De Erven C Modeshow DIEPEVEEN De Coureur ANT. DE RUITER Firma Kool en Zoon D. A. Kieviet D. van der Meijden Hein van Schuppen meisje op donderdag 20 maart a.s. in gebouw „Eltheto" Inscharing van vee show KLEDINGVERHUUR HOUTVERKOOP Partij herenondergoed Anton Achterberg VRAAG EN AANBOD dameskleding leuke vlotte kinderkleding ELST Weekreklame G. v. SOEST Openbare Aanbesteding CONFECTIELEIDSTER Bent U ook zo enthousiast over de nieuwe stoffen DRALON en TERLENKA I 35,75 f 39,75 f 44,50 I 49.75 Hoogstraat 14-16 Veenendaal Grote Rijwiel- Bromfiets- en Motorcarrier- een grote show. J accuraat persoon wagenwasser E. Weijman Zn „Amerongse Berg" Geha van Leeuwen Bes Petroleumkachels huishoudelijke artikelen gereedschappen Grote Modeshow H. van Schuppen 1.75 Grote sortering vitrage en overgordijnen Aanvang 8 's middags 3 uur 's avonds uur de nieuwste creaties Toegangsbewijzen a I 1.- (incl. Thé Complet) zijn ver krijgbaar aan onze kassa Hoofdstraat 65 (confectiezaak) of telefonisch 08385-3018 Hoofdstraat 65,'.Veenendaal Elke 50 ste bezoeker ontvangt een waardebon „Zonnegloren" gaat bouwen! VEENENDAAL A.s. zondag: Veenendaal Oss '20 Nationale inzameling 1958 van het Leger des Heils FAMILIEBERICHTEN Zo de Heere wil hopen onze geliefde ouders H. v. d. KRAATS H. v. d. KRAATS- v. Hardeveld op 22 maart de dag te herdenken dat zij 25 jaar ge trouwd zijn. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen Geft en Judith Kees en Emmy d Herry Veenendaal, maart '58 Jeanie De Sav. Lom. str. 102 Willy Gelegenheid tot feliciteren 18 maart van 6 - 7.30 uur in gebouw 't Trefpunt Kerkewijk Veenendaal 14 maart zal het 25 jaar geleden zijn dat mijn ouders ST. DE MAN en G. DE MAN- Doornebal in het huwelijk traden en 1 maart was het 25 jaar geleden dat mijn vader zijn functie als hoofd ener Chr. school herdacht. We hopen deze dagen D.V. dankbaar te ge denken. JOKE Veenendaal Beatrixstraat 67. Gelegenheid tot felici teren: 13 maart a.s. van n.m. 7-9 uur in de Pr. Beatrixschool. Namens de fam. Van Wijk en de fam. Pater betuigt de onder getekende zijn dank voor de vele blijken van betoond mede leven bij de teraardebestelling van Gerritje Pater te Rens- woude. K. PATER Renswcudz, maart 1958 Dorpsstraat 33 Dankbetuiging Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan alle en in het bijzonder Dr. v. Ommeren, Zr. Terwey. Ds. v. Viegen en Ds. v. d. Peut voor de vele blijken van belangstelling en betoonde hulp bij de langdurige ziekte en overlijden van onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader B. RENZEN Uit aller naam, Fam. RENZEN. Flst (Utr.), maart 1958 Rijksstraatweg 177 Deze week nog bokkepootjes van 1 nu voor 85 ct p. 250 gr. Zandmoppen 65 ct nu voor 60 ct p. 250 gr. Sprits 65 ct nu voor 60 ct p, 250 gr. Cake van 40 ct nu voor 30 ct per 100 gram. Verder alle soorten zandkoek- es van 65 cent per 250 gram. Uitgebreide sortering chocolade koekjes van 1.— p- 250 gram. Alleen zaterdag cano's van 17 ct. voor 15 ct. Het gevulde koekjeshuis Patrim. laan 74 Autorij- en Verkeerschool VI VI Telefoon 2596 - Kerkewijk 29 - Veenendaal Wilt U voor de vacanties nog in t be zit zijn van Rijbewijzen BE, CE, DE, neem dan RIJLESSEN bij de Uw succes is dan pas verzekerd. Wij raden U aan alvorens U autorijlrs neemt eerst onze LEERZAME VERKEERSLESSEN te volgen, in woord en beeld. Dat bespaart U vele autorijlessen IEDERE DINSDAGAVOND OM 8 UUR Door het gemeentebestuur van Amerongen zal op dinsdag middag 25 maart 1958 om 14.30 uur ten gemeentehuize aldaar worden aanbesteed Het bouwen van 5 woonhuizen aan de Schapendriït te Amerongen. Zolang de voorraad strekt zijn bestek en tekeningen verkrijg baar a f 12.50 bij de architect A. A. van Ommen, Grebbe- weg 60 62 te Rhenen Bij toezending per post, na ontvangst van postwissel, groot f 13.-. Restitutie van onbeschadigde exemplaren f7.50 per stel op de dag van aanbesteding. Het gemeentebestuur, T. Magendans, Secretaris W. Martens, Burgemeester TRICOTFABRIEK te ELST tU) zoekt Sollicitanten moeten leiding kunnen geven aan de knip- en confectieafdeling, en moeten dus goede kennis hebben van naaimachines, en van knippen en naaien aan de hand van een schets. Schriftelijke sollicitaties gaarne met vermelding van leeftijd, diploma's, huidige en vorige werkkringen, af schrift getuigschriften en verlangd salaris. GEMEENTE RHENEN Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat tot uiterlijk 22 maart a.s. gelegenheid bestaat tot het aanmelden van vee ter inscharing op de uiterwaarden bij de stad of te Rem merden en in de Achterbergse Meent. Aanmelding ter secretarie, afdeling algemene zaken, van 9.00 tot 12.30 uur door aanvragers persoonlijk. Dekken door de stier der gemeente of gebruikmaking van K.I. voor het ingeschaarde vee is verplicht. Het vee moet vrij zijn van tuberculose en zijn geënt tegen mond- en klauwzeer, het jongvee ook tegen abortus De weiionen bedragen 130,voor een koe, 105, voor een vaars en 75,voor een pink. Wordt op de uiterwaarden een week eerder ingeschaard dan in de Meent dan worden deze bedragen met 10,ver hoogd. TERLENKAROKKEN in zwart - anthraciet - grijs lever - beige en mooie ruiten in ALLE maten. DRALONJAPONNEN MET JASJE, met strakke rok en met plissérokken. DRALON POSITIEPAKJES, in leuke kleine ruitjes. MERITA POSITIEPAKJES, bijzonder leuk modelletje I 29.75. De Rijwielhandel Rein Veenendaal, Gortstraat, geeft op 13, 14 en 15 maart in gebouw „Eltheto", Fluiters- straat, van de bekende merken Batavus, Berini en Sparta Ook zal op deze show alle soorten kinderrijwieien tentoongesteld worden. De zaal is geopend van 2- tot 10 uur. Uw bezoek zal door ons zeer op prijs worden gesteld. Met onze uitgebreide collectie gelegenheidskleding kunnen wij voor elk figuur de juiste kleding leveren. Alles voor de bruidegom. - Bont voor de bruid. Bruidsjonkerpakjes en bontcapes voor de bruids meisjes. Voor het gevolg: bontjassen en bontstola's van zeer mooie bontsoorten. Voor de verhuur een geheel aparte afdeling. HOOFDSTRAAT 46 - Telefoon 2639 Komt U tijdig even passen? Gratis thuisbezorgd en gehaald. Gevraagd voor het bijhouden van kaartsysteem. Goed handschrift vereist. Tevens gevraagd Aanmelden N.V. DE HAAS Kerkewijk 91, Veenendaal 1908 1958 Zaterdag 8 maart a.s. nam. 3 uur nnrkTinn OPENING van ons NIEUWE (JFfclNllNlJ BEDRIJFSPAND aan de Molen straat 8-10 Door vlotte en nette bediening hopen wij, evenals de voorbijgegane 50 jaar, Uw vertrouwen te behouden. Receptie en bezichtiging 4—5 uur. SCHILDERSBEDRIJF Amerongen op donderdag 20 maart 1958 te prompt 9 ure in da zaal bij pension 't Centrum te Leersum. OPENBARE VERKOOP BIJ AFSLAG tegen contante betaling. Op Zuylestein en op de Vlakke Berg: 185 kavels gesorteerde lichte tot zware slieten, paal- en zaaghout 34 paal- en timmerhout 71 gesorteerde lorken slieten Op de Elsterberg: 30 kavels berkenbrandhout Kavellijsten verkrijgbaar bij de boswachter H. J. van Bouw- horsf, Koepel, Amerongen. Aanwijzing op maandag 17, dinsdag 1 8 en woensdag 19 maart telkens om 9 uur en 2 uur per rijwiel vanaf de Koepel. In de week van 7 t/m 14 maart koopt U bij ons voordelig licht beschadigd voor f39.50 De ideale bijverwarming in het voor- en najaar, grote capaciteit en zuinig. Voor al Uw en naar het adres in de gelderse vallei Fa. GEHA VAN LEEUWEN - Hoogstr. 7 - V'daal vraagt accuraat voor de bediening van de kassa en eenvoudig kantoorwerk. Leeftijd 18 a 21 jaar. Wapeningen O O in Hotel „De Wageningse Berg", te Wageningen. Woensdag 12 maart, aanvang 3 en 8 uur. Kaartverkoop telefoon 0 8370-2056 Slips, maat 5 6 7 1,50 1,60 1,70 Hemden zonder mouw, maat 5 6 7 1,75 1,85 1,90 Pracht geminderde nylons 30 denier 2,23 Kristal nylons, 15 denier, met overtoonhiel2,95 Crêpe nyons, taupe en mode3,90 Verder volledig gesorteerd in Vasana nylons vanaf 2,95 Zwarte en gekleurde crêpe nylonsokjes 2,15 Dr. Slotemaker de Bruïneplein - Telefoon 2091 LfymlmÜiXfOntitmt PLAATSEN PE GARNITUREN KEUS UIT PE NIEUWSTE VITRAGES EN ST0FFEM o.a. effen Dobby stof Aristo kleurecht Manufacturen Woninginrichting Hoogstraat 12 Zie speciale etalages Hoofdstraat 1 00 Veenendaal Hoogstraat 1 2 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent Te huur Opel Rekord '55 All. Risk. verz. voor binnen- en buitenland, met radio en verwarming, 18 ct per km. H. van de Dikkenberg, Val leistraat 69, Veenendaal. Te koop een i.g.st.z. tran sportfiets. Te bevr. Emma- laan 21, Geld. Veenendaal. Te koop 150 jonge hennen HxR. De Sav. Lohmanstr. 56 Veenendaal. Te koop een kippenhok 8x4 m. Te bevr. Valleistraat 107, Veenendaal. Bouwterrein aangeboden v. dubbel woonhuis in Veenen- daal-zuid. Brieven onder nr. 3806 aan het bur. v. dit blad. Te koop kinderwagen half hoog model. Te bevr. Dah liastraat 19, Veenendaal. Te koop voor halve prijs, wegens plaatsgebrek een Zweeds ahorn houten slaap kamer ameublement, zonder linnenkast, 3 jaar gebruikt. Westersingel 11, Veenendaal Flinke werkster gevraagd, werktijden nader overeen te komen. Kerkewijk 33, Veenendaal. Woningruil: Aangeb. flat Rembrandtlaan 4 hoog. Ge vraagd andere woning te Veenendaal zuid of omge ving Bóslaan. Brieven onder nr. 3807 aan het bur. van dit blad. Te koop i.g.st.z. kinderwa gen. Jan Steenlaan 34, Vee nendaal. Te koop in aanbouw zijnde moderne woningen te Rhe nen. Kooppr. vanaf 14.500,- Mogelijkheid tot verkrijgen van extra-bouwpremie voor koper (ca. 900,-). Te bevr. F. E. Ringenaldus, Doorn. Kortenburglaan 15, tel. 2525. Bij huize „Chic" in de Patri moniumlaan ontvangt u bij elke doos crème Puf, van Max Factor, een tube Invi sible foundation gratis. Te huur grote dubbelwandi ge stenen garage. Cunera- weg 421, Veenendaal. Gevraagd wegens naar huis komen van keukenmeisje, wat ons zeer spijt, één net keukenmeisje of kookster in klein Rusthuis van 60 pers. Ook aan zelfde adres een nette verpleegster of ver pleeghulp. Br. aan hoofd der inrichting. W. den Toom, Kerkewijk 14, Veenendaal. Te koop Kaptein Mobylette, bouwjaar 1955. Munniken- weg 117, Veenendaal. Ter overname nieuwe elek. wasmachine, ongebruikt, 55 ltr. inhoud. 1 jaar garantie. Slechts 145,-. Brieven on der nr. 3809 aan het bur. van dit blad. Huishoudster, boerenstand, zoekt betrekking bij alleen staande man, boerderijtje. Chr. beg. Brieven onder nr. 3807 aan het bur. v. dit blad. Te huur aangeboden opslag terrein, 22 aren. Gunstig ge legen. Br. Postbus 603, Rot terdam. Te koop enige percelen slie ten en palen. Te bevr. J. W. Luimes, Haarweg 22, Over- berg. Een sterk driewielig onder stel geschikt voor gierbak. Bij H. van de Bosch, wagen maker, Kerkewijk, Veenen daal. Te koop z.g.a.n. Holland Electro stofzuiger. Pr. 70,- Dahliastraat 4, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. wandelwa gentje. Van Beek, Lariks- laan 35, Veenendaal. Voor bejaarde dokterswe duwe te Rhenen wordt ge zocht een interne hulp voor gezelschap en lichte verple ging. Brieven onder nr. 3808 aan het bur. van dit blad. Te koop aangeboden bruids japon, wit, maat 40, Rem brandtlaan 32, Veenendaal. Aangeboden prima kook kachel. Dennenlaan 55 bis, Veenendaal. Gevraagd werkster 1 mor gen per week. Van Limburg Stirumstraat 1, Veenendaal. Te koop ramen en deuren van afbraakserre. Herenstr. 101, Rhenen. Te koop Underwood schrijf machine in prima staat. Pr. 135,-. Patrimoniumlaan 11, Veenendaal. Huisslachters, voor varkens darmen naar Jan van Rhee's slagerij, Valleistraat 23, tel. 2452, Veenendaal. Te koop een wit hondje, Dwergkeesje. D. van Omme ren, M. Hobbemastraat 5, Veenendaal. Te koop 2-pers. spiraal. Eenvoudlaan 18, Veenendaal Te koop jonge hennen WxR WxH, HxR, Reds. G. Ver- weijs, Bruinhorsterweg 4, tel. 453, Ederveen. Voor het schoonhouden van onze winkel en kantoren, vragen wij voor zo spoedig mogelijk een werkster. Werktijd nader overeen te komen. Fa. Fr. Diepeveen, Hoofdstraat 29, Veenendaal. Permanent? Vanaf 7,-. J. Slotboom, Dames- en He renkapper, Kerkewijk 48, tel. 3178, Veenendaal. Onze mannequins tonen U: op het gebied van En als bijzonderheid: KINDERMANNEQUINS die U laten zien. Deze week reclame 150 gr. pekelflees 0,69 en 500 gr. leverworst 0,60. Slagerij B. van Leeuwen, Munnikenweg 2, tel. 2323, Veenendaal. Vor cement, kalk, gips, golf platen enz. naar Joh. Drost Eist (U.) Tel. 284. Broeiramen uit voorraad. Joh. Drost, Eist (U.) tel. 284 Voor alle frais- en ploeg- werkzaamheden aar het bes te adres F. Beijer, Parallel weg 89, Veenendaal. Ruime sortering behang in de meest moderne tinten. Vraagt stalenboek bij: Dro gisterij „De Helm", Dr. Slot. de Bruïneplein 25, tel. 2390, Veenendaal. Te koop sport- en gewone merkrijwielen iets bescha digd 150,-. Kinderrijwielen van 8 tot 12 jaar iets bescha digd met remnaaf 85,-. N. van Ek, Pr. Bernhardlaan 1, Veenendaal, tel. 2533. Zoek belangrijke verzame ling of partij postzegels. Br. Postbus 15, Diemen (N.H.) Te koop 150 jonge hennen. HxR. De Sav. Lohmanstraat 56, Veenendaal. Te koop meisjesfiets. Leef tijd 6-10 jaar. Middelbuurt- seweg 16, Veenendaal. Te koop of te ruil voor bromfiets, scooter in prima staat. Middelbuurtseweg 16, Veenendaal. Gevraagd bosfazanten en parkieten. .Tropica' Nassau laan 4, tel. 9116, Ede. Voor tropisch enkoudwater- vis. Planten enz. is uw adres „Tropica", Nassaulaan 4, tel. 9116, Ede. Te koop 4 clubs met ronde tafels, dresoir en vloerkleed Alles in prima staat. Emma- laan 32, Veenendaal. Te huur zit-slaapkamer met vrije keuken. Heemskerkstr. 5, Veenendaal. In onze herensalon 's woens dags kinderknippen 65 ct. J. Slotboom, Dames- en He renkaper, Kerkewijk 48, tel. 3178, Veenendaal. Te koop kinderwagen hoog model, donkerblauw, als nieuw. Julianastr. 36, Vee nendaal. Te koop z.g.a.n. kinderwa gen, licht grijs. En een goe de vulkachel merk „Etna" P. van Ginkel, Oude Holle- weg 3, Renswoude. Gelegenheid gevraagd voor het mesten van hanen op contract. Inl. G. van Laar, Grindweg 19, Achterberg. Overhemdreparaties, repa ratie-inrichting „Tempo", Zandstraat 84, Veenendaal. Te koop sportr ij wielen, ant. kleur, van 200.- iets be schadigd nu 150,-. N. van Ek, Prins Bernhardlaan 1, Veenendaal. Telefoon 2533. Gewolmaniseerde paaltjes leveren wij uit voorraad. Hebben een levensduur van 10 15 jaar. Desgewenst ook op maat gezaagd. L. van de Bosch C.V., Geerseweg, Vee nendaal. Kousenhuis „Tempo", Zand straat 84, Stretch nylons 3,75. Gebruik voor uw muren „Riomat" muurverf. Afwas- baar en hygiënisch. Ver krijgbaar bij: Drogisterij ,De Helm', Dr. Slot. de Bruïne plein 25 tel. 2390 Veenendaal vVlj maken golf snede in uw jude tafelmessen 0,25 p. >tuk. Grotere messen naar /erhouding duurder. Binnen 14 uur klaar. Fr. Diepeveen, (nofdstraat 29. Veenendaal. Het witste wit met wonder- wit geeft niet af en geeft geen strepen. Verkrijgbaar bij: Drogisterij „De Helm" Dr. Slot. de Bruïneplein 25, tel. 2390, Veenendaal. financieringen van: auto's, notoren, bromfietsen machi nes enz. verzorgt voor u voordelig het Assurantie kantoor Brouwer. Kanaalw. Veenendaal. tel. 2918. Kousenhuis „Tempo", Zand straat 84, le keus Enkalon- crystal 1,98. Te koop Sparta bromfiets, gelijk fabrieksnieuw, Cune- ralaan 1, Rhenen. Rijwielen te huur, per uur. per dag, per week en per maand. Rijwielstalling „De Klomp", Tel. 241, De Klomp. Te koop Singer ringspoel- naaimachine in pracht sa- lonkast als nieuw, pr. 195,- 5 jaar garantie. G. van dei- Garde, Curieraweg 328, Rhe nen, tel. K 8385-2332. Boortoestellen Philips Audium, batterijen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, tel. 1184, Veenendaal. Tekoop Singer handnaaima chine ringspoel in pracht koffer 5 jaar garantie 135,- G. van der Garde, Cunera- weg 328, Rhenen, tel. K 8385- 2332. Uw oude hoed kan keurig opgeknapt worden. Dinsdags brengen, zaterdags klaar. Van der Zee, Hoofdstraat 75, Veenendaal. Reparatie-inrichting „Tem po", kousen, overhemd, tex- tielreparaties. Vanaf heden weer verkrijg baar bruine carbolineum. koolteer groene carbolineum mat en glans. Prima kwal. concurrerende prijzen. J. Kool, Holleweg 4, tel. 2461, Geld. Veenendaal. Te koop Unicum hand- en trapnaaimachine (kan wor den gebruikt als hand- en trapnaaim.) Prijs 95,-. 5 j. garantie. G. van der Garde, Cuneraweg 328, Rhenen, tel. K 8385-2332. Hebt u saus of witwerk, vak kundig timmerwerk? Dan naar schoorsteenvegersbe- drijf Van Meegdenburg. Ook gespecialiseerd in boeren werk. Prijs billijk. Schut- tersteeg 19, tel. 9505, Ede. Te koop partij voederbieten. W. van Laar, Grindweg 19, Achterberg. Te koop een z.g.a.n. babybox Jan van Nassaulaan 14", Veenendaal. Voor Nobel olienaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Veenendaal. Tel. K 8385-2414. Voor ser vice K 8385-2361. Te koop 4 stoelen, 2 fau teuils, tafel en dressoir in prima staat. Te bezichtigen zaterdag tussen 3 en 4 uur. Eikenlaan 73, Rhenen. vuur levering van olie voor oliehaarden is uw adres: J. Henken, Koninginnelaan 27, Veenendaal. Tel. K 8385-2361. Deskundig op het gebied van oliehaarden, dus voor 100 service en bediening. Kousenhuis „Tempo", Zand straat 84, Pin-Point nylons, laddervrij 3,95. Te huur 2 nieuwe Fiats 600. Bij G. Hardeman, Mulders laan 80, Veenendaal, tel 3168 Te koop wegens plaatsge brek half Engelse kinderwa gen. Als nieuw, kleur wit- zwart. Prijs 90,-. Bruine Engseweg 8, Rhenen. Zoek belangrijke verzame ling of partij postzegels. Br. Postbus 15, Diemen-N.H. Zit u met verwarnungsmoei- lijkheden? Vraagt u dan eerst bij ons aan. Wij zijn specialist in oliehaarden. Geha van Leeuwen, Vee nendaal, Hoogstraat 7, Tel. K 8385-2414. Voor E. M. Jaarsma olie haarden naar Geha v. Leeu wen, Hoogstraat 7, Veenen daal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Voor Becht en Dyserinck oliehaarden naar Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Vee nendaal. Tel. K 8385-2414. Voor service K 8385-2361. Op 6 januari 1.1. heeft het dagelijks bestuur van de Christelijke Veren ging tot stichting en exploitatie van Sana toria voor lijders aan longziekten en tuberculose te Utrecht, aanbesteding gehouden van de bouw van een kerk annex recreatiezaal. Naar aanleiding van de binnenge komen opgaven is het werk gegund aan de Firma v. d. Wal en Steeds te Utrecht, voor een bedrag van 259.740, exclusief technische installaties en meubilair. Het gebouw zal verrijzen op de ter reinen van het Sanatorium „Zonne gloren" te Soest, waarmee in een drin gende behoefte zal kunnen worden voorzien. Het reeds enkele jaren geleden in bet leven geroepen „Bouwfonds" blijkt niet voldoende middelen te bezitten om de bouwkosten hieruit geheel te kunnen voldoen. Het bestuur hoopt met de medewer king van geheel Protestant Nederland en de reeds ingeschreven „Bouwfonds" blijkt niet voldoende middelen te be zitten om de bouwkosten hieruit ge heel te kunnen voldoen. Het bestuur hoopt met de medewer king van geheel protestant Nederland en de reeds ingeschreven „Bouwfonds leden", de laatste „stenen", nog be nodigd voor deze bouw, te kunnen aandragen. BENOEMING A. J. TE PASKE IN VASTE DIENST AAN O.L.-SCHOOL Sinds 1 oktober j.l. is als onderwijzer - in tijdelijke dienst werkzaam aan de openbare lagere school te Veenen daal, de heer A. J. te Paske. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de heer Te Paske thans te benoemen tot onderwijzer in vaste dienst. Veenendaal I speelt a.s. zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen de zuidelijke tweedeklasser Oss '20. DADERS GEPAKT De daders van de inbraak in de o.l. school te Eist, die enige tijd geleden werd gepleegd, zijn in arrest en heb ben bekend. De daders S. en B„ af komstig uit Amsterdam, hebben in to taal 42 inbraken gepleegd. Verleden week hebben zij in Alphen aan den Rijn voorlopig wel hun laatste inbraak gepleegd, in een fabriekskan- toor. Door oplettendheid van een agent van politie, die het nummer van een geparkeerde wagen aldaar noteerde, konden zij in Amsterdam worden aan gehouden. FIRMA A. VAN INGEN ONTVANGT GROTE OPDRACHT Evenals met de voorgaande statie- bezoeken aan ons land, heeft ook nu weer de smederij-constructiewerkplaats Firma A. van Ingen en Zn. te Eist, een grote order ontvangen voor het maken van verkeershekken, die voor afzetting worden gebruikt. Eén en ander houdt verband met het koninklijk Engelse be zoek aan ons land. BAZAAR VOOR OUDEN VAN DAGEN Een aantal vertegenwoordigers van verschillende plaatselijke verenigingen heeft besloten de afdeling Renswoude van het Ned. Rode Kruis hulp te bieden bij het verkrijgen van de nodige finan ciën voor de zo zeer gewaardeerde auto tocht voor de ouden van dagen. Daartoe is een actie-comité gevormd, dat thans heeft besloten een bazaar te organiseren waarvan de opbrengst beschikbaar ge steld zal worden aan het afdelingsbestuur van het Rode Kruis. Het voornemen bestaat de bazaar te houden op vrijdag en zaterdag, 28 en 29 maart a.s. Teneinde een zo groot mogelijke netto opbrengst te verkrijgen zal een rondgang door de gemeente worden gemaakt ge durende het tijdvak van 10 tot en met 20 maart a.s. Het actie-comité verzoekt een ieder voor dit doel iets af te willen staan in de vorm van geld of goederen. Alles, ook levende have is van harte welkom. De collectanten zijn voorzien van lijsten, waarop het gegevene kan worden aange tekend. Op aller medewerking wordt gerekend en daarvoor wordt bij voorbaat dank be tuigd. Voor het merendeel van onze land genoten is de barmhartige Samaritaan het inbegrip van de (het Christelijk ideaal het dichtst benaderende) vorm van naastenliefde daadwerkelijke hulpverlening daar, waar de nood aan de man is, zonder aanzien des per- soons. 1958 is voor het Leger des Heils een „Contactjaar". Het zoekt contact met u, om u te vertellen van het Evangelie van Jezus Christus. Maar het zoekt óók (en dat doet het eigenlijk elk jaar) contact met uw por temonnee om het werk der barmhartig heid te kunnen voortzetten, dat van dat Evangelie zulk een wezenlijk deel is. Van 10 tot 23 maart zal de traditio nele Nationale Inzameling van het Le ger des Heils weer worden gehouden. Met collectebussen en intekenlijsten zullen de heilssoldaten huis aan huis, op kantoren en in fabrieken, een bij drage vragen. Er zijn geen grote prijzen mee te winnen. Het is ook geen chantage op uw „kwade geweten". Het is heel eenvoudig de barmhartige Samaritaan, die het alleen niet meer af kan. In die zin zal - zoals u het terecht van het Leger des Heils mag verwach ten, uw geld ook worden gebruikt. Wie zou dan nog „Nee!" willen zeg gen? „VOGEL-KOYEN" NABIJ VEENENDAAL (Veryolg van pagina 1.) te sien. Onder om de hondtjens door te laeten loopen. Den Koijman heeft maer eens daegs als 't goet weer is, en de wint van hem heeft, te koijen, twee- mael ten hooghsten, dat is 's mergens vroegh en 's avondts, want als 't regen- achtigh weer maeckt soo leggense op 't veldt en dan druppen de pijpen soo dat als dan soowel niet en willen in- gaen. Als 't vriest soo comen se noch wel bij d'andere Enden, in de plas, als 'er stal is, (d.i. als er staleenden zijn) en dan loopen noch wel over 't ijs inde pijpen. Vande Koy-hondtjens. Werden geleert en bedreven om langhs 't water binnen de Rietheijnin- gen om te loopen, daer dese wilde vo gelen uijt nieuwsgierigheijt nae toe schieten, En de tamme Enden omdat den Koijman haer dan wat kennipsaet (hennip) voorwerpt, daer dese op ge went zijn en d' andere derwaerts doen volgen en tot voor de pypen mede locken. Langhs de pijpen zijn riete schuttin gen, des 't wilt gevogelt onder de selfde boogen zijnde, soo siet oft verthoont sich den Koijman over de riete schut tingen oft tusschen dese schermen aen- de pijpen, waerdoor dit gevogelt (als zijnde wonder schielijck ende wonder schouw, sonder 't welck oock soo niet souden te vangen zijn) de pijpen inne- waerts nae achteren toe schiet tot in de spiegel (soo sij dat noemen) zijnde een cleijn Fuijcksken dat met eenen hoep aen de groote Fuijck achteraen met twee stockskens is vastgemaeckt. 't Selfde Fuijcksken is als een vis- fuijck vóór wijt en achter engh. Sij ne men 't selfde dan aft om den vogel uijt te haelen, die sij een draeij oft drij ge ven en dan hals breecken, en dan in een dodt oft een bos jen dat daer achter staet in werpen, ende 't fuijcksken weer aensteecken. Met dit droeve eendenlevenseind moeten wij ons artikel besluiten... D. PHILIPS.

De Vallei | 1958 | | pagina 4