DE VALLEI SIMON DE WIT Goudmerk Hele rijst Macaroni 250 gramspak Tomatensoep Soepballetjes Maizena Soepgroente 2 blikjes Doperwten Croquette Toffee -melange gramszakje 2 Fougère toiletzeep CQ SIMON DE WIT Lolly knotsen Het gebeurde in een Mei-nacht VETERANEN-TOERNOOI V Voor de Jeugd margarine pak Hoe rolde de voetbal in liet weekeind G.V.V.V verbeterde kampioenskansen door overwinning op JONATHAN V.R.C. won bekerwed strijd in Yelp G.V.V.V. toonde zich sterker dan Jonathan Merino's won op over tuigende wijze van Matjan Kulan boekte 6-3 over winning op het Baarnse T.O.V. V.R.C. bekerde in Velp tegen D.V.O.V. en won met 2-0 BAD- SPORTKLEDING EN CAMPINGSHOW VAN FIRMA ALBERS I I 7/X rekent u maar na woansdag a ium simi u vit Volvette extra belegen 100 gram 3 droog- 500 kokend gramspak per pot per blik per pak Middel ii literblik biscuits 500 gram bij iedere f 3,- aan boodschappen 1 2 3 2 3 J. P. VALKEMA BLOUW ROMAN UIT DE NAPOLEONTISCHE TIJD De Veenendaalse clubs hebben het in het afgelopen weekend weer niet slecht gedaan. Voor de competitie slaagde GVVV erin de lastige concurrent Jona than uit Zeist een 2-1 nederlaag toe te brengen. De derby Merino'sMatjan bracht volle winst voor de wolmensen 4-1. In de tweede klas won Kulan met 6-3 van het Baarnse TOV, terwijl Triangel- boys met liefst 7-2 over DEV uit Doom zegevierde. VRC slaagde erin om in de eerste ronde van de bekerempetitie in Velp met 2-0 van DVOV te winnen. Voor een vrij groot aantal toeschouwers toonde GWV als ploeg betere voetbal capaciteiten te bezitten dan het Zeisterse Jonathan en won verdiend met 2-1. Deze in hoog tempo gespeelde wedstrijd gaf in de eerste helft een gelijkopgaande strijd te zien, waarin de thuisclub het laatste kwartier voor de rust wel enkele goede kansen kreeg, die echter niet be nut werden. Na de thee kwamen de Veenendalers geleidelijk meer in de aanval waarbij al spoedig bleek dat het voor de Zeistenaren moeilijk zou zijn het hoge tempo vol te houden. In het eerste half uur kwam Jonathan soms erg gevaarlijk naar voren, wat zijn oorzaak vond in de beslist onvoldoende dekking van de Veenendaalse achterhoe de, die aanvankelijk te weinig rekening hielden met de gladheid van het terrein. Doelman v. d. Pavert moest in deze pe riode dan ook enkele malen handelend optreden, wat hem echter goed af ging. Aan de andere kant werd het spel door de GVVV-voorhoede wat zenuwachtig kort gehouden, waardoor de Zeister ver dediging steeds weer de gelegenheid ge boden werd om in te grijpen. Na een half uur gingen de Veenen dalers het wat beter bekijken en gaven de snelle buitenspelers keurige voorzet ten af, die echter door het binnentrio on benut werden gelaten. Ne de hervatting ging het beter. Het was dan ook reeds na enkele minuten spelen dat Budding uit een vrije trap van Ditewig, de bal in het doel liep (1-0). Hoewel GVW daarna overwegend in de aanval bleef gaven de gasten zich toch maar niet zonder meer gewonnen. Het moest dan ook tot de drieëntwintigste minuut duren voor de actieve Scholts na twee keer inschieten de stand op 2-0 kon brengen. De gasten gaven het echter nog niet op en dwongen v. d. Pavert nog enkele malen tot optreden. Naarmate de tijd verstreek werd de tegenstand toch zwakker en dat Jonathan in de laatste minuut, door een fout in de achterhoede van de Veenendalers, de stand op 2-1 wist te brengen, had dan ook niets met uitzonderlijke voetbalcapaci teiten te maken. De plaatselijke ontmoeting Merino's Matjan is een overtuigende overwinning geworden voor de wolmensen. Hoewel de Merino's van het begin af sterker waren, moest er toch eerst nog een half uur gevoetbald worden voor de veldmeerderheid in doelpunten kon wor den uitgedrukt. Het was Sukkel die uit een corner van Kroes de bal tussen de benen van doel man Van Dijk door, in het doel plaatste (1-0). Ondanks dat de thuisclub de Panter- mensen daarna totaal in de verdediging drukte, werd het toch weer gelijk toen Spies van het middenveld af een vrije trap nam. Het schot werd door doelman Valkenburg niet juist beoordeeld waar door de opspringende bal door zijn han den heen in het doel glipte (1-1). Met deze stand kwam de rust. Na de thee was Matjan nergens meer en konden Sukkel, v. d. Bovenkamp en Van Kooten de stand op 4-1 brengen. Wel kreeg J. Heikamp nog een kans om de achterstand voor Matjan kleiner te maken, maar ook dit mislukte. Belangrijk is, dat de wedstrijd rustig en in een sportieve sfeer gespeeld werd. Kulan speelde haar laatste competitie wedstrijd op het terrein van Matjan tegen het Baarnse TOV, waar vijf doelpunten van Jan Henzen wel oorzaak waren van de rijke 6-3 overwinning. Toch ging het nog niet helemaal van zelf, want hoewel het al spoedig 1-0 was, hadden de gasten twee minuten later door een dekkingsfout de balans al weer in evenwicht gebracht (1-1). Weer liep Kulan uit, nu zelfs tot 3-1 maar nog voor de rust was het 3-2 en tien minuten na de thee werd het weer gelijk (3-3). Zo bleef het tot ongeveer een kwar tier voor tijd. Toen was het Vlaanderen die er 4-3 van maakte. Twee doelpunten van Henzen in de laatste vijf minuten maakte dat Kulan toch nog een 6-3 overwinning kon no teren. Hoewel VRC in Velp tegen DVOV uit gesproken de sterkste ploeg was, bleek het toch moeilijk om spoedig de grond slag voor een overwinning te leggen. Mo gelijk hebben de VRC-ers gedacht, dat het gemakkelijk zou gaan en daardoor de strijd te kalm opgenomen. Hoe dan ook, de puntjes zijn toch binnengekomen. In de eerste helft werd maar eenmaal gedoelpunt uit een vrije trap door Jansen maar deze goal werd op enigszins dubieu ze wijze afgekeurd. Zo ging met een dub- belblanke stand de rust in. Tien minuten in de tweede helft gaf Cornelissen een keurige voorzet waarbij de bal al even keurig door een Velpse achterspeler in het eigen doel werd ge plaatst (0-1). Een kwartier voor tijd zag Cornelissen kans om de zege veilig te stellen (0-2). Het steeds sterker wordende VRC kreeg nadien nog diverse kansen, maar doelpunten waren er niet meer bij. Competitiestand in de eerste klas za terdagvoetbal afdeling Utrecht: gesp. gew. gel. verl. pnt. Jonathan 20 14 2 4 30 GVVV 18 12 4 2 28 Altius 19 11 6 2 28 Lopik 19 8 6 5 22 CSW 19 8 2 9 18 Merino's 19 7 2 10 16 Hoogerheide 19 6 4 9 16 Oranje Leeuwen 21 6 4 11 16 Posthoorn 18 6 2 10 14 VWM 19 5 6 8 14 Montfoort 15 5 3 7 13 Matjan 16 2 1 13 5 VWM twee punten in mindering. MUSKETIERS I—SCHERPENZEEL I Musketiers behaalde haar zevende ach tereenvolgende overwinning om maar liefst met 90 te winnen van Scherpen- zeel. Direct na de aftrap begon Scherpen- zeel met een hoog tempo te voetballen en de eerste 25 min. waren zij dan ook in de meerderheid. Maar toen namen de goed getrainde Musketiers het tempo over en gingen tot aanval over. De eer ste goal werd door T. Kranenen gescoord. Daarna scoorde G. Henzen en W. v. Om- mering, zodat met 30 de rust in ging. Na de thee kwam Scherpenzeel er niet meer aan te pas en scoorde W. v. Omme ren nog 2 maal, A. Nellestfln 3 maal en G. Henzen nog 1 maal, zodat de eindstand 90 werd, hetgeen wel een bewijs is dat de achterhoede van Musketiers met de keeper incluis zeer moeilijk te passeren zijn. Het derde elftal van Musketiers won met 52 van N.S.V.S. uit Veenendaal. Voor de tweede maal organiseerde de fa. Albers een bad- en sportkledingshow. Drie mannequins van „Soleia-badpak- ken" paradeerden gisterenavond in het gebouw „Eletheto" tussen de tenten, scooters, caravans en een grote collecte sport- en campingartikelen. De „levende" show was in hoofdzaak gericht op bad- en strandkleding. „So- leia" brengt dit jaar een volledig aan de badmode 1958 aangepaste collecte. Sinds vorig jaar heeft de badmode geen ingrij pende veranderingen ondergaan. Wel begint het badpak steeds meer haar strakke lijn te verliezen. Nog meer dan vorige jaren werd de nadruk gelegd op pofbroekjes en korte leuke rokjes. Kitty toonde een pakje met rok, dat bal letachtig aandeed; het rokje was zelfs afgewerkt met kant. De schouderpanden van de badcostuums worden breder; er waren reeds enkele Soleia modellen met bredere schouderbanden. Dat een badpak niet zo geweldig duur behoeft te zijn bewees de zeer gevarieerde Soleiacollectie, waarvan de badpakken de prijs van ƒ20,niet te boven gaan. Duurdere modellen waren er van de duitse fabriek „Undosa". Vrijdagavond werd voor het veteranen- toernooi gespeeld op het terrein van Merino's. In de eerste wedstrijd waren het Hol- landia Wol en Neveda, die elkaar moesten bekampen. Het is een aardige strijd geworden, waarbij weinig krachtsverschil te zien was en de gelukkigste, in dit geval Hol- landia Wol, heeft gewonnen. Hoewel Ne veda bij de aanval iets sterker was. kreeg toch Hollandia de eerste scoringskansen, maar v. d. Broek en Van Wakeren zagen vorhands nog geen kans om er doelpun ten uit te maken. De rust ging dan ook in met 0-0. Na de thee was Hollandia iets meer in de aanval maar redelijke kansen werden handen van doelman v. d. Bovenkamp. verprutst of de bal belandde in veilige Na dertien minuten spelen was het eindelijk Van Kooten die v. d. Bovenkamp uit balans bracht waardoor Van Wakeren rustig in kon schieten (1-0). Tien minuten voor tijd schoot v. d. Broek de bal keihard tegen doelman v. d. Bovenkamp op, waar Van Wakeren als de kippen bij was om de terugspringende bal in te schieten (2-0). Direct daarna was Nevada in de aanval Een voorzet van Frits Hardeman werd even dor gekopt, waarna Flip Keiman nog juist het nodige tikje kon geven om doel man v. d. Weerdhof te passeren (2-1). Neveda zette een algemene aanval in en kreeg dik de kans om gelijk te maken. Zij benutte deze echter niet en verloren de wedstrijd. Daarna kregen we tussen Merino's en Panter een echte veteranen wedstrijd te zien, waarbij meer komisch dan klasse voetbal vertoond werd. Hoewel Panter steeds de mindere was, zagen zij toch kans om de leiding te nemen. Zes minuten voor de rust kreeg Aalbers de bal op het middenveld te pakken. Hij loste een schot, waarna de bal vlak voor het doel door stuiten van richting ver anderde en langs de verbouwereerde doel man Silver in het doel verdween (0-1). De vreugde in het Panterkamp was echter van korte duur want direct daarna profiteerde Koops van een fout in de overigens stevige Panterachterhoede en maakte weer gelijk (1-1). Direct na de hervatting kwam er een goede kans voor Merino's, maar Veluw vergat op het juiste moment om de bal mee te nemen. Merino's bleef in de aan val, doch doelman Van Dijk wist met behulp van zijn backs aanvankelijk het doel schoon te houden. Toen ieder al dacht dat Panter het presteren zou om gelijk te spelen, kwam in de laatste minuut de achterspeler Blankespoor de stand toch nog op 2-1 voor Merino's brengen. Programma voor vrijdagavond 30 mei: terrein Triangelboys 6.45 uur Ritmees ter SKF 7.45 uur Triangelboys Veenendaal. WATERPOLO V.Z.C. en D.W.K.-dames aan elkaar gewaagd (22). Het was het dameszevental van de Veenendaalse zwemclub aan te zien, dat zjj gisterenavond in het Bergbad de da mes van D.W.K. uit Barneveld haar eer ste wedstrijd speelde. Alles verliep een beetje stroef en er zat weinig lijn in het vertoonde spel. Zowel aan de Veenen daalse als aan de Barneveldse kant. V.Z.C. maakte tweemaal van haar mi nieme overwicht gebruik door te scoren. Toos Cornelissen was wel de promotor van deze doelpunten, gescoord door Thea Keman en Nelleke van de Kuinder. On samenhangend spel en fouten van de achterhoede waren echter de oorzaak, dat de D.W.K.-dames tweemaal gelijk kon den maken. Éénmaal voor de rust (11) en andermaal na de rust (22). Opgemerkt dient te worden dat dit niet het officiële zevental was; er werd ge speeld zonder Ineke Wanders, Mies van de Scheur en Wijnie van de Poel. Verschijnt als bijlage van het streekblad „De Vallei" onder redactie v. tante Jos Correspondentie te richten aan tante Jos, per adres Parallelweg 10, Veenendaal WIE VIEREN HUN VERJAARDAG? 29 mei Hermy Schoeman 29 Truus van Haaften 31 Joke Nijhoff 2 juni Dick Schoonderbeek 2 Wim Spaan 2 Truus v. d. Heuvel 3 Janny van Wijk 3Tinekee Kok 3 Henny van Doorn 3 Jan van Viegen 3 Diny v. d. Haar 3 Gert Teunissen 4 Gerda en Ria van Kruiswijk 4 Henny v. d. Berg Allemaal gefeliciteerd! De fa. Albers heeft een uitgebreide af deling sportkleding. Bijzonder practisch en toch charmant om te dragen waren de verschillende soorten scooterjacks en combinaties van sport- en regenmantels, gebracht door Petra. Een keur van shorts en pantalons staat de moderne vrouw ter beschikking. In pantalons is men niet aan een bepaalde lengte gebonden; zowel als wordt volop gedragen. Op deze veelal in streepdessins gehouden pantalons, sportjumpers en sporieve blouses. Bijzonder aardig vonden we het Zweed se turnpakje, geshowd door Cocky. Een voudig en toch charmant. In één adem met dit pakje kunnen we de verschillende Jenniscombinaties noemen en het trai ningspak in de Veenendaalse kleuren. Cocky vertoonde zich na de pauze zelfs in een compleet voetbalcostuum, uiter aard niet voor dames. Van de sportartikelen was het meest opvallend de leuke „Romy Schneider"- badtas in een redelijke prijs. Aan deze show werkten behalve de fa. Albers: de fa. Jan Jansen met scooters en Wilfra Sport Rotterdam. De schoe nen waren van Bata. De ruime sortering kampeerartikelen van de fa. Albers werd in beeld gebracht door een aantal opgestelde tenten met verdere kampeerbehoeften. Er was een caravan, ontworpen door een Veenenda- ler, waarvoor enkele Veenendaalse on dernemers zich hebben geïnteresseerd. Waarschijnlijk zal deze kampeerwagen dan ook in grotere hoeveelheden worden gefabriceerd. De wagen is inklapbaar en biedt plaats aan 5 personen; twee vol wassenen en drie kinderen. Deze caravans zullen ook door de fa. Albers worden verhuurd, zowel als tenten in verschillende soorten en maten. Evenals vorig jaar was deze camping show, naast de bad- en sportkledingshow weer een bijzonder attractief gebeuren voor Veenendaal. OPLOSSING RAADSELS I. Veel varkens maken de spoeling dun II. teil, test, talk, telg, teen, tors, (ook de letter V was goed). III. een brandnetel. I. Lekker is maar een vinger lang. II. slak, smal, ster, schor, spoel, snor. III. een bij. NIEUWE RAADSELS Voor ouderen: I. X - - - - X - - - - X - - - - X - - X - - X - - X - - - - X - - - - X - - - - X één der 4 grote omroepver. naaldboom vader grondsoort deel van een verrekijker stekelig dier een korte tijd bloedsoort rivier in ons land niet recht Op de kruisjeslijn komt de naam van een plaats in Groningen. 1 2 3 4 2 3 4 II. Vul in de hokjes van links naar rechts en van boven naar beneden: le rij jong van een roofdier; 2e rij profeet uit het O.T.; 3e rij muziekinstrument uit de oudheid; 4e rij deel van een sinaasappel. III. Zesentwintig dames, In de zwarte kleren, Kunnen alle mensen Heel wat wijsheid leren. Welke dames zijn dat? Voor jongeren: viervoetig dier met sik een kleur een landbouwprodukt zonder, kun je niet praten verblijfplaats van duiven niet boven Op de kruisjeslijn komt de naam van een weidevogel, die zijn eigen naam roept (32) Zo gaat de tijd verder. Weken rijen zich aan weken. En nog denkt Louis Bertrand er niet aan, naar Frankrijk terug te keren. Hoofdstuk XX In Aprignon intussen is opwinding ontstaan Mademoiselle Sicot heeft een brief ontvangen, helemaal uit Polen. Louis Bertrand heeft haar verslag ge daan van zijn vreselijke tocht, waarvan hij nu op zijn verhaal komt. Hij heeft het naar zijn zin, heeft een lieftallig meisje ontmoet en zegt niet te weten wanneer hij naar Frankrijk zal terug keren Mademoiselle heeft burgemeester Pa- tou het epistel laten lezen en uitvoerig met hem besproken. De beide oudjes hopen vurig, dat Louis zijn geluk in Polen zal vinden. Parijs. Het deftige huis van de Monte- bran. Nog even ongezellig, hol en statig als toen Louis Bertrand er vertoefde. De Montebran zit in zijn studeerkamer. Hij peinst en vraagt zich af wat er van Louis Bertrand geworden is. Hij denkt aan de geheimzinnige samenspanning, die ertoe leidde, dat Louis Bertrand met Napoleon mee naar Rusland ging. „Zal wel gesneu veld zijn" denkt zijn oom hartelos, „de meesten, die er heen getrokken zijn, kwa men niet terugJa, ja! Napoleon heeft een lelijke veer gelatenEn als nu eensMaar daarvoor is tenslotte een Louis Bertrand niet meer nodig. Er zijn immers andere Bourbons, die dolgraag zouden terugkeren en in de voetstappen van hun voorganger treden. De graaf van Provence; Artois Monsieur de Montebran vervalt in na- dijken. MisschienNeen, de graaf van Provence - ofschoon hij zich dan „Lode- wijk de achttiende" noemt - is voor poli tiek spel niet te vinden. En de ander Zijn vrouw komt binnen en zegt: „Daar is iemandeen zekere mon sieur Serocco - die je wenst te spreken. Hij noemt de naam van Louis Bertrand." „Zó", zegt haar echtgenoot belangstel lend; „ik dacht juist aan hem. Laat die.. mijnheer maar hier komenWat is 't voor iemand?" „Hoe zou ik dat weten", zegt madame beledigd, „ik ben niet gewend zelf de voordeur open te doen!" Léon Serocco. Keurig verzorgd, glim lachend. De zwarte ogen wat moe omrand de gelaatskleur tanig en ongezond. Maakt kennis. Heeft vernomen, dat de familie belang stelt inin 't lot van Louis Bertrandde Travillot. Dat is inderdaad zo. 't Is een neef en tijdlang huisgenoot. Oom en tante wachten in spanning geldig t/m bi] 'n verrasing voor de hinderen giiniddild inlidirlindl f bij ieder 100 gramspak SdW-thee voor 5 borden Hollandse met allerfijnste Franse parfum m B ^B Op deze boodschappen reeds f f.74 vakantie-voordeel! 587 7-0T ón zoals altijd t GRATIS MELKKOETJES mmi 005108 HOOFDSTRAAT 93 - VEENENDAAL In Veenendaal komen wij gratis horen en bezorgen: Tel. 201 5 Vul in de hokjes van links naar rechts en van boven naar beneden: le rij draagt een haan op z'n kop; 2e rij meisjesnaam; 3e rij is niet raak. III. Ik ben een plaats dicht bij Veenen daal, zet een mooi bloemetje naast me, dan word ik een figuur uit een sprookje. GESLAAGD Voor het politiediploma B slaagde dezer dagen de heer A. Gossen, agent van gemeentepolitie alhier. zich uit. Tante pinkt een denkbeeldige traan weg, zucht en gebruikt haar reuk flacon. Oom informeert naar de vreselijke te rugtocht, luistert naar de verhalen. En zwijgt dan weer. Tenslotte wordt Léon Serocco uitgeno- Welnu danOfschoon 't erg onaan genaam - en droevig - is, het te moeten meedelen (er is echter niets aan te ver anderen)maar: Louis Bertrand is ge storven: Aan ed Beresina! Léon Serocco heeft alle moeite gedaan hem te redden. Zijn leven gewaagd - „och nee, 't komt er niet op aan", glimlacht hij - maar vergeefs. „Arme kerel" is zijn meewarig besluit. Oom zegt: zo!" En kijkt peinzend voor digd in de salon een en ander te gebrui ken en nader kennis te maken. De indruk is immers wederzijds gunstig Léon accepteert en ontmoet Marcelline, die hem belangstellend en met een on derzoekende blik in de facinerende, don kere ogen ziet. Léon, die kenner is, blijkt dadelijk zeer geïnteresseerd. Hij vermoedt hier iets heel bijzondersBeziet daarbij de rijke omgeving met voldoening.... Hij is niet zo jong meer en als de gelegenheid zich eens zou voordoen Marcelline hoort het nieuws van het overlijden van Louis Bertrand. Voelt zij er iets bij? Wie zal het zeggen. Misschien snikt ze het straks uit, misschien ook voelt zen een cynische bevrediging. En misschien denkt zij er in het geheel niet over na.... Léon Serocco blijft lang. Langer dan strikt beleefd is. Maar hij voelt zijn be langstelling geprikkeld door het wonder lijke, ietwat perverse wezen, dat Marcel line hem schijnt te zijn. En dat zijn ge raffineerde smaak bevredigt Madame de Montebran - die allang ge noeg van haar lastige dochter heeft - ziet de toenadering met genoegen. Als eens.. Ook Monsieur waardeert de gast. Hij voelt zielsverwantschap met deze koude, berekende natuur en is zich daar bewust „U komt spoedig terug?" „Natuurlijkals u het goed vindt. Marcelline doet koket en vraagt: „of Monsieur het geen bezoeking vindt „Een bezoeking? Mais non.... Integen deel! integendeelwaar immers made moiselle...." Marcelline glimlacht en staart de be zoeker peinzend naMisschien -ö- Marjanne Lagrange is eenzaam. Zij hoort niets van haar vader, niets van Louis Bertrand. Zij gedenkt deze met die rustige, grote en verzekerde liefde, waar zij slechts toe in staat is. Koestert geen wantrouwen, geen argwaanVermoedt niets van de moeilijkheden, die haar uit verkorene aan alle kanten omringen. Uit de krant verneemt zij de verovering van Moskou, spoedig gevolgd door de af schuwelijke terugtocht Zij verdiept zich niet in de pijnlijke moeilijkheden - ofschoon zij allerminst blind is voor de gevaren - en wacht be heerst en rustig af. Er komt geen bericht. Maar ook er komt geen vader. Napoleon is terug en stelt de zaak als een bagatel voor. „Nooit immers is hij door de Russen verslagen", maar zijn soldaten dan, zijn officierenzijn generaals en andere bevelhebbersWaar zijn die gebleven? Hij tracht luchtig over dit alles heen te glijden, maar het Franse volk weet beter. Steeds méér berichten kwamen er door omtrent de geleden verliezzen. (Wordt vervolgd.)

De Vallei | 1958 | | pagina 4