Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Kamp Dijkstraat verdwijnt nog niet en Sportkomplex panhuis is er nog niet Schoonmaak Fa. J. F. TAK WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Vijftienhonderd personen gaan gratis naar de wereldtentoonstelling in Brussel 32e jaargang Nr. 20 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Uit de raad van Veenendaal Lening gevraagd voor o.l. school in zuid B. en w. geen grondbe- mestingsdeskundigen Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, AGENDA Teveel huurverhoging wordt terugbetaald Tekort aan sportlokalen en de toewijzing aan scholen Hij is 5,- waard H 558588 Palmpaasoptocht Uit de raadsvergadering der gemeente Ede Wetli. Ds. J. Fokkema en de grenswijziging BEHANG meer dan 100 ver schillende stalen voorradig. Fantastisch plan van de Veenendaalse winkeliersvereniging Luistercursus met film over Suriname voor V.U. Hollandia-wol en SKF samen in „De Rode Pimpernel" 50 JAAR GETROUWD ACHTERBERG ELST EI)I R VEEN V. Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563127 Redactie: W. F. ter Roeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bü de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschoning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Het voormalige kamp Dijkstraat, het sportcomplex Panhuis en de verdeling van de gemeentelijke ruimte voor gymnastiekonderwijs over de scholen waren de enige zaken, waarover burgemeester A. Bakker en zestien gemeenteraads leden - de heer W. A. van Es was verhinderd - zich gisteravond met meer dan een paar woorden bezig hielden. De raad was buitengewoon kort in zijn be raadslagingen; in minder dan drie kwartier was de zestien punten tellende agenda bekeken. Het kamp Dijkstraat, dat al zoveel stof in en buiten vergaderingen van gemeentebestuurders heeft doen opwaaien wordt nog niet van Veenendaalse bodem weggevaagd. Weliswaar zijn de houten barakken reeds alle ontruimd, maar op het terrein staan ook nog twee stenen gebouwen. In het grootste hiervan waren tot voor kort twee gezinnen gehuisvest. Tot echter één van deze gezinnen de andere stenen ruimte, welke niet meer bewoond werd, betrok. Aangezien het b. en w. niet mogelijk bleek het laatste gezin op korte termyn een andere woning toe te wüzen, stelden zij de raad voor ook dit stenen ge bouwtje te verhuren. Jammer, zei de heer Kroesbergen (A.R.) want hij had liever gezien dat deze hele zaak zo spoedig mogelijk werd opgeruimd. Ook hij was ervan overtuigd, dat dit mo menteel misschien niet mogelijk was, maar hij bleef toch bij zijn standpunt, dat het hoog tijd werd om alles wat er nog van het kamp overgebleven was af te breken. Ook de heer Scholten (C.H.) was, naar hij mededeelde, aanvankelijk de mening toegedaan, dat er geen woonruimte in het kamp Dijkstraat meer verhuurd moest worden. Hij had zich echter per soonlijk op de hoogte gesteld en toen was hem het - door de bewoner opgeknapte - gebouwtje meegevallen. Naar het oordeel van de heer Scholten lekte het er niet en, zei hij, de jonge mensen, die er inwonen verlangen geen nieuw huis. Op een vraag van de heer Van Ojik (C.H.) of de huidige bewoner er met of zonder toestemming van b. en w. was ingetrokken, antwoordde de voorzitter, dat deze inderdaad zonder vergunning het huisje ingebruik had genomen. Aanvankelijk, haakte wethouder Van Kuijk (A.R.) op de woorden van burge meester Bakker in, hebben b. en w. ge zegd: eruit. Maar waar laat je deze men sen dan? vroeg spreker zich af. Toen b. en w. dan ook gebleken is, dat het huisje bewoonbaar is, is er toch besloten om het te verhuren. Het verlangen om het kamp radicaal op te ruimen bestaat volgens de voor zitter al jaren. In verband met de wo ningnood is het er nooit van gekomen. Naar streng recht, aldus burgemeester, zou men ook nu moeten zeggen: eruit. En dit besluit, houdt helemaal niet in, dat b. en w. in het vervolg weer iemand clandestien in een huis laten zitten. De meeste belangstelling voor het wel en wee van de grond, waarop het sport complex Panhuis normaliter al had moe ten liggen, kwam wederom van de zijde van de heer Van Deelen (S.G.P.). B. en w. stelden voor dit perceel ,Sport- complexgrond' in zijn geheel te verpach ten aan één persoon. Dit omdat de op brengst van de grond in andere vorm te weinig opbracht. De laatste jaren was n.l. de grond aan de gemeente gehouden en geëxploiteerd voor het winnen van hooi- gras. De opbrengst van dit hooigras was echter over drie jaren teruggelopen van ruim duizend op bijna tweehonderd gulden. Dit kon de heer Van Deelen niet be grijpen. Hij nam voetstoots aan, dat b. en w. op het gebied van bemesting, waaraan het teruglopen van de opbrengst o.m. werd geweten, niet deskundig waren. Maar waarom, zo vroeg de heer Van Deelen, heeft het college dan niet de hulp van de voorlichtingsdienst ingeroepen? Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 VEENENDAAL Luxor theater vrijdag t.e.m. zon dag „De twee wezen", maandag t.e.m. woensdag „La Strada" al leen donderdag de film „Aida" Heden bazaar voetbalvereniging „Veenendaal" t.b.v. bouwfonds, in de Eierhal 's avonds tot 11.30 uur en zaterdag van 2-10 uur. Rijwiel bromfiets- en motorcarriershow vrijdag en zaterdag 15 maart in geb. „Eltheto", aanvang 2-10 uur. Woensdag 19 maart spreekt de heer F. H. v. d. Wetering over „De vulkaan waarop wij leven" voor C.H.U. in geb. „Eltheto" aanvang 8 uur. Zangavond Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat georg. door Bijbel- Kioskvereniging. Donderdag 20 maart modeshow georg. door Fa. C. Diepeveen, geb. „Eltheto", aan vang 3 en 8 uur. Ds. J. H. Velema van Apeldoorn spreekt over „Bun del of slinger" voor J.V. in Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat. Vrijdag 21 maart streekvergadering in „'t Trefpunt" over „Revalidatie" door Dr. A. Vink. Voorts was hij het niet met de gunning van de pacht, hoewel hij nadrukkelijk verklaarde niets tegen de persoon van de pachter te hebben, eens. Anderen hadden daar volgens hem meer recht op, omdat deze mensen de grond 30 è-40 jaar in pacht hadden gehad. Volmondig erkende burgemeester Bak ker, dat b. en w. ondeskundig zijn op het gebied van grondbemesting. Ook kon hij het standpunt van de heer Van Deelen begrijpen, maar hij stelde toch voor het thans zo te laten, omdat spreker gezonde hoop had, dat het sportcomplex spoedig aangelegd kan worden. Ook wethouder De Ruiter (C.H.) vond het verstandig dit jaar op deze wijze te verpachten. Komt het sportcomplex echter dit jaar niet klaar, dan kan de zaak volgend jaar op nieuw bekeken worden, aldus de wet houder. Sinds augustus van het vorige jaar wordt voor dè woningen van Patrimo niums Bouwvereniging in de complexen I, II en III (deze omvatten de vooroor logse woningwetwoningen) 95 cent meer huur berekend. Dit in verband met aan gebrachte verbeteringen en achterstallig onderhoud. De minister gaat echter slechts akkoord met een huurverhoging van 80 cent. waarop b. en w. mededeel den, dat de teveel berekende huur - na goedkeuring van het besluit - zal worden terugbetaald. De heer Slok (A.R.) vroeg waarom de huurders vijf maanden in het onzekere moesten leven over de vraag of zij al dan niet teveel huur betaalden. De voorzitter weet dit aan tussentijds gevoerde corres pondentie over deze aangelegenheid. Naar aanleiding van de nieuwe lening van de gemeente, groot 274.000,uit de nationale woningbouwleningen, vroeg de heer Diepeveen (A.R.) of de gemeente van de 6 °4> rente thans ook weer 2 °/o van het rijk terugontvangt, evenals bij de andere leningen. Dit met het oog op de hoogte van de huur van de te bouwen woningen. Volgens de voorzitter werd deze com pensatie van 2 inderdaad weer ver wacht. Zwart op wit kon hij evenwel niets geven. De raad verleende voorts medewerking aan de Hervormde kerkeraad tot de stich ting van een kleuterschool aan de Dijk straat. Het verzoek voldeed aan de eisen. Volgens de kerkeraad zal zo spoedig mo gelijk een aanvang worden gemaakt met het geven van onderwijs, desnoods in noodlokalen. De heer Van der Woerd (P.v.d.A.) vroeg of het b. en w. bekend was, dat uit de nationale woningbouwleningen ook gel den worden beschikbaar gesteld voor scholenbouw. Spreker vroeg dit in ver band met de dringende behoefte aan een openbare lagere school in Veenendaal- zuid, hetgeen b. en w., volgens de heer Van der Woerd, ook hadden ingezien, ge let op de hoge plaatsing van deze school op de urgentielijst. Er is, aldus de voorzitter, een lening van 210.000,voor dit doel aange vraagd. Als de toestemming wordt ver kregen wordt met de bouw begonnen. In de vorige vergadering had de heer Van Ojik gevraagd of het niet beter was de Hervormde ulo-school de beschikking te geven over één van de gemeentelijke gymnastieklokalen, in plaats van hier voor het gebouw „Eltheto" vier en een half ur per week (a 30,— per keer) te huren. Spreker had, volgens zijn zeggen, toen ten antwoord gekregen: er is niets be schikbaar. De heer Van Ojik kwam echter in deze vergadering met nadere gegevens, ver kregen op net gemeentehuis, ter tafel. Hieruit was hem gebleken, dat het Chr. lyceum, dat zelf een lokaal heeft, vijf en een half uur vertoeft in het gymnastiek lokaal aan de Sandbrinkstraat en dat voorts de Koningin Julianaschool per week veertig uur de beschikking heeft over het nieuwe sportlokaal achter die school. Kan hier geen vier en een half uur voor de Hervormde ulo vanaf? vroeg de heer Van Ojik. Nu betaalt de gemeente 30,per week, terwijl het gymnastiek onderwijs niet goed tot zijn .recht komt. Spreker geloofde niet, dat de Koningin Julianaschool veertig uur per week nodig heeft. Een lyceum van een grootte als in Vee nendaal, heeft meestal twee lokalen, was het antwoord van de burgemeester. Leer lingen van die leeftijd hebben veel sport- onderwijs nodig. Ten aanzien van de Koningin Juliana school zei de voorzitter: veertig uur lijkt geweldig voor deze school. Het zijn even wel twee fikse scholen (een lagere en een ulo-school). Die uren voor de Hervormde ulo zouden er misschien afkunen, maar er zijn nog veel meer scholen. Dit was volgens de burgemeester het eind van alle tegenspraak, maar hij zegde toch toe het vóór een volgende vergadering nog eens te zullen bekijken. De heer Van Ojik kwam er nog even op terug. Naar aanleiding van de opmer king van de voorzitter, dat o.a. lyceum- leerlingen op die leeftijd veel sport nodig hebben in goede lokalen, vond spreker dat de afdeling lager onderwijs van de Koningin Julianaschool hier dus buiten viel. Wethouder De Ruiter zegde nog toe naar aanleiding van een opmerking van de heer Van Beek (S.G.P.) over de slechte toestand van Molenstraat en Panhuis, dat binnenkort zal worden besproken of er nog iets aan enkele straten kan worden gedaan. Op een desbetreffende vraag van de heer Slok, zei de wethouder, dat als het weer goed is zal worden begonnen met het doortrekken van het trottoir in de Zandstraat, op de plaats waar jarenlang het bekende obstakel van de Koninklijke Scheepjeswolfabrieken stond. De vorige Vallei-riks werd uitge geven bij Sigarenmagazijn T. Esbra, Herenstraat 17, Rhenen. Dat deze riks door diverse handen gegaan is en een lange weg gemaakt heeft blijkt wel uit het feit dat de riks werd aangehoden door de heer Vis ser, eigenaar van Parfumeriezaak „Huize Chic", Patrimoniumlaan te Veenendaal. De heer Visser trof de riks aan bij het wisselen van geld. De nieuwe Vallei-riks is nu 5,00 waard en draagt het nummer De Veenendaalse winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid" zal evenals an dere jaren weer een palmpaasoptocht voor de jeugd organiseren en wel op zaterdag 29 maart a.s. Voor elk kind dat met een haantje pik of met een „palmpaas" aan de optocht deelneemt, is er weer een verrassing. Een speciale keuring van de grote stuk ken zal niet worden gehouden. Normaal weegt een pas geboren kalf ongeveer 85 pond. Op de boerderij van de heer Jac. van Resteren aan de Kade nr. 49 werd echter een bees tje geboren van 25 pond, dat volkomen normaal en kerngezond. Hierbo ven ziet men de „licht gewicht" met zjjn ver zorger afgebeeld. Inde gisteravond gehouden raadsver gadering te Ede is o.m. de grenswijziging met Veenendaal ter sprake gekomen, zulks naar aanleiding van het antwoord van b. en w. op de vragen van de heer Weigraven, over een uitlating van wet houder Dr. J. Fokkema, bij de opening van het Groene Kruisgebouw te Veenen daal. De heer Weigraven uitte zijn voldoening over het antwoord, doch wees er daar naast op, dat er nog twijfel mogelijk blijkt, vooral ook omdat „De Vallei" in tweede instantie heeft verklaard, een zojuist mogelijke weergave van de toe spraak van wethouder Fokkema te heb ben gegeven. Hij stelde daarom de pertinente vraag: „Wat doet de wethouder, wanneer hij als lid van de Tweede Kamer straks het wetsontwerp tot grenswijziging zal moe ten behandelen." Het antwoord van wethouder Fokkema: „In onze kamerfractie is reeds besloten, dat ik bij de behandling van dit wets- ontwerp, het woord zal voeren. Ik zal daar niet met twee monden spreken en als dit ontwerp de afscheuring van Gel ders Veendaal van de gemeente Ede in houdt, zal ik niet anders stemmen dan ik hier in de raad heb gedaan." Deze duidelijke uitspraak werd door de raad met instemming begroet. De heer Hoolboom wees er nog op, dat het jam mer is, dat tegenwoordig bij wijziging van gemeentegrenzen geen volksstem ming meer wordt vereist. Dan zou stellig blijken dat de grote meerderheid van de Gelders Veenendaalse bevolking er de voorkeur aangeeft, bij de gemeente Ede te blijven, aldus de heer Hoolboom. RUIM 400 SCHOOLKINDEREN SLAAGDEN VOOR SCHRIFTELIJK VERKEERSEXAMEN Welgeteld 406 glunderende schoolkin deren en één vergenoegde hoofdagent van de Veenendaalse gemeentepolitie waren het gevolg van het op dinsdag 11 maart j.l. afgenomen schriftelijk verkeersexamen voor leerlingen van de dagere scholen. De laatste, de heer C. H. J. van Duu- ren, zag zijn werk als verkeersonder- wijzer wederom voor het eerste ge deelte bekroond. De heer Van Duuren stoomde voor de zoveelste maal een „lichting" klaar voor het theoretische examen. 424 leerlingen namen aan het examen deel; 18 moesten worden afge wezen en 71 leverden hun werk fout loos in. Van de elf deelnemende scholen be haalden de beste resultaten: 1. Joh. Calvijn School (91.79 °/o geslaagd); 2. Chr. Nat. School II (91.41 °/o); 3. Chr. Nat. School I (90.24 Nu nog het praktische examen, dat de komende weken zal worden gehouden. Dit is echter voor het merendeel van de kandidaatjes, die het praktijkwerk spelenderwijs leren, gesneden koek. Na alle examenkoorts volgt dan tra ditiegetrouw de „grote" middag, waarop filmpjes worden vertoond, en Inspec teur Dekker de diploma's uitreikt. OUD-BURGEMEESTER VAN MENADO EN PALEMBANG SPREEKT IN VEENENDAAL Op uitnodiging van de C.H.U. afd. Veenendaal spreekt op woensdag 19 maart a.s. in gebouw Eltheto de wel edelgestrenge heer F. H. van de Wete ring, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. De heer Van de Wetering is oud burgemeester van Menado en Palem- bang en oud-directeur van de theolo gische school te Koepang in de Mina- hassa. Hij was 24 jaar in Indië werk zaam o.a. als hoofdamtbenaar van het departement van binnenlands bestuur. Sinds 1948 is hij lid van de Tweede Kamer, waar hij als uiterst deskundige speciaal de zaken rond Indonesië en Nieuw-Guinea behandelt. Hij is tevens voorzitter van het Nationaal Nieuw- Guinea Comité. Hij zal spreken over: „De Vulkaan waarop wij leven". In deze rede wordt speciaal aandacht gegeven aan de re cente gebeurtenissen in Indonesië. De toegang is vrij en er is volop gelegen heid tot het stellen van vragen. Voor verdere bijzonderheden wordt naar de advertentie elders in dit blad verwezen. Gloria waterverf, Plasticwaterverf (geeft niet af) lakverf. Zeemleer, Sponsen, Vlin- derwas etc. etc. Hoofdstraat 106, Veenendaal. Tel. 2576 Apoth, ass Drogist De „Expo 1958", de wereldtentoonstelling te Brussel opent volgende maand haar poorten. Bijna alle landen van de wereld hebben op het tentoonstellings terrein even buiten Brussel enorme paviljoens gebouwd inMe meest fantastische stijl, waaraan kosten noch moeiten gespaard zijn. Men verwacht op deze ten toonstelling enkele tientallen miljoenen bezoekers en ongetwijfeld zullen er ook in Veenendaal en omgeving vele plannen zijn om een bezoek aan deze wereldtentoonstelling te brengen. Een groots opgezette reclame-campagne van de Veenendaalse winkeliers vereniging zal tot resultaat hebben, dat 1500 personen deze tentoonstelling gratis zullen kunnen bezoeken. Het bestuur van Handel en Nijverheid' heeft haar plannen dinsdagavond tijdens de goedbezochte ledenvergadering aan de leden voorgelegd, die dit plan zonder meer goedkeurde. De gehele actie krijgt een driemaandelijkse looptijd en begint op zaterdag 5 april en duurt tot zaterdag 5 juli a.s. In deze periode geven de leden van de winkeliersvereniging aan het ko pend publiek weer de bonnen, die bekend zijn van de St.-Nicolaasactie. Deze bon nen kan men dan dagelijks in de bekende rode bussen werpen. Elke week zijn er 50 prijzen bestaande uit 2 gratis reizen naar de wereldtentoonstelling in Brussel. De prijswinnaar behoeft dus nooit alleen naar Brussel te gaan, maar kan zijn echt genote, verloofde, vriend of eên kennis meenemen. De eerste autobussen beginen in mei a.s. te rijden. Regelmatig zulen daarna wekelijks enkele ritten naar Brussel ge maakt worden tot augustus toe. Behalve de reiskosten is ook de toe gangsprijs voor de wereldtentoonstelling inbegrepen. Aangezien de verkoopactie over 13 we ken wordt uitgestreken, zijn de kosten voor de deelnemende winkeliers bijzon der laag, waardoor ook elke kruidenier, Door de lezingen die de heer J. A. Mul der gaat houden op woensdag 19 en 26 maart en 2 april, zullen we meer begrij pen van de droeve historie der plantages en de in alle opzichten snelle ontwikke ling van dit land. Dat de missie en zen ding daar een grote rol in spelen is be grijpelijk. Met de film die door de heer Mulder wordt toegelicht, krijgt men een indruk van leven en werken der Surinaamse be volking. Medewerking wordt verleend door het Kon. Instituut voor de Tropen te Amsterdam. Achtereenvolgens worden op de ver schillende data drie onderwerpen be handeld. Op 19 maart: „Eenheid en ver scheidenheid der Surinaamse bevolking; op 26 maart: „Naar een hoger welvaarts peil" eiï op 2 april: „Het sociale en cultu rele werk van missie en zending in Suri name en de Nederlandse Antillen" Lezin gen met lichtbeelden en film. De toneelgroepen van de Hollandia- wolfabriek en de SKF -club gaan geza menlijk de bekende geschiedenis van de (mysterieuze) „Rode Pimpernel" ten to nele brengen. „De Rode Pimpernel" is de schuilnaam van een Engelse edelman, die in de dagen van de Franse Revolutie om streeks 1792 steeds weer de zee tussen Engeland en Frankrijk oversteekt om zo veel mogelijk mensen uit de klauwen van de bloeddorstige revolutie te redden. Langs allerlei slinkse wegen tracht men uit te zoeken wie zich toch achter dit geheimzinnige pseudoniem verschuilt. Het stuk, dat bestaat uit een proloog en drie bedrijven met een bezetting van zeventien rollen, brengt de kijkers in hoge Engelse en Franse kringen uit die tijd. Er zijn drie uitvoeringen; op 27, 28 en 29 maart a.s. in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. LEDENVERGADERING GROENE KRUIS De vereniging „Het Groene Kruis" houdt op woensdag 26 maart a.s. haar jaarlijkse algemene ledenvergadering in het gebouw gezondheidszorg aan de Eikenlaan. De agenda vermeldt o.a. jaarverslagen, een voorstel tot eventuele verkoop van het pand Kerkewijk 30 en de bestuurs verkiezing. Aftredend, doch herkiesbaar zijn mevrouw A. L. E. Wijnmaalen-Gül- voet en de heren J. P. Vergouwen (voorz.) en J. J. Welle. BELANGRIJKE GIFT VOOR N.H. KERK Ds. Jac. Vermaas ontving één dezer dagen een gift van 2500,waarvan het grootste gedeelte is bestemd voor een vierde Ned. Herv. kerk te Veenendaal. sigarenwinkelier enz. aan deze actie zon der bezwaar zal kunnen deelnemen. Het is dus wel van het allergrootste belang, (lat de kopers gedurende deze weken aan hun leverancier hun bonnetje vragen. Want er zulen maar weinig mensen zijn, die geen belangstelling hebben voor zo'n gratis reisje naar Brussel. Bovendien blijft elk bonnetje dat in deze periode uitgereikt wordt zijn waarde houden, omdat bij inlevering van een nog nader vast te stellen aantal, weer een gratis toegangsbewijs voor een kinder middag wordt verstrekt. Wie gaat er op kosten van de V.W.V. de komende maanden naar Brussel? Het zal wekenlang een spanning voor elke koper betekenen. Woensdag 26 maart a.s. is het 50 jaar geleden, dat de heer C. van den Dikken- berg en mevrouw W. van den Dikken- berg-Hootsen in het huwelijk zijn getre den. Het gouden bruidspaar woont aan de Valleistraat nr. 103. Zowel de bruidegom, die 77 jaar oud is als de bruid, die 68 jaar is, genieten nog een goede gezondheid. Uit het huwelijk werden geboren: 12 kinderen, waarvan er nog 11 in leven zijn en 12 kleinkinderen. OUDERAVOND Dinsdagavond 11 maart werd in de o.l. school te Achterberg een ouderavond gehouden. Na een openingswoord door het hoofd der school, werden door de heer T. H. Struijk uit Almelo, een groot aantal kleurendia's vertoond, die op di verse reizen waren gemaakt. Zowel de prachtige opnamen als de boeiende toelichting vielen zeer in de smaak. Het hoofd der school deed daarna enige mededelingen, betreffende de school en sprak een woord van afscheid tot mej. H. M. Buijtenhuijs, die elders werd be noemd. Bij de gehouden bestuursverkie zing werd de heer J. Baars N.zn. als com missielid verkozen. SCHUUR AFGEBRAND IN ELST In de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks half twee, werden de bewoners van Eist opgeschrikt uit hun slaap door het loeien van de brandweersirene. Er bleek brand te zijn uitgebroken in een schuur van de heer E. Quint aan de Prinseweg. De brandweer van Eist, die spoedig ter plaatse was, kon niet verhinderen dat de schuur geheel uitbrandde. Een zeug met biggen en een mestvar- ken kwamen in de vlammen om. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting. GEVARIEERDE JAARVEGADERING CHR. VROUWENBOND De afdeling Veenendaal van de Ned. Chr. Vrouwenbond hoopt op donderdag 20 maart a.s. haar jaai'vergadering te houden. Op het programma staan o.a. jaarverslagen#koor- en samenzang en de vertoning van de Veenendaalse verzets- film „Vrienden in de nood." VOOR BEROEP BEDANKT Ds. J. Smit van Groot-Ammers heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier. INENTING TEGEN KINDER VERLAMMING Voor de kinderen, die in februari j.l. wegens ziekte of om een andere reden nog niet zijn ingeënt tegen kinderverlam ming, bestaat hiervoor alsnog gelegen heid op donderdag 20 maart a.s. des voor middags tussen 10.30 en 12 uur en des namiddags tussen 2 en 5 uur in het Wijk- gebouw te Rhenen en op woensdag 19 maart a.s. des namiddags tussen 4 en 5 in het Wijkgebouw te Eist.

De Vallei | 1958 | | pagina 1