DE VALLEI i 10% 10% Een fles VéGé-koffiemelk met 20% i.p.v. io% korting 100 gram rumbonen voor slechts 20 a 250 gram halen, 200 gram betalen MIXED FRUIT 250 gram: 64 et V0G# Tafeltennis Voor de Jeugd Terugkeer van Morghan de Magiër Net gekocht... en nü al in tranen? AMEIt ONGE1X Uit Iieiiswoudes raadszaal Industrievestiging en salarisverhogingen Avondcursus lassen had succes CLIMAX 1 EN RITAC 2 ZIJN KAMPIOEN SCIIERPENZFEL OVFRBFRC. o-o-o-o-o-o-o-o-o Wims avontuur bij aankoop van een pak VéGé-koffie 250 gram). bij aankoop van een pakje VéGé-thee (100 gram). met 12 geldzegels. Een frisse versnapering! èst etZza, hulp in de huishouding VRAAG EN AANBOD I DIVERSEN' Met adverteren werden de grootste zaken gebouwd, met niet adverteren de beste vergeten. TOEZEGGING VAN BEROEP De centrale kerkeraad der Ned. Herv. kerk alhier heeft een toezegging van be roep uitgebracht op Ds. P. C. Lam, Ned. Herv. predikant te Poortvliet (Zeeland). Deze toezegging is uitgebracht in de vacature van de nog steeds niet vervulde vijfde predikantsplaats. MARKTBERICHTEN VEENENDAAL. Eiermarkt. Aanvoer 125.000 stuks. Prijzen v. 15,50 tot 16,25 per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt. Aanvoer 80 stuks. Prijzen van 48,- tot 60,- per stuk. Handel redelijk. MOOI SUCCES In verband met de a.s. Huishoudbeurs te Amsterdam, schreef de Nederlandse Behangselpapier Industrie Goudsmit-Hoff te Huizen, een wedstrijd uit onder het motto: „Kinderen ontwerpen hun eigen behang". De honderd beste ontwerpen zullen op de Beurs worden geëxposeerd. Een daarvan is gemaakt door Elleke Toes, leerlinge van de vierde klas der Koningin Julianasehool (afdeling L.O.) Een mooi succes! Wie weet, komt er dus binnenkort behangselpapier voor de kinderkamers in de handel, ontworpen door deze jeugdige artiste. ROOKWEDSTRIJD BUURTVER. VVESTERSINGEL Ook de mannelijke leden van de buurt vereniging Westersingel slaan aan het wedstrijdroken. De „krachtmeting" zal plaats vinden in hotel „La Montagne". Er zal worden gerookt op de langste askegel en op tijdsduur. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door de buurtver eniging. ook nog tegen Treffers 3. Hier was de einduitslag 9-2 in het voordeel van de Veenendalers. Ook in de tweede klasse C is de be slissing gevallen. Hier moest Ritac 2 nog één punt bemachtigen voor de titel. Werd er verwacht dat Climax 3 z'n huid duur zou verkopen, gebeurd is dit niet. Ritac won met 8-2 alleen W. Vos kwam twee maal tot winst, n.l. tegen v. d. Brink en v. d. Scheur. Wat de promotie betreft, die is voor Ritac 2 niet zo gunstig als voor Climax, dat automatisch promoveert. Ritac zal echter met nog twee tweede klasse kampioenen en twee degradatie kandidaten uit de eerste klasse een com petitie moeten spelen om twee plaatsen in de eerste klasse. Doe je best jongens de kans zit er in. Het programma tot en met woensdag 2 april luidt: Donderdag 27 maart: 3e kl. E: RTTV 3 Climax 4; 4e kl. H: RTTV 4 TTCB 3; Panter 2 VSW 3. Zaterdag 29 maart: le kl. A: Ritac 1 Climax 2. Maandag 31 maart: le kl. A: RTC Tios 2; 2e kl. E: Kr. en Vr. Climax 3; 4e kl. H: RTC 4 Ritac 5; Kr. en Vr. 3 Panter 3. Dinsdag 1 april: 4e kl. H: TTCB 3 Panter 2. Woensdag 2 april: le kl. A: Swift Treffers 3; 2e kl. E: Ri-j tac 3 Panter; 4e kl. H: VSW 3-TTCB 2 DAMMEN Uitslagen onderlinge competitie groep A: Faber E. v. Zomeren 20 C. v. d. Kolk Van Ewijk 1—1 Maris Veldhuizen 20 Groep B: Wildeman De Greef 02 G. v. Zomeren A. Berkhof 11 Rebergen Swetselaar 11 G. v. Zomeren De Groot 20 A. Berkhof R. Berkhof 02 Van Loon Smits 20 Plantinga E. v. d. Grift 2—0 Veenendaal G. v. Zomeren 02 Kleinveld Plantinga 02 Reede G. v. d. Grift 1—1 Om het jeugdkampioenschap van de provincie Utrecht eindigde R. Berkhof als tweede. Een prima prestatie. gemene discussie tot gevolg had. De heer Wolleswinkel verklaarde ten slotte dat hij, na deze uiteenzetting, volledig met het voorstel kon instem men en overtuigd was van de juistheid daarvan. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad daarna tot vaststelling van de tweede wijziging van de salaris- en loonverordening 1955. (Voor vervolg zie volgend nummer) PALMPASEN Zaterdag 29 maart a.s. 's middags om 3 uur heeft de traditionele optocht met versierde „Haantjes Pik" plaats. De or ganisatie is in handen van de winkeliers vereniging. GYMNASTIEK De gymnastiekvereniging geeft a.s. vrijdag en zaterdag haar jaarlijkse uit voering in het Clubhuis. Gezien de grote belangstelling is het raadzaam tijdig voor plaatskaarten te zorgen. Dat niet alleen de dagcursussen van de Chr. Technische School (Talma- school) een grote populariteit genieten en zichtbare vruchten afwerpen, is donderdag- en vrijdagavond j.l. be wezen. Toen deden namelijk vijftien leerlingen van de avondcursus van de ze school examen voor autogeen lassen. Vanaf oktober hebben ze één avond per week de lessen gevolgd, die onder leiding stonden van de heer G. Zoet, vakleraar aan de Chr. Technische School. De cursus voldeed geheel aan de eisen van de Centrale Organisatie voor Cursussen in de Autogene Me taalbewerking (Cocam). Het praktisch examen werd afgelegd in één van de afdelingen der school aan de Industrielaan. De te maken werkstukken waren lang niet gemak kelijk. Aan het examen was ook een theoretisch gedeelte verbonden, dat vrijdagavond werd afgenomen. Dit was het eerste examen in het autogeen lassen, dat aan de avond school werd afgenomen. Voor het examen elektrisch lassen gaan morgen- en vrijdagavond twaalf cursisten op. Ook zij hebben een avond cursus gevolgd. Ongetwijfeld zullen velen dit voor beeld gaan volgen. De „avondafdeling'' van de Chr. Technische school zal de genen, die na hun dagtaak zich in een vak willen bekwamen, met de meest moderne machines en instrumenten opleiden. REORGANISATIE VAN HANDELS VERENIGING ZIMMERMAN EN ZN. Hoewel het nog oogeveer zes weken zal duren voordat de geheel verbouw de en gereorganiseerde zaak van de Handelsvereniging Zimmerman en Zn. zal worden geopend, werd zaterdag middag reeds de winkelafdeling aan de Sandbrinkstraat nr. 1 in gebruik ge nomen. In feite is hier in een modern pand en tussenvorm tussen een winkel en een magazijn geschapen. In het be drijf zal n.l. naast groothandel in glas en verf, ook kleinhandel worden ge dreven. Als binnenkort het gehele vernieuw de bedrijf kan worden geopend zal de Handelsvereniging Zimmerman en Zn. de beschikking hebben over een pand, waarin efficient gewerkt kan worden. Het oude pand aan de Tuinstraat zal dan volledig beschikbaar komen als opslagruimte voor glas en glasslijperij, terwijl in het nieuwe pand, dat hier mee één geheel vormt, de verfafdeling zal worden geconcentreerd. KOUDE ORIëNTERINGSRIT VOOR MOTORRIJDERS De oriënteringsrit, welke de heren Koenders en De Gooijer voor de motor en automobielclub „Veenendaal" had den uitgezet is een succes geworden. Het parcours voerde de deelnemers grotendeels door de Betuwe. Aan de rit werd deelgenomen door motorrijders en automobilisten. De eer ste categorie van rijders heeft nogal veel last van de winterse kou gehad. Van de 21 deelnemers, die aan de start bij „La Montagne" meededen, plaatsten zich als eersten: Motoren: Klumper, Leersum, 50 str. pnt.; 2. Gijsbertse, Leersum, 51 str.pnt.; 3. Slok, Rhenen, 72 str.pnt. Auto's: 1. Jalink, Oosterbeek, 22 str. pnt.; 2. Regterink, Oosterbeek, 23 str. pnt. 3. Posthuma, Arnhem, 45 str.pnt.; 4. Verwoert, Oosterveen, 54 str.pnt.; 5. W. Waaijenberg, Veenendaal, 55 str.pnt. Evenals andere jaren zal de motor en automobielclub Veenendaal op de tweede Paasdag haar attractieve paas- rit houden. Start om 8 uur 's morgens bij hotel „La Montagne". Deze week zijn weer twee beslissingen in de tafeltenniscompetitie gevallen. Toen Climax II zaterdag tegen Ritac achter de tafel verscheen, was het op 1 punt na kampioen. Swift had door met 6-4 van Tios 2 te winnen het kampioenschap van Climax nog even uitgesteld. Ritac heeft z'n sportieve plicht gedaan en geprobeerd om Climax de eerste nederlaag te bezor gen. Dit mocht echter niet lukken. Van de Brink was invaller voor De Man. Dit was deze avond geenszins een verzwak king, daar Van de Brink in goede vorm was. Vos bleef ook deze avond ongeslagen, maar is in deze competitie nog niet zo dicht bij een nederlaag geweest. Tegen Van Dam stond Vos in de derde game tot driemaal toe achter, n.l. met 20-19, 21-20 en 22-20, maar wist de partij toch nog met 24-22 uit het vuur te slepen. Ook tegen v. d. Brink zag hij tegen een 17-14 achterstand aan in de derde game. Hier kwam Vrouwe Fortuna Vos te hulp met twee netballen en dit was teveel voor dc Ritac-speler. Van Manen won van v. d. Brink en Van Dam, doch verloor van v. d. Weert, ter wijl Van Eist juist van laatstgenoemde speler won, maar in de eerste twee z'n meerdere moest erkennen. Het dubbel tenslotte ging ook naar Climax. Maandagavond speelde Climax Donderdagmiddag j. 1. opende bur gemeester J. A. Hosang, des namiddags om 2 uur, de openbare vergadering van de raad der gemeente Renswoude. Te vens deelde hij mede, dat van de heren J. van den Brandhof en W. van den Brandhof bericht van verhindering was ontvangen. Na de voorlezing van de notulen door de secretaris, deelde de voorzitter mede, dat slechts één stuk was ingeko men en wel een besluit van het Col lege van Burgemeester en Wethouders tot het constateren van het totale be drag van de rentespaarbrieflening 1957, waarvan voor de gemeente Renswoude voorkeur was uitgesproken. Dit bedrag is in totaal 715,— en zal in verschil lende termijnen beschikbaar worden gesteld. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel tot het aangaan van een geld lening ad 28.000,—, aangeboden door de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten. De2e lening is tevens een aandeel in de rentespaarbrieflening '57, doch heeft betrekking op de normale toewijzing, zonder voor de gemeente uitgesproken voorkeur. De heer Wolleswinkel vond het ren tepercentage van 6 wel wat hoog en informeerde of het niet mogelijk isl geld te lenen tegen een lagere rente.J De voorzitter antwoordde dat er op hets ogenblik inderdaad een zekere tendens is naar renteverlaging, doch dit heeft neg zeer weinig invloed. Zonder hoof delijke stemming werd daarop besloten de aanbieding te accepteren. Het volgende agendapunt betrof de benoeming van de heer Th. S. ter Velde tot gemeentearts en de vaststelling van een instructie voor deze functionaris. Tot nu toe werd in Renswoude bij toerbeurt een arts uit de naburige ge meenten ben'oemd tot gemeente-arts, belast met de vaccinaties en de dood- schouw. Nu de heer Ter Velde zich in Renswoude heeft gevestigd, menen bur gemeesters en wethouders in hun voor stel dat deze thans tot gemeentearts dient te worden benoemd. Bovendien heeft de geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid geadviseerd de heer Ter Velde te benoemen tot ge meentearts, tevens belast met de ar menpraktijk en de instructie daarmee in overeenstemming te brengen. In verband met deze uitbreiding van de functie is het tevens noodzakelijk de jaarlijkse vergoeding te verhogen en te stellen op 401,—, zulks mede voor het verkrijgen van pensioenrechten. De voorzitter was het hiermede wel eens, doch verklaarde dat dit risico moet worden genomen. Bovendien ken de hij verschillende gemeenten, waar eenzelfde vergoeding geldt. De heer Zweers verklaarde tevens met het voorstel accoord te kunnen gaan en meende dat de vaststelling van de jaarwedde op 401,zeer juist was. Blijkens de uitslag van de schrifte lijke stemming, die daarna werd gehou den, bleek de heer Ter Velde met alge mene stemmen tot gemeentegeneesheer te zijn benoemd, terwijl de instructie overeenkomstig het ontwerp werd vast gesteld. Salarissen verhoogd in afwijking van het voorstel van de minister De minister van Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie had bij circulaire van 15 juni 1957, no. 26571, aan de ge meentebesturen geadviseerd bepaalde salarismaatregelen te treffen in ver band met de verhoging van de salaris sen van de hogere rijksambtenaren per 1 september 1956. Daarbij werd onder meer gesteld, dat thans het salaris van de eerste ambtenaar ter secretarie in gemeenten met minder dan 14.000 in woners dient te worden bepaald op 75 °/o van de voor de secretaris vast gestelde bezoldiging. Sedert 1 januari 1954 heeft dit percentage echter steeds 80 bedragen, hetgeen voor gemeenten met meer dan 14.000 inwoners ook nu nog gehandhaafd blijft. Burgemeester en wethouders kunnen blijkens hun voorstel aan de raad met deze wijziging echter niet accoord gaan en wel om de volgende redenen: a. in de verhouding van de onderha vige functies als zodanig heeft geen enkele wijziging plaats gehad, zo dat een verandering in de onder linge verhouding van de daaraan verbonden salarissen elke grond mist, temeer daar de bestaande re geling in de praktijk steeds heeft voldaan; b. indien het bestaande percentage wordt teruggebracht tot 75 °/o, dan zou voor het personeel in dienst van deze gemeente een ongemotiveerde achterstelling ontstaan, ten opzichte van het personeel in dienst van ge meenten met meer dan 14000 zie len, waar het verhoudingspercen tage van 80 gehandhaafd blijft, terwijl juist in de kleinere gemeen ten van de ambtenaren een meer uitgebreide kennis wordt geëist, aangezien daar de werkzaamheden door minder personeel worden ver richt; c. een verhoging van de bezoldiging voor de lagere en middelbare amb tenaren zeker niet minder nood zakelijk is, dan de reeds vastgestel de verhoging voor de hogere amb tenaren, daar de financiële moei lijkheden van eerstgenoemde cate gorie in het algemeen aanzienlijk is. Zij stelde de raad derhalve voor, mede in overeenstemming met het ad vies van de Nederlandse Bond van ge meenteambtenaren, het percentage van 80 te handhaven, waardoor ook de la gere ambtenaren voor een salarisver hoging in aanmerking komen. De heer Wolleswinkel was van oor deel d.at dit een moeilijke aangelegen heid was. Hij stelde voorop, niets tegen de ambtenaren als zodanig te hebben, doch meende dat in verband met de huidige omstandigheden, nu alle lonen een dalende lijn vertonen, voorzichtig handelen geboden was, en voelde der halve wel voor het ministeriële stand punt. De voorzitter verklaarde dat een da lende lijn in de bezoldiging zeer juist zou kunnen zijn, doch dat dit dan over de gehele linie moest worden doorge voerd. Nu wordt de zaak echter vol ledig scheef getrokken: de hoogst be zoldigden krijgen een flinke verhoging, de laagst bezoldigden krijgen niets. Wethouder Vermeulen merkte daar bij op, dat deze kwestie verschillende malen in het college van burgemees ter en wethouders was besproken en dat dit college van de grote onbillijk heid overtuigd is. In grotere gemeen ten bestaat altijd wel de mogelijkheid de ambtenaren te bevorderen tot een hogere rang, in kleinere gemeenten is dat echter onmogelijk. De heer Zweers informeerde of de minister wellicht was uitgegaan van de veronderstelling dat in kleinere ge meenten de ambtenaren minder werk zouden verrichten. Dit zou dan echter zeer onjuist zijn, daar in deze gemeen ten van de ambtenaren veel meer ken nis wordt gevraagd dan in de grotere gemeenten waar alles gespecialiseerd is. De voorzitter beaamde dit ten volle en gaf daarbij bovendien nog enkele typerende voorbeelden, hetgeen een al- „WAAROM ZWEEG JE ZO LANG" De toneelvereniging T.I.P. te Renswou de gaf zaterdagavond j.l. haar tweede uitvoering in dit seizoen in het gebouw „Rehoboth". De zaal was geheel uitver kocht en allen hebben kunen genieten van een zeer goede toneelavond. De opening geschiedde door de voor zitter, de heer T. van Kooten, die de aan wezigen welkom heette en een speciaal welkomstwoord richtte tot de burgemees ter en echtgenote en enkele vertegen woordigers van de hoorspeelkern van de N.C.R.V. Tevens bracht hij dank aan de Fa. Wik- selaar te Maarsbergen voor de gratis be schikbaarstelling van de meubels. De „Cliff's Band" uit Overberg ver zorgde daarna gedurende een half uur het muzikale gedeelte van de avond. Het toneelstuk in 3 bedrijven „Waarom zweeg je zo lang" van H. Turnhout en Bert Peets werd vervolgens door een aantal leden van de vereniging opge voerd, nadat de spelers door de heer H. W. Schoolderman aan het publiek waren voorgesteld. De regie werd gevoerd door de heer J. D. Overeem, terwijl de Fa.Zomerhuis uit Ede de grime verzorgde. De vertolking van de verschillende personen was in het algemeen opvallend goed en op een enkele uitzondering na waren alle spelers behoorlijk rolvast. Na afloop van de voorstelling dankte de burgemeester alle medewerkers voor hun medewerking aan deze succesvolle uitvoering en betuigde zijn bijzondere erkentelijkheid aan de spelers persoon lijk voor de opvoering van dit naar hij meende zeer leerzame toneelspel. Aan het einde van de avond werd ten slotte nog een verloting gehouden, waar aan een groot aantal mooie prijzen was verbonden. Bij nadere informatie bleek ons, dat de genoemde vertegenwoordigers van de N.C.R.V. speciale belangstelling hadden voor de heer P. van Manen. Reeds zijn met de heer Van Manen verschillende besprekingen gevoerd, doch tot een defi nitief besluit inzake toetreding tot de hoorspelkern heeft dit nog niet geleid. Hierna sprak de heer P. Smit over het onderwijs aan doofstomme kinderen. Hij zei, dat „Effatha" het enigste Chr. insti tuut in Nederland is voor deze gehandi capte kinderen. Via de bandrecorder gaf hij enkele zeer leerzame voorbeelden van de grote moeilijkheden, die het spraak onderwijs met zich meebrengen. Door het vertonen van een filmprojectiestrip liet hij zien, wat het moet zijn voor ouders, om hun kind, soms reeds op vierjarige leeftijd over te geven aan an deren, alleen omdat daardoor dit kind in staat zal zijn, zich een plaats in het leven in te nemen. In de pauze werd door meisjes uit de hoogste klassen voor een kopje chocolade gezorgd. Na de pauze besprak mej. Dommerholt de taak der ouders en de taak der school. Vooral de hygiënische maatregelen thuis en op school nam zij onder de loupe. Na de rondvraag sloot het hoofd deze druk bezochte ouderavond met gebed. PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN Donderdagavond kwamen leden en genodigden van de Nederl. Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Scher- penzeel, in „De Sociëteit" bijeen voor de jaarlijkse gezellige avond, die altijd in de maand maart gehouden wordt. De presidente noemde dit in haar ope ningswoord een goede gewoonte, want de huisgenoten moeten zich vaak veel moeite getroosten als moeder de vrouw naar een vergadering gaat. Mevrouw Zwaan-den Hertog heette als presi dente de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. In het bijzonder mevrouw Hoytema van Konijnenburg-Kolff, die beschermvrouwe is van de plaatselijke afdeling. Een aardige geste van mevrouw Hoytema was, dat zij voor de plaatse lijke afdeling een bondsvlag had ver vaardigd. Namens de leden dankte spreekster haar hiervoor hartelijk. Ook werd welkom geheten mevrouw Koe dam, vertegenwoordigster van het pro vinciaal bestuur en de afgevaardigden van zusterorganisaties. Aan de 80-jarige mevrouw Van Ame- rongen-ten Broek werd het erelidmaat schap van de bond aangeboden, waar mee de zaal met een hartelijk applaus instemde. Hierna werd het bondslied gezongen. Aan het begin van de avond en tus sen de bedrijven van het toneelstuk zong een koortje van leden verschil lende liederen. De hoofdschotel vorm de wel het blijspel „De tante uit Ame rika", dat een achttal leden op zeer verdienstelijke wijze ten tonele bracht. Vooral mevrouw Ter Maaten-Meerveld verwekte door haar optreden als vrouw Van Beek grote hilariteit, evenals haar dochters Sophie en Pietje, resp. me vrouw v. d. Hoeff-Lodewijk en mevr. Jans-Bregt. Ook de twee gezusters Lu cia en Cecilia, gespeeld door de dames Blanken-ter Burg en Dijkstra-Willems, gaven goed spel te zien. Twee kleinere rollen werden goed gespeeld door mej. A. Bakker en mevrouw v. d. Wetering- Jansen. De zozeer misleide tante uit Amerika werd met een goede tongval gespeeld door mevrouw v. d. Wetering- Hoevens. De regie had de heer Jansen, de grimeur was de heer G. van Mid dendorp. Mevrouw Zwaan dankte in haar slotwoord alle medewerkers en medewerksters van deze zozeer ge slaagde avond. De gemeentesecretaris, de heer B. v. d. Brink, dankte namens de aanwezi gen en bood de presidente bloemen aan. Besloten werd met twee coupletten van het Wilhelmus. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal OUDERAVOND SCHOOL MET DE BIJBEL Op donderdag j.l. gaf de school met de bijbel haar jaarlijkse ouderavond, waar voor zeer veel belangstelling bestond. De heer J. van Noort opende de ver gadering met gebed en sprak in zijn openingswoord over het belang van Christelijk ondefwijs. Reeds in het begin van het O.T. lezen we „Toen begon men de Naam des Heren aan te roepen". Doen wij als ouders dit thans ook nog? Ook wij hebben de plicht onze kinderen naar de Christelijke school te sturen, aldus de heer Van Noort. Het hoofd der school, de heer W. A. M. Schreuders besprak hierna de gang van zaken tijdens het jaar dat voorbij is. Het aantal leerlingen is nu aangegroeid tot 135. Hij zeide blij te zijn, dat steeds meer ouders inzien, dat hun kinderen door moeten leren, daar de tegenwoordige maatschappij steeds meer naar diploma's vraagt. O-O-O-O-O-O-O-O-O (38) Met een schouderophaling wendt de Magiër zich af van de tafel!, waarop Aram doodstil ligt uitgestrekt. „Ik zal een bericht moeten zenden aan graaf Conrad", mompelt hij, terwijl hij op zijn kruk naar zijn schrijf tafel strompelt. „Het zal hem zeker interesseren, dat Aram dood is„Niet zo haastig, mijn waarde", klinkt het plotseling achter hem. Met een kreet van WIE VIEREN HUN VERJAARDAG? 27 maart Bertus v. d. Brink, Rhenen 27 Evie de Koning 28 Wim v. Ravenswaaij 28 Ria v. d. Kraats 28 Wim v. Lagerwey 29 Henk Brussaard 1 april Joke v. Maanen 1 Joke Vermeulen 2 Beppie Schoonderbeek 3 Martha v. Zetten 3 Wilrit Nijhoff Hartelijk gefeliciteerd! OPLOSSING RAADSELS I. 1. Empire State Building; 2. Daguer- re; 3. Het ligt op een vaste plaats voor anker; 4. In december of janu ari (kerstroos, niet herfstroos); 5. ju weel; 6. Australië, Nieuw-Zeeland, Argentinië, Chili. II. Hoe groter geest, hoe groter beest. III. Keet, Kees. I. Athene, parachute, Mont Blanc (4800 m.), dashboard. Een vierkante decameter. II. Nieuw-Amsterdam. III. Tussen de kop en de staart. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen: I. Een dokter gaat een restaurant binnen en bestelt eerst een kop soep, daarna een slaatje en dan een portie ijs. „Zeker dokter", zegt de kellner. Hoe merkte de kellner nu, dat de klant die hij bediende, een dokter was? II. LEN TER BURG PON DE NER ZEN TAL MO DEN PAN GA WER AAR DEN VEN In bovenstaande lettergrepen zitten drie Nederlandse plaatsnamen van drie letter grepen. Probeer ze eens te vinden. ra. x - x - - - X - - X X X X X X X - - X - - - X - X le rij een medeklinker 2e rij een kledingstuk 3e rij een provincie in Engeland le rij 't gevraagde woord 5e rij een zaadlobbige waterplant 3e rij naam van een maand 7e rij een medeklinker Op de kruisjeslijn komt de naam van een hoenderachtige vogel. Voor jongeren: I. Waarom is een kalf altijd jong? II. GAAI POR RIK WE LER LEEU NER SCHOL MET PA NAR GOR EK STER PE HES Ook in bovenstaande rijtjes letter grepen zitten drie namen verborgen n.l. drie vogelnamen van drie lettergrepen. Zoek de goede maar bij elkaar. X - - - - zoetwatervis X - - - kleur X - - - - pl. in Drente m. vliegveld X - geboortepl. van Abraham X - - - stop op een fles X - - - moeder v. Pr. Wilhelmina X - - tegenovergest. van vast X - - een boom X - - - - windrichting Op de kruisjeslijn komt de naam van een plaats in Utrecht. In een zaaltje aan de Dorpsweg werd een kindermiddag gehouden. Een meneer en een juffrouw zouden komen om een stel mooie films te vertonen. Jullie weten misschien wel, van Dik en Dun die al tijd zo gek doen op de film en van Rin- Tin-Tin, een dappere hond. Wim kreeg ook twee dubbeltjes van zijn moeder om naar de kindermiddag te gaan, maar hij moest beloven na afloop direct naar huis te komen. „Natuurlijk", zei Wim, „ik kom dadelijk naar huis, moeder." De middag begon om 4 uur en toen Wim de zaal binnenstapte waren er al een heleboel kinderen. En een drukte en een spektakel dat ze maakten! Horen en zien verging je. Wim ging achterin de zaal zitten op de laatste rij klapstoel tjes. Daar had hij een fijn plaatsje. Naast hem zat niemand, maar twee plaatsen van hem af zaten een meisje en haar kleine broertje. Precies om 4 uur begon de meneer de eerste film te draaien en de juffrouw zei: „En nu allemaal rustig, kinderen." Dat had de juffrouw niet hoe ven te zeggen, want toen de eerste beel den op het witte doek kwamen waren ze allemaal stil. De eerste film was een te kenfilm van Klein Duimpje. Wim vond het prachtig. En toen kwam de hond Rin-Tin-Tin. Ailemensen, die wist zomaar twee inbrekers te pakken te krijgen. Toen de film afgelopen was klapten alle kin deren in de handen. Dat was omdat de hond het zo mooi gedaan had. En daarna kwam er een lange film van Dik en Dun. Alle -kinderen en ook Wim, moesten ver schrikkelijk lachen. Dik en Dun moesten een piano in een huis brengen en telkens rolden ze met piano en al de trappen weer af. En ze deden nog veel meer rare dingen. (Zie verder volgend nummer) schrik draait Morghan zich om. De ganzeveer ontglipt zijn bevende hand en met een van ontzetting uit puilende ogen staart hij zijn doodgewaande vijand aan. „Aramditdit is niet mogelijk" stamelt hij dan hees. „Toch wel, Morghan, toch wel", lacht Aram, van de tafel springend. Door de schok glijdt het dolk mes tussen zijn buis uit. De Magiër ziet het omgeknak- te lemmet en onmiddellijk beseft hij, hoe hij is beet genomen. Met een gesmoorde verwensing omklemt Morghan het gevest van zijn zwaard en met een kat achtige lenigheid duikt hij weg van Aram, die met uitgestrekte armen op zijn vijand toespringt! (Wordt vervolgd). Nu extra voordeel dank zl) de Europese VéGé Unie. Er zij nook VéGé-winkels in België, Frank rijk, Duitsland, Saargebied, Luxemburg, Zwitserland. Mevrouw Bosch van Rosenthal, Herenstraat 49, Rhenen vraagt per 1 mei a.s. voor dag en nacht. Thuis: Woensdag- of vrijdag avond a.s. of na tel. afspraak K 8376-477. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 7 cent f 'w trouwpartij in Restau rant Stuyvonberg te Eist. Te koop Solex te bevragen na 6 uur. P. H. van Rijnstr. Veenendaal. Te koop Sparta bromfiets 2 versn. en Solex. Eikenlaan 31, Rhenen. Ter overname aangeboden 1 butagasfles plus regelaar, 1 butagasstel. Aart de Gelder straat 7, Veenendaal. Echtpaar m.l. beiden b.b.h.h. zoeken kamers met pension, liefst ongem. Omgev. Eder- veen-De Klomp., met prijs opgave. Brieven onder nr 3838 aan het bur. van dit blad. Te koop nieuwe houten schuur 6,50x3,10 m. asbest- dak, met twee openslaande deuren elk 1 m. breed. J. v. d. Bovenkamp, 2e Achter- kerkdwarsstraat 66, Veenen- laal. Ta ^oop een kcükenkast. Te; bcvr. Nieuweweg 294, Vee nendaal. Automonteur in bezit van rijbewijs B.E. zag zich gaar ne geplaatst als chauffeur. Brieven onder rir. 3834 aan het bur. van dit:blad. Net meisje 19 jaar zoekt vriendin, N.H. Brieven on der nr. 3836 aan het bur. van dit blad. Wegens vertrek van onder wijzeres bieden wij een mooie ongemeubileerde zit- slaapkamer nieuwbouw, met of zonder warme maaltijd. Brieven onder nr. 3835 aan het bur. van dit blad. Vooraanst, wasmachinefa- briek levert geheel onbe schadigde machines met jaar service garantie voor slechts 145,- vierkant mo del met tijdklok 170,- Vraagt vrijblijvend zichtzen- ding. Brieven onder nr. 3839 aan het bur. van dit blad. Te koop Fiat 500 c.c. in pr. staat. Benzineverbruik 1 20 geen oliegebruik, 2 reserve wielen en kachel. Nieuwe accu. Beeremansstraat 44, Veenendaal. Gevraagd net dagmeisje. Br. lett. S. boekhandel C. Wai- boer, Rhenen. Gevraagd 2 kamers, keuken en douchecel in Rhenen. Br. Utrechtsestraatweg 47, Ame- •ongen. Gevraagd werkster voor 1 morgen in de week. Brieven onder nr. 3841 aan het bur. van dit blad. Wie wil de tuin omspitten voor bijverdienste? Br. on der nr. 3842 aan het bur. van dit blad. Te koop opvouwbare kin derwagen, goed onderhou den. Brieven onder nr. 3843 aan het bur. van dit blad. Wegens overcompleet aan geboden 1 drieplaats elektr comfoor, inventum i.pr.st 2 ijzeren waslijnpalen met bijbehorende schoren. Te vens partij witte stenen Ferd. Bolstraat 25, Veenen daal. Woningruimte gevr. liefst Veenendaal-west. Bi-, ondei nr. 3840 aan het bur. van dit blad. Gevraagd net meisje ot werkster voor de huishou ding voor halve dagen Leeftijd v.a. 17 18 jaar Takken, Bergweg 14, Vee nendaal. ,De Valk" sinds 1834 reinig met geheel nieuw systeem Cleaneren beter dan stomen Depót J. Budding, Nieuwe weg 66, tel. 2420. Uw rijwiel bij ons gemof feld gegarandeerd als nieuv. terug. Schoots en Zonen Fa- briekslaan 25, Tiel. Tel. 3371 Chemisch reinigen voordeli ger en beter bij Budding .Nieuweweg 2420, costuumx I 3,50. Schoonmaken en repareren van orgels. Muziekhandel A van de Weerd, Beatrixstraat 30, tel. 2102, Veenendaal. ,,De Valk" sinds 1834, Che misch reinigen. Wij reinigen xw dekens voor 1,50 en u xeeft ze met drie dagen re- our! Depót J. Budding, Mieuweweg 66, tel. 2420, Veenendaal. Wij halen en bezorgen. Gebruik voor uw muren Hiomat muurverf. Afwas- jaar en hygiënisch. Ver- crijgbaar bij: drogisterij „De Helm", Dr. Slot de Bruïne- jlein 25, tel. 2390, Veenen- laal. 150 gr. boterhamworst ƒ0,60 Slagerij B. van Leeuwen Vlunnikenweg 2. Veenendaal lel. 2323. •00 gr. bloedworst. Slagex-ij 3. van I,eeuwen, Munniken- .veg 2, tel. 2323, Veenendaal Het witste wit met wonder- vit. Geeft niet af en geeft ïeen strepen. Verkrijgbaar Jij: drogisterij „De Helm", Dr. Slot. de Bruïneplein 25, Veenendaal, tel. 2390. Ruime sortering behang in de meest moderne tinten. Vraagt stalenboek bij: dro gisterij „De Helm", Dr. Slot. de Bruïneplein 25, tel. 2390, Veenendaal. Permanent? Vanaf 7,-. J. Slotboom, dames- en heren kapper, Kerkewijk 48, tel. 3178, Veenendaal. rn onze herensalon 's woens dags kinderknippen 65 ct. J. Slotboom, dames- en heren kapper, Kerkewijk 48, tel. 3178, Veenendaal. Dude, verweerde spiegels kunt u laten herverzilveren en krijgt u als nieuw terug. Glas in lood voor suite deu ren in prima uitvoering. Glazen schuifruiten voor boekenkastjes, theemeubels en dergelijke in één dag ge reed. Handelsveren. Zim merman Zn., Sandbrink straat 1, Veenendaal. Ik heb vanmorgen nylons gekocht cn nu trek ik cr meteen al weer ccn ladder in. Ik kan het geld voor al die dure nylons niet missen Droog je tranen, Janny. Laat die ladder ophalen, maar koop de volgende keer Dubarry nylons. Die zijn zó sterk dat jc die ladder-misère eenvoudig vergeet. Ik hen je erg dankbaar, Bep, om je Dubarry advies. Kind, die nylons zijn enorm cn ze zijn veel mooier ook. Mooiere kleuren, heerlijke pasvorm en de juiste lengte. Dubarry's zijn ideaal zo mooi, zo sterk! Dubarry nylons van 2.95 tot 4-95

De Vallei | 1958 | | pagina 2