Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Schoonmaak Fa. J. F. TAK r Laatste fase in grenswijzigings plannen ingetreden Veenendaal nog op 1 januari 1959 Gr oot-V eenendaal? Reeds in 1815 sprak men over grenswijziging WAAR IS DE VALLEI-RIKS? VERBETERING VAN DE HOOFDSTRAAT ELST 32e jaargang VRIJDAG 4 APRIL 1958 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Nr. 26 Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Explosie op vliegveld Deelen: Veenendaalse militair verongelukt In 1807 beide Veenendalen één echter niet lang Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Agenda Hij is 12,50 waard T 547046 Voor een gulden naar Brussel De heer J. H. Slik overleden VOLGENDE WEEK BEGINT HET GROTE WERK: Henk de Koning: Nieuwe zaak in herenmodes J BEHANG meer dan 100 ver schillende stalen voorradig. Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Het ziet er thans naar uit, dat de grenswijziging rond Veenendaal toch nog op 1 januari van het volgende jaar haar beslag zal krijgen. Het wetsontwerp is deze week verschenen en door de minister van binnenlandse zaken bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal ingediend. In grote trekken is dit wetsontwerp gelijk aan de ontwerpregeling, welke in oktober 1956 door de interprovinciale com missie werd opgesteld. Gaat het ontwerp, zoals het thans is aangeboden, door, dan betekent dit, dat de plaats Veenendaal eindelijk zichzelf gaat worden. Gemeente en plaats zullen dan nagenoeg overeenkomen en Veenendaal zal niet langer de aan vrijwel alle zijden besnoeide gemeente zijn, maar ook als plattegrond gezien een vrij logisch geheel vormen. tussen Utrecht en Gelderland, waarbij nog een aantal gemeenten in deze pro vincies zijn betrokken. De ontwerpregeling hiervoor werd in oktober 1956 door een interprovin ciale commissie, bestaande uit afge vaardigden van de provincies Utrecht en Gelderland, ingediend. In december van datzelfde jaar hebben de raden der betrokken gemeenten hun gevoe lens ten opzichte van de ontworpen regeling kenbaar gemaakt, terwijl in februari 1957 de besturen der betref fende gemeenten hun standpunten in een openbare vergadering konden toe lichten. Vorig jaar augustus deelde de minis ter van Binnenlandse Zaken mede, dat de aanvankelijke streefdatum, waarop de grenswijziging haar beslag zou krij gen, n.l. 1 januari 1958, werd verscho ven naar 1 januari 1959. Het aantal mensen dat met de grens wijziging inwoner van Veenendaal wordt bedraagt rond 5000. De gemeente Ede zal 4300 inwoners aan Veenendaal moeten afstaan, terwijl van Renswoude en Rhenen resp. ongeveer 550 en een kleine 200 ingezetenen naar Veenen daal overgaan. Deze cijfers werden ons dezer dagen door de betreffende ge meenten verstrekt en bij de vaststelling van deze aantallen is geen rekening ge houden met geschatte toenemingen vóór 1 januari 1959. Tellen we bij deze cijfers het huidige aantal inwoners van Veenendaal, n.l. 17340, dan bedraagt het zielental van Veenendaal na de grenswijziging in ieder geval ruim 22.000. In grondoppervlakte zal Veenendaal ongeveer 600 ha. groter worden. Ver ondersteld moet worden, dat de grens situatie, zoals deze in het ontwerp wordt voorgesteld, voldoende bekend is. Globaal gezegd wordt noordelijk de grens met Ede dan gevormd door de rijksweg nr. 12. Aan de oostzijde komt de grens Veenendaal-Ede te liggen, on geveer op tweederde van de Buurtlaan- oost (vroeger Buurtsteeg) en gaat dan in een vrijwel rechte lijn zuidwaarts tot aan de Grift. De spoorlijn Ut recht-Arnhem zal de grens aan de noordzijde met Renswou de vormen en aan de westelijke kant van Veenendaal slingert deze grens, vanuit Veenendaal gerekend, nog voor de Kooiweg naar de Rode Haan. De zuidgrens met Rhenen wordt slechts enkele honderden meters ver schoven en is nog vóór hotel „La Mon- tagne'; geprojecteerd. Aan de westelijke zijde loopt de grens met Rhenen af nog vóór hotel „La Montagne" geprojec teerd. Aan de westelijke zijde loopt de grens met Rhenen af nog vóór de tuin van het kasteel „Prattenburg" en aan de oostkant even voorbij de Brinker- steeg. De grenswijziging met Rhenen staat in feite los van die met Ede en Rens woude. De laatste plannen zitten vast aan de wijziging van de provinciegrens ONTSPANNINGSAVOND VOOR BEJAARDEN Het programma van deze avond stond geheel in het teken van de na derende Passie-dagen. Een dameskoor tje onder leiding van de heren Van Beek bracht bekende en minder be kende Paasliederen, terwijl ook de declamaties van mevr. Groeneveld ge licht waren uit de rijke Passie-poëzie. De leiding van deze avond was in de goede handen van de heer Meyer, die ook een meditatie verzorgde over het eerste kruiswoord: „Vader vergeef het hun, want zij weten niet wat zij doen". In de pauze werden de aanwezigen getracteerd op koffie en gebak, terwijl bovendien de heren een prima sigaar werd gepresenteerd. Aan het einde van deze laatste avond in dit seizoen, werd nog bekend ge maakt, dat op 15 april om 2.30 uur een zg. middag voor dames zal worden ge houden onder leiding van mevrouw Van de Weerd-Speelman. Ook van officiële zijde mochten de organisatoren van deze avond belang stelling noteren; onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de gemeenteraads leden, de heren Diepenveen en Schol ten, alsmede wethouder Van Kuyck. Ruim tweehonderd aanwezigen heb ben ook nu weer getoond, dat de be langstelling voor dergelijke avonden niet tanende is en dat deze in een reeds lang gevoelde behoefte voorzien. Doordat een oude Engelse vliegtuig bom ontplofte, is woensdagmorgen de negentienjarige dienstplichtige militair A. Brouwers uit Veenendaal om het leven gekomen. De soldaat Brouwers, sinds oktober van het vorige jaar in militaire dienst, maakte deel uit van het bomoprui- mingspeleton van het Luchtmachtbewa kingskorps en was als zodanig aanwe zig bij het opruimen van vier tijdbom men op de vliegbasis Deelen. Deze bommen werden onlangs gevonden en waren in de oorlog afgeworpen door Engelse vliegtuigen. De laatste van deze vier bommen was reeds voor het grootste deel on schadelijk gemaakt, doch bij het z.g. uitstomen van het restant van de springlading ontstond brand in de heide. Juist op het moment dat Brouwers dit brandje wilde blussen en daardoor te dicht bij de bom kwam, ontplofte het projectiel. Ernstig gewond werd hij per ambulance weggebracht, waarna hij korte tijd later overleed. Het stoffelijk overschot wordt mor gen met militaire eer op de algemene begraafplaats alhier ter aarde besteld. Als men niet méér weet van de grenswijzigingsplannen rond Veenen daal dan hetgeen zich de laatste jaren in ambtelijke kringen heeft afge speeld, dan zou men geneigd zijn te denken, dat de ambtelijke molen in deze aangelegenheid uitermate snel heeft gedraaid, ja zelfs warm gelopen moet zijn. Eind 1956 werd immers de ontwerp-regeling door de interprovinciale commissie opgesteld en nu, voorjaar 1958, wordt de zaak reeds ter behandeling aan de volksvertegenwoordiging voorgelegd. Slaat men echter verschillende stukken - en er zijn er vele - welke be trekking hebben op deze aangelegenheid, op, dan komt men snel tot andere gedachten. Dan ziet men, dat reeds in het jaar 1815 pogingen werden ondernomen om de beide Veenendalen aanéén te smeden. Populair gezegd, is Veenendaal be-aan de dwaze grenssituatie, waardoor - gonnen als een stukje van Rhenen. In j zoals in deze toelichting zo treffend wordt Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 Jli'HIli 'I lli iilHHi VEENENDAAL theater, heden t.e.m. zon- Luxor dag de film „Don Camillo contra gg Peppone" maandag t.e.m. dinsdag jg de film „20.000 mijlen onder Zee" m woensdag t.e.m. donderdag „Paris g Canaille". Heden spreekt Ds. Over- s duin in de Ger. Kerk, Vaartbrug. met als onderwerp „Vermoord of gestorven" medewerking verleent het Ger. Kerkkoor. 2e Paasdag f= Paasvuur. Terrein aan de Sand- brinkstraat. 1795 verkrijgt dit stukje Rhenen zelf standigheid en begint onder de naam Veenendaal een eigen gemeenschap. Van stonde af aan strekt de gemeen schap van Veenendaal zich ook uit op het grondgebied van de gemeente Ede. Men zou dus kunnen zeggen, dat toen de „narigheid" reeds is begonnen. Deze „narigheid" heeft niet altijd be staan. In de Franse tijd. n.l. bij decreet van de Koning van Holland van 29 april 1807, worden de beide gedeelten van Veenendaal als één aangemerkt, als behorende tot het Departement Lande van Utrecht. Zo gauw zijn de Fransen verdwenen en de onafhankelijkheid hersteld of de oude provinciale grens wordt weer in ere hersteld. Veenen daal echter protesteert. „Uit hoofde van de zonderlinge limiet scheiding, alwaar een kram of nagel in de muur in het midden van het Dorp de ingezetenen van één en hetzelfde dorp aan twee differente zoo Provin ciale als plaatselijke autoriteiten on derworpen maakt", is een zinsnede uit het verslag van de „Gecommitteerden tot de zaken der begrootingen" van de Provincie Utrecht, dat in 1815 werd uitgebracht. Meerdere acties van Gelders- Veenendaalse burgertf De wanklanken komen niet alleen uit Stichts-Veenendaal. Uit de Gelders- Veenendaalse burgerij wordt omstreeks 1850 een adres aan de Koning gericht. Dit leidt tot besprekingen tussen de Gedeputeerde Staten van de beide pro vincies. De colleges kunnen het echter niet eens worden over de ruil van grondgebied. Opnieuw klimmen de burgers van Gelders-Veenendaal in de pen. Nu in 1911. Het verzet komt nu van het ge meentebestuur van Veenendaal, doch niettemin wordt met de wettelijke pro cedure voor grenswijziging een aan vang gemaakt en een interprovinciale commissie ingesteld. Het overleg loopt echter vast op het geschil over de over dracht van de buurtschap „De Klomp". Voor het eerst komt bij dit initiatief ook de toevoeging van een gedeelte van Renswoude bij de gemeente Veenen daal ter sprake. In 1918 benoemt de raad van Veenen daal een commissie uit zijn midden met de opdracht te rapporteren omtrent het grenswijzigingsvraagstuk. Naar aanleiding van het rapport van die commissie be sluit de raad in 1924 aan Gedeputeerde Staten van Utrecht te vragen hun mede werking te verlenen om te komen tot grenswijziging met de gemeenten Ede, Renswoude en ook Rhenen. Gelders Vee nendaal neemt nu echter een ander stand punt in. Als reactie op dit Veenendaalse raadsbesluit wordt namelijk door een aantal inwoners van Gelders Veenendaal een adres aan het gemeentebestuur van Ede gericht, waarin het verlangen wordt kenbaar gemaakt ingezetenen van Ede te blijven. De besprekingen, naar aanleiding van deze initiatieven lopen echter op niets uit. In 1932 wordt een actie uit de burgerij van Gelders Veenendaal nogmaals her haald. Evenwel zonder resultaat. Via nog enkele vergeefse pogingen ko- gezegd - o.m. de bebouwde kom van Veenendaal op vaak grillige wijze wordt doorsneden. Vorige week werd de Vallei-riks uit gegeven op de Markt te Veenendaal en werd weer niet gevonden. De waarde van de nieuwe riks is daar door met 2,50 gestegen. Het rode nummer van de riks van deze week is weer Indien de riks vóór a.s. donderdag 12 uur aan het bureau van De Val lei wordt bezorgd, ontvangt de vinder direct de vinderspremie. Zaterdagmorgen om 9 uur gaan de Veenendaalse winkeliers hun eerste bonnen uitgeven voor de reisactie naar Brussel. Voor elke gulden die men in de Veenendaalse winkels zal besteden in de komende drie maanden zal men een bon krijgen. Juist voor de éne gulden die men besteedt kan men een gratis reis naar de Wereldtentoonstelling in Brussel krijgen. Elke week worden vijftig per sonen de gelukkige bezitter van twee gratis reizen, zodat men ook nog een partner mee kan nemen. Voor de eerste week moet men de Maandagavond is in het Prot. Chr. Streekziekenhuis te Bennekom over leden onze plaatsgenoot, de heer J. H. Slik. De heer Slik was, ondanks zijn een voud, in Veenendaal een bekende en geziene figuur. Hij bekleedde in de loop der vele jaren, dat hij in Veènen- daal woonde, verschillende functies op maatschappelijk terrein. „DE SNELPOST" WAS IN ANTWERPEN Zondag j.l. zijn de leden van de Vee nendaalse postduivenvereniging met hun vrouwen en verloofden een dagje „uitgevlogen". Het gezelschap toerde in een autobus naar Antwerpen voor een excursie. In het dorp Naturel bij Antwerpen werd het tot ver over de Belgische grenzen bekende duivendorp van de gebroeders Schemaeker bezich tigd. 12.000 duiven vormen de bewo ners van dit exclusieve dorp. Eén der leden, de heer Van d« Em groot aantal jwen - van v6ór 'Woerd, ^gnogntet een duit hut,- van de zendingscommissie van de Ge- vr„ reformeerde Kerk te Veenendaal, De 1^= hun excursie zochten de leden heer Slik - één der eerste leden van "g* verpozing m Antwerpen en de N.C.R.V. in Veenendaal - was lid op de terugreis werd s-Hertogenbosch van de provinciale commissie van deze omroepvereniging. Twintig jaar is de overledene actief werkend lid van de transportkolonne van het Rode Kruis geweest, waarvan ruim tien jaar als secretaris van de plaatselijke afdeling. Daarnaast verwierf de heer Slik, als lid van de vereniging „Oranjedag", bekendheid als organisator van de jaarlijkse autotocht voor ouden dagen. aangedaan. Alle leden zonder uitzondering noemden de tocht bijzonder geslaagd. BETALING ZITPLAATSGELDEN Zoals gebruikelijk zal op de eerste woensdag na Pasen door de Kerkvoog dij der Ned. Herv. Gemeente te Rens woude in de consistorie zitting worden gehouden voor het ontvangen der zit- van plaatsgelden. Deze zitting wordt nu derhalve ge- De heer Slik is slechts korte tijd ziek houden op woensdag 9 april a.s., des geweest; hij bereikte de leeftijd van voormiddags van 1012 uur. 60 jaar. De teraardebestelling heeft heden middag plaats gevonden op de alge- GESLAAGD VOOR ARTSEXAMEN Onze plaatsgenoot, de heer R. H. van mene begraafplaats aan de Munniken- Silfhout, slaagde aan de Rijksuniversiteit weg. te Utrecht voor het artsexamen. De voorbereidende werkzaamheden aan de Hoofdstraat zijn op het ogen blik reeds geruime tijd aan de gang. Vorig jaar werden de benodigde lei bonnen vóór donderdagavond 9 uur in dtagen«1 gelegd en momen^l is men één van de rode bussen werpen. Deze bezl2 aan een zyde de trottoirbanden bussen zijn geplaatst bij het bureau van de V.W.V., Hoofdstraat 98 en ver der op de Patrimoniumlaan 23 en Nieuweweg 37. Volgende week vrijdag zijn dan de eerste 50 prijswinnaars bekend. Be halve de gratis reis naar Brussel is ook de entreeprijs van de Wereldten toonstelling in de prijs begrepen. ÉIÉÉI 4ÏERBQUV KUNDE HÏÜRSUUOUE aan te brengen en de lichtmasten te plaatsen. Het grote werk gaat evenwel a.s. dinsdag pas beginnen. Dan maakt men een aanvang met de vernieuwing van de rijbaan. Begonnen wordt met de oostelijke zijde. Evenals destijds aan de Kerkewijk gaat men ook aan de Hoofdstraat slechts aan één zijde tege lijk werken. Het verkeer in één rich ting kan dus doorgaan. In verband met de komende werk zaamheden zijn m.i.v. a.s. dinsdag de volgende maatregelen, met het oog op het verkeer, genomen: a. de Hoofdstraat mag slechts in één richting worden bereden, n.l. in de richting Zuid-Noord, dus van de Markt tot de Nieuweweg; b. in de Hoofdstraat geldt een wacht- verbod voor beide zijden van de weg. Het verkeer wordt omgelegd over de De Patrimoniumlaan begint meer en meer een winkelstraat van formaat te worden. Regelmatig worden bestaande woonhuizen aan deze brede straat ver anderd in winkelpanden Donderdag J.l. was het de firma Henk de Koning, die hier een nieuwe zaak opende. En tevens een noviteit voor Vee- nendaal-zuid: een speciaalzaak in heren modes. De zaak is gevestigd in een bestaand pand, dat evenwel zo'o gedaanteverwis seling heeft ondergaan, dat men van het oude pand niets meer terugvindt. Een moderne, exclusieve winkel ver scheen hiervoor in de plaats. Zo de zaak, zo de artikelen. Uit een grote collectie - zowel het be houdende als naar de allerlaatste mode - kan men in een passende omgeving zijn keus doen. We noemen o.a.: overhemden, shirts, pullovers, stropdassen en exclusieve sportcombinaties. Ongetwijfeld zal het voor de heer en mevrouw De Koning in deze omgeving aangenaam werken zijn, hetgeen een zeker niet minder aangenaam kopen door de klanten insluit. b. c. Fluitersstraat en in verband hiermede: a. mag de Fluitersstraat slechts in één richting worden bereden, n.l. in de richting Noord-Zuid; geldt ook voor de Fluitersstraat een wachtverbod voor beide zijden van de weg; geldt voor de Markt een wachtver bod voor de beide zijden van de Noordelijke rijbaan, dus voor de verbinding van de Hoofdstraat met de Achterkerkstraat. De bushalte in de Hoofdstraat, ter hoogte van de winkel van De Gruyter wordt tijdelijk verplaatst naar de Markt, ter hoogte van de winkel van de fa. Geluk. Deze bepalingen gelden voorlopig tot en met 31 mei a.s. Men verwacht n.l., dat de Hoofdstraat nog vóór de zomer, omstreeks begin juni a.s. ge reed zal komen. OPBRENGST O.C.B -COLLECTE De collecte voor het ontspanningscen trum bejaarden (O.C.B.) gehouden van 15 jan. tot 15 febr. j.l. heeft 6194,90 op gebracht. Er werd gecollecteerd met lijs ten bij de fabrikanten, grossiers en huis- aan-huis. VIJFTIG JAAR BIJ ééN WERKGEVER De heer J. de Koning alhier herdacht op 1 april j.l. het feit, dat hij vijftig jaar geleden in dienst trad bij de roomboter fabriek „De Vooruitgang" te Woudenberg/ Renswoude. De heer De Koning is onafgebroken in dit bedrijf werkzaam geweest. FIRMA LOEF GAAT PAASVUUR OPSTEKEN Al vele jaren vraagt men zich af, waarom in Veenendaal of in de onmid dellijke nabijheid, evenals vroeger, geen paasvuren meer worden ontstoken. De animo hiervoor was, behoudens een enkel ongeorganiseerd vuurtje, prak tisch nihil. Op tweede Paasdag gaat de fa. Loef, men we dan aan het overleg, dat kort na kwekerij en bloemisterij alhier, dit oude de tweede wereldoorlog wederom tussen en folkloristische gebruik ook in Vee- de provinciale besturen werd geopend. nendaal weer in ere herstellen. Op het Het resultaat hiervan is de ontwerp- terrein aan de J. G. Sandbrinkstraat zal regeling, welke in 1956 is opgemaakt. Aan door dit bedrijf een grote brandbare de toelichting hiervan ontleenden wij mijt worden opgesteld, waarin op de enkele historische feiten, die een indruk avond van de Tweede Paasdag de brand geven van de vele pogingen welke wer- zal worden gestoken, den ondernomen om een eind te maken I Het schouwspel begint om acht uur. A.N.W.B.-BORDEN OP DE NEDERLANDSE AFDELING VAN DE WERELDTENTOONSTELLING De bezoekers aan de wereldten toonstelling 1958 te Brussel zullen op het terrein van de Nederlandse inzending de bekende A.N.W.B.- borden aantreffen, die in het Ne derlands en Frans de richtingen aangeven naar de elf onderdelen van de inzending, te weten: indu strie, metaalindustrie, transport, Philips, textiel, landbouw, water bouwkunde, dijk, kunst, inlichtin gen en restaurant. Gloria waterverf. Plasticwaterverf (geeft niet af) lalcverf. Zeemleer, Sponsen, Vlin- derwasetc. etc. Hoofdstraat 106. Veenendaal, Tel. 2576 Apoth, ass Drogist WANDEL VERENIGING IN ELST Dezer dagen is in Eist definitief een wandelvereniging opgericht, welke ver eniging zal heten „De Rijnkanters". Reeds eerder hebben een groep tippe laars uit Eist aan verschillende wan deltochten deelgenomen. En doordat men steeds dezelfde gezichten zag, die aan zo'n evenement deelnamen, be sloot men om bijeen te komen en een vereniging in het leven te roepen. Het bestuur is als volgt samengesteld: Voorzitter de heer Vermazen, secreta ris de heer Henzen en penningmeester de heer Roest. Naar wij verder vernemen zou het in de bedoeling liggen om in samen werking met het Veenendaals Wandel comité een toneelavond te organiseren. Wel een bewijs dat deze jonge vereni ging, die reeds 40 leden telt, actief is. „ZUID-OOST-UTRECHT" HIELD JAARVERGADERING De Cult. Nat. Hist, vereniging „Zuid- Oost-Utrecht" hield in hotel „Stuyven- berg" te Eist weer haar jaarvergade ring. Bij het verslag van de secretaris, de heer T. v. Ree, bleek dat het afge lopen jaar de vereniging zeer actief was geweest, niet minder dan 5 film avonden, 2 lezingen en 3 excursies konden worden georganiseerd. Ook was er nog een excursie naar de „Hoge Veluwe" waaraan door 70 personen werd deelgenomen. Ook werd nog over het nieuwe programma gesproken waarbij bleek dat er weer vele excur sies en filmavonden op stapel staan. Aan het slot van de avond werd de heer Stuyvenberg een grote taart aan geboden als dank voor al hetgeen hij voor de vereniging heeft gedaan. WIST U... dat men van plan is het inwoner aantal van Eist (U.) met meerdere zielen te gaan uitbreiden? dat men in Eist (U.) ooievaars wil gaan lokken? dat men voor deze aangelegenheid speciaal een boom geschikt gaat maken voor het aanbrengen van een ooie vaarsnest bij hotel Stuyvenberg? DUITSE METEOROLOGISCHE STATIONS VOOR GROENLAND Gedurende de tweede wereldoorlog was het voor de Duitse oorlogsvoering van het grootste belang, een eigen be richtgeving omtrent de weersgesteld heid in de arctis te hebben. Voor dit doel werden tal van kleine schepen naar de Oostkust van Groenland ge dirigeerd. De meesten werden door Amerikaanse vliegtuigen aangevallen, vernietigd of verdreven. Enkelen wer den slachtoffer van de arctische stor men. Het gebeurde ook dat Duitse manschappen, met vliegtuigen van de „Luftwaffe" naar Groenland werden vervoerd en dat ze direct bij aankomst werden gevangen genomen. De Denen op Groenland ondernamen met sucses expedities tegen Duitse meteorologische stations. „EEN HEITJE VOOR EEN KARWEITJE" Ook dit jaar zullen de padvindsters en kabouters van Eist meedoen aan de nationale padvindersactie: „Een heitje voor een karweitje". De meisjes hopen zoveel mogelijk karweitjes op te knap pen, om zodoende ook zoveel mogelijk heitjes (kwartjes) te verdienen. De actie zal drie dagen duren en wel van 10 t/m 12 april a.s.

De Vallei | 1958 | | pagina 1