Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Voor de KANTONRECHTER mm optiek Vakantie in 1958 II VEENENDAAL MAAKT ZICH KLAAR VOOR TWAALFDE AVONDVIERDAAGSE Prachtige atletiekmiddag op Reehorst MULDER ACHTERBERG RENSWOUDE 32e jaargang WOENSDAG 4 JUNI 1958 Nr. 40 Verschijnt tweemaal per week in: Stichts en Gelders Veenendaal, Amerongen, Eist, Rhenen, Achterberg, Overberg, De Haar, Kade, Maanderbuurt, Ederveen, Renswoude, Scherpenzeel Uitgave: „De Gelderse Vallei" Veenendaal Orgaiiiatoren verwachten een rekord aantal deelnemers Slachtoffer verkeersongeval overleden Winkeldieven gauw geknipt Speeltuin ,Westersinger is weer open Harmonie uit Leersum geeft concert ASSURANTIEKANTOOR ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN EN FINANCIERINGEN Brandje in „Bergbad" liep goed af Redactie en administratie: Parallelweg 10 Veenendaal Telefoon K 8385-2023 - Girono. 563427 RedacUe: W. F. ter Hoeves Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bjj de agentschappen van „De Vallei" In de plaatsen van verschijning DE VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 15 cent Speciale contractprijzen op aanvraag Minimum per advertentie ƒ3,60 Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 95 cent, elk woord meer 7 cent Abonnementsprijs 1,65 per kwartaal Losse nummers 10 cent De avondvierdaagse staat weer voor de deur. Op 11, 12, 13 en 14 juni, kunnen we de deelnemers in grote getalen, verdeeld over groepen, met daartussen de vele individuele wandelaars door Veenendaal en de naaste omgeving zien marcheren. Het is vooral de laatste dag een machtig gezicht, wanneer men de grote schare, begeleid door de drei Veendaalse muziekkorpsen, en-bloc door het centrum naar de finish ziet trekken. Het is dan ook geen wonder, dat duizenden mensen langs de straten staan opgesteld, om het kleurige schouwspel gade te slaan. Toch is dat alles niet vanzelf gekomen. Nee, daar is onmenselijk veel werk voor verzet om het zover te krijgen. Waneer men nagaat, dat het eerste jaar slechts 60 tippelaars de moed konden opbrengen, om aan dit sportfestijn deel te nemen, terwijl er vorig jaar 1368 aa de start ver schenen, wil dat toch wel wat zeggen. Voor dit jaar worden er dus nog meer verwacht, gezien de inschrijvingen die nu al binnen zijn. Het ziet er echter niet naar uit dat het aantal dat burgemeester Bakker, vorig jaar na afloop veronderstelde, n.l. 1750, bereikt zal worden. Wie neemt aan de wandeltocht deel? c' Dat zijn in de t;t eerste plaats alle plaatselijke wan delverenigingen en vele scholen. Men neemt van deze laatste zelfs aan. dat de deelname C groter zal zijn dan pi vorig jaar. Verder zijn er wandelver enigingen uit de, omtrek. Zo is ons meegedeeld dat de „Trekvogels" uit Overberg ook weer van de par tij zullen zijn. Het leuke is, dat op het inschrijffor mulier, niet alleen de namen van de jongens voorko men, maar ook van het hondje Ollie B. Bommel, dat voor de vijfde maal de avond vierdaagse in Vee nendaal, met zijn deelneming op- luisterd. Een beeld uit de avondvierdaagse in 1957 Harinck uit Amerongen eerste inschrijver Ook b ijde individuelen wandelaars zullen weer vele oude bekende elkaar ontmoeten. Zo is het wel leuk om mee te delen, dat de heer Harinck uit Ame rongen, een in Veenendaal en omgeving zeer bekende tippelaar, die er al zo'n slordige 4000 km achter de rug heeft, dit jaar de allereerste inschrijver in Veenendaal was. Dat de heer Harinck geen vreemde voor Veenendaal is, wordt wel bewezen door het feit, dat hij van de twaalf avondvierdaagse die hij gelopen heeft, elfmaal in Veenen daal deelnam. Het zou natuurlijk te ver leiden, om alle bekenden die we al zo opgedaan hebben tijdens wandel tochten, hier voor het voetlicht te ha len. Het is daarom dat we moeten vol staan met enkele die ons zo voor de geest kwamen. Wat de komende avondvierdaagse be treft kunnen we nog meedelen, dat de organisatie ook nu weer in prima han den is. We behoeven alleen maar te noemen, de heer v. d. Walle met zijn staf in de binnendienst en Gijs van de Bos, op de weg, dan is men overtuigd dat de vakmensen ook dit keer weer voor hoderd procent in touw zijn. Volledigheidshalve melden we nog, dat zowel de start als finish weer aan de Sandbrinkstraat zijn. De starturen luiden voor de junioren die 10 km marsen, de eerste drie dagen zes uur en zaterdagmiddag om half vier. Voor de senioren is dat drie avonden zeven uur en zaterdagmiddag half_drie. Van groot belang is, dat de organi satoren weer verzekerd zijn van de .volle medewerking van het politiekorps. De 59-jarige mevrouw B. uit Ede die vorige week op de Kerkewijk bij de spoorwegovergang te Veenendaal het slachtoffer werd van een verkeersongeval is afgelopen zondag aan haar verwondin gen bezweken. Het ongeluk vond plaats toen mevrouw B. de weg overstak. Zij werd gegrepen door een personenauto, bestuurd door mej. K. uit Eist (U.) en aanvankelijk, ern stig gewond, vervoerd naar het Juliana- ziekenhuis alhier. Later werd zij over gebracht naar het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht, waar zij is over leden. De Veenendaalse politie heeft vrijdag nacht twee ongehuwde fabrieksarbeiders gepakt, die de avond tevoren een hoeveel heid textiel uit een winkel in de Hoofd straat hadden ontvreemd. De jongelieden, de 26-jarige W. v. d. H. en de 23-jarige V., beiden inwoners van Veenendaal, namen na hun daad een taxi naar Eist en kwamen daarna weer met de N.B.M.-bus naar Veenendaal. De Veenendaalse politie liet zich echter niet misleiden en dezelfde nacht nog wer den de „heren" ingerekend. De gehele buit kon worden achterhaald en werd in beslag genomen. v. d. H. en V. worden ter beschikking gesteld van de officier van justitie te Arnhem. EERSTE LEDENVERGADERING VAN VOLKSUNIVERSITEIT De vereniging „Volksuniversiteit Vee nendaal" houdt op dinsdag 10 juni a.s. haar eerste ledenvergadering in de biblio theek, Kon. Julianaschool, Kerkewijk 53. Een ontwerp van de statuten en van het huishoudelijk reglement, zo ook van de begroting 1958 59 liggen op 9 juni des avonds van 7-9 uur en op 10 juni des middags van 3-5 uur voor de leden ter inzage. Het programma van het afgelopen ver enigingsjaar vormt o.m. het onderwerp van bespreking terwijl mededelingen zul- ien worden gedaan over het nieuwe pro gramma. ASPIRANT JONGENS BEHAALDEN EERSTE PRIJS Ter gelegenheid van het Bondsfeest van het K.N.G.V. behaalden de aspirant-jon gens van de gymnastiekvereniging „Ex celsior" te Achterberg in de verenigings wedstrijden driekamp, een eerste prijs. Ook werd deelgenomen met dames, as pirant dames en heren aan de mars en de Bondsuitvoering. Gelderland en Limburg Vlak voor het grenskantoor te Gla- nerbrug in Gelderland zijn we eens een binnenpad in zuidelijke richting inge slagen. We fietsten door een dennen bos en reden urenlang langs akkers en velden, afgewisseld met bossages, waar Bl&ililUlllllilililllHIIIIIllilillllUIII&iliillliniiiSiillliilllIilillilSililllflliliniBIVIIIIIinilOlfllllB De door de Veenendaalse Atletiek Vereniging georganiseerde wedstrijden, welke op 2e Pinksterdag op de Ree- horstsintelbaan werden gehouden, zijn boven verwachting goed geslaagd. Vooral vanuit organisatorisch oog punt bezien, mogen wij de V.A.V. ge lukwensen met de vlotte wijze waarop dit zeer uitgebreide programma werd afgewerkt, zowel qua deelnemers als nummers. Ruim duizend toeschouwers en deel nemers hebben genoten van de diverse verrichtingen op de vele verschillende onderdelen. De wedstrijdleiding prees zich gelukkig tenminste in zoverre de weergoden op haar hand te hebben, dat het de gehele middag droog is geweest. Alle prestaties ondervonden echter de nadelige invloed van de stormachtige wind en de door de regen zwaar gewor den sintelbaan. Hoezeer ook deze wedstrijden werden gewaardeerd door de KNAU-officials bleek wel uit de woorden van de heer Salari, secretaris van district Oost, die opmerkte, dat hij nu reeds weer uitzag naar wedstrijden, welke op deze prach tige sintelbaan zouden kunnen worden gehouden. Hij prees tevens de grote medewerking, welke de organisatoren hebben mogen ondervinden van de Di rectie van de baan. Enkele grepen uit het programma Het met veel spanning tegemoet ge ziene duel tussen Klaas de Ruiter en Henk Viset, heeft helaas geen doorgang kunnen vinden, daar Viset in ver band met de komende Europese Kam pioenschappen een startverbod was opgelegd voor afstanden boven de 1500 De vorig jaar tot stand gekomen speel tuin van de buurtvereniging „Westersin- gel" is zaterdagmiddag weer geopend. Zaterdag was de speeltuin uitsluitend toegankelijk voor kinderen van de leden van de buurtvereniging „Westersingel", die hiermee een vergoeding kregen voor het Koninginnefeest, dat dit jaar niet door deze buurtvereniging werd gehou den. In de speeltuin was een kraam op gesteld, waar de kinderen voor een gratis tractatie in de vorm van een ijsje of snoep konden halen. Het was zaterdag middag meteen weer één en al levendig heid achter de in de wintermaanden zo rustige flat aan de Westersingel-zuid. Er werd een druk gebruik gemaakt van de verschillende attracties en de leiding moest er goed op toezien, dat alle kinde ren aan hun trekken kwamen op de ver schillende toestellen. Het bestuur heeft de afgelopen winter niet stil gezeten. De hele speeltuin-inven taris is in vrolijke kleuren geschilderd en in alle toestellen werden lagers aange bracht. Thans heeft men de beschikking over een aantal schommels, glijbaan, zweef- kabelbaan, badmintonveld. hobbelpaarden ringen, rekstok en een geheel afgeraster de zandbak voor de kleinsten. En nog is men er niet. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om vooreerst nog een draai molen te plaatsen. Dergelijke uitbreidin gen hangen natuurlijk af van de finan ciële middelen. Niet dat men geen mede werking ondervindt: de fa. Ant. de Ruiter stelde een groot aantal cocosmatjes be schikbaar voor de glijbaan en de afdeling Veenendaal van het Ned. Rode Kruis liet zich ook niet onbetuigd; zij schonk een „eerste hulpkoffer" met verbandmiddelen en dergelijke. In eerste instantie is de speeltuin be doeld voor kinderen van leden van de buurtvereniging .Westersingel.' Deze kin deren hebben automatisch toegang door het lidmaatschap van hun ouders. Verder worden op beperkte schaal abonnementen uitgegeven voor een rijksdaalder per ge zin, terwijl daarnaast dagkaarten a vijf cent per dag verkrijgbaar zijn. Deze bij dragen zijn slechts kleine vergoedingen in het onderhoud. J.l. maandag werd de speeltuin voor alien opengesteJd. Zij is iedere dag ge opend van half tien tot twaalf uur, van twee tot vijf en van zes tot half zeven. Er wordt doorlopend toezicht gehouden. meter. Hierdoor kon De Ruiter de 3000 meter voor heren A op vrij gemakke lijke wijze in zijn voordeel beslissen. Op de 100 meter voor heren A faalde de Nederlandse Kampioen Van der Knaap volkomen: hij eindigde als vijf de. Het nummer werd gewonnen door Velthuizen uit Harderwijk. Op het nummer hoogspringen voor heren A zegevierde de Nederlandse Kamp. Nummerdor met een sprong van 1.85 m. De toeschouwers 'hebben hier kennis kunnen maken met de door de Russen gelanceerde springschoen, wel ke een verende zool heeft van enige centimeters dikte. Op het prachtige nummer Polsstok hoogspringen verraste Verheyen van Quik door achter Elenga doch voor Cor Lamoree te eindigen op de 2e plaats. De estafettes vormden een prachtig sluitstuk, waaraan echter een drama tisch tintje zat. De meisjesploeg van Phalthene werd in eerste instantie tot winnaar verklaard van de 4 x 100 me ter; zij hadden deze race gelopen in een nieuwe recordtijd. Op aanwijzing ech ter van hun eigen coach moest de wed strijdleider deze ploeg diskwalificeren. Een staaltje van de veel geroemde spor tiviteit in de atletiekwereld. V.A.V.-prestaties Over de prestaties van de V.A.V.'ers valt dit keer weinig te zeggen. Behalve een le plaats voor Alie Ditewig bij het Hoog- en een derde voor Teus Brug- geman bij het Verspringen, bleven de andere V.A.V.'ers ver onder de ver wachtingen. Ook hier wreekte zich weer het feit, dat de V.A.V.'ers zodra zij tegenstanders treffen, welke iedere week kunnen trainen op een sintelbaan of een goed verzorgde grasmat, reeds bij voorbaat zijn gehandicapt door de zeer gebrekkige sportaccommodatie in Veenendaal, waardoor een efficiënte en goede training onmogelijk is. Het feit, dat een Veenendaalse ver eniging deze wedstrijden in Ede moet houden, spreekt in dit verband reeds boekdelen. Spelende kin deren in Wes- tersingel's speeltuin Evenals andere jaren gaat de Veenen daalse harmonie „Caecilia" weer ruil- concerten organiseren met verschillende muziekgezelschappen uit andere plaatsen. Terwijl „Caecilia" dan in andere plaatsen concerteert komen de orkesten uit die plaatsen naar Veenendaal. De belangstelling van dc inwoners van Veenendaal voor deze concerten is voor gaande jaren niet zo geweldig geweest, terwijl het bestuur van „Caecilia" veel moeite moet doen om verenigingen uit omliggende plaatsen naar Veenendaal te laten komen. Het besluit van „Caecilia" om, ondanks dit, toch door te gaan met deze ruilcon- certen is daarom enorm te waarderen. Van deze waardering kan men blijk ge ven door de concerten in grote getale te bezoeken. Veenendaal zal in dit opzicht niet achter willen blijven bij omliggende plaatsen, waar de concerten een goed pu bliek hebben. Het eerste ruilconcert in dit seizoen wordt gegeven door het muziekgezel schap „Eendracht maakt Macht" uit Leer sum op het Boslaanplein. Het programma van het concert, dat om acht uur aanvangt, ziet er als volgt uit: 1. Mit Klingenden Spiel, Fuster; 2. Ouver ture Symphonique, G. Boedijn; 3. Ver smade liefde, P. Lincke; 4. Schuberts Ro- samunde, arr. Jakma Sr.; 5. Lustspiel Ouverture, Keler Bela; 6. Atilla, P. F. de Kort; 7. Serenade Napolitane, G. Winkler; 8. Jubelklange, Ernst Uebel. KERKEWIJK 167 -TEL. 3000 V E E N 6 N DA A L Gevolmachtigde van de Insurance Company of North America Het terreinpersoneel van het „Bergbad" dat maandagmorgen wat afval zou ver branden had de droogte waarschijnlijk een weinig onderschat. In een minimum van tijd had het vuurtje een huivering wekkende omvang aangenomen en bad meester Rompes, die juist bezig was met het schoolzwemmen alarmeerde voor alle zekerheid de Rhenense brandweer. Deze arriveerde snel en bluste het vuur. Ter wijl de Rhenense brandweerlieden in het paviljoen onder een verfrissing even za ten te bekomen van hun optreden arri veerden ook hun Achterbergse collega's. Hoewel hun komst voor niets is geweest; hun activiteit hebben ze in ieder geval getoond. E.S., een 23-jarige besteller uit Gelders Veenendaal, had in Wagenings Hoofd straat met zijn vrachtauto het. daar op sommige uren heersende stopverbod overtreden. Ik moest goederen lossen en een kennis hielp me. Het heeft niet langer dan vijf minuten geduurd, zei S. voor het Wageningse kantongerecht. Je mag toch stoppen als het gaat om het onmid dellijk laden of lossen van goederen. Dat mag echter niet en het gerecht maakte hem dan ook duidelijk, dat hij het stopverbod verwarde met het wacht- verbod. Eis en vonnis 10,- of 2 dagen. W. van L., chauffeur te Wekerom, ging op de Cuneraweg te Rhenen met zijn vrachtauto een paard en wagen inhalen op een moment, dat er een tegenligger naderde, waardoor deze af moest remmen om een botsing te voorkomen. Voor het Wageningse kantongerecht er kende Van L. de feiten. Hij had echter zo'n hoog schikkingsvoorstel thuisgekre gen, dat hij er nogal van geschrokken was. De agent had hem namelijk beloofd het bij een waarschuwing te zullen laten, maar het was blijkbaar toch een proces verbaal geworden. Het ging verkeerd, vertelde ver dachte omdat het gespan net toen ik aan het inhalen was, van stapvoets in draf overging. Daardoor kon ik er niet zo vlug voorbij als ik gedacht had. De officier vond het een aannemelijk verweer en hij bleek bereid de boete te stellen op ƒ20,- of 4 dagen, waarmede rechter Tiddens kon instemmen. J.H.C.H., secretaris van een fabrikan tenorganisatie te Amsterdam, zou in Eist (U.) met zijn personenauto een autobus zijn gaan inhalen, terwijl uit tegenover gestelde richting verkeer naderde. Bij deze manoeuvre was hij, aldus de ten lastelegging, op het linkerweggedeelte ge komen. Daar tenlasteleggingen echter over het algemeen in een dermate officiële taal vervat worden, dat het voor de meeste verdachten vaak moeilijk blijkt ze dade lijk te begrijpen, heerste er voor het Wagénings kantongerecht even een mis verstand over de fout, die gemaakt zou zijn. Toen H. echter duidelijk werd, dat hem werd verweten te hebben ingehaald, ontkende hij pertinent. Misschien heeft de verbalisant zich vergist bij het schrijven van die tenlaste legging. Het Nederlands is daarin zo ver wrongen, dat dat heel goed mogelijk is. opperde verdachte. De verbalisant is niet de schrijver van dit sonnet, lichtte rechter Tiddens toe. Hoe dan ook, ik ben de bus beslist niet gepasseerd, hernam verdachte. Ik heb alleen een poging gedaan in te halen en toen ik zag, dat dat niet kon heb ik afgeremd en ben weer achter de bus gaan rijden. De agent, die mij aanhield, is naast me in de auto komen zitten om de gegevens te noteren, terwijl voor ons de buschauffeur passagiers in- en uitliet, 'k Heb dus m'n inhaalpoging gestaakt en heb daardoor de tegenligger niet gehin derd. Was ik wel gepasseerd, dan zou hij vermoedelijk wel hinder daarvan hebben ondervonden. Er was slechts één verbalisant geweest en H.'s verklaring mede in aanmerking genomen achtte de officier de zaak te zwak om verdachte te veroordelen. Hij vroeg derhalve vrijspraak. Rechter Tid dens ging hiermee akkoord. -ö- F. H. K., vertegenwoordiger te Veenen daal, verscheen ten tweede male voor het Wagenings kantongerecht. Hij zou namelijk met zijn personenauto niet vol doende rechts gehouden hebben toen hij in zijn woonplaats van de Kastanjelaan rechtsaf de Kanaalweg insloeg. Bij een vorige behandeling was de zaak niet vol doende duidelijk geworden en aangehou den om de agent, die K. geverbaliseerd had, als getuige te horen. K. bleef bij zijn vorige maal reeds af gelegde verklaring, dat hij wel op het linkerweggedeelte was geweest, doch op de slechts 4.20 meter brede Kanaalweg onmogelijk anders had kunnen manoeu vreren. De verbalisant A. G., agent van politie te Veenendaal, die nu als getuige voor de balie verscheen, vertelde echter iets heel anders. Inderdaad kon verdachte, zoals hij reed, de bocht niet anders nemen, gaf hij toe. De oorzaak daarvan lag evenwel niet in de breedte van de weg, maar in K.'s snelheid. Hij reed daar met zijn volks wagen ongeveer 30 km en voor dat punt was dat veel te veel. Toen de verbalisant mij aanhield, zei hij: u rijdt minstens 20 km en dat heb ik vlot toegegeven, interrumpeerde ver dachte. Nu is het opeens 30 geworden, maar dat heb ik beslist niet gereden. Vast kwan) wel te staan, dat geen over treding zou zijn begaan, wanneer K. zijn snelheid nog meer verminderd had en daarom eiste Mr. Hustinx, rekening hou dend met de moeilijke omstandigheden, 15,- of 6 dagen. Rechter Tiddens vonnis luidde conform. men geen mens tegenkwam. Zoiets kan nog in het oosten van ons land. Niet iedereen is echter zo op de stil te gesteld. Wie meer van een gezellige vakantieplaats houdt, kiezë Lochem als uitgangspunt. De pensionprijzen in de hotels variëren tussen de f 9,en f 14,per dag, mits men tenminste vijf dagen blijft. In de pensions zijn ze la ger. Zutphen, Deventer Holten, Marke- lo en Diepenheim liggen op korte af stand. Het hoge geboomte biedt luwte op dagen, dat het weer niet meewerkt. Een klein, maar interessant museum is de Lebbenbrugge nabij Borculo. Daar zitten we al in de Achterhoek, overwe gend een stiller gebied. Men kan er plezierig kamperen of een pensionne tje huren voor een prijs van circa f 8,per dag. Kotten, ten zuidoosten van Winters wijk, is iets voor natuurliefhebbers; de zeldzame ijsvogel komt er onder meer »voor. Een onbezorgde vakantie biedt de VW Zeddam-Montferland u. Van za terdag 10 mei tot en met 20 september vertrekken uit Amsterdam, Rotterdam en Den Haag touringcars naar Zeddam- Montferland, die uw bagage meenemen, maar geen fietsen en kinderwagens. Gedurende een verblijf van een week dat in prijs varieert tussen f 84,en f 115,50 krijgt u aangeboden: een ontspanningsavond, een dagtocht per touringcar door het nabije Westfalen en een andere dagtocht door de Ach terhoek en over de Veluwe, terwijl het vervoer naar en van Amsterdam, Rot terdam en Den Haag ook in de prijs is begrepen. Neemt men niet aan de touringcartochten deel, dan is de pen- sionprijs per dag bij verblijf van een week van f 7,tot f 11,50. Ook dat heeft zijn aantrekkelijkheid. Want Montferland is een prachtig heuvelach tig gebied. Varens omzomen de holle wegen, reeds in augustus vindt men er allerlei paddestoelen en telkens heeft men er een mooi uitzicht. Bovendien is Arnhem per bus te bereiken, zodat men de tentoonstelling van beeld houwwerken van 15 juni tot 15 sep tember in Sonsbeek op één dag kan bezoeken. Ook het oostelijk deel van Limburg heeft veel te bieden. Gennep en Otter- sum zijn meer bekend, Afferden, Ber gen en Velden veel minder. Het is een betrekkelijk smalle strook tot aan de oostgrens, maar welk een afwisseling. Bossen en akkers en vooral ten zuiden van Arcen telkens een kasteel tussen de bomen. En steeds de Maas in de na bijheid, waarin de bevolking op war me dagen gaat zwemmen. Het is de streek van de Vijf Heerlijkheden, waar oude verhalen nog leven en waar vol op gelegenheid is om te wandelen. En dan Swalmen, even ten noorden van Roermond. Het dorp ligt aan de rijksweg; een vijfhonderd meter bezij den daarvan vindt ge een aardig ho tel, dat gevestigd is in een voormalige boerderij. Aan gene zijde van de rijks weg komen we langs kasteel Hillen- raedt, dat nog bewoond is en niet te bezichtigen. Nabij de oostgrens ligt het dorp Boukoul, waar op de laatste zon dag in juni een indrukwekkende pro cessie wordt gehouden. In de nabijheid is een zwembad én men kan de rivier de Swalm met een kano (die men zelf mee moet brengen) bevaren. Wie dat doet, komt op zeer stille plekken, waar men zijn tent kan opslaan. Aan de westzijde van de rijksweg komt men langs Asselt, waar het oudste kerkje van Nederland staat, verscho len onder de klimrozen. Even ten zuidoosten van Roermond ligt St. Odiliënberg, alweer een weinig bezochte plaats. De Roer stroomt op korte afstand langs de hoog gelegen, oorspronkelijk romaanse kerk, die in de 19e eeuw is gerestaureerd. Veel pen sions zijn er niet; maak er daarom een tocht heen van Roermond uit. Zuid-Limburg behoort zeker niet tot de onbekende gebieden. Toch kan men er in het voorseizoen omstreeks ju ni een heerlijk rustige vakantie heb ben, met name in Epen. Het dorp ligt op een paar kilometer van de Belgi sche grens. Reeds voor f 7,50 per dag kan men er een goed pension vinden. De omgeving leent zich voor heerlijke wandelingen. Aan de Geul bloeit het zinkviooltje, populieren buigen zich over het water, er is een steengroeve met fossielen en vele wandelpaden, die op en af voeren. (Nadruk verboden) OPENING VERGADERLOKAAL Aan het gebouw van de Ger. kerk te Renswoude is in de afgelopen maanden een vergaderlokaal, tevens consistorie kamer gebouwd. Deze uitbreiding is thans voltooid en de officiële opening zal ge schieden op donderdagavond 5 juni a.s. Hoofdstr 51, tel. 31 84, Veenendaal

De Vallei | 1958 | | pagina 1