Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken D0V0 NA ACHT JAAR WEER KAMPIOEN Voor de KANTONRECHTER MULDER REiXSW OL UE r De 9-4 overwinning op Apeldoorn enigszins geflatteerd Voorjaarsmodeshow Firma C. Diepeveen geslaagd A.s. zaterdagmiddag Palmpaasoptocht AGENDA ZEISS PUNKTRL tói-Lis ©mim 32e jaargang WOENSDAG 26 MAART 1958 Nr. 23 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel BEHOORLIJK DEBUUT DER ZINGENDE HOLLANDÏA-MEISJES U en de revalidatie van lichamelijk gehandicapten ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Kandidaten gemeenteraad voor S.G.P. R.K. kleuterschool wordt donderdag geopend Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 533427 Redactie; W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Na in de laatste jaren steeds om de bovenste plaats ge streden te hebben, is het Dovo eindelijk gelukt, om na acht jaar weer een glorieus kampioenschap te behalen. Het laatste kampioenschap was in het seizoen 1948-'49, toen zij na een verblijf van slechts een jaar in de vierde klas K.N.V.B., in een beslissingswedstrijd op het H.V.C.- terrein te Amersfoort, over D.V.S. '33 zegevierde. Daar er toen echter in het oosten nog geen derde klas zaterdag voetbal bestond, was promotie niet mogelijk. Een jaar later echter, toen de derde klas in Oost toch een feit werd, gingen de bovenste vier uit beide vierde-klas afdelingen over. Dovo bezette toen de tweede plaats en was dus ook van de partij. De misère voor Dovo begon toen eigenlijk pas. Verschil lende oudere spelers vielen af, zodat aan een geheel nieuw elftal gebouwd moest worden. Het gevolg was natuurlek We zijn zaterdagavond getuige ge weest van het eerste optreden van de populaire Hollandia-wandelmeisjes, als enkele uitzonderlijk moeilijke jaren, die dank zjj een ge- zangkoor. Zij brachten een licht, zon- zonde Dovo-jeugd hoofdzakelijk uit eigen kweek overwon- en j°n§ programma. Om met de nen konden worden. Jaar op jaar konden de rood-witten woorden van de leider van de groep, beter voor de dag komen en vorig jaar was het zover, dat de heer Spanjerberg, te spreken, „zo een over te spelen wedstrijd in Enschede, tegen Sparta, de j°nS als de meisjes zelf." beslissing kon brengen. Dovo vergokte het echter en moest het kampioenschap nog een jaartje uitstellen. Dit seizoen moest het echter lukken, want wat kon by het 25-jarig jubileum mooier zy'n dan een kampioenschap van het eerste elftal? Het was dan ook bij de aanvang van de competitie al te zien, dat Dovo grootse plannen had. En nu is het dan zo ver. Dovo is kampioen en dat niet alleen, maar ook het 2e, 3e en 4e elftal hebben het nog in eigen hand, om de kampioensvlag te hysen. Zowaar een pracht resultaat voor een hard werkende vereniging. Proficiat, Dovo! En nu de wedstrijd van zaterdag. Zoals want nog geen minuut later ondernam we in de kop al door lieten schemeren, geeft de 9-4 stand nu niet bepaald het verloop van de wedstrijd weer. Dovo heeft verdiend gewonnen, maar ook Apeldoorn gaf bij vlagen goed partij. Zij werden echter in het eerste en in het laatste kwartier totaal overrompeld. De eerste periode van de strijd haalde zij nog wel weer op, maar aan het slot van de wedstrijd was er geen houden meer aan. Toch hebben de Apeldoornse jon gens ondanks de hoge score een eervolle nederlaag geleden. Voor Dovo is deze prestatie des te mooier omdat zij drie van haar beste spelers miste, n.l. Schoeman, Van Manen en Van Zetten. Jongens die de gehele competitie hun krachten voor de volle honderd procent aan hun club gegeven hebben en die nu door persoonlijke om standigheden uitgeschakeld waren. Zoals reeds gezegd was het eerste kwartier wl zeer overrompelend, want toen de strijd veertien minuten oud was, had Dovo al reeds een 3-0 voorsprong door doelpunten van Van Hal en twee van Van de Pol. Daarna kwam Apeldoorn er beter in en het was aan te laat uitlopen van doel man Van Hardeveld te danken, dat mid- voor Dutler de stand op 3-1 kon brengen. Daar bleef het echter niet bij, want twee minuten voor rust bleef de achter hoede staan waardoor Van Hardeveld te ver zijn doel uit moest. Dit gaf nogmaals Dutler de gelegenheid om te scoren 3-2. Na de thee werd het spel van Apel doorn iets betnr, maar hun voorhoede was te onsamenhangend om succes te boeken. In de vijfentwintigste minuut werd het toch even gevaarlijk voor Dovo. Zou de gelijkmaker dan toch komen? Van Har develd bracht echter redding, want toen Van Laar en Van de Scheur al gepasseerd waren, wist deze doelman met een forse trap het leer op te ruimen. Apeldoorn een keurige uitval, waarbij linksbuiten Holman de stand op 5-3 bracht. Het werd zelfs nog 5-4 toen deze zelfde speler via het been van Van Ojik de bal langs doelman Van Hardeveld trapte. Het talrijke publiek begon al te twij felen maar de spelers niet. Zij combi neerde rustig verder en toen zeven mi nuten voor tijd Van de Pol bij een vrije trap de bal precies op het hoofd van Kroesbergen plaatste, was het wel be keken (6-4). Nadat Muller in de laatste vijf minuten nog drie geboden kansen op de enig juis te wijze benut had, floot de scheidsrech ter voor het einde en had Dovo met 9-4 gewonnen en het kampioenschap ver overd. Het zingen onder leiding van de be kwame dirigent, de heer Gijsbertvan Zanten, was op een enkele hapering na keurig. Een koor dat dergelijke pro gramma's brengt, kan beslist een rijke aanwinst worden voor Veenendaal. In zijn openingswoord kwam de heer Spanjerberg ten overvloede nog eens verzekeren dat het geenszins de be doeling was om andere zangkoren con currentie aan te doen. Dit koor zou zich Over bovengenoemd onderwerp sprak in ,,'t Trefpunt" dokter A. Jonk, pro vinciaal revalidatiearts in dienst van de provinciale Utrechtse Revalidatie Stichting. Deze streekvergadering stond onder auspiciën van de provinciale raad voor de volksgezondheid. In het bijzonder besteedde dokter Jonk in zijn inleiding aandacht aan de wenselijk geachte menselijke verhou ding tussen iedere mens en de gehan dicapten om het aanpassingsproces van de laatsten zo gemakkelijk mogelijk te doen verlopen. Het raderwerk van de revalidatie is zeer gecompliceerd en heeft zeer vele kanten. Dr. Jonk noemde medische, so ciale, psychologische, economische, le vensbeschouwelijke, juridische en fi nanciële facetten. Enkele facetten van de boeiende en diep in ons maatschappelijk bestel dar, ook uitsluitend bezighouden met het lichtere genre. Ook de overige medewerkenden, zo- validatie werden door spreker belicht. Duidelijk kwam hierbij uit, dat nie mand dit ingewikkelde werk alleen kan als het nieuwe orkest onder leiding doen en beheersen. Hiervoor is team van Bertus van Hees, het cocktailtrio, dat inmiddels uitgroeide tot een kwar tet en de schetsen van de toneelver eniging „Evata" verdienen alle lof. Deze avond toonde weer eens aan, wat men met een behoorlijk organi satievermogen al niet bereiken kan. work nodig. Verschillende groepen van het maatschappelijk leven moeten hierbij samenwerken. Twee Amerikaanse filmpjes, beschik baar gesteld door de United States In formation Service, maakten de be langstellenden duidelijk, dat dit „doen voor de gehandicapten" geen filantro pie is. De films gaven een vrij com pleet beeld van het zeer ingewikkelde raderwerk van de moderne revalida tie. JAARVERGADERING VEENENDAALSE ZWEMCLUB De jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de Veenendaalse1 zwemclub zal plaats vinden op donderdag 27 maart a.s. 's avonds om acht uur in hotel „La Mon- tagne." Op de agenda staan o.m.: verslagen van de secretaris, kascommissie, technische commissie, materiaalcommissaris en pro- pagandacommissie en benoeming van de ze commissies. Van het bestuur zijn aftredend, doch herkiesbaar, de heren E. van de Loos- drecht, J. van Offeren (voorzitter), C. Schoeman (secretaris) en H. van Schup- pen. In de plaats van mevr. C. A. de Haas-Huiting, die heeft bedankt als be stuurslid is kandidaat gesteld de heer R. Sipkema. Niet aftredend zijn de heren I. C .Koomen en Z. H. Slik (penningmees ter). Verder zal een belangrijk punt van be spreking uitmaken de viering van het vijfentwintig jarig bestaan van het „Berg- bad" in samenwerking met de stichting natuurbad „Bergbad". Het bestuur van kampioen Dovo. V.l.n.r. de heren G. H. van de Pol, penning meester; A. G. v. d. Berg, bestuurslid; M. van Zetten; M. H. Vink, bestuurslid; R. van Hunnik, elftalcommissielid; W. Kroesbergen en P. van Wakeren, bestuurs leden; P. Iiiensch, voorzitter; W. Oelderik en W. van Alfen, commissieleden; J. Ph. Wijnberger, secretaris. Het Dovo-kampioenselftal, v.l.n.r., staande: B. van Om kwart over drie zaterdagmiddag wordt uitsluitend uitgereikt aan die „r,. i zal de traditionele Palmpaasoptocht kinderen, die zich met een „Palmpasen'' A.P. K1roesberg.m. B. d. Henyiel, W. Muller. vertrekken vanaf de Eierhal fn de of Cen „Haantje-pik" aan de Eierhal Zittend: T. van Laar, aanvoerder, A MeboerT. van Hardeveld G v. d. Scheur Achterkerkstraat. De optocht is even_ hebben gemeld en aan de optocht heb- H. van Hal en A. Dillen. Op bovenstaande foto ontbreekt het elftalcommissielid 1 A. van Geenhuizen en de door militaire dienst verhinderde spelers R. J. Schoeman en A. van Manen G. Slotboom belaagt de Apeldoorn- keeper. Op de achtergrond B. v. d. Pol. Toen was het Dovo dat terug kwam en een keurige combinatie tussen Van Hal en Muller werd door Kroesbergen op de juiste wijze afgerond (4-2). Drie minuten later zag Slotboom zelfs kans om er 5-2 van te maken. Maar nog had Dovo niet gewonnen, KERKEWIJK 167 -TEL. SOOO'VEENEN DAAL Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America CHR. HANDELSREIZIGERS- VERENIGING IS ACTIEF De jonge - nog niet zo lang geleden opgerichte - afdeling Veenendaal van de Ned. Chr. Handelsreizigersvereni ging, aangesloten bij het C.N.V., legt een grote activiteit aan de dag. Met de regelmaat van de klok belegt het be stuur ledenvergaderingen, waarop vak technische en principiële onderwerpen door ter zake kundige sprekers worden behandeld. Vrijdagavond sprak de secretaris van de landelijke vereniging, de heer T. Walhout in hotel „De Korenbeurs" over „De man met de tas". Spreker vertelde eerst over de moei lijke en verantwoordelijke taak van de vertegenwoordiger en besprak de fijne kantjes van de binding van de klant aan de zaak door mi'ddel van de vertegenwoordiger. In nauw verband hiermede staat volgens de heer Wal hout, de verkoopkunde en de vakken nis van de handelsreiziger. Ook de so ciale kant belichtte de heer Walhout. Vertegenwoordiger, zo zei hij, is een weinig of niet beschermd beroep en daarom is het zo belangrijk, dat ieder een die dit beroep uitoefent, zich orga niseert. Hopenlijk gebeurt dit ook in Veenendaal, aldus spreker. Na de pauze werd het onderwerp in discussie genomen. De vergadering werd, bij aanvanke lijke afwezigheid van de voorzitter, de als andere jaren, georganiseerd door ben deelgenomen, de Veenendaalse Winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid". De kinderen, die aan de optocht wil len deelnemen, moeten omstreeks drie uur bij de Eierhal aanwezig zijn. De kinderen uit Veenendaal-zuid kunnen Donderdag j.L gaf de Fa. C. Diepeveen uit de Hoofdstraat, haar voorjaarsmode show in gebouw ,.E1- heto". Deze show werd op voortreffelijke wijze door Mw. Dennis ge- ,eid. Er werd ons in betrekkelijk korte tijd een groot aantal modellen getoond jit de voorjaarscol lectie van genoemde firma. Allereerst zagen wij een tweetal mantels in wollen natté klas siek model met een overkraagje van wit tricot. De meeste mantels waren aangepast aan het box-coat model en vervaardigd van Pied de coq, Princes de Galles en Pepita ruiten. Het klassieke man- telcostuum is een beetje verdrongen door de tv/eedelige ensembles waarvan het jasje tot net op de heupen valt en een losse vloeiende lijn heeft. Heel mooi was een hemdjapon in zachte roomkleur met daar op een Dior blauw jasje, eveneens in „Flou"-lijn. Sommige japonnen waien gecompie teerd met een 7/8 jas. Voor het jonge meisje was er een donkerblauw-zwart gestreept pakje in blazermodel, een modelletje waar de little lady zich ze ker in thuis zal voelen. Terlenka rokken in effen en ruit waren er te kust en te keur, en in iedere prijsklasse. Op deze rokken werden jumpers en vesten gedragen in Italiaanse stijl, alle van het bekende merk Setter Laine. De zomerjurkjes die werden getoond deden ons nog eens temeer verlangen naar het einde van de lange winter. Wij zagen een keur van sportieve en geklede jurkjes, overwegend van be drukte katoen en een enkele in ma- rinewit. Hiervan vinden wij vermel denswaard een japon in veredeld ka toen met dessin van Boussac, waarbij op de rug een. brede lage ceintuur was aangebracht waaronder uit een baan van permanent plisé. Eveneens erg mooi was een jurkje met rok van permanent plisé en origi nele hals-afwerking. Ook de Houte-couture was aanwezig op deze show n.l. in de vorm van een tweetal jurkjes in ballonlijn, hetwelk .laar verder zien wij (voorlopig al thans) liever de zwierige wijde rok. Voor de grote maten is ook dit seizoen weer volop gezorgd. Twee mannequins-in-de-dop, Von- neke en Coby, toonden ons dat ook de kinderafdeling rijk gesorteerd is. Al leraardigste zomerjurkjes, blazers en zelfs Terlenka plooirokjes werden op vlotte wijze door deze meisjes geshowd, terwijl de jongensmannequin Rob ons liet zien dat ook jongens leuk gekleed kunnen zijn als zij b.v. een blazer of colbertjasje dragen in mooie donkere strepen. De fraaie geklede hoeden en leuke zomerdopjes die bij verschillende toi- letjeswerden gedragen waren van de firma Riek de Jong, terwijl de schoe nen verzorgd waren door de firma Vroon. Francis. LLSl SCHIETVERENIGING IN ELST OPGERICHT Vrijdagavond is ue oprichting van een Eisterse schietvereniging, in een vergadering ten huize van de heer heer Joh. Slok, geopend door de twee de voorzitter, de heer D. Mollema. Tenslotte werd afscheid genomen van de heer W. van de Loosdrecht, secreta- zich opstellen op het Slotemaker de ris der afdeling, wegens diens emigratie Bruïneplein om kwart over drie. Voor naar Canada. Zijn plaats zal worden in- afgegaan door de Harmonie van de genomen door de tweede secretaris, de Scheepjeswolfabrieken gaan zij dan in heer M. van Offeren. De afdeling Veenendaal van de Staat kundig Gereformeerde Partij heeft de volgende kandidaten gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen 1. G. J. van Deelen; 2. A. Vos; 3. T. M. v. Beek; 4. E. Valkenburg; 5. H. Leusink; 6. C. van Woudenberg; 7. A. Hardeman. Thans hebben zitting voor de S.G.P. in de gemeenteraad: de heren G. J. van Deelen en T. M. van Beek. optocht naar de Eierhal. De route, welke de grote stoet vanaf de Eierhal volgt is: Kostverloren, Zand straat, Hoogstraat, Zwaaiplein, Hoog straat, Hoofdstraat, J. G. Sandbrink- straat. Ontbinding van de stoet op de J. G. Sandbrinkstraat, waar de deel- nemertjes een verrassing krijgen. Deze verrassing is voor elk kind gelijk en De R.K. kleuterschool is thans in zo verre gereed, dat op donderdag 27 maart a.s. (morgen) de opening kan GESLAAGDEN AVONDCURSUS worden verricht. De kleuterschool - één AUTOGEEN LASSEN van de modernste en best geoutilleerde Voor de avondcursus autogeen lassen op dit terrein - is gebouwd door het van de Chr. Technische school alhier, j R.K. kerk- en schoolbestuur van de slaagden de heren J. C. van Manen, C. j parochie van Sint Willibrordus te Vee van Hardeveld, R. Valkeburg, W. van nendaal en zal de naam „Kleuterhof Kruythoff, een feit geworden. Besloten heel aardig is voor een cocktailtoiletje I werd om zowel met buks als met ge weer te gaan schieten. Ook heeft de nieuwe vereniging in Eist ai een voor lopige naam en wel de „Elsterse schiet vereniging". Het bestuur is als volgt oamengesield: voorzitter: M. W. Struy- vken, r ranseweg 56 i, Eist; secretaris rf. Budding, Nieuwe Veenendaalse weg ±46, Rhenen; penningmeester; J. Kie- vid, Veenendaalsestraat 3, Eist. De neer H. Kruythoff werd tot wapen meester benoemd. Nieuwe leden kunnen zich opgeven oij de bovenstaande adressen. Hunnik, A. Budding, A. van Kranen burg, J. A. Henzen, J. Gaasbeek, J. W. Luijmers, Broekhuizen, W. J. Heij, R. van Manen, J. van de Craats, D. van Dijk en W. van de Heuvel. dragen. Het gebouw ligt aan het eind van de Patrimoniumlaan naast de R.K. kerk en is een onderdeel van het R.K. ge bouwencomplex. VEILIG VERKEERSCURSUS BESLOiEN De door de rijkspolitie van de post Renswoude in samenwerking met het gemeentebestuur georganiseerde cursus voor veilig verkeer is maandagavond j.l. besloten. Tijdens de voorlaatste les hadden de cursisten deelgenomen aan het schrif telijk examen, zoals dat door het Ver bond voor Veilig Verkeer is vastgesteld voor de schoolgaande jeugd. Blijkens de uitslag van dit examen zouden aile deel nemers zijn geslaagd, terwijl zelfs twee personen het went zonder fouten had den gemaakt. De laatste avond werd verder gevuld met een wedstrijd in her- sengymnastiek tussen een viertal piue- EERSiE TOCHT OVER DL „EXPO". De hostesses van de Nederlandse aldeling gerij samengesteld uit de cursisten. Hier van de „Expo '58" hebben dezer dagen hun eerste bezoek aan de tentoonstelling bij ontstond de nodige spanning welke gebracht en bij die gelegenheid hun Belgische collega s ontmoet. We zien de ploeg de eerste prijs in de wacht zou dames hier met op de achtergrond het Atomium. Eerste, derde, vü'fde en zevende v.l.n.r. zün de dames Standacrt, v. Liebergen, Nienhuis (chief hostess), Timmers. Op de Bennekomseweg te Healsum zou E. V., chauffeur te Veenendaal, op 19 november met zijn auto een rechts van de weg staande groenteauto ge passeerd zijn, terwijl een militaire wa gen uit tegenovergestelde richting al te dicht genaderd was. Verdachte was bij zijn manoeuvre op de voor het andere verkeer bestemde weghelft gekomen en had de militaire auto geraakt. -Die vrachtauto kwam plotseling Plaata gesignaleerd zijn, hetgeen een VEENENDAAL Heden, Modeshow van Fa. Hein van Schuppen om 3 en 8 uur in geb. „Eltheto". Volksuniversiteit: gj luistercursus over „Suriname" met film door de heer J. A. Mulder, gj In Vredeskerk spreekt Ds. A. de Jong uit Kootwijkerbroek om 7.30 uur op uitn. van Ned. Herv. J.V. en knapenver. Donderdag 27 maart Jaarvergadering V.Z.C. in hotel „La Montagne" aanvang 8 uur. Zaterdag 29 maart Palmpaasop tocht georg. door Winkeliersver. „Handel en Nijverheid" voor Vee nendaal-zuid vertrek vanaf Dr. Slot. de Bruïneplein om 3.15 uur. Gezamenlijk vertrek vanaf Eierhal. dc Bennekomseweg oprijden, toen ik al naast de groentewagen was. Boven dien bleef hij niet normaal rechtdoor rijden, hij week 38 centimeter af van zijn oorspronkelijke koers. Had hij dat niet gedaan dan was er niets ge beurd, protesteerde verdachte vrijdag voor het Wageningse kantongerecht. 't Passeren moet royaal kunnen gebeuren; gaat dat niet dan dient u te wachten, doceerde rechter Jager. Ik was helemaal niet meer aan het passeren. Toen onze wagens elkaar raakten, reed ik al lang weer rechts van de weg, betoogde verdachte. Als u dat volhoudt moeten we de zaak aanhouden om te onderzoeken hoe de getuigen daar over oordelen, vond de kantonrechter. Verdachte stemde dadelijk toe, want er staat voor hem wel het een en an der op het spel. Dit was namelijk zijn derde aanrijding en de laatste maal werd hij o.a. veroordeeld tot vier maanden ontzegging van de rijbe voegdheid voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Pas in novem ber zijn deze twee jaar voorbij. Wordt hij dus ditmaal veroordeeld, dan is V. voor vier maanden zijn rijbewijs kwijt. Aanhouding voor onbepaalde tijd volgde. J. v. d. W„ los-arbeider te Bennekom zou op de avond van de negende aug. per motor in de Dorpsstraat van zijn strafbaar feit vormde, daar een politie man, die hem had zien rijden, wist dat v. d. W. niet in het bezit was van een rijbewijs. De agent had hem niet staande we ten te houden, doch was hem later in zijn woning een proces-verbaal aan komen zeggen. Verdachte v. d. W., die daarmee al aan zijn derde rijbewijs-bonnetje toe was - op 13 aug. kreeg hij overigens het vierde proces-verbaal - wees vo rige maal voor het Wageningse kan tongerecht ten stelligste af, dat hij op de motor gereden had. Wel was hij benzine wezen halen bij een pomp station aan de Dorpsstraat, maar zijn motor had hij aan de hand mee ge voerd. Erop gezeten had hij niet. Verdachte ontkende dus in eerste instantie het ten laste gelegde en daar om werd vrijdag de verbalissant ge hoord. Deze verklaarde onder eed, verdachte v. d. W. pertinent herkend te hebben en wel rijdend op zijn motor. Ik blijf erbij, dat ik niet gereden heb, hield verdachte vol, maar het gerecht vond toch alle aanleiding hem een penetentie van ƒ40,- op te leggen. H. C., een 47-jarige bedrijfsleider van een Engelse firma, doch nu tijdelijk in Renkum verblijvend, was in Heelsum met zijn personenauto linksaf geslagen dicht genaderd was, dat de bestuurder daarvan te plotseling moest afremmen. De wagen slipte en ramde op het trot toir een lantaarnpaal, hetgeen een schade van ruim 40,- opleverde. Vrijdag stond de Engelsman voor de balie van het Wageningse kantonge recht om zijn verkeersfout gewaar deerd te krijgen en daar hij geen woord Nederlands sprak, trad een leraar van het Edese Marnixcollege als tolk op. Verdachte wilde wel toegeven, dat hij wat nonchalant was afgezwenkt maar, onbekend waarschijnlijk met de gang van zaken bij een rechtszitting, begon hij pas verweer te voeren toen het von nis al gevallen was. Dan helpt echter geen enkel betoog meer, want een uit spraak wordt door de rechter nooit herroepen, zodat hij 40,zal hebben te betalen, alsmede een bedrag van 50 gulden, zijnde het eigen verzekerings risico van de automobilist, die de lan taarnpaal nekte. Op 7 december zwenkte A. R„ wet houder te Ede, op de Stationsweg in zijn woonplaats met zijn personenauto iets te ver naar links, waardoor hij in botsing kwam met een links van de weg stilstaande taxi. De schade bleek zeer gering en aanvankelijk zou deze dan ook onderling geregeld worden, om een inrit in te rijden, toen hem van maar dat liep mis, omdat de taximaat- achteren een andere auto reeds zo schappij contante betaling wenst» en geen heil zag in afwikkeling via de verzekering. De politie werd er derhalve in ge mengd en vrijdag moest R. zich voor het Wageningse kantongerecht komen verantwoorden. Hij gaf vlot toe, dat hij de andere wagen geraakt had en dat kwam door dat de ruiten van zijn auto beslagen waren. Bij het schoonwissen moest hij even uit de juiste koers gezwenkt zijn. 30,— of 10 dagen eiste de officier, ZANGAVOND BIJBELKIOSVERENIGING: CHR. GEREF. KERK OVERBEZET Afgeladen vol was de Chr. Geref. Kerk aan de Beatrixstraat woensdag siepen, aangezien de puntentoekenning slechts geringe verschillen opleverde. Het team bestaande uit W. Veldhuizen, Mevr. Verbeek, C. van de Brandhof en B. van de Ham bleek uiteindelijk de meeste vragen goed te hebben beant woord en kwam ais eerste uit de bus. Na de prijsuitreiking sprak de heer Van de Ham zijn voldoening uit over het feit, dat ook deze cursus een der gelijk goed resultaat heeft opgeleverd. avond j.l tijdens de bijeenkomst van de|Het groolste succes moet echter worden Bijbelkioskveiemging. gezocht in de toepassing van het ge- De bezoekers zaten op de trap naar J le?fdeu in praktijk, de preekstoel en naar het orgel, de con- I De "eer Hardeman sprak tenslotte hetgeen verdachte erg veel vond om- sistoriekamer zat vol en velen waren "aiT>ens de cursisten een dankwoord tevreden met een staanplaats op de pa- degenen die het geven van deze cur- den en op de orgelgalerij. De manne- fus "10jJelijk hebben gemaakt en over- lijke leden van de drie zangkoren, die gde de heer Van de Ilam als blijk dat het maar zo'n ontzettende kleinig heid was geweest. U noemt alles een kleinigheid, zei de rechter, maar vorig jaar hebt u ook al 40,boete gehad voor eeen aan rijding, die volgens u ook al niets te betekenen had. Vonnis conform. aan het programma meewerkten, ston den hun zitplaatsen af aan de belang stellenden. Aan het programma werkten mee het Chr. Ger. zangkoor „Chrigeza", het Ned. Herv. zangkoor „Con Amore" en het Geref. Kerkkoor. Verder was er samen zang door alle aanwezigen en solozang door Kees Deenik, die o.a. enkele ne- gro-spirituals ten gehore bracht. De avond werd geopend door de Chr. Geref. predikant Ds. W. Heerma, terwijl Ds. A. Vroegindeweij, N.H. predikant de meditatie verzorgde, over het onder werk „Bij het Kruis". Ds. Vroegindeweij verdeelde dit onderwerp in twee pun ten, n.l. bij het Kruis als toeschouwer en als deelneemr. „Het is niet juist, als iemand alleen maar als toeschouwer bij - De zuweg was moeilik te aen aldus Ds v inde_ temeer daar ik ter plaatse niet bekend was, zei verdachte vrijdag voor hetJ" Op de weg tussen Veenendaal en Eist was A. W. A. M., voorman van de PTT te Arnhem, met zijn dienstauto op een kruising een auto voor hem gaan inhalen en daardoor was een botsing ontstaan, want de wagen sloeg plotseling linksaf. Daar de verkeerswet het passeren voor of op een kruising of splitsing van wegen verbiedt, kreeg M. een proces verbaal. van waardering een aandenken in de vorm van een bureaulamp. WIJZE WOORDEN BURGEROORLOG IN INDONESIë De oorlog is een ramp, zowel voor de overwinnaar als voor de overwonnene. (Arabisch spreekwoord) Wageningse kantongerecht. Bovendien gaf de wagen voor me - het was een militaire lesauto - in het geheel geen richting aan. Plotseling zwenkte hij naar links en toen kon ik een botsing niet meer voorkomen. Rekening houdende met het een en het ander vonniste rechter v. d. Brand met 10,— of 4 dagen. Ds. Overduin sprak tot slot over het werk van de Bijbelkiosvereniging. De leiding van de zangkoren berustte bij de heer W. J. Hornsveld. Bob vanj Stempvoort bespeelde het orgel. Jammer was het, dat velen teleurge- steld weer naar huis moesten gaan, om- j dat er geen enkele plaats meer beschik- baar was. LET OP DE Juiste glazen Laat uw ogen regelmatig controleren. Hooldstr 51, tel. 31 84, Veenendaal

De Vallei | 1958 | | pagina 1