r aur Voetklachten VROON D. J. Aubeek Offi cieel Programma Waarom wij «De Vallei» uw blad aanbevelen! PUROL Nu al meer dan duizend deelnemers voor de N.C.W.B. districtsmars 59 ct 2.48 SCHERPENZEEL AUTORULES Burgerlijke stand KERKDIENSTEN SPORTOVERZICHT Veenendaal kan twee punten wijzer worden van het bezoekende Silvolde DINSDAGKOOPJES Wrijf was met poetsdoek Slagroom klopper Nieuwe successen van V.A.V. junioren Garage firma J. Hogendoorn Zn PFAFF NAAIMACHINEHUIS gelegenheidskleding Joh. t. d. Meijden Kijk naar Uw HOED anderen doen het ook De Hoedenspecialist Hoofdstraf 75 Veenendaal GRATIS deskundig advies SCHOENHANDEL KORSETTENHUIS ~TKl Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren voorwerpen BRIL OPTIEK WESTERA UitsN verdwijnt door Zondagsdienst doktoren VERENIGING „ORANJEDAG" - VEENENDAAL van de feestelijkheden, ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin op woensdag 30 april 1958 WOENSDAG 30 APRIL 1958 Op het feestterrein aan de J. G. Sandbrinkstraat: In het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan: In het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan: ZATERDAG 3 MEI 1958 MAANDAG 5 MEI 1958 De Zwarte Brug. het toeristische eele- ment veur 't Veen en omstreeke is onder de sloopershamer gevalle. Daar schrikke jelui echt effies van, is 't niet? Nou 't was mijn ok net of me hart omdraaide in me lijf, toen ik et vernam. Mins, wat heb ik een goeie-herinneringe an die ouwe zwar te kookedoorus. As jochie ging ik mit me vaader al tochies nar de Zwarte Brug onderneeme. Dat was een beleevenist op ze eige. Teu- geswoordig telle zukke kortbije beziens- waardigheejes niet meer mee. Bin je wij zer. De minsheid van teugeswoordig gaat verder. Ouwe kattedraale bekijke in Itaa- lië en berge in Oosterijk. De Zwarte Brug is veur zukke minse niet meer in tel. En toch ginge dur nog een hoop van de hee- dedaagse spekzoolgangers stiekumpies op een zoomeraavond an die vermaarde brug zitte te droome. Ik veur mijn, ik heb dur prachtige herinneringe an. De uitstappies van vrog- ger: van 't Veen oover de Zwarte Brug via 't Kerklaantjie naar Reswou. Et ka steel bekijke en terug nar 't Veen. Mit onderweg effe anlegge bij 't Hoffie veur een flessie sjepanje-pils. Of in de ver- keeringstijd mit Driek op een zondagge- naamiddag naar de Zwarte Brug kuiere. Dat kom niet meer vrom, dat kom niet meer trug, zingt Bram alted. Zoo is 't ok mit de Kooneginnedag. Al magge we blij zijn dat we et magge viere, et is niet zoo as vrogger. Volgende week een woensdag valle we blijmoedig op de feestelikheejes an, mar we versiere et toch niet zoo as jaare geleeje. Daarveur is 't Veen te groot geworde. Toch hebbe we een Oranjekommetee dat immer mit een waardig pregram veur de draad komt. 't Mooiste van alles lijke mijn nog die standwerkers. Dat zijn ge wiekste martkooplui, dat za'k ie vertelle. Ik heb es een keer mit Bram op de Mart naar zoo'n druktemaaker staan luistere. Die had een handeltjie in kiespijnpoeiers. Jij daar, zee die teuge Bram. Je staat te krepeere van de kiespijn. Dat ken ik hier vandaan mit eige ooge zien. Mar gien poeiers koope hoor. Dat mot je veural niet doen. Je trekt zelf mar thee van kemille en oover een paar jaar heb ie een mond as een eezel an de achterkant. Ken je je eige ok niet meer op je tong bijte. Bram zee niks. Hij liep een bietjie ros sig an, mar verder hieuw die ze eige in. Affijn, we stinge nog effies en toen zee Bram: Wout ik veul toch iets in me mond Ik geleuf werachies, dat dur een kies me zeer begint te doen. Nou, riep de standwerker, jij daar - en hij wees weer op Bram - kiespijn of niet? Man beul je eige niet langer. Je kieze zijn zoo slecht dat ze ze in Amersfoort kenne ruike. Jouw kieze die doen mijn zeer. Geef mijn mar es een doossie van die poeiers, ZïL Bram kurt. Zie je nou wel, riep de standwerker. Hij wou ze eige groot houwe. Mar 't wier je te erg, vaa der. Je bin een eezel, zee die teuge Bram. Nou nog mooier, brulde Bram. Netuurlik, riep de standwerker, anders vrat-jie die poeiers van mijn niet. Van me leeve heb ik niet zoo gelache. Thuis heb ik de poeiers van die stand werker ok es geperbeerd, want ik had van de weeromstuit toch ok een bietjie kiespijn gekreege. Kiespijn zouwe de winkeliers in de Het is niet alleen voetbal wat het komend weekend ons op sportgebied gaat brengen. In de eerste plaats is er de districtswandeltocht van de N.C.W.B. mid den-Nederland, welke wordt georganiseerd door de Veenendaalse wandelvereni gingen Hollandia-Trico, Scheepjeswol en Pehavee. Naar men ons meedeelde zijn er thans al meer dan duizend inschrijvingen van deelnemers uit Veenendaal en de grote ring rond Veenendaal, binnen. Het be looft weer een prachtig parcours te worden, dat voor een groot deel over het juist nu zo mooie landgoed Prattenburg loopt. Er wordt gestart voor tochten van 20, 15 en 10 km. De 20 km start om half drie, 15 km om kwart voor drie en de jeugd voor de 10 km om drie uur. Zowel start als finish zijn op het terrein van de Hollandia-Tricotagefabriek aan de Kerkewijk, waar dan ook nog gelegenheid zal zijn om alsnog in te schrijven. Vermelding verdient nog, dat de organiserende verenigingen meewandelen, buiten mededinging naar de prijzen. De wandelaars zullen kort voor de finish worden opgewacht door de drum band van de Rudolph-stichting te Achterveld. Korfbal. Het eerste twaalftal van de korfbal vereniging S.K.F., speelt zaterdag haar laatste competitiewedstrijd in Hilversum, tegen Altius 6. Zou ook deze wedstrijd gewonnen worden, waar een redelijke kans op is, dan zal een beslissingswedstrijd tegen K.V.O. uit Soesterberg, uit moeten maken, wie kampioen wordt in de tweede klasse van de G.U.K.B. En nu voetbal. Veenendaal speelt zondag thuis tegen Silvolde. Deze wedstrijd moet door de geel-blauwen gewonnen kunnen worden. Of zou de pech van afgelopen zondag de Veense jongens nog in de benen zitten? Dit nemen we echter niet aan. We geloven eerder dat zij er erg op gebrand zullen zijn om de laatste wedstrijden van de competitie een zo goed mogelijk re sultaat te bereiken. In de afdeling Utrecht krijgt Scher- penzeel zondag bezoek van het Ame- rongse D.S.V.A. Dat deze wedstrijd winst op zal kunnen brengen voor de Scherpenzeelse blauw-witten, kunnen we moeilijk geloven, maar dat het een pittige strijd zal worden, lijkt ons wel zeker. R.K. V.U.V. gaat de strijd aanbinden in een uitwedstrijd tegen S.V.M.M. Het zal wel weer erg moeilijk voor de Veenendalers zijn, om succes te boeken. Je kunt echter nooit weten, zondag lukte het de eerste helft wel, probeer het nu eens een hele wedstrijd vol te houden. Voor de zaterdag staan er weer enkele aardige wedstrijden op het programma. Zo gaat Matjan bij Hoogerheide op bezoek. Zal het de Pantermensen weer lukken om de beide puntjes in de wacht te slepen? Wij durven dat niet te beweren, daar meermalen gebleken is, dat Hoogerheide zich op eigen ter rein niet gemakkelijk gewonnen geeft. Het resultaat van j.l. zaterdag geeft echter wel hoop op één puntje. G.V.V.V. zal het thuis tegen V.V.V.M. Hoofdstraat ok krijge. Waarom mag dur nou nog gien verkeer deurheen? vroeg dur van de week één an mijn. Ik kon alleenig mar zegge, dat ie veur zukke zaake nog steeds niet bij Blauwkous mos weeze, mar et zat me toch een bietjie dwars. Ik heb et es bekeeke, mar nar mijn smaak kenne ze veur de langzaampiesan- doenders de zaak wel weer oope gooie. Veur de fietsers, bevurbeld. Daar ken toch gien kwaad in steeke. De minse die dur mar ietsies mee te maake hebbe magge dur ook mit ver- voermiddele komme. Waarom? Kenne die niet een stukkie loope? Die paar autoos en zoo hindert niks, mar et staat zoo an- stootelik. Da's nouw krek etzelfde as dat een werkman in 't febriek niet mag rooke en de baas dur mit eentjie van zeuve- en twintig sente uit een deurschijnend pa- piertie tusse ze lippe loopt te geure. Da's nou anstootelik volges Wout Blauwkous. uit Bussum niet gemakkelijk krijgen. Reken maar naar de nederlaag, die Jonathan, op eigen terrein van deze heren te slikken kreeg. Gaan dc Buurtlaanbewoners echter schouder aan schouder vechten, zoals we van hen gewoon zijn, dan is de winst bij voorbaat al verzekerd. De Merino's ontvangen Jonathan uit Zeist. De Zeistenaren zullen de j.l. za terdag geleden nederlaag wel zo radi- kaal mogelijk willen uitwissen, der halve kunnen we de wolmensen dan ook geen enkel winstpuntje voorspel len. In de tweede klasse A zal Triangel Boys met Sova niet veel moeilijkheden hebben. Wij nemen dan ook aan, dat Slotboom hier wel weer voor de winst zal zorgen. Of Kulan aan haar twee laatste mooie overwinningen er zaterdag een zal toevoegen, betwijfelen we. V.V.O.P. zal wel alles in het werk stellen om de mooie kans op het kampioenschap te behouden. Voor Spel. Rhenen zien we winst. Wij kunnen niet geloven, dat het ver zwakte D.E.V. uit Doorn, ook maar enige aanspraak op een overwinning zal kunnen maken. Musketiers krijgt Scherpenzeel op bezoek. De Elstenaren zullen zich heus in eigen huis de kaas niet van het brood laten halen. Wij houden het dan ook op een overwinning voor Eist. N.S.V.S. zal het thuis op moeten ne men tegen Veense Boys uit Nijkerker- veen. Zal er nu winst inzitten voor de Veenendalers, of moeter weer met een gehavend elftal gestart worden? Laten we het beste er van hopen. De opstelling van Veenendaal luidt als volgt: doel: A. v. d. Pol; achter: W. Ga zenbeek en B. van Soest; midden: C. Kroes, C. Gerritsen en A. Gaasbeek; voor: R. Hey, A. Rebergen, C. Heikamp I, A. Muller en P. Muller. Route wandeltocht voor zaterdag: 20 km: Start Hollandia-Trico, 1. Kerkewijk, r. Patrimoniumlaan, bij R.K. kerk linksaf, r. Dijkstraat, r. Slaperdijk, 40 meter voor de spoor lijn linksaf, daar nu weer links de Dwarsweg op tot kruispunt, 1. Grind weg volgen tot eerstkomende weg, 1. langs Hannes Bos naar Prattenburg. Rode pijlen volgen tot La Montagne. Rust. Van La Montagne linksaf richting Eist direct na Koetshuis linksaf (rode pijlen volgen) tot Oude Veense Grind weg, rechtsaf tot derde zandpad, links af, vervolgens linksaf Cuneraweg op tot Brinkersteeg. De Brinkersteeg vol gen tot spoorweg, over het spoor links Parallelweg, r. Kerkewijk. Finish. 15 km: Tot rust als 20 km. Daarna links door tuin naar Cuneraweg, 1. Brinkerssteeg. Brinkerssteeg volgen tot spoorweg, over het spoor links Paral lelweg, r. Kerkewijk. Finish. 10 km: Start Hollandia-Trico, 1. Kerkewijk, r. Patrimoniumlaan, bij R.K. kerk links, daarna r. Dijkstraat, bij winkel de Toko links naar Pratten burg (rode pijlen volgen tot La Mon tagne). Rust. Daarna als 15 km. 1 doos wrijfwas van bekend merk 1 flinke stofdoek samen nu Metaal met Va liter glazen pot nu Alléén dinsdag 29 april Hoofdstr. 7, Veenendaal, Tel. 3103 MOTORCLUB GAAT WEER COMPETITIERITTEN ORGANISEREN Evenals vorig jaar gaat de Motor en Automobielclub Veenendaal weer de bekende competitieritten organise ren. De gehele competitie zal weer be staan uit vier ritten, waarvan men er één mag missen. Winnaar wordt de gene, die in drie van de vier eerst volgende ritten de beste prestatie levert. Vorig jaar was de strijd tamelijk snel beslist in het voordeel van de heer Buys met auto en de heer Zeven bergen met motor. Deze beide heren zullen echter dit jaar op een warme mededinging kunnen rekenen, zo schrijft de organiserende vereniging in haar circulaire. De eerste rit zal worden verreden op zaterdag 26 april a.s. Start en finish zoals gewoonlijk bij hotel „La Mon tagne". De volgende competitieritten zijn bepaald op woensdag 14 mei, woens dag 4 juni en zaterdag 28 juni. Zaterdag j.l. hebben een drietal V.A.V.- junioren deelgenomen aan de door de Harderwijker vereniging A.V.V.O.G. ge organiseerde bosloop voor alle klassen senioren en junioren. De Veenendaalse atleten startten in de B-klasse junioren voor een wedstrijd over 1300 meter. Jan Edink zorgde voor een prachtige prestatie door met overmacht deze wed strijd met acht seconden voorsprong op de Harderwijker Molenbeek te winnen; derde werd Wim ter Haar, die op slechts een tiende seconde achter Molenbeek finishte. Ook Ad van Dolderen liep een goede wedstrijd, waarvan zijn uitstekende vijfde plaats getuigde. Het sluitstuk van deze serie boslopen was een wedstrijd over 3 km voor se nioren A, waarin een verrassing viel te noteren; deze wedstrijd werd niet ge wonnen door de bekende Apeldoornse crack Klaas de Ruiter, doch door de vroe ger zeer gevreesde^oper Kunen, die hier mede op prachtige wijze zijn come-back inluidde. Het eerste tien zeelse damveren ste kans op de Ho door met 64 verliezen. 1 van de Scherpen- ng heeft haar laat- voetbeker verspeeld an Voorthuizen te Voor naar Telefoon 2454 Nieuweweg 151-155 Veenendaal ...sinds 1862 Kerkewijk 9 Veenendaal - Tel. 0.8385-3043 Verhuur nieuwe ZANDSTRAAT 26 - TELEFOON 2419 Wij brengen ook in sportieve model len een grote verscheidenheid hoeden In prijzen vanaf 9 50 - 12 50 - 15.90- 17.50 - 19.50 22.50 en hoger Donderdag 1 mei vanaf 9.30 u. ZITTING VOETSPECIALIST Hoofdstraat 105 Telefoon 3170 Veenendaal Pas-Tunettc biedt u als enige een Neder- Jands maatsysteem dat volledig is aan gepast aan het fi guur van de Neder landse vrouw. Beha en corset zijn speciaal voor u gemaakt en hebben daardoor de de ideale pasvorm. Onze vakkundige corsetière toont u graag de nieuwe Frans-Amerikaanse Pas-Tunette collectie. En let u ook eens op de prijzen! Beha met fraai geborduurde sanfor poplin. Elastisch rugpand f 12.'5 „Form-con troll - g ainc Gepatenteerd voorpand geeft extra steun aan de buik. Zijsluiting met rits f23.5® Zelfde model met Form-controll voor- en achterpand f31.5® Zware uitvoering f 35.5® Pas-Tunette corsetten hebben 3 wetenschappelijk berekende heupwijdten per taülemaat. Alleenverkoop voor Veenendaal en omstreken Zie ook onze aparte sortering in kousen - baby-artikelen - kleuterkleding Lid van de Nederlandse vereniging van Corsetspeciaalzaken BEKENDMAKING De Burgemeester der gemeente Veenendaal maakt bekend, dat van heden af aan het politiebureau koste loos verkrijgbaar zijn formulieren tot het aanvragen van visakten en hengel- bewijzen voor het seizoen, aanvangen de 1 juni a.s. en eindigende 31 mei daaropvolgende. De ingevulde en ondertekende aan vraagformulieren dienen uiterlijk 10 mei a.s. wederom aan het politiebureau te worden ingeleverd. Zoals gebruikelijk zullen de leden van de hengelsportvereniging „De Rietvoorn" alhier door het bestuur van die vereniging in kennis worden ge steld van een afzonderlijke aanvraag- regeling. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de publicatie aan de gemeentelijke aanplakborden. De Burgemeester voornoemd, A. BAKKER. RHENEN Ingekomen: H. van den Born van Ren- kum; F. Hielkema (gez.) van Utrecht; A. Wedzinga (gez.) van Ede; P. D. Boerma van Amerongen; H. W. G. Arends van Warnsveld; D. Diepeveen van Soest; G. J. W. van der Burg (gez.) van Wagenin- gen; J. van der Wal (gez.) van Utrecht; H. H. Palm van Indonesië; J. Maasbach van 's-Gravenhage; E. C. van Ommeren (gez.) van Wageningen; J. F. M. van Mil tenburg van Katwijk; H. Verkerk (gez.) van Wijk bij Duurstede; C. G. Schoeman g.m. L. van Viegen van Veenendaal; A. Henzen van Ede; J. Snel (gez.) v. Doorn; J. Zwakhoven van C.B.R.; A. J. Hüren g.m. M. Netten van C.B.R.; W. C. van de Kamp (gez.) van Renkum; G. M. Dem- mink van Vlissingen; II. Busé (gez.) van Harderwijk; J. T. Kok van Apeldoorn; G. J. Pardoel (gez.) van Nijmegen; M. Dekker van Nicaragua; R. A. Tenback (gez.) van Voorburg. Vertrokken: A. Hendriks (gez.) naar Maastricht; M. J. Hiensch naar Renkum; M. van de Wetering (gez.) naar Veenen daal; M. J. Tollenaar naar Wageningen; P. Wildeman naar 's-Gravenhage; A. van Hunnik (gez.) naar Valburg. VEENENDAAL Gevonden: lichtbr. hond (soort Haze wind); zakmes; muntbiljet; beige dames tas m. inh.; paar beige damesglacé's; pak zoetstof; gekl. jute boodschappentas; br. portem. m. inh.; muntbiljet; bril in étui; rood dameshoedje; br. plastic portem. m. inh.; br. portem. m. inh.; groene shawl met grijze en bruine strepen; ring met 4 sleutels, w.o. 1 lipssleutel; bibliotheek- joek. Verloren: oorknop; benzinedop; geel speelgoedbeertje; gewat. rijwielhandwar- mer; goudkl. broche m. halve rode bloed- koraaltjes; zilveren broche m. grote dia mant in het midden en kleinere er om heen; schooltas met boeken en cahiers; paar beige damesglacé's; gele das; klein zwart hondje met gele pootjes en kopje; ring met 5 sleutels; presenteermandje; lederen padvindersriem met fluit; don kergroene plastic damesportem. met inh.; gele vierkante damesshawl met alpen flora erop; br. portem. met inh.; zwart plastic dameshandtasje met inh.; zwarte damesportem. met knipsluiting; groene shawl met grijze en witte strepen. WOUDENBERG Gevonden: sleutel rijwielslot; grijs wol len das. Verloren: weggelopen een Belgische kater; gele wollen sjaal; 3 herenhandsch.; kinderwant. VOOR EEN NAAD Eig. H. v/d Berg t'o Gemeentehuis RHENEN VEENENDAAL Geboren: Christina Anna Maria, d. v. C. Huiberts en C. A. M. Verschoor; Evert, z. v. H. Meerveld en N. v. d. Wardt; Jannigje Christina, d. v. J. Rebergen en H. v. d. Haar; Evert Jan, z. v. E. Bos en C. Beijer; Jacoba Maria, d. v. J. v. Stui- venberg en C. H. W. v. Os; Gerritje, d. v. G. Veenhuis en J. Vermeer. Ondertrouwd: G. van de Lustgraaf en A. M. van Ruiswijk; E. de Blauw en E. D. Kroesbergen; C. Boone en H. v. d. Boven- kamp; W. van Engelenburg en N. Dessé; E. J. van Schuppen en H. de Kleuver. Getrouwd: D. Eenling en J. C. van de Haar; J. Rosendaal en C. van Leeuwen; P. C. Swagers en D. H. van Dorland; W. Roelofsen en H. van de Scheur; A. Gijs- bertsen en H. G. van Geerenstein. Overleden: Marcelia Gerarda van Ojik, 81 jaar, echtgen. van H. Ertman. GELDERS VEENENDAAL EN EDERVEEN Geboren: Reina C., d. v. R. van Brum- melen en C. van Schoonhoven; Hendrik S., z. v. R. Simonsz en D. J. van de Heet- kamp; Dirk H., z. v. H. Bouman en C. J. Willemsen; Jan, z. v. G. van de Weerd en H. de Ruijter. RHENEN Geboren: Gabriella Johanna Maria, d. v. H. L. van Eldik en J. H. M. de Bruin; Gerritje Johanna Barendina, d. v. G. Houth en M. P. van Doorn; Ingold, d. v. O. E. Lentze en E. van Zeventer. Ondertrouwd: H. van Brakel en A. van Ingen. Overleden: Jan Wildeman. 72 jaar, ge huwd met G. Brienen. WOUDENBERG Geboren: Jacob Willem, z. v. W. J. de Leeuw en T. van Essen. RESTEREN Geboren: Hendrika Flora, d. v. P. Hoef- akker en G. J. Capelle; Wilhelmina, d. v. A. van de Kolk en M. van Ojen; Marinus, z. v. H. van Tintelen en G. J. de Wit; Dirkje Adriana, d. v. P. van de Sluis en A. Peters; Dirk Teunis, z. v. G. G. Hui berts en A. C. Verschuure; Amelia Cor nelia, d. v. G. G. Huiberts en A. C. Ver schuure; Johannis, z. v. J. Wevers en A. van Oort. Ondertrouwd: G. J. Nab en J. van der Jagt. Getrouwd: C. G. van Capel en J. van Eldik; G. A. Dekker en J. D. van Kleef; A. van Hattem en J. Roelofse; A. Boon en A. R. Overleden: Hendrika de Hoog, 82 jaar, wed. van E. Welvaart; Evertje Verwoert, 73 jaar; Cornelis Hendriksen, 81 jaar. MARKTBERICHTEN Eiermarkt: aanvoer 118.000 stuks. Prijzen van f 13.25 tot 14.per 100. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 75 stuks. Prijzen van 40.tot f 60.per stuk. Handel traag. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds Vroeg- indeweij, 5 uur ds Van de Pol. Julianakerk 9.30 uur ds Vos van Benne- kom, 5 uur ds Wisgerhof. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Wisgerhof, 5 uur ds Vroegindeweij. Veeneind 3 uur ds Van Wijngaarden woensdag 7.30 uur ds Middelkoop van Schiedam. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroegindeweij. Ned. Herv. Evang. „Sola Fide" 9 uur ds J. J. H. van de Rhee uit Amsterdam, jeugddienst, 10.30 uur ds Goedhart, 5.30 uur ds J. C. H. Blok van Utrecht. Ger. Kerk Kerkewijk 9 en 10.30 uur ds Van Enk, 5 uur ds Overduin. Ger. Kerk art. 31 K.O. 8.15 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 uur ds Jongeleen van Wageningen, 5 uur on bekend. Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 uur ds Kok. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Wuite van Utrecht. Leger des Heils zaterdag 10 uur heili- gingsdienst, zondag 12 uur zondags school, 6.45 uur openluchtsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof in de kerk aan de Nieuweweg en 7 uur Lof in de Salvatorkerk. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 en 5 uur dhr Romein van Vlaardingen. Herv. Gem. 10 uur ds J. Dijkstra, 5 uur ds N. Kooreman. Prot. Bond 10.30 uur ds D. Wolfson in „Het Wapen van Hardenbroek". Ger. Kerk 10 uur ds Overduin, 5 uur ds Van Enk. Ger. Gem. syn. 10 en 5.30 uur ds P. v. d. Bijl, dinsdag 7.30 uur ds P. v. d. Bijl. Ger. Gem. Plantsoen 10 en 5.30 uur lees dienst, dinsdag 7.30 uur ds Lichtenberg van Rotterdam. Oud Ger. Gem. 10 en 6 uur leesdienst. ELST Ger. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds De Vries van Driebergen, 6 uur ds IJsinga van Bar- neveld. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 uur ds Schram van Wageningen, 6.30 uur ds I. Schipper van Ede. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. 9.30 en 3 uur leesdienst, woensdag 7.30 uur ds Toes van Kinder dijk. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur dhr J. van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst, woensdag 7 uur dhr Slager van Sta- vernisse. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds H. v. d. Linden. Vrijz. Herv. 9.45 uur dhr E. C. Ninaber in lokaal „Bethel". Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds De Boer van Driessen. Ger. Gem. 10 en 6.30 uur dhr B. Roest. Ger. Gem. noodgeb. 10 en 6.30 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr J. M. Meijer van Veenendaal, 6 uur ds C. v. Viegen. VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur en op woensdag 30 april (Koninginnedag), Dr. J. H. Kets, Hoofdstraat, tel. 3056. RHENEN. Dr. Ch. H. Paris Jr., Heren straat, tel. 432. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Dr. A. C. Kars te Amerongen. tel. K 3434-273. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. S. T. Hey, De Klomp, tel. K 8387-200 SCHERPENZEEL Dr J. H. Renken, Hole- voetsplein, tel. K 3497-250. 7.00 uur Reveille. 9.4510.00 uur Luiden van de klok van de oude kerk op de Markt. 10.00 uur Officiële opening der feestelijkheden op de Markt door de edelachtbare heer A. Bakker, burgem. van Veenendaal. Aansluitend hieraan: Hijsen van de nationale driekleur op de Markt. Daarna: Samenzang van 2 coupletten van ons volkslied. Onmiddellijk daarna: Zang op de Markt door 4000 schoolkin deren onder leiding van de heer J. Dorrestijn. De kinderen worden met muziek van de plaatselijke muziekverenigingen van de scholen gehaald en, na afloop, weder teruggebracht. Traktatie in de scholen. 11.00 uur Standwerkersconcours op de Markt. Beroemde beroepsstandwerkers uit Amsterdam doen hun best om hun waren aan de man te brengen. Voor de beste prestaties worden prijzen uitgeloofd. 11.3012.30 uur De boerenkapel, samengesteld uit leden van de Ingense Harmonie, maakt op verschillende plaatsen in de gemeente muziek. 14.0015.00 uur Wielrennen voor jongens van 1115 jaar. 15.0016.30 uur Bromfietswedstrijd. 16.3018.00 uur Behendigheidswedstrijden met tractoren. Entreeprijs voor de gehele middag: 0,50 per persoon. Loketten open: 13.30 uur. Er is ook een loket naast de vroegere villa „Repos Ailleurs" bij de burgemeester J. H. van Schuppenbrug. De standwerkers werken des middags op het feestterrein. 14.00 en 16.00 uur Voor de kinderen twee voorstellingen, te geven door het Kindertheaterbureau Carla Flink te 's-Graven hage. Goochelen met en voor de jeugd, poppentheater, bellen- blaaswedstrijd, acrobatische clownerie, bromtollenwedstrijd en een spel, getiteld: „Barendje Bollebof". Entreeprijs: ƒ0,25 per persoon. De loketten gaan open: 13.30 uur. 14.30—16.00 uur Rolschaatswedstrijd voor jongens en meisjes tot 14 jaar op het Dr. Slotemaker de Bruïneplein en vlieger wedstrijd op een nader bekend te maken terrein. 14.30—18.00 uur De Boerenkapel uit Eist (U.) maakt op ver schillende plaatsen in de gemeente muziek. 15.30 uur Muzikale rondgang door de gemeente (zuid) door het Chr. Tamboers- en Pijperskorps „Prins Bernhard" met het Jeugdkorps „Prinses Marijke", o.l.v. de heer G. H. de Roo te Amersfoort. 20.00 uur Optreden van het gezelschap Adrie van Oorschot te Amsterdam. Als sluitstuk van deze feestelijke dag brengt u dit gezelschap een bont, voor ,elck wat wils' biedend programma, waaraan medewerking wordt verleend door Tinneke v. Leer, Ria Schmitz, Robert Sobels, Lex Goudsmit, Jo Hamilton, Justus Jesayes, Adrie van Oorschot en „De Spelbrekers". Voor de pauze een vrolijke revue, bestaande uit schetsen, lied jes goochelen, sprekende pop, sneltekenen, zang, voordracht en muziek, terwijl na de pauze een muzikaal blijspel in één bedrijf zal worden opgevoerd door het gehele gezelschap. De titel van dit blijspel is „Ik heb een huis voor u". Entreeprijzen: balkon ƒ2,50 per persoon. Beneden ƒ2,— p. pers. Verzuim niet deze vrolijke, beschaafde avond mede te maken. Kaartverkoop en plaatsbespreken 0,10 per persoon op woens dag 30 april a.s. van 10.00 tot 12.00 uur en vanaf 18.30 uur aan de zaal. Het salonameublement voor bovengenoemd blijspel is geheel belanggeloos ter beschikking gesteld door de Fa. C. Diepeveen, Hoofdstraat alhier. 20.0021.15 uur Populair concert in de gemeentemuziektent op de Markt door de Koninklijke Scheepjeswol Harmonie, o.l.v. de heer M. de Graaff te Amsterdam. 21.1522.30 uur Populair concert in de gemeentemuziektent op de Markt door de Veenendaalse Harmonie „Caecilia", o.l.v. de heer A. Tromp te Winssen. 23.00 uur Na afloop van bovenstaande feestelijkheden: Groot schitterend vuurwerk op het feestterrein aan de J. G. Sandbrinkstraat. Het allernieuwste op vuurwerkgebied. Entreeprijs: ƒ0,50 per persoon. Loketten open: 22.00 uur. Er is een grote consumptietent op het feestterrein. Men mag tussentijds het feestterrein niet verlaten. 19.45 uur Verzamelen bij de garage van de N.V. De Haas nabij het station. Bij het monument plechtige herdenking van hen, die voor de vrijheid van ons Vaderland, zowel hier als Overzee, streden en vielen. Gelegenheid tot het leggen van kransen en bloemen. De „stille tocht" zal voortaan eens in de vijf jaren worden ge houden. Medewerking verleent de Veenendaalse Harmonie „Caecilia", o.l.v. de heer A. Tromp te Winssen. De inwoners worden verzocht die avond om 18.00 uur de vlaggen zonder Oranjewimpel halfstok uit te steken. 20.30 uur Herdenkingssamenkomst in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Sprekers: de weleerwaarde heren Ds. R. Kok, Chr. Ger. predi kant alhier, Ds. C. J. Smelik, Ger. predikant (art. 31 K.O.) alhier en Ds. J. Vermaas, Ned. Herv. predikant alhier. Voorts verleent medewerking het Ger. kerkkoor o.l.v. de heer Kor Dijkstra. Organist de heer Gijsbert van Zanten. 20.00—22.00 uur Concert in de gemeentemuziektent op de Markt door de Koninklijke Scheepjeswol Harmonie, o.l.v. de heer M. de Graaff te Amsterdam. Dit concert eindigt met de Taptoe. V L A G T A L L E N Het bestuur.

De Vallei | 1958 | | pagina 2