^ÊqAAT$Toti PAUK LI ilsi 3 A.R. A.R. VEBOTEX Veenendaal Eindelijk weer eens een mooie zomer!! TEXTIEL Overdracht Overname en HEROPENING Complex voetbalvereniging „Veenendaal" wordt uitgebreid RENSWOUDE Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Terugkeer van Morghan de Magiër Voor het Berghad Frou Frou AUTORIJLES SPORTO VERZICHT Veenendaal besluit competitie met een uitwedstrijd tegen Jonge Kracht ook Uw partij Legt Uw stem niet te „Voiv deling". Doet er 't enig juiste mee: Kiest V.V.D. Lijst 6, Rhenen Als openingsreclame bieden wij U aan »DE VALLEI« UW BLAD V.V.O.P. SCHERPENZEEL 3-0 RHENEN DINSDAG KOOPJES Badmintonracket Maatbeker Emmers Bouw kleedruimten e. il. reeds in volle gang een christelijk volksleven Ingekomen en vertrokken beleid Zondagsdienst doktoren Marktberichten BRIL OPTIEK WESTERA o-o-o-o-o-o-o-o-o MflNUFRCTUREN BEDDEN&LEDIKflNTEN VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321 of als u gaat kamperen is een badjas ONMISBAAR BANKETBAKKERIJ DIJKSTRA HOOGSTRAAT 26 OP WOLLEN DEKENS 10 °/o KORTING! Vlee jaar zijn ik en Driek en Bram en Mijntjie mit vekansie gewist. Veur 't eerst van me leeve en ik weet nou wel, dat et bij leeve en gezondheid niet de leste maal gewist is. In vrogger jaare kwam ie an die buite- spoorigheedes niet toe. Hoogstes - zooas ik lest heb geschreeve - een toertie naar de Zwarte Brug, mar dat was dan al een weereldreis. Mar et veurige jaar dan hebbe wij de knoop deur midde gehakke en hebbe wij een fijn weekie op de Veeluwe gesleete. En wie weet waar me reisindrukke dit jaar vandaan komme waaie. Dat zouw wel es heelegaar van de Rievelerrie ken- ne weeze of hoe noem ie die konterije daar an de Middelandse Zee. We zijn et in ieder geval goed van plan. We hebbe mit ze viere al zoo'n heel pot- jie gefokt mit mens-erger-je-niete en hal- maaje. Dat doen we de heele week deur zoo'n bietjie mit assestensje van Bram en Mijntjie. En de winst verhuist in de ve- kansiekast. Bram is de penningmeester en Driek en Mijntjie lette dan weer op Bram, omdat ie iedere keer veurslaat om mar een kommegie klaare uit de kast an te schafte. Ter opluistering van het er gere en het halmaaje. Daar heb het vrouwvolk tot op heede nog steeds een stokkie veur kenne steeke. Dus alles gaan we verbrasse mit de vekansie. En dat komt een mins één keer in 't jaar toe. Ok de kruijeniers en de barbiers en de slaagers. Uit dur eige wille de meeste wel een week dur tusse uit. Mar dur zijn dur alted nog, die de geldlaai niet een week goeiedag kenne zwaaie. Want dat is et nouw net. Of in et andere geval as ze een hoop perseneel op de been hebbe. Dan vinde ze et ok niet noodig om heele gaar te sluite. Dan mar verplichte as dur genog lief hebbers zijn. Da's volges mijn heelegaar niet teveul van ooverheidsweege geree- geld, Bee en Wee denke dur anders oover mar da's mijn zaak niet. Naar mijn smaak mot ok een persoon ,die veur eige reeke- ning en riesekoo an de kost komt, in de geleegeheid zijn om een poossie rust te geniete, zonder dat ie in ze vekansiepes- jon mit de zeeninge tot boove in ze keel zit, omdat onderwijl de andere ze klante an 't wegroove zijn. Job den Droprol, die Driek tot ze klan tekring ken reekene was dur vierkant teuge. „Je bint gien baas meer in je eige zaak teugeswoordig" sting die teuge mijn op te pijpe. „En dan dur bij, ik bin nog nimmer mit vekansie gewist en nouw gaai ik ok niet. Daar." Hoe of ik nou ok nog zee, dat et goed veur em was, dat ie ok es een acht daage tusse ze flesse aabroo en ze grutterswaare uitvloog, hij was niet te oovertuige. Hij zee nog, dat et schaand was om een week lang de duuvel ze oore te gaan legge kus- se. „En wie dur koop bij me heb, ken achterom komme" was ze besluit. „Dan mag ik lije" zee ik teugen em „dat ze veur jouw deur de ganse week een plisieman op post zette." De plisie zij vast gewaarschouwd. Deur Wout Blauwkous. Veenendaal speelt zondag de laatste competitiewedstrijd voor dit seizoen in Huussen tegen Jonge Kracht. Of Vee nendaal, dat er de laatste tijd op enkele uitschieters na behoorlijk uit is, deze wedstrijd zal kunnen winnen is nog een open vraag. Kunnen zal trouwens nog wel gaan, maar of ze het doen daar gaat het om. Laten we in elk geval hopen dat ze de competitie op waar dige wijze zullen besluiten. Volgens het programma krijgt Oran je-Wit haar buren DVSA thuis. Deze wedstrijd die plaatselijk genoemd kan worden, laat zich heel moeilijk voor spellen. Mogelijk is een gelijk spel de beste oplossing. Rhenus gaat bij HDS in Leersum buurten. Een zware opgave voor de Grebbebewoners, hoewel een overwin ning toch heus niet uitgesloten geacht behoeft te worden. Bij de zaterdagvoetballers gaat Matjan de reis naar Wilnis ondernemen. Hoe wel de Pantermensen soms heel wat zet moeten worden. Ook Sportclub Rhenen kan in Bar- neveld tegen SDVB de volle winst bin nenhalen, wanneer er maar aangepakt wordt. Tenslotte moet Scherpenzeel thuis gemakkelijk van So va kunnen winnen. Wanneer ze er tenminste voor vechten willen. DAMMEN Het eerste tiental van V.D.C. speelt ook dit jaar weer mee aan het Neder- Veluwetoernooi. Aan dit toernooi spe len mee Ede, Bennekom, Wageningen en Veenendaal. Maandag 19 mei a.s. speelt V.D.C. haar eerste wedstrijd te gen Wageningen in het „Trefpunt" als eerste bordspeler in het tiental van Wageningen speelt Ir. G. E. van Dijk, Ned. kampioen. Voor de onderlinge competitie wer den de volgende partijen gespeeld: J. Edink B. Valkenburg20 Kiest U voor een Chris- telijk-sociaal beleid? Dan is de mans blijken te zijn, is het toch moei lijk nu een overwinning te voorspellen. GVVV zal in Lopik alle zeilen moe ten bijzetten om een gunstig resultaat te bereiken. Maar gezien de prestatie van Matjan j.l. zaterdag moet er wel wat inzitten. Het zal echter wel vrij hard worden. Merino's gaat naar Bussum om het tegen VVVM te proberen. Dit behoeft voor de wolmensen niet veel moeilijk heden op te leveren, maar wanneer de jongens van Van Meurs volledig zijn, vechten zij tot de laatste minuut. In de tweede klas is voor Kulan een ruime overwinning weggelegd in de uitwedstrijd tegen het Doornse DEV, al zal er natuurlijk wel wat werk ver- D. Bouman B. Ruiswijk 02 E. de Kleuver D. v. Baren20 W. v. d. Hor J. Edink 0—2 D. v. Baren J. H. Jansen 20 G. v. Dijk J. Roks11 J. Edink E. de Kleuver20 H. v.d. Brandhof H. Diepeveen 20 D. v. Baren R. Rotterdam 02 J. Roks D. Bouman 11 STICHTSE HEUVELRUGTOCHT De wandelsportvereniging ,De Woud lopers' orkaniseert ook dit jaar weer een grote wandeltocht. Deze heuvel- rugtocht leidt dwars door prachtig na tuurschoon en zal ook dit jaar onge twijfeld zeer vele wandelaars aan de start zien verschijnen. De organisatoren verwachten zelfs een aantal van 400. De netto opbrengst komt ten goede aan het Marine Sanatoriumfons. De wandelaars zullen het laatste gedeelte van de tocht op vrolijke muziek van de arinierskapel met tamboers en pij pers mogen rekenen. 's Avonds volgt dan nog een concert met als slot een grote taptoe door het zelfde orkest te verzorgen. De afstanden bedragen 10, 18 en 25 km. De start vindt plaats om 2 uur vanaf het Clubhuis. „SNELPOST" DUIVEN VLOGEN WEER Duiven van de leden van deVeenen- daalse postduivenvereniging „De Snel- post" maakten een wedvlucht vanaf Es- schen in België. Er waren 279 duiven in concours; de afstand bedroeg 99 km. De uitslagen waren: J. v. 't Veen (1), J. v. Doorn (2, 5, 29, 47), B. v. Kesteren (3, 14, 39), C. v. Ginkel (4, 16, 49), J. v. Geerenstein (6, 15, 38), G. Donkelaar (7, POSTDUIVENNIEUWS De Veenendaalse postduivenvereniging ..De Snelpost" hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde met het volgende resultaat: J. van Doorn 1, 48, 50; O. Verwoerd 2, 47; A. D. v. d. Bosch 3, 20, 21, 23, 30, 31, 37 en 54; J. van Nieuwamerongen 4; G. J. van Manen 5, 38; C. van Asselt 6, 24, 36, 41, 56; C. Donkelaar 7, 42, 51; H. Ul- rich 8, 28; B. van Kesteren 9, 14, 18, 43; P. W. van Zetten 10, 44; R. Blankestein 11, 39; G. de Geit 12; C. van de Weerd 13, 53; G. Ariesen 15, 45; G. v. d. Weerdhof 16, 34; C. van Ginkel 17, 52; D. G. v. d. Schans 19, 22; J. v. Geerenstein 25, 49; H. van Deelen 26; A. van Asselt 27, 29, 40; Joh. van Manen 32; Bovenkamp-Rose- boom 33, 55; G. Diepeveen 35; H. J. de Man 46. WEDVLUCHT VAN „DE LUCHTREIZIGERS" Evenals hun collega's van de „De Snel post" maakten ook de duiven van de le den van de eerste Veenendaalse postdui- venvereen. „De Luchtreiziger" een wed- 37), A. v. Asselt (8, 18, 28, 36), G. de Geit (9, 33, 44), A. D. v. d. Bosch (10, 13, 19, 35, 40, 43, 54, 55), v. d. Bovenkamp/Rozen- boom (11), D. G. v. d. Schans (12, 34, 50), W. v. Zetten (17, 53), C. Verwoerd (20, 42), C. v. d. Weerd (21), J. v. Nieuwamerongen (22), C. v. Asselt (23, 31, 41, 48), B. Feijth (24), G. Diepeveen (25, 30, 45), H. J. d. Man (26), Joh. v. Manen (27, 32), G. v. d. Weerdhof (46), H. Ulrich (51, 52), W. A. Eimers (56). vlucht vanaf het Belgische Esschen. Hier was het een duif van de heer G. Fasse, die het eerste aankwam. De volledige uitslagen: G. Fasse (1, 8, 11, 28), H. G. v. Reede (2, 9, 12, 15, 23), K. v. d. Heuvel (3, 17, 36), J. Heikamp (4, 33), G. Muller (5, 22), F. Spies (6, 21), H. van Kooten (7, 19, 26), H. d. Vos (10, 20), G. v. Viegen (13, 32), J. A. van Eden (14, 34), Baars/Rotterdam (16, 27, 29), K. d. Ruiter (18), A. Bleijenberg (24, 25), C. v. d. Berg (30), L. T. Krijenen (31), A. Slotboom (35). Ondergetekende deelt hierdoor zijn geachte cliënten mede dat hij m.i.v. dinsdag 20 mei a.s. zijn slagerij overdraagt aan de heer C. Smit. Ondergetekende dankt zijn cliënten voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt dat de heer Smit hetzelfde vertrouwen zal mogen genieten. Hoogachtend, M. ALBERTI Zandstraat 55 Veenendaal Ondergetekende C. Smit deelt hierdoor mede, dat hij de slagerij van M. Alberti m.i.v. dinsdag 20 mei a.s. zal overnemen en op deze dag zijn gemoderni seerde Rund-, Varkens- en Lamsslagerij (annex vleeswaren) v.m. 9 uur zal heropenen. Een ieder wordt gaarne uitgenodigd op deze dag onze zaak te komen bezoeken. Ondergetekende hoopt door een goede en vlotte bediening het vertrouwen van zijn cliënten te mogen genieten. 100 gram Boterhamworst en 100 gram gek. Schouderhamsamen 0,70 500 gram Doorregen Runderlappen 1,70 500 gram Schoudercarbonade 1,79 Zie onze etalage! Slagerij C. SMIT v/h M. Alberti Zandstraat 55 Veenendaal Telefoon 3017 Het zaterdagelftal van Scherpenzeel heeft het zaterdag weer niet tot een over winning weten te brengen. Men had thans de leiders VVOP uit Voorthuizen op bezoek. In een harde wedstrijd welke echter dank zij de uitstekende leiding van scheidsrechter A. Blankenspoor uit Vee nendaal binnen de perken bleef met 0-3 verloren. Scherpenzeel had weer eens een paar wijzigingen in de voorhoede aange bracht zodat er weer weinig verband in deze linie was. Het veldspel der gasten was echter iets beter en daar het tempo iets hoger lag hadden zij de gehele wedstrijd het initia tief in handen. In hardheid gaven de ploegen elkaar weinig toe, alleen de lichaamsconditie van de gasten was Iets beter en zij waren iets sneller. Reeds spoedig scoorden de gasten doch een speler had de bal met de hand mee genomen. Na vijfentwintig minuten spe len boekte men het eerste succes, toen een ver schot van J. Renselaar doel trof (0-1). Nog kwamen de gasten tot een der de doelpunt voor rust, maar dit was ech ter buitenspel, zodat de stand met de rust 0-1 was. Na de rust kwamen de gasten geducht opzetten. Scherpenzeel werkte hard om het spel te verplaatsen, maar steeds kwa men de gasten terug. Na twintig minuten spelen had K. Visser succes en door een wirwar van spelers verdween de bal on der de vallende doelman in het net (0-2). Twee minuten later wist J. Renselaar er 0-3 van te maken, het doelpunt werd ech ter in buitenspelpositie gescoord. Tien minuten later was het weer raak. Nu keurde de scheidsrechter het doelpunt af wegens buitenspel. VVOP kon dus het genoegen smaken zes maal te scoren, waarvan er drie werden toegekend. Beiden kregen nog wel enkele kansen maar Scherpenzeel raakte de laatste twintig minuten te ver uitgespeeld om deze achterstand te kunnen inhalen. BRAND DOOR VONKEN UIT WASFORNUIS Waarschijnlijk door vonken uit de pijp van een wasfornuis brak brand uit in een schuur van de fam. Ditewig aan de Nieu- weweg. In de schuur was o.m. een vracht auto gestald welke tijdig kon worden weggereden. De Gelderse brandweer nam het blussingswerk voor zijn rekening. Tijdens nablussingswerkzaamheden op de hooizolder, waar een hoeveelheid hooi was opgeslagen zakte de brandwacht M.B. door een asbestafdak en belandde op een drie meter lager gelegen tegel vloer. Hij liep een gebroken pols op en enkele verwondingen aan zijn rug op. Dokter W. Remme verleende de eerste hulp, waarna de onfortuinlijke brand- man naar het Julianaziekenhuis werd vervoerd. De schade aan schuur en op geslagen goederen wordt door de verze kering gedekt. „RIJNKANTERS" LIEPEN DE KAPITULATIETOCHT De Elsterse wandelvereniging de „Rijn- kanters" heeft aan de kapitulatie-wandel- tochten te Wageningen deelgenomen. Een groep van achttien man heeft de 25 km uitgelopen, ondanks het feit dat het een zeer zwaar parcours was, mede door de voortdurende regen na de rust. Doordat men geen uitvallers had kon men de groepsprijs mee naar huis nemen. Deze actieve vereniging zal in zijn ge heel aan de avondvierdaagse in Veenen daal deelnemen. RUILAVOND POSTZEGELVERZAMELAARS De Veenendaalse philatelistenvereni- ging „De Vallei" houdt op woensdag 14 mei a.s. haar laatste ruilavond in dit sei zoen in hotel „De Korenbeurs". EMMABLOEMCOLLECTE RHENEN De in Rhenen, Eist en Achterberg ge houden Emmabloemcollecte heeft opge bracht 478,92. Hiervan werd in Rhenen en Achterberg bijeengebracht 414,82 en in Eist 64,11. Een woord van dank aan gevers en collectanten is hier zeker op zijn plaats. flinke maat nylon *1 O/V bespanning Gl plastic, met verdeling AQ pa voor suiker, meel enz. ptadc 9 du. «'«e 235 Ct Alleen Dinsdag 20 mei Hoofdstr. 7, Veenendaal, Tel. 3103 De accomodatie van de voetbalterrei nen van de voetbalvereniging „Veenen daal" op de vanouds bekende Salaman- derheide zal worden uitgebreid met een prachtig gebouw. Een clubgebouw mo gen we het feitelijk niet noemen, want dat is op zichzelf al een plan. Een plan, dat de eerste jaren nog wel niet ver wezenlijkt zal kunnen worden. De activiteit van de leden is thans in de eerste plaats gericht op de bouw van een kleedlokaal annex consumptie kiosk. Dit is een enigszins sobere om schrijving van het object, waarin zullen worden ondergebracht twee kleedka mers met elk twee douchecellen, een massagekamer, welke voorlopig als be stuurskamer dienst zal doen, een ma braakliggende stuk grasland achter de thans bestaande terreinen kunnen hu ren. Hierop zullen nog twee velden worden gecreëerd, één speelveld van normale grootte en één speelveld voor junioren. Binnenkort zal dit perceel machinaal worden gelijkgemaakt. Na deze egalisatie zal er gras worden inge zaaid. UITBREIDING VAN DE WINKELSTAND Donderdagmiddag j.l. heeft de heer H. van Manen in het perceel Dorpsstraat 47 te Renswoude zijn nieuwe winkel ge opend. Het betreft hier een geheel nieuw voor teriaalruimte en een consumptiekiosk. Totale grootte ruim 200 vierkante me ter. De plannen voor dit gebouw waren reeds enige tijd geleden gesmeed; ar chitect Brouwer maakte de tekening en het geheel zal door de leden in hun vrije tijd worden uitgevoerd. Zaterdagmiddag werd het beton voor de fundering gestort; ruim drie kubie ke meter werd reeds verwerkt. Dit is ook nodig want men bouwt precies bo ven de vroegere „salamandersloot" en om vaste grond onder het gebouw te krijgen moet er diep worden gestort. Voorzitter J. Boers was er bij om een „vakmansoogje" in het zeil te houden. Wanneer de fundering is gestort ho pen de leden het gebouw in één week onder de kap te krijgen. De lieve jeugd van Veenendaal wil men namelijk zo veel mogelijk de kans ontnemen om het gebouwde met een nog grotere frequen tie weer af te breken. Speciaal in de stille omgeving van de voetbalterreinen van „Veenendaal" schijnen de vanda- lenbenden gaarne te opereren. Secretaris J. de Vries, met wie wij de zaak in ogenschouw namen, toonde ons tenminste de reeds volkomen vernielde loketjes van de psj nieuwe controle hokjes, de gaten In' de afrastering en zo meer. Om maar niet te spreken van het oude kleedlokaal, waarvan nage noeg geen ruit meer heel is. Om het complex zoveel mogelijk te gen de wellusten van vernielers te vrij waren hebben de leden reeds een groot gedeelte van de afrastering vernieuwd, terwijl thans weer nieuwe gedeelten op het programma staan. Met het verschij nen van het nieuwe gebouw zal er een compleet spelers- en officialscentrum komen, dat geheel wordt afgescheiden van de terreinen. Voor de spelers wordt een aparte ingang gemaakt achter de nieuwe rijwielstalling, waarvoor reeds het terrein met een bulldozer werd ge lijk gemaakt. Het centrum, waarover wij reeds spraken komt in de noord oosthoek van het complex te liggen, dus aan dezelfde zijde als de ingang. De oude kleedruimte zal, na de no dige herstellingen, worden geplaatst tussen het tweede en derde terrein. Het bestuur van „Veenendaal" heeft het pand in het centrum van het dorp met tevens een woonhuis en een zeer ruime werkplaats waarin een loodgieters- en in stallatiebedrijf is gevestigd. Voor de opening bestond bijzonder veel belangstelling; ondermeer waren daarbij aanwezig de burgemeester, de Edelacht bare heer J. A. Hosang, de architect, de heer A. H. Nes en een groot aantal zaken relaties van de heer Van Manen. De ontelbare bloemstukken gaven de winkel met sanitaire artikelen en aller lei electrische apparaten een feestelijk aanzien, terwijl het geheel een verzorgde indruk maakte. Ongetwijfeld heeft de heer Van Manen bij deze gelegenheid reeds vele felicita- VEENENDAAL Geboren: Wilhelmina, d. v. C. H. J. v. Duuren en M. W. Nieboer; Cornelia, d. v. H. Achterberg en H. Henken. Ondertrouwd: J. A. Folrner en P. van der Meijden; H. van Manen en E. Lep pers; L. Bleijenberg en H. W. van der Meijden. Getrouwd: E. de Blauw en E. D. Kroes- bergen; W. P. van Manen en G. Tollenaar Overleden: Cornelis van Nieuwameron gen, 53 jaar, echtgen. van E. v. Kesteren. LIENDEN Geboren: Annie E., d. v. C. van Ewijk en C. W. van Verseveld; Klasinus, z. v. J. C. Walbeek en C. de Wit; Jacobus R., z. v. H. Willemsen en G. J. van Ledden; Rutger, z. v. H. J. Brenkman en D. van Zetten. Getrouwd: G. H. Knook en J. C. Berg- acker; D. van Tuil en G. van Wamel; T. van Herrewaarden en A. M. van Laar; B. D. de Greef en M. J. van Ommeren. Overleden: Elisabeth van Ledden, 68 j., wed. van A. de Bruin; Hendrika J. Taken 40 jaar, echtgen. van H. Kamman; Elisa beth Derksen, 66 jaar, echtgen. van J. C. Harteman; Elisabeth S. Schutter, 66 jaar, echtgen. van W. J. P. C. Roderkerke; Peter van Westrhenen, 77 jaar, echtgen. van W. J. van Rooij; Jacob Septer, 80 jaar wednr. van J. H. Langboom; Johannes Pallada, 62 jaar, echtgen. van W. van Willigen. RHENEN Ingekomen: Jhr. L. H. K. C. van Asch van Wijck (gez.) van 's-Gravenhage; J. Schimmel van Utrecht; J. F. Sauerbier van 's-Gravenhage; Jkvr. P. Goldman g. m. J. F. van der Ven (gez.) van Vught; J. T. van der Ven van Indonesië; G. J. M. Adriaans van Ede; F. D. Bosma van Leeuwarden; A. M. Brouwer g.m. B. van Viegen van Amerongen; J. van Veenen daal (gez.) van Veenendaal; G. van Gel deren g.m. H. Heimei van Kesteren; M. W. van de Bruinhorst van Zeist; A. van Steenis g.m. W. van den Hatert (gez.) van Waardenburg. Vertrokken: D. Diepeveen naar Rheden; M. Knoppert wed. van H. Boelhouwer naar Zeist; K. H. Tjan naar Leeuwarden; J. D. van Zetten (gez.) naar Lienden; J. B. van der Horst (gez.) naar Arnhem; C. Hovestad naar Veenendaal; A. Loman naar Zaltbommel; A. van den Berg (gez.) naar Rotterdam. ties in ontvangst genomen en wij voegen de onze ook gaarne daarbij en wensen hem een succesvolle toekomst. De winkelstand in Renswoude, die ge durende de laatste jaren reeds behoor lijk toegenomen was, is door deze ope ning opnieuw in goede zin uitgebreid. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk Markt 9.30 uur ds Ver maas, 3 uur ds Van Vliet van Zetten. Julianakerk 9.30 uur ds Vroegindeweij, 5 uur ds Van de Pol. Vredeskerk 9 en 10.30 uur ds Van de Pol, 5 uur ds Vermaas. Veeneind 3 uur ds Van Vliet van Zetten. Dijkstraat 2.45 uur ds Vroegindeweij. Ned. Herv. Evang, „Sola Fide" 10 uur ds Tigchelaar,, 5.30 uur ds Goedhart. Ger. Kerk Kerkewijk 9, 10.30 en 5 uur ds Bos van Bennebroek. Ger. Kerk art. 31 K.O. 8.15 en 3 uur ds Smelik. Chr. Ger. Kerk Beatrixstraat 9.30 en 5 uur ds v. d. Knijff van Den Helder (Emeritus). Chr. Ger. Kerk Hoofdstraat 9.30 en 5 mu ds Kok. Ger. Gem. syn. geb. „Eltheto" 9.30 en 5 uur leesdienst, woensdag 7.30 uur ds Elshout van Utrecht. Ger. Gem. Fluitersstraat 9.30 en 5 uur leesdienst, dinsdag 7.30 uur ds Lichten berg van Rotterdam. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds Padt v. Ede. Leger des Heils zaterdag 10 uur heili- gingsdienst, zondag 12 uur zondags school, 6.45 uur openluchtsamenkomst 7.30 uur verlossingssamenkomst. R.K. Kerk Nieuweweg en Salvatorkerk 8 uur H. Mis, 10.15 uur Hoogmis, 5 uur Lof in de kerk aan de Nieuweweg en 7 uur Lof in de Salvatorkerk. RHENEN Ned. Herv. (Ger.) Evang. 10 uur ds Stel wagen van Woudenberg, 5 uur ds Vos van Bennekom. ELST Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds Dorrestijn van Opheusden. Ned. Herv. Kerk 10 uur dhr Meijer van Veenendaal, 6 uur ds Vroegindeweij van Veenendaal, EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds J. Fokkema van Ede. Ger. Gem. 9.30 en 6.45 uur leesdienst, donderdag 7.30 uur ds Van de Ketterij van Alblasserdam. Oud Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur leesdienst, donderdag 2.30 uur ds du Marchie van Leersum. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10 uur ds J. de Jager uit Amerongen bed. H. Doop, 6.30 uur dhr J. van Noort. Oud Ger. Gem. 10 en 6.30 uur leesdienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds L. van de Peut, bed. H. Doop. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds D. G. Mole naar. LIENDEN Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds E. S. de Lint. Gezag en gerechtigheid, het kenmerk van Naast onze leuke moderne meubelen leveren wij U dit ideale ROYAL wandmeubel met duizenden mogelijkheden. Kerkewijk 37 Telefoon 2730 VEENENDAAL. Alleen voor zeer drin gende gevallen, van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur Dr. J. P. Vergouwen, Kerkewijk, tel. 2469. ELST, AMERONGEN, LEERSUM. Dr. Kars te Amerongen, tel. K 3434-273. EDERVEEN, DE KLOMP, LUNTEREN. Dr. Van de Scheur, Lunteren, tel K 8387 460. RENSWOUDE. Dr. Th. S. ier Velde, tel. 450 (eigen praktijk). VEENENDAAL. Eiermarkt. Aanvoer 125.000 stuks. Prijzen van 13,50 tot 14,- per 100 stuks. Handel kalm. Biggenmarkt. Aanvoer 90 biggen. Prijzen van 40,- tot 60,- per stuk. Handel traag. EDE. Eiermarkt. Aanvoer 110.000 stuks. Prijzen van f 13.25 tot f 14.per 100 st. Kalme handel. VOOR EEN xja ap Eig. H. v/d Berg t/o Gemeentehuis RHENEN O-O-O-O-O-O-O-O-O (49) Na de geweldige ontploffing van het kruitvat staan de krijgers van graaf Conrad een ogenblik ver lamd van schrik. Dan klinkt plotseling uit hun midden een angstige stem: „Heer Aram! Aram van Barranca" Alle ogen gaan in de richting, waarheen de spreker wijst. En inderdaad, op korte afstand van de kanonnen, op een heuveltop, staat Aram, een boog in de vuist. Een haveloze boer zit naast hem voor een vuurpot geknield en houdt een pijl in de vlammen, die hij daarna haastig aan de ridder doorgeeft. Reeds vliegt de tweede, brandende pijl door het luchtruim en nog een en nog een! En opnieuw dreunen de explosies als de vurige pijlen zich in de kruitvaten boren. Grote rookwolken stijgen op, de zware vuurmonden worden in de lucht geslingerd. In wilde paniek slaan de krij gers van graaf Conrad op de vlucht! Op de wallen van het kasteel zijn Arams dienaren in gejuich losgebarsten. „De slag is ons!" roept Brook verheugd. „En zie eens, wie daar onder dat helse wapen ligt!" En hij wijst naar beneden, waar onder het enorme gewicht van een der gekantelde kanonnen, een roerloze gestalte ligt.heer Conrad van Tarente. (Wordt vervolgd). Daar rekenen we eenvoudig op, wat u? En omdat wij dit jaar op een heleboel zon rekenen hebben wij meer dan ooit tevoren stad en land afgereisd om een keurcollectie gezellige, voor delige LAPJES voor ZOMERJAPONNETJES, BLOUSJES, fleurige ROKKEN enz. voor u te veroveren! Of JAC. VAN SCHUPPEN daarin geslaagd is? Komt u maar eens zelf naar het antwoord kijken, want dat is voor alle dames van elke leeftijd de moeite méér dan waard! Ook al omdat er van de mooiste stoffen altijd maar voldoende is voor enkele japonnetjes, zodat u altijd met iets aparts thuiskomt van uw bezoek aan: DEELNEMER V.W.V.-ACTIE. Hoofdstraat 75 Veenendaal Wij brengen deze week 300 gram voor 1, een heerlijk boterkoekje met mocca-creme en ge glaceerd met chocolade. Hoofdstraat 21, Veenendaal bi; Sl°t>en ZANDSTR. 72 TEL:Z9Z4 VEENENDAAL Voor naar Garage firma J. Hogendoorn Zn Telefoon 2454 Nieuweweg 151-155 Veenendaal

De Vallei | 1958 | | pagina 2