DIEPEVEEN Fa. T. HIENSCH Unieke KOUSEN-aanbiedingü Clubkampioenschappen van Veenendaalse Badmintonclub „Flash" Wetsontwerp voor grenswijziging ingediend KERKDIENSTEN Gemeente Rhenen koopt een schoolgebouw op de Jaarbeurs Uit de raadszaal van Renswoude Terugkeer van Morglian de Masiiër 1903-1958 VUILNISAFHAALDIENST GEWIJZIGD Goede Vrijdag Varkens terug naar burgemeester en wethouders Officiële bekendmaking Gevonden en verloren voorwerpen Ons devies WAS en IS -Rivaliteit Bovenal- Kousen reelame Drogisterij HENNY JANSEN interessante demonstratie AZET ONTVLEKPOEDER „PEHAVEE" TRICO.T BOVENKLEDING MEISJES van 15 a 16 jaar VRAAG EN AANBOD DIVERSEN „Eltheto" stond zaterdag in het teken van het badmintonspel. Na een lange reeks van- voorwedstrijden vonden daar n.l. de finales van de clubkampioenschap pen van de Veenendaalse badmintonclub „Flash" plaats. Er werd over het alge meen goed gespeeld, waardoor enkele bijzonder spannende partijen te beleven waren. Het kampioenschap in het damesenkel spel was onbetwist voor mej. Truus van Barneveld. Bij het herenenkelspel was Bert Steffers de grote man. Bij het damesdubbel was al van het begin af te zien dat mej. Van Ruiswijk en mevr. Bronsvoort zouden zegevieren. Het herendubbel had naast keurig spel ook nog een bijzondere attractie want hier waren het vader en zoon Steffers die in goede harmonie de ere-plaats ver overde. Bij het gemengd dubbel ging de titel na een spannende strijd naar mej. T. van Walsem en B. Steffers. Aan het einde van de avond reikte de voorzitter van „Flash" de heer Brons voort, met een voor deze gelegenheid toepasselijk woord, de prijzen uit. Voor de kampioenen in het enkelspel was er nog een bijzonderheid. Zij ont vingen n.l. een wisselprijs in de vorm van een miniatuur-bijenkorfje met daar omheen het embleem van „Flash". Het is voor „Flash" een succesvolle dag geweest en mogelijk hebben deze wed strijden het zo aantrekkelijke badminton spel weer meer in de belangstelling ge plaatst. De minister van binnenlandse zaken, de heer Struycken, heeft het wetsont werp tot wijziging van de grenzen tus sen Utrecht en Gelderland thans by de Tweede Kamer ingediend. Minister Struycken stelt hierby o.m. wijziging voor van de grenzen van Vee- nendaal met de gemeenten Ede, Rhenen en Renswoude voor, overeenkomstig de voorstellen van de colleges van gedepu teerde staten van Utrecht en Gelder land. In verband met Goede Vrijdag en Paasmaandag zal het afhalen van huis vuil als volgt geschieden: in plaats van op vrijdag 4 april 1953 op donderdag 3 april 1958; in plaats van op maandag 7 april '58 op dinsdag 8 april 1958. De overige afhaaldiensten blijven on gewijzigd. Burgemeester kreeg eerste kievitsei Twee Gelders-Veenendaalse jongens van 13 jaar, Jan van Engelenburg van de Prins Bernhardlaan 8 en Wout van Wakeren van de Stationsstraat 3, von den gistermiddag in de omgeving van de Vijgendam het eerste kievitsei. Zij boden het omstreeks 4 uur gistermid dag de burgemeester van Veenendaal aan. VEENENDAAL Vredeskerk: 7.30 uur ds Vermaas. Julianakerk: 7.30 uur ds Wisgerhof. Ned. Herv. Evang. ..Sola Fide" 10 uur ds Goedhardt, 7.30 uur ds Goedhardt. H.A. Ger. Kerk Kerkewijk: 7.30 uur ds Over- duin, medewerking van Ger. Kerkkoor. Ger. Kerk art. 31 D.K.O.: 8 uur ds C. J. Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat: 7.30 uur ds Heerma. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat: 7.30 uur ds Kok. R.K. kerk in beide kerken Witte Donder dag avondmaalviering om 8.30 uur Goe de Vrijdag. Viering van de Kruisdood des Heren 8.30 uur. Paaswake in de nacht van zaterdag op zondag, aan vang zaterdagavond 11 uur. Toegangs kaarten hiervoor verkrijgbaar bij de heer Nijland, Nieuweweg 310, voor de St. Willibrord en voor de Salvatorkerk bij Brinkman, Patrimoniumlaan 61 en aan de ingang van de kerken. Paasdag Eucharistie viering 's morgens om 8 en 10.15 uur in beide kerken en 's mid dags om 5 uur in de Willibrord en om 7 uur in de Salvatorkerk Lof met medi tatie. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang.: 7.30 uur ds J. J. Timmer uit Woerden. Ger. Gem. syn.: 7.30 uur ds P. v. d .Bijl. Ger. Gem. (Plantsoen): 7.30 uur leesdienst Oud Ger. Gem.: 7 uur leesdienst. elst Ned. Herv. Kerk: 7.30 uur ds Van de Pol van Veenendaal. Ger. Gem.: 7.15 uur ds Dorrestijn van Op- heusden. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 7.30 uur ds L. v. d. Peut. Ger. Kerk: 7.30 uur ds D. G. Molenaar. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 7.30 uur ds W. d. Bruijn van Ermelo. Oud Ger. Gem.: 2.30 uur ds Van Voort- huijzen van Leersum. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: ds Van Wijngaarden uit Veenendaal, bed. H.A. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 7.30 uur ds C. v. Viegen LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 7 uur ds De Lint. o-o-o-o-o-o-o-o-o Onder de punten op de aanvullende agenda van de gemeenteraad van Rhenen, die vrydagavond ten stadhuize byeen kwam, stond het voorstel tot aankoop van een vierklassige noodschool, van hout opgetrokken, waarmee op de jaarbeurs te Utrecht gedurende de afgelopen voorjaarsbeurs werd geëxposeerd. De voo r- z i 11 e r lichtte in dit verband toe, dat door de school met de Bijbel per 1 sep tember lokaalruimte is gevraagd en dat voor het scheppen van ruimte ten be hoeve van het openbaar onderwys eveneens maatregelen dienden te worden ge nomen. Uit een vluchtige opsomming bleek, dat straks om te beginnen al twee lokalen bezet zullen zün. De openbare ulo en het openbaar vglo hebben ieder een extra lokaal nodig en het Christelijk schoolbestuur heeft om twee lokalen gevraagd. Gebouw en inrichting komen op ruim 50.000,Het benodigde geld zal worden verkregen op een urgentieverklaring van het ministerie van onder-? wys, kunsten en wetenschappen. Unaniem was de raad enthousiast ever dit voorstel van burgemeester en wethouders en zonder slag of stoot ging het dan ook onder de hamer door. De school zal worden geplaatst op een terrein, ge legen op de hoek Groeneweg—Nieuwe Veenendaalseweg. Het gebouw zal de bestemming krijgen van openbare school. m daar nu nog op terug te komen. Had de heer Van Dijk de vergadering destijds bijgewoond, dan had hij toen met de opmerkingen kunnen komen. Het voorstel om het verzoek van de heer Schuilenburg voor kennisgeving aan te nemen werd aangenomen met 12 stemmen voor en de heren E. P. van Dijk en H. Drost tegen. (De heer Plaet was wegens ziekte niet aanwezig.) Na de mededeling van de voorzitter, dat in het kader van de rentespaar- brieflening 1957 bij voorkeur aan de gemeente Rhenen uit deze lening was toegekend 80.760,kreeg de heer Menting (arb.) antwoord op zijn in de vorige vergadering gestelde vraag over Een verzoek van de heer W. F. Schui lenburg om ontheffing van het verbod tot het houden van varkens bracht de tongen in beweging van de heren H. Drost (C.H.) en E. P. van Dijk (Vrije Partij). De voorzitter wees er in eerste instantie op, dat er geen beroep op de raad mogelijk was en het college stelde dan ook voor het schrijven voor ken nisgeving aan te nemen. De heer E. P. van Dük kon zich dit niet voorstellen. Hij vond het een leemte in de politie verordening. De heer H. Drost ver klaarde destijds zijn stem aan deze verordening te hebben gegeven, mits de maatregelen op een soepele wijze zouden worden genomen. Hij zou toen een bevestigend antwoord hebben ge kregen. Inmiddels was hem echter ge bleken dat alleen voor boeren vrijstel lingen werden gegeven, doch dat in andere gevallen de voorschriften met straffe hand werden gehanteerd. De varkens van de heer Schuilen burg worden zodanig gehouden, aldus de heer Drost, dat niemand daar hin der van zal hebbèn. De voorzitter herinnerde eraan, dat de raad destijds met algemene stem men tot de verordening had besloten en burgemeester en wethouders vol ledig hadden gemachtigd de maatregel uit te voeren. De heer E. P. van Dijk was op de bewuste vergadering niet aanwezig. Uitvoerig lichtte hij toe, dat men zeer soepel tewerk was gegaan. Met het oog op het stedelijk karakter van de gemeente moeten varkens zo veel mogelijk worden geweerd. Wethouder Klaassen (C.H.) wenste niet van de voorschriften af te wijken. Wordt het verzoek van de heer Schui lenburg ingewilligd, aldus deze spre ker, dan zal zijn buurman (de heer H. Drost, C.H.) ook ontheffing moeten hebben, want de percelen grenzen aan elkaar. De varkenshouders hebben van november 1956 tot half maart 1958 de tijd gehad, maatregelen te nemen om hun beesten op te ruimen. De heer E. P. van Dijk gaf toe de be wuste vergadering niet te hebben bij gewoond, doch hij had wel de stukken hierover gelezen en hij was toen al tot de conclusie gekomen, dat de bebouwde kom veel te groot was genomen. En hoewel hij ook het stedelijk karakter van de gemeente niet over het hoofd zag, stelde hij vast, dat het landelijk deel niet kan worden weggecijferd. Zijn uitvoerig pleidooi werd door de voorzitter beantwoord met de opmer king, dat het niet veel zin meer had de hoge kosten van de snoeren, aan te kopen door bewoners van bungalows en flats aan Bantuinweg en andere we gen in dit nieuwe bouwplan. Daaruit bleek,, dat de pryzen variëren van 16 tot 19 gulden, doch dat in de snoeren condensatoren zijn aangebracht, waar door deze prijzen hoger liggen, doch niet onredelijk zijn. De heer Menting was niet bevredigd en wenste gelegenheid te geven aan de bewoners de snoeren in termijnen af te betalen. Het ging hier om aansluiting van televisie- en FM-toestellen. De heer Griffioen TA.R.) was het he lemaal niet met dit voorstel eens. Hij beschouwde het als zuiver luxe. Wan neer het een eerste levensbehoefte gold, zou spreker er nog wel voor voelen. De heer Verwoert (SGP) het met de heer Griffioen eens. De mededeling werd tenslotte voor kennisgeving aan genomen. Burgemeester en wethouders stelden voor in de commissie van gecommit teerden voor de examens van de han delsavondschool te benoemen de heren W. Klaassen en J. Dijkshoorn, alsmede mej. I. Nijenhuis. De heer E. P. van Dijk eiste, dat dit voorstel zou worden terug genomen, omdat de heren Klaassen en Dijkshoorn zwagers zouden zijn. Nadat dit door de heer Klaassen was tegen gesproken nam de heer Van Dijk zijn woorden terug en werd de commissie overeenkomstig gekozen. Tot onderwijzer aan de openbare mulo werd benoemd de heer J. van Es te Den Helder. De heer M. C. v. d. Berg (SGP) bracht nog weer eens de toestand rond de be graafplaats te Eist in herinnering. Op 11 februari was hem medegedeeld, dat met de werkzaamheden was begonnen, doch het was hem nu gebleken, dat er alleen maar zand was gebracht. Hij vroeg zich af, of dit de raadsleden soms in de ogen moest worden gestrooid. (Hi lariteit!) De voorzitter kon echter mededelen, dat juist vandaag met het planten van de haag een begin was gemaakt. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten het perceel Herenstraat 100- 102 te verkopen aan de heer v. d. S. te Rhenen. Het zal worden afgebroken en op grotere afstand van de rijksweg worden herbouwd, hetgeen een aan merkelijke verkeersverbetering zal be tekenen. De raad verleende het college mach tiging kasgeldleningen te sluiten tot een maximum van 1.385.000, Op een desbetreffende vraag van de heer G. van Gcsink (Arb.) zal worden uitgezien naar een oplossing tot ophef fing van het ruimtegebrek in het buurt schapshuis te Achterberg en een ver betering van het verwarmingssysteem. Om aan het nodige geld hiervoor te ko men zinspeelde de voorzitter op een burgerzinlening uit de buurtschap Ach terberg. De precario-verordening werd in die zin gewijzigd, dat in de toekomst voor het maken van reclame op trottoir tegels 3,— per jaar per tegel verschul digd zal zijn. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd een lening aangegaan tot een bedrag van 104.000,tegen een rente van 6% per jaar. De gemeenterekening 1956 werd voor lopig vastgesteld met een batig saldo van 28.860,27. In de verordening op de heffing van leges werden enkele nieuwe tarieven opgenomen, waaronder een gulden voor een toeristenkaart, terwijl aanzienlijke wijzigingen werden aangebracht in de verschuldigde leges voor ontheffingen van het sluitingsuur van vergunnings- en verloflokaliteiten. Een uur langer open blijven kostte voorheen 2,50, nu 1,terwijl er voorts mogelijkheden zijn geopend om tegen gereduceerde ta rieven over langere termijn langer ge opend te kunnen blijven. Voor langer dan 30, doch niet langer dan 60, al dan niet achtereenvolgende dagen bedraagt het nieuwe tarief bijvoorbeeld slechts 15,Het tarief voor een kampeer- vergunning werd gebracht van 0,50 op 0,10 per persoon per dag. (Vervolg van woensdag 26 maart) De heer Wolleswinkel vestigde in dit Het volgende agendapunt betrof even- verband tevens de aandacht op de ter „PERLON" /15 zeer fijn en soepel. „NYLON" 51/30 extra solide wandelkousen deze beide soorten zijn van eerste klas fabrikaat, en in het originele zakje staat er een „dure" naam op. NU PER PAAR SLECHTS 1.98 .CHICAGO' de meest verkochte 50 denier ENKALON KOUSEN een begrip voor onze klanten die een sterke kous verlangen. in BEIGE en TAUPE2.75 per paar .NAADLOOS' het grote zomerartikel IN STANDAARD 1.85 - IN 400 NAALDS 2.95 Voor de dames die ZWARTE KOUSEN dragen EEN RESTANT PARTIJ een ouderwets degelijke kwaliteit, welke normaal 3.25 kosten NU VOOR .1.98 Alles 100% eerste keus - Ieder paar wordt in ons bijzijn gecontroleerd. Vraagt U eens naar onze ANTI LADDER GARANTIE Een garantie voor kwaliteit en eerste keus DOE ALS IEDEREEN VOOR KOUSEN NATUURLIJK NAAR Hoofdstraat 61 Tel. 3018 Veenendaal 1 III liiiili BESTRIJDING BRANDGEVAAR De burgemeester van Rhenen vestigt er de aandacht op, dat in verband met het aanleggen van Paasvuren op ver schillende plaatsen in de gemeente be trokkenen - en vooral de jeugd - er voor dienen te waken, dat geen brand ontstaat in bermen en hakhout. WIJZIGING REINIGINGSDIENST Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis dat in verband met Goede Vrijdag het huisafval in plaats van vrijdag 4 april zal worden opgehaald op donderdag 3 april a.s. Voorts zalfde route van maandag 7 april worden gereden op dinsdag 8 april 1958. SLUITING GEMEENTESECRETARIE Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis dat de gemeentesecretarie, het bureau van gemeentewerken en het ontvangerskan toor op Goede Vrijdag en zaterdag 5 april 1958 voor het publieki gesloten zullen zijn. Het bureau van de burgerlijke stand is op zaterdag 5 april 1958 geopend van 10-10.30 uur v.m. Rhenen, 1 april 1958. Burgemeester en wethouders, L. BOSCH VAN ROSENTHAL. Th. v. d. WILLIK, secretaris. veenendaal Gevonden: lap overgordijnstof (bruin); grijze linker damesglacé; donkergrijze linker herenglacé; paar witte wollen handschoentjes; paar blauw-wit gebr. wanten; paar gev. zwarte damesglacé's; pakje inh. houten lepels; baret met op schrift Kon. Marine; zw. autokussen; paar gebr. jaeger wantjes; huissleutel, no. 8117; br. jongenspet m. dito bontrand en speldjes; grijze jongenspet m. dito bontrand; nikkelen herenpolshorloge; lederen knipportem.; br. jongenspet met bontrand; schroevedraaier (stroomzoeker) zw. étui, inh. zwarte vulpen, potlood en kleurpotlood; br. étui, inh. diverse sleu tels; sleutel no. 20; Swan vulpen; br. gev. rechter herenglacé; medaille (hardlopen); doos inh. 20 ampoules Buvalles vitamine C en 12 ampoules actphos; bougiesleutel; hamer; rode autoped; muntbiljet; br. lin ker herenglacé; paar witte kinderkousjes; deurkruk; groene regenjas; rode shawl; gebr. kinderwant; paar zw. wollen kin derwanten. Verloren: rode autoped; rode kanarie; paar beige damesglacé's; paar br. heren- glacé's wit kinderwantje; rechter want met Noors patroon; PTT-steeksleutel aan plankje m. opschr. Mar. kazerne; paar blauwe kinderhandsch.; nikkelen heren polshorloge; herenhorloge met stalen rek- eens een salarismaatregel en wel de toe- gemeentepersoneel, zulks overeenkomstig kenning van een duurtetoeslag aan het de circulaire van genoemde minister d.d. 12 februari 1958, no. 27904. Deze toeslag bedraagt 15,60 per halfjaar per kind, waarvoor op 1 januari 1958 kindertoelage wordt genoten en wordt alleen toegekend aan de personeelsleden, die een loon genieten van minder dan 4992,- per jaar. In de praktijk betekent dit voor Renswoude dat alleen de gemeente-werk lieden daarvoor in aanmerking komen. De raad besloot zonder enige discussie deze toeslag te verlenen. Melkvcrwerkende industrie in Renswoude? Een zeer belangrijk punt werd daarna aan de orde gesteld, te weten de vast stelling van een partiële herziening van het plan van uitbreiding in onderdelen voor het dorp. Een gerenommeerd melk- verwerkend bedrijf heeft namelijk ver zocht in Renswoude een nevenbedrijf te mogen vestigen. Gezien de beperkte werkgelegenheid in Renswoude zijn bur gemeester en wethouders van oordeel, dat alles in het werk moet worden gesteld om de vestiging van dit bedrijf mogelijk te maken. Daartoe is een wijziging van het uitbreidingsplan in de eerste plaats noodzakelijk, en zulks tot aanwijzing van een industrieterrein, waarmede ook de directie van het bedrijf akkoord kan gaan. Dit terrein is gelegen ten westen van het dorp, juist tussen de Utrechtse- weg en de Oude Holleweg. De voorzitter deelde in aansluiting op het voorstel tevens mede, dat na een op 10 januari 1958 gehouden bespreking nog geen definitief antwoord is ontvangen van de zijde van de betreffende directie van het bedrijf, zodat het ook nog niet geheel vast staat of bedoelde vestiging een feit zal worden. Door de ontwikkeling in de internationale toestand heeft men ge meend de eindbeslissing te moeten op schorten, zulks in afwachting van de ont wikkeling van de economische mogelijk heden. Op het betreffende terrein worden echter nog steeds proefboringen verricht, terwijl ook andere werkzaamheden nor maal doorgang vinden. De heer Wolleswinkel informeerde of de definitieve beslissing derhalve alleen afhankelijk is van zakelijke overwegin gen van de directie, hetgeen door de voorzitter bevestigend werd beantwoord. Op een desbetreffende vraag deelde hij tevens mede, dat bij de fabriek ook enkele dienstwoningen zullen worden gebouwd, die uitsluitend bestemd zijn voor het per soneel. Een directie zal hier namelijk niet worden gevestigd, aangezien het bedrijf in Renswoude slechts een onderdeel gaat vormen van het hoofdbedrijf in Zoeter- meer. De wijziging van het uitbreidingsplan werd daarop door de raad zonder hoof delijke stemming vastgesteld. De Nederlandse Heide Mij te Arnhem heeft ten behoeve van het Waterschap Lunterse Beek het ruilverkavelingsplan Kleine Beek voorbereid. Deelneming van de gemeente in deze ruilverkaveling is eveneens noodzakelijk, doch heeft alleen betrekking op de eigendomsoverdracht van een gedeelte van de Lunterse Beek aan genoemd waterschap, voor een totale koopsom van 1, Het voorstel terzake gaf de heer Wol leswinkel aanleiding op te merken of het mogelijk is dat de gemeente een zekere invloed uitoefent op de aanleg van een nieuwe Ubbeschoterweg, die door enkele grondeigenaren wordt tegengehouden. Blijft deze weg in particuliere handen, dan zal dit vele moeilijkheden met zich brengen, aldus spreker, en een betere wegverbinding is dringend noodzakelijk. De voorzitter vreesde dat de gemeente hieraan weinig zal kunnen doen, doch deed tevens de toezegging een mogelijke invloed te zullen aanwenden. plaatse aanwezige brug over de beek, waarvan de leuning reeds geruime tijd is verdwenen. Het waterschap De Lun terse Beek zal hiervan in kennis worden gesteld. Tegen deelneming in de ruilverkaveling bestonden verder geen bezwaren, zodat overeenkomstig het voorstel van burge meester en wethouders werd besloten. De woning Oude Holleweg 4 werd ver volgens onder de bekende voorwaarden verhuurd aan de heer Th. S. ter Velde, arts, voor het tijdvak eindigende op 31 december 1963 tegen een voorlopige huurprijs van 22,— per week. Het bestuur van de Christelijke kleu terschool heeft besloten de bestaande school uit te breiden, behoudens toestem ming van de minister. Teneinde deze uit breiding te realiseren heeft het bestuur de raad verzocht daartoe medewerking te willen verlenen op grond van het be paalde in de Kleuteronderwijswet. Aan gezien het voorlopig toch niet mogelijk is om over te gaan tot nieuwbouw, is de oplossing gezocht in de beschikbaarstel ling van een bestaand gebouw. De ge meente huurt nu een lokaal van het ge bouw Rehoboth en stelt dit beschikbaar voor het geven van kleuteronderwijs. De kleuterschool heeft dan de beschikking over twee lokalen in dit gebouw en daar mee kan voorlopig worden volstaan, mits de inspectrice van het kleuteronderwijs verklaart daartegen geen bezwaren te hebben. Op voorstel van burgemeester en wet houders besloot de raad de gevraagde medewerking aldus te verlenen. bandje; paar br. herenglacé's; zilveren halskettinkje m. 3 bedeltjes; gele kanarie no. 55; voerkant nikkelen dameshorloge m. dito rekbandje; verchr. damesschakel armband, afgezet met steentjes; ring met 4 sleutels; br. lederen aktetas, inh. brood- en drinkkruik; paar br. herenglacé's; rood lederen portem. inh. geld en foto's; gele jongensmuts met bl. pluim; groene step met verchroomd stuur. renswoude Verloren: zwart leren damesportem. inh. 18,-; paar zwarte wanten met witte stipjes; wollen want, blauw met grijs. o-o-o-o-o-o-o-o-o (39) Arams hand sluit zich in een ijzeren greep om de vuist, waarin Morghan zijn zwaard geklemd houdt en met een kreet van pijn laat de oude tovenaar het wapen vallen. „Denk niet dat je het deze keer van mij zult winnen. Aram", siste Morghan zijn pijnlijke hand wrijvend. „Je mag dan sterk zijn door je jeugd, maar tegen mijn hersene kun je niet strijden, vrind. Op dit ogenblik reeds schieten mijn magische vuur monden de wallen van Barranca tot puin!" Aram wil antwoorden, maar plotseling hoort hij achter zich een licht gerucht. Snel draait hij zich om en staat oog in oog met de poortwachter! Een ogenblik staat deze als versteend, als hij de doodgewaande ridder gewaar wordt. Maar daar trekt de poortwachter reeds zijn slagzwaard. Zwiepend schiet het staal door de lucht. Bliksemsnel werpt Aram zich op de knieën en terwijl het wapen rakelings over zijn hoofd flitst, tast hij naar het zwaard van Morghan, dat vlak voor hem op de grond ligt! (Wordt vervolgd). DIT JAAR GEDENKEN WIJ HET 55-JARIG BESTAAN VAN ONZE ZAAK. VEEL IS ER IN DIE JAREN VERANDERD, ECHTER ééN DING BLEEF ONVERANDERD, n.l. Het ligt in onze bedoeling, door middel van wekelijkse SPECIALE aanbiedingen onze cliënten dit jubileumjaar te laten meevieren. Deze week starten wij met een die werkelijk ongeëvenaard genoemd mag worden. Mede door onze leveranciers hier toe in staat gesteld, doen wij u de volgende jubileumaanbieding; 1e een zeer fijne kwaliteit, maar ook sterke nylon vol ledig 1ste keus 1.98;2e let goed op: keuze uit 2 soorten Nylons van het meest bekende Nederlandse fabrikaat, n.l. A. EEN ZEER FIJNE KWALITEIT 66 GAUGE 15 DENIER NYLON B. EEN ZEER SOEPELE KWALITEIT 60 GAUGE 30 DENIER NYLON Al deze nylons bezitten volledige anti-ladderboord en bovendien laddervanger in de teen. Normale prijs 3,95. NU slechts 2,95. Maar bovendien geven wij het tweede paar voor halve prijs. Eén paar kost u dus 2,95. Twee paar slechts 2,95 1,47 4,42 als 3e jubileumaanbieding brengen wij de bekende tweedraads MOUSSENYL-NYLON. Normale prijs 5,95. NU SLECHTS 3,95. Zo lang de voorraad strekt. HOOFDSTRAAT 27, VEENENDAAL KOMT U ALLEN NAAR DONDERDAGMIDDAG 3 april van verwijdertINKT, OLIE, VET, ook oude vlekken in tapijt, jabo, verto en cocoslopers. Zandstraat 7 - Telefoon 2472 - Veenendaal In onze confectie ateliers vragen wij voor diverse werkzaamheden enige Ruime inwerkperiode met gunstjge loonregeling. Rustige nette en ordelijke werksfeer. Aanmelden: tijdens de kantooruren. Vijgendam 13, Veenen daal. - Willen de 2 jóngens de auto ped terugbezorgen op Ferd. Bolstraat 23, die ze meege nomen hebben bij kruidenier Jonkers, Adr. v. Ostadelaan op woensdag 26 maart. Ambonese jongeman, Ned. Herv. zoekt vriendin boven 18 jaar. Br. lett. T. boekhan del C. Waiboer, Rhenen. Woningruil: te Rhenen aan geboden volledig huis, gevr. nieuwbouwwoning. Br. lett. U. boekhandel C. Waiboer, Rhenen. Te koop prima schuur met beschoten kap en zolder van geploegd en gesch. duims- hout, gedekt met pannen. Tevens afrasteringspalen m. betonnen voet met bijpas sende ijzerbuizen voor bo- venverbinding en houten schutting met poort. Aan hetzelfde adres mass, eiken sl.kamer-ameublement. Te bevragen Beatrixstraat 62, Veenendaal. Te koop 75 hennen oud 12 weken. Tevens 2e hands kinderwagen half Engels. Nieuweweg 224, Veenendaal. Te koop van verlofganger betrouwbare Citroen 2 CV. (Lelijk eendje) 425 c.c. dec. 1955. Vaste prijs 2400,- KI. Katerstraat 28, Veenendaal. Herenkapper gevr. zelfst. kunnende werken. Kapsalon D. Linde, Herenstraat 38 tel. 278, Rhenen. Te koop goed onderhouden wit fornuis. Achterbergse- straatweg 43, Rhenen. Te koop kinderwagen, zeer g. st. Achterbergsestraatweg 60, Rhenen. Te koop een herenfiets .Ga zelle', 1 butagasfles en com- foor. Te bevr. Aart van Gel derstraat 7, Veenendaal. Uw rijwiel bij ons gemoffeld gegarandeerd als nieuw te rug. Schoots Zonen, Fa- briekslaan 25, Tiel, tel. 3375. Oude, verweerde spiegels kunt u laten herverzilveren I en krijgt u als nieuw terug. Glas in lood voor suite deu ren in prima uitvoering. Glazen schuifruiten v. boe kenkastjes, theemeubels en dergelijke in één dag gereed Handelsvereniging Zimmer man Zoon, Sandbrinkstr. 1 te Veenendaal. Te koop butagasgeyser (Hettler) in pr. st. Tevens grasmaaimachine en heren rijwiel. Van Hogendorpstr. 25, Veenendaal. 's Avonds na 7 uur. Te koop gevraagd een trek- karretje v. rijwiel. Tevens een staande schemerlamp en haardstoel te koop. Talma- plein 7, Veenendaal. Te koop aangeboden prima oude varkensmest Ook nieu we. In percelen of bij vracht G. Versteeg, Dijkstraat 176, Veenendaal. Te koop 250 hennen 7 weken wit-hamps. F. Hardeman, Haarweg 75, Overberg. Tel. K 3431-390. Te koop 1000 hennen Wit Hamps van 6 tot 8 weken. Beijer, Parallelweg 89, tel. 2056. 95 ct. per advertentie t.m. 10 woorden, elk woord meer 1 cent Te koop z.g.a.n. 3-vlams gas stel Esso met pot, 1 grote wasteil, 1 grote tuinslang m. sproeier. Westersingel 133, Veenendaal. Te koop damesrüwiel compl. als nieuw, j Veenendaal. Te koop een afgerichtte herdershond. J. van de Ven del Rijksstraatweg 200 Rem merden. Te koop klein Philips radio toestel met ingeb. antenne. Duidelijke weergave. Bill, prijs. Westersingel 15", Vee nendaal. Te koop 150 hennen 8 weken oud, Munnikenweg 26, Vee nendaal. Ervaren boekhouder heeft 's avonds tijd beschikbaar v. deskundig bijw. uwer boe ken. Ook adviezen op fiscaal gebied en belastingen. Brie ven onder nr. 3852 aan het bur. van dit blad. Bijverdienste voor iedereen. Postbus 61, Sittard. U ont vangt p.o. antwoord. Gevraagd terstond eerst of tegen 1 mei een eenvoudige boerenhuishoudster. Leeftijd 45-60 jaar. Bij alleenstaande persoon, op klein boerenbe drijf. Aanbieding met op gaaf van verlangd loon enz. Brieven onder nr. 3853 aan het bur. van dit blad. Gevraagd een nette eenvou dige huishoudster bij gepen sioneerde vader met zoon. Leeftijd om de 65 jaar. Bij onderstaand adres: J. Wille- veen, Spaarpotstraat 44, De venter. Te koop een 1-pers. Engels ledikant met spiraal en ma tras. Wastafel, nachtkastje (crème kleur). Rijksstraatw. 38a, Elst-Rhenen. Huisnaaister gevraagd om zomergarderobe in orde te brengen. Mevr. J. Feitz- Mommersteeg, Van Limburg Stirumstraat 2, Veenendaal. Extra weekreclame: 200 gr. rauwe ham 0,88. Slagerij B. van Leeuwen, Munniken weg 2, tel. 2323, Veenendaal. Dit is het adres voor poot- aardappelen: C. Hop Achter kerkstraat 65. Veenendaal. Deze week opruiming van gebruikte radiotoestellen in prijzen van 20,- tot 105,- Radio Ballegoyen, Molenstr. 16, Rhenen. In onze opruiming hebben wij ook nog een voordelige televisie-aanbieding. Radio Ballegoyen, Rhenen. ruimt op gebruikte radio's v.a. 20,- Vele koopjes op Molenstraat 16, Rhenen. oyei lio's Te koop 60 hennen w.l. x Parm. 8 weken oud. Spoor- laan 13, Veenendaal. Te koop jonge mesthanen. Prijs billijk. Parallelweg 65, Veenendaal. Net dagmeisje gevraagd. Fred, van de Paltshof 23, Rhenen. Net meisje gevraagd voor huishouding en salon. IJs salon Hollandia Achterkerk straat 30, tel. 2131, Veenen daal. Te koop aangeboden prima oude varkensmest, ook nieu we, in perc. of de vracht. G. Versteeg, Dijkstraat 176, Veenendaal. Te koop Tromp-kachel. Dr. Colijnstraat 14, Veenendaal. „De Valk" sinds 1834 Reinigt met geheel nieuw systeem. Cleaneren beter dan stomen Depót J. Budding, Nieuwe weg 66, Veenendaal. Chemisch reinigen voordeli ger en beter bij Budding, Nieuweweg 66, Veenendaal. Tel. 2420. Costuums 3.50. „De Valk" sinds 1834. Che misch reinigen. Wij reinigen uw dekens voor 1,50 en u heeft ze met drie dagen re tour! Depót J. Budding, Nieuweweg 66 tel. 2420, Vee nendaal. Wij halen en bezor gen. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk, naar J. Kool. Holleweg D 120. Tel. 2463. Alles prima materiaal en gratis thuis bezorgd. Het „Groene Kruis" in moeiiykheden Het gemeentelijk subsidie voor de ver eniging „Het Groene Kruis" werd in de voorgaande jaren steeds bepaald op 50'/i van het werkelijke contributiebedrag van het voorafgaande jaar. Deze vereniging heeft echter besloten de contributie voor het jaar 1958 met 50 te verhogen en zou nu tevens gaarne zien, dat het subsi die van de gemeente werd bepaald op 50 van de contributie over 1958. Gezien de slechte financiële positie van „Het Groene Kruis" - het jaar 1957 sloót met een nadelig saldo van 1359,09 - stelden burgemeester en wethouders de raad voor het verzoek in te willigen, waarbij zij echter opmerkten dat de ge raamde post van 1000,— voor in 1958 aan te brengen verbeteringen aan het ge bouw te hoog is te achten. Dit gebouw wordt namelijk gehuurd van de kerk voogdij der Ned. Herv. gemeente te Rens woude, zodat alleen de geringe en dage lijkse reparaties voor rekening van de huurder komen. De heer Zweers, tevens penningmees ter van „Het Groene Kruis", verklaarde dat de eigenaar niet genegen is enige verbeteringen aan te brengen, daar het gebouw zeer oud en vervallen is. Het be stuur heeft derhalve overwogen over te gaan tot nieuwbouw, doch ziet hiertoe financieel geen enkele mogelijkheid. Het geraamde bedrag heeft betrekking op de aanleg van waterleiding en het aanbren gen van een nat-closet met bijkomende werken, hetgeen toch zeker geen buiten sporige aanschaffingen betekent. Wethouder Vermeulen achtte in dit ge val het bedrag van 1000,weggegooid geld en adviseerde dit bedrag te bestem men tot reserve voor een nieuw gebouw. Verbeteringen aan een dergelijk oud ge bouw, dat bovendien nog geen eigendom is, kan nooit verantwoord worden geacht. Nieuwbouw zal derhalve de enige juiste oplossing kunnen geven, hoewel dit fi nancieel gezien wellicht grote moeilijk heden met zich kan brengen. Dan zal echter met alle middelen getracht moeten worden de nodige financiën bijeen te brengen, zoals bijvoorbeeld door een groots opgezette bazaar. De voorzitter verklaarde tenslotte, dat het gemeentebestuur in deze aangelegen heid steeds voor overleg te vinden zal zijn. Het gemeentelijk subsidie werd daarna bepaald op 50van 3127,50 is 1563,75. Na de vaststelling van de vierde wijzi ging van de begroting voor het dienst jaar 1957 informeerde de heer Zweers tijdens de rondvraag naar de reeds eerder besproken mogelijkheid tot de bouw van bejaardenwoningen. De voorzitter deelde in dit verband mede, dat de gemeente architect terzake om advies was gevraagd. Zodra dit advies is ontvangen en ook spe ciaal de financiële gegevens bekend zijn, kan hierover nader worden beraadslaagd. Eerst zal toch bekend moeten zijn wat de huurprijs van deze woningen is, voordat kan worden nagegaan welke bejaarden voor een dergelijke woning in aanmer king komen. Tevens vroeg de heer Zweers de aan dacht van het college voor het plaatsen van rijwielrekken bij de nieuwbouw en de beschadiging van de Molenstraat door het te zware verkeer. De voorzitter deed toezegging hierover advies te zullen in winnen. Tenslotte merkte de -heer Zweers nog op, dat er een kwestie is gerezen tussen enkele inwoners van de gemeente over de grensafscheiding van enkele tuinen tus sen de Dorpsstraat en de Taets van Ame- rongenweg. De bewoners van de wonin gen aan de Taets van Amerongenweg hebben deze grond van de gemeente ge kocht en spreker informeerde nu of de gemeente niet moet zorgen voor de leve ring van de juiste oppervlakte. Deze aangelegenheid was de voorzitter reeds bekend, doch het gehele geschil ligt niet zo eenvoudig. Hij zal echter trach ten, zo nodig door informaties bij het kadaster, hierin een oplossing te vinden. De heer Hardeman stelde tenslotte voor om over te gaan tot de aanstelling van een gemeentelijke omroeper. Speciaal nu regelmatig vrijbankvlees wordt verkocht en daartoe steeds een beroep moet wor den gedaan op een omroeper die in Scherpenzeel woont, meende hij dat hier in plaatselijk moet worden voorzien. De voorzitter deed de toezegging hier over in het college van burgemeester en wethouders nader overleg te zullen ple gen en zo mogelijk een gegadigde op te sporen. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering daarna door de voorzitter met dankgebed gesloten. Voor verhuur van stoelen, dissen en serviesgoed naar Dirk van Asselt. Dennenlaan 38, tel. 3015 en G. Gerritsen Julianastr. 81. tel. 2091. Alles gratis thuisbezorgd. Schoonmaken en repareren van orgels. Muziekhandel A. van de Weerd, Beatrixstraat 60, tel. 2102, Veenendaal. Uw - trouwpartij in Restau rant Stuyvenberg te Eist. Voor levering van olie voor oliehaarden is uw adres: J. Henken. Koninginnelaan 27, Veenendaal. Tel. K 8385-2361. Deskundig op het gebied van oliehaarden, dus voor 100 service en bediening. EEN GROTE BELONING Twee Duitse oorlogsbodems „Tirpitz" en „Blücher" konden door de Engelse vloot gedurende de tweede wereld oorlog door een stelselmatig voorbe reide reeks aanvallen buiten gevecht worden gesteld. Twee Noren van de Noorse ondergrondse beweging speel den daarbij een belangrijke rol. On danks de vele Duitse landpatrouilles in de nabijheid van de ligplaatsen der schepen in een of ander Fjord, slaag den deze mannen er in, de Engelse ma rine doorlopend door radio-berichten omtrent de ligging der schepen en an dere belangrijke bijzonderheden op de hoogte te houden. Als beloning voor deze gevaarlijke diensten ontvingen ze na de oorlog van de Noorse regering de wrakken van deze schepen ten ge schenke. Wij veronderstellen dat dit een ge schenk van ettelijke miljoenen guldens was, aangezien een dergelijk wrak niet slechts ijzer en edelstaal bevatte.

De Vallei | 1958 | | pagina 2