Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Veenendaal vierde uitbundig feest Schoonmaak Fa. J. F. TAK WAAR IS DE VALLEI-RIKS? De eerste 90 van de 1500 prijswinnaars zagen de EXPO te Brussel Perfecte organisatie deed wandeltocht voor honderd procent slagen RENSWOUDE ACHTERBERG 32e jaargang VRIJDAG 2 MEI 1958 Nr. 33 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Goed Koninginnedagprogramma van Oranjedag S. BOS Agenda Hij is f 10.00 waard 2 AY 849499 Uitslagen van de wedstrijden op Koninginnedag Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Naar Brussel met de winkeliersvereniging Nummers kandidatenlijsten raadsverkiezing Herdenking van de gevallenen Ongeveer duizend wandelaars trotseerden regen en wind Districtswedstrijd Kon. Ned. Vereniging voor E.H.B.O. te Bilthoven De heer H. Wels t BEHANG meer dan 100 ver schillende stalen voorradig. Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van versohyning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs ƒ1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Een oranjezon in z'n beste humeur begroette burgemeester A. Bakker woens dagmorgen toen hij op de Markt het spreekgestoelte beklom om Koninginnedag 1958 te openen. Voordien waren de Veenendalers reeds opgewekt door de traditionele reveille door hoornblazers en een plechtig tintje kregen de feestelijkheden dit jaar door het luiden van de klok van de Oude Kerk op de Markt. Tegen 10 uur waren de ruim 4000 schoolkinderen reeds op de Markt samen gekomen, afgehaald door de Veenendaalse Harmonie „Caecilia", de Harmonie „Kunst Na Arbeid" uit Ingcn, de harmonie van de Kon. Scheepjeswolfabrieken en het Chr. Tamboers- en Pyperskorps „Prins Bernhard" met het jeugdkorps „Prinses Marijke". Onder enorme belangstelling schetste burgemeester Bakker het leven van Hare Majesteit Koningin Juiiana. Ver schillende hoogtepunten, zoals de twee mobilisaties en het verblijf van de Ko ninklijke Familie in Canada werden door burgemeester Bakker belicht. Burgemeester Bakker noemde het een voorrecht dat Nederland thans in vrede en in welvaren feest kon vieren, te meer daar ons land thans tot één van de weinige landen behoort, die nog een koning of een koningin hebben. In een telegram aan Hare Majesteit had burgemeester Bakker namens de gehele Veenendaalse bevolking geluk wensen overgebracht. Ik hoop dat Gods zegen op volk en vorstenhuis mag rusten, want aan die zegen is alles gelegen, zo besloot bur gemeester Bakker. Na het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus, begeleid door „Caecilia" zongen de oudere schoolkinderen o.l.v. de heer J. Dorrestijn enige vaderlandse liederen. De kleintjes brachten enkele kinderliedjes ten gehore. Het Rode Kruis, in ruime getale vertegenwoor digd, had handen vol werk. Veel kin deren werd het te machtig en zij moes ten worden weggedragen. Iets bijzonders voor Veenendaal was het standwerkersconcours. Een veel koppig publiek heeft zich vermaakt bij de verschillende stands en de stand werkers op hun beurt maakten goede zaken. Bram Polak uit Amsterdam, kam pioen standwerker van Nederland, bleek ook in Veenendaal de beste en sleepte met 67 punten de eerste prijs in de wacht. Tweede werd A. A. C. Lud- wig uit Apeldoorn en als derde en vier de kwam achtereenvolgens op de rang lijst Luuk Vonk en M. van Gelderen, beiden uit Amsterdam. Het mooie zomerweer bracht 's mid dags een talrijk publiek op het feest terrein bijeen. Hier waren wielerwed strijden voor jongens, bromfietsraces en behendigheidswedstrijden voor land- bouwtractoren. Ook de standwerkers waren wederom van de partij en - met een pittig stukje muziek - in een grote consumptietent - werd het een vrolijk en ongedwongen feest. Spannend waren de wielerwedstrijden en de bromfietsraces. De wielerwed strijden bestonden uit een afvalrace, een sprint en een achtervolging. Het grootste aantal deelnemers boekte de behendigheidswedstrijd met tractoren. Van heinde en verre kwamen de land bouwers om met elkaar de strijd aan te binden op een lang niet gemakkelijk parcours. Zo moesten de deelnemers ringsteken, beschuiten eten, met een ge koppelde aanhangwagen een gefingeer de garage binnenrijden en een „tonnen- proef" achterwaarts uitvoeren. Voor de jeugd werden op het Slot. de Bruïneplein rolschaatswedstrijden ge houden en op het voetbalterrein aan de Westersingel een vliegerwedstrijd. De jury van de vliegerwedstrijd, bestaande uit de heren T. van Beek, Adr. P. de Kleuver en D. Philips, had geen ge makkelijke taak, daar de wind groten deels verstek liet gaan. De vliegers werden daarom om hun stijgen beoor deeld. In het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan werden de kinderen vergast op twee voorstellingen van het kinder theaterbureau Carla Flink te 's-Gra- venhage. Er werd met en voor de jeugd gegoocheld, er was een poppentheater, een bellenblaaswedstrijd, acrobatische clowns, bromtollenwedstrijd enz. Met spanning werd het spel Barendje Bolle- bof door het jeugdig publiek gevolgd. De kinderen hadden een zeer geslaagde Horlogerie VEENENDAAL Luxor theater heden t.e.m. zondag „De machinist", maandag t.e.m. woensdag „De schat van Afrika", alleen donderdag de film „Blues". Zaterdag 3 mei, Veenendaal I D.I.O. '30 I Druten terrein Bergweg aanvang der wedstrijd 6 uur. RHENEN 15 mei, Internationale motorcross, de West-Europese kampioenschap pen zullen hier verreden worden. Aanvang 2 uur. Een jury bestaande uit de heren A. Middelhoven, W. A. J. van Son en W. F. ter Hoeven stond voor een moeilijke opgave om de capaciteiten te beoorde len. Voor de ouderen kwam 's avonds in het verenigingsgebouw aan de Eiken laan de in Veenendaal lang niet onbe kende Adrie van Oorschot voor het voetlicht. Het gezelschap, bestaande uit Tineke van Leer, Ria Schmitz, Robert Sobels, Lex Goudsmit, Jo Hamilton, Justus Jesayes, „De Spelbrekers" en Adrie van Oorschot bracht een zeer be schaafd en vrolijk programma. Voor de pauze bestond dit uit een vrolijke re- Sigarenmagazijn Brinkman in de Pa trimoniumlaan was ditmaal het adres waar de vorige Vallei-riks werd uit gegeven. Dc riks werd ook ditmaal niet gevonden. De nieuwe riks die hierdoor tot 10,00 in waarde is ge stegen draagt het nummer: Indien deze riks vóór a.s. donderdag 12 uur wordt bezorgd, ontvangt men direct de vinderspremie. CAECILIA DEELNEMER MARS CONCOURS TE DOORN. De Veenendaalse Harmonie „Caecilia" neemt op zaterdag 17 mei a.s. deel aan het marsconcours te Doorn. Het korps j komt uit met haar drumband in de afde ling Uitmuntendheid. Bij een eerste prijs zit er een promotie aan vast naar een overgangsklasse. Na het concours brengt „Caecilia" een concert met taptoe bij het Revalidatiecentrum aldaar. Tie sehiluer-iiuogstandwerkcr, de heer A. C. Ludwig vermaakt hier net publiek1 en behaalde de tweede prijs tijdens Koninginnedag 1958 middag. vue met schetsjes, liedjes, goochelen, sprekende pop, sneltekenen, zang, voor dracht en muziek, terwijl na de pauze een muzikaal blijspel in één bedrijf werd opgevoerd, getiteld „Ik heb een huis voor u" o.l.v. de heer A. Tromp uit Winssen. Tegelijkertijd concerteerden op de Markt de twee plaatselijke muziekkorp sen, n.l. de Harmonie „Caecilia" en de Harmonie van de Kon. Scheepjeswol fabrieken, o.l.v. de heer M. de Graaff uit Amsterdam Zoals gewoonlijk werden de feeste lijkheden besloten met een vuurwerk. Dit vuurwerk werd, in tegenstelling tot andere jaren vooraffgegaan door een openluchtbioscoopvoorstelling. Een enorm aantal aanwezigen volg den op het feestterrein de reis van Ko ningin Juliana en Prins Bernhard naar de West en het bezoek van het Engelse Koningspaar aan Nederland. Het vuurwerk, dat hierna werd af gestoken was wederom origineel en had verschillende nieuwe stukken. Een da verend slotaccoord gevormd door een gekroonde J met vele kleurige en knal effecten was het waardig besluit van deze Koninginnedag 1958. Wielerwedstrijden: Afvalrace: 1. E. A. van Viegen; 2. J. van Viegen en 3. J. H. Vonk, allen uit Amerongen. Sprint: 1. P. van Dijk, Veenendaal; 2. J. H. Vonk, Amerongen; 3. F. Drost, Vee nendaal. Achtervolging: 1. E. A. van Viegen, Amerongen; 2. J. Sukkel, Veenendaal; 3. F. Drost, Veenendaal. Bromfietsrace: 1. Gerritsen, Ederveen en 2. W. F. Spies, Veenendaal. Behendigheidswedstrijd landbouwtrac- toren: Lichte klasse: 1. E. van Eden; 2. B. Vonk; 3. Van Wakeren; 4. Braafhart, allen uit Veenendaal. Zware klasse: 1. J. G. Rauw; 2. D. van de Pest; 3. M. Roseboom, allen uit Vee nendaal; 4. W. van Laar, Achterberg. Vliegerwedstrijd: 1. Piet Hasselaar; 2. Willy Wijnen; 3. Gerard Hasselaar en 4. Aart Ooms. Rolschaatswedstrjjd: meisjes 8 t/m 11 jaar: 1. J. van Tuil; 2. T. Bergmeijer; meisjes 12 t/m 14 jaar: 1. G. Ebbers; 2. J. v. d. Besselaar; jongens 8 t/m 11 jaar: 1. W. van Walsem; 2. P. van Walsem; jon gens 12 t/m 14 jaar: 1. J. Vermij; 2 H. Heij Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 (8e lijst 24 april 1958.) De volgende nummers geven recht op een gratis reis naar Brussel voor twee personen: A A 01583, A A 04094, A B 08339, A B 09140, A C 02333, A C 04788, A C 04909, AC 07469, AD 05998, AE 06886, A F 01467, A F 09296, A G 03324, A G 06974, AH 06168, AH 09868, AJ 08676, AK 05346, A K 09293, A M 01224, A M 01386, AM 01951, AO 06000, AQ 05562, AQ 06580, A R 0.3466, A R 05082, A R 07689, AU 01831, AU 09479, AV 00970, AV 04941, A V 09430, AX 08199, AY 03101, AY 07502, BA 09371, BB 08580, BC 02206, B D 07976, B D 09245, B F 06229, BH 06360, BJ 00629, BJ 03087, BK 01063, B K 02918, B N 00735, B O 01930, B O 02273. Bovenstaande bónnen dienen zo spoe dig mogelijk ingeleverd te worden op het bureau van de V.W.V., Hoofdstraat 98, Veenendaal. De buslichting is geschiedt op donder dag 1 mei 1958 's avonds om 9 uur. (4e lyst 1 mei 1958) De volgende nummers geven recht op een gratis reis naar Brussel voor twee personen: AA 04570 AE 01943 AE 057112 AE 06963 AE 08708 AG 08991 AJ 01738 AJ 03965 AK 05674 AM 07609 AM 08658 AM 08801 AQ 08920 AS 04365 AU 01087 AV 00592 AV 01637 AW 01911 AX 07703 AX 07912 AY 01979 AY 07993 AZ 06416 AZ 07238 BA 06463 BB 00809 BC 09729 BD 02104 BD 08297 BE 03196 BG 00321 BH 03175 BJ 08200 BJ 09634 BK 03189 BK 06314 BL 01129 BM 02400 BN 01501 BN 09112 BO 04177 BO 09262 BS 04207 BS 09134 BU 07527 CA 01021 CA 06155 CA 09829 CC 00457. De volgende buslichting is donderdag 8 mei 1958 des avonds om 9 uur. Het centraal stembureau voor de ver kiezing van de leden van de raad der ge meente Veenendaal, bestaande uit burge meester A. Bakker, voorzitter en de he ren: Ant. de Ruiter, C. N. van Kuijk, Joh. van Hardeveld en G. J. van Deelen, leden, heeft in een zitting op maandag avond j.l. de nummering van de kandi datenlijsten voor de komende raadsver kiezing vastgesteld. Door de volgende partijen werd een verzoek om voorkeurnummering inge diend: A.R., P.v.d.A., C.H.U. en S.G.P. Een dergelijk verzoek kunnen uitslui tend de partijen indienen, welke reeds zitting hebben in de huidige gemeente raad. De verzoeken van de A.R., de C.H.U. en P.v.d.A. waren alle getekend door vijf zitting hebbende leden. Bij loting werden de nummers voor deze drie partijen als volgt vastgesteld: 1. P.v.d.A., 2. C.H.U. en 3. A.R. De S.G.P. kreeg automatisch nummer 4 op een verzoek van twee zittingheb bende leden. De overige partijen, de K.V.P. en de V.V.D. ontvingen, na loting, resp. nr. 5 en 6. Op zaterdag 3 mei a.s., 's avonds 8 uur precies, zal in het gehele land twee minuten stilte worden in acht genomen, ter eerbiedige nagedachtenis aan hen, die in de strijd voor de vrijheid van ons vaderland, hier en overzee, stre den en vielen. Ook in onze gemeente zal deze stilte worden in acht genomen. De aanvang en het einde van deze stilte zal door de sirenes van het gemeentehuis en de gasfa briek worden aangegeven. De z.g. „stille tocht" van het gemeentehuis naar het monu ment bij het station wordt dit jaar niet gehouden. Deze zal in het vervolg eens in de vijf jaren plaats vinden. Plaats van samenkomst is nu: des avonds kwart voor acht voor garage De Haas tegenover het monument. Van kwart voor 8 tot 8 uur is er gelegenheid tot het leggen van kransen en bloemen. Om precies 8 uur begint de stilte, die duurt tot twee minuten over 8. Eventueel is er na de stilte nog gelegenheid tot het leggen van bloemen, waarna de plechtigheid zal worden besloten met het spelen door de Veenendaalse Harmonie „Caecilia" van één couplet van het Wilhelmus. Daarna wordt in het Vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan om half negen een herdenkings samenkomst gehouden, die een nationaal karakter zal dragen. Dit jaar zullen spreken de wel eerwaarde heren Ds. J. Vermaas, ned. herv. predikant, Ds. D. van Enk, geref. predikant en Ds. R. Kok, chr. geref. predikant, alhier. Medewerking verleent het ger. kerkkoor onder leiding van de heer Kor Dijkstra. Organist is de heer Gijsbert van Zanten alhier. De inwoners worden verzocht die avond om 6 uur de vlaggen zonder oranjewimpel halfstok uit te steken. Er wordt een beroep op de in woners gedaan eraan mede te werken, dat het op de weg én bij en om het monument bij het sta tion die avond volkomen rustig en stil is. Alleen in volkomen orde, rust en stilte eert men zijn doden het best. De eerste Veenendalers hebben de We reldtentoonstelling in Brussel gezien op kosten van de Veenendaalse Winkeliers vereniging. Vrydag j.l. om half zeven vertrokken twee prachtige touringcars van de N.V. De Haas naar Brussel met de eerste prijswinnaars. Dc eersten van de 1500 prijswinnaars, die in dc loop van deze zomer met VWV naar Brussel gaan. Voor het vertrek was het de voorzitter van „Handel en Nijverheid", de heer Ant. de Ruiter, die op dit vroege morgenuur de gelukkigen een zeer prettige dag toe wenste. De reis stond onder leiding van de ad ministrateur van de V.W.V., de heer B. van de Pol, die tijdens de reis de deel nemers uitvoerig inlichtte over deze ten toonstelling, zodat de deelnemers, voor dat zij de poorten van de Expo binnen traden, reeds een goede indruk hadden van wat zij te zien zouden krijgen en wat zij te zien kregen naar juiste waarde wis ten te schatten. Bovendien gaf de heer Van de Pol waardevolle tips wat men doen kon en wat men beter laten kon. Te precies 9 uur werd de Belgische grens bereikt, waar het oponthoud slechts zeer kort was. De bussen arriveerden om 10 uur in Antwerpen, waar op de Keizers- lei uitgestapt werd en aan de VWV-gas- ten een kop koffie werd aangeboden in Keizershof. Men was daar op de komst van de Veenendalers reeds voorbereid, zodat de tafeltjes reeds gereed stonden en de koffie binnen vijf minuten geser veerd was. Te half twaalf draaiden de bussen de enorme parkeerplaats bij de Expo op. Met een speciale tram werd daarna de imposante ingang van de Expo bereikt, en stapten de 90 deelnemers de wonder lijke wereld van de Expo binnen. Onder leiding van de heer Van de Pol werden OPENBARE LESSEN VAN DE CHR. TECHNISCHE SCHOOL. 24 en 25 april werden in de Chr. Tech nische school (Talmaschool) de jaarlijkse openbare lessen gehouden. Hoewel de huisvesting zeer moeilijk is de leerlingen zijn verspreid over drie gehouden bleek ons dat dit feit aan de resultaten niet de minste afbreuk had gedaan. Een keur van werkstukken, die de leerlingen in het afgelopen jaar ver vaardigd hadden, was op aantrekkelijke wijze tentoongesteld. Beide avonden wer den druk bezocht door ouders en andere belangstellenden Bij informatie bleek ons, dat de aan gifte van leerlingen voor de nieuwe cur sus, welke is opengesteld tot 1 mei, zeer groot is. De overweldigende belangstelling voor de beide avonden toont wel aan, dat het technisch onderwijs in een zeer grote be hoefte van Veenendaal en omstreken voorziet. Bijna duizend moedige tippelaars meldden zich zaterdagmiddag bij de Hollandia tricotagefabriek, voor de start van de districtwandeltocht, onder auspiciën van de afdeling midden-Nederland van de N.C.W.B., georganiseerd door de wandel verenigingen Hollandia-Trico, Schcepjcswol en Pchave. Het welslagen van deze tocht is voor een groot deel te danken aan de prima organisatie, waardoor het o.a. kon voorkomen, dat in een tijdsbestek van drie kwartier alle wandelaars de straat op waren. Onder de deelnemers, die over een 10 km: groot aantal groepen waren verdeeld, merkten we naast de bekende Veenen daalse verenigingen en scholen, ook di verse verenigingen van buiten Veenen daal op, zoals Valkenheide, Woudlopers uit Amerongen, Vrolijke Zwervers uit Opheusden, Rijnkanters uit Eist, Hole- voeters uit Scherpenzeel, Trekvogels uit Overberg, Rijksobservatiehuis uit Zeist, Jongensgroep Samuel uit Wijk bij Duurstede en niet te vergeten de Val leitrekkers uit Achterveld, die zelfs nog een drumband hadden meegebracht, die de wandelaars wegbracht en ze later ook weer binnenloodste. Het uitgezette parcours, dat voor een groot deel over de heerlijkheid Pratten- burg liep, was prachtig, terwijl ook het controle-apparaat en de politie-afzet- ting tot in de puntjes verzorgd waren. Doordat het weer, dat zich 's mor gens nog al troosteloos liet aanzien, in de middaguren wat opknapte, werd het voor het overgrote deel van de wande laars een genotvolle middag, waar zij nog lang met pleizier aan zullen terug denken. Jammer dat zich tijdens de tocht toch nog een minder prettig voorval voor deed, waar echter de organisatoren vol komen buiten staan. Dit voorval speelde zich als volgt af: Zoals gezegd had het in de morgen uren flink geregend. Hierdoor waren op sommige plaatsen nog al grote plas sen ontstaan. Zo was het ook op de Slaperdijk, die in het parcours was op genomen. Toen de wandelaars op deze dijk liepen, kwam er een bestelwagen van een bekende stomerij, daar met grote vaart langs de groepen jagen, zonder op de tekens te letten, die de bestuurder verplichte om vaart te min deren. Juist bij de in keurig witte uni formen gestoken wandelaars van S.K.F. raasde deze wagen door een grote plas, wat tot gevolg had, dat deze tippelaars tot aan hun nek toe onder de modder binnenkwamen. Wij hebben maar één woord voor deze handelswijze: misse lijk. Na het volbrengen van de tocht, ging aan de finish natuurlijk de belangstel ling uit naar de prijswinnaars, waarbij onder luid gejuich de bekers en lau wertakken in ontvangst werden geno men. De prijsverdeling luidde als volgt: 1. Woudlopers, Amerongen 2. S.S.S., Veenendaal-zuid 3. Paasbergschool, Ede 15 km: 1. V.G.L.O.-school, Veenendaal 2. Valkenheide 3. Valleitrekkers, Achterveld 4. V.G.L.O.-school, Veenendaal 20 km: 1. Valkenheide 2. Neveda, Veenendaal 3. Ritmeester, Veenendaal Vermelding verdiend nog, dat de or ganiserende verenigingen, die buiten mededinging naar de prijzen meeliepen, bij de 20 k.m. behaalde n.l. Scheepjes wol het hoogste aantal 677, terwijl in de 15 km de Hollandiameisjes met 665 punten de hoogste plaats bezette. Zo waar een keurige prestatie. 736 P- 716 P. 709 P- 663 P. 660 P- 642 P- 619 P- 672 P- 670 P- 645 P- Op de zaterdag 26 april gehouden dis trict's wedstrijd, van het district Utrecht der Kon. Ned. Ver voor E.H.B.O. behaal de de afdeling Veenendaal de Eerste prijs Dit betekent dat zij op zaterdag 17 mei a.s. het district moet vertegenwoordigen op de Nationale wedstrijd te Hengelo (O). De ploeg bestond uit: mej. C. v. Kessel, mej. E. Onderstal en de hr. E. Scherren- burg. Leidster was mej. C. v. Kessel. De uitslag was als volgt Ploeg 282 punten 205 punten 199 punten 194 punten 103 punten Veenendaal Harmeien Utrecht Baarn Mijdrecht Leider 92 pnuten 76 punten 76 punten 61 punten 37 punten GEVALLEN EN ARM GEBROKEN Mevrouw v. d. L.-Sl. kwam maandag j.l. achter haar woning aan de Boslaan te valen en brak een arm. Nadat dokter J. H. Kets de eerste hulp had verleend werd zij aanvankelijk naar het Julianazieken- huis, doch later weer naar haar woning teruggebracht. daarna eerst de belangrijkste paviljoens bezichtigd. Een enorme sensatie was het Cinerama in het Amerikaanse paviljoen. In de verschillende paviljoens gaf de heer Van de Pol nadere toelichtingen. De deelnemers kregen daarna gelegen heid op eigen gelegenheid de tentoonstel ling te bezoeken en met een treintje het gehele tentoonstellingsterrein te bezichti gen. In de avonduren konden de Veenenda lers nog enige tijd genieten van de in drukwekkende verlichting van de ten toonstelling, met zijn vele fonteinen en feeërieke verlichting. Zonder enige uitzondering waren allen weer om kwart over negen in de grote ontvangsthal aanwezig. Men wisselde elkaar over en weer de wederwaardighe den van deze dag uit en er was maar één conclusie te trekken: het was overweldi gend mooi. Men had deze dag iets gezien wat jarenlang in herinnering zal blijven. In een opgewekte stemming werd de thuisreis aanvaard, die in Breda even werd onderbroken voor een .afzakkertje'. Negentig enthousiaste prijswinnaars kwamen weer in Veenendaal terug. Dank zij een goede organisatie hebben zij een uitstekende indruk van de Wereldten toonstelling gekregen. Deze reis heeft wel aangetoond, dat men een gelukkig mens is, als men met de VWV naar Brussel mag gaan. Afgelopen nacht is in het Prot. Chr. Streekziekenhuis te Bennekom overleden, de heer H. Wels. De heer H. Wels, die de leeftijd van 71 jaar bereikte was een bekende en ge ziene figuur in Veenendaal. Ruim 40 jaar was hij onderwijzer bij het Chr. onder wijs, waarvan sedert 1 maart 1910 aan de Vrije Chr. school aan de Nieuweweg al hier (Juliana van Stolbergschool). Op 1 januari 1948 ging de heer Wels met pensioen en werd toen benoemd tot secre taris van de Adviescommissie Woonruim te, welke functie hij bijna 10 jaar be kleedde. Daarnaast was de overledene geduren de 36 jaar secretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim. De heer Wels verwierf door de jaren heen vooral bekendheid als leider van de „kinderzang" op Koninginnedag. Als zo danig trad hij tientallen jaren in Veenen daal op. De teraardebestelling zal plaats vinden op dinsdag 6 mei a.s. op de algemene be graafplaats te Veenendaal. HERDENKING GEVALLENEN Blijkens bekendmaking van de bur gemeester zal de herdenking van de ge vallenen op 3 mei a.s. zich in Renswou de bepalen tot een z.g. „stille tocht" naar het monument aan de Dorpsstraat. Het verzamelpunt is wederom het ge meentehuis en een ieder wordt ver zocht daar des avonds te uiterlijk 7.40 uur aanwezig te willen zijn. Te 8 uur precies zal twee minuten stilte in acht worden genomen, waar van het begin en het einde worden aan gegeven door de brandweersirene. Tijdens de herdenking worden geen toespraken gehouden, terwijl na het ge meenschappelijk zingen van het Wilhel mus een ieder gelegenheid ontvangt bloemen bij het monument te leggen. Op deze datum zullen na des namid dags 6 uur geen openbare vermakelijk heden worden gehouden, terwijl alle neringdoenden is verzocht hun zaken na 6 uur te sluiten. Aan de burgerij is verzocht op dit uur zoveel mogelijk de vlag halfstok uit te steken en deze des avonds weer in te halen. OOIEVAAR GESIGNALEERD. Maandagmorgen j.l. heeft een ooievaar het nest in de Meent te Achterberg met een bezoek vereerd. Nadat hg enige tyd op het nest had zoek gebracht vertrok hij in Z.W. richting. Er wordt nu met spanning gewacht of er twee ooievaars naar het nest zullen terugkeren. UITSLAG VERKEERSEXAMEN. Bij het vrijdag j.l. gehouden verkeers- examen onder auspiciën van het verbond van veilig verkeer slaagden 33 van de 34 candidaten van de openbare lagere school alhier. De meisjes Teuni van Lienden en Marietje van Appeldoorn slaagden beiden foutloos, waarvoor zij van het Verbond nog een cadeautje ont vingen. De overige geslaagden zyn jon gens: G. J. v. Laar, J. v. Daalen, G. v. Dyk, B. Treffers, C. de Jong, W. Klaas- sen, C. v. Roekei, J. v. d. Westeringh, A. v. d. Brink, W. v. Appeldoorn. Meisjes: A. v. Lienden, G. Lodder, G. Rrjksen, A. v. Wijk, D. v. d. Scheur, M. Berck, W. v. Laar, G. v. Dolderen, J. Lodder, C. v. d. Wetering, M. v. d. Haar, M. Rosenboom, N. Hijnekamp, M. v. Lent, N. Cornelis- sen, M. Scheer, H. Gerrits, M. Gerrits, I. Cijnssen en J. Wortman. Gloria waterverf. Plasticwaterverf (geeft niet af) lakverf. Zeemleer, Sponsen, Vlin- derwasetc. etc. Hoofdstraat 106, Veenendaal, Tel. 2576 Apoth. ass. Drogist

De Vallei | 1958 | | pagina 1