Voor de Jeugd RECLAME het 2e pak Reuze Rijst voor halve prijs een kamermeisje Begrafenis V A-tje en betere waar en tien procent alleen Terugkeer van Morghan de Magiër VAKANTIE RH EXEN Officiële bekendmaking EDE AMERONGEN SCHERPENZEEL EDERVEEN Voor de kantonrechter Voor een A. W. de Haas Dijkstra PLAATS EEN Kost slechts 95 cent Te koop ,de Witte Holevoet' Scherpenzeel enige meisjes AANBESTEDING GARAGE EN WONING De heer E. Stemerdink, architect alhier, heeft aanbesteed de bouw van een garage met woning en opstallen aan de Indu strielaan voor de fa. G. J. van Schoonho ven. Hoogste inschrijver voor het timmer en metselwerk was de fa. B. C. Drost te Veenendaal voor een bedrag van 154.000,-. Laagste inschrijver de fa. H. de Koning te Veenendaal voor ƒ95.645,-. De fa. E. van Schuppen was de hoogste inschrijver voor het loodgieterswerk 15.420,-. Het laagst schreef in de fa. Jac. Bouman 13.375,-. Voor het elektri citeitswerk werd het hoogst ingeschreven door fa. W. Huibers met 3990,-; laagste was de fa. J. Suydendorp met 3878,-. Tenslotte het schilderwerk: hoogste in schrijver fa. G. van de Pol met 13.926,-; laagste: fa. J. Achterberg 9960,-. De gunning is aangehouden. POSTDUIVENNIEUWS Dit weekeind vlogen de duiven van de leden van de postduivenvereniging „De Snelpost" vanaf Chauny, een afstand van ongeveer 321 km. De duif die het eerst aankwam had een snelheid van 2161.7 per minuut gevlogen. De volledige uitslagen: B. van Kesteren 1, 9; G. Ariesen 2, 11, 45; C. van Ginkel 3, 8, 26, 39; J. van Doorn 4, 6, 7, 29, 40; A. v. Asselt 5, 10; C. van de Weerd 12, 31, 37; W. A. Eimers 13, 34, 46; Bovenkamp-Rose- boom 14, 23, 41; P. W. van Zetten 15, 30, 48; H. Ulrich 16, 36; G. J. van Manen 17, 20, 42; G. de Geit 18, 33; C. van Asselt 19. 25; A. D. v. d. Bosch 21, 24, 35, 47; J. van Nieuwamerongen 22, 38; G. Diepeveen 27; J. van Geerenstein 28; H. J. de Man 32; J. van 't Veen 43 en G. v. d. Weerdhof 44. GESLAAGD Mej. J. v. d. Weerd, Beatrixstraat be haalde het kleuterleidsterdiploma A na opleiding te hebben ontvangen aan de Chr. opleidingsschool voor kleuterleidster te Arnhem. V.Z.C.-JEUGD EERSTE IN WATERPOLOTOERNOOI Een jeugdteam van de Veenendaalse zwemclub, bestaande uit: Jacques Suy dendorp, Kees Hardeman, Ad Slotboom, Kees Kieviet, Wim van de Meer, Bert Steffers en Cel Slotboom heeft een welverdiende eerste prijs in de wacht gesleept tijdens een waterpolotoernooi van de Utrechtse Zwemclub „Wils kracht". Aan dit toernooi, dat jaarlijks op tweede Pinksterdag wordt gehou den, namen een groot aantal ploegen deel. De eerste wedstrijd tegen W.Z.C. II uit Woerden ging een beetje stroef, een gevolg van het feit waarschijnlijk, dat de Veenendaalse jongens, geselecteerd uit diverse V.Z.C.-zeventallen nog niet op elkaar waren ingespeeld. Het werd toch 40 voor V.Z.C. door drie doel punten van Wim van der Meer en één van Bert Steffers. Wilskracht II moest met 50 het loodje leggen. De jeugdige Veenenda- lers waren sneller en bouwden goede combinaties op. Doelpunten: Wim van der Meer (2), Ad Slotboom (2), Stef fers (1). De meeste moeite had V.Z.C. met het vrij sterke Flevo II uit Nijkerk. Met een doelpunt van Steffers en een fraai, afgemeten,, boogbal van Cel Slotboom werd evenwel ook deze wedstrijd ge wonnen (20). In totaal scoorde de V.Z.C.-jeugd 11 maal en aan de hechte verdediging van de lange keeper Jacques Suydendorp was het te danken, dat er geen enkel doelpunt tegen werd genoteerd. BEKENDMAKING De burgemeester van Veenendaal vestigt de aandacht van de ingezetenen op het navolgende: Door de Provinciale Utrechtse Elec- triciteits-Maatschappg is er op gewe zen, dat het voorkomt, dat vliegers in de 150 kV-lijn geraken. Dit kan tot zeer ernstige gevolgen leiden. Immers, be halve dat het verward raken van een vlieger in de geleidingsdraden een sto ring in de stroomlevering kan veroor zaken, is levensgevaar voor degene, die de vlieger oplaat niet uitgesloten. In dit verband zij gewezen op het be paalde in artikel 429 van het Wetboek van Strafrecht, waarbij strafbaar is ge steld hij, die een vlieger oplaat of in de lucht heeft aan een lijn, die zich geheel Wij zijn met van 2 juni t.e.m. 11 juni Drogisterij Optiek Westera eig. H. v. d. Berg. t/o Gem. Huis Rhenen. of ten dele bevindt binnen een afstand van vijfhonderd meter van een boven grondse elektrische hoogspanningslei ding. Op overtreding van dit verbod is een straf gesteld van maximaal 14 da gen hechtenis of 100.boete. Aangezien ook in deze gemeente een hierbovenbedoelde 150-kV-lijn aanwe zig is, mag een ernstige waarschuwing niet achterwege worden gelaten. Met het oog op de grote gevaren aan dergelijke handelingen verbonden wor den dan ook allen, die op enigerlei wij ze met de jeugd in aanraking komen, hierbij verzocht hun medewerking te verlenen aan het voorkomen van de hiervoor bedoelde voorvallen. Bovendien zal hierop van de zijde van de politie worden toegezien en daartegen streng worden opgetreden. Veenendaal, 27 mei 1958 De burgemeester voornoemd, A. Bakker WET AUTOVERVOER PERSONEN Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis van be langhebbenden, dat zij bij hun besluit van 13 mei 1958 voorwaardelijk vergunning hebben verleend ingevolge de wet Auto vervoer Personen aan: de heer G. H. Bijl, wonende te Rhenen, Herenstraat 31 voor het exploiteren van 1 (één) huurauto. Ingevolge het bepaalde in artikel 55 der bovengenoemde wet staat tegen deze be schikking beroep open bij gedeputeerde staten dezer provincie binnen 30 dagen na de openbaarmaking. Rhenen, 20 mei 1958 Burgemeester en wethouders voornoemd, J. BOELHOUDER, w.b. TH. v. d. WILLIK, secretaris. AFKONDIGING STRAFVERORDENING Burgemeester en wethouders van Ede maken bekend, dat gedurende 3 maanden op de secretarie, 3e afdeling, voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijg baar is gesteld de door de raad in zgn vergadering van 14 mei 1958 vastgestelde verordening, regelende de vakantieslui ting van slagerswinkels in het dorp Gel- dersch Veenendaal in 1958. Deze verorde ning treedt in werking met ingang van de dag, volgende op die harer afkondi- ging. GEMEENTERAAD. Woensdagavond kwam de Raad van Amerongen voor de laatste maal voor de verkiezingen bijeen. Afwezig wegens ziekte Wethouder De Bonte. Uit de Mededelingen blijkt dat op de Rentespaarbrieflening bij voorkeur ten behoeve van de gemeente Amerongen tot een bedrag van 35.640,werd inge schreven. Van de terreinen ten Oosten van de Hoileweg werden de percelen 16 en 17 aan de fa. M. v. M. Zn. voor 6.513,60 en perceel 38 aan de heer J. B voor 5.286,40 verkocht. Godsdienstonderwijs op de O.L. School Voor de derde maal komt het verzoek van de Ned. Prot. Bond om subsidie voor het geven van godsdienstonderwijs aan de orde. Hoewel de heer Dagnelie een dringend beroep doet op de leden van de C.H. fractie dit verzoek te steunen, zich beroepend op het partijprogramma van genoemde partij, wordt het verzoek om subsidie afgewezen met 5 tegen 4. Streekwerkplaats Het ligt in de bedoeling om tot een gemeenschappelijke streekwerkplaats te komen. Het bedrag dat Amerongen hier voor moet bijdragen is vastgesteld op 5.828,41. Daar deze werkplaats op grond van de gemeenteVeenendaal gebouwd wordt en deze gemeente de grond voor niets af staat zou zij ook eigenaresse van het gebouw worden. De heer Dagnelie heeft hiertegen bezwaar. Beter zou zijn te spreken van een renteloos voorschot dat later terug betaald zou kunnen worden. Aankoop grond Met drie eigenaren is overeenstemming bereikt tot het aankopen van bouwgrond in het uitbreidingsplan. Rondvraag De heer Hasselaar vindt de verbete ring bij de oprit van de Slaperdijk in Overberg weinig bevredigend. Deze 4.300,hadden beter besteed kunnen worden, aldus spreker. Wil de bestrating bovenop de dijk in het verlengde van de oprit gelegd zien. Spr. verzoekt eveneens verplaatsing van een lichtpunt aan de Haarweg en wel zo, dat ook het Kerkpad verlicht wordt. De heer Van Mourik verzoekt om spoed bij het bouwen van de Openb. Kleuter school en om een voetbaloefenterrein. De heer Brinkman vraagt wanneer het rijwielpad naar Eist eindelijk eens door Rijkswaterstaat in orde gemaakt wordt. Op Hemelvaartsdag had hier weer een ongeluk plaats, dat gelukkig erg is mee gevallen. Voorz. zegt, dat de werkzaam heden waarschijnlijk eerst in augustus zullen beginnen. De heer v. d. Dikkenberg informeert naar de mogelijkheid een schuur van Overberg naar Amerongen te verplaat sen. De heer Blankestijn verzoekt ook het laatste gedeelte van de Bosweg in Eist te verharden. Hierna sluiting. UITSLAG VERKIEZING 1953. Nu de verkiezingen voor de gemeente raad voor de deur staan is het wel aardig voor onze lezers te weten hoe de uitslag van de verkiezingen in 1953 uitvielen. De meeste stemmen verwierf de C.H.U. die 3 leden in de Raad kreeg t.w. de heren De Bonte, Brinkman en Hasselaar. Ver der kregen de P.v.d.A. 2 zetels (de heren Blankestijn en v. Mourik) en de S.G.P. 2 zetels nl. de heren v. Deelen en v. d. Dikkenberg. Voor de A.R. verwierf de heer v. Barne^eld 1 zetel. De heren Dag nelie, Wildeman en Fenge, die ieder met een vrije lijst uitkwamen, maakten het elftal vol. Gezien het feit, dat zich na 1953 veel gezinnen, vooral in de mari- nierswijk, in Amerongen vestigden, zal de kiesdeler dit jaar veel hoger zijn, het geen de spanning zeker zal verhogen, en waardoor ook enkele verschuivingen te verwachten zijn. In ons blad van Vrij dag a.s. zullen wij de volledige uitslag van de verkiezingen in Amerongen pu bliceren. TUINFEEST Het ligt in de bedoeling dat de bejaar den ook dit jaar een autotocht gaan ma ken. Het comité ontspanning bejaarden heeft een tuinfeest georganiseerd, dat za terdag 31 mei a.s. gehouden zal worden in de tuin van Lievendael. Medewerking wordt verleend door „Ons Genoegen" de Boerenkapel onder leiding van boer Dirk, accordeonnisten enz. De netto-opbrengst zal aan de autotocht besteed worden. DAMMEN Promotie-degradatie Veldhuizen R. Berkhof 02 M. v. d. Grift Plantinga 2—0 Bekerwedstrijden E. v. d. Grift Van Wamel11 A. v. d. Grift A. v. d. Kolk20 VALSHEID IN GESCHRIFTE GESTRAFT. De 37-jarige metselaar E. v. B. uit Scherpenzeel, die voor de Utrechtse Po litierechter moest terejhtstaan wegens valsheid in geschrifte, gaf zonder meer toe hetgeen hem ten laste was gelegd. Hg was enkele maanden geleden werk loos en kreeg toen van het sociaal fonds van de bedrijfsvereniging een uitkering. Maar toen hij opnieuw werk had gevon den, deed hij het toch voorkomen alsof hg werkloos was, zodat hg ten onrechte een bedrag van 177,van bedoeld fonds heeft ontvangen. Omdat de verdachte inmiddels de be drijfsvereniging schadeloos heeft gesteld, wilde de Officier van Justitie nog geen vrijheidsstraf vorderen. Een geldboete van vjjftig gulden of tien dagen hechte nis luidde zjjn eis, welke de Politierechter conform toewees. A.B.C. DER NAASTENLIEFDE Een bekend damesweekblad dat onder het motto „Het A.B.C. der naastenliefde" acties voert, geschenken uitdeelt of door geeft aan door rampspoed getroffen ge zinnen, heeft deze week een bezoek ge bracht aan de Acacialaan te Scherpenzeel waar aan een weduwe met negen kinde ren waarvan de oudste 15 jaar is, een aantal zeer nuttige gebruiksgoederen en schoeisel werd geschonken. Hierdoor heeft men haar leuze weer alle eer aangedaan. BOTSING Zaterdagmiddag omstreeks vier uur had er een botsing plaats in de Dorpsstraat aan het Oosteinde. Een bromfietser slipte en viel. Een scooter vloog over hem heen terwijl een auto tegen de scooter botste. Toen men van de schrik bekomen was bleek er alleen materiële schade te zijn. De politie stelde een onderzoek in. D.V.S.A. SCHERPENZEEL I 0—6 Het eerste elftal van Scherpenzeel heeft zondag de competitie besloten zoals zij dit jaar nog niet hebben gespeeld. Met 6-0 werd van het bezoekende DVSA ge wonnen. Voor de rust zorgde J. Renes, J. Rootselaar, A. v. d. Haar en J. Renes voor een 4-0 voorsprong. Ua de rust bezorgde J. Rootselaar en W. Verweij het half dozijn vol. De gasten- konden niet tot een tegenpunt komen. BEROEPEN De kerkeraad van de Ned. Herv. ge meente heeft een beroep uitgebracht op Ds. G. Estrik van Nieuwland. (Vervolg van pagina 1.) zaamheden voor een bakker verricht en daarvan had hij de fabiieksdirectie niet op de hoogte gesteld. Ik moest invallen voor een zieke knecht, zei verdachte H. voor het Wage- ningse kantongerecht. Het was een nood toestand. Dat kan wel zijn, vond rechter v. d. Brand maar dan had u het op de fabriek even moeten laten weten. 't Was beter geweest, gaf verdachte toe. Eis en vonnis 100,- of 10 dagen. -0- Op Veenendaals Kerkewijk had E.R., grondwerker te Leersum, met zijn motor de maximum toegestane snelheid van vijftig kilometer overschreden en dat kostte hem een proces-verbaal. Je zit op een motor al gauw iets boven de vijftig, als je niet geregeld op de meter kijkt, zei R. voor het Wagening- se kantongerecht. Dat zult u ook wel be grijpen. Nee, dat doe ik niet. Ik snap hele maal niet, waarom dat nodig zou moeten zijn, antwoordde rechter v. d. Brand. Het ging daar van een hucht af, verduidelijkte verdachte. 15,- of 6 dagen eiste de officier. Ik zal 't wel moeten betalen, al zal het niet meevallen, verzuchtte R. Het viel hem nog erger tegen, want rechter v. d. Brand verhoogde tot 25,- of 10 dagen. De maximumsnelheid wordt tegenwoordig teveel overschreden oor deelde hij. Aan de motor van A.B., pottenbakker te Rhenen, mankeerden een deugdelijke handrem en een signaalhorn met vaste toonhoogte, zoals dat officieel heet en zoals al even officieel door de politie was geconstateerd. Verdachte had er voor het Wageningse kantongerecht niets op te zeggen en zo kon hij vlot van tweemaal 7,50 of 3 dagen worden voorzien. De knecht van J.S., koopman te Vee nendaal, had geknoeid in zijn werkboekje voor het rijtijdenbesluit, doch daar de patroon voor de juiste invulling verant woordelijk is, verscheen niet de knecht, koopman S. als verdachte voor het Wage ningse kantongerecht Ik wist er niets van, dat het ver keerd werd ingevuld, zei verdachte. De knecht werkt al veertig jaar bij ons en hij heeft het gedaan om mij te helpen, maar opdracht om er mee te knoeien heb ik nooit gegeven. U hebt geen enkele maal het boekje gecontroleerd en de veranderingen dien den om te lange werktijden te camoefle- ren, repliceerde de rechter. Verdachte gaf het toe. De Apeldoornse markt, waar hij steeds heen moest, begon tot voor kort reeds om vier uur 's mor gens. doch inmiddels werd dit op zes uur gesteld. Voornamelijk door dat vroege aanvangsuur was alle ellende ntstaan Da officier van justitie vond de ver valsingen in het werkboekje - er waren er vier geconstateerd - een zeer ernstig fe.t, doch gelet op de omstandigheden wilde hij het nog laten bij viermaal 10,- of 4 dagen. Het vonnis luidde conform. DE EIERDIEF Mijnheer Spits had 10 prachtige kip pen en een haan. Mooie witte leghorns, die veel eieren legden. Dat vond mijn heer Spits prachtig want hij was dol op eieren. Mijnheer Spits had zelf maar een klein gezin en de kippen legden zo best, dat er heel wat eieren overble ven. Mooie dikke, witte eieren. Die verkocht mijnheer Spits dan maar. De buurman had een groot gezin met jon gens die hard groeiden en die vond dat de kinderen geregeld een ei moesten hebben. Dat was zo goed voor ze. Ook de bakker, die aan de overkant van de straat woonde, kon altijd eieren ge bruiken, zodat mijnheer Spits er nooit mee bleef zitten. De laatste weken was mijnheer Spits echter minder goed te spreken over zijn kippen. Ze deden het niet zo best meer. In de regel kon hij elke dag 8 eieren uit het hok halen, maar de laat ste weken waren het er niet meer dan zes of soms drie of vier. Mijnheer Spits begreep er niets van. De kippen zagen er toch zo mooi uit. Prachtige rode kammen op de kop. Ze moesten toch meer eieren leggen? Iedere dag aten ze een heleboel voer op, maar ze legden veel minder eieren dan mijnheer Spits gewend was. De haan legde wel geen eieren, maar die zag er ook prachtig uit en een haan in het hok was wel ge zellig voor de kippen. Als al dat vrouw volk dan eens ruzie kreeg kon de haan tussen beide komen en de rust in het kippenhok herstellen. Met welgevallen keek mijnheer Spits altijd naar zijn prachtige toom kippen en zijn fiere haan. Hij vond het daar om knap vervelend dat die kippen nu ineens zo slecht gingen leggen. Wat zou er toch aan de hand zijn, want er moest wel iets bijzonders zijn met dat niet meer leggen, vond mijn heer Spits. Zou er een dief zijn, die de eieren uit het hok haalde? Dat behoefde niet eens een mens te zijn, dat kon ook een dier zijn. Mijnheer Spits wist wel dat ratten ook graag een eitje lusten en ze weten de eieren heel handig uit het nest te slepen. Mijnheer Spits be sloot eens goed op te letten, want hij moest de oorzaak vinden. Op wacht De volgende morgen ging hij heel vroeg het bed uit. Het was nog donker. Voorzichtig sloop hij naar het kippen hok. De vorige dag had hij een gaatje in het nachthok gemaakt, zo, dat hij kon zien wat er in het hok gebeurde. Het begon te schemeren en mijnheer Spits loerde door het gaatje, zodat hij precies de legnesten kon zien. Hij zag drie kippen op een nest zitten en toen ze er even later afstapten, zag hij drie, dikke eieren liggen. Nu moest de dief zo langzamerhand komen. En hij kwam. Mijnheer Spits wist niet wat hij zag. Toen de kippen hun ei gelegd hadden, stapte de dikke haan deftig het nachthok binnen. „O," dacht mijnheer Spits, „de haan komt eens kijken of zijn kippen het goed ge daan hebben, nu hij kan tevreden zijn." Maar toen zag mijnheer Spits dat de haan naar het eerste legnest stapte. De haan keek even naar het ei en toen begon hij met zijn snavel op het ei te beuken. De haan pikte zo hard, dat de schaal brak en toen begon hij heerlijk het ei op te smekkelen. „Die lelijke haan," gromde mijnheer Spits, „die eet mij de eieren op, wat een bandiet. Elke dag eet hij handen vol voer, maar dat is zeker niet genoeg, meneer moet er elke dag een paar eitjes bij hebben." De haan stapte naar het tweede ei en dat was even later ook door zijn keelgat verdwenen en het derde ei volgde dezelfde weg. Toen was de haan verzadigd en deftig stapte hij naar het buitenhok en met een luid „kukelekuuu" begroette hij de nieuwe dag. Maar dat betekende met een: „Ik. heb heerlijk gesmuld." Mijnheer Spits was woedend. „Die gauwdief," foeterde hij, „nu is het dui delijk waarom er zo weinig eieren zijn, maar ik zal hem wel krijgen; hij gaat de soeppot in." Een goed woordje Boos kwam mijnheer Spits thuis. Zijn vrouw en twee kinderen waren inmid dels opgestaan en zaten al aan de ont bijttafel. „Nu," zei moeder, „heb je de dief ontdekt?" „Dat zou ik denken," zei vader Spits, „jullie raden het nooit, het is onze eigen haan, die ik achter elkaar drie eieren op zag fuiven, maar dat is nu afgelopen. Weg met zo'n haan. We zullen hem maar voor de soeppot be stemmen voor zondag." „Hé vader," zei mevrouw Spits, „dat is helemaal niet leuk, het is zo'n mooie, fiere -haan en hij ziet er zo prachtig uit." „Ja, wat een wonder," bromde vader, „die haan heeft zichzelf al weken vet gemest met mijn eieren, maar dat zal ik hem voorgoed afleren, hij gaat de soeppot in." Maar Willy en Rita zeiden: „Toe va der, probeer het nog één keer met hem, het is zo'n aardige haan, hij eet ons altijd uit de hand." „En hij eet m'n eieren," bromde va der. Zijn vrouw en kinderen bleven echter aandringen en eindelijk zei mijn heer Spits: „Nou vooruit dan maar, omdat jullie zo gek zijn met die haan. Ik heb nog een leeg konijnenhok en daar zal ik hem een maand inzetten. Dat zal hij wel niet prettig vinden, maar misschien leert hij in die tijd het eieren-eten af. Als dat zo is, mag hij na een maand weer bij de kippen maar als hij weer eieren eet, slacht ik hem, al gaan jullie ook allemaal op je kop staan. Zo'n dief kan ik niet gebruiken." Die middag ging de dikke haan in het lege konijnenhok. En daar had hij hele maal geen schik, in het kippenhok was het veel prettiger. Maar hij had het daar niet slecht. De kinderen voerden hem geregeld lekkere hapjes en ook moeder stopte hem nog wel eens wat ekkers toe. De kippen vonden het maar gek dat hun baas zo ineens verdwenen was, maar vader heeft weer plezier, want elke dag haalt hij weer minstens 8 eieren uit het nachthok en vorige week waren het er zelfs tien. De buurman en de bakker kunnen weer eieren kopen. De dikke haan roept elke morgen: „kukeleku" en dat bete kent nu: „Laat me er uit." Maar hij zal nog enkele weken geduld moeten heb ben. En dan zal hem het kippenhok weer wachten of moeders soeppan! met auto's zijn wij speciaal ingericht 4-8 persoons auto's disponibel N.V. v/h Fa. Wed. Kerkewijk 91, Veenendaal Telefoon 2845 Weekreclame Door de zeer grote vraag nog een keer 400 gr. rumstaafjes f L- 300 gr. choc, soesjes f 1.- Banketbakkeri] Hoofdstraat 21 Veenendaal tel. 2136 t.m. tien woorden vrijst. woning als nieuw, met ruime ga rage. 100 roeden tuin grond. Voor inwoners gemeente Rhenen leeg te aanvaarden. W. van Swetselaar, Paardekop 5 - Eist (U.) Hotel vraagt voor direct N V. KON. VEENENDAALSCHE SAJET- EN VIJFSCHACHTEN FABRIEK v/h Wed. D S. VAN SCHUPPEN EN Zn. Voor onze afdelingen kunnen wij plaatsen Voor diverse werkzaamheden. Ruime inwerk periode en gunstige loonre geling. Aanmelden tijdens de kantooruren. Zandstraat 2, Veenendaal. RUST Bij elke aankoop van een pak Reuze Rijst geldig tot en met 3 juni 1958 Reuze Tafelrijst pak 62 ct deGruyter o-o-o-o-o-o-o-o-o o-o-o-o-o-o-o-o-o (52) „De kliptoren" mompelt Aram, als hij het hoge gebouw ziet oprijzen op de rotspunt. „Morghan zal er van ophoren, dat zijn vriend graaf Conrad de dood gevonden heeft door zijn magische ontploffingspoeder Maar dan houdt hij plotseling met een ruk de leidsels strak. De grote poort is opengezwaaid en er treden twee mannen naar buiten, de poortwachter en de Magiër! Een ogenblik staan ze als aan de grond genageld, als ze Aram en zijn ruiterschare ontwaren. Dan deinzen zij snel achterwaarts en de Magiër werpt met een gesmoorde verwensing de poort weer dicht. „Snel" snauwt hij de poortwachter toe, „volg mij naar de to renkamer. Daar ligt het enige wapen, wat we nog heb ben: het ontploffingspoeder!" (Wordt vervolgd).

De Vallei | 1958 | | pagina 2