DE VALLEI IK HOU VAN DE GRUYTER GEHEEL GRATIS GOEDKOPER mnrm Elk derde pak Trexop of Zelfw. Wasmiddel ELK TWEEDE BLIK SPERCIEB0NEN 10 ct goedkoper i Het gebeurde in een Mei-nacht Laatste half uur bracht Veenendaal overwinning op Oss '20 Openingswandeltocht eindigde in een wilde sneeuwjacht Voor de Jeugd I 16 ct 10% KORTING DOOR Ondanks koude toch ongeveer 730 deelnemers V.V.V. zegeviert over S.O.S. III Schaken waar je bij elke bestede gulden een dubbeltje toe krijgt I dQ/Qite&k, $vVe*tcU&Ks Een doos meubelwas of een doos linoleumwas Meubelwas geel en bruin eigen importen eigen expeditie eigen fabrieken eigen winkels - -M'4 TEUN ROM G A. ROOTS T. I. O. POL A. L. SEGER KO ERDT WIL NIERKE Veenendaal speelde zondag vriend schappelijk tegen de zuidelijke tweede klasser Oss '20. Ondanks verschillende goede scorings kansen van de Vecnendaalse voorhoede, leek het aanvankelijk toch dat de gasten een grote overwinning zouden gaan be halen, want bij de rust hadden de geel- blauwen, die voor deze gelegenheid ge heel in het wit speelden, reeds een 3-0 achterstand. Na de thee ging het beter hoewel het toch nog tot de twintigste minuut moest duren voor de thuisclub de score kon openen en daarna de stand opvoeren tot een 5-4 overwinning. Het werd van het begin af een gelijk- opgaande strijd. Goed voetbal was het nu bepaald niet, maar de weersomstan digheden waren er ook niet naar. Al spoedig kreeg Veenendaal enkele goede kansen maar de juiste richting kon de voorhoede met haar schoten nog niet vinden. Zo sukkelde men door tot tien minuten voor de rust, toen waren het de gasten die, zij het dan in buitenspelpositie, door de actieve linksbuiten Hendriks de lei ding kon nemen (0-1). Even later liet Van Soest zich in de lure legen en het was weer Hendriks die de bal langs doelman Spies plaatste (0-2). Nog voor de rust was het midvoor Van Orsouw die de stand op 0-3 bracht. Na de thee kwamen de Veenendalers iets in de meerderheid. Verscheidene goede aanvallen werden ondernomen en eindelijk in de twintigste minuut met succes. Het was toen Kees Heikamp die de achterstand verkleinde (1-3). Tien mi nuten later werd het echter weer 1-4 door Bouman. Toen vond de thuisclub het welletjes en trok geheel ten aanval wat tot gevolg had dat het met een goede kopbal van Kees Heikamp al spoedig 2-4 werd. Een minuut later leverde ook Rebergen zijn aandeel in de overwinning door na keurig individueel spel de bal met een strak schot tussen de palen te plaatsen (3-4). Het zal ongeveer tien minuten voor tijd geweest zijn toen Kees Heikamp na goed aangeven van zijn neef Corry, de par tijen op gelijke voet bracht (4-4). Nog eenmaal wist- Kees Heikamp zich los te werken en dat betekende zijn vierde doelpunt en voor Veenendaal de over winning (5-4). Ongeveer 730 moedige wandelaars, trot seerde koude en sneeuw om deel te nemen aan de onder auspiciën van de N.W.B. georganiseerde openingstocht. 25 groepen en 225 individuelen, waar onder vele van buiten Veenendaal, start ten voor de tocht, die in twee gedeelten gesplitst was, n.l. eerst door de bossen naar „Roodland" en na de verplichte rust door de Achterbergse Meent weer naar Veenendaal. Het eerste gedeelte was nog wel te doen. In de bossen hadden de wandelaars betrekkelijk weinig last van de wind, terwijl de sneeuw voor een groot deel van de paden was weggedooid. Er werd dan ook lustig en vrolijk getippeld, zodat allen tevreden en in een beste stemming bij „Roodland" arriveerden. Na een korte rust, opgeluisterd door muziek uit een geluidswagen, werd ge zamenlijk de tocht naar Veenendaal voortgezet. Maar o, die Achterbergse Meent. De wandelaars waren in het vlakke lande lijke gebied blootgesteld aan de snijdende winterkou. Niet allen hadden daarop ge rekend, zodat velen liepen te rillen in hun bloesjes. Daarnaast was er steeds een dreigende sneeuwbui, die zich elk ogenblik kon ontlasten. Gelukkig zag ook de leiding het hope loze van dit slot in, zodat na enig overleg besloten werd. het parcours met enkele ijskoude kilometers te bekorten. Men kon echter niet voorkomen dat de natuur tegen het einde van de tocht haar sneeuw rijkelijk over de wandelaars uitstortte. Geheel besneeuwd en half verkleumd werd uiteindelijk de finish bereikt. In de warme Ritmeesterkantine was het leed echter onder het genot van een consumptie en een pittig stukje muziek, weer gauw vergeten. Hoewel er voor deze tocht een keurig parcours was uitgezet, was een ieder het er toch wel over eens dat het wandel- seizoen met deze tocht toch wel wat al te vroeg ingezet is. Men had beter een maandje kunen wachten. Rest ons nog op te merken dat de or ganisatoren van deze openingstocht, on danks alle ongemakken, toch alle lof Ver dienden. De belangrijkste dingen waren keurig verzorgd. Woensdag 5 maart j.l. werd in Hotel Schoonoord in Oosterbeek de belangrijke Schaakwedstrijd Oosterbeek I Veenen daal I gespeeld voor de le klasse van de Oostelijke Schaakbond. Beide tientallen waren nog ongeslagen, zodat de bezetting van de eerste plaats van deze wedstrijd afhing. Hoewel Veenendaal met twee invallers uitkwam, is toch gebleken dat dit geen verzwakking betekende, de beide reser ves boekten namelijk de volle winst! Met 5V*4>/i wist „Veenendaal" te winnen, waardoor haar positie aan de kop van de ranglijst praktisch onaantastbaar gewor den is en het kampioenschap voor het grijpen ligt. Haar laatste wedstrijd speelt „Veenendaal" woensdag 12 maart tegen Velp I in ,,'t Trefpunt". De gedetailleerde uitslag Oosterbeek— Veenendaal luidde: C. H. F. Heldring J. de Vries 01 M- Bunkert J. SchoemanVtilt J. Mentink J. Konings V*Va Reyenga C. van Genderen 0—1 G. Schepel L. Ebskamp 10 Bergman J. Diepeveen 1/tVa Diepenveen A. van Essen 10 Zomer D. J. van Manen 10 Storms M. Vink 0—1 Ir. De Graaff G. R. Kets 01 Zaterdagavond hebben de heren van de Veenendaalse volleybalvereniging in een aardige wedstrijd een gemakkelijke 3-0 overwinning geboekt op het technisch zeer zwakke SOS III uit Utrecht. De eerste game begon SOS in hoog tempo, waar VVV zich eerst nog even moest aanpassen, zodat de 3-7 achter stand na de ouverture weggewerkt werd in een allegro tempo en een verdiende voorsprong werd behaald 13-9. Hoewel SOS alles op alles zette konden ze toch niet verhinderen dat de laatste twee punten voor VVV zonder veel moeite behaald werden 15-9. In de tweede _game was het VVV wat de klok sloeg. Nu de spelers geproefd hadden dat in hoog tempo spelen veel aangenamer voor hun was, was het Utrechtse team geen partij meer voor de Veenendalers. Via 7-1, 10-4 werd tenslotte de set gewonnen met 15-5. Nadat de WV-ploeg in de laatste game met hetzelfde tempo gestart was en een 12-4 voorsprong werd verkregen, ver slapte het tempo aanmerkelijk, zodat pas na vele servicewisselingen de wedstrijd beslist kon worden met een derde game- overwinning voor VVV van 15-9. De dameswedstrijd welke was vastge steld tussen VW en Salvo (Bilthoven), werd door niet opkomen van de Bilt- hovense dames reglementair door VVV met 3-0 gewonnen, zodat hun leiders positie onaangetast is gebleven. Voor de komende week staat er voor de heren de uitwedstrijd tegen UDS in Utrecht te wachten. Twee punten zullen hierna wel worden toegevoegd aan de totale puntentelling van het Veenendaal se team. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos. per adres Parallelweg 10. Veenendaal JARIGE NEVEN EN NICHTEN 13 maart Matty Budding 13 Annie Lodder 14 Jopie Lefers 15 Willy Vermeulen 16 Dik van Wijk 16 Tiny Verhoef 17 Jan van Wijk 17 Jaap Budding I. II. André Onderstal Agnes de Kleijn Truusje de Ruiter Jan van Engelenburg Hartelijk gefeliciteerd! OPLOSSING RAADSELS Rolde, Bedum, Venlo, Monster en Een, Weert, Kuinre. winter, eland, reus, vier, eik, luit, Dat zet zoden aan de dijk: voor tien gulden kassabons betaalt De Gruyter één gulden contant uit. En dat doet De Gruyter al meer dan 50 jaarl voordeel I voordeel tot en met 18 maart '58 tot en met 18 maart '58 580312 - Syrië, tegel, Oder, raaf, monnik. Wervelstorm. III. stop, verf. Stopverf. I. Eelde en Oss, Doorn, Hoorn, Petten, Laren en Ede, Tiel. II. rood, oost, oven, mier, hoed, Olst, Opel, roer, noot. Roomhoorn. III. koe, koek. Koekoek. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen: I. Hierboven weer eens drie visitekaart jes. Probeer, door de letters anders te plaatsen, het beroep van deze mannen vinden. II. X - - deel van een huis; X - - hijstuig voor zware lasten; X - - huishoudelijk voorwerp; X - - drijfkr. voortbr. machine; X - - tegenovergest. van groot; X - - zure vrucht (lijkt op kers); X - - koning van Israël; X - - natuurverschijnsel; X - - vogel met gele snavel; X - - deel van de voet (meerv.) Op de kruisjeslijn komt de naam van een berg in Zwitselrand. III. Ik ben een deel van een schip, maar ook een plaats in Duitsland. Hoe is mijn naam? Voor jongeren: I. Ook voor de jongere neven en nichten drie visitekaartjes. Proberen jullie de beroepen te vinden van deze mannen, door de letters anders te zetten. II. X - - trouwe viervoeter; - X - - groen van wortels; - X - - wordt brood van ge bakken; - - X - deel van de arm; X - - tegenovergest. v. goedk. - X - - deel van een molen; - - X - deel van een wagen; X - - twee stuks.» Op de kruisjeslijn komt de naam van van een water in Groningen. III. Mijn eerste gebruik je iedere mor gen voor je toilet, met mijn tweede schrijf je en mijn geheel is een plaats in Overijsel. (13) Louis Bertrand heeft zin! Zijn ogen stralen, zijn hart klopt onstuimig... Al leen - in 't schemerdonker alléén met dit mooie wezen...! „Ach", zegt Angélique, „wat een avond". En zij drukt de arm van haar begeleider. „Ja", denkt deze, „wat een heerlijke,, een goddelijke avond!" Hoe is 't moge lijk dat hij er andere, onnadenkend vergenoegd doorleefd heeft? Hoe flauw en betekenisloos schijnen hem alle avonden... vóór deze. Hij drukt de lieve arm tegen zich aan en denkt - plicht matig - over een kus.... Maar hij krijgt geen kans, helaas. Opeens begint het te regenen. Zacht, daarna harder. Dikke droppels. „Ach", zucht Angélique - een prac- tisch meisje - „mijn japon... Laten wij schuilen... of naar huis teruggaan." „Hier vlak bij", zegt Louis Bertrand, is een klein paviljoen, 't Wordt niet gebruikt, 't staat open. Daar is het droog..." Zij snellen erheen. Angélique voor op... vanwege de japon! De deur is in derdaad open. 't Riekt binnen duf en kelderachtig. Er zijn geen stoelen, al leen een vermolmde houten bank. „Zet die voor de deur", zegt Angélique, „er is een afdak." Zo zitten beiden een half uur op de krakende bank voor 't vervallen pavil joen. Louis Bertrand is in de zevende he mel, maar Angélique is rillerig en zij geeuwt achter haar waaier. „Hield de regen nu maar op", denkt ze. Haar ridder bemerkt de stilzwijgend heid nauwelijks, hij voelt de warmte van de aangebedene en heeft daaraan genoeg. Eindelijk houdt de regen op. Angéli que veert overeind. „Gauw naar huis", beveelt ze. „Men zal ons missen." Enkele minuten later is de idylle af gelopen. 't Helle kaarslicht laat daar van niets over. Louis Bertrand trilt nog wat na en beledigt de arme Mar- celline door een onbeheerste uitval. Maar Angélique neemt voor 't verdere van de avond geen notitie meer van hem. In een zijkamer: Monsieur de Mon- tebran met enige vrienden. Hij is uit de grote zaal ontsnapt en heeft de in timi een wenk gegeven, die opgevolgd is. „Nu?" vraagt de gastheer, „wat zeg gen jullie ervan? Quoi?" Monsieur De Cavallance kucht. „Wat mij aangaat", bromt hij, „ik ben ge heel voldaan. De gelijkenis is frappant. Er valt niet aan te twijfelen, we heb ben een zoon - 't mag dan een on echte zijn - van onze geliefde vorst..., hun instemming blijk. Monsieur Mistral - een rijke han delsman - is echter kritischer gestemd. ,,'t Is waar", zegt hij „er is gelijke nis - momenteel. Maar zal die blijven? En tenslotte... over welke andere be wijsstukken beschikken wij? De ver klaring van een oude knecht - die wel J. P. VALKEMA BLOUW ROMA'N UIT DE NAPOLEONTISCHE TIJD we hebben een laatste afstammeling der Bourbons in ons midden!" „In rechte lijn", verbetert notaris Bernard, een bezadigd man met een overvloed van grijs haar en een enor me wrat naast de neus. „Natuurlijk, dat bedoel ik", beves tigt De Cavallance, „dat bedoel ik na tuurlijk". Ook de andere aanwezigen geven van omgekocht kan zijn... en een ring... die wel vals kan zijn. Nee, wat mij aan gaat..., ikzelf twijfel niet, maar ik ben er niet gerust op, dat anderen niet zul len gaan twijfelen." „Och", bromt de heer De Montebran, maak je daarover geen zorg. Dat komt wel terecht. En wij weten immers nog helemaal niet, of wij..." „Juist", valt notaris Bernard in, „we weten helemaal niet, of wij ooit in de gelegenheid zullen zijn, dat jongmens op de voorgrond te schuiven. De poli tieke toestand is momenteel nu niet bepaald zó, dat wij veel hoop mogen koesteren..." „Kom, kom", klinkt de stem van de gebochelde monsieur Tréviot, „neem alles niet zo zwaar op, notaris! Natuur lijk zullen wij vroeg of laat de kans krijgen! En als wij die vervloekte Bo naparte..." „Kalm", waarschuwt de gastheer be dachtzaam, „de muren hebben soms oren en zulk een taal is op 't ogenblik gevaarlijk, érg gevaarlijk..." „Ik ben niet bang", roept monsieur Tréviot, zijn kleine en belachelijke ge stalte zo hoog mogelijk oprichtend, „ik ben niet bang! Voor niemand!" „Maar ik wel", bekent monsieur De Cavallance, die angstig rondkijkt, „ik dacht zo net al wat te horen." „Onzin", zegt monsieur De Monte bran, „het is hier veilig, maar op zulke uitlatingen, als die van monsieur Tré viot ben ik toch niet gesteld. Wat geeft het ons trouwens?" ,,'k Ben het met je eens", valt de notaris bij, „we moeten voorlopig de ogen openhouden en... afwachten. Maar tenslotte meen ik wel, dat vriend De Montebran een fijne neus gehad heeft... en de goede weg heeft ingeslagen." „Zeker", aarzelt monsieur Mistral, „zeker.... Maar - je moet mij ten goe de houden - over de kans van wel slagen blijf ik critisch gestemd, érg critisch..." Marcelline heeft geluisterd. Brutaal weg geluisterd aan de tussendeur, die naar de bibliotheek voert. Het ligt overigens geheel in haar aard door het huis te sluipen en anderen af te luiste ren. Ze heeft intieme gesprekken tus sen haar ouders bijgewoond en weet méér van de dienstboden en huisbe dienden, dan deze vermoeden. Toen zij haar vader met enige vrien den zag verdwijnen, begreep ze dat er iets bijzonders op til was en sloop ze langs een omweg naar de bibliotheek. Zij heeft niet alles kunnen verstaan, maar spant zich nu in 't gehoorde aan te vullen. Zij laat haar verbeelding vrij spel. „Louis Bertrand!" zegt ze suikerzoet, „ik wilde je wat vertellen." „Zo", zegt deze onverschillig, ;,wat is het, meisje! Geen danseurs van avond?" (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1958 | | pagina 4