modeshow HEIN VAN SCHUPPEN i 'Tjt«v Expositie ALBERS PUROL Modemagazynen MAAri'tCi Terugkeer van Morghan de Magiër Burgerlijke stand BRIL KERKDIENSTEN SCHAAKVERENIGING „VEENENDAAL" KAMPIOEN A.s. zondag: Veenendaal - Ede Dammen V.Z.C. II D.W.K. I SPELEN GELIJK Leder- en Sportmag. Adriaan P. de Kleuver sprak voor C.J.M.V. verdwijnen met Gevonden en verloren voorwerpen KNOEIERIJEN NA FAILLISSEMENT: zware straffen geëist Ingekomen en vertrokken OPTIEK WESTERA Zondagsdienst doktoren Wij nodigen U uit tot een bezoek aan onze VEENENDAAL WAGENINGEN EDE Om de zooveul tijd dan kom ik in deze, veur mijn persoon gerisselleveerde plaats opduike mit een partij gemengd nieuws. Deze keer heb ik ok weer zoon bont pre- gram te biede. Van alles wat en van wei nig waarde uit et Veen en anleunende steede en anleunende ankommende stee- de. Zoo, zee Bram een afgeloope vrijdag- gemiddag, je komt weer achter de mart anslentere. Jij leit nog dik en breed mit een raadslid van Ede in een eenzijdige diskusje gewikkeld over een onbenullig zaakie rondom de grenswijzeging en hier staat al wijd en breed, dat de hele grens wijzeging dur per de eerste januarie negentienhonderd negen en vijftig wel deurgelaagd zal worde. Waar sting dat dan? vroeg ik onnoozel an Bram. Hiero, snauwde Bram en schoof mijn een karsvarse Vallei onder de ver- kouwe neus. Werachies, was 't enigste wa 'k zegge kos, want het sting dur. Mit vette letters. Een januarie negentienhon derd acht en vijftig: grenswijziging. Niks te kommetaare denk ik hè? vroeg Bram verders. Nee, zee ik. Alleenig hoe jij zoo gauw an de Vallei weet, te komme. Jij heb em al uitgespeld en dan heb ik me eige preduk nog gien eens gezien, 't Lijkt waarempel wel of ie klaar staat om de eerste van de drukmesjien af te rukke. Da's mijn zaak, zee Bram. Waar ie ok al weer gelijk in heb. Zoo dochte de melkboere ok dat et hul- lie zaak was of ze de flette op wouwe klautere of niet. Ze gaan de trap niet meer op, schreeve ze in de Vallei. Mar zoo gauw gaat dat niet, al blijft dur mes- schien hier en daar es eentjie mit ze wa- gentjie vol koeiewater onder-an staan. Daar heb nog een heel kommitee oover te oordeele. En in dat kommitee zijn alle soorte en uitgaave van huisvrouwe ge- zeete. Dus zal dur nog wel effe oover het klimme van de melkboere gekeuveld motte worde. Dat kos nog wel es lieters thee mit een klein woikie melk koste. En as diezellefde daames de woorde van onze Vallei-reddakteur geleeze hebbe, dan koste ze wel es op durlui achterste nijlons staan. Wat de oper-melkboere dan mar weer motte susse. Verders verneem ik uit het diebiejeuze nieuwsberoo „Bram". In een anpaalende gemeente - we zelle ter wille van de ge heimhouding X zegge - zouw de brand weer effe een karweitjie opknappe. Op een flet mos een tilleviesje-antennie wor de gezet en daarveur wiere de spuitgaste met een antieke ladderwaage in 't geweer geroepe. In hoeverre et poote van tille- viesje-maste op het terrein van de brand weer leit, daar blijf ik van af. Ok gaai ik me eige dur niet in verdiepe of ze die heele onderneeming misschien vrouw-de- leus opgezet hadde. Een feit is dat ze et deeje. Dat ze een gloednieuwe neevel- spuit veur de ladderwaage zette en op de plaats des handelings afscheurde. En toen kwamme de spuitgaste met dur matte- riaal vast te zitte. In het mulle zand. Hoewel dur nog iemand zee: Dat gaat niet goed. Mar toch doen. En mar op het gaspandaal trampe. Tot er iets in het binnenste van de mootor „knap" zee, een wielegie of zooiets. En toen gong, drie keer raaje.en je zei zien, maande achter mekaar gaat ie niet en net zit je vast of hij mot zoo noodig loeie: de sereene. De anders zoo koelbloedige spuitgaste raakte boove durlui bluswaater. De sjefeur trampte nog harder op de pandaale en dur braake nog een paar tandraajerties. Alles mit het gevolg, dat de brandweer- liede een ketier te laat aan de brand in een slaagerij begoste. Et vreemste van deeze zaak? Gien ree gel mochte we van deeze geschiedenist in de Vallei leeze, terwijl toch de verslag- geever uit X zoo aardig mit de tikmesjien weet om te gaan. En de meraal van 't verhaal? Brandse- reenes gaan altijd net as ze niet moste gaan en de brandweere binnen nog niet an een optreeje veur de tilleviesje toe. Volgende histoorie. Speult zich weer af te X. Vanuit de ouwe vestingstad sprak de Burgevaader de volgende histoorische woorde: Daar in - we zegge: Y - woont een lastig volkie. En hij bedoelde de on- derhoorege van een van ze voorsteede. Nou moe je et volkie van Y kenne om te weete wat ze daar op gaan zegge. Da's niet mals. Daar zelle de Eedelachtbaare oore in X nog van tuite. De meraal: Op de woorde van de Bur gemeester wier min of meer gelet. Min deur de Burgemeester zelf en meer deur et volkie van Y. Wat ze hierop in X wel allemaal zelle zegge? Steek je hand in eige boezeroen, Wout Blauwkous. In de woensdag j.l. gehouden schaak wedstrijd tegen Velp I voor de competitie van de oostelijke schaakbond, behaalde het eerste tiental van Veenendaal een ruime overwinning, n.l. 7Vï21/*. Het kampioenschap is daarmee een feit geworden. „Veenendaal" dat met zes overwinningen in successie dit kampioen schap behaalde, kan hiermee wel op een zeer geslaagd schaakseizoen terugzien. Zodra de drie andere kampioenen in de eerste klasse van de oostelijke schaak bond bekend zijn, wacht „Veenendaal" nog een zware strijd in de promotie-com petitie, waarin het gaat om een plaats in de hoogste afdeling van deze onderbond. We hebben echter het volste vertrouwen in het eerste tiental van deze Veenen- daalse vereniging en zien hun ook in de promotiewedstrijden een hartig woordje meespreken. De uitslag Veenendaal I Velp I luidde: De Vries v. Gorkum 01 Schoeman v. Loon Vt-V« v. d. Wolf Stubbe 10 Konings v. Beek 1—0 v. Genderen Steenstra '/t-'/i Elenbaas Demon 1—0 Ebskamp Duin 1—0 Diepeveen A. Gerritsen 2-V2 v. Essen -- v. Boven 10 v. Manen R. Gerritsen 10 Het eerste elftal van de voetbalvereni ging Veenendaal speelt a.s. zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Ede I op het terrein aan de Bergweg. TAFELTENNIS In de eerste klasse A werden door de Climax teams twee wedstrijden ge speld. Climax 2 behaalde in eigen huis een 73 overwinning op R.T.T.V. uit Rhe- nen. Weyers verloor van Van de Broek en v. Manen moest in Meyer z'n meer dere erkennen. Ook het dubbelspel was voor R.T.T.V. Climax 1 omzeilde in Arnhem de lastige klip van de wedstrijd tegen Tios 2. Hier werd de uitslag 82. Vos en P. v. Manen bleven beiden onge slagen, doch v. Eist was deze avond slecht op dreef en verloor 2 maal. Climax heeft met nog 4 wedstrijden voor de boeg nu 4 punten voorsprong op Swift. Zaterdag speelt Swift in de Ritmeester-cantine tegen Ritac en het zou ons niet verwonderen als Ritac hier revanche ging nemen voor de des tijds in W-ageningen geleden nederlaag. Programma t/m woensdag 19 maart. Donderdag 13 maart: 3 KI. E: Cli max 4Ritac 4; 4 KI. H: Panter 2 Kr. en Vr. 3; R.T.T.V. 4—Panter 3. Zaterdag 15 maart: 1 KI. A: Ritac Swift. Maandag 17 maart: 1 KI. A: Cli max 1R.T.C.; Treffers 3Climax 2; 2 KI. C: R.T.C. 2—V.S.W.; 3 KI. E: Kr. en Vr. 2Swift 3: 4 KI. H: Kr. en Vr. 3—V.S.W. 3; R.T.C. 3—Panter 3. Dinsdag 18 maart: 2 KI. C: Ritac 2 Panter; 3 KI. E: T.T.C.B.Climax 4; 4 KI. H: T.T.C.B. 3—R.T.C. 4; T.T.C.B. 2Panter 2. Woensdag 19 maart: 1 KI. A: Swift Tios 2; 2 KI. C: Swift 2Kr. en Vr. Deze week werden de volgende par tijen voor de onderlinge competitie ge speeld: W. v. Manen J. v. Leeuwen 2—0 G. v. Dijk B. v. Ruiswijk 2—0 W. v. d. Hor B. Valkenburg 1—1 H. v. d. Brandhof J. Roks 20 D. Bouman C. Heikamp 02 Om het Nederlandse kampioenschap heeft de heer J. Edink het er goed afge bracht, hij is als vierde geëindigd en in punten gelijk met nummer drie, maar door het ,Sonnenborn-Bergsysteem' werd hij vierde. Vanaf deze plaats willen wij hem hier mede van harte gelukwensen. Een jonge VZC-reserveploeg beleefde maandagavond j.l. - na een vrij lange rustperiode - in het sportfondsenbad te Amersfoort, enkele benauwde ogenblik ken in de competitiewedstrijd tegen het Barneveldse DWK I. Van meet af aan waren de Veenen- dalers technisch de baas over DWK. Aan de lopende band bouwde het jeugdige team de aanvallen op. Het liep door ge brek aan inzicht in de voorhoede alle maal op niets uit en aanvoerder Rompes kon - hoe snel en vlug zijn jonge secon danten ook waren - vanaf de midachter- plaats slechts een wanhopige regie voe ren. Het onbesuisde optreden kostte de VZC-reserves vóór rust twee doelpunten. Het ging na rust, met Rompes in de voorhoede, beter. Weliswaar iets minder snel en flitsend, maar met meer overleg. Rompes scoorde eenmaal en een leven dige Dijkstra zorgde na een snelle rush voor de gelijkmaker. RUILAVOND POSTZEGELVERZAMELAARS De Veenendaalse Ver. van Postzegel verzamelaars „De Vallei" houdt op woensdag 19 maart a.s. een ruilavond in De Korenbeurs". Aanvang half acht. ORGANISTEN KOMEN BIJEEN IN „SOLA FIDE" Organisten uit de kring Amersfoort van de Organisten vereniging komen zaterdagmiddag a.s. bijeen in „Sola Fi de" alhier. De heer Veenkamp uit Amersfoort houdt een referaat over „Hoe activeren wij (organisten) de gemeente.1' Het mu zikale gedeelte wordt verzorgd door de heer Geuchies uit Bunschoten met ko- raalspel op het nieuwe Flentrop-orgel. Naast de organist van „Sola Fide" zul len nog verschillende anderen dit orgel bespelen. De bijeenkomst is ook toegankelijk voor belangstellenden. UITBREIDING CHR. KLEUTERSCHOLEN De kleuterscholen zijn de laatste ja ren als het ware uit de grond geschoten. Ook in Veenendaal komen er steeds bij en worden de bestaande uitgebreid. De scholen, uitgaande van de stichting tot oprichting en instandhouding van chris telijke kleuterscholen zijn eveneens aan uitbreiding toe. De school in 't Tref punt nam reeds een nieuw lokaal in ge bruik en binnenkort zal de school aan de Hoofdstraat worden uitgebreid met twee gerestaureerde lokalen van de voormalige ger. gemeenteschool. van LFDEREN DAMES- en HEREN-KLEDING, vindt U heden en mor gen op de bromfietsen- SHOW van REIN VEENENDAAL in geb. ELTHETO v/h Hoofdstr. 15 - Tel. 2869 Met mooie legenden en humoristische annekdoten doorspekt hield de Veenen daalse veldbicloog Adriaan P. de Kleuver zaterdagavond j.l. voor de C.J.M.V. Vee nendaal een voordracht met als onder werp: „Middeleeuwse vroomheid in het Betuwse tweestromenland." Via de Romeinen, die langs twee wegen het Bataafse gebied binnenvielen en er hun zegeningen brachten, andere gods dienstige opvattingen, begaanbare wegen, beschermende dijken en betere huisves ting, kwam de heer De Kleuver op de grote zendelingen, die rond 800 in de Betuwe hebben gepredikt en er de eerste kerken gesticht hebben. Soms werd vol staan met het in gereedheid brengen van heidense heiligdommen tot de Christe^ lijke eredienst. Van deze kerkjes en kloosters is niets meer over. Er kwamen prachtige gothische kerken voor in de plaats, waarvan de kerk te Ingen wel de allerschoonste is. Na de vervaltijd van de rooms-katholieke kerk brak in de Neder- betuwe een hervorming van het kerke lijke leven aan. Evenwel niet door het volk met spontaan gerichte doelstelling; slechts tien procent was aanvankelijk de hervorming toegedaan. De grote heren hanteerden de reformatie voor hun poli- tieke doeleinden. En waar de ambtman Spaansgezind bleef, daar bleef het bij het oude. Vanuit deze gebieden werden in de protestantse streek op verschillende plaatsen rooms-katholieke enclaven ge sticht. Als een sterke bumper wierp ech ter de reformatie de nog steeds gerefor meerd voelende plaatsen Zetten, Opheus- den, Ochten, Kesteren, Lienden en Dode- waard als tegenhanger op. Boeiend was het gehele betoog van de heer De Kleuver en hij spoorde ook de vele - uiteraard - jeugdige toehoorders tot „speurtochten" in de Betuwe aan, zoals hij het zelf zei met de slotwoorden: „Zo werd het Betuwse land wat het nu is; een prachtig land met eenvoudige, hartelijke mensen, waar nog veel te ontdekken valt." VEENENDAAL Gevonden: wit babytruitje; paar br. herenglacé's; 2 bl. wanten en 2 grijze kin derwanten; lederen motorkap m. riempje; paar ongev. glacé's; gele plast, zeepdoos; 5 postzegels; br. damesportem. m. inh.; paar zw. damesglacé's; br. pantoffel; kort geknipte bouvier; vel bleu Corner waar debonen; wit rubber kinderlaarsje; licht br. herenhoed; goudkl. damesarmband horloge m. br. lederen bandje; zw. rech ter damesglacé; geruite zeildoekentas m. brood; doublé-kleurige broche m. gele steen; blauw-witte shawl; br. lederen portem. m. inh.; bl. gebr. want; br. jon genspet m. bont; rubber popje; rood-br. hond; rechter witte gymschoen; bankbil jet; zak kolen; verchr. beschermkapje v. J.L.O.-motor; br. damesportem. m. inh.; portem. inh. foto; br. gebr. jongenspet; postduif no. 216812/56; keeshond; witte shawl; nikk. damesarmbandhorloge met schakel rekbandje; 2 koperen gewichten; br. linker herenglacé (bont gev.); lederen voetbal, gem. C.v.A.; 4 muntbiljetten; zw. pantoffel; doublé damesarmbandhor loge (vierkant). Gevonden: wit rose babysokje; sleutel; ged. v. rijwielkoplamp; gr. boodschap pentas, inh. metselgereedsch. en 2 flessen rood-groen-wit kindersjaaltje; rood etui, inh. 2 vulpennen; br. kinderportem. met inh.; wit kinderschoentje; zw. linker da mesglacé; licht br. jongensjortem.; gele wolen shawl, waaraan prijskaartje; grijs- gevl. vulpen; wollen want; etui met bril; beige varkenslederen dameshandschoen; wit gest. donkerbl. suéde dameshandsch.; linker herenglacé (zwart); gouden man chetknoop; bl. wollen want; gr. wollen shawl. Verloren: zw. gebr. damesmuts; grijze lederen fietstas, inh. brood, flesje melk en brommergereedschap; badhanddoek m. washandje en zeep; doublé dameshorloge (ovaalvormig); donkerbr. linker heren handschoen; gereedschappentasje van bromfiets m. inh.; grijze pet m. bontrand; groen gevl. vulpen; paar bl. wollen hand schoenen; zw. damesportem. m. inh. w.o. bankbiljet, briefje van de Bata; paar on gevoerde zw. damesglacé's; dubbele rij wieltas (br.); paar br. herenglacé's paar ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: s.s. „Orion" (13 maart). Canada: s.s. „Beavercove" (13 maart). Chili: via New-York (13 maart). Ned. Nieuw-Guinea: m.s. „Modjokerto" (13 maart). Nieuw-Zeeland: via Engeland (15 mrt) Unie van Zuid-Afrika en Z.W.-Afrika: m.s. „Pretoria Castle" (15 maart). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven* de postkantoren. De officier van justitie te Arnhem heeft zware straffen geëist tegen drie Véenen- dalers, die volgens de dagvaarding in de boeken knoeiden en goederen onttrokken aan de boedel, nadat hun zaak in 1953 failliet was verklaard. Tegen de heer G. D. v. S. werd vier maanden gevangenisstraf geëist, omdat hij slechts als .meeloper' werd beschouwd van de twee andere verdachten, zijn broer J. W. v. S. en zijn zwager P. D. K., die respectievelijk één jaar en één jaar en drie maanden gevangenisstraf tegen zich hoorden eisen. De verdachten gaven de tenlaste ge legde feiten in hoofdzaak toe, doch ont kenden, bedrieglijke bankbreuk te heb ben gepleegd. Volgens hun verdediger Mr. J. Deen, was er geen sprake geweest van opzet bij de handelingen van de verdachten. Uitspraak over veertien dagen. W donkerbr., motorhandschoenen; zw.-bonte spaniel m. gele halsband; blank metalen doos m. bril; zakbijbeltje; paar wit-bl. volleybalschoenen; dekkleed; wit wollen meisjeswant; Kerkdijk en waterschapbe lastingbiljetten; 2 tamme eenden; br. lin ker herenglacé; br. lederen aktetas met schoolboeken; licht br. damesglacé; br. glacé; zw. linker damesglacé; doublé schakelarmband; 1 paar groen-bruin ge breide jongenswanten; 1 rode damespor- temonnaie met inhoud; 1 olietrechter; 7 rode, 2 gele en 1 witte kanarie; 1 heren armbandhorloge met stalen rekbandje; 1 combinatietang en kniptang; 1 wieldop van bestelwagen; 1 paar rode kinder handschoenen; 1 bruine rechter heren glacé; 1 doublé damesarmbandhorloge m. doublé rekbaar bandje. Verloren: zw. kamgaren rok; wit baby schoentje; zw. lederen damesportem. met inhoud, w.o. een groot bedrag aan geld en retour Ede-Veenendaal; zw.-bl. kin derwantje; gewicht van 50 gram; etui, inh. rood gevl. vulpen en groene ball point; zonneschermstok; donkerbr. vul- oen en passer; tafelblad; br. gesp. vulpen in zwart etui; br. gebr. das; lederen voet bal no. 37; kinderbeursje, inh. 2 foto's en kwartje; gojiden manchetknoop; 2 do zen conserven gemerkt E.V.; melkbusje, inh. 3 Itr; br.-grijs gekl. wollen kinder- want; zw. damesglacé; groen etui, inh. bl.-zw. gevl. vulpen merk „Rally" en donkerrode ballpoint, potloden en enig klein geld; grijs-br. want; br. damespor tem. m. inh.; ziekenfondskaart, t.n.v. Van Dijk; br. rechter herenglacé. RENSWOUDE Verloren: aktetas (met prospectussen K.A.B.); jongensoverjas; halve bumper v. een auto (aluminum kleur); bril. WOUDENBERG Gevonden: bankbiljet; kinderschopje. Verloren: twee kinderwanten; zakmes; muntbiljet; alpinomuts. RHENEN Vertroken: C. Henzen naar Ede; W. L. A. van Beek (gez.) naar Baarn; P. C. M. de Jong naar Hilversum. AMERONGEN Vertrokken: P. de Wildt naar Rhenen; A. Barthëlemy naar Lochem; H. J. R. Welker naar Bussum. O-O-O-O-O-O-O-O-O 0-0-0-0-0-0-0-0-0 (35) Verwonderd kijkt Aram naar het dolkmes, dat jonker Tobias uit zijn laars tevoorschijn toverde. „Wat moeten we daar mee beginnen", zegt hij dan mis moedig. „De tralies kunen we er immers niet mee doorvijlen en iemand aanvallen kan ook niet, want er komt hier niemandhet eten wordt door een klein luik naar binnen geschoven„Geduld, geduld, m'n waarde", grinnikt Tobias, „Dit is geen gewoon mes, o nee. Kijk maar eens!" en met een vlugge beweging klapt hij plotseling het lemmet in tweeën! „Aardig nietwaar", gnuift de jonker, „let nu op! Het spijt mij, maar ik zal uw buis een weinig moeten opensnijden zo.... nu plaats ik de dolk zó, dat de omgeklapte schacht langs uw rug loopt. Het heft steekt nu lood recht naar buiten. Wees zo goed, eens languit op de grond te gaan liggen." Glimlachend strekt Aram zich uit op de stenen kerkervlcer. „Bravo", roept jonker Tobias opgetogen. „Ge zijt warempel een prachtige dode! Nu behoef ik alleen nog maar een ijselijke kreet te geven en die ezels van soldaten komen je wel halen. Ridder Aram van Barranca tijdens een twist door jonker Tobias Bluff neergestoken. Hahahaha! Maar zorg ervoor, dat ze je niet begraven, vriend, dat zou benauwd worden." (Wordt vervolgd.) VEENENDAAL Geboren: Mattheus, z. v. M. Anbeek en J. van Soest; Jan, z. v. J. Henken en B. Versteeg; Monica, d. v. D. J. Thung en H. W. te Winkel; Jelis, z. v. J. Bos en P. J. Gijsbertsen; Jacobus, z. v. H. Geurtsen en A. Schoeman; Johannes Lambertus, z. v. L. J. Welkzijn en H. M. Müller. Ondertrouwd: H. D. van Dorland en A. Diepeveen; W. Rozenboom en J. Gijsbert sen; H. J. van Kruistum en C. M. van Santen. Getrouwd: F. van de Bovenkamp en C. van de Pest; J. van Harskamp en H. E. Roor. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Willem, z. v. R. J. Sipkema en L. Winnubst; Cornells, z. v. J. van Dijk en A. van Dijk. Ondertrouwd: G. van de Kraats en J. J. Koen. Overleden: Cornelis Welkzijn, 81 jaar. AMERONGEN Geboren: Willemijntje, d. v. E. ter Maa- ten en W. Versteeg; Yvonne Elisabeth Wilhelmina, d. v. J. Snijders en H. Zwa nenberg; Hendrika, d. v. G. A. Meijer en E. W. Meijer; Cornelis, z. v. S. R. Blom en E. de Kruijff. Ondertrouwd: A. Keiman en G. H. Mater. Overleden: Lena Kros, 80 jaar, ongeh. RENSWOUDE Geboren: Wijnand, z. v. F. Veldhuizen eh J. F. G. G. Melissen; Theo Steven, z. v. J. Meijer en J. C. van de Pol. Ondertrouwd: A. van Deelen en Chr. W. van Ravenhorst. SCHERPENZEEL Overleden: Adrianus van de Wetering, 62 jaar. WOUDENBERG Geboren: Lubertus, z. v. H. Geijten- beek en F. M. van de Fliert; Dirk, z. v. H. van Ruler en J. van Gooswilligen; Evert, z. v. T. van Donkelaar en G. Vlas- tuin. Ondertrouwd: M. van den Berg en J. H. Bartelink. Overleden: Jan van Ginkel, echtgen. van J. van de Vis, 73 jaar; Johanna Ca- tharina Hogeling, 68 jaar, wed. van B. v. d. Horst. LIENDEN Geboren: Bertus, z. v. C. C. van Beu- sichem en Th. G. van Ommeren; Geertje W. A., d. v. G. W. A. Klaassen en J. M. Briene; Antonie G., z. v. C. van Beugen en C. M. van Ewijk; Aaltje H., d. v. R. A. van der Garde en M. Lindner; Bernadet- te, d. v. B. van Dam en M. de Waal; Cornelis J. D., z. v. G. J. Huchshorn en A. J. Hollegraaff; Arie D., z. v. D. Ursi- nus en G. van Oort; Arie, z. v. W. Hon- ders en A. M. van der Schaft; Rijk, z. v. A. B. van Alfen en B. van den Berg; Jo- han H., z. v. A. van Oort en J. E. van Toorn; Willem G., z. v. G. N. de Haas en P. M. Zaaijer. Getrouwd: H. G. Weeink en G. van In- gen; J. W. Knuivers en E. Hendriksen; C. Overeem en J. S. van Essen. Overleden: Theodora W. de Bie, 80 jaar, wed. v. A. C. van Alfen; Gerrit J. Vonk, 4 mnd.; Jacob de Vree, 63 jaar, ongeh.; Adrianus van Dee, 72 jaar, wedn. v. N. van Laar; Johannes van Seijda, 74 jaar, echtgen. v. A. Bek. KESTEREN Geboren: Marius, z. v. J. D. v. d. Bijl en T. G. de Vree; Derkje, d. v. G. v. d. Garde en R. Roelofsen; Johannis, z. v. J. van Dam en C. A. de Haas; Hendrina Jo hanna, d. v. H. Verwoerd en T. G. H. var de Wardt; Jan Hendrik, z. v. D. T. Hui- VOOR EEN MA AD E-g. H. v/d Berg t/o Gemeentehuis RHENEN berts en J. van Veenendaal; Hendrikus, z. v. H. Prijs en W. van Eden; Hendrik, z. v. H. den Hartog en J. C. Augustinus; Nicolaas, z. v. R. van Leijen en D. v. d. Bijl; Teunis, z. v. R. Verwoert en M. Dor- resteijn; Stoffel, z. v. S. Vermeer en W. A. van Hoorn; Gerrit, z. v. G. J. Scholtus en J. E. M. Baars; Maatje, d. v. O. de Wit en G. Ruisch. Getrouwd: L. H. van Eldik en A. Peter- se; G. H. van Kleef en A. J. Brummel- man; A. Kwint en A. van Uitert. Overleden: Gerdina van Doesburg, 72 j echtgen. van G. Verhaaf. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk Markt: 9.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Vermaas. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds Vroeg- indeweij, 5 uur ds Wisgerhof. Julianakerk: 9.30 uur ds Vermaas, 5 uur ds Vroegindeweij. Veeneind: 3 uur ds Vroegindeweij, a.s. woensdag ds Middelkoop van Schiedam. Dijkstraat: 2.45 uur ds Wisgerhof. Ned. Herv. Evang. „Sola Fide": 10 uur ds Goedhart, 5.30 uur ds Cnossen van Amsterdam (jeugddienst). Ger. Kerk Kerkewijk: 9 en 10.30 uur Legerpredikant Schalkwijk van Ede, 5 u. ds Overduin. Ger. Kerk art. 31 K.O.: 8.15 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat: 9.30 en 5 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat: 9.30 en 5 uur ds Kok. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto": 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds De Pree van Veenendaal. Leger des Heils: 10 uur heiligingsdienst zondag 12 uur zondagsschool, 6,45 uur openluchtsamenkomst, 7.30 uur verlos singssamenkomst. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk: 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof in de kerk aan de Nieuweweg, 7 uur Lof in de Salvatorkerk. RHENEN Ned. Herv. Gem.: 10 uur ds J. Dijkstra, 5 uur ds N. Kooreman. Prot. Bond: geen dienst. Ger. Kerk: 10.30 en 5 uur ds H. Volten. Ger. Gem. syn.: 10 en 5.30 uur ds P. v. d. Bijl, donderdag 7.30 uur ds P. v. d. Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen) 10 en 5.30 uur leesdienst, woensdag 7.30 uur ds Mallan van Bruinisse. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst, woensdag 7 uur ds Gebraad van St. Phi- lipsland. Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 10 uur dhr Van Schoneveld van Bennekom, 5 uur ds Van de Graaf van Nijkerk. ELST Ger. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Zinkstok v. Maarsbergen, 6 uur ds Van de Pol van Veenendaal. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds C. Treure, 3 uur (afscheid ds C. Treure). Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lees dienst vrijdag 7 uur dhr Kamp v. Utrecht OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur dhr Van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst donderdag 7 uur ds Toes van Kinderdijk. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds L. van de Peut. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Mo lenaar. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds C. van Vie- gen, 6 uur ds De Lint van Lienden. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds H. v. d. Linden. Vrijz. Herv. 9.45 uur dra J. Ph. Feikema in lokaal „Bethel". Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds Van Eijk van Maartensdijk. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur lees dienst. WOUDENBERG Ned. Herv. Gem. 9.30 en 6.30 uur ds J. C. Stelwagen. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 6.30 uur lees dienst. Ver. v. Vrijz. Herv.: 9.45 uur drs J. Ph. Feikema in de Schans. Ger. Kerk: 3 uur ds W. P. van de Veen in Eben Haezer. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur Dr. E. A. C. Reydon, Kerkewijk, tel. 2134. RHENEN. Dr. B. Stegeman, Herenstr. 93, tel. 315. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Dr. Bakker te Leersum, tel. K 3434-495. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. S. T. Hey, De Klomp, tel. K 8387-200 RENSWOUDE. Dr. S. T. ter Velde, tel. 450 (eigen praktijk). SCHERPENZEEL. Dr. J. H. Renken, Ho- levoetsplein, tel. K 3497-250. te VEEN ENDAAL op woensdag 26 maart a.s. in het gebouw „Eltheto", aanvang 3 uur en 8 uur. De toegangsprijs bedraagt 's middags f 1.75 's avonds f 1.50. Kaarten verkrijgbaar vanaf 17 maart.

De Vallei | 1958 | | pagina 2