er tevens op dat de lamp bij de Heuvelse Steeg nog altijd niet brandt. De heer Van de Dikkenberg wil het stukvriezen van vele wegen in Overberg tegengaan door de bermen in werkver schaffing te verlagen, waardoor het sneeuwwater beter weggevoerd kan wor den. KLEUTERONDERWIJS RENSWOUDE Van de zijde der commissie voor het kleuteronderwijs te Renswoude vernemen wij, dat gezien de vele aanvragen om toelating tot de school, de mogelijkheid wordt onderzocht om te komen tot ope ning van een tweede klas. Dit maakt het noodzakelijk juiste gegevens in bezit te hebben en daarom stelt de commissie de ouders in de gelegenheid, voor zover dit niet reeds gedaan werd, hun kleuters aan te geven bij de hoofdleidster, mej. M. C. Schuman vóór 15 maart a.s. De kleu ters moeten per 1 april de leeftijd van vier jaar bereikt hebben. Einde maart zal er een ouderavond ge houden worden waar ook de ouders der kleuters die de school nog niet bezoeken toe uitgenodigd zullen worden om reeds bij voorbaat kennis te nemen van deze tak van onderwijs. Rhenen I Ritmeester I 31/»6V» Ritmeester I speelde maandagavond een competitiewedstrijd te Rhenen te gen de club van die naam. De Rit meester schakers wisten de winst mee naar Veenendaal te nemen. De persoonlijke uitslagen zijn: J. W. BuschG. A. Blankestijn Vt1/a E. J. Olvers Drs. G. Koomen 01 H. Visch G. Davelaar01 De Jager C. Beyer 10 Van Zwieten G. Achterberg V»V» J. Verwoert J. de Fluiter 10 Gedurende deze maand werden 95 nieu- Ter Haar E. J. Kalter01 we spaarbankboekjes uitgegeven, terwijl J. Kat Chr. Baars 01 het saldo van 18 rekeningen geheel werd G. J. Coops H. van Manen 01 terugbetaald. H. Spaan Chr. v. DijkV*V» BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Vee nendaal maakt bekend dat aan het poli tiebureau, Hoofdstraat 34 alhier, voor een ieder ter inzage liggen de beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening van 8 februari 1957 no. L/PA 3037 en de daarbijbehorende, op deze gemeente betrekking hebbende kaar ten zoals deze op 1 februari 1958 opnieuw zijn vastgesteld. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin, gelegen binnen een op de kaarten aangeduid en op de lijst omschreven gebied, tenzij deze teelt wordt uitgeoefend op een voor het be trokken teeltjaar in de beschikking ge noemd en op de kaarten aangeduid ge deelte van het gebied. De beschikking is niet van toepassing op tuinen, waarop volgens de beschik king van 29 oktober 1955, no. L/PA 670 een totaal teeltverbod van aardappelen, tomaten en enkele andere gewassen van kracht is. Die beschikking met bijbehorende kaar ten ligt eveneens aan het politiebureau ter inzage. O Volledig geminderd O 100 eerste keus (Ieder paar wordt in uw bijzijn gecontroleerd. O 51 G 30 denier dus zeer sterk 0 15 denier (kristal) zeer fijn en soepel Doe als iederéén en koop bij Hoofdstraat 23-61-65 Veenendaal de spontane huldiging, de serenade van de muziekvereniging en de staat van dienst, spreken voor zichzelf. Dat neemt niet weg dat in de acht jaar, die de opper in Eist dienst heeft gedaan, men in Eist en in bredere kringen, niet alleen als dienaar van het gezag, maar ook als mens respect voor hem heeft ge kregen. Plichtsbetrachtend politieman als hij is, wist hij toch haast altijd de mense lijke kant te zien van de problemen, waarmee hij kreeg te maken. En opper Kruithof heeft kans gezien zijn taak als politieman zo op te vatten dat we ook uit de burgerij van Eist niet zelden de opmerking hoorden maken „we hadden een beste aan hem." En dit is wel een compliment, waaraan wij niets meer hebben toe te voegen. MOEDERCURSUS Woensdagavond 5 maart, s avonds om half acht, zal in het wijkgebouw te Eist een aanvang worden gemaakt met een „moedercursus". Belangstellende dames worden hier verwacht. De cursus om vat totaal acht lessen. De gemeenteraad kwam vrijdag 28 febr. onder voorzitterschap van burgemeester Martens in openbare zitting bijeen. Alle leden waren aanwezig. De raadsleden waren deze avond zeer eensgezind, het geen de vergadering in vergelijking tot andere zeer bekortte. Achtereenvolgens werden de door b. en w. voorgestelde punten z.h.st. goedge keurd: onderhandse verhuring van 13 wo ningen tegen 10,30 per week en van 14 woningen tegen 11,80 per week. Vergoe ding aan de voormalige Montessorischool, idem aan de Chr. school te Amerongen en die te Overberg, het aangaan van twee geldleningen met de N.V.Bank voor Ned. Gemeenten. BOUW BEJAARDENWONINGEN Van de heer Wildeman is een voorstel ingekomen luidende: de raad besluit tot urgentie-verklaring van de bouw van be jaardenwoningen en wijst daarvoor aan het perceel gelegen hoek Holleweg-Beton- weg. B. en w. stellen voor dit in handen van genoemd college te stellen voor ad vies. Burgemeester Martens zegt, dat uit een vroeger gehouden bespreking met de landelijke stichting voor bejaardenhuizen is gebleken, dat er nog al het een en ander aan vast zit. In verband met finan ciering en exploitatie is het verstandig eerst goed de consequenties te weten. De heer Wildeman zegt in zijn toelich ting, dat het er hem in de eerste plaats om begonnen is de raad er van te door dringen, dat de bouw van bejaardenwo ningen hoogst noodzakelijk is. Na nog (32) Met een woedende uitroep wringt jonker To bias zijn hoofd uit de tralies van het kerkerraam en springt overeind. „Wat moet dat betekenen, jij schelm!" briest hij, rood van drift, tegen de poort wachter. „Hoe durf jij het wagen met je lompe platvoet tegen mijn hooggeboren zitvlak te trappen? Daar, ik zal je laten voelen, hoe een jonker van Plauderstein zo'n euveldaad beloont!" Meteen schiet zijn linkervuist met kracht naar voren, maar de poortwachter springt behendig op zij en ontwijkt de slag. Gelijktijdig suist de gebalde vuist van de poortwachter neer op de hoge punt hoed van de jonker, zodat dit hoofddeksel de man als een verkreukelde harmonica over de ogen zakt. „En nu vooruit, naar binnen", gromt de poort wachter, de machteloze jonker in de rug grijpend. „Messire Morghan zal zeker een middeltje weten om je het spioneren af te leren!" (Wordt vervolgd.) De opperwachtmeester H. Kruithof neemt hier met zijn echtgenote en beide dochters de spontane sere nade van „Crescendo" in ontvangst. (Vervolg van pagina 1.) De ene helft van de weg was op gebroken en overal lagen hopen zand en stenen, zodat het nogal moeilijk rij den was, zei L. vrijdag voor het Wage- ningse kantongerecht. De wagen voor me was juist opgetrokken en ik dacht, dat hij z'n vaart wel houden zou, maar hij stopte zo plotseling, omdat er een vrachtauto met stenen aankwam, dat ik niet meer op tijd kon afremmen. U hebt er dus te dicht achter ge reden, oordeelde de officier van jus titie. Als u wat meer afstand had be waard, zou u alle narigheid hebben kunnen voorkomen. Eis: 40,— of 10 dagen. Vonnis: 35,of 14 dagen. Met zijn auto was C. J. de R., mon teur te Veenendaal, uit een uitrit het Verlaat in zijn woonplaats opgereden en daarbij had hij twee op die weg rij dende fietsers zo gehinderd, dat zij flink moesten afremmen en bovendien af stappen om niet door De R.'s wagen aangereden te worden. Een politieman had het hele geval zien gebeuren en, zoals dat gewoonlijk gaat bij overtre dingen, proces-verbaal opgemaakt. Vrijdag verscheen de automobilist voor het kantongerecht in Wageningen. Veel kon hij echter niet tot zijn ver dediging aanvoeren, want, zo legde hij uit, hij was pas elf dagen na de bewuste dag gehoord door de politie. Op 28 sep tember zou het gebeurd zijn, doch toen men op 9 oktober bij hem kwam, kon hij zich uiteraard de feiten niet meer voldoende herinneren. In het proces-verbaal lagen deze evenwel duidelijk vastgelegd en aan gezien een dergelijk document door een ambtseed bekrachtigd wordt, geldt het, ook wanneer er geen getuigen a charge zijn, als voldoende bewijs. Conform de eis van Mr. Baron Van Slingelandt vonniste rechter v. d. Brand met 10,— of vier dagen. A. J. C. M., een jongeman uit Wage ningen, die een of andere verkeers overtreding begaan had, had vrijdag voor het Wageningse kantongerecht niet over geluk te klagen. Hij stond wel op de rol, maar door een abuis had het parket verzuimd het dossier tijdig op te sturen, zodat, toen hij na het afroe pen van zijn naam voor de balie ver scheen, geen vervolging tegen hem kon worden ingesteld. De officier van jus titie eiste derhalve vrijspraak, waarbij rechter v. d. Brand zich aansloot. Licht, dat het M. een tientje heeft gescheeld. het juiste dat U prettig zit en dat U nergens hinderlijk voelt. Gediplomeerd Opticien t/o de Markt - Veenendaal - Tel. 2764

De Vallei | 1958 | | pagina 2