Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor de KANTONRECHTER mm$ op Tim Fa. J. F. TAK MULDER Jeugdwerkleider A. H. van Pijpen bevestigd De automatisering ELISABETH EN PHILIP KOMEN NAAR NEDERLAND AGENDA ELST ZEISS 32e jaargang WOENSDAG 12 MAART 1958 Nr. 19 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel JAN EDINK NUMMER VIER DEMONSTRATIE belicht door C.N.V.-secretaris B. Roolvink VIENNA" Hoortoestellen De critiek De hertog ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN PUNKTRL Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" ln de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent In een bijzondere morgendienst - waarbij o.a. het voltallige college van B. en W. en de gemeente-secretaris aanwezig waren - bevestigde Ds. W. Goedhart j.l. zondag de onlangs door de Ned. Ilerv. Evangclisatievercniging „Sola Fide" be noemde jeugdleider voor Veenendaal, de heer A. II. van Pijpen. Het stemt tot vreugde en dankbaar heid, begon Ds. Goedhart, dat Sola Fide heeft kunnen overgaan tot het benoe men van een jeugdwerkleider. Het jeugdwerk breidt zich uit, zodat nu reeds het aanstellen van een terzake kundige kracht gewenst en verant woord is. Ds. Goedhart zei, dat hij hieraan drie jaar geleden, toen hij voor vast aan de kring „Sola Fide" werd verbonden, niet had durven denken. Verder zei spreker: Men klaagt wel eens, dat er voor de jeugd zo weinig wordt gedaan, behalve dan de weke lijkse catechisaties en het jeugdwerk, verricht door vrijwillige krachten. De heer Van Pijpen, aldus Ds. Goedhart, zal in de gelegenheid zijn voldoende tijd en arbeid aan dit doel te wijden. Spreker wees er op, dat er nu niet een soort hiërarchie in functies bij „Sola Fide" zou ontstaan, waardoor de jeugd werkleider een „hulpje" van de predi kant zou zijn. Wij zullen trachten het samen te doen, zei spreker, èn de do minee èn de jeugdwerkleider èn - dit mag niet worden vergeten - de ganse gemeente van „Sola Fide". Het is ook volgens Ds. Goedhart niet de bedoeling dat men daardoor gaat zeggen: Bij „Sola Fide" moet je zijn, want daar is het voor elkaar. Er hoeft in Veenendaal helemaal niet over gesproken te worden, zei spreker met nadruk. In de dienst van Jezus Christus wordt van ons verlangd dat wij bescheiden en nederig ons ge ven aan zijn opdracht. Ds. Goedhart besprak in dit verband de tekst voor deze bijzondere dienst, n.l. Joh. 13 5. Jezus toonde zich zo nederig, dat hij de discipelen de voeten ging wassen. Volgens Ds. Goedhart hoeft dit voor beeld geen letterlijke navolging, maar wel de nederigheid die eruit spreekt. Na door Ds. Goedhart te zijn beves tigd, sprak de heer Van Pijpen een kort woord tot de aanwezigen. Hij be gon met de wens uit te spreken, dat hij vooral op de hulp van de gemeente leden mocht rekenen. De heer Van Pijpen wees er voorts o.m. op, dat de oudere en de jongere generatie elkaar dikwijls zo slecht ver staan, elkaar zo moeilijk begrijpen. Dit komt, omdat de ouderen op een be paald niveau blijven staan en vanaf die bepaalde hoogte tot de jongeren spreken. Spreker noemde in dit verband een discussie, welke momenteel gaande is tussen een aantal predikanten en die beoogt, het benaderen van de jonge mensen. Hierbij zegt de ene partij: De ouderen hebben het nog zo slecht niet gedaan. Zij hebben de vrijheid bevoch ten en voorts een grote culturele erfe nis en een volkomen vernieuwde kerk nagelaten. De andere partij vraagt zich echter af: Wat hebben wij ervan te recht gebracht? Durven wij nog over succes te spreken? Of moeten wij eigenlijk zeggen, dat wij in het geheel geen wereld voor de jongeren gebouwd hebben? De ouderen, zo voegde de heer Van Pijpen op grond van deze discussie aan zijn woorden toe, hebben moeite -om datgene wat zij verworven hebben dis putabel te stellen, om de jongeren de kans te geven zich hierover hun oor deel tet vormen. Spreker herinnerde hierop aan een woord van Augustinus, dat inhoudt: God is al nederig en een mens is nog trots. God geeft alles in discussie, aldus de heer Van Pijpen. Daarvan is Zijn Zoon, Jezus Christus, het bewijs, doch een mens wil alles, wat hij verworven heeft, behouden. Nadat de heer Van Pijpen de ge meente Psalm 150 1 en 3 had laten zingen, besloot Ds. Goedhart de dienst. (Zie verder het artikel op pag. 2) DAMKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Met evenveel punten als Wim Roozen- burg bezet onze plaatsgenoot, de heer Jan Edink de vierde plaats in de strijd om het persoonlijk kampioenschap dam men van Nederland. De eerste plaatsen in de eindstand zijn als volgt: 1. en 2. Ir. G. E. van Dijk en R. C. Keller met 20 punten; 3. en 4. W. Roozenburg en J. Edink met 16 punten. De machine gaat de mens in het bedrijf meer en meer verdringen. De mechani satie - het overnemen van de handen arbeid door de machine - is niet iets van de laatste jaren. Dit proces voltrekt zich al jarenlang. Van de laatste tijd is echter de automatisering, het volledig vervan gen van de mens door de machine. Zowel het handelen als het denken wordt door de machine verricht. Over de problemen aan deze automati sering verbonden, sprak woensdagavond j.l. voor de Chr. Besturenbond Veenen daal de heer B. Roolvink, landelijk secre taris van het C.N.V. De heer Roolvink kon de werkloosheid niet los denken van de automatisering, hoewel volgens hem de vrees voor grote werkloosheid sterk overdreven is. De automatisering kan slechts in een klein deel van het bedrijfsleven - ongeveer 10°/o - worden toegepast. Handenarbeid zal dus altijd in de meerderheid blijven. Door de automatisering, aldus spreker, kunnen de produktiekosten laag worden gehouden. In de geautomatiseerde be drijven zijn ook de werktijden meestal korter. Een schaduwzijde noemde de heer Rool vink de toeneming van het ploegenwerk en als bijzondere factor voor de onder nemer: het enorme kapitaal, dat nodig is om de automatisering te verwezen lijken Er kan niet. meer worden gewerkt met een machirié 'totdat deze op dc draad versleten is, maar men zal moeten letten op de economische levensduur ervan. Hierdoor is een betrekkelijk spoedige vernieuwing van het machinepark nodig. Dus de vermindering van de benodigde menselijke arbeid voor het maken van produktiegoederen wordt opgevangen door werk om de grotere omzet van ma chines en installaties bij te houden. In geautomatiseerde bedrijven is het lopende handwerk verder afgelopen en ook hierdoor weer een stuk problematiek verdwenen. Om verschillende redenen veronder stelde spreker, dat op de duur de leer plicht nog langer zal worden. Aan een kant is dit goed, want automatisering vraagt hoog-geschoolde vaklieden en hooggeschoold kader voor leidinggevende functies. Ook is het noodzakelijk dat de teamgeest meer wordt bevorderd en dat in het bedrijf meer aandacht wordt be steed aan menselijke verhoudingen. Zo ziet men, aldus de heer Roolvink, dat enerzijds de mens overcompleet dreigt te worden en daardoor anderzijds steeds meer behoeften ontstaan. Er is meer vrije tijd, dus meer behoefte aan recreatie, zeer zeker bij een eventuele vrije zater dag. Nauw hiermee samen hangt het ont staan van meer werkgelegenheid in het vervoer-, hotel- en pensionbedrijf, welke bedrijven niet voor automatisering vat- VI op woensdag 1 9 maart in ..Hotel de Haas", markt 16, Veenendaal van 's mor gens 11 uur tot 's avonds 9 uur. Hoofdstraat 106 Veenendaal VEENENDAAL Donderdag 13 maart Paasveeten- toonstelling. Bazaar voetbalvereni ging „Veenendaal" t.b.v. Bouw fonds, ook vrijdag, in de Eierhal, iedere avond tot 11.30 uur, zater dag 2-11 uur. Vrijdag 14 maart en zaterdag 15 maart, rijwiel-, brom fiets- en motorcarriershow van fa. Rein Veenendaal, in gebouw „El- theto", van 2 tot 10 uur. Zaterdag 15 maart bijeenkomst Herv. Jeugd raad in geb. „Bethel" naast Julianakerk. ELST Zaterdag 15 maart uitvoering mu ziekvereniging .Crescendo'' in zaal „Sportlust" AMERONGEN Zaterdag 15 maart Nutsavond met kleinkunstprogramma, in het club huis. HELICOPTER GELAND Een militaire helicopter, afkomstig van de vliegbasis Soesterberg, kreeg vrijdagmiddag boven Veenendaal een motorstoring. De piloot zette zijn toe stel onbeschadigd aan de grond op een weiland aan de Prins Bernhardlaan. Zaterdagmiddag is het toestel, na ge repareerd te zijn, weer opgestegen. BIJEENKOMST IIERV. JEUGDRAAD Voor de Ned. Herv. jongelings- en meisjesvereniging zal wederom een ge combineerde vergadering worden gehou den. Deze bijeenkomst zal plaats vinden op zaterdagmiddag en -avond 15 maart a.s .in het verenigingsgebouw „Bethel" naast de Julianakerk. De deelnemers zul len gezamenlijk de broodmaaltijd gebrui ken. Het voorgestelde programma ver meldt o.a. een Bijbelinleiding door de meisjesvereniging „Het oog omhoog", enkele voordrachten door de Jeugdraad en de behandeling van een onderwerp door Ds. Jac. Vermaas. BEJAARDE WIELRIJDER AANGEREDEN Op de Kade werd de 73-jarige wiel rijder M. G. aangereden door een auto, bestuurd door de heer B. De heer G. brak enkele ribben en moest naar zijn woning aan de Kade worden vervoerd. ZANGAVOND BIJBEL-KIOSK VERENIGING Onder de titel „Het geestelijk lied" or ganiseert de Bijbel-kioskvereniging op woensdag 19 maart a.s. een zangavond in de Chr. Geref. Kerk aan de Beatrix- straat 63. Medewerking zal verlenen de zanger Kees Deenik, bekend o.a. van de N.C.R.V. Verder zal er massale koorzang zijn door het Herv. kerkkoor „Con Amore", het Geref. kerkkoor en het Chr. Geref. kerk koor „Chrigeza". Het geheel staat onder leiding van de heer W. J. Hornsveld. Or ganist is de heer Bob van Stempvoort. Voorts zullen spreken Ds* W. Heerema, Ds. J. Overduin en Ds. A. Vroegindeweij. Met ongewoon grote staatsie zullen Koningin Elisabeth van Engeland en haar gemaal, Philip, Hertog van Edinburgh, in ons land ontvangen worden. Het Britse koningshuis heeft de laatste tijd zeer in het middelpunt van de belangstelling gestaan, vooral wegens de daarop uitgeoefende kritiek. De Nederlanders zullen thans kans krijgen, de koningin en haar echt genoot met eigen ogen te zien. Elisabeth Alexandra Mary Windsor is genoemd naar een der grootste koningin nen die Engeland ooit heeft gehad. Maar breidde in de tijd van de eerste Elisabeth het rijk zich uit, Elisabeth II ziet haar gebied gestaag inkrimpen. Toch is het „Empire" nog groot genoeg om een reuzen-last op haar jonge schouders te leggen. Als jong meisje had ze helemaal geen vooruitzichten op de troon. Pas toen haar oom Edward VII zijn kroon prijs gaf om Dit is de foto van ons Koninklijk gezin die onlangs in de Engelse dagbladen werd gepubliceerd ter gelegenheid van het aanstaande bezoek van Koningin Elisabeth en Prins Philip aan ons land foto M. C. Meijboom baar zijn. Natuurlijk beredeneert men dit alles op zuiver theoretische basis, zei de heer Roolvink. In werkelijkheid voltrekt het proces zich volstrekt niet zo regel matig als men het in theorie beredeneert. Er zijn immers momenteel bedrijven die automatiseren, waar men nog geen vrije zaterdag kent. De taak van de vakvereniging - en niet minder van P.B.O. - is om het proces nauwlettend te volgen en het tempo van de automatisering, zoveel mogelijk in overleg met het bedrijfsleven te bepalen. Per bedrijfstak moet een zeker beleid ontwikkeld worden. Tot slot sprak de heer Roolvink over de lonen in de geautomatiseerde bedrij ven. De loonpost in deze bedrijven kon naar zijn mening laag worden gehouden, (door het kleinere aantal werknemers). Dit impliceert dat een hoger loon per arbeider niet zal behoeven te leiden tot verhoging van de produktiekosten. Een gedeelte van dit hogere loon kon de ar beider, volgens spreker in het bedrijf be leggen, waardoor hij deelgenoot wordt in de onderneming. Het aantal vragenstellers na afloop was groot. Op één van deze vragen zei de heer Roolvink, dat het probleem van de vrije tijdsbesteding overdreven wordt. Hij vroeg zich af of veel mensen, die bij een 48-urige werkweek niet weten, waar zij met hun vrije tijd heen moeten, dit bij een nog langere, b.v. 55-urige werkweek wel zouden weten. Een bepaald soort mensen is niet-actief ingesteld en weet met vrije tijd - hoe weinig het ook moge zijn - nooit raad. En het wondere van het geval is hierbij, aldus spreker, dat men sen die toch al overbezet zijn zich daarbij ook nog eens druk moeten maken over de personen, die met hun vrije tijd geen raad weten. En nog wonderlijker is, dat men op verenigingsgebied schreeuwt om actieve medewerkers. Het toenemen van de ploegenarbeid, zei spreker, n.a.v. een andere vraag, moet, hoewel het niet meer ongedaan te maken is, zo sterk mogelijk worden afgeremd. In het bijzonder moet men opletten als hieraan zondagsarbeid te pas komt. GELDERS-VEENENDAALSE A.R. KANDIDATEN VOOR GEMEENTERAAD Op de kandidatenlijst van de A.-R. Partij voor de verkiezing van de ge meenteraad te Ede zijn als Gelders- Veenendaalse kandidaten aangewezen: 1. G. van Veldhuizen, 2. H. van Manen en 3. C. Anbeek. GESLAAGDE TONEELAVOND VOLKSONDERWIJS Ondanks de slechte weersomstandighe den was ,,'t Trefpunt" j.l. vrijdagavond toch bijna geheel bezet met leden van de Vereniging voor Volksonderwijs, die de opvoering van het toneelspel in drie be drijven „Moord in Villa Barbarossa" bij woonden. Het stuk, hoewel het de pre mière van de Edese Onderwijzers Toneel Vereniging was, werd goed gebracht. De bijeenkomst werd geopend door de voor zitter, de heer C. J. van Sterkenburg. Tot besluit werd een verloting gehouden. Met een volkswagenbusje sloeg J.T., landbouwer te Kesteren, op de Utrecht sestraatweg in Rhenen linksaf, terwijl hem van achteren een motor naderde. De ander reed veel en veel te hard, betoogde verdachte voor het Wa- geningse kantongerecht. Er bestond toen nog geen maxi mum snelheid, repliceerde rechter v. d. Brand. Overigens, zo deelde hij mee, had ook de andere partij niet helemaal foutloos gemanoeuvreerd en derhalve eveneens een bekeuring gekregen. Hij was echter ingegaan op de door de officier voorgestelde schikking en was daarom niet verder vervolgd. Verdachte ging nu op een ander cha piter over. Ik draaide linksaf de Veerweg in en ik was al helemaal van de Utrecht- seweg af, toen de aanrijding plaats vond. Dan ligt de schuld toch niet bij mij, meende hij verontwaardigd. Het is ook niet waar, wierp de officier tegen. Het remspoor van de motorrijder wijst duidelijk uit, dat hij u nog op de Utrechtseweg raakte. Hij had makkelijk een botsing kunnen voorkomen als hij maar beter uitgekeken had, voerde verdachte aan. Ik heb duidelijk en tijdig richting aan gegeven. Heel lofwaardig, prees de officier, maar nog juist niet voldoende. U moet niet alleen uw richtingaanwijzer uit steken, maar ook goed uitkijken. Eis en vonnis 40,of 16 dagen. -8- B. A. van B., ontvanger der rijks belastingen te Zwijndrecht was on langs op een avond met zijn personen auto zo onverhoeds van de rijksweg bij Doorwerth een inrit bij een woning ingereden, dat een op de rijksweg na derende bestuurder van een bestelauto een botsing niet meer had weten te voorkomen. Vrijdag voor het Wageningse kan tongerecht had Van B. nog al wat aan merkingen op het een en het ander. De bestelauto zou inplaats van gedimd licht stadslichten gevoerd hebben, waardoor hij pas op het allerlaatste moment te zien was geweest, boven dien zou de chauffeur niet hebben op gelet, omdat hem anders de over de weg zwenkende grote lichten van ver- dachtes auto niet zouden zijn ontgaan en ook de politie was maar vreemd op getreden. Volgens Van B. had die ge probeerd hem dingen te laten zeggen die helemaal niet waar waren en ook hadden de agenten de bestelauto chauffeur na verhooor laten vertrek ken zonder hem daarvan in kennis te stellen. Hij had ook wel eens even met hem willen praten. Door de veelheid van woorden verzuimde verdachte haast te wijzen op het belangrijkste feit, namelijk dat de bestelauto wel een hoge snelheid gehad moest hebben. Het voertuig was tenminste pas 55 meter voorbij de plaats van de botsing tot stilstand gekomen. Het gerecht nam het allemaal nogal kalm op en wees verdachte op het feit dat hij ondanks alles toch niet zomaar een drukke weg over mocht crossen. Eerst had hij zich dienen te overtui gen of er geen ander verkeer naderde. Omdat de bestelauto zo'n vaart had gehad bleef het nog bij 20,of 8 dagen. Mevr. A. K. van de G.-K. uit Op- heusden ging op de provinciale weg Rhenen-Veenendaal met haar auto een andere wagen inhalen, terwijl een te genligger haar al vrij dicht genaderd was. Vrijdag verscheen zij voor het Wage- nings kantongerecht om haar wijze van rijden te verdedigen. Ik kwam juist uit het ziekenhuis, waar mijn vader verpléegd werd en daardoor was ik een beetje in gedach ten en niet zo waakzaam als anders. Bovendien was het nogal somber weer en die tegenligger had dezelfde grijze kleur als de lucht. Plotseling zag ik hem en uit alle ogenblik dacht ik, dat die weigerde, macht trapte ik op de rem. Het eerste maar toen begreep ik, dat de wagen doorslipte. Een botsing was toen niet meer te vermijden. Ik kreeg 895,schade aan onze auto, terwijl we alleen verzekerd wa ren tegen schade aan derden. Boven dien is het voor mij nog een extra straf omdat ik al tien jaar in het bezit ben van een rij-instructiediploma en tot nu toe nooit een aanrijding gehad heb. Rekening houdende met de ernstige financiële gevolgen, die de overtreding voor verdachte kreeg, eiste de officier 50,of 20 dagen. Rechter v. d. Brand vonniste conform. L. de V., wetenschappelijk ambte naar te Bennekom, werd ten laste ge legd op de Bennekomseweg te Ede ter hoogte van de Emmalaan een stil staande auto te zijn gaan inhalen, ter wijl uit tegenovergestelde richting een bus naderde. Verdachte zou bij zijn manoeuvre op de voor de bus bestem de weghelft gekomen zijn. De V. onntkende echter, toen hij voor het kantongerecht te Wageningen ge hoord werd, pertinent ooit de bedoe ling te hebben gehad om te passeren. Ik kwam uit de richting van het station met een snelheid van ongeveer veertig kilometer, vertelde hij. Reeds in de verte zag ik de koplampen van de bus en ik besloot even achter de ge parkeerde auto te wachten. Ik remde daarom en stopte. Door de spiegel gladde weg gleed de auto echter iets schuin naar links, zodat mijn ene spat bord iets te ver uitstak. Dit werd dan ook door de bus geraakt en beschadigd. De buschauffeur heeft verklaard, dat u wel degelijk ging inhalen, wist de officier. Dat is niet waar en het kan ook onmogelijk, riposteerde de verdachte, want ten eerste was daarvoor niet vol doende ruimte op die betrekkelijk smalle weg en ten tweede zou dan ze ker niet alleen het spatbord bescha digd zijn. Eigenlijk was het force ma jeur, want alles kwam door de glad heid van de weg en daar kon ik toch niets aan doen. Dat kon u wel, repliceerde de of ficier. U had er tenminste rekening mee kunnen houden en dat hebt u niet gedaan. Al met al werd het echter een moei lijke zaak en daarom besloot het ge recht de zaak aan te houden tot 28 maart. De chauffeur van de bus zal dan nog eens persoonlijk zijn waar nemingen komen vertellen. met de Amerikaanse Wallis Simpson te kunen trouwen (december 1936), veran derde haar positie met één slag: zij werd de troonopvolgster. Op haar zestiende jaar werd ze benoemd tot kolonel van een Engels garderegiment en in het laat ste oorlogsjaar volgde ze, op eigen ver zoek, in het kamp Aldershot een training als militair chauffeuse. Haar vader was een gesloten, plichts getrouw man, die beslist niet vlot kon worden genoemd en zelfs worstelde met een spraakgebrek. Hij ontving krachtige steun van zijn echtgenote lady Bowes- Lyon, vrolijk en opgewekt van aard. Eli sabeth lijkt het meest op haar vader. Ook haar kenmerkt een zekere schroomvallig heid, waartoe zeker het bewustzijn van haar verantwoordelijkheid en het hoge plichtsbesef, dat zij van haar vader erfde, hebben bijgedragen. De critiek die over het koningshuis is losgebarsten, raakt echter eigenlijk de koningin zelve niet, meer de hofhouding die haar te veel isoleert. Vele Engelsen zouden gaarne zien, dat de koningin meer de kant opging van de Scandinavische vorstenhuizen of van ons eigen Oranje huis. Ze willen haar niet langer zien als een soort sprookjesvorstin, omgeven door een haag van dignitarissen en gardesol daten. Niemand zal echter een woord van critiek uiten op de wijze waarop Elisa beth haar talloze verplichtingen vervult en haar „agenda" is schier iedere dag overbelast. Zij bezit een waarlijk vorste lijke gratie en toont in moeilijke situaties zeer veel tact. Dat ze niet zo conservatief is als men wel denkt, bewijst het feit dat ze prins Charles naar een kostschool stuurde, inplaats van hem thuis les te doen geven. Het was wel een heel deftige kostschool, maar ook deftige jongeheer- tjes zijn kwajongens. Het is maar zo jammer dat vooral de onbescheidenheid van de Engelse pers het de jonge prins moeilijk maakt, als een gewone jongen te levenals het zo doorgaat, heeft de koningin reeds doen weten, zal ze prins Charles van school moeten nemen. Haar rechterhand is haar echtgenoot, de Hertog van Edinburgh, die toen hij met haar trouwde nog gewoon luitenant Philip Mountbatten heette en eerst bij die gelegenheid zijn hertogelijke rang kreeg. Toch was Philip geen gewone luitenant. Hij was een Griekse prins, zoon van prins Andreas van Griekenland. Zijn oom was de (verdreven) koning Constantijn. (Zie verder pagina 2.) BIDSTOND Hedenavond, 12 maart, wordt er in de Hervormde kerk een bidstond ge houden. Voorganger is Ds. Vroeginde- wey van Barneveld. MUZIEKUITVOERING Op 15 maart houdt de Elsterse mu ziekvereniging „Crescendo" weer één van haar bekende muziekuitvoeringen in de zaal van „Sportlust". Na het bla zen van enkele marsen zal de toneel afdeling van „Crescendo" „Drie neemt vakantie" van Joh. Blaaser voor het voetlicht brengen. Ook het instrumentenfonds zal deze avond „Crescendo" de nieuwe uni formbroeken overhandigen. KERKEWIJK 167 -TEL.3000-VEENENDAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America WIJZE WOORDEN VRAAG Het is dikwyls moeilijk een vraag even dom te beantwoorden als zjj gesteld is. (Otto Weiss) LET OP DE Juiste glazen Laat uw ogen regelmatig controleren. Hoofdstr 51, tel. 31 84, Veenendaal

De Vallei | 1958 | | pagina 1