Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken D e Wereld van WEEK-tot-WEEK r Retour derde New-York Kruideniers, Slagers en Kappers verzoeken vakantie regeling WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Schoonmaak Fa. J. F. TAK r Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Voor dc raadsvergadering van a*s* woensdag Schoolzwemmen Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Agenda Hij is 12,50 waard Hoofdstraatbewoners dragen toch grond over Met de V.W.V. naar Brussel Naar Brussel RH ENEN voor 1400,- oversteek in 7 uur ELST OVERBERG S. BOS SCHERPENZEEL BEHANG meer dan 100 ver schillende stalen voorradig. 32e jaargang VRIJDAG 9 MEI Nr. 35 Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Redactie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent B. en W. staan er verre van symphtiek tegenover Ofschoon de meerderheid van het Veenendaalse college van B. en W. verre van sympathiek tegenover verplichte vakantieregelingen staat, krijgt de gemeenteraad a.s. woensdagavond toch een drietal verzoeken om vakantieregelingen te verwerken. Naar de mening van B. en W. wordt er teveel van overheidswege geregeld. Toch hebben zij gemeend de raad te moeten voorstellen de verzoeken van de kruideniers, de slagers en de kappers in behandeling te nemen en de gevraagde regelingen in het leven te roepen, omdat: a. de overgrote meerderheid in de diverse branches zelf om een ver plichte vakantieregeling verzoekt; b. van de zyde van de Kamer van Koophandel, noch van de zijde van de gehoorde vrouwenorganisaties daartegen bezwaren bestaan. Van de plaatselijke afdelingen van de vrouwenorganisaties, aan wie werd verzocht advies over de vakantierege lingen te willen uitbrengen, deelde het bestuur van de afdeling Veenendaal van de N.V.V. Vrouwenbond het ge meente bestuur mede met de voorstel len akkoord te kunnen gaan. B. en W. schrijven in hun voorstel niets over ontvangen meningen van andere vrou wenorganisaties. Hieruit moeten wij concluderen, dat deze het met een stil zwijgen hebben afgedaan, hetgeen niet temin ook toestemmen betekent. De mogelijkheid tot vaststelling van een verplichte vakantieregeling voor door de gemeenteraad aan te wijzen groep winkels is neergelegd in de Win kelsluitingswet. De vast te stellen vakantieregelingen zullen slechts voor één jaar gelden, dus in dit geval voor 1958. Volgens de voorgestelde verordening gaan de kruideniers in drie groepen met vakantie, n.l. van 14 t.m. 19 juli, van 21 t.m. 26 juli en van 4 t.e.m. 9 augustus. Van de slagers gaat de ene helft met vakantie van 21 t.m. 26 juli en de andere helft van 28 juli t.m. 2 augustus. De vakanties van de dames- en herenkappers zijn verdeeld over 6 weken, vallende in de maanden juli augustus en de eerste week van sep tember. Alle betrokken bedrijven zijn in de verordening met name genoemd. Zij ziin verplicht om in de hun toegewezen begint a.s. maandag Met ingang van a.s. maandag is het „Bergbad" iedere morgen weer bevolkt met zwemmende en zwemmen lerende leerlingen van de Veenendaalse scholen. Op die datum vangt n.l. het bekende schoolzwemmen weer aan en zullen 1800 leerlingen van de twee hoogste klasse der lagere scholen en de ulo scholen weke lijks een bezoek brengen aan het „Bergbad". Er wordt in schoolverband gezwommen van maandag- tot en met vrijdagmorgen. Voor dit schoolzwemmen is een uur per week per leerling uitgetrokken. Hiervan wordt een half uur les gegeven, terwijl de resterende tijd nodig is voor vervoer e.d. Voor dit vervoer zijn bussen gecharterd van de N.B.M. Een klein gedeelte gaat per rijwiel naar het bad. De lessen staan onder leiding van bad meester J. W. Rompes, die hierin wordt bijgestaan door verschillende instructeurs. De kosten van het schoolzwemmen worden gedragen door de gemeente Vee nendaal. De Stichting Natuurbad „Berg bad" ontvangt per kind een vergoeding. De datum waarop het zgn. afzwemmen zal plaats vinden is nog niet definitief vastgesteld. De commissie voor de licha melijke opvoeding in schoolverband moet zich hierover nog beraden. In ieder geval zullen de examens op een vroeger tijd sstip dan vorige jaren worden gehouden, zo mogelijk nog vóór de zomervakantie. DAG verschynt „DE VALLEI" in de week van 12 tot 17 mei a.s. ALLEEN op vrijdag 16 mei. H.H. adverteerders en correspon denten worden vriendelijk ver zocht hun copie voor dit nummer zo mogelijk a.s. dinsdag, doch uiterlyk woensdagmiddag vóór 12 uur v.m. op ons bureau te wil len bezorgen. Redactie Veenendaals en Rhenens Nieuwsblad „De Vallei" VONK'S TOERBUS KREEG EERVOLLE VERMELDING De fa. R. Vonk alhier heeft tijdens een in Den Bosch gehouden concours d'elegance voor toerbussen een eervolle vermelding verworven. De fa. Vonk nam aan het concours deel met een nieuwe DAF-bus. Voor de winnaars van dit concours, dat uitgaat van de Federatie van Ne derlandse Organisaties voor Personen vervoer waren beschikbaar drie prijzen en drie eervolle vermeldingen. Er wa ren in totaal 79 deelnemers. Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 VEENENDAAL Luxor theater heden t.e.m. maan dag „De liefdesroman van een ko ningin", dinsdag t.e.m. donderdag „Koning der manege" Zaterdag 10 mei, onderl. polowedstrijd V.Z.C.- heren, aanvang 7.15 uur. Dinsdag 13 mei hoopt Ds. J. C. van Raven- swaay in de Chr. Ger. kerk een tijdrede te houden, aanvang 7.30 uur. Woensdag 14 mei, muzikale rondgang van de Veenendaalse harmonie „Caecilia". vakantieweek de zaak te sluiten. Uitbreiding van de R.K. Salvatorschool Het R.K. schoolbestuur wil haar Sal vatorschool aan de Patrimoniumlaan met twee lokalen uitbreiden. Hiervoor is de medewerking van de gemeente verzocht. B. en W. stellen voor deze medewerking te verlenen aangezien het verzoek aan de door de lager-onderwijs- wet gestelde eisen voldoet. De school telt thans vier lokalen en 147 leerlingen. Bij dit aantal zijn vier onderwijzers vereist; de ruimte is dus thans voldoende. Echter, voor het nieu- weschooljaar dat aanvangt op 1 sep tember zijn reeds 29 nieuwe leerlingen ingeschreven, terwijl ongeveer 10 leer lingen de school in augustus zullen ver laten. Het aantal leerlingen wordt dan derhalve ongeveer 166. Dit is het grens- getal, waarbij vijf onderwijzers zijn vereist, zodat dan 5 lokalen nodig zijn. Verder zal het aantal leerlingen binnen enkele jaren stijgen tot boven 211, bij welk aantal 6 onderwijzers zijn vereist en derhalve ook zes leslokalen nodig. De uitbreiding overschrijdt dan ook volgens B. en W. niet de normale eisen. Hoewel echter de lokalen op de ur- gentielijst zijn geplaatst zal het niet mogelijk zijn op korte termijn aan de bouw te beginnen, aangezien de ge meente niet de beschikking heeft over de nodige financieringsmiddelen op lange termijn. Door deze uitbreiding zal aanschaf fing van meer meubilair noodzakelijk worden, n.l. voorlopig voor 15 leerlin gen. Deze voorziening vraagt een uit gaaf van 890,B. en W. stellen de raad voor ook deze medewerking te verlenen. Chr. kleuterschool vraagt kleutersets. Het bestuur van de Chr. kleuter school Hoofdstraat 116 vraagt mede werking voor de aanschaffing van nieuwe kleutersets. Dit omvat in totaal 54 tafeltjes en 80 stoeltjes. Kosten rond 2300,—. Ook dit verzoek voldoet aan de eisen en B. en W. merken hierbij het volgen de op. In twee lokalen van de school staan nog banken. Banken zijn even wel, ingevolge het bouwbesluit kleuter onderwijs, schadelijk voor de gezond heid van kleuters, op grond waarvan vervanging door tafeltjes en stoeltjes noodzakelijk is. Ook hier kan de gemeente in verband met de investeringsbeperking niet di rect financieren. Het schoolbestuur zal dit daarom voorlopig zelf doen. Verder wordt voorgesteld aan de heer J. van der Walle eervol ontslag te ver lenen als lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim, in verband met diens benoeming als hoofd van een 0.L.-school te Zeist. Ter vervulling van de hierdoor ont stane vakature hebben B. en W. de vol gende aanbeveling opgemaakt: 1. J. A. van der Does, hoofd van de O.L. school alhier. 2. J. H. Boer, onderwijzer aan de O.L. school alhier. JAARLIJKSE INZAMELING VAN HET RODE KRUIS De voorbereidende werkzaamheden voor de jaarlijkse inzamelingsactie voor het Ned. Rode Kruis zijn ook in Veenen daal momenteel reeds in volle gang. De actie zal dit jaar worden gehouden van 27 mei tot en met 7 juni a.s. en wordt besloten met een straatcollecte op zater dag 7 juni. Het verloop van de inzameling zal weer dagelijks te volgen zijn op de bekende thermometers, welke op verschillende plaatsen in de gemeente zullen worden aangebracht. HENRI DUNANT-IIERDENKING De geboortedag van de stichter van het Rode Kruis, Henri Dunant, werd over de gehele wereld op 8 mei herdacht. De Veenendaalse afdeling van het Ned. Rode Kruis bezorgde ter gelegenheid hiervan bij vele chronische zieken een versnapering. Muzikale rondgang „Caecilia" De Veenendaalse harmonie „Caecilia" zal op woensdagavond 14 mei a.s. een muzikale rondgang maken door Vee nendaal. Hoofdstraatwinkeliers komen op voor bekeurde klanten De Hoofdstraat is nog steeds afgesloten voor alle verkeer. Ondanks dit rijverbod zijn er toch nog velen, die, onbewust van een overtreding, op de fiets stappen en van de ene winkel naar de andere ped delen. Er zijn dan ook de afgelopen dagen in de Hoofdstraat de nodige bekeuringen gevallen. De winkeliers van de Hoofdstraat nu, hebben zich het lot van deze bekeurde mensen aangetrokken, want, zo redeneren zij, het is wel een beetje sneu, dat onze klanten, die ons door dik en dun trouw blijven en de opgebroken Hoofdstraat op de koop toe nemen, op de bon worden gezet. Hoewel anderzijds deze winkeliers van mening zijn, dat het optreden van de po litie volkomen juist en correct is, hebben zij toch woensdagmorgen een deputatie afgevaardigd naar de burgemeester. Tijdens dit onderhoud zijn de moeilijk heden besproken. Hoewel ook de burge meester, als hoofd van de politie, de moeilijkheden begreep, bleek het onmo gelijk de bekeuringen in te trekken. De winkeliers zinnen nu op een andere oplossing, waarover wij u binnenkort nader hopen in te lichten. De vorige Vallei-riks werd uitge geven bij brood- en banketbakke rij Renselaar, Munnikenweg te Veenendaal en is niet gevonden. Hierdoor is de waarde van de nieuwe riks gestegen tot 12,50. De nieuwe riks draagt het rode nummer B 462150 Indien men deze vóór a.s. donder dag 12 uur v.m. op ons bureau be zorgt, ontvangt men de vinders premie Twee van de drie halsstarrige Hoofd straatbewoners, die om bepaalde redenen weigerden de grond voor hun woningen aan de gemeente Veenendaal over te doen, hebben vanmorgen te kennen ge geven deze stroken, Ier breedte van het trottoir, toch voor één gulden per vier kante meter aan de gemeente te zullen verkopen. Van de zyde van de gemeente is onmid dellijk opdracht gegeven om voor deze woningen het trottoir weer in orde te maken. Zoals bekend had de gemeente als „tegenmaatregel" het trottoir voor deze percelen laten verwijderen. Rest dus nog één „zandbak" in de Hoofdstraat, want er is nog steeds één weigeraar. 5e Rjst 8 mei 1958 De volgende nummers geven recht op een gratis reis naar Brussel voor twee personen: AE 08581 AG 06434 AK 06505 AL 00711 AM 08105 AR 05498 AS 05687 AX 05568 AX BF BR BT BU BZ CB CF CK CP 06080 02054 01445 01697 07805 05965 04831 02754 00294 08868 AW 02870 AW 03066 BB 08128 BK 01551 BM 00947 BM 06103 BR 05389 BR 05799 BR BT 03139 BT 04091 06087 BT BZ CB CC CJ CP CR 08033 07861 03438 03684 09672 06886 00616 05267 03139 BT BW 06443 BY BZ 07869 CB 01901 CB 07349 CB 07618 CG 07039 CJ 00723 CN 02445 CN 08123 CR 01417 CR 04499 CV 07750 Bovenstaande bonnen zo spoedig moge lijk inleveren op het bureau van de VWV Hoofdstraat 98, Veenendaal. De volgende buslichting is de EXTRA buslichting op maandag 12 mei a.s. des morgens om 9 uur. met de winkeliersvereniging In de eerstkomende weken zal het hoog tepunt vallen van de winkeliersactie „Met V.W.V. naar Brussel". In de komende veertien dagen zullen n.l. r.iet minder dan 400 personen in aanmerking komen voor een reis naar de Wereldtentoon stelling. Behalve een mars van de gymnastiek vereniging „Sparta" op zaterdag 17 mei a.s. heeft het programma geen verdere bijzonderheden en ook de winkelsluiting blijft normaal. De bussen zullen nu als volgt worden geledigd: maandag 12 mei, 's morgens om 9 uur woensdag 14 mei, nvonds om 9 uur maandag 19 mei v vonds om 9 uur donderdag 22 'menavoiicis om 9 uur In Leiden is een eeuwenoud ambacht nog in ere. De heer I. P. Opdam en zijn knecht, twee leden van de nog steeds kleine groep beoefenaren van het vrij wel geheel in onbruik geraakte am bacht rietdekken, zijn op het ogenblik bezig met het herstel van de rieten be kleding van de houtzaagmolen „De Herder" te Leiden, welke kortgeleden een eeuw bestond. De werkzaamheden zullen 5 a 6 weken in beslag nemen. Links: deze foto toont de heer Obdam Links: dhr. Obdam en zijn knecht aan het werk. Rechts: molen met rietdekker. COMMISSIE LICHAMELIJKE OPVOEDING IN SCHOOLVERBAND INGESTELD Op verzoek van de rijksconsulent voor de lichamelijke opvoeding in de inspectie Utrecht-Amersfoort is in Veenendaal sa mengesteld een commissie voor de licha melijke opvoeding op de scholen. Het doel van deze commissie zal zijn het meer ge organiseerd voorbereiden en uitvoeren van sport in schoolverband. Om tot de instelling van deze commis sie te komen waren woensdag j.l. de hoof den van scholen door burgemeester A. Bakker voor een vergadering met ge noemde rijksconsulent bijeengeroepen. De commissie werd ter vergadering sa mengesteld en door de burgemeester ge ïnstalleerd. Zij zal bestaan uit de heren G. Wijnmaalen (hoofd Chr. school voor Praktische vorming - V.G.L.O.), J. Breet, (hoofd Willem de Zwijgerschool - V.G. L.O.), E. van Asselt (leraar lichamelijke opvoeding Kon. Julianaschool - U.L.O., H. B. Jongejans (leraar lichamelijke op voeding Herv. U.L.O.), J. A. van der Does (hoofd o.l. school), E. Hopman (Joh. Cal- vijnschool) en J. Horst (Rehobothschool). De commissie zal o.m. een adviserende taak hebben in alle zaken de lichamelijke opvoeding in schoolverband betreffende. De eerste regelingen welke zullen wor den getroffen behelzen het schoolzwem men en de organisatie van schoolsport- dagen. Op dinsdag 13 mei a.s. komt de commis sie voor het eerst bijeen, o.a. ter benoe ming van een voorzitter. Als secretaris is aan de commissie toegevoegd de heer A. Stomphorst. Het secretariaat is geves tigd op de gemeentesecretarie. JEÜGDCONCF.RT CHRISTEÏ IJKE HUISHOUDSCHOOL Voor de laatste maal in dit seizoen werd maandag j.l. een jeugdconcert ge geven voor de leerlingen van de Chr. Huishoudschool alhier. Uitgevoerd werd het zangspel „De Telefoon" van C. Me- notti, in de Nederlandse vertaling. De uit voerenden waren: Ank Reinders, sopraan Tabe Bas, bariton en Johan Patist, piano. OPBRENGST COLLECTE „SONNEVANCK" De opbrengst van de onlangs in Vee nendaal gehouden collecte voor het sana torium „Sonnevanck" bedraagt 1727,50. Het collectecomité verzoekt ons haar dank over te brengen aan allen die aan het welslagen van deze inzameling heb ben medegewerkt. Winkels a.s. woensdag tot 6 uur open In verband met de Hemelvaartsdag zullen de winkels te Veenendaal a.s. woensdagmiddag tot 6 uur geopend zijn. KRIKKE WEET HET. Het beertje Krikke, eigendom van de Nederlandse televisie-jeugd en gast in Ouwehands Dierenpark, weet precies wanneer het bedtijd is. Overdag verblijft Krikke met zijn broertje Mikke in een ruim hok in het leeuwenhuis. Omdat dit huis echter onverwarmd is, moeten de twee jonge beren 's avonds worden over gebracht naar één der prettig verwarmde apenhuizen. Krikke weet heel precies hoe dat alles in zijn werk gaat. Als de oppasser des het slaapvertrek te brengen, staat Krik ke al klaar bij de uitgang van het dag verblijf. En gehoorzaam wandelt hij daarna achter de oppasser aan of loopt zelfs al op eigen houtje in de richting van het apenhuis als de verzorger Mikke daarheen moet leiden, omdat Mikke min der gehoorzaam is en graag probeert aan het wakend oog van de oppasser te ont snappen. avonds verschijnt om hem en Mikke naar (Van onze correspondent.) NEW YORK (T.E.P.). De Amerikaan se Luchtvaartmaatschappijen steken ka pitalen in het straalvliegtuig. Zij willen een stevige concurrentiepositie hebben ingenomen tegen de tijd, dat dit type de commerciële luchtvaart verovert. Over een paar jaar, in 1960 al is het zover, dat AmsterdamNew York niet meer tijd kost dan de sneltrein Amsterdam Parijs: een uur of 6 7. In totaal hebben de Amerikanen een paar honderd straal vliegtuigen in bestelling. Geschat wordt, dat tot 1960 voor rond 8 miljard gulden aan orders zal worden geplaatst. En daar komt in de race om het internationale verkeer van de kant van buitenlandse maatschappijen nog wel een dergelijk be drag bij. De luchtvaart groeit snel. In 1946 boek ten alle luchtvaartmaatschappijen ter wereld tezamen rond 3 millioen passa giers; in 1956 waren het er 70 millioen. 10 jaar brachten een 23-voud van het aantal luchtreizigers. En wat voor getal zullen wij voor 1966 moeten noteren Het is niet te voorspellen. Op het ogen blik houden de luchtvaartmaatschappijen rekening met een gemiddelde toename van 1957 en het aantal passagiers, dat jaarlijks van de nieuwe naar de oude wereld oversteekt bedraagt 500.000. Zijn we daarmede aan het maximum? De Amerikaan redeneert, dat zeker op de intercontinentale vluchten het straal vliegtuig het propellervliegtuig zal ver dringen. En dat het in 1960 al mogelijk zal zijn 1,5 millioen mensen van Amerika naar Europa te laten vliegen. Het straal vliegtuig doet er 7 uur over, het moet 100 passagiers kunnen vervoeren. De vraag is of er zoveel gegadigden zullen zijn. Daarvoor nemen de Amerikaanse maatschappijen hun toevlucht tot twee middelen. Het ene is de reclame en het andere is het invoeren van een „retourtje derde klasse" 380,M.a.w. voor rond 1400,uit en thuis. De K.L.M. heeft op de route naar Ame rika reeds een nieuw tarief ingevoerd, dat lager ligt dan de touristenklasse. (Retour AmsterdamNew York 1876.) Het ziet er naar uit, dat als in 1960 de straalvliegtuigen in de vaart komen de ruimere boekingsmogelijkheden en de lage prijs een sterke toename van het aantal passagiers tot gevolg zullen heb ben. Drie en een halve eeuw geleden deed Columbus er met zgn „Santa Maria" 2 maanden over wij doen het binnen kort in 7 uur. En wie zal zeggen wanneer ook dat weer geschiedenis zal zijn. Eist vierde bevrijdingsfeest Ondanks dat 's middags de lucht betrok en er een buitje regen viel, heeft Eist weer als vanouds uitbundig feest gevierd. 's Morgens om tien uur werden de fees telijkheden officieel geopend bij de o.l. school, waar het woord werd gevoerd door de voorziter van de Oranje-commis sie, de heer D. Slok en de burgemeester van Rhenen. Hierna kregen de kinderen een trak tatie aangeboden. Na de versnaperingen kregen zij het toneelstuk „Dik en zijn vrinden" te zien in het buurtschapshuis. Dit stuk viel wel bijzonder in de smaak, want er werd gejuigd en gelachen, dat de zaal er van daverde. Met een optocht van de schoolkinderen door het oostelijk gedeelte van het dorp werd het middagprogramma begonnen. De kinderen hadden er'veel werk van ge maakt. Er waren dan ook verschillende mooie praalwagentjes. Wij zagen o.a. voorop de Elsterse muziekver. „Crescen do", een locomotief uit 1880, versierde ponywagens, een vliegtuig, een wagen getooid met een molen, een wagen met vakantiekangers en vele andere waaron der ook individuelen meeliepen. Ondanks het regentje was er ook veel belangstelling voor de volksspelen, waar wegens tijdgebrek alleen de kruiwagen races doorgang konden vinden, maar de ze races werden dan ook met veel animo verreden. De uitslag was: le prijs mej. T. Henzen GESLAAGDE KONINGINNEDAG VOOR SCHOOLKINDEREN IN OVERBERG Op woensdagmorgen 30 april werden de schoolkinderen om negen uur verza meld om met spel en zang het Koningin- nefeest te vieren. Voor de hoogste klas sen was een mooie puzzelrit uitgeschre ven. Voor de andere klassen waren vele mooie spelen uitgedacht, o.a. touwtrekken hardlopen met hindernissen en natuur lijk het traditionele zaklopen* Onder de belangstellenden zagen wij burgemeester Martens van Amerongen en de Oranjecommissie. De kinderen werden op snoep en limonade onthaald. Om half twaalf keerden de jeugdige feestvierders naar huis. Om daarna om 1 uur weer gezamenlijk naar Amerongen te gaan waar hun een gezellige middag werd aangeboden met het kijken naar een pop penkast en een goochelaar. "N Horlogerie Bakkerij P. Hoekstra moderniseerde winkel Veel bloemstukken sierden de frisse winkel van de brood- en banketbakkerij van de heer P. Hoekstra aan de Nic. Beetsstraat, welke gisterenmiddag na een verbouwing werd geopend. Gevel en interieur van deze zaak heb ben een volledige gedaanteverwisseling ondergaan. Een veel groter etalageraam treedt als blikvanger op voor de heer lijke waren welke in de etalage en in de winkel zijn uitgestald. Hoewel de winkel in afmetingen niet groter is geworden doet zij toch veel rui mer aan. De gehele inventaris werd uiterst economisch ingericht. De winkel is als het ware één grote vitrine gewor den; langs de wanden grote glazen kas ten en een toonbank, welke nagenoeg ge heel uit glas bestaat. De knusse sfeer, welke een dergelijke zaak zo eigen kan zijn, werd behouden door het talank eiken houtwerk. Op verschillende plaatsen aangebrachte t.l.-verlichting en „spot"-liehten gericht op de belangrijkste uitstallingen, comple teren de zaak. De aandacht wordt speciaal getrokken door een ultra-moderne broodsnijmachi ne, welke het brood ter plaatse in een minimum van tijd in gelijkmatige sneed- jes snijdt. Naast de vele bloemstukken kwamen velen de familie Hoekstra gelukwensen. Wij twijfelen er niet aan of deze zaak zal zijn naam van ,De Kwaliteitsbakkerij' geen oneer aan doen. GENIE. Voor ons nageslacht geen genieën meer. We worden te gezond, zegt dokter Green Ermytage, ex-voorzitter van het Britse Genootschap voor geneeskunde. Gebrekkigheid of minderwaardigheid van de ou ders is de voorwaarde voor het ter wereld komen van een ge niaal mens. Een studie heeft dat. aan het licht gebracht, en ook, dat vrijwel alle genieën die de wereld heeft gekend verslaafd waren aan alcohol of aan ver dovende middelen of tubercu leus waren of geestelijk ge stoord zelfs GoetheDe mees te genieën waren klein van stuk en ziekelijk. Wie dus nog een genie ont moet, bestede er aandacht aan, het kan de laatste der Mohika nen van zijn soort zijn! ARM. Wensen staat vrij. De filmster Brigitte Bardot heeft tegen een verslaggever gezegd, dat zij zo dolgraag een boerderij in de Provence zou willen heb ben met een zeearm die zich over het erf tussen de stallen doorslingert. - EINDE. „Je ster is verdwe nen, je behoorde eigenlyk dood te zgn," zei een waarzegster te Rome tegen een eenvoudige boer, die hiervan zo onder de in druk kwam dat hij stil naar huis liep en zich daar ophinig. De volgende morgen vonden familieleden hem dood. zijn KIKKER. „Ik heb gegeten als een vorst," zei ex-koning Faroek in een restaurant te An tibes. Hij had zich tegoed ge daan aan zes dozyn kikkerbil- len. HEER. De rechter te Sussex heeft 'n jongeman tot 24 uur ge vangenisstraf verooi-deeld om dat hij een toespraak had ge houden tot het beeld van konin gin Victoria. Want, zei de rech ter, het is een heer onwaardig een dame aan te spreken die hem niet kan antwoorden. REVOLVER. Een juwelier, die met zijn handen in de lucht achter zijn toonbank stond, zag plotseling dat de bandiet die hem bedreigde een speelgoed pistool op hem gericht hield. Bliksemsnel dook hij naar zijn la, haalde er een echte revolver uit en schoot de overvaller met twee kogels morsdood. Deze kleine film speelde, zich aan een boulevard te New-York af en de juwelier was Max Van- dermann, die veertien dagen ge leden een andere overvaller op Broadway achtervolgde tot de politie de man greep en die in 1954 in zijn winkel een bandiet ontwapende na hem bewuste loos te hebben geslagen. LEEFTIJD. Toen een dame voor de rechtbank te Parijs haar leeftijd moest opgeven, zei ze: „Toen we trouwden was mijn man 35 en ik 20 jaar. Mijn man is nu twee keer zo oud, dus ben ik 40 jaar SAUCIJS. De hertog van Edinburgh vindt dat er niet ge noeg vlees in de Engelse saucij zen zit. Hij reist nu de Engelse keukens af om toe te zien op de bereiding van deze lekkernij. (France Soir). DINERRETOUR. Om een afspraak voor een diner na te komen nam Maurice Chevalier vorige week het vliegtuig naar New York. Om zijn contract in een Parijs' theater na te komen vloog hij de volgende dag met hetzelfde toestel terug. BEWIJS. „En hier heb ik de bewijzen," riep een advocaat voor een Franse rechtbank uit, terwyl Ivy met zijn hand op zgn actetas sloeg. Daarna opende lig de tas enhaalde zgn pyama te voorschgn. Hij had bg vergissing de verkeerde tas meegenomen. HET LEVEN. Het mense lijk leven kan men in de volgen de periodes verdelen, zegt de Franse heer Baumgartner: 0—22 jaar: groei; 2245 jaar: jeugd; 4578 jaar: wederge boorte; 7894 jaar: stabiliteit en eerste ouderdom; na 94 jaar: seniliteit. ZUUR. FranQoise Sagan, de meest gelezen auteur van onze tijd, zegt dat ze niet zo erg modern leeft. Ze zit het liefst in een café en praat daar liever met alcoholisten dan met intel lectuelen, want intellectuelen hebben tegenwoordig veel weg van verzuurde schooljongens. EPIDEMIE. Tien miljoen televisiekijkers hebben met open mond een vraaggesprek ge volgd tussen de zoon van Win ston Churchill en vragensteller Wingate. De laatste stelde im pertinente vragen over de zus ter van Randolph Churchill en over hemzelf, waarop Randolph in woede ontstak en met even impertinente vragen over de familieleden van Wingate ant woordde. Het slot was dat hij zich tot alle Amerikanen richt te en uitriep: „Jullie lijden allen aan een epidemie van confor misme. Jullie denken allemaal op dezelfde manier, jullie kle den je allemaal verschrikkelijk slecht en jullie voeden allemaal jullie kinderen verschrikkelijk slecht op. En dat is voor een groot deel de schuld van lieden van jouw soort (daarbij wees hij op Wingate)." Wingate loopt nu met het plan rond Randolph aan te kla gen wegens belediging. en K. v. d. Klift; 2e prijs mej. B. Drost en H. Koster; 3e prijs mej. F. Boelhouwer en F. v. d. Vendel. De avond werd begonnen met een con cert van „Crescendo" onder leiding van de dirigent, de heer Van Dijk uit Drie bergen. Hierna volgde het optreden van de Culemborgse boerenkapel „Bont en Blauw" met de zingende zusjes de zan geresjes A. en C. en de conferencier Krelis Kuier. Dit amateurgezelschap bracht een uitstekend programma voor een grote schare toeschouwex-s die op het schoolplein waren samengestroomd. Een ieder was dan ook vol lof over het ten gehoren gebx-achte, dat bewees trouwens wel het spontane applaus aan het einde van de avond. De Oranje-commissie komt dan ook hulde toe voor het samenstellen van een zo uitstekend programma, dat in alle op zichten geslaagd is. OPBRENGST EMMABLOEMCOLLECTE De Emmabloemcollecte heeft in Scher penzeel 434,20 opgebracht. KONINGINNEDAGVIERING Op vrij sobere wijze is de Koninginne dag in Scherpenzeel gevierd. Voorafge gaan door de harmonie „Caecilia" gingen de schoolkinderen 's morgens in optocht door het dorp om daarna bij het gemeen tehuis een zanghulde voor de jarige Ko ningin te brengen. Burgemeester Mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg en de voorzitter der Oran jevereniging, de heer H. Valkenburg, spraken de kinderen toe. 's Middags genoten de schoolkinderen van een filmprogramma dat in de so ciëteit werd gegeven. Met een filmvoorstelling in de gemeen telijke eierhal, muzikaal omlijst door de boerenkapel, werd de Koninginnedag 1958 besloten. BOUW REPETITIELOKAAL .CAECILIA' BEGONNEN Na enkele weken sloopwerk te hebben verricht zijn leden en vrienden van de harmonie „Caecilia" thans begonnen met de bouw van een eigen repetitielokaal. Ondanks het minder goede weer werd zaterdag 26 april j.l. de betonnen funde ring gestort, terwijl men thans reeds een aanvang heeft gemaakt met het optrek ken van de zijmuren. De animo, waarmee de bouwers in hun vrije tijd te werk gaan, belooft „Caecilia" binnen afzienbare tijd een eigen, nieuw gebouw. Gloria waterverf, Plasticwaterverf (geeft niet af) lakverf, Zeemleer, Sponsen, Vlln- derwasetc. etc. Hoofdstraat 106, Veenendaal, Tel. 2576 Apoth, ass. Drogist

De Vallei | 1958 | | pagina 1