Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken De voornaamste raadsbesluiten Schoonmaak Fa. J. F. TAK Gemeente verhuurt Ned. Herv. kerk grond voor een prik WAAR IS DE VALLEI-RIKS? Realistische oefeningen van Veenendaalse B.B. in groot verband Veenendaal speelde op het nippertje gelijk tegen Silvolde RENSWOUDE RUENEN SCHERPENZEEL 32e jaargang VRIJDAG 16 MEI 1958 Nr. 35 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen., Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Uit de Veenendaalse raad Trouwen op zondag kost honderd gulden Rondvraag Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Twaalf woningwetwoningen aanbesteed Hij is 5,00 waard AX 915981 Keukenbrandje met goede afloop J Met de V.W.V naar Brussel Tijdrede van ds. J. C. v. Ravenswaaij voor S.G.P. V.V.V. kampioen in de eerste klasse dames der Nevobo Gevarieerde show Fa. Albers Het gemak dient bezoekers van Ouwehands Dierenpark FDE BEHANG meer dan 100 ver schillende stalen voorradig. Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 Eedactie: VV. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bU de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent De snelheid, waarin de Veenendaalse raadsleden zich j.l. woensdagavond door de 19 punten tellende agenda heenwerkten, was niet erg te rijmen met de komende verkiezingsstrijd. Uit propagandistisch oogpunt wordt er in vergaderingen zo vlak vóór de raads verkiezingen nog wel eens een extra woordje gezegd. Zo niet de Veenendaalse vroede va deren. Zij joegen in een kwartier tijds door de agenda. Het voorstel tot het verhuren van een perceel grond in het complex „Het Franse Gat" aan de Ned. Herv. gemeen te van Veenendaal was nader door burgemeester en wethouders enigszins gewijzigd. Burgemeester en wethouders stelden aanvankelijk voor de benodigde grond voor het plaatsen van een noodkerk voor tien jaar te verhuren voor een huurprijs van 1025,per jaar. Burgemeester Bakker deelde echter mee, dat het burgemeester en wethou ders na de formulering van het voor stel pas bekend was geworden, dat de Ned. Herv. Gemeente in ernstige finan ciële nood verkeert. Na een samen- spreking met diverse kerkelijke colle ges achten B. en W. het billijk de grond te verhuren voor een symbolische prijs van 50,per jaar. Dit wil evenwel niet zeggen, aldus de burgemeester, dat de gemeente nu kerkbouw moet gaan subsidiëren, hoe wel dit natuurlijk later ook aan de orde kan komen. Thans willen B. en W. de kerk echter uitsluitend enigermate te gemoetkomen. Het gemeentebestuur heeft gemeend, dat hiermee het gemeen tebelang wordt gediend, althans zeker niet geschaad. De raad maakte geen bezwaar, dus de hervormde kerk kwam voor een prikje in het bezit van de grond. Met de meerderheid van B. en W. was de heer G. J. van Deelen (S.G.P.) het eens, dat men niet teveel van over heidswege rrfoet regelen. Deze opmer- king maakte de S.G.P.-fractieleider bij de behandeling van het voorstel tot vaststelling van een verplichte vakan tieregeling voor de kruideniers, kappers en slagers. „We lopen dagelijks genoeg aan de leiband" voegde deze vrijheids lievende spreker er nog aan toe en hij wenste aantekening, dat hij had tegen gestemd. Op een desbetreffende vraag van het andere S G P -lid, (Je heer T. M- vap Beek, antwoordde de voorzitter, dat er geen wijzigingen in deze vakantierege ling mogelijk zijn. Dan had men dit tijdig aan de opstellers van dit schema moeten mededelen, aldus de voorzitter. De betreffende branches hebben deze regeling zelf aan burgemeester en wet houders voorgesteld. Volgens de nieuwe legesverordening, welke de raad zonder slag of stoot aan nam, is de ambtenaar van de burger lijke stand verplicht om ook op zon dagen te trouwen. En 's nachts tussen 0 en 24 uur. Tenminste ingevolge de legesverordening kan voor het trouwen op deze tijdstippen een bedrag van 100,worden geheven. Wij scheppen hiermee de gelegenheid, zo opperde de heer S. Kroesbergen (A.R.), dat de ambtenaren van de bur gerlijke stand en de gemeentebode op zondag werk moeten verrichten. Als iemand het in zijn hoofd haalt om op zondag te trouwen, dan hebben de be treffende ambtenaren zijn verzoek maar in te willigen, aldus de heer Kroesbergen. Hij wilde hieraan dan ook de restrictie toevoegen, dat dit uit sluitend in bijzondere omstandigheden mogelijk zal zijn. Inderdaad, zo zei de voorzitter, moet de ambtenaar van de burgerlijke stand aan wensen om op zondag te trouwen voldoen. De raad kan evenwel een re geling maken, dat dit tot uitzonderings gevallen wordt beperkt en dat men uit sluitend op zondag in het huwelijk kan treden als dit niet kan worden uitge steld tot de volgende dag. Burgemeester Bakker zegde toe, dat B. en W. in een volgende vergadering een dergelijk voorstel aan de orde zou den stellen. Ik kan me iet ontveinzen, zei de heer P. G. van Oj ik (C.H.), dat de bouw van het Julianaziekenhuis uitemate lang duurt, terwijl het gereedkomen van deze inrichting toch zo urgent is. Spre ker dacht, dat burgemeester en wet houders wel meer van een mogelijke openingsdatum wisten, omdat de ge meente toch afgevaardigden in het be stuur heeft. De voorzitter: de streefdatum is 15 augustus a.s. Aan de brievenbus aan de voormalige Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 ■lil AGENDA VEENENDAAL Luxor Theater. Heden t.e.m. zon- m dag „De schrik van de Arizona", gn Maandag t.e.m. woensdag „Het m kasteel in de schaduw". Alleen m donderdag de film „Tot Inkeer". Dinsdag 20 mei openbare vergade- ring C.H.U. in gebouw „Eltheto", b sprekers zijn de heren Ant. de Rui- m ter en W. van Galen. Aanvang 8 uur. Woensdag 21 mei waterpolo- ggg wedstrijd V.Z.C.-dames en -heren üg tegen D.W.K.-Barneveld. Donder- gg dag 22 mei bad- en sportkleding- b show in „Eltheto", georganiseerd door de firma Albers, aanvang 8 b door fa. Albers, aanvang 8 uur. RHENEN Donderdag 22 mei houdt het Ned. b Roode Kruis jaarvergadering in gg hotel „Het Wapen van Harden- gg broek. Aanvang 8 uur. marechausseekazerne hadden al meer dere malen mensen het hoofd gestoten volgens de heer J. H. H. Jansen (PvdA), omdat het ding te laag hangt. De burgemeester zal zorgen, dat de brievenbus verhangen wordt. De heer Bastmeijer (C.H.), vroeg of het niet mogelijk was de gaten in verschillende slechte wegdekken te dichten. Burgemeester Bakker kon niets en wethouder De Ruiter (C.H.) durfde niets beloven. Misschien kunnen we bevor deren, dat de grote gaten althans iets kleiner worden gemaakt, zei de voor zitter laconiek. De heer Van Deelen vroeg of er niets te doen was tegen de overlast van roet uit fabrieksschoorstenen, waarmee veel inwoners hadden te kampen. Volgens spreker was dit al vaker aan de orde geweest in raadsvergaderingen. B. en W. zullen er eens met de direc tie van het betreffende bedrijf over spreken. Er was volgens de voorzitter wel iets aan te doen, misschien niet helemaal afdoende, maar zeer zeker om de „roetlast" te verminderen. Aan het eind van de vergadering deed burgemeester Bakker nog een mededeling. In de vorige vergadering In hotel ,De Korenbeurs' werden vrij dagmiddag door de architect E. J. van de Hoef alhier aanbesteed 12 woningwetwo ningen van Patrimonium's Bouwvereni ging, te bouwen aan de Aart de Gelder- Voor het hoofdwerk schreven slechts twee aannemers in: de hoogste was de fa. A. Kosters en Zn. te Eist (U.) met 117.777,- en delaagste de fa. W. Nie- boer te Veenendaal met f 107.952. Loodgieterswerk: hoogste inschrijver fa. A. Bouman Veenendaal met 10.965,- de laagste inschrijver was de firma W. van de Pol, Veenendaal met f 9720. Schilderwerk: hoogste inschrijver fa. G. van de Pol, Veenendaal met f 9840. laagste inschrijver fa. Lansink, Enschede Electriciteitswerk: hoogste inschrijver fa. W. Huibers, Veenendaal met f 3973.-; laagste inschrijver fa. Suydendorp Vee nendaal met f 3680.De gunning van verschillende werken is aangehouden. De Vallei-riks die de vorige week werd uitgegeven bij fa. B. van den Bosch, Hoogstraat 11 te Veenendaal, is gevonden door mej. Tinny Klomp, Bergweg 2 te Veenendaal. De nieuwe riks is hierdoor 5, waard geworden en draagt het nr.: Indien men deze vóór a.s. donder dag 12 uur v.m. op ons bureau be zorgt, ontvangt men de vinders premie De brandsirene, welke vrijdagavond half acht over Veenendaal loeide, was voor de meeste bewoners slechts een loos alarm, behalve voor leden van de Vee nendaalse B.B. „Treinstel gebombardeerd en gemitrailleerd aan het Veenendaalse station. Brand en gewonden" zo luidde opdracht en onmiddellijk kwam het ge- was n.l.'aan de orde "geweest* hetTer- hele B.B -apparaat, onder leiding van 't w I nntnAlu If a T rJ a w I HlI »vs 1 »-* I r i lenen van medewerking bij de aan schaffing van nieuwe gordijnen voor de Chr. Nat. school I, welke nagenoeg ver sleten waren. Toen was er n.l. uit de vergadering de opmerking gemaakt, dat het ver lenen van deze medewerking niet juist was, omdat het in dat geval een nor male vervanging betrof, te betalen door het schoolbestuur. Volgens de voorzitter behoren echter gordijnen tot het meubilair, zij waren slecht en dus werden door het verlenen van medewerking de normale eisen te stellen aan het lager onderwijs niet overschreden. plaatselijk hoofd, de heer J. Wilmink in werking. 10 blokploegen onder aanvoering van diverse blokhoofden spoedden zich naar de plaats van de ramp. Voor deze oefe ning waren deze blokploegen, uit alle de len van de gemeente opgekomen, terug gebracht tot vijf ploegen. Voor de sloop bestemde locomotieven deden dienst als treinstel en de werke lijkheid werd zoveel mogelijk benaderd omdat er vuurtjes konden worden ge stookt en echte brandbommen werden gebruikt. De Veenendaalse brandweer, versterkt met die van Gelders Veenendaal was in een minimum van tijd de brand meester. De brandwachten moesten gebruik ma- Een zwaargewonde wordt volkomen horizontaal uit een beschoten locomotief gehaald. Voor de kruideniers, bakkers en sla gers werd een verplichte vakantiere geling vastgesteld. Om beurten zullen de verschillende bedrijven in deze branches één week moeten sluiten. De overgrote meerderheid van deze ne ringdoenden heeft zélf om een derge lijke regeling verzocht. De legesverordening en de verorde ning op de inning van bepaalde in komsten werd opnieuw vastgesteld, in verband met de stijging van prijzen en lonen en de veroudering van diverse tarieven. In het algemeen zijn de ta riefsverhogingen niet ingrijpend gewij zigd. De rechten voor het voltrekken van huweiyken zijn nagenoeg gelijk gebleven. Het tarief voor het bij abon nement verstrekken van inlichtingen uit de burgerlijke stand registers en het bevolkingsregister werd belangrijk verhoogd. Zo ook de rechten voor aan vraagformulieren woonruimte en de vraagformulieren kosten in het ver volg ƒ1,- voor een alleenstaande en 2,- voor gezinnen en samenwonende personen. De woonruimtevergunningen voor een gehele woning 1,50 en voor een gedeelte van een woning of in woning 1,-. Inlichtingen uit de gemeentelijke re gisters, gevraagd door kerkgenoot schappen en daarmee gelijkstaande rechtspersonen zijn vrij van leges. Aan de Ned. Herv. Evangelisatiever eniging „Sola Fide" werd grond ver kocht in de Industriewijk voor het plaatsen van een jeugdgebouw aan de Industrielaan, tegenover de Nijver heidslaan. De Ned. Herv. gemeente van Veenen daal kreeg de beschikking over een perceel grond aan de Dijkstraat (tus sen de Adr. van Ostadelaan en de Aart de Gelderstraat) voor het plaatsen van een noodkerk, waarvoor inmiddels bouwvergunning is aangevraagd. Op de duur zal hier een permanente kerk worden gebouwd. De grond werd der halve voorlopig voor tien jaar ver huurd. Verlenging van deze termijn is niet mogelijk. Binnen deze tijd kan evenwel de definitieve kerk gereed zijn. Patrimoniums Bouwvereniging kreeg een voorschot voor het bouwen van 12 eengezinshuizen in het „Franse Gat" welke woningen een huisvestingscapa citeit zullen krijgen van zes personen. Totale kosten: bouwsom 130.852,-. grondkosten 33.416,54. De huur van deze woningen gaat 10,35 per week bedragen. Medewerking werd verleend aan de R.K. Salvatorschool voor de uitbrei ding van die school met twee lokalen in verband met stijging van het aantal leerlingen. Tegelijker verleende de raad aan deze school medewerking bij de aanschaffing van meubilair voor 15 leerlingen. De Chr. kleuterschool Hoofdstraat 116 kreeg medewerking bij de aaschaffing van 54 tafeltjes en 80 stoeltjes, aange zien banken schadelijk zijn voor de ge zondheid van kleuters. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd de heer J. A. van der Does, hoofd van de openbare lagere school, wegens vertrek van de heer J. van der Walle naar Zeist. Uit een begrotingswijziging bleek dan nog, dat de kosten van sneeuwruimen en bestrijding van de gladheid van wegen ƒ3000,- meer hebben bedragen dan was geraamd. ken van de emmerspuit, omdat de water leiding was uitgevallen. Deze noodoplos sing verliep evenwel volkomen naar wens, daar uit de spcorsloot in de nabij heid het nodige bluswater kon worden geput. De gewonden werden door de redders uit de wrakken gehaald en overgebracht naar het z.g.n. gewondennest of naar het ziekenhuis Zeer realistisch waren de ver schillende verwondingen aangegeven. Waren bij vorige oefeningen de gewon den getooid met een kaartje waarop hun verwondingen waren vermeld, deze keer was over hun kleding buigzaam karton gespannen, waarop alles natuurgetrouw was afgebeeld. De E.H.B.O. ploeg had tot taak de gewonden de eerste hulp te ver lenen. De diverse berichten werden door de melders per telefoon of via een ordon nans overgebracht naar de wijkhoofden, die drie B.B.-telefonistes ter beschikking hadden. De oefening werd bijgewoond door bur gemeester A. Bakker en de heer Stale- man, het hoofd van de Kring U 3 (Doorn) van de B.B., onder welke kring Veenen daal resorteert. De publieke belangstelling was weer geweldig groot. Zoals gewoonlijk kwa men de deelnemers na afloop bijeen in ,,'t Trefpunt" om de resultaten van de oefening te bespreken. Burgem. Bakker sprak de B.B.-ers toe, Speciale dank ont vingen de leden van de Gelderse brand weer. Dankbaar was de burgemeester verder voor de goede opkomst, waaruit kon worden opgemaakt, dat de B.B. nog voldoende geest bezi- Behoudens enkele butjes was er vol gens de burgemeester goed en met de no dige animo gewerkt. Spreker noemde dit het voornaamste en bevorderlijk voor de B.B. Ik hoop dat het nog lang bij oefenen mag blijven en dat de ernst ons gespaard mag blijven, zo besloot burgemeester Bakker. Een goede beurt had Veenen daal naar de mening van de heer Stale- man met deze oefening gemaakt. Door de grote opkomst en door het goede en rus tige werk. Spreker hoopte, dat de Veenendaalse B.B. op deze weg voort zou gaan, het geen volgens hem bij voorbaat succes in hield. Een onbeduidend brandje was het, waarvoor de Veenendaalse brandweer zaterdagmorgen in alle vroegte - om streeks zes uur - werd gealarmeerd*. De brand ontstond in de keuken van de familie V. aan de Parallelweg. De brandweer behoefde in het geheel geen dienst te doen, dank zij het kordate op treden van de bewoners zelf. De keu keninventaris liep slechts lichte schade op. RUILAVOND POSTZEGELVERZAMELAARS De Veenendaalse philatelistenvereni- ging „De Vallei" houdt op woensdag 14 mei a.s. haar laatste ruilavond in dit sei zoen in hotel „De Korenbeurs". x BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken bekend, dat de secretaris van de commissie van advies woonruimtewet, de heer C. Kramer is verhuisd van Middellaan 61 naar Dr. De Visserstraat 48. Ten gerieve van het publiek zullen met ingang van maandag 19 mei a.s. aanvraagformulieren voor woonruimte eveneens verkrijgbaar worden gesteld tijdens de normale kantooruren op het bureau van de gemeente-ontvanger, Hoofdstraat 34 en bovendien tijdens de wekelijkse spreekuren van de wethou der en de woonruimtecommissie, op donderdagavond vanaf 19.00 uur, in het bureau gemeentewerken, Kerkewijk 4. Met vier invallers bond Veenendaal de strijd aan tegen het bezoekende Silvolde. In het begin leek het er werkelijk op, dat Veenendaal het deze middag niet erg moeilijk zou krijgen, temeer daar na 20 minuten spelen al een 2-0 voorsprong was bereikt. Daarna kwamen de gasten er beter in en konden niet alleen de ach terstand inlopen, maar in de tweede helft zelfs een voorsprong nemen. Eerst vijf minuten voor tijd zagen de Veenendalers kans, de wedstrijd in een gelijk spel te laten eindigen (3-3). Zoals gezegd trok Veenendaal bij de aanvang al meteen ten aanval, waarbij het doelman Liebrandt al spoedig moei lijk gemaakt werd. Deze toonde echter zijn bijzondere klasse, door harde schoten van Rebergen op afdoende wijze onscha delijk te maken. Na enkele geheide kansen, die door de Veenendaalse voorhoede onbenut gelaten werden, was het in de achttiende minuut toch raak, toen de invaller Caumans een keurige combinatie met de eveneens in gevallen Houtriet, op de enig juiste wijze afsloot (1-0). Twee minuten later werd het 2-0 uit een corner van Rebergen, waarbij de bal door Kees Heikamp ineens op de slof ge nomen werd. Toen werd Silvolde wakker en na een serie keurige aanvallen was het de Hon gaar Benkö, die er 2-1 van maakte, zij het dan door foutief terugspelen van Gaasbeek. In de 38ste minuut zag midvoor Mariöt kans de partijen weer op gelijke voet te brengen (2-2). Even voor de rust moest Houtriet zich laten vervangen door de jeugdige Schoe- man. Na de thee was Silvolde, dat toen de wind in de rug kreeg, sterker, maar aanvankelijk kon de achterhoede het met de invaller doelman Van de Weijde nog wel houden. Toen de doelman echter na een kwar tier spelen een corner cadeau gaf, was het Th. Hulst, die zijn club de leiding gaf (2-3). Veenendaal probeerde nog een keer door te tasten, maar de verdediging der gasten wist steeds weer het gevaar te be zweren. Eindelijk vijf minuten voor tijd werd het zwoegen beloond. Er kwam een afge meten scherpe voorzet, welke door Kees Heikamp werd gemist, maar de aanstor mende Rebergen deed het beter (3-3). Hard werd nog gevochten voor de overwinning. De stand veranderde ech ter niet meer. 6e lijst extra maandag 12 mei 1958 De volgende nummers geven recht op een gratis reis naar Brussel voor twee personen: AJ 03001 AL 07212 AT 00474 AV 07467 AW 09644 AZ 09897 BA 07944 BE 05602 BF 08814 BN 03610 BN 08189 BT 04601 BT 05972 BU 09515 BW 01943 BW 09049 BY 05594 BZ 02525 BZ 03839 BZ 04310 CA 08648 CD 02578 CE 08200 CE 09422 CF 05341 CH 00564 CH 04416 CJ 04782 CJ 05334 CJ 08871 CL 07080 CM 03684 CO 04579 CP 03456 CP 03902 CP 07721 CR 09459 CS 06742 CS 07036 CU 00388 CW 04565 CW 06075 CZ 07527 DC 09368 DC 09505 DD 03420 DD 09735 DE 00343 DH 07158 DJ 03955 7e lüst 14 mei 1958 AA 06427 AD 05294 AH 05945 AT 03820 AW 03813 BE 00771 BJ 06321 BK 02081 BL 04284 BN 02767 BU 06402 BW 00654 BW 08489 BX 03522 BY 02444 CA 09837 CB 01720 CF 01048 CF 08660 CH 06228 CH 08128 CH 09195 CK 08958 CL 08308 CL 09984 CM 08949 CN 00061 CN 04387 CN 04501 CN 04870 CN 07851 CO 06076 CP 08174 CS 03309 CT 02845 CU 05090 CU 06275 CU 06876 CV 00080 CV 04002 CW 01503 CZ 00124 CZ 01038 DD 03331 DE 00736 DE 04850 DJ 00588 DJ 00836 DL 03530 DS 01167 Bovenstaande bonnen zo spoedig mo gelijk inleveren op het bureau van de V.W.V., Hoofdstraat 98, Veenendaal. De volgende buslichting in de extra buslichting op maandag 19 mei a.s. des avonds om 9 uur. Dinsdagavond hield in het kerkge bouw aan de Fluitersstraat Ds. J. C. van Ravenswaaij, Chr. Ger. predikant te Scheveningen een tijdrede op uit nodiging van het bestuur van de S.G.P. te Gelders Veenendaal. Voor zijn rede had Ds. Van Ravenswaaij als uitgangs punt genomen Ezechiel 8. Naar aanleiding hiervan maakte spreker op dat de oordelen die Ezechiel moet aanzeggen niet begonnen bij de wereld maar bij het huis Gods, de tempel. Spreker schetste hoe in het door hem behandelde hoofdstuk Ezechiel wordt getoond de afgoderij die in de tempel wordt bedreven. Ook de jeugd keert steeds meer de kerk de rug toe, aldus spreker. Ligt de schuld hiervan alleen bij de jeugd? Niet alleen, ook de ouders hebben hierin schuld. Het worut tijd dat de den; bovendien *i>aan1woordde de sprcek- De katholieke nationale gedachteniskerk te Rhenen (in tekening) waarvan j.l. zaterdag 10 mei Z.H. Excellentie Mgr. Dr. B. J. Alfrink de eerste steen heeft gelegd VIS WAS NIET RADIO-ACTIEF Enkele bewoners van de Parallelweg hadden zaterdagmiddag j.l. vis gegeten waarvan naderhand bleek, dat deze tekenen van bederf begon te vertonen. De vis was op bepaalde plaatsen licht gevendEn waar denkt men dan, levende midden in het atoomtijdperk aan? Aan radio-activiteit. Zo ook waar schijnlijk de vis-etende families en zij alarmeerden in allerijl de Veenendaalse politie, die op zijn beurt de dienstdoen de arts, de heer G. Rijksen, van het verschijnsel op de hoogte stelde. Dokter Rijksen gjng eens poolshoogte nemen en toen bleek dat de bewuste vis aan bederf toe was. En dan ge beurt het wel meer, dat zij lichtgeven de plekken vertoont. Het is dus heel wel mogelijk, dat verschillende van deze vis-eters louter van angst onwel zijn geworden.... Zij waren tenminste later weer zo gezond als een visje VERGADERING N.C.V.B. De Ned. Christen Vrouwenbond, afd. Renswoude, kwam donderdagavond j.l. in het gebouw Rehoboth in vergadering bijeen onder voorzitterschap van Mevr. W. A. Hosang-Karsenaar. Na de opening verzorgde de presidente een meditatie in verband met de herdenking van de bevrijding, terwijl vervolgens Mevr. De Moor-Rignalda uit Bilthoven sprak over het onderwerp „De taak van de vrouw voor- in- en naast het gezin". Deze le zing werd op voortreffelijke wijze gehou- predikanten, waartoe ik zelf ook be hoor, aldus spreker, eens getoond wordt hoe het er in werkelijkheid in de kerk uitziet. Er is maar één goede kerk, zo ver volgde Ds. Ravenswaaij en dat is de Kerk des Heren. Alle namen die wij ge geven hebben zijn van nul en gener waarde. Als wij evenals Ezechiel moeten gaan graven, dan moeten wij de schuld niet gaan zoeken bij de wereld, maar dan moeten wij graven in ons eigen hart, een hart vol zonden en afgoderij. Laten wij eens beginnen met de schuld bij onszelf te zoeken en tot oprechte schuldbelijdenis komen, zo besloot spreker. ster de gestelde vragen op een prettige en duidelijke manier. Voorts werden deze avond nadere bij zonderheden medegedeeld over het uit stapje, dat dit jaar op 9 juli a.s. wordt gemaakt naar Rotterdam en 's Graven- hage. De dames, die hieraan wensen deel te nemen, moeten zich zo spoedig moge lijk bij één van de bestuursleden opgeven Tenslotte werd besloten op zaterdag 31 mei a.s. in het gebouw Rehoboth een ver koopavond te organiseren, waarbij een groot aantal door de leden vervaardigde handwerken ten verkoop zullen worden aangeboden. Nadere bijzonderheden hier omtrent zullen nog worden bekendge maakt. De vergadering werd daarna door de presidente met dankgebed gesloten. Door een overtuigende 3-0 overwinning op haar enige rivale EDO is het dames team van de Veenendaalse Volleyball- vereniging erin geslaagd kampioen te worden in bovengenoemde eerste klasse. De Veenendaalse Volleybalvereniging werd in 1952 opgericht, op initiatief van M. van Schuppenen C. E. van Ginkel. Deze heren werden op de voormalige Chr. H.B.S. gekonfronteerd met de nieu we sport en kwamen er zo van onder de indruk, dat ze besloten tot het oprichten van een volleybalvereniging. Nog in hetzelfde jaar werd gestart in de competitie van de vierde klasse der Nevobo, met slechts 1 herenteam. In het zelfde seizoen werden ze kampioen en promoveerde, mede door de reorganisa tie in de verschillende afdelingen, naar de tweede klasse, waarin ze tot nu toe een belangrijke rol spelen. Door het kampioenschap van het he renteam besloot men ook een damesteam in de competitie te laten inschrijven, wat nende competitie Utrechtse S.V.V. tweede, achter het Nadat dit team echter gepromoveerd was naar de hoofdklasse was V.V.V. in de competitie '57-'58 sterk favoriet. Met 19 gewonnen wedstrijden, één gelijk spel en slechts één nederlaag beantwoordden de V.V.V.-dames aan de verwachtingen en werden hierdoor op grootse wijze kampioen van haar afdeling. De grote kracht van dit V.V.V.-team is haar grote homogeniteit en enthou siasme, wat vooral hun technische zwak heid van de eerste jaren compenseerde. In de laatste jaren is de techniek echter zeer sterk verbeterd, wat we o.m. gezien hebben in de afgelopen dinsdagavond ge speelde wedstrijd om het kampioenschap van Midden-Nederland. In deze wedstrijd wonnen de Veenendaalse dames op prach tige wijze van Olympia uit Soest. Door deze overwinning is opnieuw een stap gezet in de richting van de hoofd- dank zij de goede naam van het heren team ineens in de tweede klasse terecht kwam. Na spannende strijd werd ze in 1954 kampioen van deze klasse. Het voor lopige doel was om het door de promotie in de eerste klasse te komen en het team in deze klasse te houden! Dit lukte ter nauwernood, want aan het einde van de competitie eindigden de Veenendaalse dames op de derde plaats van onderen. Het volgende seizoen ging het met dit V.V.V.-team, mede door de ervaring van de vorige competitie, veel beter en werd ze een gevreesde tegenstandster. Achter de sterke damesploegen van S.O.S. en S.V.V. eindigde V.V.V. in 1955 op de der de plaats. Ook in 1956 eindigden de Vee nendaalse dames op de derde plaats, maar in 1957 werd dit team na een span- Bij de fotos Het kampioensteam staande v.l n.r. Aanvoerster Corrie Kruide nier, To Wouda, Janny de Ruyter, Mincke Dijkstra en train- r Dick V. d. Meyden. Harkend: Corry Sasburg, Hans Woudi en Wil Versteeg. klasse, welke zijn climax vindt op 17 mei te Rotterdam, alwaar het V.V.V.-team met vijf andere verenigingen moet vech ten voor twee plaatsen in de hoogste klasse van het Nederlandse volleybal. De fa. Albers, door het A.N.W.B. er kend als bondstentenverhuurder, geeft op donderdag 22 mei a.s. een bad- en sportkleding en campingshow in „El theto". Er zijn verschillende tenten in het gebouw opgeslagen, terwijl een in klapbare caravan, van Veenendaals fa brikaat en bestemd voor de verhuur zal worden getoond. Zoals door afschaffing van het pas poort het reizen wordt vergemakkelijkt voor wie naar het buitenland trekt, heeft de binnenlandse toerist een ver eenvoudiging gekregen als hij een be zoek aan Ouwehands Dierenpark wil brengen. Op tal van Nederlandse stations kan hij een kaartje kopen, dat hem niet al leen in staat stelt naar Rhenen te rei zen, maar dat hem bovendien toegang verschaft tot Ouwehands Dierenpark en Ouwehands Natuurbad. De stations, waarop dergelijke ge- combineeerde kaartjes verkrijgbaar worden gesteld, zijn: Alkmaar, Almelo, Amsterdam C.S., Apeldoorn, Assen, Baarn, Bergen op Zoom, Beverwijk, Bilthoven, Boxtel. Breda, Delft, Deven ter, Dieren, Doesburg, Doetinchem, Dordrecht, Eindhoven, Enschede, Gel- dermalsen, Gorinchem, Gouda, Gronin gen, Den Haag s.s., Haarlem, Heeren veen, Heerlen, Den Helder, Helmond, Hengelo, Hilversum, 's Hertogenbosch, Hoogeveen, Hoorn, Krommenie-Assen- delft, Leeuwarden, Leiden, Maastricht, Meppel, Middelburg, Naarden-Bussum, Nijmegen, Oldenzaal, Oss, Roermond, Roosendaal, Rotterdam c.s., Rotterdam- -zuid, Schiedam, Sittard, Soest, Steen- wijk, Tilburg, Velsen-IJmuiden, Venlo, Vlaardingen, Vlissingen, Weert, Weesp, Winterswijk, Woerden, Wormerveer, IJmuiden, Zaandam, Zandvoort aan Zee, Zutphen, Zwolla. E.H.B.O.-CURSUS VOOR DIEREN De twaalfwekelijkse cursus der E.H.B.O. voor dieren, georganiseerd door de afdeling De Gelderse Vallei der Ned. vereniging voor bescherming van dieren, ingeleid door de Amers- foortse dierenarts Dr. Voute, werd woensdag 14 mei j.l. in hotel „De Her tog van Gelre van Scherpenzeel" be sloten met het aanbieden van een ge schenk aan de docent bij monde van de secretaresse der afdeling. Dr. Voute betuigde geroerd zijn erkentelijkheid voor deze blijk van waardering en roemde de aandachtige en gezellige sfeer waardoor deze cursus gedurende haar gehele duur werd gekenmerkt, ook de directie van het hotel in het bijzonder werd dank gebracht voor de genoten gastvrijheid. Het examen zal worden gehouden te Scherpenzeel van 10 tot 20 juni a.s. H. SCHRAA OVERLEDEN Zondagavond is de heer H. Schraa hoofd van de school met de Bijbel B aan de Telefoonweg, op 59-jarige leeftijd plot seling overleden. Des morgens had hij nog de kerkdienst bezocht en daarna voelde hij zich wat onwel. Aanvankelijk liet zich zijn toestand nog niet zo ernstig aanzien, maar in de loop van de avond trad plotseling de dood in. De heer Schraa werd op 13 oktober 1898 te Zwartsluis geboren. Na zijn op leiding tot onderwijzer was hij eerst te Vollenhove werkzaam en op 1 juli 1923 werd hij benoemd tot onderwijzer aan de chr. school aan de Mulderslaan te Ede. Toen op 1 febr. 1931 de chr. school aan de Telefoonweg in tweeën werd ge splitst, werd hij tot hoofd van school B. benoemd en dat is hij tot aan zijn dood gebleven. Onder zijn leiding is deze school uitgegroeid tot een onderwijsin richting met acht leerkrachten. Ook buiten het schoolleven was de heer Schraa een bekende figuur. De gerefor meerde kerk diende hij verscheidene ja ren als ouderling, waarbij speciaal het evangelisatiewerk zijn belangstelling had Hij was deputaat van de classis Arnhem voor de evangelisatiearbeid en ook maak te hij enige tijd deel uit van de generale synode van de gereformeerde kerken. De heer Schraa was verder lid van de gemeentelijke commissie voor school- en beroepskeuzevoorlichting en van de ge meentelijke adviescommissie voor ver keerszaken, alsmede voorzitter van de af deling Ede van de vereniging voor veilig verkeer. De begrafenis vindt aanstaande woensdagmiddag om 1 uur plaats op de algemene begraafplaats te Ede. Gloria waterverf, Plasticwaterverl (geeft niet af) akverf, Zeemleer, Sponsen, Vlin- derwas etc. etc. Hoofdstraat 106, Veenendaal, Tel. 2576 Apoth, ass Drogist

De Vallei | 1958 | | pagina 1