DIEPEVEEN 25 cent per stuk, bij aankoop 10'/. Adverteren doet verkopen 200.000 praktische jampotdeksels met bijpassende lepel beschikbaar, van 45 voor ..deelt de lakens uit! In Veenendaal werk voor drie jeugdleiders <2) donderdag 20 maart a.s. Terugkeer van Morghan de Magiër extra bij VgGtf in 1958 door extra aanbiedingen! NETTE MEISJES jongste bediende Ifianil Open gesprek met jeugdwerkleider A. H. van Pijpen LEIDER VOOR HELE VEENENDAALSE JEUGD Woningbouwleningen Veenendaal meer dan 1 miljoen Marktberichten Chr. Openbare Leeszaal uitgebreid ameól l o cleókow 's middags 3 uur en 's avonds 8 uur g en NIET op donderdag 1 3 maart o-o-o-o-o-o-o-o-o Mits U dat doet in -DE VALLEI- van een pot VéGé-jam 70°/o korting in geldzegels. 2 pakjes VéGé-groentesoep van JH» ct. voor 89 ct. 18 geldzegels 2 pakken Stift Super Stijfsel van ct. voor 59 ct. 12 geldzegels 2 blikjes VéGé-leverpastei van $4 ct. voor 75 ct. 15 geldzegels 2 pakken VéGé-macaroni van ct. voor 54 ct. 11 geldzegels ès* /Hervest etZza Z>a? qfi/ SOESJES DIJKSTRA Voor een A. W. de Haas Gevraagd in klein confectie bedrijf cassières vrouwelijke krachten Ouwehands Dierenpark r i n Hollandia Tricotagefabrieken N.V* enkele meisjes plaatsen tricot-naaister .J AMEROISGEN Elisabeth en Philip komen naar Nederland „God save the Queen" «VO S ïïSHi.- ';v. «f«S«8» "35» danig werkte hij onder de schippers- jeugd. Zijn opleiding ontving de heer Van Pijpen aan de Martha-Stichting te Alphen aan den Rijn. In totaal was hij reeds dertien jaar als hulpprediker en jeugdwerkleider werkzaam. VOOR ALLES: OPTIMIST Het echtpaar Van Pijpen woont thans nog op kamers in pension Zonneheuvel aan de Nieuweweg. Eén van de vurigste Natuurlijk begonnen wij de heer A. H. van Pijpen, de eerste „beroepsjeugd leider" voor Veenendaal te vragen naar zijn plannen. Dit is niet eenvoudig te zeggen, was het antwoord van de heer Van Pijpen, er ligt hier in Veenendaal een totaal nieuw stuk werk voor mij. Eén van mijn eerste taken zal zijn het samenbundelen van de medewerkers, het vormen van een hecht medewerkers team. Zonder medewerkers kan ik het ook niet. En degenen, die dit werk tot nu toe hebben gedaan, verdienen echt een pluim op hun hoed. Verder ben ik nog totaal onbekend met Veenendaal en dus ook met de Veenendaalse jeugd. Men heeft mij natuurlijk wel enkele dingen verteld. De heer Van Pijpen - hiervan reeds op de hoogte - noemde o.a. het probleem van „de jeugd in de Hoofdstraat op zaterdag- en zondagavond" niet iets specifieks Veenendaals. Dit komt men overal tegen, volgens de heer Van Pijpen en het is helemaal niet gezegd, dat dit een slecht ding van de jeugd is. Het is ook niet de bedoeling, aldus de heer Van Pijpen, dat ik nu de jeugd ga „hervormen". Ik wil proberen om samen met de jeugd te gaan denken en werken aan datgene, waar zij voor staat in haar situatie. We moeten de jeugd de kansen geven zich zo breed mogelijk te oriën teren en vandaar uit .een verantwoorde levenskeuze te laten doen. De heer Van Pijpen wilde hierbij voor- 'opstellen, dat hij voor de Veenendaalse jeugd zonder uitzondering gaat werken. Uit het feit, dat hij door „Sola Fide" is benoemd mag niet worden afgeleid, als zou hij ook voor die kring gaan werken. Ook gaat de heer Van Pijpen geen cate chisaties houden of bepaalde godsdien stige uren voor de jeugd instellen, doch zuiver als leider van het jeugdwerk op treden. Een dergelijke functionaris had evengoed door een Veenendaalse indu strie of door de gemeente benoemd kun nen zijn. Het verwonderde de heer Van Pijpen trouwens, dat Veenendaal nog geen geschoolde jeugdleider bezat. „In Veenendaal - met zijn vele industrieën - is wel plaats voor drie jeugdwerkleiders" was zijn oordeel. OP HET VERLANGLIJSTJE: EEN EIGEN JEUGDGEBOUW Een eigen gebouw van de jeugd kwam ook ter sprake. De heer Van Pijpen was er van overtuigd, dat een dergelijk ge bouw er niet één-twee-drie staat. Hij zal dan ook beginnen om met zijn mede werkers de mogelijkheden te onderzoeken om op de duur te komen tot de bouw van een eigen ruimte, waar het prettig is om te zijn, met elkaar van gedachten te wisselen, spelletjes te doen, handen arbeid te bedriiven, kortom waar de jeugd zichzelf k^m zijn. De heer en mevrouw Van Pijpen - de laatste neemt, naar ons bleek, ook actief aan het werk van haar man deel - gaan in Veenendaal niet voor het eerst op dit terrein werken. Zij hebben beiden jaren achtereen met en voor de jeugd gewerkt. De heer Van Pijpen was achtereenvol gens hulpprediker en jeugdwerkleider te Nieuw-Amsterdam, Schoonebeek en als laatste bij de Varende Gemeente van de Ned. Herv. Kerk te Amsterdam. Als zo- In totaal ontvangt de gemeente Vee nendaal nu 1.209.440,uit de natio nale woningbouwlening 1957. De laatste lening welke de gemeente tot nu toe werd aangeboden, beloopt een bedrag van 274.000,tegen een rente van 6°/o per jaar. B. en W. stellen de gemeenteraad voor deze lening aan te gaan. Volgens mededeling van de Bank voor Nederlandse Gemeenten betreft deze laatste lening de verdeling van dat deel der opbrengst, waarvoor geen voorkeur werd uitgesproken voor be paalde gemeenten. Zoals bekend ontving Veenendaal de rest van het totaalbedrag uit leningen, waarvoor de geldgevers aan Veenen daal de voorkeur hadden gegeven. VEENENDAAL. Eiermarkt. Aanvoer 120.000 stuks. Prijzen van 11,75 tot 12,25 per 100. Handel redelijk. Biggenmarkt. Aanvoer 80 stuks. Prij zen van 40,tot 52,per stuk. NAMEN POLITIEKE PARTIJEN BIJ A.S. RAADSVERKIEZINGEN Het centraal stembureau voor de verkiezing van de léden van de ge meenteraad heeft het register samen gesteld, houdende de aanduidingen van de verschillende politieke groeperingen. Deze aanduidingen van politieke par tijen zullen bij de op 28 mei a.s. te houden gemeenteraadsverkiezingen bo ven de kandidatenlijsten worden ge plaatst. Ingeschreven zijn de volgende groe peringen: Anti-Revolutionaire Partij (A. R.), Christelijk-Historische Partij (C.H.U.), Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (V.V.D.), Partij van de Ar beid (P.v.d.A.), Katholieke Volkspartij (K.V.P.) en Staatkundig Gereformeerde Partij (S.G.P.). De uitleenbibliotheek en de leeszaal van de stichting „Chr. Openb. Lees zaal en Bibliotheek" boven de Kon. Julianaschool, zijn geheel verbeterd en uitgebreid. Belangstellenden kunnen de resul taten van deze verbouwing bezichtigen op dinsdag 18 maart a.s. om 8 uur. wensen is echter zo spoedig mogelijk een eigen huis. Voor het werk is dit in de eerste plaats nodig. Onthoudt u dit dus goed, bond de heer Van Pijpen ons bij het afscheid nogmaals op het hart: Ik werk wel namens de kerk, maar per se niet uitsluitend voor de kerk. Het is mijn bedoeling om vanuit Christelijke overtuiging in het midden van de jeugd te staan. De hele Veenen daalse jeugd, ongeacht welke gezindte. Ook verenigingen kunnen een beroep op mij doen. Verenigingen, die iets willen organiseren en het juiste apparaat daar voor missen, kunnen bij mij terecht. Met dien verstande natuurlijk, dat ik niet zelf een vereniging opricht en ook geen verenigingsleider zal worden. Hoewel er moeilijkheden te overwinnen zijn is onze mening, dat de heer Van Pijpen de Veenendaalse jeugd aan zich zal weten te binden. Hij is een gezellige prater, die wars is van alles wat maar lijkt op hoogdraverij en die een open kijk heeft op het leven en bovenal op de problemen van de jeugd. En vóór alles is de heer Van Pijpen optimist. Als je als pessimist onder de jeugd moet gaan werken, kun je trou wens wel inpakken, zeggen wij hem zelf na. onze is op Kaarten a f 1.- (inclusief The Complet) zijn verkrijgbaar aan onze kassa Hoofdstraat 65 (Confectie zaak) of telefonisch 0 8385-3018 Hoofdstraat Veenendaal O-O-O-O-O-O-O-O-O (34) „Gegroet, edele jonker! Probeer maar eens, of je tezamen met je makker Aram, hieruit ontsnappen kan! Het zal je niet licht vallen!" Met deze woorden duwt de poortwachter zijn gevangene onzacht de ker ker binnen, waarna hij de zware celdeur met een schaterlach dichtwerpt en met de ijzeren grendels afsluit. „Een hoogst onfatsoenlijk brok mens", snuift jonker Tobias verachtelijk, terwijl hij moeizaam opkrabbelt en met een nijdige zwaai zijn punthoed opzet. „Maar die laatste opmerking van hem was zo gek nog niet. Laat ons eens kijken, of ontsnappen mogelijk is." „Geen schijn van kans", antwoordt Aram mismoedig, „het traliehek zit muurvast en de deur, daar is ook geen beweging in te krijgen„Dan heb ik nog iets, waarmee we toch nog succes zullen hebben", fluistert de jonker Dp geheimzinnige toon. En met een haast plechtig gebaar trekt hij één van zijn lange punt schoenen uit. Grinnikend steekt hij zijn hand in de schoen en haalt er met een triomfantelijk „zie daar" een kleine dolk uit! (Wordt vervolgd.) TWEE IS VOORDELIGER DAN ÉÉN 0, Nu extra voordeel dank zij de Europese VéGé Unie. Er zijn ook VéGé-winke!s in België, Frank rijk, Duitsland, .Saargebied, Luxemburg, Zwitserland. Wegens de grote vraag brengen wij nog eens ter kennismaking gevuld met vannille creme en geglaceerd met chocolade 300 gram voor f 1 .- Banketbakkerij Hoofdstraat 21 <y met auto's zijn wij speciaal ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Veenendaal Telefoon 2845 in Veenendaal geen fabriekssfeer Brieven onder nr. 3811 aan het bureau van dit blad. Voor onze kassa's vragen wij flinke Tevens nog enige andere voor restaurants en kiosken R H E N E N Telefoon 08376 - 294 Kerkewijk 57 - Veenendaal kan in haar atelier nog voor Prettige omgeving, geen stoffig werk, geen handwerk. Gunstige premie- en pauzeregeling. Radiomuziek Aanmelden bij de portier. V. N.V. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN KOGELLAGERS TE VEENENDAAL Vraagt voor spoedige indiensttreding: De voorkeur wordt gegeven aan gegadigden met Diploma Mulo of Han delsavondschool, leeftijd tot 17 jaar. Schriftelijke sollicitaties met bijzonderheden over op leiding, leeftijd, enz. worden tegemoet gezien door de afdeling Personeelszaken. Ds. J. H. VELEMA SPREEKT VOOR CHR. GER. JONGELINGS VERENIGING Op uitnodiging van de Chr. Geref. Jongelingsvereniging (Hoofdstr.) hoopt op donderdag 20 maart a.s. in de Chr. Geref. Kerk, Hoofdstraat, te spreken Ds. J. H. Velema van Apeldoorn over „Bundel of slinger". WIJZIGING DATUM LUISTER CURSUS V.U. In verband met de bidstonden voor het gewas zal de luistercursus „Suriname" voor de Veenendaalse Volksuniversiteit te houden door de heer J. A. Mulder, niet worden gehouden op woensdag 12, 19 en 26 maart a.s., doch op woensdag 19, 26 maart en 2 april. CHAMPIGNONKWEKERIJ In ons artikel over „Het kweken van champignons aan de Meikade", spraken wij over de kwekerij van de Gebrs. Van Manen. Dit moet echter zijn de heer H. van Manen. WEDEROM VERKEERSCURSUS VAN VEILIG VERKEER Zeer binnenkort organiseert de Vereni ging voor Veilig Verkeer te Veenendaal wederom een algemene verkeerscursus bestemd voor alle categorieën van weg gebruikers. Het vorige jaar was deze cursus, die door ongeveer 80 personen werd gevolgd, een groot succes. Slechts een zeer gering percentage van de deelnemers moest voor het schriftelijke examen worden afge wezen. Werd de cursus vorig jaar alleen ver duidelijkt door middel van lichtbeelden, dit jaar zijn nog andere hulpmiddelen aangeschaft, die het begrijpen van de stof zeer vergemakkelijken. Aan het einde van de Cursus, die uit ongeveer drie les sen bestaat, wordt een eenvoudig examen afgenomen. De geslaagden ontvangen een diploma. De correctie van de examen opgaven en de diploma-uitreiking vindt nog dezelfde avond plaats, terwijl ter op luistering enkele verkeersfilms worden vertoond. De aan de cursus verbonden kosten zijn zo laag mogelijk gehouden en zullen in totaal niet meer dan 2,50 bedragen. Deelnemers dienen zich door middel van een aanmeldingsformulier, dat in dit blad voorkomt, vóór 15 maart a.s. te mel den bij één der volgende adressen: A. Boers, J. P. C. Leinweberstraat 78; C. H. J. van Duuren, J. P. C. Leinweber straat 5; E. van Eijkelenburg, Bergweg 46. Na 15 maart ontvangen de deelnemers nadere bijzonderheden. AARDAPPELMOEHEID De burgemeester der gemeente Ame- rongen maakt bekend, dat op het ge meentehuis voor een ieder ter inzage lig gen de beschikking van de minister van Landbouw Visserij en Voedselvoorziening van 8 februari 1957 en de daarbij be horende kaarten en lijst voorzover op deze gemeente betrekking hebbende. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin, gelegen binnen een op de kaarten aangeduid en op de lijst omschreven gebied, tenzij deze teelt wordt uitgeoefend op een voor het be trokken teeltjaar in de beschikking ge noemd en op de kaarten aangeduid ge deelte van het gebied. Als gebieden zijn aangewezen: 1. Percelen grond gelegen ten zuiden van de spoorlijn Utrecht-Arnhem tussen km. palen 62.7 en 63.2. Van noord naar zuid 6 m. 2. Percelen grond gelegen ten zuiden van de spoorlijn Utrecht-Arnhem tussen km. palen 63.7 en 64.3. Van noord naar zuid 5 m. 3. Percelen grond gelegen ten noorden van de spoorlijn Amersfoort-Keste- ren tussen overwegen Eindseweg en Slaperdijk. Van noord naar zuid 20 m. Aanmeldingsformulier VERKEERSCURSUS 1958 Naam en voorletter(s) Adres: Woonplaats: (Met blokletters invullen) Vóór 15 maart inleveren op: Leinwe- berstr. 5, Leinweberstr.78 of Bergweg 46 DAMMEN Uitslagen onderlinge competitie. Groep A: Maris Faber 2—0 A. v. d. Grift E. v. Zomeren 02 Meijer A. v. d. Kolk 20 Van Ewijk Veldhuizen 02 C. v. d. Kolk M. v. d. Grift1—1 Groep B: n9 r R. Berkhof Derksen 2—0 Swetselaar Meerwijk 2—0 E. v. d. Grift Derksen 2—0 G. v. Zomeren Rebergen 11 A. Berkhof Visser 20 Groep C: Wildeman Veenendaal 02 Van Wamel De Greef 0—2 NUTSAVOND Zaterdag 15 maart wordt de laatste nutsavond van dit seizoen in het Club huis gehouden. Enkele bekende spelers uit de hoorspelkern, o.a. Eva Janssen, waarborgen een goed kleinkunst pro gramma. Het geheel staat onder leiding van de bekende regisseur Kommer Kleijn. (Vervolg van pagina 1.) Philip had echter nog een andere oom en tijdens zijn studie in Engeland was hij daar kind-aan-huis. Die oom was Lord Louis Mountbatten, een uitermate be kwaam zee-officier, die het heus niet alleen vanwege zijn afkomst tot zeer hoge posten heeft gebracht. De Mountbattens zijn van Duitse afkomst, hun familienaam luidt oorspronkelijk Battenberg. Tijdens wereldoorlog I veranderde het Engelse koningshuis de geslachtsnaam (Saksen- Coburg-Gotha) in Windsor en Von Bat tenberg veranderde prompt in Mount batten. Deze naam nam ook prins Philip aan, toen hij zich tot Engelsman liet naturaliseren. Philip is noch krachtens zijn karakter noch krachtens geboorte een „man van het volk" en jaagt niet naar populairiteit, al vinden vele bakvissen hem een ideaal man. Maar hij beschikt over een scherp verstand en een grote dosis energie en nuchterheid en heeft zich niet, aan han den en voeten gebonden, overgeleverd aan de hier en daar wel enigszins ver steende hof-ideeën. Evenals zijn bekende voorganger, de gemaal van koningin Vic toria, heeft hij er juist naar gestreefd, verouderde gebruiken op te ruimen. Bij het vervulen van haar talloze plichten is hij zijn koninklijke vrouw tot grote steun en stimuleert haar zelfvertrouwen. Elisabeth is thans 31 jaar, Philip wordt dit jaar 37. Sinds de zesde februari 1952, toen ze na dood van haar vader George VI, werd gekroond, heeft zij maar weinig privé-leven gehad. Toch probeert ze daarvoor altijd nog zoveel mogelijk tijd te vinden. Haar hob by is de paardensport en de paarden der koningin nemen aan alle belangrijke wedrennen deel. Ze leest graag maar niet al te diepzinnige boeken, ze kleedt zich soms bijna smakeloos, dan weer ziet ze er betoverend uit. Maar voor miljoenen is zij de prinses uit het sprookje wanneer ze in haar staatsiekoets uitrijdt of te paard en in uniform de parade afneemt. Voor andere miljoenen is zij de levende herinnering aan het „Brittannia beheerst de zeeën", nu welhaast een legende. Elisabeth is de dochter van haar vader, de man die tot het laatst toe op voorbeeldige wijze zijn plicht deed, die zichzelf geheel offerde voor zijn land. Die ernst, die plichtsbe trachting, kenmerken ook haar. Ze con trasteren soms wonderlijk met haar jeugd en haar buiten twijfel lieftallige ver schijning en dat is oorzaak dat zo menige Brit, die tot geen prijs sentimenteel wil zijn, niet zonder ontroering meezingt „God save the Queen"God bescherme de koningin! Alleen geldig in Veenendaal, Eist (U.) en Rhenen.

De Vallei | 1958 | | pagina 2