Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken CHARLES DE GAULLE Definitieve Verkiezings-uitslagen van onze omgeving Na de verkiezing van de gemeenteraad WAAR IS DE VALLEI-RIKS? De inzamelingsactie 1958 van het Nederlandsche Roode Kruis J- F* TAK De nieuw gekozen gemeenteraad van Veenendaal REDDER VAN FRANKRIJK? 32e jaargang VRIJDAG 30 MEI 1958 Nr. 39 Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel twee nieuwe partijen en voor de eerste maal een vrouw in de Veenendaalse raad Met de V.W.V. naar Brussel ZETELVERDELINGEN 700 Spartanen geven openluchtuitvoering Hij is 10,- waard 1 AC 557417 Nieuwe bromfiets verbrand C.H.U. P.v.d.A. V.V.D. S. BOS Assurantie-, Hypotheek- en Woningbureau BROUWER, Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 5S3427 Redactie; F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b(J de agentschappen van „De Vallei" in de plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie 3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent Twee partijen hebben j.l. woensdag bij de raadsverkiezing de grootste winst opgestreken. Misschien niet in vermeer dering van het aantal stemmen, maar dan toch wel in de raadszetels. De V.V.D. en de K.V.P., tot nu toe niet in de raad vertegenwoordigd, kregen bei den een zetel, waarvoor de A.R. en P.v.d.A. beide een veer, in de vorm van één zetel moesten laten. De uitslagen van de raadsverkiezing vertonen een vrij sterke overeenkomst met die voor de provinciale staten op 26 maart j.l. Toen behaalde de V.V.D. reeds het benodigde aantal stemmen voor een zetel en de K.V.P. was er toen, gerekend naar een raadsverkie zing, bijna. Een provinciale statenverkiezing is evenwel niet als maatstaf te nemen voor de samenstelling van de gemeen teraad. De voorspellingen over de uit slag van de laatste verkiezing waren dan ook nogal gevarieerd. Een vergelijking met de raadsverkie zing in 1953 geeft ons het volgende beeld. Sedert dat jaar zijn er ruim 1100 stemmen méér uitgebracht. De Anti- Revolutionaire Partij behaalde op drie stemmen na hetzelfde aantal als in 1953. De grootste winst boekte de C.H.U.: 2239 stemmen in 1953 tegen 2500 stem men in 1958. Daarna volgt de P.v.d.A. met een winst van 244 stemmen sedert 1953. Toch bleef de C.H.U. gelijk (5 zetels) en de P.v.d.A. liep één zetel terug (4 zetels). Dit is een gevolg van het feit, dat door het grotere aantal in totaal uitgebrachte stemmen ook meer stem men voor één zetel nodig zijn. De kies deler ligt hoger. Percentsgewijze maak ten de K.V.P. en de V.V.D. dus de grootste winst. De Katholieke Volks partij ging van 329 stemmen in 1953 naar 451 stemmen. Een vergelijking voor de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie met 1953 is niet mogelijk, aangezien deze groep in 1953 niet met een lijst uitkwam. Thans verwierf zij 552 stemmen. De C.H.U. is thans de grootste partij 10e lijst 29 mei 1958 De volgende nummers geven recht op een gratis reis naar Brussel voor twee personen: AQ 05886 BB 00343 BC 02550 BG 05777 BK 02121 BK 09858 BN 03353 BP 04480 BW 05095 CL 09665 CM 04360 CN 03028 CO 03158 CX 03845 CY 06968 CY 08144 DA 05206 DB 02002 DF 02747 DF 03864 DG 03495 DJ 00976 DJ 07775 DM 02682 DN 01172 DN 08172 DO 09032 DR 01130 DU 01673 DV 02624 DV 03481 DX 03135 DX 06816 DY 00132 DY 07001 DY 09634 DZ 00645 EA 05893 ED 04697 ED 09097 EF 01151 EF 05831 EF 08392 EG 01539 EG 02215 EH 00047 EH 03050 EH 04024 EJ 07671 EK 00176 Bovenstaande bonnen zo spoedig moge lijk inleveren op het bureau van de V.W.V., Hoofdstraat 98, Veenendaal. De volgende buslichting is op donder dag 5 juni a.s. des avonds om 9 uur. in de raad met vijf zetels. De bezetting van de C.H.U.-zetels zal geen wijziging ondergaan. Daarna volgen de P.v.d.A. en de A.R., ieder met vier zetels. Van de P.v.d.A. zal de heer H. J. van der Woerd geen zitting hebben in de nieuwe gemeente raad. Ondanks het verlies van één zetel door de A.R. vallen toch geen raads leden in de nieuwe samenstelling af. Vier zitting hebbende heren blijven. Het vijfde A.R.-lid, mr. W. A. van Es kwam niet meer op de kandidatenlijst voor de verkiezing in 1958 voor. Van de Staatkundig Gereformeerde Partij, die twee zetels behoudt, ver dwijnt de heer T. M. van Beek, die nog niet zo lang geleden in de plaats van de heer A. Budding in de raad ver scheen. In diens plaats komt thans de heer G. Vos. De beide jongste raadsleden worden geleverd door de partijen die thans voor het eerst in de raad vertegenwoor digd zijn. En met de V.V.D. neemt ook de eerste vrouw in de Veenendaalse ge meenteraad zitting, nl. mevr. H. Bud- dingh-de Vries Lentsch. De K.V.P. wordt vertegenwoordigd door de heer F. P. Stal, employé van 'het Veenen daalse postkantoor. De raad in de nieuwe samenstelling zal in september a.s. zitting nemen. Evenals overal in het land is de stemming ook in Veenendaal uiterst rustig verlopen. Van propaganda was hoegenaamd geen sprake, uitgezonderd dan de diverse affiches op de aanplak borden en de in de weken daarvoor huis aan huis verspreide pamfletten. Ook op de twaalf stembureaus, die Veenendaal telt, verliep alles vlot. Zo wel op de dag zelf, als na de sluiting van de bussen, bij het tellen der stem men. Hierdoor kon de uitslag reeds vroeg vóór half tien aan de in het gemeentehuis verzamelden worden medegedeeld. RENSWOUDE: De C.H.U. blijft gelijk met 3 zetels, J. T. Wolleswinkel, H. Lokhorst, Joh. v. d. Brandhof; S.G.P. G. Hardeman; A.R. H. Vermeulen; P. v. d. A., E. Zweers Gem. Belang W. v. d. Brandhof. In totaal dus 7 zetels. AMERONGEN: C.H.U. 3 zetels: K. de Bonte, C. Brinkman en A. Hasselaar. P.v.d.A. 2 zetels: H. Blankestijn en R. van Mourik; S.G.P. 1 zetel: W. van Deelen; Lijst dagnelie 1 zetei: G. A. Dagnelie; A.R. 2 zetels: G. J. van Barneveld en W. A. M. Cchreuders; Lijst Wildeman 1 zetel E. H. C. Wildeman; Lijst Tenge 1 zetel: Ir. J. Tenge. WOUDENBERG: De zetelverdeling is'als volgt: C.H.U. 4 zetels: G. A. Versteeg, H. Haanschoten, W. Schimmel en R. Vlas- tuin; Gemeentebelangen 2 zetels: C. H. Cortus en J. ter Maaten; S.G.P. 1 zetel: D. Meerveld; A.R. 1 zetel: C. Stuivenberg P.v.d.A. 3 zetels: G. de Koning, H. Ver meulen en Jac. v. d. Weerd; De C.H.U. heeft dus 1 zetel verloren en Gemeente belangen heeft er 1 gewonnen. SCHERPENZEEL: De zetelverdeling is als volgt: Gecombineerd Chr. Partijen 4 zetels: B. Valkenburg, C. van Kampen, F. Harthoorn en B. Osnabrugge; P.v.d.A. 2 zetels: J. H. Renken en P. de Jonge; Gemeentebelangen 1 zetel: H. Berendse. Van 27 mei tot 7 juni zal ook dit jaar weer de jaarlijkse inzamelingsactie van het Nederlandsche Roode Kruis worden gehouden. Een en ander manifesteerde zich reeds in de affiches, waarop ook de Veenendaalse burgerij tot gulheid en offervaardigheid werd aangespoord. Op strategische punten overal in de gemeente zijn weer de zgn. thermome ters, geplaatst, waarop van dag tot dag de stand zal worden aangegeven. De wijze waarop deze actie zal wor den gevoerd valt in drie delen uiteen. In de eerste plaats is daar de huis-aan- huis-collecte met intekenlijsten; twee- dens zullen alle fabrikanten en gros siers een bezoek ontvangen van een der bestuursleden van de plaatselijke afde ling, terwijl als sluitstuk op zaterdag 7 juni de straatcollecte zal worden ge houden. Ten slotte zal na een gezamenlijke vergadering van alle medewerkers aan deze actie op woensdag 11 juni, vastgesteld worden, wat het totaalbe drag van de diverse collectes zal zijn. Wat betreft de opbrengst van deze col lecte: 50 zal worden afgedragen aan het landelijke fonds, terwijl de rest be stemd is voor de afdeling Veenendaal. De actie 1958 is voor Veenendaal in het bijzonder van belang, doordat extra gelden nodig zijn in verband met de bouw van een eigen oefenlokaal, waar toe enige maanden geleden in een bui tengewone ledenvergadering werd be sloten. De verwachtingen zijn daarom ook hoog gespannen, temeer daar de opbrengsten van jaar op jaar een stij gende lijn vertonen, een tendens die naar men hoopt dit jaar extra merk baar zal zijn. Overigens willen wij gaarne nog een beknopt overzicht geven van het vele, dat door het Rode Kruis gedaan wordt ten aanzien Vooral van de volksgezond heid. In de eerste plaats is daar de Rode Kruis-colonne, die in tijden van ram pen wordt ingeschakeld bij het verzor gen en vervoeren van gewonden. Voor al tijdens de Watersnood in Zeeland Grote sortering BADMUTSEN - BADTASSEN ZONNEBRILLEN ZONNEBRANDCREME en OLIE in diverse prijzen Toeristenkaartjes GRATIS Tel. 2576 Hoofdstraat 106 heeft deze afdeling haar bestaansrecht weer eens kunnen bewijzen. Deze co lonne werkt nauw samen met alle an dere diensten zoals de bloedtransfusie dienst en de E.H.B.O. Populair is ook geworden na de oor log de lectuurdienst, die zich ten doel stelt boeken en tijdschriften te verza melen ten behoeve van ziekeninrichtin- gen en sociale instellingen in binnen- en buitenland, en van onze militairen overzee. Ook bepaalde groepen emi granten kunnen in aanmerking komen voor toezending van lectuur uit het moederland. In internationaal verband werkt het Rode Kruis samen met de zusterver enigingen in praktisch alle landen ter wereld. Om te besluiten willen wij gaarne nog de aandacht vestigen op het Jeugd Rode Kruis, dat door middel van een moderne wijze van propaganda via scholen, internaten en bestaande jeugd verenigingen, de jeugd vertrouwd wil maken met de Rode Kruis gedachte. Wij wensen het Nederlandsche Roode Kruis een geslaagde actie 1958 toe en verwachten, dat evenals in andere ja ren in het bijzonder Veenendaal in dit opzicht een goed figuur zal slaan. Het is voor de Veenendaalse gymna stiekvereniging „Sparta" te hopen dat het weer hun zaterdag 7 juni a.s. gunstig gezind is. Op die zaterdagavond verzorgt „Sparta" een openluchtuitvoering op het voetbal terrein van de v.v. „Veenendaal" aan de Bergweg. Alle afdelingen werken aan de demon stratie mee, in totaal rond 700 gymnasten. Het programma is evenals andere jaren weer zeer gevarieerd en vermeldt naast verschillende massale vrije oefeningen ook werk aan diverse toestellen. O.a. zul len de oefeningen worden gebracht, waar mee „Sparta" tijdens de Bondsfeesten van het K.N.G.V. op tweede Pinksterdag te Arnhem zoveel succes behaalde. De openluchtuitvoering, die om zeven uur aanvangt, wordt voorafgegaan door de traditionele mars, waarvoor om half zeven wordt gestart vanaf de school aan de Sandbrinkstraat. Door zuid-Veenendaal marcheren de Spartanen naar het terrein. WATERPOLO Komende wedstrijden: maandag 2 juni Laga (Zeist) VZC-dames te Zeist; don derdag 5 juni Zeist VZC-adsp. te Zeist en Excelsior 1 (Zaltbommel) VZC 3 te Zaltbommel; vrijdag 6 juni AZPC 5VZC 2 te Amersfoort. De vorige Vallei-riks werd uitge geven in hotel Stuivenberg te Eist en is niet gevonden. Hierdoor is de waarde van dfe riks gestegen tot 10,De nieuwe riks draagt het rode nummer: Indien men deze vóór a.s. donder dag 12 uur v.m. op ons bureau be zorgt, ontvangt men de vinders premie. De heer v. d. C. uit Veenendaal is niet gelukkig geweest met zijn bromfiets. In de Hoofdstraat raakte woensdagavond zijn fonkelnieuwe karretje na een tech nische storing in brand. De Veenendaalse politie probeerde met een schuimblusser nog de brand te blus sen en daardoor de schade te beperken, maar het baatte niets. Tenslotte werd de hulp van de nevel spuit ingeroepen, waarmee weliswaar de brand werd geblust, maar toen was er van de veertien dagen oude bromfiets nagenoeg niets meer over. SCIIUTTERSFESTIJN V.Z.C.-ZWEMLUST (ADSP.) De eerste wedstrijd van de adspiranten van de Veenendaalse zwemclub tegen Zwemlust B uit Utrecht is een waar schuttersfestijn voor de Veenendaalse jongens geworden. Trainer Rompes had een zo sterk mo gelijk zevental in het water gebracht, aangezien de sterkte van de Utrechtse adspiranten niet bekend was. Het Veenen daalse zevental bleek veel te sterk en het regende doelpunten. Elf maal moest de Utrechtse doelman de bal uit het net halen. V.Z.C. noteerde één tegenpuntje, dat uiteindelijk nog werd gescoord door keeper Kees Hardeman zelf, die de bal door het doel haalde. VERKIEZINGEN TE AMERONGEN De partij die de grootste winst be haalde was wel de A.R. partij die een zetel won ten koste van de S.G.P. De ze winst dankt de A.R. waarschijnlijk door de komst van vele Rooms-Katho- lieken in de Mariniers wijk die onge twijfeld, daar er in Amerongen geen lijst van de K.V.P. was, rechts gestemd hebben. Verder waren, hoewel herko zen de heren Dagnelie en Wildeman de verliezers bij deze verkiezingen W. van Galen Ant. de Ruiter M. Bastmeyer J. Scholten P. G. van Ojik Joh. H. van Hardeveld P. Verkuijl C. N. van Kuyk S. Kroesbergen Mevr. H. Buddingh- de Vries Lentsch E. C. Diepeveen J, van Eden G. J. van Deelen G. Vos F. P. Stal Jac. Slok Frankrijk heeft verscheidene revoluties doorgemaakt. Ze begonnen alle in Parijs, „het hart van het land". De beweging die thans aan de gang is, kwam niet eens in het land zelf tot uitbarsting, maar aan de overkant van de Middellandse Zee, in Algerië, en plantte zich over naar het eiland Corsica. Dit is geen revolutie van binnenuit, maar van buitenaf. En de man, die voorbestemd schijnt de hoofdrol te spelen, is een gepen sioneerde generaal, die rustig afwacht tot men hem roept. Charles de Gaulle is een dankbaar onderwerp voor een caricaturist, met z'n doodernstig gezicht, z'n te lange neus en z'n kameelachtige gang. Men heeft hem lange tijd nauwelijks serieus genomen. Dat is hij wel gewend. De zwaar be- sterde generaals van de Franse staf na men de jonge majoor De Gaulle ook niet serieus toen hij zijn theorieën over moderne oorlogsvoering ontwikkelde, toen hij in 't minst niet geïmponeerd bleek door die pin-up-girl van de Fran se legerleiding, de Maginot-linie met het trotse devies „hier komt niemand voorbij". Hij profeteerde dat een nieu we oorlog de triomf van het pantser wapen zou betekenen en drong aan op reorganisatie, motorisering en pantse ring van diverse legereenheden. Hij klopte aan dovemansdeurbehalve bij Hitiers Wehrmacht. Het boek van De Gaulle, dat door de Franse staf on der de tafel werd gewerkt, werd door Duitse „Panzer"-officieren ijverig be studeerd! De Tweede Wereldoorlog gaf de man, die uit de eerste reeds diverse littekens en het Croix de Guerre had overgehou den, gelijk. En de enige ernstige tegen stand, waarop de Duitsers stuitten, was die van de door De Gaulle geleide pant sereenheden STEM OVER HET WATER Het hele,Franse top-apparaat ging in 1940 door de knieën, de door De Gaulle zo vurig bewonderde Pétain (peetvader van zijn zoon Philippe) volgde een koers die hem zijn leven zou doen ein digen in een gevangenis-fort. Charles de Gaulle wist naar Engeland te ontko men en richtte vandaar zijn oproep tot het Franse volk, de strijd voort te zet ten. Hij koos als symbool van zijn ver zet het dubbele Lotharingse kruis (dat wij kennen als symbool der t.b.c.-be- strijding). Hoewel hij zijn bondgenoten van het begin tot het eind onnoemelijk veel last bezorgde (Churchill noemde het Lotharingse kruis het zwaarste dat hij te torsen had!) was het toch de „stem over het water", de stem van De Gaulle, die het onder de bezetting ge bukte Frankrijk weer moed gaf en in spireerde tot verzet. Het sprak welhaast vanzelf, dat na de bevrijding, waarin hij zulk een groot aandeel had, De Gaulle aan het hoofd van de Vierde Republiek zou staan. Maar toen de parlementariërs en po litici het hoofd weer omhoog durfden steken, waren ze weer gauw bezig met het oude spelletje van belangen-tegen- ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Maasland" (26 mei); Australië: via Engeland (24 mei); Bra zilië: s.s. „Algenib" (27 mei); Canada: s.s. „Nieuw Amsterdam" (24 mei); s.s. „Maasdam" (28 mei)s.s. „Waterman" (29 mei); Chili: via New York (28 mei); Indonesië: s.s. „Automedon" (2 juni); Ned. Antillen: s.s. „Triton" (26 mei); Ned. Nw. Guinea: s.s. „Automedon" (2 juni); Nieuw Zeeland: via Engeland (24 mei); Suriname: m.s. „Nestor" (28 mei)Unie van Z. Afrika en Z.W. Afri ka: m.s. „Athlone Castle" (24 mei); m.s. „Bloemfontein" (28 mei)Brits Oost Afrika: s.s. „Ferdinand de Lesseps" (24 mei); s.s. „Afrika" (29 mei). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpaketten geven de postkantoren. NEDERLANDSE ZENDINGSRAAD Herengracht 368 Amsterdam Berichten uit Kerk en Zending Lutheranen dragen eigendommen over aan de Kerk in India De Verenigde Lutherse Kerk van Amerika heeft eigendommen ter waar de van meer dan drie miljoen dollar overgedragen aan de Andhra Evange lisch Lutherse Kerk te Guntur, India. Deze eigendommen omvatten acht zie kenhuizen, een middelbare school, vijf hoge scholen en opleidingsscholen en 800 lagere scholen. Tegelijkertijd wor den 2000 kerken, kapellen en andere gebouwen overgedragen aan de Indiase Kerk. De Voorzitter van de Andhra-Kerk heeft zijn verheuging uitgesproken over het feit, dat thans een nieuw tijd perk van deelgenootschap is ingetreden. De Andhra-Kerk telt thans 250.000 leden en is ontstaan uit een zending, die in 1842 begon. elkaar-uitspelen. De door De Gaulle hoognodig geachte grondwetswijziging wist men van de kaart te vegen en be gin 1946 gaf De Gaulle er de brui aan en trok zich terug. Hij speelde toen nauwelijks meer een rol in het politie ke leven, ging wonen in Colombey en het zag er naar uit, dat hij nog slechts eenmaal van zich zou doen spreken, nl. bij zijn dood. DICTATOR? Vooral van de communistische kant heeft men De Gaulle gaarne afgeschil derd als een would-be dictator. Men dichtte hem Napoleontische aspiraties toe. En de heren afgevaardigden, slechts denkend aan hun zetels, lach ten maar zo'n beetje om de verouderen de man (hij is al 67) die wat dik begint te worden en kippig staart door zware brilleglazen. Inmiddels hebben deze politici Frank rijk aan de rand van de afgrond ge bracht. Ze weigerden de grote lijnen te zien, weigerden offers te brengen, ble ven volharden in hun geharrewar. Pas de dreiging van een omwenteling, die hun hun baantjes en voorrechten zou kosten, dreef hen te hoop, deed hen in allerijl concessies doen, die ze jaar na jaar geweigerd haddenin de hoop dat zó de bui zou overdrijven en ze de zaak weer op dezelfde voet konden voortzetten, zoals ze hadden gedaan na dat De Gaulle er tussenuit was gestapt. En Pfimlin, evenals De Gaulle drager van het Croix de Guerre, het oorlogs- kruis, moet het met deze heren opne men tegen een beweging die haar oor sprong vindt in het leger, sympathie wekt bij vloot en luchtmacht en onge twijfeld bij tal van mensen, wie het lot van Frankrijk ter harte gaat en die maar wachten op een signaal Zal dat het signaal zijn van de dicta tuur? Eerlijk gezegd: de houding van De Gaulle geeft geen aanleiding zulks te vermoeden. Dat hij voorlopig zonder volksvertegenwoordiging zou regeren, eerst een nieuwe grondwet zou willen proclameren die een nieuw parlement zou scheppen, staat welhaast vast. TOCH DEMOCRATIE? Dat is een bedreiging voor de demo cratie. Maar mocht men in de Vierde Republiek nog van democratie spreken? Was ze niet tot een paskwil, een aan fluiting geworden? Had deze gedegene reerde, verziekte democratie haar on macht niet getoond, iedere keer dat een nieuwe regering optrad? En hoevele malen was dit al niet reeds het geval? Het feit, dat juist de communisten, via hun roerige vakcentrale, zich als verdedigers van deze democratie op werpen, zal wellicht velen ertoe bren gen, van twee kwaden het beste te kie zen. Charles de Gaulle heeft zijn land lief. Hij is bereid het zelfs met zijn laatste krachten te dienen. Hoe zijn patriotis me zou kunnen passen in een wereld beeld dat steeds meer internationaal wordt, wat Frankrijks positie zal zijn in het Verenigd Europa, in de NATO, in de organisatie van de vrije vol ken het zijn allemaal nog vraagte kens. Maar zeer velen, in Frankrijk en daarbuiten, zijn geneigd dit alles op de koop toe te nemen, omdat ze één dui delijk winstpunt zien: dat Frankrijk wellicht, na zoveel jaren, eindelijk weer eens zal worden geregeerd. (Nadruk verboden) Horlogerie Hoofdstraat - Veenendaal Alle verzekeringen Hypotheken Verkoop vaste goederen Woningbeheer Taxaties beëdigd als makelaar en taxateur Veenendaal - Kanaalweg 2 - Tel. 2918 PARTIJEN Veenendaal (gemeente) Veenendaal (gelders) Veenendaal (Renswoude) Rhenen Achterberg Eist Amerongen Overberg De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel Woudenberg 1953 1958 1953 1958 1953 1958 1953 1958 1953 1958 1953 1958 1953 1958 1953 1958 1953 1958 1953 1958 1953 1958 1953 1958 1953 1958 Partij van de Arbeid 2072 2312 458 65 64 1817 2042 135 108 427 526 301 461 13 26 40 124 193 243 431 425 637 646 Chr. Hist. Unie 2239 2500 70 7 113 137 1523 1113 448 325 245 205 589 673 158 174 118 330 466 521 901 923 Ant. Rev. Partij 2313 2310 539 40 47 334 477 55 71 73 81 223 348 22 54 63 130 170 183 213 257 St. Geref. Partij 737 915 325 40 34 1523 1113 313 325 204 158 259 269 127 137 85 266 138 140 236 280 Kath. Volkspartij 329 451 91 256 19 9 12 3 V.V.D 552 137 606 42 54 70 52 Lijst H. Drost 422 79 101 Vrije Partij 555 658 32 21 153 151 335 Gemeentebelang 59 16 712 35 64 172 149 230 652 172 803 249 Pr. Chr. Comb. CH AR, SGP M. J. v. d. Burgt 44 Lijst Dagnelie 171 158 19 5 Lijst Wildeman 194 167 11 5 Lijst Tenge 140 162 26 8 Lijst Reede 120 16 Boerenpartij 11 14 C.H.U. en lijst H. Drost waren in 1953 gecombineerd van Rhenen. Eist en Achterberg. In de cijfers van Rhenen zijn Eist en Achterberg meegeteld.

De Vallei | 1958 | | pagina 1