Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Het werk „Hoofdstraat' vordert snel Verkoop industrieterrein Garantie geldlening ChC.B* Schoonmaak Fa. J. F. TAK Wandeltocht WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Attractief Oranjedag-programma voor Koninginnedag Kandidaten voor Rhenens gemeenteraad 32e jaargang VRIJDAG 18 APRIL 1958 Nr. 30 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Lit de „vlotte" raad van Veenendaal: Bezoek aan Woonruimtecommissie kost uren Rente woningbouvv- leningen en huren Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, „Vuilstorters" gaan op de bon Rondvraag van Hollandia Tricot, Pehavee en Scheepjeswol Dinsdag-dagmarkt Hij is 5,00 waard AR 008910 Verwachting: 1 mei weer open voor verkeer Standwerkersconcours en bromfietsraces Opzichter onder auto Eerste prijswinnaars voor de reis naar Brussel Naar Brussel met de winkeliersvereniging Buitengewone ledenvergadering Rode Kruis afdeling Veenendaal Breuk in de C.H.IJ. BEHANG meer dan 100 ver schillende stalen voorradig. v. Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bfj de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Kort van beraadslagen en vlug van besluiten toonden de raadsleden zich gis terenavond bij het afwerken van een 22 punten rijke agenda. Op een enkel pun tje na werden het hamerstukken. Niettemin waren er enkele belangrijke beslui ten bij: de afwijzing van het verzoek om subsidie van de R.K. uitlcenbibliotheck „Gilles van Schoonebeke". Geen principe-aangelegenheid, maar louter omdat de raad het niet juist vond naast de Chr. Openbare Leeszaal en Bibliotheek nog andere gelijksoortige instellingen - welke richting dan ook toegedaan - te gaan subsidiëren. Verder de verdubbeling van het bedrag van 50.000,waarvoor de gemeentegelden tegen fraude e.d. verzekerd zijn, verkoop van twee percelen grond van het Industrieterrein, n.l. aan de firma G. J. van Schoonhoven, welke firma haar bedrijf gaat verplaatsen van het Panhuis naar de Industrielaan en aan Osna-pompen N.V., die haar bedrijf, dat in Den Haag over verschillende panden was verdeeld, gaat overbrengen naar Veenendaal. Tenslotte, als één var, de belangrijke besluiten, het garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Ontspanningscentrum Bejaarden gedane geldlening, groot 60.000, voor de bouw van het bejaardencentrum. Tussen de woningzoekenden, die iedere donderdagavond in groten getale voor het spreekuur van de woonruimtecom missie opkomen, door, moesten de raadsleden zich een weg banen naar de vergaderzaal. De heer J. Scholten (C.H.) was hier niet onbewust aan voorbijgegaan. „Er is geen doorkomen aan", zei hij bij de rondvraag. De heer Scholten zei verder, dat hij vóór de vergadering eens een praatje had gemaakt met enkele men sen. Hierbij was hem gebleken, dat er diverse personen reeds stonden van half zes tot half acht. Er waren zelfs dames die zich om twee uur reeds in de gang hadden geposteerd. De heer Scholten vroeg of er geen oplossing voor dit euvel te vinden was. Het uit geven van nummertjes of iets derge lijks. Volgens burgemeester Bakker komen verschillende mensen uitsluitend om een formulier te halen (deze formulie ren zijn bij de secretaris van de woon ruimtecommissie niet meer aan huis verkrijgbaar, Red.) en de commissie toont zich van goeden wille door deze mensen zo mogelijk te laten voorgaan. Toch zou de voorzitter overwegen of er misschien nog een andere oplossing, om het wachten zoveel mogelijk te beper ken, te vinden is. De heer Joh. van Hardeveld (PvdA) was het niet met B. en W. eens om de Chr. Nat. school I op de voorgestelde manier nieuwe overgordijnen te ver schaffen. Ik lees hier, aldus spreker, dat de gordijnen door langdurig gebruik versleten zijn. Dit was volgens de heer Van Hardeveld een normale vervanging en dus te betalen als exploitatievergoe ding. Er is geen sprake van verandering van inrichting en het op deze manier vergoeden zou de Lager-onderwijswet geweld aandoen. Zowel de voorzitter als wethouder Van Kuijk (A.R.) toonden aan dat het hier een bijzonder geval betrof. De gor dijnen waren aangeschaft in een tijd, dat er geen behoorlijke overgordijnen te koop waren. Het zijn lorren, was het oordeel van de voorzitter. En daarom achtten zij deze manier van medewerking op zijn plaats. Meer een soepele toepassing van de wet dus, zei de heer Van Galen (C.H.), volgens de voorzitter, terecht. Waarom komt men pas met dergelijke argumenten, als het stuk reeds ter tafel ligt en hierin niets van dit alles is ver meld? vroeg de heer Van Hardeveld. Dit hadden we inderdaad misschien in het stuk moeten argumenteren, zei de voorzitter. De heer Van Hardeveld - en met hem zijn fractie - bleef er tegen. Hij vroeg stemming. De PvdA stemde tegen. Besloten werd voor woningbouw 108.000,te lenen. De rente bedraagt 5V«#/o. In verband met het huurpeil is slechts een rente van 4 verantwoord. Daarom zal wederom getracht worden van het rijk een compensatie-uitkering voor die één en een kwart procent te krijgen. De heer Kroesbergen (A.R.) vroeg hoe hoog de huur nu gaat wor den omdat omtrent die compensatie uitkeringen - ook bij vorige voorstel len - nog niets met zekerheid kan wor den gezegd. Wordt de huur nu berekend naar 5'/i of naar 4 procent? was zijn vraag. De voorzitter had goede inlichtingen - binnenskamers verkregen dan, welis waar - dat het Rijk op de rente bijlegt. Trouwens, de huren worden - afgezien daarvan - steeds naar het gewone per centage berekend. Osna Pompen N.V., het bedrijf waar aan industrieterrein werd verkocht, is, naar de voorzitter op een vraag van de heer Scholten mededeelde, een beschei den bedrijf, maar kerngezond. Veel per soneel zal er niet aan te pas komen. Er worden in hoofdzaak scheepspompen gemaakt. Wij willen ook graag wat doen voor de oude mensen, zei de heer G. J. van Deelen namens de S.G.P.-fractie bij het voorstel tot het garanderen van de geld lening van het O.C.B., maar zolang het met het „spel" hetzelfde blijft kan de Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 S.G.P. aan dit voorstel haar stem niet geven. Spreker hoopte, dat het in het nieuwe gebouw anders zou worden. Als bewoner van de Larikslaan nam de heer Scholten stelling tegen de be wering in het voorstel tot credietverle- ning voor het schoonmaken van sloten achter de Groenelaan en Larikslaan, dat de bewoners van deze straten al leen schuld zouden hebben aan het ver vuilen van deze sloten. Het zijn echter niet alleen bewoners van de Groene laan en Larikslaan, die vuil in de slo ten gooien, aldus de heer Scholten. De heer Scholten had met eigen ogen ge zien, dat Boslaanbewoners met krui wagens vuil naar de bewuste sloten af voerden. Gaarne zag spreker ook een aanschrijving gezonden naar de bewo ners van de Boslaan. De voorzitter zou het in het algemeen fijn vinden als de mensen iets om een aanschrijving of een bekendmaking in de krant gaven. Maar het geeft allemaal niets, zei hij verbolgen, en de mensen blijven zich op dit punt schandalig ge dragen. Ook aan de Kerkewijk, waar de voorzitter zelf is gehuisvest. Ook door bewoners van de Kerkewijk wordt vuil op onbestemde plaatsen gedepo neerd. En op de buitenwegen worden karrevrachten vuil gestort. Er komt zeer streng toezicht op en ik hoop, dat men overtreders zal vatten was - in alle ernst - de mening van de burgemeester. Vorig jaar werden de woningen in de Patrimonium wijk verbeterd. O.a. wer den zij uitgerust met natte closets. De huur steeg hierdoor met 95 cent. Twee maanden geleden bleek dit teveel en werden de huren teruggebracht op 80 cent. Dit alles werd opgemerkt door de heer Scholten en hij vroeg of Patrimo niums Bouwvereniging hiervan ook in kennis was gesteld, omdat de teveel be taalde huur - over ruim een half jaar - nog steeds niet door de bewoners was terugontvangen. Hetzelfde geldt voor de Veenendaalse Woningstichting, interrumpeerde de heer Van Hardeveld. De voorzitter wist er niets van. Hij zegde toe er onmiddellijk werk van te zullen maken. De heer Van Deelen bracht de voor zitter in herinnering, dat destijds de raadsleden was medegedeeld, dat zij in een bijeenkomst deskundige voorlich ting zouden ontvangen over de inde ling e.d. van de Hoofdstraat. De Hoofd straat is de voltooiing nabij, zo zei de heer Van Deelen, en straks is een der gelijke bijeenkomst niet meer nodig. De voorzitter zei, dat de heren raads leden na de vergadering nadere inlich tingen over het „Hoofdstraatwerk" zou den worden verschaft. Echter, eerst werd de vergadering gesloten. Het fijne omtrent de nieuwe Hoofdstraat was uit sluitend voor de oren van de vroede vaderen bestemd.... VERGADERING GEPENSIONEERDE AMBTENAREN De gepensioneerde rijks- en gemeen teambtenaren gaan op woensdagmiddag 23 april a.s. vergaderen in hotel „De Korenbeurs" alhier. Naast de verschillende gebruikelijke punten, zoals jaarverslagen e.d. staat op het programma een causerie van het hoofdbestuurslid, de heer G. W. Mun- nik over „het eindrapport van de pen sioencommissie Van Poelje. Op zaterdag 26 april a.s. organiseren de wandelverenigingen Hollandia tricot, Pehavee en Scheepjeswol onder auspiciën van de N.C.W.B., afdeling Midden-Neder land, een afdelingstocht in Veenendaal. De start vindt plaats vanuit de kantine van de Hollandia tricotagefabriek, Ker kewijk 57. Degenen, die de tocht volbrengen, ont vangen een fraaie medaille, die speciaal voor deze tbcht is ontworpen, terwijl voor groepen een speciale groepsprijs beschik baar is. De starttijden zijn: 20 km. 14.30 uur; 15 km. 14.45 uur; 10 km. 15.00 uur. Een deel van de route loopt over Prat- tenburg. Gezien het succes van de Wol mars van vorig jaar september, zal dit zeker bij de wandelaars in de smaak valen. De drumband van de Rudolph- Stichting te Achterveld zal de wandelaars cp een deel van de route begeleiden. Met ingang van dinsdag 22 april a.s. zal er dinsdags weer de gehele dag markt worden gehouden. De markt duurt, evenals de zaterdag- markt, van 8 uur v.m. tot 6 uur n.m. KOSTELOZE INENTING TEGEN- POKKEN Op donderdag 24 april 1958, 's mid dags om half twee, zal ten huize van de heer W. Remme, arts, Markt 10 al hier, de gelegenheid zijn opengesteld tot kosteloze inenting of herinenting te gen pokken. Bij twijfel omtrent de gezondheids toestand van de in te enten persoon, raadplege men vooraf de huisarts. Voor een juiste vermelding in de vaccinebe- wijzen van namen en geboortedatums der kinderen moeten bij de aanmelding worden medegebracht trouwboekjes der ouders, alsmede de bij de geboorte van het kind uitgereikte inentingskaarten. De laatst uitgegeven riks werd gevon den door mej. Donkelaar, die in dienst is van mevr. Van Barneveld, eig. van sigarenmagazijn „Rokerslust", Zand straat hoek Kostverloren, waar deze riks ook werd uitgegeven. Mej. Don- kclaar heeft de premie, die inmiddels was opgelopen tot 12,50, in ontvangst kunnen nemen. De nieuw uitgegeven riks is nu 5,waard en draagt het rode nummer: Indien deze riks vóór a.s. donderdag 12 uur wordt bezorgd, ontvangt men direct de vinderspremie. Met man en macht wordt op het ogen blik gewerkt om de vernieuwing van de Hoofdstraat in de kortst mogelijke tyd gereed te krijgen. De uitvoerder van het werk, de N.V. Gebrs. Bruil te Ede, heeft een massa materiaal in de „strijd" geworpen en met verschillende soorten graafmachines, bulldozers, wal sen e.d. wordt op waarlijk verbluffende wijze aangepakt. Door het volkomen stilleggen van het verkeer kan men deze grote activiteit aan de dag leggen. Men ondervindt op het ogenblik geen enkele hinder van verkeer bij het uitvoeren van de werk zaamheden. Momenteel is het werk zo ver gevor derd, dat het trottoir aan de oostzijde gereed is en dat in de oostzijde van de rijbaan de betonlaag is gestort. Aan de andere kant wordt nog druk „zwarte grond" uitgegraven en nieuw zand aan gevoerd, terwijl ook aan het leggen van het trottoir aan die zijde nog moet wor den begonnen. De lichtmasten zijn aan beide zijden reeds geplaatst en branden al aan één kant. Dezer dagen heeft men ook aan de oostelijke kant een aanvang gemaakt met het aanbrengen van een ruim één meter brede parkeerstrook. Deze strook zal worden gemaakt van een bepaald soort betonklinker met tegen de asfalt- rijbaan een z.g. driehoeksklinker. Enige „uitlopers" van het trottoir onderbre ken deze parkeerstrook, waardoor deze het aanzien van enkele z.g. parkeer havens krijgt. Ook worden in de Hoofdstraat drie voetgangersoversteekplaatsen gemaakt, welke worden beveiligd door knipper- bollen, terwijl op het drukke kruispunt Hoofdstraat, Zandstraat, Hoogstraat en Nieuweweg, permanente verkeerslich ten worden geplaatst. In de nieuwe Hoofdstraat komen geen bomen of andere beplanting. De ver wachting zou kunnen bestaan, dat door het weglaten van een groenstrook de Hoofdstraat een enigszins strak en saai aanzien krijgt. Als het gehele werk gereed is en men de Hoofdstraat als geheel kan bezien, zal dit allemaal erg meevallen. Juist de onderbreking van de nagenoeg gelijke kleur van tegeltrottoir en asfaltwegdek door een parkeerstrook van rode stenen zal o.i. een kleurig effect geven. Als de nieuwe - geasfalteerde - Hoofd straat er eenmaal ligt, zal de hoofdver keersader dwars door Veenendaal, ge vormd door Kerkewijk, Hoofdstraat en Nieuweweg, gereed zijn. Echter op één klein stukje na. Het gedeelte van de Markt tot aan de J. G. Sandbrinkstraat zal niet worden vernieuwd. Hiermee werdt gewacht tot het grote plan: ho tel „De Korenbeurs" en het oude post kantoor (thans bureau gemeentewerken) zal worden uitgevoerd. Echter, dit zal nog wel even duren. ,H-t uitvoeren van een dergelijk kapi taal werk zal voorshands nog wel niet in het kader van 's ministers beste dingsbeperking passen. Het programma van de verenigingaan mee. Iets nieuws voor Veenendaal is „Oranjedag" voor de komende Koningin nedagviering is in grote lijnen reeds vastgesteld. Naast traditionele gebeurte nissen, zoals kinderzang en vuurwerk, bevat het programma een groot aantal originele en geheel nieuwe punten. In de morgenuren zal er om te beginnen de zang van schoolkinderen op de Markt zijn. Vierduizend kinderen werken hier- Tijdens zijn werk als opzichter bij het Wegenbouwbedrijf van de N.V. Bruil, is de 52-jarige heer Kroeze woensdagmor gen omstreeks twaalf uur onder een vrachtauto terecht gekomen en over bei de benen gereden. Het ongeval gebeurde in de Hoofdstraat. De heer Kroeze, die in Wageningen woont, stond een chauffeur van een vrachtwagen aanwijzingen te geven, toen plotseling de chauffeur van een andere, met zand geladen, vrachtwagen, waar achter de heer Kroeze stond, vol gas achteruit reed. De heer Kroeze sloeg achterover en kreeg de achterwielen over zijn beide benen. De chauffeur had aanvankelijk niets gemerkt, doch stopte onmiddellijk op de kreten van omstanders. Het slachtoffer werd per ziekenauto naar het Juliana ziekenhuis alhier ver voerd. Bij onderzoek bleek dat zijn knie was gebroken en dat hij een vleeswond aan het andere been had opgelopen. Nieuwe officiële foto van prinses Mar garet van Engeland. Dit is een recente opname van prinses Margaret van Enge land, welke in Clarence House te Londen is gemaakt door de bekende Engelse fotograaf Cecil Beaton. Uit Veenendaal: Fam. J. v Manen, Sav. Lohmanstr. 35. Fam. W. Gaasbeek, Julianastraat 54. Fam. A. v. Eden, Mulderslaan. Fam. J. v. d. Weerd, Pr. Bernh.laan 236. Fam. J. v. Doorn, Hoofdstr. 39 bis. Fam. Van Rennes, Mulderslaan 70. Mej. R. v. Tuyl, Parallelweg 63. Fam. G. v. Schaik, Larikslaan 6. Fam. J. P. G. v. Haaften, Sav. Lohman- straat 12. Fam. G. Bouman, Bilderdijkstraat 16. Fam. D. J. Anbeek, Julianastraat 72. Fam. G. Veenhof, Pr. Bernhardlaan 220. Fam. A. Merlijn, Valleistraat 75. Fam. G. v. d. Haar, Prinsessenlaan 7. Fam. Van Dijk, Dijkstraat. Fam. v. d. Weerd, Beatrixstraat 60. Fam. Ravenswaay, Spoorlaan 14. Fam. R. v. Rotterdam, Munnikenweg 7. Fam. E. v. Hardeveld, Jan Steenlaan 18. Fam. Chr. v. d. Pol, Kastanjelaan 16. Fam. W. Ebben, Ferd. Bolstraat 9. Fam. P. A. v. Viegen, Zandstraat 56. Fam. W. v. d. Pol, Nieuweweg 104. Fam. G. Sollie, Talmaplein 20. Fam. Nellestijn, Sav. Lohmanstr. 121. Fam. J. L. Drost, Groenelaan 1. i Fam. J. Bovenschen, Slot. de Bruïne- straat 8 L Fam. H. v. Burken, Brinkersteeg 11. een standwerkersconcours door eerste klas standwerkers van Nederland. Diverse van deze „marktkooplieden van standing" - waaronder zeer bekende - zul len met elkaar in woord en gebaar de strijd aanbinden. Een jury zal hun rap heid Van tong en verkoopkunde beoor delen. De middag biedt eveneens een zeer ge varieerd programma: fietsraces, brom fietswedstrijden en komische behendig heidswedstrijden met landbouwtractoren. ,s Avonds is er muziek en zang op de markt en in het gebouw aan de Eikenlaan een gevarieerd feestprogramma. Der traditie getrouw zal een groot schitterend vuurwerk de Koninginnedag besluiten. Voorts staan nog op het programma verschilende bijzondere attracties en wed strijden voor kinderen. Een volledig pro gramma - tot in details uitgewerkt - volgt binnenkort. Fam. F. Hardeman, Bergweg 5. Fam. Werker, Dr. de Visserstraat 45. Fam. E. Nagel, Molenstraat 48. Fam. H. H. de Jonge, Mr. Dr. Schokking- straat 9. Mej. M. G. v. Wakeren, Pelikaanstr. 17. Mej. M. v. Ojik, Molenstraat 11. Fam. Hasselaar, Middellaan 54. Uit Eist: Fam. H. Nied, Rijksstr.weg 199. Fam. A. de Gooyer, Rijksstraatweg 69. Uit Overberg: Mej. D. v. Grootveld, Parallelweg 13. Uit Scherpenzeel: Mej. N. E. J. v. d. Band, Marktstraat 64. Uit Ederveen: Fam. A. de Fluiter, Leesonweg 3. Uit Arnhem: De heer J. J. Brand, Karei van Gelder- straat 4. Tweede lijst 17 april 1958. De volgende nummers geven recht op een gratis reis naar Brussel voor twee personen: AA 06129 AL 02541 AU 01152 zeao.... bg AA 06129 AA 08193 AC 02966 AC 09392 AD 01527 AE 06224 AF 02779 AF 05961 AF 06081 AH 04555 AH 09639 AJ 02442 AJ 05769 AK 05337 AK 05940 AK 06144 AK 09598 AL 02541 AL 05062 AM 00102 AN 00370 AN 00754 AN 03429 AO 05485 AP 01434 AP 04925 AS 01287 AS 04520 AS 05847 AS 05996 AT 00743 AT 02661 AT 07669 AT 09975 AU 01152 AU 01556 AU 04992 AU 05555 AU 06734 AV 07407 AW 03149 AY 00336 BC 01024 BC 05358 BC 08090 BC 08470 BE 05233 BF 09363 BF 09584 BF 09765. Bovenstaande bonnen zo spoedig moge lijk inleveren op het bureau van de V.W.V., Hoofdstraat 98, Veenendaal. De volgende buslichting is donderdag 24 april 1958 's avonds om 9 uur. De op woensdag j.l. gehouden buiten gewone ledenvergadering stond geheel in het teken van de plannen, welke reeds lang in deze vereniging leefden, om te komen tot de bouw van een eigen lokaliteit. Tot op heden is het namelijk zo, dat als oefenlokaal gebruik wordt gemaakt van de bovenzaal van gebouw ,,'t Tref punt". Deze zaal is echter te klein voor de ruim vijftig leden tellende kolonne, ter wijl bovendien een bezwaar is, dat het oefenmateriaal niet in de directe nabij heid van dat gebouw kan worden op geslagen. Namens het bestuur bracht de voor zitter, de heer Welle, de volgende voor stellen onder de aandacht van en in stemming bij de leden: 1. De aankoop van ca. 200 m2 grond gelegen achter het postkantoor. De koopsom bedraagt ƒ4080,terwijl de eigenaresse de gemeente Veenendaal is. Het bestuur stelt voor op deze grond een gebouw te laten verrijzen, van wel ker afmetingen, vorm en indeling, de vergadering kennis kon nemen door de circulerende tekening te bestuderen. De oefenruimte voor het Veenendaal se Rede Kruis zal tezamen worden ge bouwd met een grotere lokaliteit voor het O.C.B.; de aanbestedingen zullen echter gescheiden blijven. 2. Het bestuur stelt voor over te gaan tot de verkoop van een perceel grond aan de Spoorlaan-Sparrelaan. 3. Het derde voorstel is: het aangaan van een lening bij het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis, groot 5000 gulden tegen 4 het aflossingsschema is bepaald op tien jaren. Al deze voorstellen werden door de vergadering met algemene stemmen aangenomen. De voorzitter dankte hierop de ver gadering voor het getoonde vertrouwen en sprak de hoop uit, dat nu binnen af zienbare tijd de afdeling Veenendaal een eigen gebouw zal hebben, dit mede de oorzaak zal worden van een nog gro tere bloei van de vereniging. Spreker dacht hierbij vooral aan het aantrekken van jeugdleden voor de Rode-Kruis- colonne. Hij stelde een propaganda- en contactavond in het vooruitzicht, welke als hoofddoel zal hebben nieuwe leden voor de colonne aan te trekken. Tot slot attendeerde de heer Welle nog op de jaarlijkse inzamelingsactie, waarvoor hij een beroep deed op aller medewer king. Hierna werd de vergadering ge sloten. Dinsdag vond de kandidaatstelling plaats voor de gemeenteraadsverkiezin gen in Rhenen. Er werden acht kandi datenlijsten bij het hoofdstembureau ingeleverd. De meeste partijen hebben zowel kandidaten uit Rhenen als uit de buurtschappen Eist en Achterberg naar voren gebracht. De nummering van de lijsten zal nog nader door het hoofd stembureau worden vastgesteld. Achter de namen van de kandidaten uit Achterberg hebben wij een „A" ver meld, achter de kandidaten afkomstig uit Eist een „E". Wij tekenen hierbij nog aan, dat de huidige C.H.U.-afgevaardigde H. Drost met een eigen lijst uitkomt, welke nog geen naam heeft en die we gemaks- I halve hebben aangeduid met „C.H.U.- Drost". De geruchten, dat er een breuk was ontstaan in deze politieke groepe ring, zijn nu dus bevestigd. Gemeentebelangen (Ir. J. J. Plaet en G. v. d. Steeg) is van het toneel ver dwenen, evenals de S.G.P.'er M. C. v. d. Berg. Als nieuwe groeperingen zijn verder naar voren gekomen de V.V.D. en de K.V.P. Van de thans zitting hebbende leden zullen definitief niet meer in de raad terugkeren de heren J. Menting (P.v. d.A.) en J. van Dijk (P.v.d.A.), daar de ze niet meer op de nieuwe kandidaten lijst voorkomen. Met de heren Ir. Plaet en v. d. Steeg zullen verder niet meer terugkomen de heer L. v. Viegen (C.H.U.), die een eind op de lijst is „gezakt" en de heer M. C. v. d. Berg, die niet meer voorkomt op de S.G.P.-lijst. De kandidatenlijsten zien er als volgt uit: P.v.d.A.: D. de Jong (E), J. Boelhou der, Mr. J. Deen, G. van Gesink (A), C. Hensen (E), D. Dirkse, mevrouw P. C. Zachte-Vijverstra (E), mevrouw A. J. Hovestad-van Mourik, C. H. Otting, J. van Dam (E), H. Bosch, A. v. Driel, A. Kamerman, J. Mantje, P. van Harn, J. C. van Doorn, L. Baars, A. Hillebregt, D. L. Léon en J. M. Nienhuis. C.H.U.: W. Klaassen, P. Kerkstra (A), T. van Lienden (E), J. Dijkshoorn, M. van Ginkel (A), A. H. van Munster, L. van Breenen (A), A. Kok (E), C. van Viegen Jr., F. A. André, L. van Viegen (E), D. Wielinga, J. Hendrikse, J. Roose boom, W. Lokhorst, P. J. Drost (A), C. Versteeg (A) en G. J. v. d. Haar (A). C.H.U.-Drost: H. Drost, P. van Vie gen (E), E. J. v. d. Brink (A), H. Baars, M. de Bruin, G. van Laar (A), D. B. Spies en R. v. d. Scheur. A.R.P.: H. Griffioen (A), H. Wiesen- ekker, O. E. Lentze, J. Magauer, D. Lin de, J. Tigelaar, mevrouw K. E. van Leeuwen-Schut, J. C. A. van Doorn, H. H. van Doesburg en P. G. van Dam. V.V.D.: H. J. van Dongen, J. H. v. d. Berg, mevrouw I. Leccius de Ridder- Strelin, J. Veenbrink, L. van Wijngaar den, mevrouw C. V. Nedorost-Waller en W. F. Harwig. K.V.P.: S. A. M. Stevens, P. H. J. Lutterman, Mej. Th. M. Kruijssen, L. M. J. Kallen, Th. J. Westerveld en W. C. Janssen. S.G.P.: A. Bouman, G. J. Verwoert, J. Wisgerhof (E), D. Lodder (A), G. J. v. d. Brink (E), H. J. van Wijk (A), H. Bunt (A), D. van Laar (A), P. Veldhuizen (A) en M. v. d. Vlist Vrije Partij: E. P. van Dijk, P. Kos ters E, H. Nagel (E), T. J. v. d. Hoofd akker, Jac. Henzen (E.), G. van Dijk, J. Achterberg (E), J. Stomphorst, F. Swa- gers (E), A. Vrij, D. Flipse (E), H. Ter- schegget (E), J. Drost Nzn (E) en G. Overeem (E). Gloria waterverf, Plasticwaterverf (geeft niet af) alcverf. Zeemleer, Sponsen, Vlin- derwas etc. etc. Hoofdstraat 106. Veenendaal. Tel. 2576 Apoth. ass. Drogist r'

De Vallei | 1958 | | pagina 1