Modeshow DIEPËVEEN Albert Heijn ,De Rode Pimpernel' Terugkeer van Morghan de Magiër Dr. J. G. THOOMES: Veenendaalse bibliotheek aangepast aan Veenendaals rythme Niet langer: plattelands lectuurvoorziening Naast bibliotheek, thans leeszaal B.B. HIELD REALISTISCHE OEFENING De groei van Chr. bibliotheek te Veenendaal in cijfers RH ENE V ACHTERBERG EDER VEEN morgen (donderdag) AMERONGEN RENSWOUDE OVERBERG SCHERI'EINZFEL Marktberichten VERKOPER LEERLING-VERKOPER o-o-o-o-o-o-o-o-o Eind 1952 werd in Veenendaal gevormd de stichting „Chr. Openbare Leeszaal en Bibliotheek". Dit lichaam begon met een - aanvankelijk zeer bescheiden - bibliotheek in te richten in een ruimte op de voorzolder van de Kon. Juliana- school, welke hiertoe welwillend door het bestuur van deze school werd af gestaan. De biblotheek mocht zich in enkele jaren reeds in een belangstelling ver beugen, welke de verwachtingen van het bestuur verre overtrof. Met het aantal leden breidde het boekenbezit zich belangrijk uit. De uitbreiding, waaraan men reeds lang toe was, is thans gerealiseerd en onder de bezielende leiding van enkele enthousiaste werkers is op deze zolder een lokaliteit geschapen, waarvan men het bestaan niet zou vermoeden. In een gezellige en fleurige ruimte zijn leeszaal en bibliotheek in combinatie ondergebracht: de boekenstellingen zijn zodanig opgesteld, dat van een „stijf voorkomen", dat men geneigd is van een instelling als een bibliotheek te ver wachten, geen sprake is. Verschillende tafels nodigen de bezoekers tot een kijkje in de ruime voorraad periodieken en geïllustreerde tijdschriften. Tegelyk met deze uitbreiding heeft n.l. de instelling het praedicaat „leeszaal" verworven. Ter plaatse kan men dus kennis nemen van het aanwezige materiaal, waaronder een aantal zgn. naslawerken. In een intieme bijeenkomst werd gis teravond deze verbeterde en uitgebreide uitleenbibliotheek en leeszaal, in gebruik genomen. Een klein gezelschap, waaronder b. en w., enkele raadsleden en de gemeente secretaris van Veenendaal, had zich hier toe verzameld in de leeszaal, op de boven verdieping van de Kon. Julianaschool. Dr. J. G. Thoomes, voorzitter van de stichting heette hen allen welkom. Dr. Thoomes zei o.a. bewondering te hebben voor de blik en de fantasie van de mensen, die van een ruimte, wat hij een akelige en naargeestige hooizolder vond, zoiets hebben kunnen maken. Hij doelde in dit verband meer speciaal op één van de bestuursleden, de heer E. W. van Ginkel, die met een architectonische blik en een enorme toewijding het geheel heeft gemaakt tot wat het nu is. Als blijk van waardering mocht de heer Van Gin kel een boekenbon in ontvangst nemen. Verder waren er bloemen voor mevr. T. Brouwer-Bruins, die naar ons bleek in feite deze verbouwing mede had mogelijk gemaakt, door haar vele werk, dat zij al die jaren belangeloos heeft verricht. Het bedrag aan achterstallige rijkssubsidie kon volledig worden aangewend voor de uitbreiding en hoefde niet te worden uit betaald aan salarissen voor personeel. Wij hebben enorm geprofiteerd van de belangeloze arbeid van enthousiaste men sen, aldus Dr. Thoomes en hij noemde mevr. Brouwer-Bruins. „Zij heeft voor ons geëzeld" zei spreker „en wat zij niet voor ons gedaan heeft is de moeite van het vertelen niet waard." Dr. Thoomes memoreerde de korte ge schiedenis van de Veenendaalse leeszaal en bibliotheek sinds de oprichting in 1952. Aanvakelijk ressorteerde deze onder - schrik niet - de lectuurvoorzieningen ten plattelande. Dr. Thoomes betitelde dit als „een soort cultureel missiegebied." Nu staat niet alleen een bibliotheek, maar ook een leeszaal tot de beschikking van de leden en belangstellenden. Dank bracht Dr. Thoomes verder aan het Veenendaalse gemeentebestuur en de gemeenteraad, mevr. E. Zwager-Gehner, directrice van de Openbare Leeszaal te Utrecht (waaronder ook Veenendaal res sorteert) en de heer J. Zwier, die als ver tegenwoordiger van de Centrale Vereni ging van openbare leeszalen en bibliothe ken in Nederland zijn medewerking ver leende bij het verkrijgen van rijkssub sidie. Deze zaak, aldus burgemeester A. Bak ker, is de gemeente van den beginne af zeer sjonpathiek geweest. Er is vroeger wel eens gezegd, dat in Veenendaal een gebrek aan cultuur heerst. Niets noemde burgemeester Bakker minder waar als men op de grote belangstelling let, welke de bibliotheek in Veenendaal geniet. En mocht men ooit uit deze ruimte groeien, zo besloot de burgemeester, dan is dit een zo goed symptoon. Dan zullen ook de middelen gevonden worden om hieraan het hoofd te bieden. De heer J. Zwier noemde de resultaten verbluffend en zei dat de Veenendaalse instelling nu behoort tot de 150 volwaar dige leeszalen en bibliotheken in het land. Wijzend op de grote bloei zei mevr. E. Zwager-Gehner, onder wiens supervisie de Veenendaalse leeszaal en bibliotheek staat: hier zit ontzaglijk gang in. Zij hoopte van terzijde de bloei nog lang te kunnen aanschouwen. De heer W. Brouwer wenste het be- De sirene van de gasfabriek, die maan dagavond jJ. even loeide was slechts het sein-hoewel verschillende mensen dach ten dat er brand was - voor de B.B.-men- sen van blok 18, dat de werkelijkheids oefening op de hoek van de Dennenlaan en de Groenelaan een aanvang nam. Vol- .gens de opgave 'waren namelijk op dit punt enige brisant- en brandbommen ge vallen. Spoedig na het geloei van de sirene zag men dan ook enkele noodwachters op de plaats des onheils verkenningen uitvoe ren en enige ogenblikken later was de blokploeg, door de noodwachters gewaar schuwd, ter plaatse. Door de inslaande brandbommen was brand ontstaan in een perceel aan de Dennenlaan en een brisantbom had een flinke krater geslagen in het wegdek. Er waren enkele personen getroffen, waar onder een schijndode en enkele gewon den. De E.H.B.O.- en de reddingsploeg gin gen aan het werk en de getroffenen wer den na een vluchtige behandeling over gebracht naar het gewondennest. Gemakkelijk ging dit allemaal niet; en kele gewonden moesten boven van het brandende perceel naar de begane grond worden getransporteerd. Hierbij haperde wel het een en ander. De brandweer had handen vol werk met het onschadelijk maken van de brandbommen en een begin van brand in de kiem te smoren. Bovendien was door de brisantbom een hoofdleiding van de watertoevoer getroffen, zodat de brandweer niet over voldoende water beschikte om te blussen. Met gunstig re sultaat werd toen de brand bestreden met zgn. emmerspuitjes, gevuld met in de buurt verkregen water. Het commentaar van de instructeurs van de B.B. op deze oefening was: De uitvoering was lang niet feilloos, doch alle respect voor het snelle opkomen van de leden en de activiteit waarmede werd gewerkt. Organisatoren en blokploegleden heb ben heel wat van de oefening kunnen leren. stuur geluk als voorzitter van de lande lijke Bond van Chr. Leeszalen. Namens de R.K.-uitleenbibliotheek „Gillis van Schoonbeecke" was een de putatie uit het bestuur aanwezig. Dr. Thoomes dankte tenslotte voor de ontvangen geschenken en de bloem stukken. einde '52 einde '57 (jaar v. opr.) aantal lezers 305 675 voorraad boeken 1221 7064 aantal uitleningen 9164 31369 x) leesgelden 1015,2613, x) specificatie uitleningen 1957: romans in de Ned. taal 17745 romans in vreemde talen 605 studiewerken 5541 jeugdboeken 7478 in 1957 geleende boeken: van de Engelse consul v. openb. leesz. Utr v. d. Univers.bibl. idem v. d. Kon. bibliotheek Totaal 40 Eng. boeken 24 studiew. 14 idem 6 idem 84 boeken ONVOORZICHTIG OVERGESTOKEN Door het onvoorzichtig oversteken van de Hoofdstraat werd de 78-jarige mej. H. de R. maandagmiddag om half zes aan gereden door de bromfietser J. S., even eens uit Veenendaal. Het slachtoffer liep enkele hoofdwon den op en werd per ziekenauto naar het Julianazickenhuis te Veenendaal over gebracht. MEJUFFROUW W. v. d. CRAATS ONDERSCHEIDEN Burgemeester A. Bakker reikte zater dagmorgen j.l. de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau, uit aan mej. W. v. d. Craats, ter ge legenheid van haar veertig jarig dienst verband bij de familie Davelaar, boek handel alhier. Mej. Davelaar overhandigde de jubila- resse een nieuw rijwiel en een enveloppe met inhoud. Tijdens een zeer druk bezochte receptie werden mej. V. d. Craats nog vele ge schenken aangeboden, terwijl een groot aantal bloemstukken aan de feestelijke sfeer van deze dag het nodige bijdroegen. BENOEMD Aan de Juliana van Stolbergschool, school voor vrij Christelijk onderwijs, Nieuweweg 21 te Veenendaal, is benoemd de heer J. C. van Rietschoten, thans on derwijzer aan één der Chr. scholen te Rotterdam-zuid. VOORJ AARSKEURING STIEREN De burgemeester van Rhenen vestigt er de aandacht op, dat de provinciale com missie voor de rundveefokkerij in de pro vincie Utrecht dit jaar de voorjaarskeu ringen, bedoeld in artikel 4 van het Utrechts Stierenreglement 1936 zal hou den op maandag 31 maart 1958: a. Bij de Meentschuur 15.00 uur. b. Viadueht Achterberg (B. van Dijk) 15.30 uur. Rhenen, 15 maart 1958. De Burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. De Burgemeester van Rhenen brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat iedere houder van een stier van acht maanden of ouder verplicht is binnen een maand, nadat de stier acht maanden is geworden, of, indien de stier reeds acht maanden oud was, toen hij in zijn bezit kwam binnen een maand na dit laatste tijdstip aangifte te doen ter secretarie. Voorts is het aan de stierhouder en aan de houder van een vrouwelijk rund ver boden andere dan goedgekeurde stieren tot dekking te bezigen. Dit verbod geldt niet, indien: a. de stier en het vrouwelijk rund aan dezelfde eigenaar toebehoren; b. de stier definitief is ingeschreven in een door de commissie ter bevorde ring van de rundveefokkerij in de provincie Utrecht erkend rundvee stamboek of wel een onderhouds bijdrage of een getuigschrift als be doeld in artkiel 12, onder 2 of 3 van het reglement aangaande de onder steuning van rijkswege van de rund veefokkerij heeft verworven. Rhenen, 15 maart 1958. De Burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. FEESTAVOND P.J.G.U. De afdeling van de Plattelandsjonge- rengemeenschap Utrecht alhier, hield za terdagavond een feestavond voor leden en belangstellenden in het Buurtschaps huis. De heer Polstra sprak een wel komstwoord als voorzitter van de PJGU, in het bijzonder tot de „The happy sin gers" uit Veenendaal. Die muzikale en vocale medewerking verleenden. Zij brachten een zeer gevarieerd programma dat zowel muzikaal als vocaal op hoog peil stond en door de aanwezigen zeer werd gewaardeerd. Door de heer Polstra werden enige leuke lachfilmpjes vertoond. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden waar voor verschillende fraaie prijzen beschik baar waren gesteld. Aan het slot van deze avond bracht de voorzitter dank aan alle medewerkers. JAARVERGADERING J.V. .JONATHAN' Donderdagavond j.l. hield de Chr. jon gelingsvereniging „Jonathan" haar fees telijke jaarvergadering in gebouw Bethel. Deze bijeenkomst werd geopend met het zingen van Psalm 68 10 waarna Ds. C. van Viegen voorging in gebed en een kort openingswoord tot de aanwezigen sprak. De bijbelinleiding uit Lucas 23 1 tot 13 werd verzorgd door de heer D. Wisger- hof. Na het zingen van Psalm 138 1 volg den de jaarverslagen van secretaris, pen ningmeester en bibliothecaris. Uit deze verslagen bleek dat deze vereniging wat het ledental betreft en financieel op een gezonde basis staat. Wat de bibliotheek betreft laat het uitlenen van boeken nog wel wat te wensen over. Er werd dan ook een beroep op de gemeenschap ge daan in het komende leesseizoen meer gebruik van de bibliotheek te maken. Door het zangkoortje werd met orgel begeleiding verschillende liederen gezon gen. Het eerste gedeelte van deze avond werd besloten met felicitaties van ver schillende zusterverenigingen en het zin gen van Psalm 119 5. Tijdens de pauze volgde een traktatie en verloting waarvoor verschilende prij zen beschikbaar waren. Na de pauze werd een gedicht voorgedragen door A. v. d. Haar, getiteld „Boerke naas" van Guido Gazelle. De hersengymnastiek werd bij de dames gewonnen door mevrouw Kerkstra-Speelziek en bij de heren door de heer Stienstra. Hierna volgde een ge dicht van de heer H. Heimei, getiteld „Jacob Held". Als blijk van waardering voor haar goede zorgen werd aan mevr. Van Viegen een bloemstuk overhandigd en aan Ds. C. van Viegen een doos sigaren. Aan het slot van deze geslaagde avond zong men gezamenlijk Psalm 72 11 en vers 1 en 5 van het Bondslied. Ds. Van Viegen sprak het slotwoord en ging voor in dankgebed. Totaal 31369 tuin de jubilerende vereniging toe, waar na enkele oud-bestuursleden het jaarver slag uitbrachten van het jaar 1945/1946. De leden van de jongelingsvereniging hadden tenslotte een grabbelton opge steld, waarin voor elk lid van de m.v. een verrassing was geborgen, terwijl mej. Van Raaij bloemen aangeboden kreeg, aangezien zfl reeds meer dan 20 jaar lid is. Als vrij onderwerp behandelde de heer J. van Voorthuizen „De Christelijke or ganisatie" en een voordracht werd ver zorgd door de heer E. van Voorthuizen. Na de pauze kwamen de heren G. Bak- kenes en E. v. Wolleswinkel voor het voetlicht met een voordracht en de dames W. van den Brandhof en C. Schimmel met een schetsje. Dc samenspraak „Toen de misthoorn loeide" werd naar behoren uitgevoerd en genoot de interesse van de gehele zaal, die tot de laatste plaats bezet was. Aan het einde van de avond betuigde Ds. Van de Peut zijn erkentelijkheid aan alle medewerkers van deze geslaagde bij eenkomst en sloot de vergadering met dankgebed. JAARVERGADERING N.C.V.B. De afdeling Renswoude van de Ned. Christen Vrouwenbond hoopt op donder dag 20 maart a.s. in het gebouw Reho- both haar jaarvergadering te houden. De damesleden zijn uitgenodigd om deze avond een gast mede te brengen en het geheel belooft een gezellige en leer zame bijeenkomst te worden. MIDDAGVERGADERING VAN DE RAAD De gemeenteraad van Renswoude is voor donderdagmiddag a.s. bijeen geroe pen in openbare vergadering in het ge meentehuis onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Hosang. De agenda vermeldt onder meer: ging het Groene Kruis over 1958 en de vaststelling van de 4e wijziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1957. VAN HET GROENE LAKEN In de afgelopen week heeft het eerste viertal van de Biljartvereniging Rens woude een buitengewoon succes geboekt door in een uitwedstrijd Wormshoef I te Lunteren met 08 te verslaan. De uit slag was: B. RiezenbosJ. Vink 02 H. KlompC. Vink 02 J. BarthC. de Fluiter02 J. v. VoorthuizenG. v. d. Kaa 02 BEROEPEN De kerkeraad van de Ned. Herv. Ge meente alhier heeft een beroep uitge bracht op Ds. L. Vroegindewey van Ga meren. llllllllllllllllllllPIIIIIIIIIIIIM^ ilMlWIllllllllllllll in gebouw „ELTHETO" Fluitersstraat 's middags 3 uur en 's avonds 8 uur Kaarten a f 1.- (inclusief Thé Complet) zijn verkrijgbaar aan de kassa Hoofdstraat 65, Confectiezaak Laatste kaarten aan de zaal. Hoofdstraat Tel. 3018 Veenendaal DAMMEN Uitslagen onderlinge competitie. Groep A: M. v. d. Grift E. v. Zomeren02 Maris Meijer 2—0 Faber A. v. d. Grift 2—0 Van Ewijk A. v. d. Kolk 02 Groep B: Rebergen De Greef 2—0 Swetselaar A. Berkhof 20 Van Loon Plantinga 20 Visser R. Berkhof 0—2 Groep C: Veenendaal E. v. d. Berg 2—0 JAARVERGADERING HERVORMDE JONGEREN In Renswoude vond in de afgelopen week een gezamenlijke jaarvergadering plaats van de Jongelingsvereniging „Im- manuel" en de Meisjesvereniging „Dor cas", waarbij tevens het 25-jarig bestaan van laatstgenoemde vereniging werd herdacht. Na het gemeenschappelijk zingen van psalm 68 vers 10 opende de voorzitter van de jongelingsvereniging Ds. L. van de Peut de vergadering met gebed. Vervolgens heette hij alle aanwezigen welkom, in het bijzonder verschillende oud-leden van de meisjesvereniging, dié tot de oprichtsters hebben behoord. De Bijbelinleiding werd verzorgd door mej. W. Rauw, terwijl daarna de jaar verslagen van beide verenigingen werden uitgebracht. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de m.v. droeg mej. M. van Bur- ken vervolgens een gedicht voor, terwijl tevens het Bondslied werd gezongen. Na mens de Kerkeraad sprak ouderling Vlas- Het aangaan van een geldlening ad 8.000,met de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten; de benoeming van de heer Th. S. ter Velde tot gemeente arts en de vaststelling van een instruc tie; de vaststelling van de 2e wijziging van de salaris- en loonverordening 1955 inzake de verhoging van de salarissen van de lagere en middelbare ambtenaren per 1 september 1956; de toekenning van een duurtetoeslag aan de gemeentewerk lieden over het le halfjaar 1958; de vast stelling van een partiële herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen tot aanwijzing van nieuw industrieterrein; de deelneming van de ruiverkaveling Lunterse Beek IV (Kleine Beek), het verhuren van de woning Oude Holleweg 4 aan de heer Th. S. ter Velde, het verlenen van medewerking ing. art. 55 der Kleu teronderwijswet t.b.v. de Christ. Kleuter school door beschikbaarstelling van een tweede lokaal van het gebouw Rehoboth; de verlening van subsidie aan de Vereni- AFSCHEID VAN DOMINEE TREURE Ds. Treure nam afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Ederveen. Overvol was de Ned. Herv. kerk toen Ds. Treure, na bijna 7 jaar als predikant in Ederveen te hebben gestaan, zondagmiddag af- s-heid nam van de gemeente. Ds. Treure opende deze afscheidsdienst door te laten zingen Ps. 138 1 en 4 en het lezen van Hebr. 13 121, waarna hij voorging in gebed. Als tekst had Ds. Treure deze middag gekozen de zegenwens uit Hebr. 13 20 en 21. In zijn afscheidspreek zei Ds. Treure o.m. dat het God was, Die hem naar een ander gedeelte van Zijn wijn gaard geroepen had. Hoewel het hem veel strijd had gekost en hij het niet kon be grijpen. Hij vond het vertrek van de her der met een kleine h echter niet zo be langrijk. Veel belangrijker is het, dat we weten, dat de Herder met de grote H altijd in de gemeente werkzaam is. Ook wees Ds. Treure op de zegeningen die God in ruime mate ook deze gemeente geschonken had. Uit Zijn hand ontvingen wij een nieuwe kerk en een nieuw kerk orgel. Na zijn preek dankte Ds. Treure in de eerste plaats burgemeester H. M. Olden- hof voor de vele moeite, die ook hij voor de gemeente Ederveen had gedaan, in het bijzonder voor de bouw van de nieuwe kerk. Ook de collega's van de ring dank te hij voor de prettige manier waarop hij altijd met ze had samengewerkt. De scheidende predikant richtte zich vervolgens tot Ds. B. N. B. Bouthoorn en Dr. Van Omme, die namens het bestuur van het Prot. Chr. Streekziekenhuis aan wezig waren. Spreker prees vooral de zorgzame en liefderijke verpleging, die daar door de zieken genoten wordt. Ook wees hij op de goede verstandhouding die er altijd geweest was tussen hem en de kerkvoogdij. Hoewel er wel eens een meningsver schil geweest was, waren er toch ook zulke kostelijke uren. Aan Ds. v. d. Lin den uit Scherpenzeel, die het consulent schap voor Ederveen zal waarnemen gaf hij de verzekering, dat zijn taak hier niet bijzonder moeilijk zal wezen, daar Eder veen een gemakkelijke gemeente is. Namens de kerkeraad wenste ouder ling Lagerwey Ds. Treure in zijn nieuwe standplaats Hillegersberg Gods zegen toe, waarna de gemeente de scheidende predikant de zegenbede uit Ps. 134 toe zong. Na afloop kreeg men gelegenheid afscheid te nemen van Ds. Treure en zijn gezin. Ook werd nog medegedeeld, dat degenen die zondagavond 23 maart a.s. de intrede van Ds. Treure willen bijwo nen, zich dienen op te geven bij diaken J. Hardeman, Hoofdweg, Ederveen. werd men vergast op de komische film „De apen in Nieuw-Zeeland." Na deze leerzame avond keerde men huiswaarts met het goede voornemen zich meer dan ooit voor verkeersfouten te behoeden. VERGADERING CHRISTELIJKE SCHOOLVERENIGING De heer Van Noort opende de J.l. ge houden vergadering van de Chr. school vereniging, waarin hij de weinige aan wezigen welkom heette. Spreker vond het merkwaardig dat een vergadering van deze vereniging altijd ln de lijdensweken plaats vindt. Uitvoerig besprak de heer Van Noort het lijden van Christus, aan wie wij alles danken, ook deze Chr. school, aldus spre ker. De heer A. Doornebal, secretaris, las de notulen voor en gaf een overzicht over het afgelopen jaar, terwijl de pen ningmeester de financiële toestand uit eenzette. De bestuursverkiezing die hierna aan de orde was gaf geen wijzigingen. De aftredende leden, de heren J. van Noort en A. Doornebal, werden met meerder heid van stemmen herkozen. Het hoofd der school, de heer W. A. M. Schreuder, besloot deze avond. VEILIG VERKEER Maandagavond j.l. opende de voorzitter de heer Peters, van de vereniging van Veilig Verkeer .Amerongen en Overberg' de filmavond die gehouden werd in het observatiekamp in Overberg. Spreker schonk grote aandacht aan het gevaar in het dagelijks verkeer, hij wees ook op de grote verantwoordelijke taak die op ons allen rust, tegenover de mede mens. Het spelen met mensenlevens moet met alle middelen die ons ten dienste staan worden bestreden, dat is het doel van onze vereniging, aldus spreker. Hierna werden twee verkeersfilms ver toond door de heer De Jong uit Utrecht, getiteld: „Twee jongens in een auto", en „Klaar-Over". In de pauze kon men zich opgeven als lid van deze vereniging. Na de pauze „LANBOUWSCHAP EN VESTIGINGS EISEN In de op vrijdag 21 maart a.s. te houden vergadering van de B.V.L., zal de heer G. W. Voortman uit Eefde spreken over het onderwerp: „Landbouwschap en ves tigingseisen." SCHUTTERSUITSLAGEN Door de schuttersvereniging werden deze week de volgende punten behaald: H. K. Berendse42; C. Valkenburg 44; A. H. K. Berendse 42; C. Valkenburg 44; A. J. Koudijs 41; A. Valkenburg 39 en H. Valkenburg 38. VOETBALVER. „SCHERPENZEEL" VERGADERDE Dinsdag j.l. vergaderde de voetbal vereniging „Scherpenzeel" onder voor zitterschap van de heer J. van Egmens. Deze vergadering stond in het teken van het 40-jarig bestaan der vereniging. De voorzitter gaf een historisch over zicht en deelde mede dat de grote feest avond voorlopig is gesteld op 25 april en plaats heeft in de gemeentelijke eierhal. Het jaarverslag toonde een gezond ver enigingsleven. Senioren en junioren stij gen nog steeds in ledental. De secretaris, de heer H. de Rooi, las de notulen voor, terwijl de penningmees ter een financieel verslag deed, hetgeen bevredigende resultaten liet zien. Ook de voetbaltoto heeft de vereniging 1100,- opgebracht. Voor het bestuur werden herkozen, de heer H. Rietberg en in plaats van de heren H. de Rooi en A. Veldhuizen, de heren T. Valkenburg en J. Vermeulen. In de zondagvoetbalcommissie werden gekozen de heren J. ter Burg en M. L. van de Haar, voor de zaterdagvoetbal de heren H. van Eden, J. van Engelenburg en B. Osnabrugge en voor de jeugdvoet bal de heren G. van Brugge, J. Valken burg, R. Fans, W. v. d. Berg, A. Vonk, N. Wallet, J. Rootselaar. Ook werden plannen gemaakt om met een welpen- en twee aspirantelftallen aan de competitie deel te nemen. DAMUITSLAGEN In het kader van het Holevoet-dam- tournooi won Scherpenzeel de uitwed strijd tegen Barneveld met 16-4. De uit slagen waren: Barneveld Scherpenzeel H. v. d. Kuilen D. J. Iprenburg 02 G. Leuwis J. v. Dijk 1—1 D. Jansen H. Valkenburg 02 H. Broekhuis A. v. Dusschoten 20 G. Dekker M. Inkenhaag 02 M. Bos G. Jansen 0—2 G. Broekhuis R. Bakker 1—1 H. Haanschoten W. v. Setten 0—2 J. de Vries G. Aarsen 02 M. Gorter C. Valkenburg Hzn 0—2 VEENENDAAL Op de eiermarkt waren dinsdagmorgen 120.000 eieren aangevoerd. Prijzen van 12,50 tot 13,25 per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt aanvoer 80 suks. Prijzen van 42,- tot 56,- per stuk. Handel redelijk. Voor ons filiaal te Veenendaal, Hoofd straat 79, vragen wij een voor het verrichten van winkel- en wijkwerk- zaamheden, in het bezit van rijbewijs A (mo torcarrier). Bovendien hebben wij plaats voor een Goed loon, bedrijfskleding in bruikleen. U kunt zich melden in het bovengenoemde filiaal. Hebt U reeds een toegangskaart voor het prachtige historische toneelstuk: uit te voeren op 27 - 28 en 29 MAART om 8 uur in het Ver.-Gebouw aan de Eikenlaan door de gecombineerde toneelclubs der S.K.F. kogellager- fabriek en HOLLANDIA wolfabrieken. Plaatskaarten f 0 75 en programma's f 0.25 nog beperkt voor alle avonden verkrijgbaar bij de onderstaande adressen: T. Jansen. Nieuwewtg 178, hoek Buurtlaan - G. Koomen. Zandstraat 72 - Portier S.K.F. kogellagerfabriek' Groeneveld- selaan 1 - Portier Geb'S. van Leeuwen. Prins Bernhardlaan 186 - L, Knoop, Rembrandtlaan 67 O-O-O-O-O-O-O-O-O (36) Met kennersblik monstert jonker Tobias zijn vriend Aram,, die bewegingloos op de grond ligt. Het heft van de dolk steekt rechtop tussen Arams schou derbladen, het omgeklapte staal is onder zijn buis verborgen. „Juist", gnuift de jonker tevreden, „daar zullen Morghans knechten wel inlopen. Het is een on smakelijke grap, maar we hebben geen keus. Het spel kan beginnen." Dan haalt hij diep adem en stoot een langgerekte, ijselijke kreet uit. Even blijft het doodstil, maar daar naderen reeds haastige voetstappen. „Zij komen", fluistert de jonker. „Blijft doodstil liggen, Aram". Grendels knarsen, krakend draait de celdeur open en twee van Morghans knechten staan in de deuropening. „Wat is hier gebeurd", schreeuwt een van hen, de poortwachter, als hij de roerloze gestalte op de grond ziet liggen. „Een ongeluk", stottert Tobias die in goedgespeelde angst tegen de muur staat te trillen, „Wijwij hadden een kleine twistik trok mij dolkAram struikeldeen toenach welk een rampmijn beste vriend, ridder Aram van Barranca, door mij gedood!" (Wordt vervolgd).

De Vallei | 1958 | | pagina 2